Martynui Šapalui – brandos atestatas su pagyrimu

Tokia žinia šeštadienį paskelbta Šilutės Vydūno gimnazijoje susirinkusiems į brandos atestatų įteikimo iškilmes. Kilo ovacijos, garsūs plojimai. Tačiau tądien dar nežinota, kad šimtukų per egzaminus rajone gavo 9 abiturientai, iš jų 7 yra Vydūno gimnazijos. Iš penkiolikos šimtukų net 13 gavo Vydūno gimnazijos jaunimas! Tik po 1 šimtuką gavo Šilutės pirmosios ir Švėkšnos “Saulės” gimnazijose, o Žemaičių Naumiesčio ir Vainuto gimnazijose tokių pirmūnų nėra.

Abiturientui Martynui Šapalui įteikiamas brandos atestatas su pagyrimu.

Abiturientui Martynui Šapalui įteikiamas brandos atestatas su pagyrimu.

Abituriento Martyno Šapalo mokslo metų rezultatas – 10 balų. Į tokias aukštumas įkopė tik Martynas. Jo egzaminų vidurkis 98,17 balo – fizikos, matematikos, informacinių technologijų ir chemijos egzaminų rezultatas – po 100 balų, anglų kalbos – 98, lietuvių kalbos – 91 balas. Iš egzaminų – keturi šimtukai!
„Tokio mokinio gimnazija dar neturėjo…“ – kalbėjo gimnazijos direktorė Marina Stirbienė, salė vėl pratrūko plojimais.
Vydūno gimnazijos bendruomenė atsisveikino su 113 abiturientų – tai 21-oji abiturientų laida. Atestatus gavo 97 abiturientai, pasisekė ne visam 113-os būriui…
Direktorė pasidžiaugė dešimčia abiturientų, kurių mokslo metų įvertinimų vidurkis siekia nuo 9,6 iki 10 balų. Pirmūnų būryje, žinoma, pirmasis yra Martynas Šapalas su aukščiausiu 10 balų įvertinimu, 9,9 balo turi Jonas Vitkauskas, 9,8 balo – Rūta Ramanauskaitė, nuo 9,7 iki 9,6 balo įvertinimus gavo Evelina Nausėdaitė, Neringa Mikutytė, Žygimantas Kungelis, Matas Šilinskas, Laura Birbalaitė, Vaida Kaunaitė ir Benas Kužmarskis.
Iš egzaminų Vydūno gimnazijos jaunimas surinko net 13 šimtukų: 4 – Martynas Šapalas, du – Rūta Ramanauskaitė, puikiai išlaikiusi anglų ir lietuvių kalbos egzaminus, du šimtukus gavo Žygimantas Kungelis (iš matematikos ir informacinių technologijų), dviem šimukais įvertintos Tomo Montvydo fizikos ir matematikos žinios. 100 balų įvertinimus dar gavo Rolandas Gudaitis, Neringa Mikutytė – už anglų kalbos žinias, Matas Šilinskas – už informacinių technologijų.
Įvertinus egzaminų rezultatus, pirmauja Martynas Šapalas, antras su 88,75 balo yra Matas Šilinskas, trečias – Žygimantas Kungelis (84,83 balo).

Sveikinimai
Atestatų teikimo šventėje dalyvavo ir sveikinimo žodį tarė Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, administracijos direktorius Sigitas Šeputis. Seimo narys Artūras Skardžius palinkėjo jaunimui atsakingų, protingų ir išmintingų sprendimų, kurie lems ir Lietuvos, ir Europos ateitį: „Būkite ryžtingi, svajokite ir nebijokite suklysti!“ Seimo narys perdavė gimnazijai Lietuvos Ministro pirmininko Algirdo Butkevičiaus padėkos ženklą už puikius rezultatus – M. K. Čiurlionio paveikslo reprodukciją su premjero įrašu. „Gėlių puokštė – tai padėka mokytojams už jų nuoširdų darbą mokant jaunimą. Ačiū jums visiems“, – sakė Seimo narys, rožes įteikdamas direktorei M. Stirbienei.
Gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja, Šilutės r. savivaldybės tarybos narė Sandra Tamašauskienė padėkojo jaunimui, organizavusiam gimnazijoje ir rajone įvairias gražias šventes, taip pat už aktyvumą jaunųjų šaulių, Lietuvos kariuomenės savanorių, jaunimo organizacijų veikloje, taip pat už pergales krepšinio aikštėje, pasirodymus su „Atėnės“ šokių kolektyvu. Pasidžiaugta, kad jaunimas aktyviai dalyvavo „Pilietiškumo mokyklos“ užsiėmimuose, „Neužmirštuolės“ akcijoje, Vasario 16 d., Kovo 11 d. minėjimuose, buvo aktyvūs jaunieji konservatoriai. „Ačiū jums visiems, eikite ir kurkite savo ir savo valstybės gyvenimą“, – palinkėjo politikė.
Iškilmėse buvo daug džiaugsmo, skambių dainų, gėlių, dovanų ir šiltų apkabinimų. Žinoma, ir nemažai jaudulio bei liūdesio, kuris visada aplanko atsisveikinant.

