Medieną biokurui augins durpininkai

Klasmann – Deilmann grupė, gerai žinoma durpių gavybos ir substratų bei kuro iš jų gaminimo įmonė, plečia savo veiklą – pradėjo auginti trumpos rotacijos augalus biokurui. Žilvičių mediena bus naudojama kurui ir kaip priedas kaip kuriems substratams.

Žilvičių plantacijos sodinamos pasitelkus specialią techniką.

Biokuro gamybai įsteigta dukterinė bendrovė – UAB „Klasmann – Deilmann Bioenergy“. Lietuvoje veikiančių Klasmann – Deilmann įmonių vadovas Kazimieras Kaminskas „Pamariui“ sakė, kad pradėti auginti greitos rotacijos augalus paskatino tai, kad, sparčiai daugėjant biokurą naudojančių katilinių, gali susidaryti smulkintos medienos stygius, kilti jos kaina.
Tam nemažai įtakos turėjo didelė medienos paklausa plokštėms ir baldams gaminti. Kita vertus, Lietuva įsipareigojo iki 2020 m. 23 proc. energijos pagaminti naudojant atsinaujinančius energijos šaltinius. Konkurencija dėl turimų medienos resursų, ryšium su didėjančia paklausa tiek vietinėje, tiek užsienio rinkose, neišvengiamai didės. Jau keleri metai malkinės medienos eksporto srautai į Tolimuosius Rytus vis didėja. Baldų pramonė taip pat nuolat didina savo gamybinius pajėgumus. Įmonė stengiasi maksimaliai atsiriboti nuo galimų minėtųjų neigiamų tendencijų ir iš savo energetinių želdinių plantacijų pagamintą biokurą realizuoti tik vietinėms katilinėms.
Žilvičius pradėta auginti siekiant sukurti nuosavą ekologiškos žaliavos bazę ir būti nepriklausomiems nuo kitų tiekėjų. Taip pat sudaroma galimybių klientams siūlyti ilgalaikes sutartis, garantuoti kainos ir kokybės stabilumą.
Biokuru numatoma aprūpinti Klaipėdos regiono katilines, jis naudojamas ir gaminant šiluminę energiją savo reikmėms.

UAB „Klasmann – Deilmann Bioenergy“ žemės ir miškų ūkio ekspertai Julius Ambrozevičius ir Tomas Nalivaika su jau užaugusio ir tinkamo biokurui gaminti žilvičio pliauskomis.

Įsisavinti naują veiklos sritį įmonei padeda konsultantai iš Švedijos ir Vokietijos, kur sėkmingai plėtojamas trumpos rotacijos augalų auginimo biokurui verslas. Taip pat talkina Kauno technologijos universiteto mokslininkai. Pasak UAB „Klasmann – Deilmann Bioenergy“ žemės ūkio ir miškininkystės eksperto Tomo Nalivaikos, skandinavai šioje srityje pirmauja. Vien Švedijoje auginamų energetinių želdinių plotai viršija 20 tūkst. ha. Kaimyninėje Latvijoje šiuo metu trumpos rotacijos energetiniais augalais apsodinta 3000 hektarų, Lietuvoje kol kas tokių plantacijų plotai teužima iki 2 000 ha.
Pasak bendrovės ekspertų Tomo Nalivaikos ir Juliaus Ambrozevičiaus, Lietuvoje turime apie ketvirtį milijono hektarų dirvonuojančių žemių, o žilvičiams auginti tinka ir prastos, apleistos dirvos. Skirtingai nei žemės ūkiui, jokių žemę alinančių pesticidų ir trąšų šiems medžiams auginti nereikia. Beje, žilvičių želdiniai saugo dirvas nuo erozijos.
UAB „Klasmann-Deilmann Bioenergy“ nuo praėjusių metų šių augalų augina apie 400 ha Šilutės rajone ir apie 100 ha – Tauragės rajone. Pjauti žilvičius numatoma 2016-2017 metais, kai jie užaugs apie 5 metrų aukščio, kamieno skersmuo bus apie 5-6 cm. Žilvičių plantacijos gyvuoja apie 20 metų, mediena pjaunama kas treji metai. Žilvičiai pjaunami žiemą, kai lengviau įvažiuoti į laukus su technika, o medienoje būna susikaupę mažiausiai drėgmės.
Kai žilvičiai užaugs, iš šiuo metu užsodintų plotų numatoma gauti apie 80 tūkst. kubinių metrų medienos. Trumpos rotacijos augalų auginimas ne vien ekologiškas, bet ir suteikia darbo ūkininkams. Žilvičių plantacijoms paruošti, priežiūrėti ir derliui nuimti Klasmann-Deilmann įmonė samdo vietos ūkininkus ir nuomoja iš jų techniką.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pokalbis telefonu vairuojant gali kainuoti vairuotojo pažymėjimą…

