Lumpėniškių šventė „Vasaros takais“

Keturiolika metų Lumpėnų seniūne dirbanti Danguolė Mikelienė „Pamariui“ pasakojo, kad šių metų šventė – vienuoliktoji. Anksčiau šventės Lumpėnuose būdavo rengiamos lauko darbų pabaigtuvių proga, o šiemet ir pernai švęsta rugpjūčio pradžioje, kai javai dar laukuose, nei gandrai, nei kaimo jaunimas dar neišskridę kas kur… Šventė – tarsi pasivaikščiojimas vasaros takais.

Lumpėnų seniūnė Danguolė Mikelienė ir naujoji bendruomenės pirmininkė Jūratė Mažutienė pagerbė gražias sodybas puoselėjančius seniūnijos gyventojus – įteiktos padėkos ir dovanų.

 

Skaičiuojant nuo pernai vykusios vasaros šventės, gandras aplankė net 9 Lumpėnų seniūnijos šeimas ir atnešė 10 mažylių. Edvardas ir Jokūbas Šedžiai šventės vakarą miegojo dviviečiame vežimėlyje – pirmagimiai.
Lumpėniškių bendruomenę papildė Estėja Jankauskytė, Augustė Preikšaitė, Medeina Mikašauskaitė, Giedrė Vitkutė, Kajus Stanišauskas, Paulius Venckus, Justinas Otas, Dominykas Janeckis. Pagėgių savivaldybės mero pavaduotojas Sigitas Stonys, seniūnė Danguolė Mikelienė ir naujoji Lumpėnų bendruomenės pirmininkė Jūratė Mažutienė apdovanojo naujagimių sulaukiusius tėvus.
Šių metų vasara ypatinga ir gražiai tvarkomomis sodybomis, išpuoselėtais gėlynais ir želdynais. Anot seniūnės, jau nevyksta konkursai, jau nerenkama gražiausių sodybų, tik pagerbiami ir apdovanojami tie seniūnijos gyventojai, kurie kuria grožį. Šiemet į sceną buvo pakviesti lumpėniškiai Dalia ir Remigijus Kelneriai, Ema ir Vincas Šikšniai, Ilona ir Kęstutis Guobiai, dvi darbštuolės lumpėniškės Ramutė Murauskienė ir Jadvyga Oberauskienė, taip pat Irena Gudavičienė iš Bitėnų, Daiva ir Vladimiras Safronovai iš Pempynės.
Prie Lumpėnų mokyklos jau prieš pietus rankos miklumą išbandė krepšininkai. Seniūnės taurė bei 100 eurų dovanų čekis atiteko žemės ūkio kooperatyvo „Lumpėnų Rambynas“ komandai. Varžėsi ir stipruoliai, bėgimo įsistojus į maišą entuziastai. Pasisekė Šarūnui Tolvaišui, Onutei Merliūnienei. O seniūnijos salėje pirmą kartą buvo surengta Eligijaus Kriaučiūno tapybos darbų paroda.
„Mūsų Eligijus turi daug darbų, jų galima pamatyti vietos mokykloje, kitur, tad šiemet pagaliau surengėme ir jo kūrybos parodą, žmonės domėjosi“, – pasakojo seniūnė.
Mažieji lumpėniškiai bei į šventę iš kitur atvykę vaikai piešė lauke.
Mero pavaduotojas S.Stonys, pasveikinęs gausiai į šventę sugužėjusius seniūnijos gyventojus ir visus kitus, kurie spėja apvažiuoti daugelį Pagėgių krašto švenčių, dovanų seniūnei įteikė simbolinį žibintą, kad Lumpėnai švietų, šildytų, bendruomenę telktų ir gerumu garsėtų.

Saulėtą pavakarę į šventę sugužėjo ne tik Lumpėnų, bet ir aplinkinių vietovių gyventojai, suvažiavo pagėgiškių ir atokiau gyvenančių žmonių – jų čia buvo tikrai gausu.

