Maisto papildai: ką svarbu apie juos žinoti?

Maisto papildai yra specialūs produktai, kurie yra sukurti tam, kad papildytų jūsų racioną reikiamomis medžiagomis, taip pat ir vitaminais bei mineralais. Maisto papildai gali būti parduodami tablečių, miltelių ar net skysčių pavidalu. Tačiau, juos vartojant netinkamomis dozėmis, rizikuojama sveikatos būkle ar net gyvybe.

Maisto papildus sudaro aminorūgštys, riebalų rūgštys, probiotikai, vitaminai bei mineralai.

Vis dėlto, svarbu atminti, kad maisto papildai ar vitaminai, negali tapti maisto pakaitalu, o privalo jį tik papildyti. Taip pat, daugeliu atveju, prieš pradedant vartoti maisto papildus, naudinga pasitarti su gydytojais ir įsitikinti, kad vienokie ar kitokie maisto papildai yra reikalingi. Šiam straipsnyje sužinosite apie maisto papildų naudą bei rizikas ir tai, kokie maisto papildai yra patys svarbiausi. 

Maisto papildų nauda bei rizika 

Visas, kūnui ir sveikatai, reikalingas medžiagas, normaliai, mes turėtume gauti kartu su sveiku ir subalansuotu maistu. Tačiau, maisto papildai gali suteikti organizmui papildomų medžiagų, kai mityba yra skurdi ar tuomet, kai kovojama su įvairiomis ligomis. Taigi, trumpai tariant, maisto papildai naudingi tuomet, kai su maistu bei netinkama mityba negauname reikiamo kiekio svarbiausių medžiagų, būtinų tinkamai sveikatos būklei bei bendrai savijautai.

Lygiai taip pat, maisto papildai ir vitaminai yra naudingi ir tada, kai sergama įvairiomis ligomis. Jie gali pagelbėti tiek kovojant su vėžiu ar cukriniu diabetu, tiek siekiant greičiau pasveikti nuo peršalimo. Kadangi, sergant organizmas netenka daug būtinų ir labai svarbių medžiagų, maisto papildų vartojimas padeda atstatyti tinkamą jų kiekį. Tačiau, maisto papildai naudingi ir kaip prevencinė priemonė. Tai geras būdas siekiant apsisaugoti nuo ligų bei traumų. Vieni maisto papildai gali padėti stiprinti imunitetą, kuris svarbus norint kuo mažiau sirgti, tuo tarpu kiti – stiprina raumenis ir kaulus bei taip apsaugo nuo įvairaus pobūdžio susižalojimų.

Galiausiai, maisto papildai naudingi, o dažnu atveju ir labai reikalingi tiems, kurie daug sportuoja. Kadangi, sportuojant kūnas pašalina daugybę reikalingų medžiagų, siekiant, kad organizmas nenusilptų ir gautų visus reikiamus mikroelementus, pravartu vartoti skirtingų tipų maisto papildus. Tačiau, svarbu pabrėžti, kad vartojant maisto papildus galima susidurti ir su tam tikromis rizikomis. Kaip ir buvo minėta anksčiau, maisto papildai negali pakeisti maisto ir tapti jo pakaitalu. Taip pat, maisto papildai privalo būti vartojami tik griežtai laikantis nurodymų bei rekomendacijų, o prieš juos imant vartoti, geriausia, pasitarti su gydytoju. Netinkamas maisto papildų vartojimas, kuris dažniausiai pasireiškia perdozavimu, gali ne tik nepadėti organizmui, bet ir sukelti tam tikrus sveikatos sutrikimus. Vartojami su tam tikrais medikamentais, maisto papildai, taip pat, gali sumažinti jų efektyvumą. Dėl šios priežasties, maisto papildus būtina vartoti tik tam turint pagrindą ir priežastį, bei griežtai laikantis nurodymų. 

Kurie maisto papildai yra svarbiausi?

