Mažos savivaldybės šaunus įvertinimas

Lietuvos laisvosios rinkos instituto sudarytame savivaldybių indekse Pagėgių savivaldybė užėmė kaip niekada aukštą vietą – 16-ą. Pernai pagėgiškiai buvo dvidešimt antri. Iš 100 balų surinkusi 55,3 balo, Pagėgių savivaldybė aplenkė kaimynines savivaldybes – Jurbarko (18 vieta, 53,9 balo), Šilutės (29 vieta, 49,9 balo) ir Tauragės (47 vieta, 37,9 balo). Tai aukščiausia visų laikų Pagėgių savivaldybės pozicija pagal Lietuvos savivaldybių indeksą. Rezultatą nulėmė geresnis švietimo, administracijos ir socialinės rūpybos sričių vertinimas.

Pagėgių savivaldybės vadovai – meras Virginijus Komskis ir administracijos direktorė Dainora Butvydienė džiaugiasi geru savivaldybės įvertinimu.

Pagėgių savivaldybės vadovai – meras Virginijus Komskis ir administracijos direktorė Dainora Butvydienė džiaugiasi geru savivaldybės įvertinimu.

Geriausias – turto valdymas
Kone didžiausią balą, apžvelgiant atskiras vertinimo sritis, Pagėgių savivaldybė gavo už turto valdymą – 99,9 balo. Tai lėmė inventorizuotas visas savivaldybės turtas ir efektyvus jo naudojimas. Aukštas turto valdymo įvertinimo balas kone perpus aplenkė visų indekso sudarytojų įvertintų savivaldybių vidurkį ir pateko tarp 10 geriausiųjų.
Gerai įvertintas Pagėgių savivaldybės administracijos darbas. Absoliuti dauguma (95 proc.) prašymų Pagėgių savivaldybėje išnagrinėjami per įstatymų numatytus terminus, tai ypač pagerino administracijos srities balą. Tokį gerą rezultatą padėjo pasiekti įdiegta dokumentų valdymo sistema. Ji padeda operatyviai ir laiku parengti reikiamus dokumentus ir paspartinti vykstančius procesus, laiku parengti dokumentaciją, o kartais net anksčiau numatytų terminų.
Gana aukštu balu įvertintos ir Pagėgių savivaldybės sveikatos priežiūros įstaigos (66,5 balo). Kadangi savivaldybė maža, joje veikia tik pirmojo lygmens sveikatos priežiūros įstaigos: pirminiai sveikatos priežiūros centrai, privatus šeimos gydytojų centras. Aukštą balą lėmė tai, jog gyventojams nereikia laukti ilgose eilėse pas gydytojus. Taip pat buvo atsižvelgta į tai, kad gydytojų kabinetai yra aplinkinėse Pagėgių savivaldybės gyvenvietėse, tai didina gyventojams medicinos prieinamumą.
Mažėja nedarbas
Pasak Pagėgių savivaldybės administracijos direktorės Dainoros Butvydienės, šių metų biudžetas bus geresnis nei pernai, tad į tai irgi buvo atsižvelgta vertinimuose.
„Nors nepatekome tarp 14 savivaldybių, kurios neišnaudojo metinių skolinimosi limitų, juos dar galime naudoti investicijoms. Ateinantieji metai bus palankūs biudžeto balansui išlyginti, nes nereikės tiek daug koofinasavimo naujiems projektams. Biudžetas per ateinančius metus bus sutvarkytas taip, kad 2016 m. projektų programoje galėsime dalyvauti su nemažais finansais“, – sakė administracijos direktorė.
Mažėjantis nedarbo lygis bei socialinės pašalpos gavėjų skaičius teigiamai atsiliepė socialinės rūpybos sričiai. Nedarbo lygis Pagėgių savivaldybėje šiuo metu nesiekia 10 proc. Nemažą pliusą Pagėgiams davė optimaliai sutvarkytas švietimo sistemos tinklas. Šiai sričiai skirtas lėšas Savivaldybė panaudoja efektyviai, mat mažiau nei ketvirtadalis atitenka infrastruktūrai išlaikyti. Užimti aukštesnę poziciją savivaldybei sutrukdė prastesnis nei praėjusiais metais investicijų ir mokesčių surinkimo vertinimas.
Ypač menkas užsienio investicijų lygis, išduodama mažai statybos leidimų ir verslo liudijimų. Komentuodamas užsienio investicijų lygi, Pagėgių savivaldybės meras V. Komskis priminė, jog šis kriterijus savivaldybės balą bendruose rezultatuose mažiną jau ne pirmus metus. Jis atkreipė dėmesį, kad Pagėgių savivaldybėje vyrauja ūkininkų investicijos. Užsienio investicijos bus įvertintos ateinančiais metais, mat Pagėgių savivaldybėje nemažai investuoja statantieji vėjo jėgaines.
Pranoko lūkesčius
Neigiamai Pagėgių savivaldybės rezultatą šių metų savivaldybių indekse paveikę Nekilnojamojo turto tarifas padidintas nuo 0,3 iki 0,75 proc., o nenaudojamai žemei taikomas maksimalus 4 proc. tarifas. Pastarasis buvo patvirtintas siekiant, kad žmonės tvarkytų nenaudojamus ar apleistus plotus, nenorėdami mokėti didelio minėtojo mokesčio. Nekilnojamojo turto mokestis buvo padidintas, bet su nedidelėmis lengvatomis smulkiesiems verslininkams. Jis padidintas siekiant surinkti daugiau nekilnojamojo turto mokesčio.
Pagėgių savivaldybės meras, lygindamas aukštą įvertinimą su kaimynų savivaldybėmis, sakė, kad komentuoti sunku, kai nedirbi kitose savivaldybėse… „Lyginti savivaldybes tokiais vertinimais yra naudinga, nes galima pamatyti, kaip atrodo savivaldybė kitų kontekste. Tuo pačiu galima pastebėti silpnąsias vietas, kur dar reikia padirbėti ir ką tobulinti. Apžvelgiant savivaldybių indekso rezultatus, taip pat aiškiai galima matyti, kuriose srityse pasiekėme geresnių rezultatų, o kur rezultatai blogėja. Bendrai vertinant šiemetinį rezultatą belieka pasidžiaugti, kad jis geresnis negu pernai. Per praėjusius metus įgyvendinome beveik visus numatytus darbus ir pasiekėme daugumą užsibrėžtų tikslų. Drąsiai galima sakyti, kad viršijome savo lūkesčius. Apie tai liudija ir daugybė įgyvendintų projektų bei nuveiktų darbų. Tobulėti visada yra kur, tad stengiamės tai daryti ir galbūt ateityje sulauksime dar geresnių savivaldybės įvertinimo balų“, – kalbėjo V. Komskis.
Lietuvos savivaldybių indeksas – vertybinis indeksas, matuojantis ekonominę žmonių laisvę savivaldybėse.
Anot Lietuvos laisvos rinkos instituto, būtent laisvė veikti yra pagrindinė žmonių gerovės prielaida. Indekse geriau vertinamos savivaldybės, kurios užtikrina žmogaus laisvę rinktis, skatina privačią iniciatyvą, kuria palankias verslo sąlygas, taupo išteklius ir veikia skaidriai.

