Mažos savivaldybės dideli darbai neliko nepastebėti

Kasmet minint Lietuvos vietos savivaldos dieną vyksta „Auksinės krivūlės“ apdovanojimų ceremonija. Jau 9 metus iš eilės šalies ministerijų vadovai apdovanoja labiausiai įvairiose srityse pasižymėjusias savivaldybes. Pagėgių savivaldybė gali didžiuotis – šiuo garbingu apdovanojimu ji įvertinta ir šiais metais.

„Auksinės krivūlės“ apdovanojimą Pagėgių savivaldybė pelnė jau antrą kartą.

Aktyvūs bendruomenių nariai
Spalio 10 d. Vilniuje vykusios apdovanojimų ceremonijos metu Vidaus reikalų ministerijos teikimu „Auksinė krivūlė“ ir padėka Pagėgių savivaldybei buvo įteikta „Už bendruomeniškumo skatinimą“. Garbingą apdovanojimą atsiėmęs meras Virginijus Komskis sakė, kad kiekvienas apdovanojimas ir įvertinimas neša su savimi ne tik džiugią žinią, tačiau ir didžiulę atsakomybę bei būtinybę dirbti bendruomenės labui dar nuoširdžiau. To jis palinkėjo ir visiems dirbantiems savivaldoje.
Paklaustas apie Pagėgių savivaldybės bendruomenes, meras pastebėjo, kad jų nariai itin aktyvūs, dalyvauja renginiuose bei visuomeninėje veikloje. Pagėgių savivaldybės teritorijoje iš viso yra suburta net 16 bendruomenių: Pagėgių, Piktupėnų, Vilkyškių, Stoniškių, Natkiškių, Lumpėnų, Kentrių, Žukų, Kriokiškių, Bitėnų, Panemunės, Šilgalių, Šereiklaukio, Plaškių, Mociškių ir Aušgirių. „Auksinės krivūlės“ apdovanojimą Vidaus reikalų ministerija Pagėgių savivaldybei skyrė atsižvelgdama į šiais metais įgyvendintus ir dar įgyvendinamus projektus, skatinančius bendruomenių veiklą bei gerinančius gyvenimo sąlygas.
„Pagėgių savivaldybė, lyginant su kitomis, nėra labai didelė, galbūt todėl jos teritorijoje įsikūrusios bendruomenės glaudžiai bendradarbiauja ir užsiima įvairiausia veikla. Reikėtų pasidžiaugti, kad bendruomenių nariai visuomet noriai prisideda prie Pagėgių savivaldybėje vykstančių renginių organizavimo, o bendruomenėse esantys įvairūs kolektyvai ne tik papuošia šventes, bet ir garsina Pagėgių vardą visoje Lietuvoje“, – sakė V. Komskis.
Susiję projektai
Pagėgių bendruomenė džiaugiasi prie Pradinės mokyklos atsiradusiu nauju sporto aikštynu, greta A. Mackaus gimnazijos parke įrengta vaikų žaidimų aikštele, prie miestelio stadiono sutvarkyta Pušyno gatve. Vilkyškių bendruomenės nariai džiaugiasi jau įpusėjusiu viešųjų erdvių sutvarkymo projektu, nes gerokai pagražėjo miestelio centras. Stoniškių bendruomenės nariai jau greitu laiku džiaugsis beveik baigtu sutvarkyti kultūros namų pastatu, sutvarkytais bendruomenės namais bei įrengtu parkeliu.
„Auksinės krivūlės“ apdovanojimą Pagėgių savivaldybė pelnė jau antrą kartą. Pirmą kartą 2006 metais ji buvo apdovanota „Už didžiausią pažangą teikiant teisinę pagalbą“. Tąkart „Už ūkių veiklos įvairinimą“ buvo apdovanota Klaipėdos savivaldybė, o Jurbarko savivaldybė buvo pripažinta kaip kultūros puoselėtoja.
Iš kaimyninių savivaldybių už ryškiausias iniciatyvas ir darbus savivaldoje šiemet buvo apdovanota ir Tauragės r. savivaldybė. Finansų ministerijos siūlymu jai „Auksinės krivūlės“ apdovanojimas skirtas „Už tikslingą ES investicijų panaudojimą kompleksinei teritorinei plėtrai“. Šilutės r. savivaldybė, nuo kurios teritorijos atsiskyrė Pagėgių savivaldybė, anksčiau pelniusi du „Auksinės krivūlės“ apdovanojimus, šiemet apdovanojimo nepelnė.

Simonas SKUTULAS

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Augintinių ženklinimo ABC: kam, kaip ir kodėl to reikia?

Bela, Luna, Simba, Pūkis, Pupa, Maja, Rikis, Tobis, Murkis, Puma, Nika, Arčis, Gučis – populiariausi kačių ir šunų, registruotų Gyvūnų augintinių registre, vardai. Jūsų augintinio vardas taip pat gali būti populiariausiųjų sąraše, jei paženklinsite ir registruosite jį Gyvūnų augintinių registre. Primename, kaip tai padaryti ir kodėl svarbu paženklinti savo augintinius. Gyvūno ženklinimas mikroschema – tai neskausminga ir daug laiko netrunkanti procedūra. Ją atlieka veterinaras arba ženklintojas, registruojantis kates, šunis ir šeškus ir turintis mokymo baigimo pažymėjimą bei teisę prisijungti prie

Vasario mėnesį policija tikrins

Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja apie vasario mėnesio policijos prevencines priemones. Vasario 1-2 d. bus tikrinamas privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimas, vasario 5-7 d. – transporto priemonių, įskaitant dviračių, elektrinių paspirtukų, vairuotojų blaivumas, apsvaigimas nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų , vasario 9-11 d. ir vasario 27-28 d. – vairuotojų nesustojimas prieš pėsčiųjų perėją, kai to reikalaujama pagal Kelių eismo taisykles. Vasario 13-19 d. bus sustiprinta krovininių automobilių ir autobusų

Buvusiam Seimo nariui K. Bartoševičiui pareikšti įtarimai

Šiandien, vasario 1 d., ikiteisminiame tyrime, pradėtame 2022 m. lapkričio 15 d. dėl galimai įvykdytų nusikalstamų veikų, numatytų Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 150 straipsnio 3 ir 4 dalyse bei 153 straipsnio 1 dalyje, buvusiam Seimo nariui Kristijonui Bartoševičiui pareikšti įtarimai pagal nurodytus straipsnius. Įvyko jo apklausa. Nukentėjusiais pripažinti 4 asmenys Turimi ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia įtarti, kad nusikalstamos veikos buvo įvykdytos įtariamajam esant Seimo nariu. Šiuo metu nukentėjusiais yra pripažinti 4 asmenys, tuo metu buvę mažamečiai arba nepilnamečiai. Detalesnė informacija

Patarimai, į kuriuos svarbu atsižvelgti perkant ginklų seifą

Vienas iš populiariausių seifų šiandieninėje rinkoje yra ginklų seifai. Jie būna įvairių stilių ir dydžių. Daugelis yra tik plonos metalinės skardos spintos be apsaugos nuo ugnies ar įsilaužimo. Kyla klausimas, nuo ko pradėti renkantis ginklų seifą? Pirmiausia atsižvelkite į konstrukciją, metalo storį ir fiksavimo mechanizmo tipą. Po to įvertinkite atsparumą ugniai. Anksčiau ginklų spintelės buvo pagamintos iš medžio ir stiklo, todėl ginklai net būdavo matomi jose… Ginklams saugoti skirtuose seifuose dažniausiai galima laikyti nuo vieno iki penkių ginklų. Perkant seifą

Taip pat skaitykite