Dauguma vairuotojų nepaiso Kelių eismo taisyklių reikalavimo – draudimo naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant ir tokiais savo veiksmais kelia pavojų ne tik sau, bet ir kitiems viešajame eisme dalyvaujantiems asmenims. Policijos pareigūnai visoje Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje, liepos mėnesį fiksavo 47 pažeidimus: Tauragėje – 24 pažeidimai; Šilalėje – 4 pažeidimai; Šilutėje – 18 pažeidimų; Pagėgiuose – 1 pažeidimas. Visiems vairuotojams surašyti protokolai pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 417 str. 3 d. Vairuojant naudojantis mobiliaisiais telefonais gresia

Nuspręsta tirti Daivos Žebelienės elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija paskelbė, kad liepos 21d.  pradėtas tyrimas dėl Šilutės rajono savivaldybės tarybos narės Daivos Žebelienės elgesio. Aiškinamasi, ar ji nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo ribojimo atstovauti. Pagal šį teisės aktą valstybinėje tarnyboje dirbantis asmuo neturi teisės atstovauti fiziniams ar juridiniams asmenims ir ginti jų interesų institucijoje ar įstaigoje, kurioje jis dirba. Tyrimas pradėtas gauto pranešimo pagrindu. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija tirs aplinkybes, kai D. Žebelienė galbūt atstovavo UAB „Toluta” interesams 2019 m. ir 2020 m.

Universitetas senąsias kareivines pavers migrantų istorine kryžkele. Gyventojus prašo dalintis senais lagaminais

Rudenį Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto kūrybinė grupė (Raimonda Nabažaitė, Milda Kontrimė, Rima Čerapė) visuomenei ruošiasi pristatyti naują kultūrinį-edukacinį projektą „Migrantas“. Interaktyvios garso, muzikos, istorinio pasakojimo ekskursijos metu Klaipėdos senosios kareivinės (dabar – Klaipėdos universitetas) virs istorine migrantų vieta ir jų likimų kryžkele. „Migrante“ kiekvienam dalyviui bus siekiama suteikti naują tapatybę – Klaipėdoje apsigyvenusio ar laikinai priklydusio žmogaus dalia.   Nuo kareivinių statybos iki Klaipėdos universiteto studentiško šurmulio   Buvusios senosios kareivinės migrantų kryžkele pasirinktos neatsitiktinai. Siekiama,

Bibliotekininkai kurs stalo žaidimą

Lietuvos kultūros taryba skyrė finansavimą Tolygios kultūrinės raidos programai ir finansavo Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos projektą „Stalo žaidimas „Keliauk ir pažink Šilutę“ (projekto vadovė Sandra Jablonskienė) skirdama 3 690,00 Eur finansavimą. Įgyvendindami šį projektą bibliotekininkai kurs inovatyvią, išliekamąją vertę turintį stalo žaidimą, reprezentuojantį Šilutės kraštą. Šis žaidimas bus puiki edukacinė priemonė mokiniams, miestelėnams, kitose Lietuvos vietovėse gyvenantiems žaidėjams, norintiems pažinti ar iš naujo atrasti Šilutės miesto istorijos ir kultūros paveldą. Stalo žaidimas kvies suburti savo draugų kompaniją (komandą) ir

Taip pat skaitykite