Mažos savivaldybės šaunus įvertinimas

Lietuvos laisvosios rinkos instituto sudarytame savivaldybių indekse Pagėgių savivaldybė užėmė kaip niekada aukštą vietą – 16-ą. Pernai pagėgiškiai buvo dvidešimt antri. Iš 100 balų surinkusi 55,3 balo, Pagėgių savivaldybė aplenkė kaimynines savivaldybes – Jurbarko (18 vieta, 53,9 balo), Šilutės (29 vieta, 49,9 balo) ir Tauragės (47 vieta, 37,9 balo). Tai aukščiausia visų laikų Pagėgių savivaldybės pozicija pagal Lietuvos savivaldybių indeksą. Rezultatą nulėmė geresnis švietimo, administracijos ir socialinės rūpybos sričių vertinimas.

Pagėgių savivaldybės vadovai – meras Virginijus Komskis ir administracijos direktorė Dainora Butvydienė džiaugiasi geru savivaldybės įvertinimu.

Pagėgių savivaldybės vadovai – meras Virginijus Komskis ir administracijos direktorė Dainora Butvydienė džiaugiasi geru savivaldybės įvertinimu.

Geriausias – turto valdymas
Kone didžiausią balą, apžvelgiant atskiras vertinimo sritis, Pagėgių savivaldybė gavo už turto valdymą – 99,9 balo. Tai lėmė inventorizuotas visas savivaldybės turtas ir efektyvus jo naudojimas. Aukštas turto valdymo įvertinimo balas kone perpus aplenkė visų indekso sudarytojų įvertintų savivaldybių vidurkį ir pateko tarp 10 geriausiųjų.
Gerai įvertintas Pagėgių savivaldybės administracijos darbas. Absoliuti dauguma (95 proc.) prašymų Pagėgių savivaldybėje išnagrinėjami per įstatymų numatytus terminus, tai ypač pagerino administracijos srities balą. Tokį gerą rezultatą padėjo pasiekti įdiegta dokumentų valdymo sistema. Ji padeda operatyviai ir laiku parengti reikiamus dokumentus ir paspartinti vykstančius procesus, laiku parengti dokumentaciją, o kartais net anksčiau numatytų terminų.
Gana aukštu balu įvertintos ir Pagėgių savivaldybės sveikatos priežiūros įstaigos (66,5 balo). Kadangi savivaldybė maža, joje veikia tik pirmojo lygmens sveikatos priežiūros įstaigos: pirminiai sveikatos priežiūros centrai, privatus šeimos gydytojų centras. Aukštą balą lėmė tai, jog gyventojams nereikia laukti ilgose eilėse pas gydytojus. Taip pat buvo atsižvelgta į tai, kad gydytojų kabinetai yra aplinkinėse Pagėgių savivaldybės gyvenvietėse, tai didina gyventojams medicinos prieinamumą.
Mažėja nedarbas
Pasak Pagėgių savivaldybės administracijos direktorės Dainoros Butvydienės, šių metų biudžetas bus geresnis nei pernai, tad į tai irgi buvo atsižvelgta vertinimuose.
„Nors nepatekome tarp 14 savivaldybių, kurios neišnaudojo metinių skolinimosi limitų, juos dar galime naudoti investicijoms. Ateinantieji metai bus palankūs biudžeto balansui išlyginti, nes nereikės tiek daug koofinasavimo naujiems projektams. Biudžetas per ateinančius metus bus sutvarkytas taip, kad 2016 m. projektų programoje galėsime dalyvauti su nemažais finansais“, – sakė administracijos direktorė.
Mažėjantis nedarbo lygis bei socialinės pašalpos gavėjų skaičius teigiamai atsiliepė socialinės rūpybos sričiai. Nedarbo lygis Pagėgių savivaldybėje šiuo metu nesiekia 10 proc. Nemažą pliusą Pagėgiams davė optimaliai sutvarkytas švietimo sistemos tinklas. Šiai sričiai skirtas lėšas Savivaldybė panaudoja efektyviai, mat mažiau nei ketvirtadalis atitenka infrastruktūrai išlaikyti. Užimti aukštesnę poziciją savivaldybei sutrukdė prastesnis nei praėjusiais metais investicijų ir mokesčių surinkimo vertinimas.
Ypač menkas užsienio investicijų lygis, išduodama mažai statybos leidimų ir verslo liudijimų. Komentuodamas užsienio investicijų lygi, Pagėgių savivaldybės meras V. Komskis priminė, jog šis kriterijus savivaldybės balą bendruose rezultatuose mažiną jau ne pirmus metus. Jis atkreipė dėmesį, kad Pagėgių savivaldybėje vyrauja ūkininkų investicijos. Užsienio investicijos bus įvertintos ateinančiais metais, mat Pagėgių savivaldybėje nemažai investuoja statantieji vėjo jėgaines.
Pranoko lūkesčius
Neigiamai Pagėgių savivaldybės rezultatą šių metų savivaldybių indekse paveikę Nekilnojamojo turto tarifas padidintas nuo 0,3 iki 0,75 proc., o nenaudojamai žemei taikomas maksimalus 4 proc. tarifas. Pastarasis buvo patvirtintas siekiant, kad žmonės tvarkytų nenaudojamus ar apleistus plotus, nenorėdami mokėti didelio minėtojo mokesčio. Nekilnojamojo turto mokestis buvo padidintas, bet su nedidelėmis lengvatomis smulkiesiems verslininkams. Jis padidintas siekiant surinkti daugiau nekilnojamojo turto mokesčio.
Pagėgių savivaldybės meras, lygindamas aukštą įvertinimą su kaimynų savivaldybėmis, sakė, kad komentuoti sunku, kai nedirbi kitose savivaldybėse… „Lyginti savivaldybes tokiais vertinimais yra naudinga, nes galima pamatyti, kaip atrodo savivaldybė kitų kontekste. Tuo pačiu galima pastebėti silpnąsias vietas, kur dar reikia padirbėti ir ką tobulinti. Apžvelgiant savivaldybių indekso rezultatus, taip pat aiškiai galima matyti, kuriose srityse pasiekėme geresnių rezultatų, o kur rezultatai blogėja. Bendrai vertinant šiemetinį rezultatą belieka pasidžiaugti, kad jis geresnis negu pernai. Per praėjusius metus įgyvendinome beveik visus numatytus darbus ir pasiekėme daugumą užsibrėžtų tikslų. Drąsiai galima sakyti, kad viršijome savo lūkesčius. Apie tai liudija ir daugybė įgyvendintų projektų bei nuveiktų darbų. Tobulėti visada yra kur, tad stengiamės tai daryti ir galbūt ateityje sulauksime dar geresnių savivaldybės įvertinimo balų“, – kalbėjo V. Komskis.
Lietuvos savivaldybių indeksas – vertybinis indeksas, matuojantis ekonominę žmonių laisvę savivaldybėse.
Anot Lietuvos laisvos rinkos instituto, būtent laisvė veikti yra pagrindinė žmonių gerovės prielaida. Indekse geriau vertinamos savivaldybės, kurios užtikrina žmogaus laisvę rinktis, skatina privačią iniciatyvą, kuria palankias verslo sąlygas, taupo išteklius ir veikia skaidriai.

