Mažųjų šilutiškių draugystė su Amsiu

Šiemet Saugaus eismo diena sutapo su antrąja šv. Velykų diena. Pasitikdami Saugaus eismo dieną Šilutės r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, TAVPK Šilutės policijos komisariato pareigūnai ir Klaipėdos regiono kelių Šilutės kelių tarnybos atstovai pakvietė vaikų lopšelių-darželių auklėtinius į šventinį renginį.

Pas mažuosius atvyko policininkės ir jų bičiulis Amsis.

 

Šilutės seniūnijos salė, kur susirinko mažieji šilutiškiai iš 6 miesto vaikų lopšelių-darželių, vos talpino šventės dalyvius. Susirinkusiuosius pasveikino Šilutės r. savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro direktorė Virginija Vaivadaitė.
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilutės rajono policijos komisariato Prevencijos poskyrio vyresnioji tyrėja Nerija Ropienė pakvietė mažuosius pažiūrėti animacinių filmukų. Trumpi siužetai vaizdingai pasakoja, kaip reikia saugiai pereiti gatvę, kaip elgtis kelyje, kodėl būtini saugos diržai, kaip elgtis tamsiuoju paros metu kelyje, ką daryti, jei paskambino telefoniniai sukčiai ar pastebėjus vagystę.
Vienas siužetas pasakojo, kad parduotuvėje saldumynai perkami, o tuos, kurie jų nusprendžia „pasiskolinti“ iškart aplanko keturkojis policijos tarnautojas Amsis. Kitas siužetas apie tai, kaip jaučiasi vaikų sudraskyti žaislai, mokė mažuosius, kad nevalia skriausti mažesnių už save. Visose animacinių filmukų situacijose dalyvavo policijos bičiulis Amsis.
O kiek buvo džiaugsmo, kai po filmukų peržiūros pas vaikus atėjo ką tik ekrane matytasis Amsis! Jis pasakojo visada stebintis gatves, atskubantis ten, kur mato, kad elgiamasi neteisingai. Gavęs pasižadėjimą, kad ne tik šventiniu laikotarpiu vaikai gatvėse elgsis saugiai, kiekvienam vaikų lopšeliui-darželiui įteikė mažesnę savo kopiją – minkštą žaislinį Amsį.

Šilutės r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Virginija Vaivadaitė padovanojo mažiesiems šilutiškiams spalvinimo knygučių ir pieštukų.

Spalvingų dovanų vaikams pažėrė Visuomenės sveikatos biuro vadovė V. Vaivadaitė – kiekvienam įteikė po spalvinimo knygutę ir spalvotų pieštukų rinkinį. Spalvindami knygutes vaikai stiprins saugaus eismo gatvėse ir keliuose įgūdžius.
Kad mažieji šilutiškiai būtų lengviau pastebimi gatvėse, jiems atšvaitų ir specialių liemenių padovanojo Klaipėdos regiono kelių Šilutės kelių tarnybos atstovas.

Laima PUTRIUVIENĖ

Hits: 16

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rotariečių dovana Šilutės ligoninės slaugytojoms

Šilutės Rotary klubo (2020-2021 m. prezidentas Šarūnas Stancikas) nariai, suprasdami medikų pasiaukojamo darbo svarbą gydant šilutiškius pandemijos sąlygomis, nutarė įteikti Šilutės ligoninės medikams kuklią dovanėlę: Klaipėdoje pradėjusio veikti „East Island SPA“ centro kompleksinių paslaugų kuponą ir 10 masažų kuponų. Šiandien, ketvirtadienį, šie dovanų kuponai įteikti Šilutės ligoninės medikų kolektyvui. Penkių minučių susitikime dovaną iš Šilutės RK prezidento Š. Stanciko priėmė ligoninės vyriausiasis gydytojas Viktoras Šileikis (jis irgi rotarietis) ir šios ligoninės slaugos administratorė Birutė Jurjonienė. Nuoširdžiai padėkojęs Šilutės klubo rotariečiams,

Elektroniniai sukčiai Lietuvoje iš gyventojų išvilioja milijonus  

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, vien pirmąjį šių metų ketvirtį elektroniniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų išviliojo 2,9 mln. eurų, tuo pačiu laikotarpiu pernai nuostoliai siekė 1,2 mln. eurų. Ekspertai situaciją sieja su pandemijos kasdienybe: darbu iš namų, nuotoliniu bendravimu bei noru „įdarbinti“ susitaupytus pinigus. Pirmąjį 2021 metų ketvirtį LBA priklausantys finansų bei kredito rinkos dalyviai užfiksavo 472 sukčiavimo incidentus elektroninėje erdvėje – maždaug šimtu daugiau nei vidutiniškai per ketvirtį pernai. Tiek atvejų gausa, tiek padaryta žala labiausiai išsiskiria investiciniai sukčiavimai:

Ką minėsime 2022 metais?

Seimas svarstys ir priims nutarimą, ką minėsime kitais metais. Paskelbimo atmintinais metais nutarimai priimami iš anksto, tad dabar Seimas dėmesį skiria 2022 metams. Pradžia padaryta: Seimo Švietimo ir mokslo komitetas pritarė 12 nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais.   Švietimo ir mokslo komitetas posėdyje svarstė 12 Seimo nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais. Atsižvelgiant į projektų gausą ir siūlomų minėti progų įvairovę, komiteto nariams buvo pasiūlyta įvertinti, ar visi projektai yra vienodai svarbūs ir reikšmingi. Komiteto

Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir keliaus ilgiau

Kiekvieną dieną Lietuvoje registruojama po kelias dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių. Nuo liepos 1 d. visi Bendrijos gyventojai gaunantys tokias siuntas susidurs su pokyčiais, kurie nebus malonūs ─ reikės ne tik daugiau pinigų, bet ir daugiau kantrybės. Šiuo metu siuntų iki 22 Eur deklaruoti nereikia, tačiau netrukus tvarka pasikeis. Liepos 1 d. neliks importo PVM lengvatos, o tai reiškia, kad net mažiausios vertės siuntos su prekėmis, atkeliaujančios iš trečiųjų šalių, bus apmokestintos. Pavyzdžiui, jūsų iš

Taip pat skaitykite