Mažos savivaldybės dideli darbai neliko nepastebėti

Kasmet minint Lietuvos vietos savivaldos dieną vyksta „Auksinės krivūlės“ apdovanojimų ceremonija. Jau 9 metus iš eilės šalies ministerijų vadovai apdovanoja labiausiai įvairiose srityse pasižymėjusias savivaldybes. Pagėgių savivaldybė gali didžiuotis – šiuo garbingu apdovanojimu ji įvertinta ir šiais metais.

„Auksinės krivūlės“ apdovanojimą Pagėgių savivaldybė pelnė jau antrą kartą.

Aktyvūs bendruomenių nariai
Spalio 10 d. Vilniuje vykusios apdovanojimų ceremonijos metu Vidaus reikalų ministerijos teikimu „Auksinė krivūlė“ ir padėka Pagėgių savivaldybei buvo įteikta „Už bendruomeniškumo skatinimą“. Garbingą apdovanojimą atsiėmęs meras Virginijus Komskis sakė, kad kiekvienas apdovanojimas ir įvertinimas neša su savimi ne tik džiugią žinią, tačiau ir didžiulę atsakomybę bei būtinybę dirbti bendruomenės labui dar nuoširdžiau. To jis palinkėjo ir visiems dirbantiems savivaldoje.
Paklaustas apie Pagėgių savivaldybės bendruomenes, meras pastebėjo, kad jų nariai itin aktyvūs, dalyvauja renginiuose bei visuomeninėje veikloje. Pagėgių savivaldybės teritorijoje iš viso yra suburta net 16 bendruomenių: Pagėgių, Piktupėnų, Vilkyškių, Stoniškių, Natkiškių, Lumpėnų, Kentrių, Žukų, Kriokiškių, Bitėnų, Panemunės, Šilgalių, Šereiklaukio, Plaškių, Mociškių ir Aušgirių. „Auksinės krivūlės“ apdovanojimą Vidaus reikalų ministerija Pagėgių savivaldybei skyrė atsižvelgdama į šiais metais įgyvendintus ir dar įgyvendinamus projektus, skatinančius bendruomenių veiklą bei gerinančius gyvenimo sąlygas.
„Pagėgių savivaldybė, lyginant su kitomis, nėra labai didelė, galbūt todėl jos teritorijoje įsikūrusios bendruomenės glaudžiai bendradarbiauja ir užsiima įvairiausia veikla. Reikėtų pasidžiaugti, kad bendruomenių nariai visuomet noriai prisideda prie Pagėgių savivaldybėje vykstančių renginių organizavimo, o bendruomenėse esantys įvairūs kolektyvai ne tik papuošia šventes, bet ir garsina Pagėgių vardą visoje Lietuvoje“, – sakė V. Komskis.
Susiję projektai
Pagėgių bendruomenė džiaugiasi prie Pradinės mokyklos atsiradusiu nauju sporto aikštynu, greta A. Mackaus gimnazijos parke įrengta vaikų žaidimų aikštele, prie miestelio stadiono sutvarkyta Pušyno gatve. Vilkyškių bendruomenės nariai džiaugiasi jau įpusėjusiu viešųjų erdvių sutvarkymo projektu, nes gerokai pagražėjo miestelio centras. Stoniškių bendruomenės nariai jau greitu laiku džiaugsis beveik baigtu sutvarkyti kultūros namų pastatu, sutvarkytais bendruomenės namais bei įrengtu parkeliu.
„Auksinės krivūlės“ apdovanojimą Pagėgių savivaldybė pelnė jau antrą kartą. Pirmą kartą 2006 metais ji buvo apdovanota „Už didžiausią pažangą teikiant teisinę pagalbą“. Tąkart „Už ūkių veiklos įvairinimą“ buvo apdovanota Klaipėdos savivaldybė, o Jurbarko savivaldybė buvo pripažinta kaip kultūros puoselėtoja.
Iš kaimyninių savivaldybių už ryškiausias iniciatyvas ir darbus savivaldoje šiemet buvo apdovanota ir Tauragės r. savivaldybė. Finansų ministerijos siūlymu jai „Auksinės krivūlės“ apdovanojimas skirtas „Už tikslingą ES investicijų panaudojimą kompleksinei teritorinei plėtrai“. Šilutės r. savivaldybė, nuo kurios teritorijos atsiskyrė Pagėgių savivaldybė, anksčiau pelniusi du „Auksinės krivūlės“ apdovanojimus, šiemet apdovanojimo nepelnė.

