Mankšta ir judėjimas senjorams padeda išlikti žvaliems ir jauniems

Į kasmet rengiamas mankštas sporto ir sveikatingumo centre „Atėnai“ garbaus amžiaus žmonės iš visų rajono kampelių ir miesto traukia du kartus per savaitę. Pavyzdžiui, šiais metais, kurie buvo paskelbti Orios senatvės metais, sveikatingumo užsiėmimus lankė 86 metų amžiaus Marija Bytautienė iš Degučių kaimo. Iš Pašyšių atvykdavo Jadvyga Aukštuolienė, Stanislova Pocienė, Donata Pocienė, Angelė Kekienė ir Vytautas Jakubėnas. Vyriausia, be mankštų savo gyvenimo įsivaizduoti negalinti ir reguliariai jas daranti, šilutiškė Emilija Baikauskienė jau yra 91-erių metų.

Aštuonis mėnesius trukusių sportinių užsiėmimų organizatoriai ir dalyviai.

Aštuonis mėnesius trukusių sportinių užsiėmimų organizatoriai ir dalyviai.

Užsiėmimai senjorams rengiami jau keletą metų. Šiemet senjorus aktyviai ir sveikai praleisti laiką Šilutės r. savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras (VSB) pakvietė vasario 10 d. Šilutės senjorai sportavo 8 mėnesius. Anot VSB direktorės Virginijos Vaivadaitės, užsiėmimuose dalyvavo pusšimtis garbaus amžiaus žmonių. Treniruotės ir mankšta jiems nieko nekainavo, nes buvo finansuojama iš Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos skiriamų lėšų.
Biuro direktorė V. Vaivadaitė sakė, kad treniruočių, kurios vyko Šilutės sporto klube „Atėnai“, metu senjorai sveikai leido laiką, sportuodami stiprino savo kūną, atstatė jėgas po įvairių ligų ir traumų, nuoširdžiai tarpusavyje pabendravo, rūpinosi vieni kitais. Draugiška šilta atmosfera ir fiziniai užsiėmimai teikė naudą ne tik kūnui, bet ir sielai. VSB vadovė tikisi, kad tokius užsiėmimus pavyks pratęsti ir artėjančiais 2016 metais.Šilutės rajono meras Vytautas Laurinaitis pasidžiaugė, kad puoselėdami sveiką gyvenseną senjorai yra puikus pavyzdys jaunimui.
Renginio dalyvius pasveikino Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis: „Labai šaunu, kad jūs skiriate dėmesio sveikatai, sveikai gyvensenai. Esate pavyzdys kitiems, o ypač jaunimui“. Meras padėkojo VSB direktorei Virginijai Vaivadaitei už rūpestį senjorais, pasidžiaugęs, kad biuras stengiasi formuoti teisingą visuomenės požiūrį į sveikatą, padeda mažinti gyventojų sergamumą ir mirštamumą, kuriam įtakos turi neigiami aplinkos veiksniai, netinkama gyvensena.
Mero padėkos nusipelnė ir sveikatinimo užsiėmimus rengiančio „Atėnų“ sporto klubo prezidentė ir trenerė Jūratė Gricevičienė, trenerė Simona Venckienė.
J. Gricevičienė padėkojo senjorams, kad šie taip aktyviai dalyvavo ir sportavo antradieniais bei ketvirtadieniais rengiamuose užsiėmimuose: „Kiekvienas užsiėmimas būdavo vis kitoks, o jų dalyviai niekuomet neskubėjo ir buvo geros nuotaikos. Visi šie žmonės, su kuriais susipažinau ir susidraugavau, labai įdomūs, skirtingų profesijų, turintys daug patirties, įvairių minčių, idėjų. Mankštos senjorams – tai viskas, kas reikalinga garbaus amžiaus žmogui, kad jam būtų lengviau gyventi, kasdieninius darbus atlikti.

Senjorai į baigiamąjį renginį atsinešė pačių pagamintų dovanų.

Senjorai į baigiamąjį renginį atsinešė pačių pagamintų dovanų.

Sportą pritaikėme kiekvienam asmeniškai, nes vieni turėjo kraujospūdžio problemų, kiti – sąnarių ligų ir panašiai. Nė vienas nesiskundė dėl fizinio krūvio. Kaip tik mankšta pagerino savijautą“.
V.Vaivadaitė taip pat gyrė senjorus, kad jie nuolatos randa laiko mankštintis, net karštomis vasaros dienomis ar pavasario bei rudens lietui pliaupiant.
Šilutės sporto klubo „Atėnė“ prezidentei-trenerei Jūratei Gricevičienei ir trenerei Simonai Venckienei VSB direktorė įteikė po atminimo dovanėlę, o kiekvienam senjorui padovanojo po O. Astašenko knygutę „Stuburo išgydymas per 21 dieną“.
Neliko skolingi ir senjorai, įteikę savo rankomis pagamintų dovanėlių trenerėms Jūratei ir Simonai. Skirtingai, negu įprasta, šį kartą susitikimas „Atėnuose“ baigėsi ne bendra mankšta, o vaišėmis prie šventinio stalo gurkšnojant arbatą ir skanaujant saldumynų.

