Mažos savivaldybės dideli darbai neliko nepastebėti

Kasmet minint Lietuvos vietos savivaldos dieną vyksta „Auksinės krivūlės“ apdovanojimų ceremonija. Jau 9 metus iš eilės šalies ministerijų vadovai apdovanoja labiausiai įvairiose srityse pasižymėjusias savivaldybes. Pagėgių savivaldybė gali didžiuotis – šiuo garbingu apdovanojimu ji įvertinta ir šiais metais.

„Auksinės krivūlės“ apdovanojimą Pagėgių savivaldybė pelnė jau antrą kartą.

Aktyvūs bendruomenių nariai
Spalio 10 d. Vilniuje vykusios apdovanojimų ceremonijos metu Vidaus reikalų ministerijos teikimu „Auksinė krivūlė“ ir padėka Pagėgių savivaldybei buvo įteikta „Už bendruomeniškumo skatinimą“. Garbingą apdovanojimą atsiėmęs meras Virginijus Komskis sakė, kad kiekvienas apdovanojimas ir įvertinimas neša su savimi ne tik džiugią žinią, tačiau ir didžiulę atsakomybę bei būtinybę dirbti bendruomenės labui dar nuoširdžiau. To jis palinkėjo ir visiems dirbantiems savivaldoje.
Paklaustas apie Pagėgių savivaldybės bendruomenes, meras pastebėjo, kad jų nariai itin aktyvūs, dalyvauja renginiuose bei visuomeninėje veikloje. Pagėgių savivaldybės teritorijoje iš viso yra suburta net 16 bendruomenių: Pagėgių, Piktupėnų, Vilkyškių, Stoniškių, Natkiškių, Lumpėnų, Kentrių, Žukų, Kriokiškių, Bitėnų, Panemunės, Šilgalių, Šereiklaukio, Plaškių, Mociškių ir Aušgirių. „Auksinės krivūlės“ apdovanojimą Vidaus reikalų ministerija Pagėgių savivaldybei skyrė atsižvelgdama į šiais metais įgyvendintus ir dar įgyvendinamus projektus, skatinančius bendruomenių veiklą bei gerinančius gyvenimo sąlygas.
„Pagėgių savivaldybė, lyginant su kitomis, nėra labai didelė, galbūt todėl jos teritorijoje įsikūrusios bendruomenės glaudžiai bendradarbiauja ir užsiima įvairiausia veikla. Reikėtų pasidžiaugti, kad bendruomenių nariai visuomet noriai prisideda prie Pagėgių savivaldybėje vykstančių renginių organizavimo, o bendruomenėse esantys įvairūs kolektyvai ne tik papuošia šventes, bet ir garsina Pagėgių vardą visoje Lietuvoje“, – sakė V. Komskis.
Susiję projektai
Pagėgių bendruomenė džiaugiasi prie Pradinės mokyklos atsiradusiu nauju sporto aikštynu, greta A. Mackaus gimnazijos parke įrengta vaikų žaidimų aikštele, prie miestelio stadiono sutvarkyta Pušyno gatve. Vilkyškių bendruomenės nariai džiaugiasi jau įpusėjusiu viešųjų erdvių sutvarkymo projektu, nes gerokai pagražėjo miestelio centras. Stoniškių bendruomenės nariai jau greitu laiku džiaugsis beveik baigtu sutvarkyti kultūros namų pastatu, sutvarkytais bendruomenės namais bei įrengtu parkeliu.
„Auksinės krivūlės“ apdovanojimą Pagėgių savivaldybė pelnė jau antrą kartą. Pirmą kartą 2006 metais ji buvo apdovanota „Už didžiausią pažangą teikiant teisinę pagalbą“. Tąkart „Už ūkių veiklos įvairinimą“ buvo apdovanota Klaipėdos savivaldybė, o Jurbarko savivaldybė buvo pripažinta kaip kultūros puoselėtoja.
Iš kaimyninių savivaldybių už ryškiausias iniciatyvas ir darbus savivaldoje šiemet buvo apdovanota ir Tauragės r. savivaldybė. Finansų ministerijos siūlymu jai „Auksinės krivūlės“ apdovanojimas skirtas „Už tikslingą ES investicijų panaudojimą kompleksinei teritorinei plėtrai“. Šilutės r. savivaldybė, nuo kurios teritorijos atsiskyrė Pagėgių savivaldybė, anksčiau pelniusi du „Auksinės krivūlės“ apdovanojimus, šiemet apdovanojimo nepelnė.

