M. Jankaus muziejaus sode – Velykos

Dar kovo pabaigoje Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejus, ruošdamasis gražiausiai pavasario šventei — Šv. Velykoms, pakvietė krašto bendruomenes dalyvauti prasmingoje veikloje – visiems kartu papuošti muziejaus sodo medelius.

Siekdami suburti Pagėgių krašte esančių įstaigų, organizacijų, bendruomenių kolektyvus, norėdami į bendras visuomenines veiklas įtraukti jaunimą, senjorus bei specialių poreikių turinčius asmenis, balandžio 5 d. nuo 11 val. visus sukvietė į Bitėnus. Mažosios Lietuvos paveikslų sode pasirinkęs obelaitę, konkretus asmuo su kolektyvu ar artimaisiais galėjo ją papuošti savo pagamintais margučiais. Kiekvieno margučių medžio autorystė pažymėta lentele su įrašu. Grožėtis margučių medžiais kviečia iki Atvelykio.

Nijolė Laugalienė savo „Facebook“ paviešino džiugią žinią, kaip balandžio 5 d., trečiadienis, buvo graži diena bendrystei Bitėnuose esančio Martyno Jankaus muziejaus sode po atviru dangumi.

Šio muziejaus darbuotojų kasmetinė iniciatyva pakviesti Pagėgių savivaldybės įstaigas pasipuošti jų sode augančius medelius Velykų šventei šiemet vėl sutraukė daug pagalbininkų.

Pagėgiai turi vaikų globėjų, globotojų bendruomenę „Vaikai yra vaikai. Pagėgiai“. Ši bendruomenė jungia tėvų globos netekusius vaikus, juos globojančias ir auginančias šeimas, Pagėgių savivaldybės šeimos gerovės centro globos padalinio specialistus.

N. Laugalienė skelbia, kad šios bendruomenės entuziastai šiemet taip pat atsiliepė į muziejaus kvietimą. Visus lydėjo puiki nuotaika, buvo geras oras, šeimininkai pavaišino karšta arbata, maloni buvo bendrystė su kitų įstaigų ir bendruomenių nariais. Jų atvyko iš Vilkyškių J. Bobrovskio gimnazijos, Pagėgių palaikomojo gydymo, slaugos ir senelių namų, Pagėgių neįgaliųjų draugijos ir kitur.

„Mūsų medelis nedidelis, jį puošia iš medžio išraižyti kiaušiniai su visų mūsų bendruomenės #vaikaiyravaikaipagėgiai narių vardais ir pavadinimu, pačių pagaminti margučiai ir kiti įvairūs darbeliai“, – rašo N. Laugalienė.

M. Jankaus muziejaus FB skelbiama, kad balandžio 5-ąją viena rojaus obelaitė pasidabino ne tik Lumpėnų kaimo bendruomenės, bet ir Lumpėnų seniūnijos, „Lumpėnų Strazdo“, Trakininkų kaimo bendruomenių bei Bitėnų kaimo NVO „Rambynas“ margučiais.

Skelbiama, kad Mažosios Lietuvos paveikslų sodą pirmaisiais pavasariniais žiedais papuošė Kriokiškių kaimo bendruomenė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Šiuolaikinių miško namelių privalumai ir patogumai atostogoms

Birštonas, esantis šalia Nemuno upės vingio, yra viena iš populiariausių atostogų vietų Lietuvoje, garsėjanti savo natūralia grožiu ir gydomosiomis mineralinių šaltinių savybėmis. Naturcamp.lt Birštone siūlo unikalią galimybę mėgautis šiuo nuostabiu kurortu, teikiant daugybę privalumų ir patogumų, kurie užtikrina nepamirštamas atostogas. Šiame straipsnyje aptarsime pagrindines priežastis, kodėl verta pasirinkti naturcamp.lt Birštone. Gamtos grožis ir ramybė Birštonas yra žinomas dėl savo gražių kraštovaizdžių, žaliuojančių miškų ir gaivaus oro. Naturcamp.lt siūlo galimybę apsistoti pačioje gamtos širdyje. Miško nameliai vieta, kur galima mėgautis paukščių

Gera žinia specialybę užsienyje įgijusiems lietuviams – kvalifikacija bus pripažinta ir Lietuvoje

Nuo šiol užsienyje įgijus profesinę kvalifikaciją, ji bus pripažinta ir Lietuvoje. Į tėvynę norintiems grįžti lietuviams ar atvykstantiems užsieniečiams nebereikės dar kartą siekti užsienyje jau įgytų kompetencijų, kad galėtų sėkmingai įsidarbinti ar tęsti mokslus Lietuvos profesinio mokymo įstaigoje ar aukštojoje mokykloje. Iki šiol kiekvienas darbdavys ar mokymo įstaiga savarankiškai spręsdavo dėl konkrečios užsienyje įgytos profesinės kvalifikacijos pripažinimo. Vyriausybė patvirtino užsienyje įgyto išsilavinimo ir kvalifikacijų pripažinimo tvarkos aprašą. Nauja tvarka apims ne tik jau iki šiol galiojusį užsienyje įgyto aukštojo išsilavinimo,

Nepaprasti vasaros naktų debesys ir Joninių orai

Kaip informuoja Meteo.lt, būtent taip galima pavardinti naktimis švytinčius sidabriškuosius debesis (trumpinys – NLC). Jie yra unikalūs tuo, kad susiformuoja ne apatinėje (kaip įprasti mums debesys), o viršutinėje atmosferos dalyje (~80 km aukštyje). Tokius nepaprastus debesis galima išvysti tikrai ne kiekvieną vasaros naktį. Jie pasirodo tik keletui valandų pačiomis trumpiausiomis birželio-liepos naktimis. Dar rečiau šie debesys sužimba ypač ryškiai ir apima visą šiaurinį horizontą. NLC nakties danguje reikėtų laukti praėjus bent pusantros valandos po saulėlydžio arba anksti ryte, kol tebėra

Įvertintas Lietuvos penkiolikmečių kūrybiškumas

Lietuvos penkiolikmečiai pasižymi gerais kūrybinio mąstymo gebėjimais. Paskelbti tarptautinio penkiolikmečių tyrimo EBPO PISA 2022 rezultatai rodo, kad Lietuva yra 13-20 pozicijoje tarp 64 šalių. Lietuvos penkiolikmečių rezultatai aukštesni už 47 tyrime dalyvavusių šalių, žemesni – už 12 šalių. Lietuvos mokinių rezultatai statistiškai reikšmingai nesiskiria nuo EBPO šalių vidurkio (33 taškai) kartu su Vokietijos (33), Taivano (33), Ispanijos (33), Čekijos (33), Prancūzijos (32), Nyderlandų(32), Izraelio (32) rezultatais. Tyrime buvo vertinami penkiolikmečių mokinių kūrybinio mąstymo gebėjimai – tiriama, kaip mokiniams sekasi kurti

Taip pat skaitykite