Vaidotas VILKAS

Kiekvienam senjorui Visuomenės sveikatos biuro direktorė V. Vaivadaitė padovanojo po O. Astašenkos knygutę „Stuburo išgydymas per 21 dieną“.

Kiekvienam senjorui Visuomenės sveikatos biuro direktorė V. Vaivadaitė padovanojo po O. Astašenkos knygutę „Stuburo išgydymas per 21 dieną“.

Vyriausia, be mankštų savo gyvenimo įsivaizduoti negalinti, senjore šilutiškė Emilija Baikauskienė – jau 91-erių.

Vyriausia, be mankštų savo gyvenimo įsivaizduoti negalinti, senjore šilutiškė Emilija Baikauskienė – jau 91-erių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Muziejų naktis Bitėnuose

Šeštadienį, gegužės 14 d., Bitėnus apgobė Tarptautinė muziejų naktis. Nepaisant žvarbos, Martyno Jankaus muziejuje susirinko nemažas būrys svečių. Jaukiai įsitaisę muziejaus edukacinio centro antrame aukšte, žiūrovai stebėjo paruoštą Martyno Jankaus muziejaus programą.   Vakaras prasidėjo grafikės Gražinos Didelytės spalvotų piešinių parodos pristatymu iš ciklo „Dainavo klodai“ ir „Brangiausios vietos“. Pristatyme dalyvavo menininkės kūrybinių teisių paveldėtojas, jos darbų skleidėjas ir atminimo puoselėtojas prof. Vygandas Čaplikas, kartu su parodos kuratore Vida Korn. Šioje parodoje eksponuojami menininkės darbai sukurti jai apsigyvenus Dzūkijoje, Rūdnelės

Įgyvendintas iš ES Socialinio fondo finansuojamas socialinės gerovės projektas      

Asociacija Šilutės Soroptimos klubas ir partneriai Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centras bei Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Šilutės Viltis“ įgyvendino Europos Socialinio fondo lėšomis finansuojamą projektą „Socialinę gerovę kuriame drauge“ Nr. 08.6.1-ESFA-T-927-01-0433. Projekto tikslas-ugdyti savipagalbos ir socialinius įgūdžius socialinę atskirtį patiriantiems Šilutės gyventojams, kartu ugdant bendruomeniškumą ir savanorystę.  Šiam tikslui pasiekti suorganizuoti 108 užsiėmimai asmenims su negalia, jų šeimų nariams, vyresnio amžiaus Šilutės miesto gyventojams. Įgyvendinant projektą vyko įvadinis seminaras, 5 bendrųjų įgūdžių mokymai, 61 seminaras-praktikumas, 40 lavinamųjų užsiėmimų,

Tarp piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2022“ nugalėtojų – ir ketvirtokė iš Žemaičių Naumiesčio

Paskelbti piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2022“ nugalėtojai: viena iš jų – Ugnė Barakauskaitė, Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio ketvirtos klasės mokinė. Paaiškėjo VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos surengto piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2022“ nugalėtojai: Šakių „Varpo“ mokyklos penktos klasės mokinė Austėja Pužauskaitė, Alytaus r. Butrimonių gimnazijos septintos klasės mokinys Grantas Grudzinskas, Tauragės „Versmės“ gimnazijos pirmos gimnazinės klasės mokinė Kamilė Savickaitė, Šilutės r. Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio ketvirtos klasės mokinė Ugnė Barakauskaitė, Panevėžio „Šaltinio“ progimnazijos aštuntokė Marija Šmakotinaitė ir Visagino edukacijų centro

Kas yra debesijos ekosistema ir ką turėtumėte apie ją žinoti?

Ko gero, daugelis verslininkų, jei patys nesinaudoja debesų kompiuterija (angl. cloud computing), arba kitaip debesija, tai bent yra apie ją girdėję. Šis IT sprendimas leidžia greitai prisitaikyti ir patenkinti nuolat kintančius įmonės poreikius. Debesų kompiuterija įgalina kurti naujoviškesnius ir dinamiškesnius darbo būdus, kurie skatina verslo augimą ir suteikia konkurencinį pranašumą. Taigi šiame straipsnyje plačiau papasakosime apie tai, kas yra debesijos ekosistema, kaip ji veikia ir kokiais privalumais pasižymi. Debesijos ekosistema – kas tai? Debesijos ekosistema yra sudėtinga ir dinamiška tarpusavyje

Taip pat skaitykite