Mankšta ir judėjimas senjorams padeda išlikti žvaliems ir jauniems

Į kasmet rengiamas mankštas sporto ir sveikatingumo centre „Atėnai“ garbaus amžiaus žmonės iš visų rajono kampelių ir miesto traukia du kartus per savaitę. Pavyzdžiui, šiais metais, kurie buvo paskelbti Orios senatvės metais, sveikatingumo užsiėmimus lankė 86 metų amžiaus Marija Bytautienė iš Degučių kaimo. Iš Pašyšių atvykdavo Jadvyga Aukštuolienė, Stanislova Pocienė, Donata Pocienė, Angelė Kekienė ir Vytautas Jakubėnas. Vyriausia, be mankštų savo gyvenimo įsivaizduoti negalinti ir reguliariai jas daranti, šilutiškė Emilija Baikauskienė jau yra 91-erių metų.

Aštuonis mėnesius trukusių sportinių užsiėmimų organizatoriai ir dalyviai.

Aštuonis mėnesius trukusių sportinių užsiėmimų organizatoriai ir dalyviai.

Užsiėmimai senjorams rengiami jau keletą metų. Šiemet senjorus aktyviai ir sveikai praleisti laiką Šilutės r. savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras (VSB) pakvietė vasario 10 d. Šilutės senjorai sportavo 8 mėnesius. Anot VSB direktorės Virginijos Vaivadaitės, užsiėmimuose dalyvavo pusšimtis garbaus amžiaus žmonių. Treniruotės ir mankšta jiems nieko nekainavo, nes buvo finansuojama iš Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos skiriamų lėšų.
Biuro direktorė V. Vaivadaitė sakė, kad treniruočių, kurios vyko Šilutės sporto klube „Atėnai“, metu senjorai sveikai leido laiką, sportuodami stiprino savo kūną, atstatė jėgas po įvairių ligų ir traumų, nuoširdžiai tarpusavyje pabendravo, rūpinosi vieni kitais. Draugiška šilta atmosfera ir fiziniai užsiėmimai teikė naudą ne tik kūnui, bet ir sielai. VSB vadovė tikisi, kad tokius užsiėmimus pavyks pratęsti ir artėjančiais 2016 metais.Šilutės rajono meras Vytautas Laurinaitis pasidžiaugė, kad puoselėdami sveiką gyvenseną senjorai yra puikus pavyzdys jaunimui.
Renginio dalyvius pasveikino Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis: „Labai šaunu, kad jūs skiriate dėmesio sveikatai, sveikai gyvensenai. Esate pavyzdys kitiems, o ypač jaunimui“. Meras padėkojo VSB direktorei Virginijai Vaivadaitei už rūpestį senjorais, pasidžiaugęs, kad biuras stengiasi formuoti teisingą visuomenės požiūrį į sveikatą, padeda mažinti gyventojų sergamumą ir mirštamumą, kuriam įtakos turi neigiami aplinkos veiksniai, netinkama gyvensena.
Mero padėkos nusipelnė ir sveikatinimo užsiėmimus rengiančio „Atėnų“ sporto klubo prezidentė ir trenerė Jūratė Gricevičienė, trenerė Simona Venckienė.
J. Gricevičienė padėkojo senjorams, kad šie taip aktyviai dalyvavo ir sportavo antradieniais bei ketvirtadieniais rengiamuose užsiėmimuose: „Kiekvienas užsiėmimas būdavo vis kitoks, o jų dalyviai niekuomet neskubėjo ir buvo geros nuotaikos. Visi šie žmonės, su kuriais susipažinau ir susidraugavau, labai įdomūs, skirtingų profesijų, turintys daug patirties, įvairių minčių, idėjų. Mankštos senjorams – tai viskas, kas reikalinga garbaus amžiaus žmogui, kad jam būtų lengviau gyventi, kasdieninius darbus atlikti.

Senjorai į baigiamąjį renginį atsinešė pačių pagamintų dovanų.

Senjorai į baigiamąjį renginį atsinešė pačių pagamintų dovanų.