Stasė SKUTULIENĖ

Hits: 162

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Elektroniniai sukčiai Lietuvoje iš gyventojų išvilioja milijonus  

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, vien pirmąjį šių metų ketvirtį elektroniniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų išviliojo 2,9 mln. eurų, tuo pačiu laikotarpiu pernai nuostoliai siekė 1,2 mln. eurų. Ekspertai situaciją sieja su pandemijos kasdienybe: darbu iš namų, nuotoliniu bendravimu bei noru „įdarbinti“ susitaupytus pinigus. Pirmąjį 2021 metų ketvirtį LBA priklausantys finansų bei kredito rinkos dalyviai užfiksavo 472 sukčiavimo incidentus elektroninėje erdvėje – maždaug šimtu daugiau nei vidutiniškai per ketvirtį pernai. Tiek atvejų gausa, tiek padaryta žala labiausiai išsiskiria investiciniai sukčiavimai:

Ką minėsime 2022 metais?

Seimas svarstys ir priims nutarimą, ką minėsime kitais metais. Paskelbimo atmintinais metais nutarimai priimami iš anksto, tad dabar Seimas dėmesį skiria 2022 metams. Pradžia padaryta: Seimo Švietimo ir mokslo komitetas pritarė 12 nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais.   Švietimo ir mokslo komitetas posėdyje svarstė 12 Seimo nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais. Atsižvelgiant į projektų gausą ir siūlomų minėti progų įvairovę, komiteto nariams buvo pasiūlyta įvertinti, ar visi projektai yra vienodai svarbūs ir reikšmingi. Komiteto

Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir keliaus ilgiau

Kiekvieną dieną Lietuvoje registruojama po kelias dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių. Nuo liepos 1 d. visi Bendrijos gyventojai gaunantys tokias siuntas susidurs su pokyčiais, kurie nebus malonūs ─ reikės ne tik daugiau pinigų, bet ir daugiau kantrybės. Šiuo metu siuntų iki 22 Eur deklaruoti nereikia, tačiau netrukus tvarka pasikeis. Liepos 1 d. neliks importo PVM lengvatos, o tai reiškia, kad net mažiausios vertės siuntos su prekėmis, atkeliaujančios iš trečiųjų šalių, bus apmokestintos. Pavyzdžiui, jūsų iš

Siūlymas skiepytis nuo COVID-19 tarsi išmaldos prašymas?

Šiandien, balandžio 14 d., Šilutės Vydūno gimnazijos sporto salėje duris atvėrė vakcinavimo centras. Šilutės r. savivaldybės vyr. specialistė-savivaldybės gydytoja Gintarė Tamašauskienė nuo pat ryto buvo su 8 darbuotojų komanda. Dirba Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro ir Visuomenės sveikatos biuro specialistai. Per pirmąją dieną suplanuota paskiepyti 216 rajono ugdymo įstaigų darbuotojų, kurie dirba kontaktiniu būdu mokyklose, vaikų darželiuose ir kt. panašiose įstaigose. Didžiulis krūvis medikams ir slaugytojams Kam teko lankytis Šilutės šeimos gydytojų centruose, ko gero, pastebėjo, kiek darbo dabar turi

Taip pat skaitykite