Kai liepos pradžioje Lumpėnuose ugnis suniokojo Kristinos Šakienės namą, bendruomenės pirmininkė Jūratė Mažutienė, seniūnė suvadino bendruomenės atstovus pasitarti, kaip pagelbėjus nukentėjusiems nuo gaisro. Ėjo žmonės per sodybas, kiemus ir surinko 900 eurų. Už šią auką šventės dieną jiems buvo perduoda nuoširdi K. Šakienės padėka.
Smagios muzikos ir dainų vėl padovanojo Virginijos Bubelienės vadovaujama Lumpėnų kaimo kapela „Lumpelė“. Anot seniūnės, ši kapela gyvuoja jau kelis metus, tačiau buvo padariusi trumpą veiklos pertraukėlę. Gausiais plojimais per koncertą už dainas atsidėkota Dainai Masedunskienei su dukra Ema, Lumpėnų mokyklos vaikučiams, moksleiviams. Scenos žvaigždžių programoje – Liveta ir Petras Kazlauskai su dukra Ingrida. Buvo ir fejerverkai.
Šventės įdomybe galima pavadinti pasieniečių programą su dresiruotais šunimis – jie atvyko net iš Viešvilės.
Sakoma, kad Lumpėnai – nedidelė gyvenvietė šalia judraus kelio, kuris vingiuoja į Pagėgius. Šventės vakarą čia sugužėjo tiek žmonių, kad Lumpėnai buvo verti vos ne miesto vardo. Žmonės paprastai eina ten, kur įdomu. Galbūt čia ir slypi seniūnijų, kaimų švenčių prasmė – proga susitikti, pasikalbėti, pasveikinti, padėkoti, pasidžiaugti ir pasilinksminti.

Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Sutikta Birutės Morkevičienės knyga „Saulės taku“

Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje kovo 28-osios pavakarę įvyko susitikimas su Šilutės trečiojo amžiaus universiteto literatų sambūrio „Vėdrynas“ literate, Lietuvos nepriklausomų rašytojų sąjungos nare Birute Morkevičiene, pristatyta jos nauja knyga „Saulės taku“. Šilutėje gyvenanti literatė yra išleidusi keturias autorines knygas, devynių knygų redaktorė,  penkių – bendraautorė. B. Morkevičienė publikuoja straipsnius rajono spaudoje, eilėraščius – laikraštyje „Gintaro gimtinė“. Renka medžiagą ir teikia rajono laikraščio „Šilokarčema“ literatų sambūrio „Vėdrynas“ pasiūlytam priedui „Žodžio šviesoje“. Susitikimo metu autorės poeziją skaitė Šilutės pirmosios gimnazijos moksleiviai.

Momentiniai mokėjimai bus vykdomi ir Velykų laikotarpiu

Lietuvos bankas primena, kad šventiniu laikotarpiu dėl momentinių mokėjimų teikiamų galimybių didžioji dauguma mokėjimo paslaugomis besinaudojančių klientų galės pervesti pinigus į sąskaitą kitame banke ar elektroninių pinigų įstaigoje (EPĮ) per kelias sekundes. Įprastus pavedimus atliekantys klientai turėtų atkreipti dėmesį į tai, kad jie nebus vykdomi Didįjį penktadienį, šventinį savaitgalį ir antrąją šv. Velykų dieną, t. y. kovo 29-balandžio 1 dienomis. Momentiniai mokėjimai gavėjams kitose finansų įstaigose bus atliekami kaip įprastai – 24 val. per parą, 7 dienas per savaitę. Juos

Lankantiems gražiausias Lietuvos vietas – nuostabius vaizdus atveriantys apžvalgos bokštai

Lietuvoje – daugiau nei 30 kvapą gniaužiančias panoramas atveriančių apžvalgos bokštų, kurie kartu su kitais gamtoje esančiais turistiniais objektais nuolat patenka tarp populiariausių keliautojų pasirinkimų, rodo kasmet atliekami vietinio turizmo tyrimai. Nacionalinė turizmo skatinimo agentūra VšĮ „Keliauk Lietuvoje“ kartu su turizmo informacijos centrais ir Valstybine saugomų teritorijų tarnyba parengė rekomenduojamų aplankyti apžvalgos bokštų, apžvalgos ratų, platformų, bokštelių ir kitų statinių sąrašą. Pasiryžę įkopti į visus 36, pasieksite daugiau nei 600 m aukštį, prilygstantį dviem Eifelio bokštams, pastatytiems vienas ant kito.

Netrukus žengsime į vasaros laiką − kodėl šis metas itin pavojingas vairuotojams?

Įvairūs tyrimai ir gyventojų apklausos rodo, kad du kartus per metus persukinėti laikrodžio rodykles iš žiemos į vasaros laiką ir atvirkščiai daugeliui žmonių nėra priimtina. Apie laiko sukiojimo poveikį žmogaus sveikatai kalbama nuolat, nes tai turi poveikio mūsų fizinei ir psichinei savijautai, išauga kritinių ligų rizika, mažėja darbingumas. Tačiau yra dar viena priežastis, dėl kurios laiko pasukimas dukart metuose tampa mirtinai pavojingu gyvybei. Artūro Juodeikio, „Lietuvos draudimo“ Žalų departamento direktoriaus, komentaras Laiko keitimas paveikia ne tik žmogaus sveikatą ir savijautą,

Taip pat skaitykite