Simonas SKUTULAS

Hits: 33

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pandemija – ne kliūtis vestuvėms, bet nuotaika – lyg per karą 

Pasaulyje siaučianti pandemija ir dėl jos gruodžio viduryje sugriežtintas karantinas sujaukė įsimylėjėlių planus, bet noras tuoktis niekur nedingo. Tai rodo ir naujausi Statistikos departamento duomenys apie įvykusias santuokas. Karantino režimu dirbantys civilinės metrikacijos skyriai jų praėjusį kovą įregistravo 541. Santuokų skaičius, palyginti su 2020 m. kovu, Lietuvoje beveik nesumažėjo. Tuomet jų buvo įregistruota panašiai – 520. Tiesa, pernai kovą jau irgi siautė pandemija ir galiojo karantinas. Per antrosios koronaviruso infekcijos bangos piką – sausio mėnesį – Lietuvoje susituokė 329 poros. Tačiau

Dvi Savivaldybės įmonės pernai dirbo nuostolingai, viena – pelningai

Šilutės r. savivaldybės tarybos nariai komitetuose svarsto trijų Savivaldybės uždarųjų akcinių bendrovių praėjusių metų veiklos ataskaitas. Savivaldybei pavaldžios šios įmonės: Šilutės šilumos tinklų, „Šilutės vandenų“ ir Šilutės autobusų parko. UAB „Šilutės vandenys“, direktorius – Alfredas Markvaldas, pernai dirbo pelningai: gauta 79,9 tūkst. Eur pelno. Dėl karantino nuotoliniu būdu dirbo daug švietimo, kultūros, kitų įstaigų, buvo uždarytų viešbučių, kavinių, restoranų ir kt., tad lyg ir normalu būtų manyti, kad vandens reikėjo mažiau. Kita vertus, gyventojai dirbo nuotoliniu būdu iš namų, iš

Geriausia dovana mokyklai – knygos

Šilutės rajone mokyklas baigusieji, pasirinkusieji savo gyvenimo ir jau nemažai juo nuėjusieji, pasiekusieji ne tik mintyse saugo šviesų savosios mokyklos paveikslą. Jie ir jų sutuoktiniai kartais į savo mokyklą sugrįžta su dovanomis. Štai į Vainuto gimnazijos istoriją su dėkingumu įrašyti Nijolė ir Valdas Petrauskai. Nijolė 1961 m. baigė tuometinę Vainuto vidurinę mokyklą, ji dirba redaktore. Jos vyras Valdas – vertėjas, verčia knygas iš anglų, prancūzų, italų, lenkų, ispanų, švedų, portugalų kalbų. V. Petrausko vertimo žanrai: proza, drama, poezija. Vertėjas gimė

Naujausiuose pašto ženkluose – nykstantys pilkasis ruonis ir lūšis

Lietuvos paštas penktadienį Išleidžia Lauros Aleknavičiūtės kurtų pašto ženklų seriją „Europa. Nykstanti nacionalinė laukinė gamta“. Serija sudaryta iš dviejų pašto ženklų. Abiejų ženklų nominalas – po 0,75 Eur, tiražas – po 22 000 vnt. Kartu su pašto ženklais bus išleistas ir pirmos dienos vokas. Antspaudavimas pirmos dienos datos spaudu vyksta Vilniaus pašte, adresu Totorių g. 8. Viename iš pašto ženklų pavaizduotas pilkasis arba kitaip dar žinomas kaip ilgasnukis ruonis. Lotyniškasis ilgasnukio ruonio pavadinimas kildinamas iš graikų kalbos žodžio, reiškiančio „maža

Taip pat skaitykite