Medinė knyga – prizinis vienuoliktoko drožinys

Kaune surengtoje Lietuvos mokinių technologijų olimpiadoje „Ką sudėčiau krašto knygon…“ neliko nepastebėtas Žemaičių Naumiesčio gimnazijos vienuoliktoko Artūro Huberto Tumaičio namų darbas – dekoratyvinė drožinėta medinė knyga-fotoalbumas. Naumiestiškis pelnė Švietimo ir mokslo ministerijos III laipsnio diplomą ir medalį.

A. H. Tumaitis (kairėje) ir jo mokytojas E. Naujokas technologijos olimpiados lankytojoms rodo medinę knygą, papuoštą reljefinėmis figūromis, ir aiškina subtilų jos gamybos procesą.

A. H. Tumaitis (kairėje) ir jo mokytojas E. Naujokas technologijos olimpiados lankytojoms rodo medinę knygą, papuoštą reljefinėmis figūromis, ir aiškina subtilų jos gamybos procesą.

Kasmet organizuojama technologijų olimpiada šiemet balandžio pradžioje vyko Kaune, Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre. Darbus pristatė 96 mokiniai. Olimpiados pavadinimas: „Ką sudėčiau krašto knygon…“. Kūrybines užduotis, pagal kurias piešti eskizai, moksleiviai gavo pagal regionus: aukštaičiai, dzūkai, suvalkiečiai, žemaičiai. Dirbinį reikėjo sukurti per penkias valandas. Atskirai vertinti 8-10 ir 11-12 klasių moksleivių darbai. Olimpiados tikslas – skatinti moksleivius domėtis įvairiomis technologijomis, atskleisti jas, ugdyti kūrybiškumą, mokinio ir mokytojo bendradarbiavimą ir tuo pačiu lavinti bendrąsias kompetencijas.
Artūrą Hubertą Tumaitį paruošė technologijų mokytojas Edmundas Naujokas. Pasak pastarojo, Žemaičių Naumiesčio gimnazijoje mokinių technologinei veiklai sudarytos puikios sąlygos. Pernai E. Naujoko auklėtinis dvyliktokas Aurimas Rimkus, jau studijuojantis Vilniuje, tapo moksleivių tautodailės konkurso „Sidabro vainikėlis“ prizininku. A. Rimkus padirbdino kankles, kuriomis skambina šiaurės vakarų žemaičiai. E. Naujokas džiaugiasi, kad mokinius kūrybiniai sumanymai traukia, užkrečia, ragina lenktyniauti, kas ką dailiau, išradingiau pagamins. Net išdykėliai tuo susidomi. Dėl to mokytojui E. Naujokui smagu, nes darbų autorių dienos užpildytos prasminga veikla. Galbūt ateityje kai kuriems jauniesiems konstruktoriams jų pomėgis padės pasirinkti profesiją, toliau mokytis, tobulėti, uždirbti.
Technologijų mokytojo, juknaitiškio E. Naujoko mokiniai pagrinde dirba su medžiu. Medžio interjero detalės, dizainas – meninių variantų ieškojimai. Vienuoliktokas A. H. Tumaitis užsimojo padaryti medinę knygą-fotoalbumą, kurioje yra nuotraukų iš gimnazijos technologijų darbų parodų, asmeninių projektų, t.y. medžio darbeliai (stovai gėlėms, veidrodis, knyga), dirbiniai iš metalo: kartingas, bagis, velomobilis. Pastaruosius pats ir sukūrė. Visiems į akis krinta, kad A. H. Tumaitis apdovanotas konstruktoriaus gyslele. O jo sukurta iškilaus reljefo drožinėta medinė knyga su faneros lapais bei Brailio raštu mielai čiupinėjama, vartoma ir regos negalią turinčių žmonių. Tokia buvo pamatinė knygos idėja. Knyga, eksponuota technologijų olimpiados konkurse (konstrukcinių medžiagų grupė), naumiestiškiui moksleiviui atnešė diplomą ir medalį. Vienuoliktoko A. H. Tumaičio kūrybiniai darbai bus pristatyti ir Žemaičių Naumiesčio seniūnijos bendruomenei.

