Martynui Šapalui – brandos atestatas su pagyrimu

Tokia žinia šeštadienį paskelbta Šilutės Vydūno gimnazijoje susirinkusiems į brandos atestatų įteikimo iškilmes. Kilo ovacijos, garsūs plojimai. Tačiau tądien dar nežinota, kad šimtukų per egzaminus rajone gavo 9 abiturientai, iš jų 7 yra Vydūno gimnazijos. Iš penkiolikos šimtukų net 13 gavo Vydūno gimnazijos jaunimas! Tik po 1 šimtuką gavo Šilutės pirmosios ir Švėkšnos “Saulės” gimnazijose, o Žemaičių Naumiesčio ir Vainuto gimnazijose tokių pirmūnų nėra.

Abiturientui Martynui Šapalui įteikiamas brandos atestatas su pagyrimu.

Abiturientui Martynui Šapalui įteikiamas brandos atestatas su pagyrimu.

Abituriento Martyno Šapalo mokslo metų rezultatas – 10 balų. Į tokias aukštumas įkopė tik Martynas. Jo egzaminų vidurkis 98,17 balo – fizikos, matematikos, informacinių technologijų ir chemijos egzaminų rezultatas – po 100 balų, anglų kalbos – 98, lietuvių kalbos – 91 balas. Iš egzaminų – keturi šimtukai!
„Tokio mokinio gimnazija dar neturėjo…“ – kalbėjo gimnazijos direktorė Marina Stirbienė, salė vėl pratrūko plojimais.
Vydūno gimnazijos bendruomenė atsisveikino su 113 abiturientų – tai 21-oji abiturientų laida. Atestatus gavo 97 abiturientai, pasisekė ne visam 113-os būriui…
Direktorė pasidžiaugė dešimčia abiturientų, kurių mokslo metų įvertinimų vidurkis siekia nuo 9,6 iki 10 balų. Pirmūnų būryje, žinoma, pirmasis yra Martynas Šapalas su aukščiausiu 10 balų įvertinimu, 9,9 balo turi Jonas Vitkauskas, 9,8 balo – Rūta Ramanauskaitė, nuo 9,7 iki 9,6 balo įvertinimus gavo Evelina Nausėdaitė, Neringa Mikutytė, Žygimantas Kungelis, Matas Šilinskas, Laura Birbalaitė, Vaida Kaunaitė ir Benas Kužmarskis.
Iš egzaminų Vydūno gimnazijos jaunimas surinko net 13 šimtukų: 4 – Martynas Šapalas, du – Rūta Ramanauskaitė, puikiai išlaikiusi anglų ir lietuvių kalbos egzaminus, du šimtukus gavo Žygimantas Kungelis (iš matematikos ir informacinių technologijų), dviem šimukais įvertintos Tomo Montvydo fizikos ir matematikos žinios. 100 balų įvertinimus dar gavo Rolandas Gudaitis, Neringa Mikutytė – už anglų kalbos žinias, Matas Šilinskas – už informacinių technologijų.
Įvertinus egzaminų rezultatus, pirmauja Martynas Šapalas, antras su 88,75 balo yra Matas Šilinskas, trečias – Žygimantas Kungelis (84,83 balo).

Sveikinimai
Atestatų teikimo šventėje dalyvavo ir sveikinimo žodį tarė Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, administracijos direktorius Sigitas Šeputis. Seimo narys Artūras Skardžius palinkėjo jaunimui atsakingų, protingų ir išmintingų sprendimų, kurie lems ir Lietuvos, ir Europos ateitį: „Būkite ryžtingi, svajokite ir nebijokite suklysti!“ Seimo narys perdavė gimnazijai Lietuvos Ministro pirmininko Algirdo Butkevičiaus padėkos ženklą už puikius rezultatus – M. K. Čiurlionio paveikslo reprodukciją su premjero įrašu. „Gėlių puokštė – tai padėka mokytojams už jų nuoširdų darbą mokant jaunimą. Ačiū jums visiems“, – sakė Seimo narys, rožes įteikdamas direktorei M. Stirbienei.
Gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja, Šilutės r. savivaldybės tarybos narė Sandra Tamašauskienė padėkojo jaunimui, organizavusiam gimnazijoje ir rajone įvairias gražias šventes, taip pat už aktyvumą jaunųjų šaulių, Lietuvos kariuomenės savanorių, jaunimo organizacijų veikloje, taip pat už pergales krepšinio aikštėje, pasirodymus su „Atėnės“ šokių kolektyvu. Pasidžiaugta, kad jaunimas aktyviai dalyvavo „Pilietiškumo mokyklos“ užsiėmimuose, „Neužmirštuolės“ akcijoje, Vasario 16 d., Kovo 11 d. minėjimuose, buvo aktyvūs jaunieji konservatoriai. „Ačiū jums visiems, eikite ir kurkite savo ir savo valstybės gyvenimą“, – palinkėjo politikė.
Iškilmėse buvo daug džiaugsmo, skambių dainų, gėlių, dovanų ir šiltų apkabinimų. Žinoma, ir nemažai jaudulio bei liūdesio, kuris visada aplanko atsisveikinant.

Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilutės rajone pastatyti tekstilės konteineriai. Kur jie?

Šilutės rajono savivaldybė gyventojus informuoja, kad ir Šilutės rajone pagaliau bus tekstilės konteineriai, į kuriuos galima išmesti nenaudojamus ir nereikalingus tekstilės gaminius. Tekstilės konteinerių statymo vietos: Šilutės seniūnija, Lietuvininkų g. 17; PC „IKI“, Dariaus ir Girėno g. 11, Šilutė; Autobusų stotis, Tilžės g. 22, Šilutė; Geležinkelio g. 4, Šilutė; Dzūkų g. 24, Šilutė; Tilžės g. 59, Verdainės k. (VIADA degalinėje); Mokyklos g. 6, Laučių k.; Beržų g., Macikų k. (prie autobusų stotelės); Santakos g. 2, Pagrynių k.; Miško g. 22,

Pareigūnai pateko į avariją

Tauragės apskrities VPK informuoja apie įvykius Šilutės rajone. Kaimyninėje Pagėgių savivaldybėje į avariją pateko pareigūnai. Spalio 6 d. po pietų  Pagėgių sav., kelio Kaunas – Jurbarkas – Klaipėda 122-ajame kilometre, automobilis „Audi S5“, vairuojamas trisdešimtmečio vyro, išvažiavo į priešpriešinio eismo juostą ir susidūrė su tarnybiniu automobiliu „Škoda Octavia“, kurį vairavo tarnybos metu neuniformuotas Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių rinktinės pareigūnas. Eismo įvykio metu sužaloti abu vairuotojai bei „Škoda Octavia“ kartu važiavęs Kybartų užsieniečių registracijos centro pareigūnas. Pareigūnai, jiems suteikus medicinos

Gyventojams – kompensacijos už taršių šildymo katilų keitimą

Energetikos ministerija informuoja, kad neprijungtų prie centrinio šildymo sistemos daugiabučių namų gyventojai ir individualių gyvenamųjų namų savininkai, norintys pasikeisti iškastiniu kuru kūrenamus katilus į netaršius šildymo įrenginius, jau gali teikti paraiškas paramai gauti. Šiems metams iš Klimato kaitos programos tam skirta net 25 mln. eurų. Antrajam kvietimui, kurį spalio 3 d. paskelbė Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA), suplanuota 15,3 mln. eurų. Maksimali paramos suma pareiškėjui siekia 14,5 tūkst. eurų, vidutiniškai ji sudaro 2,7 tūkst. eurų. Gamtines dujas, dyzelinį krosnių kurą,

Vydūno bibliotekoje – knygos „Bericht aus dem Leben: Kunigo Franz Adomat atsiminimai“ sutiktuvės

Rudenišką 2022 m. rugsėjo 29 d. vakarą Pagėgių sav. Vydūno viešosios bibliotekos bendruomenė  kraštiečius kvietė iš arčiau susipažinti su Pagėgių krašto istorija bei su čia gyvenimo brydę palikusiomis asmenybėmis. Vienas tokių iškilių asmenų – Rytų Prūsijos gyventojas, liuteronų kunigas Franz Adomat. Jo autentiškas autobiografinis pasakojimas sugulė į knygą „Bericht aus dem Leben: Kunigo Franz Adomat atsiminimai“. Daug žinių apie Žukus Šį leidinį sudarė ir redagavo Žukų evangelikų liuteronų parapijos pirmininkas, bažnyčios istorijos žinovas kraštietis Raimondas Genutis. Susirinkusiesiems jį pristatė bibliotekos

Taip pat skaitykite