Simonas SKUTULAS

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Specialistų rekomendacijos, kaip saugoti sveikatą kaitros metu

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba įspėja apie karštį:  rugpjūčio 12 d., penktadienį, temperatūra popietę kils iki +24-29°C; šeštadienio naktį vės iki 10-15 laipsnių, dieną oras įkais iki +25-30°C; sekmadienio dieną šils iki +26-31°C; Žolinės dieną temperatūra pakils iki +26-31°C.   Aktualu kiekvienam Karštis gali paveikti kiekvieno žmogaus sveikatą, bet ypač jautrūs yra kūdikiai ir vaikai iki 4 metų amžiaus, 65 metų amžiaus ir vyresni žmonės, asmenys, turintys antsvorio, dirbantys sunkų fizinį darbą, sergantys įvairiomis ligomis (endokrininės, inkstų, širdies ir kraujagyslių sistemų). Per

Rugpjūčio viduryje – Žolinė

Žolinė (Dzūkijoje – Kopūstinė) – tai atsisveikinimo su želmenimis ir gėlėmis diena. Javai jau nupjauti ir suvežti, uogos ir vaisiai surinkti, privirta uogienių. Moterys šią dieną rinkdavo gražiausias laukų gėleles, vaistažoles, dėkodavo Žemei už derlių ir grožį. Ūkininkai šiai šventei iškepdavo duonos iš šviežio derliaus ir padarydavo alaus, giros. Žolinės švęsti susirinkdavo visa giminė, buvo prisimenami ir giminės mirusieji. Buvo tikima, – kas neateis kartu švęsti per Žolinę, bus neturtingas. Šventės dieną buvo aukojami gyvuliai ir rituališkai kepama duona: naujojo

Vilniuje atidaroma viena moderniausių teniso arenų Europoje

Po kiek daugiau nei metus trukusios rekonstrukcijos Vilniuje esantis sporto kompleksas „SEB arena“ jau nuo rugsėjo duris atvers kaip didžiausias uždaras teniso, skvošo ir badmintono centras Vidurio Europoje. Atnaujintoje arenoje įrengtas ir pirmasis regione išmanusis teniso kortas, leisiantis organizuoti tarptautinius aukščiausio  lygio turnyrus. Naujojoje arenos dalyje įrengti 7 papildomi kietosios dangos kortai ir centrinis kortas, kurį supa net 1,5 tūkst. žiūrovų talpinančios tribūnos, 4 badmintono aikštelės ir net 10 patiems jauniausiems tenisininkams skirtų mažųjų teniso kortų. „Šiandien jau galime drąsiai

Prasideda ilgasis savaitgalis. Kokių klaidų nedaryti be priežiūros paliekant namus?

Žolinės savaitgalį dalis Lietuvos žmonių mėgausis besibaigiančia vasara, laisvadienius leisdami kurortuose, sodybose ar prie vandens telkinių. Nors tyrimai rodo, kad mūsų šalies gyventojai labiau negu estai ir latviai rūpinasi namų saugumu, draudikai atkreipia dėmesį, kad vasaros mėnesiais, ypač per Žolinę ar kitus ilguosius savaitgalius, be priežiūros palikti namai nukenčia dažniau nei įprastai. Todėl itin svarbu išvykstant pasirūpinti namų ir juose esančio turto saugumu, kad sugrįžus juos rastumėte tokius, kokius palikote. „Ne tik Lietuvos, bet ir kitų Baltijos šalių gyventojai pastaraisiais

Taip pat skaitykite