Medikų pagalba užsienyje – nebūtinai tik užsienio kalba

Lietuvos valstybės atkūrimo diena, Vasario 16-oji, šiemet penktadienį, tad savaitgalis pailgės. Kai kurie šalies gyventojai rinksis švęsti laisvę įvairiuose renginiuose. Kiti pasinaudos proga atsikvėpti nuo darbų ilgojo savaitgalio išvykoje „Vadinamų ilgųjų savaitgalių, kai prie įprastinių poilsio dienų prisišlies valstybinė šventė, šiemet bus penki. Neabejojame, kad kai kurie šalies gyventojai šias dienas skirs trumpoms kelionėms, stengsis pamatyti, paragauti ir patirti naujus dalykus. Žinojimas, kad tokiose kelionėse ištikus mažoms nelaimėms bus galima palaikyti ryšį su lietuviais medikais, gali ir apsaugoti nuo netikėtų išlaidų, ir išgelbėti visos išvykos nuotaiką“, – sako Lukas Kaškevičius, BTA Asmens draudimo rizikos skyriaus rizikos vertintojas.

Žvalgytis, ragauti, patirti

Milda Plepytė-Rainienė, Lietuvos turizmo asociacijos vykdančioji direktorė, sako, kad trumpos savaitgalių išvykos mūsų šalies gyventojams yra labai prie širdies. „Trumpas „savaitgalio“ išvykas, kuomet išvykstama penktadienį ryte ar popiet metu ir grįžtama sekmadienį vakarop, Lietuvos keliautojai labai mėgsta. Dažniausiai toks modelis pasirenkamas dėl patogesnių skrydžių. Dar labiau mėgstamos ilgojo savaitgalio išvykos, suteikiančios daugiau laiko ir erdvės pasimėgauti gastronomija, kultūra ar kitų šalių tradicijomis“, – sako turizmo asociacijos vadovė.

Tokioms išvykoms tautiečiai dažniausiai renkasi didžiuosius piečiau esančius Europos miestus – Romą, Milaną, Barseloną, Paryžių ir kitus. Pirmųjų kelionių metu tautiečiai, anot M. Plepytės-Rainienės, lanko žymiausius kultūrinius simbolius – Romos Koliziejų, Paryžiaus Eifelio bokštą, Milano katedrą ir kitus. Nuo kelionių neatsiejamos ir gastronominės patirtys. Jei kelionės pamėgta kryptimi yra dažnos, tikslai gali būti patys įvairiausi – aktyvus laisvalaikis, apsipirkimas, potyrio patirtys ir panašiai.

Kelionių žinovė teigia, kad kiekviena kelionės kryptis ir tikslas pasižymi savitomis rizikomis, kurias derėtų įsivertinti ir numatyti dar prieš kelionę. „Nesvarbu, ar planuojama savaitgalio trukmės, ar ilgesnė kelionė, savo sveikatos būklę įsivertinti būtina. Pavyzdžiui, ketinant vasarą keliauti į Pietų Europos miestus svarbu nepamiršti, kad pastaruoju metu juos neretai ištinka karščio bangos. Todėl reikia įsivertinti, ar organizmas yra atsparus aukštoms temperatūroms, ar nepatirs šoko, ar turėsime būtinas apsaugos priemones, ar žinome kaip išvengti saulės smūgio ir panašiai. Tokiais atvejais verta pagalvoti – galbūt kelionės į pietus tinkamesnės vėsesniu laikotarpiu“, – pataria turizmo asociacijos vadovė.

Kur žmonės, ten ir žmogiškos bėdos

BTA atstovas nurodo, kad dėl sveikatos sutrikimų ir traumų daugiausiai klientų kreipinių sulaukiama iš tų šalių, kurios vienu ar kitu metų laiku sutraukia didžiausius turistų srautus. Jų nusiskundimų priežastys taip pat gana nuspėjamos „Vasaros sezonu padaugėja įvykių iš lietuvių pamėgtų Europos pietų, Azijos Afrikos kurortų. Dažniausiai persikaitinama saulėje, susižalojama viešbučiuose, ypač prie baseinų. Neretos ir virškinimo problemos, kurių rimtumas verčia kreiptis pagalbos. Pastebime, kad vykstant į keliones su šeimomis dažniau sunegaluoja vaikai – nerimą tėvams kelia mažyliams pakilusi temperatūra. Pagausėja traumų, patirtų užsiimant didesnės rizikos vandens pramogomis, pavyzdžiui, jėgos aitvarais arba banglenčių sportu“, – sako L. Kaškevičius.

Žiemą, anot jo, ir dominuojančios kelionių kryptys, ir vyraujantys keliautojų nusiskundimai dėl sveikatos būna visai kiti. Dažniausiai susiduriama su slidinėjimo gerbėjų traumomis, taip pat – žiemos sezonui labiau būdingomis virusinėmis peršalimo ligomis. Žiemą dažniau keliaujama ir į tolimesnes Pietryčių Azijos šalis. Savita šių šalių rizika keliautojams apsinuodijimai maistu ir karščiavimas.

„Trumpųjų savaitgalių kelionės rečiau siejamos su aktyviais, rizikingesniais užsiėmimais. Tačiau yra ir joms būdingų grėsmių. Tai kelionės, kuriose dažnai būnama žmonių susibūrimo vietose ir mėgaujamasi neįprastos virtuvės skoniais. Be to, trumpoms kelionėms ruošiamasi spontaniškiau. O tai reiškia, kad keliautojai gali susidurti su oru perduodamomis virusinėmis infekcijomis, apsinuodijimais maistu ir namie paliktais nuolat vartojamais vaistais nuo lėtinių būklių“, – tvirtina draudimo rizikos vertintojas.

