Medžiotojai rinkosi į talką miškininkams

Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija (LMŽD) bei Valstybinių miškų urėdija (VMU) spalio 2-7 d. visoje Lietuvoje organizavo talkas apsaugoti jaunus medelius repelentais.

Kad jaunų medelių nesunaikintų jų ūgliais paskanauti mėgstantys elniai, briedžiai, stirnos, miškininkai kasmet jaunuolynus bei želdynus tepa specialiu repelentu. Tai padeda atbaidyti į jaunuolynus maitintis užsukančius laukinius gyvūnus.

Šiemet miškininkams į pagalbą atskubėjo medžiotojai, nusiteikę padėti drauge apsaugoti jaunus medelius nuo žvėrių daromos žalos medelių augimo laikotarpiu.

Talka Rūdynų miške

Spalio 6 d., penktadienį, į tokią talką išsiruošė ir Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos Šilutės skyriaus medžiotojai su skyriaus pirmininke Nijole Endrikaitiene priešakyje. Medžiotojus pasitiko ir palydėjo į Kintų girininkijos 2,2 ha ploto pušelių želdyną VMU Šilutės skyriaus vadovas Romas Gečas.

Nuvykus į vietą nuskambėjo medžiotojo Gražvydo Railos medžioklės rago šaukinys „Į būrį“ ir Pasveikinimo maršas. Apie trisdešimt medžiotojų iš bene visų pamario karšto medžioklės klubų išklausė girininko Tomo Lukošiaus instrukcijas, kaip medelius efektingai tepti, kad žvėrys nenuskabytų jaunų pušelių viršūnių.

Per keltą valandų numatytasis plotas buvo apdorotas repelentu. Pušyno viršūnėmis vėl nuaidėjo skardūs medžioklės rago garsai. Džiaugdamiesi saulėtu penktadienio priešpiečiu talkininkai vaišinosi kibinais, aptarinėjo miškininkams ir  medžiotojams rūpimus reikalus.

Medžiotojai rodo iniciatyvą

Pasak LMŽD direktoriaus Laimono Daukšos, tai pirmoji LMŽD iškelta iniciatyva, kurios metu miškininkams medžiotojai padeda saugoti medelius nuo laukinių gyvūnų daromos žalos.

„Juk mes, medžiotojai, esame atsakingi už medžiojamųjų gyvūnų populiacijų reguliavimą ir prisidedame prie medžiojamųjų gyvūnų daromos žalos prevencijos priemonių įgyvendinimo. Iš medžiotojų sumokėtų mokesčių už medžiojamųjų gyvūnų išteklių naudojimą yra finansuojamos pagalbinės medžiojamųjų gyvūnų daromos žalos prevencijos priemonės (želdinių apdorojimas repelentais, aptvėrimas tvoromis ar apsauginėmis juostomis, želdinių, gerinančių laukinių gyvūnų natūralias mitybos sąlygas, veisimas ir kitos priemonės). Pastaraisiais metais gausėjant medžiojamųjų gyvūnų populiacijoms, didėja žala miškams ir žemės ūkiui. Kartu su didėjančia žala didėja ir medžiotojų atsakomybė“, – sakė L. Daukša.

Parengė Petras Skutulas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kaip tinkamai laikyti nusipirktą pieną

Pienas – vienas perkamiausių lietuvių maisto produktų. Kad jis išlaikytų savo skonį ir maistines savybes iki pat galiojimo laiko pabaigos, jį parsinešę namo turėtume laikytis tam tikrų taisyklių. Dalis iš jų, ko gero, yra žinomos daugeliui, tačiau kai kurios gali nustebinti. Apie tai, kokių klaidų vengti nusipirkus pieno, pasakoja prekės ženklą „Dvaro“ valdančios bendrovės „Pieno žvaigždės“ vyriausioji technologė Dalia Mickeliūnienė. Pienas turi būti laikomas šaldytuve. Tad įsipylę pieno, visuomet stenkitės kuo greičiau jį padėti atgal į šaldytuvą. Taip pat visuomet

Gydymo įstaigos gaus daugiau lėšų už suteiktas paslaugas, medikai – didesnius atlyginimus

Siekiant sudaryti sąlygas gydymo įstaigoms nuo 2024 m. sausio 1 d. didinti medikų darbo užmokestį ne mažiau kaip 10 proc., sveikatos apsaugos ministro įsakymu padidintos asmens sveikatos priežiūros paslaugų bazinės kainos. Tai leis gydymo įstaigoms gauti papildomų lėšų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) ir skirti jas darbuotojų darbo užmokesčiui didinti. Pagal padidintus įkainius būtų atsiskaitoma už asmens sveikatos priežiūros paslaugas, suteiktas nuo šių metų lapkričio 1 d. „Laikomės įsipareigojimų reguliariai didinti medicinos darbuotojų atlygius – tai daroma peržiūrint įkainius

Su patyčiomis mokyklose vaikai kovoja pasitelkę piešinius

Patyčios tarp mokyklinio amžiaus vaikų yra viena opiausių problemų. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, patyčias patiria vidutiniškai 42 proc. berniukų ir 37 proc. mergaičių 40-yje labiausiai išsivysčiusių šalių. Pasipriešinti patyčioms nusiteikę ir Lietuvos vaikai, pasitelkę tam kūrybingas idėjas. „Su patyčiomis susidurti gali ne tik vaikai ar paaugliai, bet ir suaugusieji. Tačiau, jei suaugusieji gali apsiginti, labai dažnai vaikai jaučiasi bejėgiai prieš juos emociškai, o kartais net fiziškai žalojantį elgesį. Galime pasidžiaugti, kad patyčios mokyklose nebėra tabu – ši problema ne

Narkotikų pardavėjas ir pirkėjai sulaukė teismo nuosprendžio

Tauragės apylinkės teismas paskelbė nuosprendį, kuriuo kokainu prekiavęs šilutiškis nuteistas 1 metų ir 4 mėnesių laisvės apribojimo bausme, o iš jo narkotinę medžiagą įgijusiems jaunuoliams paskirtos 2500 eurų dydžio baudos. Bylos duomenimis, D. A. savo bute laikė kiek daugiau nei 20 g. narkotinės medžiagos – kokaino, kuri buvo supakuota į folijos lankstinukus. 0,650 g. kokaino, supakuoto į du folijos lankstinukus, jis pardavė už 160 eurų L. B. ir T. V. Pastarieji buvo sulaikyti prekybos centro aikštelėje policijos pareigūnų, kurie automobilio

Taip pat skaitykite