Martynui Šapalui – brandos atestatas su pagyrimu

Tokia žinia šeštadienį paskelbta Šilutės Vydūno gimnazijoje susirinkusiems į brandos atestatų įteikimo iškilmes. Kilo ovacijos, garsūs plojimai. Tačiau tądien dar nežinota, kad šimtukų per egzaminus rajone gavo 9 abiturientai, iš jų 7 yra Vydūno gimnazijos. Iš penkiolikos šimtukų net 13 gavo Vydūno gimnazijos jaunimas! Tik po 1 šimtuką gavo Šilutės pirmosios ir Švėkšnos “Saulės” gimnazijose, o Žemaičių Naumiesčio ir Vainuto gimnazijose tokių pirmūnų nėra.

Abiturientui Martynui Šapalui įteikiamas brandos atestatas su pagyrimu.

Abiturientui Martynui Šapalui įteikiamas brandos atestatas su pagyrimu.

Abituriento Martyno Šapalo mokslo metų rezultatas – 10 balų. Į tokias aukštumas įkopė tik Martynas. Jo egzaminų vidurkis 98,17 balo – fizikos, matematikos, informacinių technologijų ir chemijos egzaminų rezultatas – po 100 balų, anglų kalbos – 98, lietuvių kalbos – 91 balas. Iš egzaminų – keturi šimtukai!
„Tokio mokinio gimnazija dar neturėjo…“ – kalbėjo gimnazijos direktorė Marina Stirbienė, salė vėl pratrūko plojimais.
Vydūno gimnazijos bendruomenė atsisveikino su 113 abiturientų – tai 21-oji abiturientų laida. Atestatus gavo 97 abiturientai, pasisekė ne visam 113-os būriui…
Direktorė pasidžiaugė dešimčia abiturientų, kurių mokslo metų įvertinimų vidurkis siekia nuo 9,6 iki 10 balų. Pirmūnų būryje, žinoma, pirmasis yra Martynas Šapalas su aukščiausiu 10 balų įvertinimu, 9,9 balo turi Jonas Vitkauskas, 9,8 balo – Rūta Ramanauskaitė, nuo 9,7 iki 9,6 balo įvertinimus gavo Evelina Nausėdaitė, Neringa Mikutytė, Žygimantas Kungelis, Matas Šilinskas, Laura Birbalaitė, Vaida Kaunaitė ir Benas Kužmarskis.
Iš egzaminų Vydūno gimnazijos jaunimas surinko net 13 šimtukų: 4 – Martynas Šapalas, du – Rūta Ramanauskaitė, puikiai išlaikiusi anglų ir lietuvių kalbos egzaminus, du šimtukus gavo Žygimantas Kungelis (iš matematikos ir informacinių technologijų), dviem šimukais įvertintos Tomo Montvydo fizikos ir matematikos žinios. 100 balų įvertinimus dar gavo Rolandas Gudaitis, Neringa Mikutytė – už anglų kalbos žinias, Matas Šilinskas – už informacinių technologijų.
Įvertinus egzaminų rezultatus, pirmauja Martynas Šapalas, antras su 88,75 balo yra Matas Šilinskas, trečias – Žygimantas Kungelis (84,83 balo).

Sveikinimai
Atestatų teikimo šventėje dalyvavo ir sveikinimo žodį tarė Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, administracijos direktorius Sigitas Šeputis. Seimo narys Artūras Skardžius palinkėjo jaunimui atsakingų, protingų ir išmintingų sprendimų, kurie lems ir Lietuvos, ir Europos ateitį: „Būkite ryžtingi, svajokite ir nebijokite suklysti!“ Seimo narys perdavė gimnazijai Lietuvos Ministro pirmininko Algirdo Butkevičiaus padėkos ženklą už puikius rezultatus – M. K. Čiurlionio paveikslo reprodukciją su premjero įrašu. „Gėlių puokštė – tai padėka mokytojams už jų nuoširdų darbą mokant jaunimą. Ačiū jums visiems“, – sakė Seimo narys, rožes įteikdamas direktorei M. Stirbienei.
Gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja, Šilutės r. savivaldybės tarybos narė Sandra Tamašauskienė padėkojo jaunimui, organizavusiam gimnazijoje ir rajone įvairias gražias šventes, taip pat už aktyvumą jaunųjų šaulių, Lietuvos kariuomenės savanorių, jaunimo organizacijų veikloje, taip pat už pergales krepšinio aikštėje, pasirodymus su „Atėnės“ šokių kolektyvu. Pasidžiaugta, kad jaunimas aktyviai dalyvavo „Pilietiškumo mokyklos“ užsiėmimuose, „Neužmirštuolės“ akcijoje, Vasario 16 d., Kovo 11 d. minėjimuose, buvo aktyvūs jaunieji konservatoriai. „Ačiū jums visiems, eikite ir kurkite savo ir savo valstybės gyvenimą“, – palinkėjo politikė.
Iškilmėse buvo daug džiaugsmo, skambių dainų, gėlių, dovanų ir šiltų apkabinimų. Žinoma, ir nemažai jaudulio bei liūdesio, kuris visada aplanko atsisveikinant.

Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilutėje paminėtos 99-osios Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos metinės

Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos diena laikoma Klaipėdos šturmo diena – sausio 15-oji. Šiam istoriiam ir svarbiam Lietuvai įvykiui paminėti skirta prie Šilutės r. savivaldybės stovinti stilizuota atminimo siena su įrašais. Savivaldybės aikštėje ir vyko Šilutės Hugo Šojaus muziejaus organizuotas renginys šiai datai paminėti. Istorinius faktus, glaudžiai siejančius Šilutę su Klaipėdos sukilimu apžvelgė muziejaus istorikas Ignas Giniotis. Žodį tarė Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, akcentavęs šio 99 metų senumo įvykio svarbą atkurtai Lietuvos valstybei. Jis pastebėjo, kad kitąmet, minint šio įvykio

Grafikos darbų paroda „Jonuko kelionė“ Ramučiuose

Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Ramučių filialo lankytojus nuo metų pradžios džiugina Vilniaus dailės akademijos grafikos bakalaurės Dainoros Vingytės grafikos darbų paroda „Jonuko kelionė“. Dainora Vingytė (g. 1995) – jaunosios kartos menininkė, kilusi iš Žemaičių Naumiesčio, baigusi Šilutės meno mokyklą, Šilutės Vydūno gimnaziją, 2020 metais Vilniaus dailės akademijoje įgijo grafikos bakalauro laipsnį. 2019 m. menininkė pelnė trečią vietą tarptautiniame A. Švėgždos piešinių konkurse. Jaunoji menininkė savo kūrybines idėjas išreiškia skirtingomis technikomis ir temomis. Ji  tapo, piešia, kuria iliustracijas, bet pagrindinis

Katastrofinio stiprumo vėjas Ventėje siekė 35,5 m/s

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba pranešė, kad sausio 14 d. užfiksuotas katastrofinio stiprumo vėjo greitis ir perkūnija. Medžius vertęs itin stiprus ir gūsingas vėjas sutrikdė elektros tiekimą, mat buvo pažeistos skirstomojo tinklo elektros oro linijos. ESO praneša, kad daugiausia elektros linijų gedimų yra Šiaulių ir Klaipėdos rajonuose. Iš viso jų buvo per 40 tūkst., šiuo metu elektros tiekimas jau yra atstatytas daugiau nei 20 tūkst. namų ūkių. Dauguma atsijungimų fiksuota sausio 14 d., penktadienį, tarp 8 ir 9.30 val. ryto. Klaipėdos uoste

Kam siūloma suteikti Garbės ambasadorių vardus?

Šilutės rajone verčiamas naujas lapas krašto istorijoje: Savivaldybės tarybai nusprendus iškiliems asmenims, kurie savo veikla garsina kraštą gyvendami ir dirbdami užsienyje, stiprina Šilutės rajono ryšius su partneriais užsienyje, ten pristato Šilutės kraštą ir užsiima jam naudinga veikla bei kt., suteikti Šilutės rajono savivaldybės Garbės ambasadorių vardus, jau skelbiamos ir pirmosios trys kandidatūros. Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis 2022 m.  sausio 10 d. potvarkiu siūlo Savivaldybės tarybai suteikti Šilutės rajono savivaldybės Garbės ambasadoriaus vardą Ritai Kundrotaitei Šilas, Rūtai Žičkienei, Laurai

Taip pat skaitykite