Mažos savivaldybės dideli darbai neliko nepastebėti

Kasmet minint Lietuvos vietos savivaldos dieną vyksta „Auksinės krivūlės“ apdovanojimų ceremonija. Jau 9 metus iš eilės šalies ministerijų vadovai apdovanoja labiausiai įvairiose srityse pasižymėjusias savivaldybes. Pagėgių savivaldybė gali didžiuotis – šiuo garbingu apdovanojimu ji įvertinta ir šiais metais.

„Auksinės krivūlės“ apdovanojimą Pagėgių savivaldybė pelnė jau antrą kartą.

Aktyvūs bendruomenių nariai
Spalio 10 d. Vilniuje vykusios apdovanojimų ceremonijos metu Vidaus reikalų ministerijos teikimu „Auksinė krivūlė“ ir padėka Pagėgių savivaldybei buvo įteikta „Už bendruomeniškumo skatinimą“. Garbingą apdovanojimą atsiėmęs meras Virginijus Komskis sakė, kad kiekvienas apdovanojimas ir įvertinimas neša su savimi ne tik džiugią žinią, tačiau ir didžiulę atsakomybę bei būtinybę dirbti bendruomenės labui dar nuoširdžiau. To jis palinkėjo ir visiems dirbantiems savivaldoje.
Paklaustas apie Pagėgių savivaldybės bendruomenes, meras pastebėjo, kad jų nariai itin aktyvūs, dalyvauja renginiuose bei visuomeninėje veikloje. Pagėgių savivaldybės teritorijoje iš viso yra suburta net 16 bendruomenių: Pagėgių, Piktupėnų, Vilkyškių, Stoniškių, Natkiškių, Lumpėnų, Kentrių, Žukų, Kriokiškių, Bitėnų, Panemunės, Šilgalių, Šereiklaukio, Plaškių, Mociškių ir Aušgirių. „Auksinės krivūlės“ apdovanojimą Vidaus reikalų ministerija Pagėgių savivaldybei skyrė atsižvelgdama į šiais metais įgyvendintus ir dar įgyvendinamus projektus, skatinančius bendruomenių veiklą bei gerinančius gyvenimo sąlygas.
„Pagėgių savivaldybė, lyginant su kitomis, nėra labai didelė, galbūt todėl jos teritorijoje įsikūrusios bendruomenės glaudžiai bendradarbiauja ir užsiima įvairiausia veikla. Reikėtų pasidžiaugti, kad bendruomenių nariai visuomet noriai prisideda prie Pagėgių savivaldybėje vykstančių renginių organizavimo, o bendruomenėse esantys įvairūs kolektyvai ne tik papuošia šventes, bet ir garsina Pagėgių vardą visoje Lietuvoje“, – sakė V. Komskis.
Susiję projektai
Pagėgių bendruomenė džiaugiasi prie Pradinės mokyklos atsiradusiu nauju sporto aikštynu, greta A. Mackaus gimnazijos parke įrengta vaikų žaidimų aikštele, prie miestelio stadiono sutvarkyta Pušyno gatve. Vilkyškių bendruomenės nariai džiaugiasi jau įpusėjusiu viešųjų erdvių sutvarkymo projektu, nes gerokai pagražėjo miestelio centras. Stoniškių bendruomenės nariai jau greitu laiku džiaugsis beveik baigtu sutvarkyti kultūros namų pastatu, sutvarkytais bendruomenės namais bei įrengtu parkeliu.
„Auksinės krivūlės“ apdovanojimą Pagėgių savivaldybė pelnė jau antrą kartą. Pirmą kartą 2006 metais ji buvo apdovanota „Už didžiausią pažangą teikiant teisinę pagalbą“. Tąkart „Už ūkių veiklos įvairinimą“ buvo apdovanota Klaipėdos savivaldybė, o Jurbarko savivaldybė buvo pripažinta kaip kultūros puoselėtoja.
Iš kaimyninių savivaldybių už ryškiausias iniciatyvas ir darbus savivaldoje šiemet buvo apdovanota ir Tauragės r. savivaldybė. Finansų ministerijos siūlymu jai „Auksinės krivūlės“ apdovanojimas skirtas „Už tikslingą ES investicijų panaudojimą kompleksinei teritorinei plėtrai“. Šilutės r. savivaldybė, nuo kurios teritorijos atsiskyrė Pagėgių savivaldybė, anksčiau pelniusi du „Auksinės krivūlės“ apdovanojimus, šiemet apdovanojimo nepelnė.

Simonas SKUTULAS

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite