Mažos savivaldybės dideli darbai neliko nepastebėti

Kasmet minint Lietuvos vietos savivaldos dieną vyksta „Auksinės krivūlės“ apdovanojimų ceremonija. Jau 9 metus iš eilės šalies ministerijų vadovai apdovanoja labiausiai įvairiose srityse pasižymėjusias savivaldybes. Pagėgių savivaldybė gali didžiuotis – šiuo garbingu apdovanojimu ji įvertinta ir šiais metais.

„Auksinės krivūlės“ apdovanojimą Pagėgių savivaldybė pelnė jau antrą kartą.

Aktyvūs bendruomenių nariai
Spalio 10 d. Vilniuje vykusios apdovanojimų ceremonijos metu Vidaus reikalų ministerijos teikimu „Auksinė krivūlė“ ir padėka Pagėgių savivaldybei buvo įteikta „Už bendruomeniškumo skatinimą“. Garbingą apdovanojimą atsiėmęs meras Virginijus Komskis sakė, kad kiekvienas apdovanojimas ir įvertinimas neša su savimi ne tik džiugią žinią, tačiau ir didžiulę atsakomybę bei būtinybę dirbti bendruomenės labui dar nuoširdžiau. To jis palinkėjo ir visiems dirbantiems savivaldoje.
Paklaustas apie Pagėgių savivaldybės bendruomenes, meras pastebėjo, kad jų nariai itin aktyvūs, dalyvauja renginiuose bei visuomeninėje veikloje. Pagėgių savivaldybės teritorijoje iš viso yra suburta net 16 bendruomenių: Pagėgių, Piktupėnų, Vilkyškių, Stoniškių, Natkiškių, Lumpėnų, Kentrių, Žukų, Kriokiškių, Bitėnų, Panemunės, Šilgalių, Šereiklaukio, Plaškių, Mociškių ir Aušgirių. „Auksinės krivūlės“ apdovanojimą Vidaus reikalų ministerija Pagėgių savivaldybei skyrė atsižvelgdama į šiais metais įgyvendintus ir dar įgyvendinamus projektus, skatinančius bendruomenių veiklą bei gerinančius gyvenimo sąlygas.
„Pagėgių savivaldybė, lyginant su kitomis, nėra labai didelė, galbūt todėl jos teritorijoje įsikūrusios bendruomenės glaudžiai bendradarbiauja ir užsiima įvairiausia veikla. Reikėtų pasidžiaugti, kad bendruomenių nariai visuomet noriai prisideda prie Pagėgių savivaldybėje vykstančių renginių organizavimo, o bendruomenėse esantys įvairūs kolektyvai ne tik papuošia šventes, bet ir garsina Pagėgių vardą visoje Lietuvoje“, – sakė V. Komskis.
Susiję projektai
Pagėgių bendruomenė džiaugiasi prie Pradinės mokyklos atsiradusiu nauju sporto aikštynu, greta A. Mackaus gimnazijos parke įrengta vaikų žaidimų aikštele, prie miestelio stadiono sutvarkyta Pušyno gatve. Vilkyškių bendruomenės nariai džiaugiasi jau įpusėjusiu viešųjų erdvių sutvarkymo projektu, nes gerokai pagražėjo miestelio centras. Stoniškių bendruomenės nariai jau greitu laiku džiaugsis beveik baigtu sutvarkyti kultūros namų pastatu, sutvarkytais bendruomenės namais bei įrengtu parkeliu.
„Auksinės krivūlės“ apdovanojimą Pagėgių savivaldybė pelnė jau antrą kartą. Pirmą kartą 2006 metais ji buvo apdovanota „Už didžiausią pažangą teikiant teisinę pagalbą“. Tąkart „Už ūkių veiklos įvairinimą“ buvo apdovanota Klaipėdos savivaldybė, o Jurbarko savivaldybė buvo pripažinta kaip kultūros puoselėtoja.
Iš kaimyninių savivaldybių už ryškiausias iniciatyvas ir darbus savivaldoje šiemet buvo apdovanota ir Tauragės r. savivaldybė. Finansų ministerijos siūlymu jai „Auksinės krivūlės“ apdovanojimas skirtas „Už tikslingą ES investicijų panaudojimą kompleksinei teritorinei plėtrai“. Šilutės r. savivaldybė, nuo kurios teritorijos atsiskyrė Pagėgių savivaldybė, anksčiau pelniusi du „Auksinės krivūlės“ apdovanojimus, šiemet apdovanojimo nepelnė.

