Mažos savivaldybės šaunus įvertinimas

Lietuvos laisvosios rinkos instituto sudarytame savivaldybių indekse Pagėgių savivaldybė užėmė kaip niekada aukštą vietą – 16-ą. Pernai pagėgiškiai buvo dvidešimt antri. Iš 100 balų surinkusi 55,3 balo, Pagėgių savivaldybė aplenkė kaimynines savivaldybes – Jurbarko (18 vieta, 53,9 balo), Šilutės (29 vieta, 49,9 balo) ir Tauragės (47 vieta, 37,9 balo). Tai aukščiausia visų laikų Pagėgių savivaldybės pozicija pagal Lietuvos savivaldybių indeksą. Rezultatą nulėmė geresnis švietimo, administracijos ir socialinės rūpybos sričių vertinimas.

Pagėgių savivaldybės vadovai – meras Virginijus Komskis ir administracijos direktorė Dainora Butvydienė džiaugiasi geru savivaldybės įvertinimu.

Pagėgių savivaldybės vadovai – meras Virginijus Komskis ir administracijos direktorė Dainora Butvydienė džiaugiasi geru savivaldybės įvertinimu.

Geriausias – turto valdymas
Kone didžiausią balą, apžvelgiant atskiras vertinimo sritis, Pagėgių savivaldybė gavo už turto valdymą – 99,9 balo. Tai lėmė inventorizuotas visas savivaldybės turtas ir efektyvus jo naudojimas. Aukštas turto valdymo įvertinimo balas kone perpus aplenkė visų indekso sudarytojų įvertintų savivaldybių vidurkį ir pateko tarp 10 geriausiųjų.
Gerai įvertintas Pagėgių savivaldybės administracijos darbas. Absoliuti dauguma (95 proc.) prašymų Pagėgių savivaldybėje išnagrinėjami per įstatymų numatytus terminus, tai ypač pagerino administracijos srities balą. Tokį gerą rezultatą padėjo pasiekti įdiegta dokumentų valdymo sistema. Ji padeda operatyviai ir laiku parengti reikiamus dokumentus ir paspartinti vykstančius procesus, laiku parengti dokumentaciją, o kartais net anksčiau numatytų terminų.
Gana aukštu balu įvertintos ir Pagėgių savivaldybės sveikatos priežiūros įstaigos (66,5 balo). Kadangi savivaldybė maža, joje veikia tik pirmojo lygmens sveikatos priežiūros įstaigos: pirminiai sveikatos priežiūros centrai, privatus šeimos gydytojų centras. Aukštą balą lėmė tai, jog gyventojams nereikia laukti ilgose eilėse pas gydytojus. Taip pat buvo atsižvelgta į tai, kad gydytojų kabinetai yra aplinkinėse Pagėgių savivaldybės gyvenvietėse, tai didina gyventojams medicinos prieinamumą.
Mažėja nedarbas
Pasak Pagėgių savivaldybės administracijos direktorės Dainoros Butvydienės, šių metų biudžetas bus geresnis nei pernai, tad į tai irgi buvo atsižvelgta vertinimuose.
„Nors nepatekome tarp 14 savivaldybių, kurios neišnaudojo metinių skolinimosi limitų, juos dar galime naudoti investicijoms. Ateinantieji metai bus palankūs biudžeto balansui išlyginti, nes nereikės tiek daug koofinasavimo naujiems projektams. Biudžetas per ateinančius metus bus sutvarkytas taip, kad 2016 m. projektų programoje galėsime dalyvauti su nemažais finansais“, – sakė administracijos direktorė.
Mažėjantis nedarbo lygis bei socialinės pašalpos gavėjų skaičius teigiamai atsiliepė socialinės rūpybos sričiai. Nedarbo lygis Pagėgių savivaldybėje šiuo metu nesiekia 10 proc. Nemažą pliusą Pagėgiams davė optimaliai sutvarkytas švietimo sistemos tinklas. Šiai sričiai skirtas lėšas Savivaldybė panaudoja efektyviai, mat mažiau nei ketvirtadalis atitenka infrastruktūrai išlaikyti. Užimti aukštesnę poziciją savivaldybei sutrukdė prastesnis nei praėjusiais metais investicijų ir mokesčių surinkimo vertinimas.
Ypač menkas užsienio investicijų lygis, išduodama mažai statybos leidimų ir verslo liudijimų. Komentuodamas užsienio investicijų lygi, Pagėgių savivaldybės meras V. Komskis priminė, jog šis kriterijus savivaldybės balą bendruose rezultatuose mažiną jau ne pirmus metus. Jis atkreipė dėmesį, kad Pagėgių savivaldybėje vyrauja ūkininkų investicijos. Užsienio investicijos bus įvertintos ateinančiais metais, mat Pagėgių savivaldybėje nemažai investuoja statantieji vėjo jėgaines.
Pranoko lūkesčius
Neigiamai Pagėgių savivaldybės rezultatą šių metų savivaldybių indekse paveikę Nekilnojamojo turto tarifas padidintas nuo 0,3 iki 0,75 proc., o nenaudojamai žemei taikomas maksimalus 4 proc. tarifas. Pastarasis buvo patvirtintas siekiant, kad žmonės tvarkytų nenaudojamus ar apleistus plotus, nenorėdami mokėti didelio minėtojo mokesčio. Nekilnojamojo turto mokestis buvo padidintas, bet su nedidelėmis lengvatomis smulkiesiems verslininkams. Jis padidintas siekiant surinkti daugiau nekilnojamojo turto mokesčio.
Pagėgių savivaldybės meras, lygindamas aukštą įvertinimą su kaimynų savivaldybėmis, sakė, kad komentuoti sunku, kai nedirbi kitose savivaldybėse… „Lyginti savivaldybes tokiais vertinimais yra naudinga, nes galima pamatyti, kaip atrodo savivaldybė kitų kontekste. Tuo pačiu galima pastebėti silpnąsias vietas, kur dar reikia padirbėti ir ką tobulinti. Apžvelgiant savivaldybių indekso rezultatus, taip pat aiškiai galima matyti, kuriose srityse pasiekėme geresnių rezultatų, o kur rezultatai blogėja. Bendrai vertinant šiemetinį rezultatą belieka pasidžiaugti, kad jis geresnis negu pernai. Per praėjusius metus įgyvendinome beveik visus numatytus darbus ir pasiekėme daugumą užsibrėžtų tikslų. Drąsiai galima sakyti, kad viršijome savo lūkesčius. Apie tai liudija ir daugybė įgyvendintų projektų bei nuveiktų darbų. Tobulėti visada yra kur, tad stengiamės tai daryti ir galbūt ateityje sulauksime dar geresnių savivaldybės įvertinimo balų“, – kalbėjo V. Komskis.
Lietuvos savivaldybių indeksas – vertybinis indeksas, matuojantis ekonominę žmonių laisvę savivaldybėse.
Anot Lietuvos laisvos rinkos instituto, būtent laisvė veikti yra pagrindinė žmonių gerovės prielaida. Indekse geriau vertinamos savivaldybės, kurios užtikrina žmogaus laisvę rinktis, skatina privačią iniciatyvą, kuria palankias verslo sąlygas, taupo išteklius ir veikia skaidriai.

