Mažųjų šilutiškių draugystė su Amsiu

Šiemet Saugaus eismo diena sutapo su antrąja šv. Velykų diena. Pasitikdami Saugaus eismo dieną Šilutės r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, TAVPK Šilutės policijos komisariato pareigūnai ir Klaipėdos regiono kelių Šilutės kelių tarnybos atstovai pakvietė vaikų lopšelių-darželių auklėtinius į šventinį renginį.

Pas mažuosius atvyko policininkės ir jų bičiulis Amsis.

 

Šilutės seniūnijos salė, kur susirinko mažieji šilutiškiai iš 6 miesto vaikų lopšelių-darželių, vos talpino šventės dalyvius. Susirinkusiuosius pasveikino Šilutės r. savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro direktorė Virginija Vaivadaitė.
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilutės rajono policijos komisariato Prevencijos poskyrio vyresnioji tyrėja Nerija Ropienė pakvietė mažuosius pažiūrėti animacinių filmukų. Trumpi siužetai vaizdingai pasakoja, kaip reikia saugiai pereiti gatvę, kaip elgtis kelyje, kodėl būtini saugos diržai, kaip elgtis tamsiuoju paros metu kelyje, ką daryti, jei paskambino telefoniniai sukčiai ar pastebėjus vagystę.
Vienas siužetas pasakojo, kad parduotuvėje saldumynai perkami, o tuos, kurie jų nusprendžia „pasiskolinti“ iškart aplanko keturkojis policijos tarnautojas Amsis. Kitas siužetas apie tai, kaip jaučiasi vaikų sudraskyti žaislai, mokė mažuosius, kad nevalia skriausti mažesnių už save. Visose animacinių filmukų situacijose dalyvavo policijos bičiulis Amsis.
O kiek buvo džiaugsmo, kai po filmukų peržiūros pas vaikus atėjo ką tik ekrane matytasis Amsis! Jis pasakojo visada stebintis gatves, atskubantis ten, kur mato, kad elgiamasi neteisingai. Gavęs pasižadėjimą, kad ne tik šventiniu laikotarpiu vaikai gatvėse elgsis saugiai, kiekvienam vaikų lopšeliui-darželiui įteikė mažesnę savo kopiją – minkštą žaislinį Amsį.

Šilutės r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Virginija Vaivadaitė padovanojo mažiesiems šilutiškiams spalvinimo knygučių ir pieštukų.

Spalvingų dovanų vaikams pažėrė Visuomenės sveikatos biuro vadovė V. Vaivadaitė – kiekvienam įteikė po spalvinimo knygutę ir spalvotų pieštukų rinkinį. Spalvindami knygutes vaikai stiprins saugaus eismo gatvėse ir keliuose įgūdžius.
Kad mažieji šilutiškiai būtų lengviau pastebimi gatvėse, jiems atšvaitų ir specialių liemenių padovanojo Klaipėdos regiono kelių Šilutės kelių tarnybos atstovas.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną – apie saugumą keliuose visiems eismo dalyviams

Rugsėjo 26 d., sekmadienį,  Lietuvoje jau dvyliktą kartą bus minima Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena. Jos tikslas – priminti visiems apie pagarbą vieni kitiems kelyje, pagalvoti, ar mes, kiekvienas iš mūsų, tinkamai elgiamės kelyje. Anot VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos (toliau – Kelių direkcijos) direktoriaus Remigijaus Lipkevičiaus, svarbiausia – kiekvieno atsakomybė už save patį ir kitą žmogų. Todėl minėdami Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną primename, kad saugumas priklauso tik nuo mūsų pačių. Vienas neatsakingas poelgis – viršytas greitis, vairavimas apsvaigus, važiavimas neprisisegus

Martyno Pekarsko „Pilis“ – personalinė paroda Kintuose

Spalio 1 d. penktadienį, 17.00  val. „Kintai Arts“ rezidencijoje (Kintai, Kuršių g. 30) atidaroma Martyno Pekarsko personalinė kūrybos paroda “Pilis”. Šioje parodoje autorius pristato savo poros metų darbo Kintuose – studijoje miške – rezultatus. Tarp didelio formato eksponatų tapyba, muzikiniu metodu atlikti piešiniai, „ready-made“ artefaktai, tekstai. „Neišeik pro duris ir pažinsi pasaulį. Nedirsčiok pro langą ir išvysi kelius. Juo toliau nukaksi, juo mažiau žinosi. Tad išmintingas žmogus neina ir žino; nežiūri ir permato; neveikia ir nuveikia“. Laozi Parodos autorius:  – Aš

COVID-19: „Šilutės rajone situacija grėsminga“

Taip šiandien, rugsėjo 24-os rytą, sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šilutės skyriaus vedėja Roma Jovaišaitė. Kadangi praėjusios paros, rugsėjo 23 d., duomenis Statistikos departamentas skelbia po pusės dešimtos, R. Jovaišaitė paminėjo statistiką, sietiną su rugsėjo 22 d. situacija. 100 tūkst. gyventojų Lietuvoje tenka 550,7 susirgimo atvejo. Šilutės rajone šis skaičius siekia 1008,4 atvejo, tai penkta vieta Lietuvoje, prasčiau tik Rietavo, Telšių, Klaipėdos miesto ir Palangos savivaldybių teritorijose. Užtat Raseinių rajone šis skaičius tėra 137,2… Lietuvoje per savaitę iš atliktų tyrimų

Meras praskleidė Savivaldybės detektyvo uždangą

Šilutės r. savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio rugsėjo 17 d. potvarkiu buvo sudaryta tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Ir po pirmojo komisijos narių susirinkimo niekas nieko neaiškino. Pirmininkė dėl nedarbingumo nedalyvavo, kiti keturi nariai informacijos siūlė kreiptis vis į savo kolegas… Tai ir beliko pavadinti itin slaptu detektyvu Šilutės rajono savivaldybėje. Tuomet rašėme: 2021 m. rugsėjo 17 d. mero Vytauto Laurinaičio potvarkiu sudaryta Tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Kieno ir kokį nusižengimą tirs ši komisija? Paslaptis! Daugiau išsiaiškinti nieko nepavyko…   Visas ankstesnis straipsnis

Taip pat skaitykite