Simonas SKUTULAS

Hits: 13

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Mažosios Lietuvos atstovai kreipėsi į Prezidentą dėl krašto heraldikos kūrimo

2021 m. balandžio 16 d. Mažosios Lietuvos etninės kultūros globos taryba oficialiu raštu kreipėsi į Lietuvos Respublikos Prezidentą, prašydama padėti išspręsti nevaisingą diskusiją su Lietuvos heraldikos komisija (LHK), kuri atsisako įteisinti Mažosios Lietuvos vietos žmonių pasirinktą regiono herbo simbolį. Kurti etnografinio Mažosios Lietuvos regiono heraldiką imtasi 2014 metais. Mažosios Lietuvos etninės kultūros globos taryba sukvietė regiono savivaldybių (Klaipėdos miesto, Klaipėdos rajono, Neringos, Jurbarko, Tauragės rajono, Pagėgių ir Šilutės) kultūrininkus, visuomenininkus, senuosius krašto gyventojus, išeiviją išreikšti nuomonę, koks simbolis geriausiai atspindėtų

Kintų mokykloje istorijos moko dr. Rubenas Bukavickas

Gera žinia Kintų pagrindinės mokyklos bendruomenės vardu interneto svetainėje pasidžiaugė šios mokyklos vadovė Asta Gužauskienė. Istorijos mokytojas Rubenas Bukavickas gavo mokslų daktaro laipsnį. Direktorė Asta Gužauskienė rašo: „Kad darbuotojai kelia kvalifikaciją mokymuose, kursuose, seminaruose, daugumai visuomenės tai yra žinoma ir gana įprasta. Bet priimti sprendimą studijuoti – iššūkis! Kintų mokykloje mėgstami iššūkiai – kasmet studijuoja vidutiniškai po penkis darbuotojus: vieni siekia profesijos ar papildomos profesijos, persikvalifikavimo, kiti – pedagogikos studijų ar net mokslinio laipsnio! Šiuo metu mokykloje dirba 47 darbuotojai,

COVID-19 Šilutės rajone: per parą nustatyti 5 nauji atvejai, sergančiųjų – 398, paskiepyti per 7 tūkst. gyventojų

Praėjusią parą, trečiadienį, Lietuvoje patvirtinta 1344 nauji koronaviruso (COVID-19) atvejai, mirė 14 žmonių, ketvirtadienį pranešė Statistikos departamentas. Šilutės rajone – 5 nauji atvejai.  Balandžio 22 d. duomenimis, Šilutės rajone šiuo metu iš viso sergančiųjų koronavirusu – 398 asmenys, o mirusiųjų nuo COVID-19 – 63. Nuo karantino pradžios užsikrėtė 2 797 Šilutės r. savivaldybės gyventojai. Iš jų pasveiko 2 253 asmenys. Žinoma, jog iš viso Šilutės r. savivaldybėje paskiepyti 7 056 asmenys. Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 237 950

Balandžio 22-oji – Pasaulinė žemės diena

Pasaulinę Žemės dieną Jungtinės Tautos oficialiai paskelbė 1971 m. Žemės dienai buvo pasirinktas pavasario lygiadienis – laikas, kai dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio taškuose. Lietuvai atgavus Nepriklausomybę, Žemės dienos iniciatorius John McConnell kreipėsi į mūsų tautą, ragindamas tapti Žemės globėjais, o pavasario ekvinokciją, kuri skirtingose planetos vietose yra kovo 20-21 d., minėti kaip Pasaulinę žemės dieną. Atsiliepiant į šį kreipimąsi, Lietuvos Respublikos Atkūriamasis Seimas (tuometinė Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba) 1992 m. Žemės dieną oficialiai įteisino ir

Taip pat skaitykite