Nuotolinis šeimos gydytojas

Tokiose santykinai nesudėtingų sveikatos problemų situacijose, kai pakaktų šeimos gydytojo konsultacijos, užtikrintumo suteikia šiuolaikiški, neseniai patirtų iššūkių padiktuoti pagalbos pacientams būdai. „Pandemijos metu buvome skatinami visokeriopai vengti tiesioginių kontaktų su žmonėmis – net ir su medikais. Nuotolinės gydytojų konsultacijos tapo pakankamai įprasta paslauga. Todėl į kelionių draudimo paketą įtraukėme nemokamas nuotolines šeimos gydytojo konsultacijas, kurios suteikia galimybę būnant užsienyje ypatingos pagalbos nereikalaujančias problemas spręsti taip pat patogiai, kaip namie“, – sako L. Kaškevičius.

Balso ar vaizdo skambučiu pasiekiami gydytojai gali gimtąja kalba pakonsultuoti, kaip elgtis ištikus vienai ar kitai problemai, kokius vaistus vartoti, į kokius specialistus kreiptis, jei situacija sudėtingesnė. „Nuotolinės konsultacijos metu gydytojas gali padėti ir rekomenduoti gydymą tokiais atvejais, kai pavyzdžiui, reikalinga pagalba dėl virškinimo sutrikimų, apsinuodijimo maistu, gerklės skausmo, slogos, bėrimo, vabzdžių įkandimo ar pasireiškus kitoms alerginėms reakcijoms, saulės smūgio atvejais“, – vardija draudimo ekspertas.

Lietuvoje esantys medikai taip pat gali įvertinti užsienyje atliktų tyrimų rezultatus, skirti vienokius ar kitokius vaistus, įskaitant receptinius. „Tiesa, Lietuvoje ir užsienyje gali skirtis ir vaistų pasiūla, ir teisinis jų prekybos reglamentavimas. Pagal Lietuvoje parašytą receptą įsigyti vaistus užsienyje ne visada įmanoma. Tad reikia turėti omenyje, kad apie farmacinius preparatus, kurių gali prireikti kelionėje, reikėtų gerai pagalvoti dar prieš kelionę, net jei ji truks tik dvi ar tris dienas“, – įspėja draudimo bendrovės atstovas.

ELTA

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Ką BŪTINA žinoti turintiems vaikų ir gyvenantiems užsienyje?

Gyvenimas užsienyje su vaikais gali būti įkvepiantis ir kartu iššūkių kupinas nuotykis. Šis straipsnis skirtas padėti tėvams, kurie planuoja arba jau gyvena užsienyje, suprasti pagrindinius aspektus, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį, norint užtikrinti šeimos gerovę. 1. Teisiniai reikalavimai ir dokumentacija Pirmas ir svarbiausias žingsnis – išsiaiškinti ir įgyvendinti visus teisinius reikalavimus, susijusius su gyvenimu užsienyje: Vizos ir leidimai. Priklausomai nuo šalies, gali prireikti įvairių vizų ar leidimų gyventi su šeima. Įsitikinkite, kad jūsų ir jūsų vaikų dokumentai yra tvarkingi ir

Gyventojai kviečiami įsitraukti į pašto ženklų kūrimą – tereikia pasiūlyti temą

Nors popierinių laiškų ir atvirlaiškių kasmet išsiunčiama vis mažiau, susidomėjimas pašto ženklais vis dar išlieka gana didelis ir Lietuvoje, ir visame pasaulyje. Lietuvos paštas primena, kad prisidėti prie šių ženklų kūrimo gali kiekvienas – tereikia pasiūlyti dėmesio vertą temą. O jeigu jai pritars pašto mokos ženklų leidybos komisija, tema bus įamžinta ir lietuviškame pašto ženkle. Pasak Lietuvos pašto filatelijos projektų vadovės Aušrutės Varnienės, šiuo metu galima siūlyti temas 2025, 2026 ir 2027 metais pasirodysiantiems pašto ženklams. Tai padaryti galima iki

Pasaulinė motinos Žemės diena

Balandžio 22-ąją minėta Pasaulinė motinos Žemės diena. Ji pradėta minėti 1970 metais, o atliepiant į Jungtinių Tautų kreipimąsi Lietuvoje ji minima nuo 1992 metų. Kasmet civilizuotos pasaulio šalys ragina vienytis ir išreikšti rūpestį mūsų visų namais – Žeme ir Gamta. Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba šią dieną atkreipė dėmesį į būtinybę vykdyti gamtotvarką, kad būtų išsaugotos nykstančios ir retos rūšys. Gamtotvarkos darbai saugomose teritorijose vykdomi siekiant išsaugoti biologinę įvairovę. Gamtotvarka padeda išsaugoti natūralias buveines ir rūšis, apima buveinių atkūrimą, invazinių rūšių

Dėl atraminės sienutės tvarkymo darbų Švėkšnoje

Kada Švėkšnoje sutvarkys išgriuvusią akmeninę sieną, matomą įvažiuojant į miesteliį nuo Saugų pusės? Šilutės rajono savivaldybė informuoja, kad geriausiu atveju darbai galėtų prasidėti Liepos mėnesį. Skelbiama, kad šiuo metu savivaldybės užsakymu yra rengiamas projektas „Bažnyčios g. pietų pusės lauko akmenų atraminės sienos Šilutės r. sav., Švėkšnos sen., (Švėkšnos miestelio istorinės dalies u.k. 171112 vertingoji savybė) tvarkybos (restauravimo, remonto) darbų projektas“. Projektas pateiktas Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Klaipėdos teritoriniam skyriui. Jei šis projektui pritars, išduos tvarkybos darbų leidimą. Gavus

Taip pat skaitykite