Simonas SKUTULAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nauji ribojimai dėl plintančio COVID-19. Suvaržymų bus didelių

Rugpjūčio 4 d. posėdžiavusi Vyriausybė apsisprendė griežtinti reikalavimus, susijusius su vėl sparčiai plintančiu COVID-19. Vieni reikalavimai jau įsigalios kitą savaitę, kiti suplanuoti nuo rugsėjo 13 d. Duota laiko apsispręsti prieš skiepus nusiteikusiems ar skiepijimąsi atidėliojantiems gyventojams.   Trečiadienį Vyriausybė sutarė dėl galimybių paso prievolės norint naudotis įvairiomis veiklomis, o šį sprendimą priims kitą savaitę. Be galimybių paso netrukus nebus galima naudotis veiklomis ar paslaugomis uždarose erdvėse, išskyrus numatytas išimtis: nebūtų galimybės eiti į teatrą, į kino teatrą, netrukus be galimybių

Šilutės ligoninėje draudžiamas pacientų lankymas

Atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją Šilutės rajone bei siekiant išvengti naujų COVID-19 ligos užsikrėtimo atvejų, nuo rugpjūčio 4 d. Šilutės ligoninėje draudžiama lankyti pacientus.   Pacientų lankymas draudžiamas, išskyrus gydančio gydytojo leidimu terminalės sveikatos būklės pacientų (kraštutinai sunkios) ir pacientų iki 14 metų lankymą. Rugpjūčio 3 d. duomenimis, per parą Šilutės rajone užregistruoti 7 nauji COVID-19 ligos atvejai. Iš viso šiuo metu rajone serga 58 asmenys.  Daugiau apie epidemiologinę situaciją šalyje: https://koronastop.lrv.lt/lt/statistika-lietuvoje Šilutės ligoninės inf.

Lietuviai per metus išgeria milijonus butelių giros

Lietuvių taip mėgstamą girą galima pavadinti vienu seniausių bei brandžiausias tradicijas turinčių nacionalinių gėrimų. Savo populiarumo gira neprarado iki šiol – vien pernai lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ iš viso pardavė virš 4 milijonų pastarosios butelių bei skardinių. Sustatę juos šalia vienas kito, turėtume atstumą nuo Vilniaus iki Klaipėdos… Geriausia – natūralus saldumas Tiems, kurie rūpinasi savo mityba ir nori šiuo gėrimu vasara gaivintis kuo dažniau, „Maximos“ Maisto gamybos departamento vadovė Brigita Baratinskaitė primena apie giros naudą organizmui. Ją užtikrinti, pasak

COVID-19 – socialinės globos įstaigose

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kiekvieną pirmadienį skelbia naujausią informaciją apie koronaviruso plitimą Lietuvos socialinės globos įstaigose. Šilutės rajone veikia minimai ministerijai pavaldūs Macikų socialinės globos namai, vietos Savivaldybės pavaldumo Šilutės socialinės globos namai (buvę senelių globos namai), yra trys privatūs – „Pamario senjorų namai“, „Senjorų Eldoradas“ ir „Globavita“. Ministerija skelbia, kad šalyje esančiuose globos namuose įkurdinta beveik 13 tūkst. garbaus amžiaus ir neįgalių žmonių. Tokių namų yra 215, šiuo metu veikia 206. Rugpjūčio 2 d. duomenimis, šiuo metu nustatyti

Taip pat skaitykite