Sportą pritaikėme kiekvienam asmeniškai, nes vieni turėjo kraujospūdžio problemų, kiti – sąnarių ligų ir panašiai. Nė vienas nesiskundė dėl fizinio krūvio. Kaip tik mankšta pagerino savijautą“.
V.Vaivadaitė taip pat gyrė senjorus, kad jie nuolatos randa laiko mankštintis, net karštomis vasaros dienomis ar pavasario bei rudens lietui pliaupiant.
Šilutės sporto klubo „Atėnė“ prezidentei-trenerei Jūratei Gricevičienei ir trenerei Simonai Venckienei VSB direktorė įteikė po atminimo dovanėlę, o kiekvienam senjorui padovanojo po O. Astašenko knygutę „Stuburo išgydymas per 21 dieną“.
Neliko skolingi ir senjorai, įteikę savo rankomis pagamintų dovanėlių trenerėms Jūratei ir Simonai. Skirtingai, negu įprasta, šį kartą susitikimas „Atėnuose“ baigėsi ne bendra mankšta, o vaišėmis prie šventinio stalo gurkšnojant arbatą ir skanaujant saldumynų.

Vaidotas VILKAS

Kiekvienam senjorui Visuomenės sveikatos biuro direktorė V. Vaivadaitė padovanojo po O. Astašenkos knygutę „Stuburo išgydymas per 21 dieną“.

Kiekvienam senjorui Visuomenės sveikatos biuro direktorė V. Vaivadaitė padovanojo po O. Astašenkos knygutę „Stuburo išgydymas per 21 dieną“.

Vyriausia, be mankštų savo gyvenimo įsivaizduoti negalinti, senjore šilutiškė Emilija Baikauskienė – jau 91-erių.

Vyriausia, be mankštų savo gyvenimo įsivaizduoti negalinti, senjore šilutiškė Emilija Baikauskienė – jau 91-erių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kiekvienas per metus išmetame apie 140 kg maisto

Per metus Lietuvoje prarandama 393,8 tūkst. tonų maisto. Vienam Lietuvos gyventojui per šį laiką tenka apie 141 kg iššvaistyto maisto. Daugiausia – net 86 kg – jis išmeta namuose.   Rugsėjo 29 d. jau trečią kartą minima Tarptautinė informavimo apie maisto švaistymą diena, kurios tikslas – atkreipti visuomenės ir verslo dėmesį į maisto švaistymo ir atliekų problemą. Maisto švaistymo mastai Lietuvoje paaiškėjo mokslininkams 2021 m. atlikus tyrimą „Maisto švaistymo ir maisto praradimų visoje maisto tiekimo grandinėje lygio ir  priežasčių nustatymas

Mirtys, apie kurių priežastis policija visuomenės neinformuoja

Tauragės apskrities VPK praneša apie aptiktus dviejų moterų kūnus. Rugsėjo 28 d. per pietus namuose Sokaičių k., Vilkyškių sen., Pagėgių sav., rastas moters, gim. 1960 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas 62 metų moters mirties priežasčiai nustatyti. Rugsėjo 28 d. pavakare namuose Laisvės al., Šilutėje, rastas moters, gim. 1963 m., kūnas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas 59 metų moters mirties priežasčiai nustatyti. Per 28 rugsėjo dienas policija pranešė apie Šilutės rajone aptiktus 7 mirusių asmenų kūnus: 3 moterų ir

Lengvųjų automobilių žibintų remontas

Šiuolaikiniuose automobiliuose yra daugybė žibintų ir šviesos šaltinių, kiekvienas iš jų atlieka tam tikrą funkciją. Tai gali būti signalizavimas kitiems eismo dalyviams apie planuojamą arba atliekamą veiksmą kelyje, aplinkos matomumo didinimas arba užtikrinimas, jog pati transporto priemonė yra matoma kitiems. Pastarąją funkciją atlieka dienos šviesos žibintai, kurie pagal kelių eismo taisykles privalo būti įjungti transporto priemonėse, nepriklausomai nuo paros laiko ar matomumo kelyje. Toks sprendimas yra priimtas, nes automobilis su įjungtais žibintais yra gerokai labiau pastebimas, nei važiuojantis be jų

„Mizon“ kosmetika – giliai maitinanti ir drėkinanti kosmetikos linija

Nuo pat pradžių Mizon prekės ženklas orientuojasi į tik natūralių ingredientų naudojimą. Pasitelkus inovatyvių technologijų pavyko sukurti visiškai saugią kosmetiką. Joje nėra parabenų, dažiklių, SLS ir kitų kenksmingų medžiagų, kurios gali dirginti odą ar sukelti alergines reakcijas. Tai ne visi šios kosmetikos privalumai. Visų Mizon produktų formulė labai lengva, bet kartu ir itin efektyvi. Galima naudoti visų tipų odai – normaliai, riebiai, jautriai, sausai, suglebusiai ir brandžiai. Prekės ženklas sukūrė specialią „10 žingsnių“ programą, kuri leidžia išnaudoti visas jo kosmetikos

Taip pat skaitykite