Žinoma, kadangi, kiekvienas žmogus maitinasi skirtingai bei pasižymi skirtinga sveikatos būkle, tinkamų ir reikiamų maisto papildų bei vitaminų rūšys gali skirtis. Nors maisto papildų bei jų gamintojų pasirinkimas yra labai platus ir dar plačiau reklamuojamas, specialistai teigia, kad yra keletas maisto papildų bei vitaminų, kurie yra svarbiausi ir naudingiausi mūsų organizmui. 

Visų pirma – vitaminas D. Tai vitaminas, kurį natūraliai mes turėtume gauti iš saulės, tačiau, mūsų šalyje saulė nelepina mūsų taip dažnai, kaip mes norėtume. Taip pat, svarbu paminėti, kad saulė gali būti ir pavojinga, todėl, žmonės naudoja apsaugines priemones, kurios, deja, ne tik apsaugo nuo saulės sukeliamos žalos, bet blokuoja vitamino D įsisavinimą. Na, o ypač žiemą, kai saulės būna labai mažai, pasireiškia vitamino D trūkumas. Vitaminas D yra būtinas tinkamam kalcio pasisavinimui, todėl, turi įtakos kaulų būklei. Lygiai taip pat, vitaminas D yra naudingas ir imuniteto stiprinimui, plaukams, odai. O taip pat, ir gerai nuotaikai bei bendrai savijautai. 

Magnis – būtinas maisto papildas. Magnis yra naudingas kaulams, raumenų funkcijomis, energijos atsiradimui. Taip pat, jis padeda nuraminti nervinę sistemą ir mažinti stresą. Magnis naudingas ir turint miego problemų, sutrikimų bei padeda subalansuoti cukraus kiekį kraujyje. Magnio trūkumas daugeliui pasireiškia dėl to, kad jie valgo netinkamą maistą, į racioną neįtraukia pakankamai ankštinių produktų, riešutų. Taip pat, magnio trūkumas gali paskatinti širdies ligų atsiradimą, raumenų skausmus. 

Žuvų taukai – vieni iš populiariausių maisto papildų. Žuvų taukai aprūpiną kūną reikalingomis, omega-3 riebalų rūgštimis, kurios būtinos tinkamai kraujagyslių veiklai, kvėpavimo takų, imuninės sistemos bei raumenų veiklai. Žuvų taukai gali padėti minimaliai sureguliuoti kraujospūdį, palaikyti sveiką kūno svorį, taip pat, palaikyti gerą nuotaiką bei tinkamą raumenų ir sąnarių būklę. 

Vitamino B grupė – sveikai viso organizmo būklei palaikyti. Vitamino B grupė susideda iš 8 skirtingų B vitaminų, kurie prisideda prie geros, bendros sveikatos būklės. Ypač svarbus vitaminas B12, kuris atsakingas už tinkamą ir gerą nervinės sistemos veiklą. Taip pat, naudingas ir vitaminas B6, kuris padeda gaminti hemoglobiną ir palaikyti reikiamą jo kiekį kraujyje. Visi kiti šios grupės vitaminai yra naudingi tiek regėjimui, tiek tinkamam organizmo energijos kiekiui bei širdies veiklai. Šios grupės vitaminai ypač naudingi nėščioms bei maitinančioms moterims, kadangi, padeda vystytis vaisiaus smegenims ir gali apsaugoti nuo gimdymo traumų. 

Galiausiai – probiotikai. Jie svarbūs siekiant palaikyti tinkamą žarnyno būklę, gerina virškinimą ir medžiagų bei kitų maisto papildų pasisavinimą. Probiotikai yra gerosios bakterijos, kurios ir garantuoja tinkamą ir gerą žarnyno veiklą.  Probiotikai ypatingai naudingi stipriai sergant, kada žarnyne sumažėja gerųjų bakterijų kiekis. Taip pat, vartojant stiprius vaistus, antibiotikus. Tyrimai rodo, kad probiotikai gali padėti palaikyti sveiką imuninę sistemą, apsaugo nuo uždegimų, gerina smegenų veiklą ir padeda palaikyti sveiką kūno svorį. 

Tinkamai vartojami ir tinkamai pasirinkti maisto papildai gali pagerinti jūsų savijauta, padėti apsisaugoti nuo ligų bei traumų. Varle.lt siūlo platų, įvairių maisto papildų bei vitaminų pasirinkimą, už draugišką kainą. Šioje svetainėje tikrai rasite tuos papildus, kurie yra reikalingiausi ir būtiniausi jūsų organizmui.

pr2021/134

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Pirmosios ponios Dianos Nausėdienės vizitas Pagėgių sav. Vydūno viešojoje bibliotekoje

Pirmoji ponia Diana Nausėdienė lankėsi Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje, kur dalyvavo bendroje edukacijoje ir diskusijoje su Pagėgių Šv. Kryžiaus parapijos Carito, Meno ir sporto mokyklos neformaliojo suaugusiųjų švietimo bei Pagėgių sav. neįgaliųjų draugijos atstovais, bibliotekos lankytojais. „Be galo malonu būti tarp aktyvių, skaitančių, mąstančių, socialiai atsakingų žmonių. Ačiū jums už tai, kad esate tie Vydūno įkvėpti spinduliai, nešantys ir dalijantys šviesą kitiems, ypatingai jaunimui. Tai be galo svarbu, tai kuria atvirą, drąsią ir tvirtą bendruomenę“, – sakė D. Nausėdienė.

Joninėms ant Rambyno kalno 140 metų

Šventas mūsų kalnas ir šita vieta – buvo taip per amžius, bus taip visada. Daug čia buvo švenčių, keitėsi laikai, o Rambynas žilas matė visa tai… Regimantas Šilinskas „Ant Rambyno“   Prieš 140 metų ant legendomis apipinto didingo Rambyno kalno pirmą kartą suskambo lietuviška daina, eilėmis ir scenarijų žodžiais prabilo mėgėjiškų teatrų dalyviai, o susirinkę žiūrovai iš visos Lietuvos iki ryto klausėsi muzikos, juokėsi, verkė ir dainavo kartu. Buvo kartu. Ši šventė – gyvoji tradicija, o jos meninė ir kultūrinė

Vogė alkoholinius gėrimus

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Nuo kovo 2 iki gegužės 2 dienos 38-erių metų vyras per 8 kartus iš parduotuvės Šilutėje pavogė alkoholinių gėrimų už 154 eurus. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Į Šilutės r. PK kreipėsi vyras, gim. 1977 m., dėl socialiniame tinkle paskelbtos šmeižiančios informacijos apie jį. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Birželio 11 d. vakare Saugose akivaizdžiai neblaivus (tikrintis neblaivumą atsisakė) vyras, gim. 1971 m., sužalojo 6 metais už save vyresnį vyrą. Įtariamasis sulaikytas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Į

Ant naujo pašto ženklo – pirmą sykį Klaipėdoje startuosiančios didžiųjų burlaivių lenktynės

Šiandien, birželio 14 d. Lietuvos paštas išleidžia Natalijos Vaišnorienės kurtą pašto ženklą „Lietuvos didžiųjų burlaivių regata“. Pašto ženklo nominalas – 1,55 Eur, tiražas – 40 tūkst. vnt. Antspaudavimas pirmos dienos datos spaudu išleidimo dieną vyks Klaipėdos pašte, adresu H. Manto g. 7. Didžiųjų burlaivių lenktynių „The Tall Ships Races“ starto uostu šįmet pirmą kartą istorijoje taps Klaipėda. Į Lietuvos uostamiestį birželio 27-30 d. suplauks didieji burlaiviai, o birželio 30-ąją iš Klaipėdos startavę burlaiviai lenktyniaus iki Helsinkio. Liepos 7 dieną jie

Taip pat skaitykite