Mankšta ir judėjimas senjorams padeda išlikti žvaliems ir jauniems

Į kasmet rengiamas mankštas sporto ir sveikatingumo centre „Atėnai“ garbaus amžiaus žmonės iš visų rajono kampelių ir miesto traukia du kartus per savaitę. Pavyzdžiui, šiais metais, kurie buvo paskelbti Orios senatvės metais, sveikatingumo užsiėmimus lankė 86 metų amžiaus Marija Bytautienė iš Degučių kaimo. Iš Pašyšių atvykdavo Jadvyga Aukštuolienė, Stanislova Pocienė, Donata Pocienė, Angelė Kekienė ir Vytautas Jakubėnas. Vyriausia, be mankštų savo gyvenimo įsivaizduoti negalinti ir reguliariai jas daranti, šilutiškė Emilija Baikauskienė jau yra 91-erių metų.

Aštuonis mėnesius trukusių sportinių užsiėmimų organizatoriai ir dalyviai.

Aštuonis mėnesius trukusių sportinių užsiėmimų organizatoriai ir dalyviai.

Užsiėmimai senjorams rengiami jau keletą metų. Šiemet senjorus aktyviai ir sveikai praleisti laiką Šilutės r. savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras (VSB) pakvietė vasario 10 d. Šilutės senjorai sportavo 8 mėnesius. Anot VSB direktorės Virginijos Vaivadaitės, užsiėmimuose dalyvavo pusšimtis garbaus amžiaus žmonių. Treniruotės ir mankšta jiems nieko nekainavo, nes buvo finansuojama iš Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos skiriamų lėšų.
Biuro direktorė V. Vaivadaitė sakė, kad treniruočių, kurios vyko Šilutės sporto klube „Atėnai“, metu senjorai sveikai leido laiką, sportuodami stiprino savo kūną, atstatė jėgas po įvairių ligų ir traumų, nuoširdžiai tarpusavyje pabendravo, rūpinosi vieni kitais. Draugiška šilta atmosfera ir fiziniai užsiėmimai teikė naudą ne tik kūnui, bet ir sielai. VSB vadovė tikisi, kad tokius užsiėmimus pavyks pratęsti ir artėjančiais 2016 metais.Šilutės rajono meras Vytautas Laurinaitis pasidžiaugė, kad puoselėdami sveiką gyvenseną senjorai yra puikus pavyzdys jaunimui.
Renginio dalyvius pasveikino Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis: „Labai šaunu, kad jūs skiriate dėmesio sveikatai, sveikai gyvensenai. Esate pavyzdys kitiems, o ypač jaunimui“. Meras padėkojo VSB direktorei Virginijai Vaivadaitei už rūpestį senjorais, pasidžiaugęs, kad biuras stengiasi formuoti teisingą visuomenės požiūrį į sveikatą, padeda mažinti gyventojų sergamumą ir mirštamumą, kuriam įtakos turi neigiami aplinkos veiksniai, netinkama gyvensena.
Mero padėkos nusipelnė ir sveikatinimo užsiėmimus rengiančio „Atėnų“ sporto klubo prezidentė ir trenerė Jūratė Gricevičienė, trenerė Simona Venckienė.
J. Gricevičienė padėkojo senjorams, kad šie taip aktyviai dalyvavo ir sportavo antradieniais bei ketvirtadieniais rengiamuose užsiėmimuose: „Kiekvienas užsiėmimas būdavo vis kitoks, o jų dalyviai niekuomet neskubėjo ir buvo geros nuotaikos. Visi šie žmonės, su kuriais susipažinau ir susidraugavau, labai įdomūs, skirtingų profesijų, turintys daug patirties, įvairių minčių, idėjų. Mankštos senjorams – tai viskas, kas reikalinga garbaus amžiaus žmogui, kad jam būtų lengviau gyventi, kasdieninius darbus atlikti.

Senjorai į baigiamąjį renginį atsinešė pačių pagamintų dovanų.

Senjorai į baigiamąjį renginį atsinešė pačių pagamintų dovanų.

Sportą pritaikėme kiekvienam asmeniškai, nes vieni turėjo kraujospūdžio problemų, kiti – sąnarių ligų ir panašiai. Nė vienas nesiskundė dėl fizinio krūvio. Kaip tik mankšta pagerino savijautą“.
V.Vaivadaitė taip pat gyrė senjorus, kad jie nuolatos randa laiko mankštintis, net karštomis vasaros dienomis ar pavasario bei rudens lietui pliaupiant.
Šilutės sporto klubo „Atėnė“ prezidentei-trenerei Jūratei Gricevičienei ir trenerei Simonai Venckienei VSB direktorė įteikė po atminimo dovanėlę, o kiekvienam senjorui padovanojo po O. Astašenko knygutę „Stuburo išgydymas per 21 dieną“.
Neliko skolingi ir senjorai, įteikę savo rankomis pagamintų dovanėlių trenerėms Jūratei ir Simonai. Skirtingai, negu įprasta, šį kartą susitikimas „Atėnuose“ baigėsi ne bendra mankšta, o vaišėmis prie šventinio stalo gurkšnojant arbatą ir skanaujant saldumynų.

Vaidotas VILKAS

Kiekvienam senjorui Visuomenės sveikatos biuro direktorė V. Vaivadaitė padovanojo po O. Astašenkos knygutę „Stuburo išgydymas per 21 dieną“.

Kiekvienam senjorui Visuomenės sveikatos biuro direktorė V. Vaivadaitė padovanojo po O. Astašenkos knygutę „Stuburo išgydymas per 21 dieną“.

Vyriausia, be mankštų savo gyvenimo įsivaizduoti negalinti, senjore šilutiškė Emilija Baikauskienė – jau 91-erių.

Vyriausia, be mankštų savo gyvenimo įsivaizduoti negalinti, senjore šilutiškė Emilija Baikauskienė – jau 91-erių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite