Mažųjų šilutiškių draugystė su Amsiu

Šiemet Saugaus eismo diena sutapo su antrąja šv. Velykų diena. Pasitikdami Saugaus eismo dieną Šilutės r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, TAVPK Šilutės policijos komisariato pareigūnai ir Klaipėdos regiono kelių Šilutės kelių tarnybos atstovai pakvietė vaikų lopšelių-darželių auklėtinius į šventinį renginį.

Pas mažuosius atvyko policininkės ir jų bičiulis Amsis.

 

Šilutės seniūnijos salė, kur susirinko mažieji šilutiškiai iš 6 miesto vaikų lopšelių-darželių, vos talpino šventės dalyvius. Susirinkusiuosius pasveikino Šilutės r. savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro direktorė Virginija Vaivadaitė.
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilutės rajono policijos komisariato Prevencijos poskyrio vyresnioji tyrėja Nerija Ropienė pakvietė mažuosius pažiūrėti animacinių filmukų. Trumpi siužetai vaizdingai pasakoja, kaip reikia saugiai pereiti gatvę, kaip elgtis kelyje, kodėl būtini saugos diržai, kaip elgtis tamsiuoju paros metu kelyje, ką daryti, jei paskambino telefoniniai sukčiai ar pastebėjus vagystę.
Vienas siužetas pasakojo, kad parduotuvėje saldumynai perkami, o tuos, kurie jų nusprendžia „pasiskolinti“ iškart aplanko keturkojis policijos tarnautojas Amsis. Kitas siužetas apie tai, kaip jaučiasi vaikų sudraskyti žaislai, mokė mažuosius, kad nevalia skriausti mažesnių už save. Visose animacinių filmukų situacijose dalyvavo policijos bičiulis Amsis.
O kiek buvo džiaugsmo, kai po filmukų peržiūros pas vaikus atėjo ką tik ekrane matytasis Amsis! Jis pasakojo visada stebintis gatves, atskubantis ten, kur mato, kad elgiamasi neteisingai. Gavęs pasižadėjimą, kad ne tik šventiniu laikotarpiu vaikai gatvėse elgsis saugiai, kiekvienam vaikų lopšeliui-darželiui įteikė mažesnę savo kopiją – minkštą žaislinį Amsį.

Šilutės r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Virginija Vaivadaitė padovanojo mažiesiems šilutiškiams spalvinimo knygučių ir pieštukų.

Spalvingų dovanų vaikams pažėrė Visuomenės sveikatos biuro vadovė V. Vaivadaitė – kiekvienam įteikė po spalvinimo knygutę ir spalvotų pieštukų rinkinį. Spalvindami knygutes vaikai stiprins saugaus eismo gatvėse ir keliuose įgūdžius.
Kad mažieji šilutiškiai būtų lengviau pastebimi gatvėse, jiems atšvaitų ir specialių liemenių padovanojo Klaipėdos regiono kelių Šilutės kelių tarnybos atstovas.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Miškų savininkus kviečia apžiūrėti savo miškus

Šių metų sausis tik įpusėjo, o Lietuvoje jau du kartus siautė stiprūs vėjai. Jie laužė ir vertė medžius miškuose, parkuose, pakelėse, gyvenvietėse. Sprendžiant iš gaunamų pranešimų, labiausiai nukentėjo Vakarų Lietuvoje, Dzūkijoje ir Panevėžio regione esantys miškai. Valstybinė miškų tarnyba kviečia miškų savininkus apžiūrėti savo miškus ir vėjo pažeistus medžius sutvarkyti iki pavasarinio atšilimo. Valstybinės miškų tarnybos miško sanitarinės apsaugos specialistai pažymi, kad 2021 metų vasarą šalies miškai kentėjo nuo labai karštų orų. Labiausiai nusilpo eglės, todėl pernai eglynuose gausėjo žievėgraužių

Šilutėje veikianti įmonė „Klasmann-Deilmann“ dalį gamybos žada perkelti į Latviją

Portalas 15min.lt praneša, kad problemos su Kinija kai kuriuos Lietuvos verslininkus skatina keisti savo planus. Keli jau pranešė iškeliantys dalį gamybos iš Lietuvos. Tai planuoja daryti ir durpių substratus gaminanti Šilutėje įsikūrusi „Klasmann-Deilmann“. Kinija nuo gruodžio pradžios aktyviai blokuoja Lietuvos įmonių eksportą – Kinijos muitinės duomenimis, gruodį į Kiniją pateko prekių iš Lietuvos tik už 3 mln. eurų, kai rugsėjį šis skaičius siekė 44 mln. eurų. Be to, Kinija spaudžia ir tarptautines bendroves nenaudoti Lietuvoje gaminamų komponentų. Vietoj Lietuvos pasirinkusio

Dviem iš trijų lietuvių trūksta vitamino D. Kaip jo gauti su maistu? 

Pastebimai pagerinti gyvenimo kokybę ir sumažinti įvairių ligų grėsmę – tokį poveikį gali turėti pakankamas vitamino D kiekis organizme. Jis padeda užtikrinti tinkamas smegenų funkcijas, sustiprina imuninę sistemą, apsaugo nuo vėžio, įvairių infekcijų, širdies ir kraujagyslių ligų. Viena produktų grupė – ypatinga Šeimos gydytojas V. Morozovas akcentuoja vitamino D svarbą žmogaus organizmui. Anot mediko, šis elementas stiprina sveikatą bei imunitetą, padeda išvengti onkologinių bei širdies ir kraujagyslių ligų, pagerina gyvenimo kokybę. Tiesa, pažymi pašnekovas, kad pilnai atsiskleistų visa vitamino D

Minime Ievos Simonaitytės 125-ąsias gimimo metines

Sausio 23 d. minimos Ievos Simonaitytės 125-osios gimimo metinės. Šiuos metus Seimas paskelbė I. Simonaitytės metais. Šia proga pateikiame ištraukų iš Domo Kauno parengtos knygos „Aš esu Etmės Evė: Ieva Simonaitytė amžininkų liudijimuose“. Leidinyje, skirtame įprasminti šios Mažosios Lietuvos metraštininkės atmintį, publikuojami penkiasdešimt septynių žmonių, pažinojusių arba artimai besibičiuliavusių su rašytoja, sakytiniai liudijimai. Jie užrašyti 1978–1983 metais. Tikrasis vardas Evė Ieva Simonaitytė (1897–1978) – išskirtinio likimo asmenybė. Pavainikė, benamės duktė. Būdama penkerių, jau žinojo lemtį: aš esu Etmės Evė. Nuo

Taip pat skaitykite