Mankšta ir judėjimas senjorams padeda išlikti žvaliems ir jauniems

Į kasmet rengiamas mankštas sporto ir sveikatingumo centre „Atėnai“ garbaus amžiaus žmonės iš visų rajono kampelių ir miesto traukia du kartus per savaitę. Pavyzdžiui, šiais metais, kurie buvo paskelbti Orios senatvės metais, sveikatingumo užsiėmimus lankė 86 metų amžiaus Marija Bytautienė iš Degučių kaimo. Iš Pašyšių atvykdavo Jadvyga Aukštuolienė, Stanislova Pocienė, Donata Pocienė, Angelė Kekienė ir Vytautas Jakubėnas. Vyriausia, be mankštų savo gyvenimo įsivaizduoti negalinti ir reguliariai jas daranti, šilutiškė Emilija Baikauskienė jau yra 91-erių metų.

Aštuonis mėnesius trukusių sportinių užsiėmimų organizatoriai ir dalyviai.

Aštuonis mėnesius trukusių sportinių užsiėmimų organizatoriai ir dalyviai.

Užsiėmimai senjorams rengiami jau keletą metų. Šiemet senjorus aktyviai ir sveikai praleisti laiką Šilutės r. savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras (VSB) pakvietė vasario 10 d. Šilutės senjorai sportavo 8 mėnesius. Anot VSB direktorės Virginijos Vaivadaitės, užsiėmimuose dalyvavo pusšimtis garbaus amžiaus žmonių. Treniruotės ir mankšta jiems nieko nekainavo, nes buvo finansuojama iš Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos skiriamų lėšų.
Biuro direktorė V. Vaivadaitė sakė, kad treniruočių, kurios vyko Šilutės sporto klube „Atėnai“, metu senjorai sveikai leido laiką, sportuodami stiprino savo kūną, atstatė jėgas po įvairių ligų ir traumų, nuoširdžiai tarpusavyje pabendravo, rūpinosi vieni kitais. Draugiška šilta atmosfera ir fiziniai užsiėmimai teikė naudą ne tik kūnui, bet ir sielai. VSB vadovė tikisi, kad tokius užsiėmimus pavyks pratęsti ir artėjančiais 2016 metais.Šilutės rajono meras Vytautas Laurinaitis pasidžiaugė, kad puoselėdami sveiką gyvenseną senjorai yra puikus pavyzdys jaunimui.
Renginio dalyvius pasveikino Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis: „Labai šaunu, kad jūs skiriate dėmesio sveikatai, sveikai gyvensenai. Esate pavyzdys kitiems, o ypač jaunimui“. Meras padėkojo VSB direktorei Virginijai Vaivadaitei už rūpestį senjorais, pasidžiaugęs, kad biuras stengiasi formuoti teisingą visuomenės požiūrį į sveikatą, padeda mažinti gyventojų sergamumą ir mirštamumą, kuriam įtakos turi neigiami aplinkos veiksniai, netinkama gyvensena.
Mero padėkos nusipelnė ir sveikatinimo užsiėmimus rengiančio „Atėnų“ sporto klubo prezidentė ir trenerė Jūratė Gricevičienė, trenerė Simona Venckienė.
J. Gricevičienė padėkojo senjorams, kad šie taip aktyviai dalyvavo ir sportavo antradieniais bei ketvirtadieniais rengiamuose užsiėmimuose: „Kiekvienas užsiėmimas būdavo vis kitoks, o jų dalyviai niekuomet neskubėjo ir buvo geros nuotaikos. Visi šie žmonės, su kuriais susipažinau ir susidraugavau, labai įdomūs, skirtingų profesijų, turintys daug patirties, įvairių minčių, idėjų. Mankštos senjorams – tai viskas, kas reikalinga garbaus amžiaus žmogui, kad jam būtų lengviau gyventi, kasdieninius darbus atlikti.

Senjorai į baigiamąjį renginį atsinešė pačių pagamintų dovanų.

Senjorai į baigiamąjį renginį atsinešė pačių pagamintų dovanų.

Sportą pritaikėme kiekvienam asmeniškai, nes vieni turėjo kraujospūdžio problemų, kiti – sąnarių ligų ir panašiai. Nė vienas nesiskundė dėl fizinio krūvio. Kaip tik mankšta pagerino savijautą“.
V.Vaivadaitė taip pat gyrė senjorus, kad jie nuolatos randa laiko mankštintis, net karštomis vasaros dienomis ar pavasario bei rudens lietui pliaupiant.
Šilutės sporto klubo „Atėnė“ prezidentei-trenerei Jūratei Gricevičienei ir trenerei Simonai Venckienei VSB direktorė įteikė po atminimo dovanėlę, o kiekvienam senjorui padovanojo po O. Astašenko knygutę „Stuburo išgydymas per 21 dieną“.
Neliko skolingi ir senjorai, įteikę savo rankomis pagamintų dovanėlių trenerėms Jūratei ir Simonai. Skirtingai, negu įprasta, šį kartą susitikimas „Atėnuose“ baigėsi ne bendra mankšta, o vaišėmis prie šventinio stalo gurkšnojant arbatą ir skanaujant saldumynų.

Vaidotas VILKAS

Kiekvienam senjorui Visuomenės sveikatos biuro direktorė V. Vaivadaitė padovanojo po O. Astašenkos knygutę „Stuburo išgydymas per 21 dieną“.

Kiekvienam senjorui Visuomenės sveikatos biuro direktorė V. Vaivadaitė padovanojo po O. Astašenkos knygutę „Stuburo išgydymas per 21 dieną“.

Vyriausia, be mankštų savo gyvenimo įsivaizduoti negalinti, senjore šilutiškė Emilija Baikauskienė – jau 91-erių.

Vyriausia, be mankštų savo gyvenimo įsivaizduoti negalinti, senjore šilutiškė Emilija Baikauskienė – jau 91-erių.

Hits: 103

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasaulinė kultūros diena paminėta virtualiai

1935 m. balandžio 15 d. Vašingtone JAV prezidentas Franklinas Ruzveltas ir dvidešimties Lotynų Amerikos šalių atstovai pasirašė sutartį dėl meno ir mokslo įstaigų bei istorinių paminklų išsaugojimo. Dabar ši diena paskelbta Pasauline kultūros diena, siekiant paskatinti saugoti visos žmonijos kultūros vertybes. Šia proga Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Informacijos skyriaus specialistai pakvietė visus kolegas bei kitų kultūros įstaigų darbuotojus, meno kolektyvus, bibliotekos lankytojus dalyvauti virtualioje viktorinoje „Kultūra – tau, man, kitiems…“, skirtoje šiai dienai paminėti. Kultūra kiekvienam iš mūsų yra

Sinoptikai džiugina: savaitgalį kai kur bus iki 19 laipsnių šilumos

Jau keletą dienų netoli mūsų šalies besisukantis ir tankius debesis plukdantis ciklonas niekur nesitrauks ir šiandien, tačiau debesų sluoksnis nebebus toks vientisas, daugelyje rajonų bent retkarčiais pasirodys saulė. Lietaus taip pat bus mažiau – palis tik vietomis, daugiausiai pietinėje šalies dalyje, vyraus trumpalaikio pobūdžio lietus. Įdienojus papūs stiprokas šiaurės rytų vėjas, kai kur gūsiai sieks 15 m/s. Iš rytų plūs šiltesnio oro masė, todėl net ir storesni debesys nesutrukdys orui sušilti iki 9-14 laipsnių. Šeštadienį debesuotumas bus nepastovus – naktį

Šilutės meno mokykla švenčia 55 metų veiklos sukaktį

Pandemija ir karantinai dėl COVID-19 nesutrukdė Šilutės meno mokyklos bendruomenei švęsti savo įstaigos veiklos 55 metų sukaktį. Tereikia užsukti į šios mokyklos interneto svetainę. Šios mokyklos istorija prasidėjo 1965 metų rugsėjo 1 d. Jau peržengtas 55 metų slenkstis. Į gyvenimą išlydėta per 1600 muzikantų, keli šimtai dailės skyriaus mokinių, šokėjų. Būtent muzikos, dailės ir šokio meno mokoma šioje mokykloje, kuri yra papildomo ugdymo, tad tėvai už savo vaikų lavinimą moka nustatytą mokestį. Šventes, kai suguža gausybė svečių, buvusių pedagogų, mokinių,

Nauja tvarka perkant automobilį

Lietuvoje nuo gegužės 1 d. ims veikti Transporto priemonių savininkų apskaitos sistema: pirkdami automobilį gausite specialų kodą. Su Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo ir Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimais siejama sistema norima, kad gyventojai nesusidurtų su nesąžininga prekyba automobiliais, o jų teisės būtų apsaugotos, kad būtų suformuota skaidri transporto priemonių bei jų detalių prekyba, sumažėtų šioje srityje nesąžiningų sandorių, valstybė gautų priklausančius mokesčius. Vidaus reikalų ministrė  A. Bilotaitė pastebėjo, kad iki šiol dauguma automobilių pirkimo-pardavimo sandorių vyksta grynaisiais pinigais, taip galima

Taip pat skaitykite