Mažas vonios kambarys? 6 patarimai, kaip vizualiai jį padidinti

Retas kuris iš mūsų gali pasigirti erdviu vonios kambariu – dažniausiai šios patalpos yra itin kompaktiškos, todėl reikia atsakingai pagalvoti, kaip jose sutalpinti visus įrenginius ir baldus. Be to, šiame kambaryje norisi maloniai atsipalaiduoti – jei patalpa atrodys maža ir niūri, tai padaryti bus kur kas sudėtingiau. Visgi, net ir turint nedidelį vonios kambarį, įmanoma vizualiai jį padidinti ir išplėtoti jaukią atmosferą – tai padarysite pasitelkę kelias paprastas gudrybes.

1. Įsigykite kuo didesnį veidrodį

Nors dažniausiai mažuose kambariuose renkamės atitinkamų proporcijų daiktus, veidrodžiams šis aspektas negalioja – kuo jis bus didesnis, tuo lengviau pavyks išplėtoti didesnės erdvės iliuziją.

Jei vonios kambaryje yra langas, idealiu atveju veidrodį reikėtų kabinti priešais jį. Na, o jeigu vonios kambaryje yra mažai natūralios šviesos arba jo visai nėra – rekomenduojame veidrodį su LED apšvietimu.

Taip pat verta atkreipti dėmesį į veidrodines spinteles: jose galėsite sudėti svarbiausius savo reikmenis ir tokiu būdu maksimaliai išnaudoti sienos plotą. Kai kurie jų modeliai, kaip ir pavieniai veidrodžiai, gali būti komplektuojami su papildomu apšvietimu.

2. Teikite pirmenybę pakabinamiems baldams

Tokie baldai nesiekia grindų, tad galima sukurti platesnės erdvės iliuziją. Be to, taip užtikrinama paprastesnė jų priežiūra, o laisvą plotą galima išnaudoti kitų daiktų sandėliavimui. Jei tokia idėja pasiteisins, galite rinktis ne tik pakabinamus vonios baldus, bet ir klozetus, praustuvus ar įvairiausius aksesuarus – dabar tokių gaminių pasirinkimo įvairovės tikrai netrūksta.

3. Išbandykite potinkines sistemas

Ne paslaptis, kad vonios kambarys vizualiai atrodo didesnis tuomet, kai ši patalpa nėra apkrauta, tad nesuklysite, jei plėtosite minimalistinį interjerą. Prie jo puikiai derės potinkinės sistemos, kurias dažniausiai galime išvysti rinkdamiesi vandens maišytuvus ar unitazus.

Pagrindinis jų išskirtinumas yra tas, kad dalis konstrukcijos pasislepia sienoje, po apdaila, tad paviršiuje lieka mažiau papildomų detalių, kurios apkrautų patalpą. Tiesa, jei vonios kambarys yra ypač nedidelis, šį likusį laisvą plotą galėsite išnaudoti kitiems daiktams.

4. Rinkitės skaidrų dušo kabinos stiklą

Nors matiniai ir kiti reljefiniai stiklai užtikrina didesnį privatumą, jie vonios kambaryje atrodo tarsi papildoma siena, kuri erdvei tikrai neprideda erdvumo. Tačiau jei rinksitės skaidrų stiklą, patalpa atrodys vientisesnė ir dėl to – optiškai didesnė. Taip pat vertėtų atkreipti dėmesį į berėmes konstrukcijas turinčias dušo kabinas – jos dar labiau sustiprins švaros pojūtį. Tiesa, tai nereiškia, jog mažoje patalpoje neįmanoma rasti vietos voniai. Jei kruopščiai skaičiuosite centimetrus, kompaktiškesnį modelį tikrai pavyks įtalpinti – svarbiausia, kad būtų užtikrinti visi patogūs praėjimai ir priėjimai.

5. Naudokite kuo daugiau šviesių atspalvių

Visiems puikiai žinoma, kad šviesios spalvos vizualiai didina erdvę – šią gudrybę reikėtų pritaikyti renkantis tiek vonios įrangą, tiek baldus ir apdailą. Žinoma, nebūtina apsiriboti tik vienu atspalviu – šviesių tonų paletė yra pakankamai plati. Galite pagalvoti ir apie kelis ryškesnius aksesuarus – taip interjeras neatrodys nuobodus. Svarbiausia, kad visas dizainas išliktų vientisas, o naudojamos detalės derėtų tarpusavyje.