R. Mažutis

Artūro Huberto Tumaičio dekoratyvinė drožinėta medinė knyga-fotoalbumas pelnė Švietimo ir mokslo ministerijos III laipsnio diplomą ir medalį.

Artūro Huberto Tumaičio dekoratyvinė drožinėta medinė knyga-fotoalbumas pelnė Švietimo ir mokslo ministerijos III laipsnio diplomą ir medalį.

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rotarietiška pavakario talka Mažiuose

talka Mažių kapinaitėse

Jau vienuolikti metai kasmet rudenį ir pavasarį rotariečiai susirenka į talką Mažių kapinaitėse (Šilutės sen.). Darbo netrūksta: per vasarą priželia aukštos žolės, rudenį ir per visą žiemą ąžuolai storai pribarsto lapų,  tai vienur, tai kitur vis išlenda medžių atžalos. Vakar, spalio 18 d., taip pat vyko talka, tik šį kartą su patalkiais ir pokalbiais apie Vydūną.   Kažkur netoliese gimė Vydūnas   Atsiverčiu Šilutės Rotary klubui Vydūno bibliotekos padovanotą storą Vaclovo Bagdonavičiaus ir Aušros Martišiūtės-Linartienės parašytą monografiją VYDŪNAS ir randu

Kelionės išlaidų apmokėjimas – reikšminga pagalba suinteresuotiems darbu užsienyje

Namų remontas, „kapitalinis vizitas“ pas odontologą, svajonių atostogos su šeima ar naujas automobilis – svajonių ir planų turime kiekvienas, deja, ne visi turi palankias galimybes juos įgyvendinti. Bene dažniausia to priežastis – stinga lėšų. Jei Lietuvoje siūlomos darbo vietos jums nėra priimtinos dėl atlyginimo dydžio ar kitų priežasčių, atviros ir kitų valstybių darbo rinkos: tereikia žinoti, kaip išsirinkti geriausią karjeros sprendimą! Darbas užsienyje su apmokama kelione – palanki galimybė ir tiems, kuriems išvyka į vieną ar kitą šalį būtų „neįkandama“

Ar valstybinių ir privačių medicinos įstaigų įranga skiriasi?

Turbūt sutiksite, kad sveikata yra svarbiausias žmogaus turtas. Žinoma, norisi visada jaustis gerai ir kad tiek kūnas, tiek siela visada būtų sveiki. Tokiu atveju reikalinga nuolatinė savo kūno priežiūra, kuri apima tiek mūsų kasdienius ritualus, tiek medicininę įrangą, kuri gali diagnozuoti problemas dar tada, kol jos labai mažos. Tiesa, dažnai girdime, kad medicininė įranga valstybinėse ir privačiose klinikose skiriasi. Dėl to to kinta ir ligos radimo tempai. Ar tai yra tiesa? Negalime pasiremti faktais, kadangi nebuvo atliktas toks tyrimas. Tačiau

Rusniškis Saulius Bukantas – per plauką nuo „Auksinės Krivūlės“ riterio apdovanojimo

Šiandien, spalio 19 d., Vilniuje šešioliktą kartą šalies savivaldybėms bus teikiami svarbiausi metų apdovanojimai – „Auksinės Krivūlės“ statulėlės ir trims savivaldai nusipelniusiems asmenims – „Auksinės Krivūlės“ riterio ženklai. Esame informavę, kad Šilutės r. savivaldybės taryba pasiūlė „Auksinės Krivūlės“ riterio ženklu apdovanoti Rusnės bendruomenės „Rusnės sala“ pirmininką Saulių Bukantą. Iškilmių dieną paaiškėjo, kad apdovanoti šiuo ženklu buvo pasiūlyta 14 veiklių, aktyvių ir savo darbais išsiskyrusių asmenų. S. Bukanto kandidatūrą palaikė 7 Lietuvos savivaldybių asociacijos valdybos nariai, tad vos vienas balsas nulėmė,

Taip pat skaitykite