Simonas SKUTULAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Savaitgalio orai: šeštadienis bus lietaus  

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad rugpjūčio 5 d., penktadienį, dangų dengs menkas debesų sluoksnis. Nelis. Pūs vidutinio stiprumo pietų, pietryčių krypties vėjas. Bus karšta diena. Įdienojus oras kais iki 27-32 laipsnių karščio. Rugpjūčio 6 d., šeštadienį, naktis be lietaus, tik paryčiais vakarinį šalies pakraštį pasieks vėsesni orai. Vakariniuose rajonuose ims slinkti trumpalaikės liūtys, gali sugriaudėti perkūnija. Pietų, pietvakarių vėjas keis kryptį į vakarų, šiaurės vakarų, bus nestiprus. Debesų daugės, tačiau oras neskubės vėsti ir saulei tekant termometrai rodys nuo 15

Liepą Šilutės rajone – 70 santuokų

Santuokų skaičiumi liepos mėnuo išskirtinis 2022 metais. Taip pat ir tuo, kad iš 70 santuokų net 37 – bažnytinės, o dvi – užsienyje. Šilutės r. savivaldybės Civilinės metrikacijos poskyris skelbia, kad liepą rajone įregistruota: 52 naujagimiai, 55 mirtys, 70 santuokų ir 6 ištuokos. Liepą sulaukta 25 berniukų ir 27 mergaičių, 28 naujagimiai gimė Šilutės mieste, 24 – seniūnijose, 23 sulaukta užsienyje, jie tik įtraukti į sąrašus. Viena šeima susilaukė dvynių. 17 naujagimių pripažinta tėvystė, nes poros nėra įregistravusios santuokos. Populiarūs

Kada reikia siuntimo pas gydytoją, o kada ne?

Siuntimas pas gydytoją specialistą yra svarbus ir, rodos, daugumai žmonių aiškus dalykas. Ligonių kasų specialistai pastebi, kad neretai gyventojai nežino, jog kai kuriais atvejais norint gauti Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis apmokamas gydytojų specialistų paslaugas siuntimo nė nereikia. Privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems žmonėms siuntimus gauti PSDF lėšomis apmokamų paslaugų išduoda šeimos gydytojai arba gydytojai specialistai. Siuntimai išduodami, jei gydytojui dėl paciento sveikatos būklės reikia pasikonsultuoti su kitu gydytoju, atlikti tyrimus, tikslinti gydymą, gydyti ligoninėje. Siuntimas galioja 60 dienų ir

Kataraktą galima įveikti

Akies lęšiukas savo funkcijas atlieka gerai tik tada, kai jis yra skaidrus, tačiau yra tokių akių ligų, kurios trukdo lęšiukui tinkamai funkcionuoti. Viena iš jų – katarakta. Katarakta (akies lęšiuko sudrumstėjimas) – viena dažniausių regėjimo netekimo priežasčių. Šią ligą gali sukelti nemažai veiksnių, tačiau pagrindinis susirgimo rizikos faktorius yra amžius. Sulėtėjus medžiagų apykaitai, akies lęšiukas pradeda drumstėti. Tai natūralūs senatviniai organizmo pokyčiai. Tačiau jei lęšiuko skaidrumas ima trukdyti įprastiniai veiklai, reiktų nedelsiant kreiptis į gydytoją. Jaunesniems žmonėms katarakta gali būti

Taip pat skaitykite