Simonas SKUTULAS

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ir šią savaitę sinoptikai žada lietaus, o šilumos – iki 25 laipsnių

Ši savaitė ir Šilutės krašte prasidėjo vis su lietumi, netrūko saulės ir vėjo. Tačiau karščių jau nebėra. Pirmadienį, rugpjūčio 2 d., itin drėgnus orus atnešęs ciklonas po truputį keliavo šiaurinių platumų link. Buvo ir lietaus, tačiau negausiai, o šilumos irgi netrūko. Rugpjūčio 3-ios, antradienio, naktį vietomis trumpas lietus, kai kur galima perkūnija. Vėjas pietvakarių, vakarų, pajūryje – šiaurės vakarų 7-12 m/s, pajūryje gūsiai 15-17 m/s. Žemiausia temperatūra 10-15, pajūryje 16-18 laipsnių. Dieną daug kur trumpas lietus, vietomis su perkūnija. Vėjas

Jau pradeda žydėti rykštenės: skinkite negailėdami

Pievos ir patvoriai jau geltonuoja – pradeda žydėti rykštenės. Jos mėgstamos dėl ryškios spalvos, be to, ilgai laikosi pamerktos. Aplinkosaugininkai ragina šį invazinį augalą skinti kad ir glėbiais – taip sumažinsime jo paplitimą. Tačiau įspėja nuvytusių žiedynų nemesti kur pakliuvo, tik į kompostavimo įrenginius ar žaliųjų atliekų aikšteles, kad nepaplistų sėklos. Į Lietuvos invazinių rūšių sąrašą šiuo metu įtrauktos trys rykštenių rūšys: kanadinė rykštenė, aukštoji rykštenė ir didžioji (vėlyvoji) rykštenė.Jos pradeda žydėti apie vasaros vidurį, o baigia rudenį. Visos jos

Pagerbkite tikrą Mokytoją – teikite kandidatūras „Metų mokytojo“ premijai gauti

Šilutės rajono savivaldybės taryba priėmė sprendimą įsteigti „Metų mokytojo“ nominaciją. Galbūt nėra svarbiausia dovana, piniginė premija. Svarbiausia, kad krašto bendruomenei suteikta proga iš geriausių mokytojų pasiūlyti kandidatūras ir švęsti, džiaugtis per iškilmes, kai bus pagerbiamas „Metų mokytojas“. Savivaldybė, kviesdama teikti kandidatūras, interneto svetainėje tikina neabejojanti, kad jūsų mokykloje yra tas išskirtinis – pilietiškas, inovatyvus, jaunąją kartą įkvėpti gebantis, kolegas motyvuojantis ir bendruomenę buriantis Mokytojas. Jei taip – kviečiame jį nominuoti, užpildant nustatytos formos rekomendaciją, kartu pateikiant kandidato sutikimą dėl asmens

Pratęsiamas išlaidų kompensavimo prašymų teikimo terminas nedidelių saulės elektrinių įsigijimui

Lietuvos Respublikos energetikos ministerija, siekdama užtikrinti sklandų išlaidų kompensavimo, nedidelių, iki 10 KW galios saulės elektrinių įsigijimui iš elektrinių parkų procesą, pratęsė išlaidų kompensavimo prašymų teikimo terminą dviem mėnesiams iki 2021 metų rugsėjo 30 d. Įgyvendinimo terminas pratęstas pareiškėjams 2020 m. liepos mėn. teikusiems paraiškas kompensacinei išmokai pagal priemonę „AIE namų ūkiams (įsigijimas iš elektrinių parkų)“ gauti. Sprendimas buvo priimtas, atsižvelgiant į gausų pateiktų paraiškų skaičių ir karantino metu sulėtėjusį reikalingų dokumentų tvarkymo procesą, neigiamą COVID-19 pandemijos poveikį elektrinių parkų

Taip pat skaitykite