6. Neapsikraukite nereikalingais daiktais

Vizualiai vonios kambarys atrodys didesnis ir tuomet, jei šioje patalpoje išlaikysite tvarkingą aplinką. Laikykite čia tik pačius būtiniausius daiktus ir kiekvienam iš jų suraskite vietą. Pavyzdžiui, įvairius higienos reikmenis reikėtų laikyti spintelėse, dėžutėse ar specialiuose laikikliuose. Svarbiausia, kad ši patalpa nepavirstų į mažą sandėliuką – tai tikrai nepridės papildomo jaukumo.

Atsižvelgę į visus šiuos patarimus, vizualiai padidinsite mažą vonios kambarį ir jame galėsite išplėtoti pageidaujamą atmosferą. Tai padaryti tikrai nėra sudėtinga – pasirinkę tinkamus interjero sprendimus ir kruopščiai skaičiuodami kiekvieną centimetrą, patalpos plotą išnaudosite maksimaliai.

pr2022/157

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilutės rajone pastatyti tekstilės konteineriai. Kur jie?

Šilutės rajono savivaldybė gyventojus informuoja, kad ir Šilutės rajone pagaliau bus tekstilės konteineriai, į kuriuos galima išmesti nenaudojamus ir nereikalingus tekstilės gaminius. Tekstilės konteinerių statymo vietos: Šilutės seniūnija, Lietuvininkų g. 17; PC „IKI“, Dariaus ir Girėno g. 11, Šilutė; Autobusų stotis, Tilžės g. 22, Šilutė; Geležinkelio g. 4, Šilutė; Dzūkų g. 24, Šilutė; Tilžės g. 59, Verdainės k. (VIADA degalinėje); Mokyklos g. 6, Laučių k.; Beržų g., Macikų k. (prie autobusų stotelės); Santakos g. 2, Pagrynių k.; Miško g. 22,

Pareigūnai pateko į avariją

Tauragės apskrities VPK informuoja apie įvykius Šilutės rajone. Kaimyninėje Pagėgių savivaldybėje į avariją pateko pareigūnai. Spalio 6 d. po pietų  Pagėgių sav., kelio Kaunas – Jurbarkas – Klaipėda 122-ajame kilometre, automobilis „Audi S5“, vairuojamas trisdešimtmečio vyro, išvažiavo į priešpriešinio eismo juostą ir susidūrė su tarnybiniu automobiliu „Škoda Octavia“, kurį vairavo tarnybos metu neuniformuotas Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių rinktinės pareigūnas. Eismo įvykio metu sužaloti abu vairuotojai bei „Škoda Octavia“ kartu važiavęs Kybartų užsieniečių registracijos centro pareigūnas. Pareigūnai, jiems suteikus medicinos

Gyventojams – kompensacijos už taršių šildymo katilų keitimą

Energetikos ministerija informuoja, kad neprijungtų prie centrinio šildymo sistemos daugiabučių namų gyventojai ir individualių gyvenamųjų namų savininkai, norintys pasikeisti iškastiniu kuru kūrenamus katilus į netaršius šildymo įrenginius, jau gali teikti paraiškas paramai gauti. Šiems metams iš Klimato kaitos programos tam skirta net 25 mln. eurų. Antrajam kvietimui, kurį spalio 3 d. paskelbė Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA), suplanuota 15,3 mln. eurų. Maksimali paramos suma pareiškėjui siekia 14,5 tūkst. eurų, vidutiniškai ji sudaro 2,7 tūkst. eurų. Gamtines dujas, dyzelinį krosnių kurą,

Vydūno bibliotekoje – knygos „Bericht aus dem Leben: Kunigo Franz Adomat atsiminimai“ sutiktuvės

Rudenišką 2022 m. rugsėjo 29 d. vakarą Pagėgių sav. Vydūno viešosios bibliotekos bendruomenė  kraštiečius kvietė iš arčiau susipažinti su Pagėgių krašto istorija bei su čia gyvenimo brydę palikusiomis asmenybėmis. Vienas tokių iškilių asmenų – Rytų Prūsijos gyventojas, liuteronų kunigas Franz Adomat. Jo autentiškas autobiografinis pasakojimas sugulė į knygą „Bericht aus dem Leben: Kunigo Franz Adomat atsiminimai“. Daug žinių apie Žukus Šį leidinį sudarė ir redagavo Žukų evangelikų liuteronų parapijos pirmininkas, bažnyčios istorijos žinovas kraštietis Raimondas Genutis. Susirinkusiesiems jį pristatė bibliotekos

Taip pat skaitykite