Medieną biokurui augins durpininkai

Klasmann – Deilmann grupė, gerai žinoma durpių gavybos ir substratų bei kuro iš jų gaminimo įmonė, plečia savo veiklą – pradėjo auginti trumpos rotacijos augalus biokurui. Žilvičių mediena bus naudojama kurui ir kaip priedas kaip kuriems substratams.

Žilvičių plantacijos sodinamos pasitelkus specialią techniką.

Biokuro gamybai įsteigta dukterinė bendrovė – UAB „Klasmann – Deilmann Bioenergy“. Lietuvoje veikiančių Klasmann – Deilmann įmonių vadovas Kazimieras Kaminskas „Pamariui“ sakė, kad pradėti auginti greitos rotacijos augalus paskatino tai, kad, sparčiai daugėjant biokurą naudojančių katilinių, gali susidaryti smulkintos medienos stygius, kilti jos kaina.
Tam nemažai įtakos turėjo didelė medienos paklausa plokštėms ir baldams gaminti. Kita vertus, Lietuva įsipareigojo iki 2020 m. 23 proc. energijos pagaminti naudojant atsinaujinančius energijos šaltinius. Konkurencija dėl turimų medienos resursų, ryšium su didėjančia paklausa tiek vietinėje, tiek užsienio rinkose, neišvengiamai didės. Jau keleri metai malkinės medienos eksporto srautai į Tolimuosius Rytus vis didėja. Baldų pramonė taip pat nuolat didina savo gamybinius pajėgumus. Įmonė stengiasi maksimaliai atsiriboti nuo galimų minėtųjų neigiamų tendencijų ir iš savo energetinių želdinių plantacijų pagamintą biokurą realizuoti tik vietinėms katilinėms.
Žilvičius pradėta auginti siekiant sukurti nuosavą ekologiškos žaliavos bazę ir būti nepriklausomiems nuo kitų tiekėjų. Taip pat sudaroma galimybių klientams siūlyti ilgalaikes sutartis, garantuoti kainos ir kokybės stabilumą.
Biokuru numatoma aprūpinti Klaipėdos regiono katilines, jis naudojamas ir gaminant šiluminę energiją savo reikmėms.

UAB „Klasmann – Deilmann Bioenergy“ žemės ir miškų ūkio ekspertai Julius Ambrozevičius ir Tomas Nalivaika su jau užaugusio ir tinkamo biokurui gaminti žilvičio pliauskomis.

Įsisavinti naują veiklos sritį įmonei padeda konsultantai iš Švedijos ir Vokietijos, kur sėkmingai plėtojamas trumpos rotacijos augalų auginimo biokurui verslas. Taip pat talkina Kauno technologijos universiteto mokslininkai. Pasak UAB „Klasmann – Deilmann Bioenergy“ žemės ūkio ir miškininkystės eksperto Tomo Nalivaikos, skandinavai šioje srityje pirmauja. Vien Švedijoje auginamų energetinių želdinių plotai viršija 20 tūkst. ha. Kaimyninėje Latvijoje šiuo metu trumpos rotacijos energetiniais augalais apsodinta 3000 hektarų, Lietuvoje kol kas tokių plantacijų plotai teužima iki 2 000 ha.
Pasak bendrovės ekspertų Tomo Nalivaikos ir Juliaus Ambrozevičiaus, Lietuvoje turime apie ketvirtį milijono hektarų dirvonuojančių žemių, o žilvičiams auginti tinka ir prastos, apleistos dirvos. Skirtingai nei žemės ūkiui, jokių žemę alinančių pesticidų ir trąšų šiems medžiams auginti nereikia. Beje, žilvičių želdiniai saugo dirvas nuo erozijos.
UAB „Klasmann-Deilmann Bioenergy“ nuo praėjusių metų šių augalų augina apie 400 ha Šilutės rajone ir apie 100 ha – Tauragės rajone. Pjauti žilvičius numatoma 2016-2017 metais, kai jie užaugs apie 5 metrų aukščio, kamieno skersmuo bus apie 5-6 cm. Žilvičių plantacijos gyvuoja apie 20 metų, mediena pjaunama kas treji metai. Žilvičiai pjaunami žiemą, kai lengviau įvažiuoti į laukus su technika, o medienoje būna susikaupę mažiausiai drėgmės.
Kai žilvičiai užaugs, iš šiuo metu užsodintų plotų numatoma gauti apie 80 tūkst. kubinių metrų medienos. Trumpos rotacijos augalų auginimas ne vien ekologiškas, bet ir suteikia darbo ūkininkams. Žilvičių plantacijoms paruošti, priežiūrėti ir derliui nuimti Klasmann-Deilmann įmonė samdo vietos ūkininkus ir nuomoja iš jų techniką.

Vaidotas VILKAS

Hits: 117

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite