M. Jankaus muziejaus sode – Velykos

Dar kovo pabaigoje Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejus, ruošdamasis gražiausiai pavasario šventei — Šv. Velykoms, pakvietė krašto bendruomenes dalyvauti prasmingoje veikloje – visiems kartu papuošti muziejaus sodo medelius.

Siekdami suburti Pagėgių krašte esančių įstaigų, organizacijų, bendruomenių kolektyvus, norėdami į bendras visuomenines veiklas įtraukti jaunimą, senjorus bei specialių poreikių turinčius asmenis, balandžio 5 d. nuo 11 val. visus sukvietė į Bitėnus. Mažosios Lietuvos paveikslų sode pasirinkęs obelaitę, konkretus asmuo su kolektyvu ar artimaisiais galėjo ją papuošti savo pagamintais margučiais. Kiekvieno margučių medžio autorystė pažymėta lentele su įrašu. Grožėtis margučių medžiais kviečia iki Atvelykio.

Nijolė Laugalienė savo „Facebook“ paviešino džiugią žinią, kaip balandžio 5 d., trečiadienis, buvo graži diena bendrystei Bitėnuose esančio Martyno Jankaus muziejaus sode po atviru dangumi.

Šio muziejaus darbuotojų kasmetinė iniciatyva pakviesti Pagėgių savivaldybės įstaigas pasipuošti jų sode augančius medelius Velykų šventei šiemet vėl sutraukė daug pagalbininkų.

Pagėgiai turi vaikų globėjų, globotojų bendruomenę „Vaikai yra vaikai. Pagėgiai“. Ši bendruomenė jungia tėvų globos netekusius vaikus, juos globojančias ir auginančias šeimas, Pagėgių savivaldybės šeimos gerovės centro globos padalinio specialistus.

N. Laugalienė skelbia, kad šios bendruomenės entuziastai šiemet taip pat atsiliepė į muziejaus kvietimą. Visus lydėjo puiki nuotaika, buvo geras oras, šeimininkai pavaišino karšta arbata, maloni buvo bendrystė su kitų įstaigų ir bendruomenių nariais. Jų atvyko iš Vilkyškių J. Bobrovskio gimnazijos, Pagėgių palaikomojo gydymo, slaugos ir senelių namų, Pagėgių neįgaliųjų draugijos ir kitur.

„Mūsų medelis nedidelis, jį puošia iš medžio išraižyti kiaušiniai su visų mūsų bendruomenės #vaikaiyravaikaipagėgiai narių vardais ir pavadinimu, pačių pagaminti margučiai ir kiti įvairūs darbeliai“, – rašo N. Laugalienė.

M. Jankaus muziejaus FB skelbiama, kad balandžio 5-ąją viena rojaus obelaitė pasidabino ne tik Lumpėnų kaimo bendruomenės, bet ir Lumpėnų seniūnijos, „Lumpėnų Strazdo“, Trakininkų kaimo bendruomenių bei Bitėnų kaimo NVO „Rambynas“ margučiais.

Skelbiama, kad Mažosios Lietuvos paveikslų sodą pirmaisiais pavasariniais žiedais papuošė Kriokiškių kaimo bendruomenė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nepasiturintiems šalies gyventojams – maisto produktai ir higienos priemonės

Birželio mėnesį nepasiturinčius Lietuvos gyventojus pasieks šiais metais jau trečioji parama maisto produktais. Paramą gaus kiek daugiau nei 205 tūkst. sunkiau besiverčiančių žmonių. Parama nepasiturintiems gyventojams šiemet dar bus dalijama ir rugpjūčio, spalio bei gruodžio mėnesiais. Kartu su birželio ir gruodžio mėnesių maisto produktais gyventojai sulauks ir paramos higienos priemonėmis. „Maisto dalijimas yra viena iš valstybės teikiamos paramos formų, kuri padeda nepasiturintiems ar sunkumų patiriantiems žmonėms. Valstybės teikiama parama visada pasiekia tuos, kam pagalbos reikia labiausiai“, – sako socialinės apsaugos

Kuo svarbūs mineraliniai papildai galvijams?

Mineralinės medžiagos karvių organizme užtikrina fiziologines reakcijas ir apykaitos procesus. Šios medžiagos  dalyvauja įvairiose biocheminėse reakcijose, įeina į kai kurių fermentų sudėtį. Jos įtakoja gyvulių produktyvumą, augimo intensyvumą bei reprodukcines funkcijas. Pagrindinis mikroelementų šaltinis atrajotojams – augalinės kilmės pašarai Mikroelementų kiekį pašaruose ir gyvulio organizme lemia daug veiksnių: dirvožemis, aplinkos sąlygos, pašarų ruošimo ir konservavimo būdas, antagonistiniai mineraliniai elementai, skirtingų pašarų santykis racione. Cheminiai elementai, būtini organizmui egzistuoti, vadinami biogeniniais elementais. Atsižvelgiant į keletą kriterijų, jie skirstomi į makro- ir

Miniatiūrų konkursas „Mūsų vienas vardas – Lietuva“

Šilutės pirmoji gimnazija interneto svetainėje pasidalijo štai tokia žinia. Birželio 2 d. Šilutės pirmosios gimnazijos bibliotekoje įvyko respublikinio miniatiūrų konkurso-parodos „Mūsų vienas vardas – Lietuva” baigiamasis apdovanojimų renginys. Sulaukėme svečių iš Šilalės, Tauragės, Kretingos ir Šilutės rajonų. Respublikinio bendrojo ugdymo įstaigų 9-12 klasių mokinių miniatiūrų konkursas-paroda „Mūsų vienas vardas – Lietuva“, skirtas Klaipėdos krašto prijungimo šimtmečiui paminėti. Miniatiūrų autoriai, 9-12 kl. mokiniai, mažo formato kūrinėlyje siekė išreikšti savo požiūrį į gimtąjį kraštą. Miniatiūrų konkurse dalyvavo 11 mokyklų (pateikta 100 darbų):

Už labai geras demokratijos žinias – kelionė į Belgiją

Šilutės Vydūno gimnazija paviešino Nacionaliniame demokratijos žinių konkurse sėkmės sulaukusio Luko Šilinsko įspūdžius iš apsilankymo Briuselyje, Belgijoje. Kuo ši išvyka gimnazistui Lukui buvo įdomi? Paskaitykime. Gegužės 31 dieną Europos Parlamente, Briuselyje, Belgijoje, dalyvavau susitikime su europarlamentaru Liudu Mažyliu. Susitikimo metu buvo aptarti įvairūs Europai ir Lietuvai aktualūs klausimai, išsamiai pristatyti Parlamento darbo principai ir artimiausi tikslai. Po dienos Parlamente lietuvių delegacija su L. Mažyliu susitiko neoficialioje aplinkoje. Parlamentaras papasakojo apie savo kelią nuo mokyklos suolo iki dabartinių pareigų Europos Parlamente.

Taip pat skaitykite