Lumpėniškių šventė „Vasaros takais“

Keturiolika metų Lumpėnų seniūne dirbanti Danguolė Mikelienė „Pamariui“ pasakojo, kad šių metų šventė – vienuoliktoji. Anksčiau šventės Lumpėnuose būdavo rengiamos lauko darbų pabaigtuvių proga, o šiemet ir pernai švęsta rugpjūčio pradžioje, kai javai dar laukuose, nei gandrai, nei kaimo jaunimas dar neišskridę kas kur… Šventė – tarsi pasivaikščiojimas vasaros takais.

Lumpėnų seniūnė Danguolė Mikelienė ir naujoji bendruomenės pirmininkė Jūratė Mažutienė pagerbė gražias sodybas puoselėjančius seniūnijos gyventojus – įteiktos padėkos ir dovanų.

 

Skaičiuojant nuo pernai vykusios vasaros šventės, gandras aplankė net 9 Lumpėnų seniūnijos šeimas ir atnešė 10 mažylių. Edvardas ir Jokūbas Šedžiai šventės vakarą miegojo dviviečiame vežimėlyje – pirmagimiai.
Lumpėniškių bendruomenę papildė Estėja Jankauskytė, Augustė Preikšaitė, Medeina Mikašauskaitė, Giedrė Vitkutė, Kajus Stanišauskas, Paulius Venckus, Justinas Otas, Dominykas Janeckis. Pagėgių savivaldybės mero pavaduotojas Sigitas Stonys, seniūnė Danguolė Mikelienė ir naujoji Lumpėnų bendruomenės pirmininkė Jūratė Mažutienė apdovanojo naujagimių sulaukiusius tėvus.
Šių metų vasara ypatinga ir gražiai tvarkomomis sodybomis, išpuoselėtais gėlynais ir želdynais. Anot seniūnės, jau nevyksta konkursai, jau nerenkama gražiausių sodybų, tik pagerbiami ir apdovanojami tie seniūnijos gyventojai, kurie kuria grožį. Šiemet į sceną buvo pakviesti lumpėniškiai Dalia ir Remigijus Kelneriai, Ema ir Vincas Šikšniai, Ilona ir Kęstutis Guobiai, dvi darbštuolės lumpėniškės Ramutė Murauskienė ir Jadvyga Oberauskienė, taip pat Irena Gudavičienė iš Bitėnų, Daiva ir Vladimiras Safronovai iš Pempynės.
Prie Lumpėnų mokyklos jau prieš pietus rankos miklumą išbandė krepšininkai. Seniūnės taurė bei 100 eurų dovanų čekis atiteko žemės ūkio kooperatyvo „Lumpėnų Rambynas“ komandai. Varžėsi ir stipruoliai, bėgimo įsistojus į maišą entuziastai. Pasisekė Šarūnui Tolvaišui, Onutei Merliūnienei. O seniūnijos salėje pirmą kartą buvo surengta Eligijaus Kriaučiūno tapybos darbų paroda.
„Mūsų Eligijus turi daug darbų, jų galima pamatyti vietos mokykloje, kitur, tad šiemet pagaliau surengėme ir jo kūrybos parodą, žmonės domėjosi“, – pasakojo seniūnė.
Mažieji lumpėniškiai bei į šventę iš kitur atvykę vaikai piešė lauke.
Mero pavaduotojas S.Stonys, pasveikinęs gausiai į šventę sugužėjusius seniūnijos gyventojus ir visus kitus, kurie spėja apvažiuoti daugelį Pagėgių krašto švenčių, dovanų seniūnei įteikė simbolinį žibintą, kad Lumpėnai švietų, šildytų, bendruomenę telktų ir gerumu garsėtų.

Saulėtą pavakarę į šventę sugužėjo ne tik Lumpėnų, bet ir aplinkinių vietovių gyventojai, suvažiavo pagėgiškių ir atokiau gyvenančių žmonių – jų čia buvo tikrai gausu.

Kai liepos pradžioje Lumpėnuose ugnis suniokojo Kristinos Šakienės namą, bendruomenės pirmininkė Jūratė Mažutienė, seniūnė suvadino bendruomenės atstovus pasitarti, kaip pagelbėjus nukentėjusiems nuo gaisro. Ėjo žmonės per sodybas, kiemus ir surinko 900 eurų. Už šią auką šventės dieną jiems buvo perduoda nuoširdi K. Šakienės padėka.
Smagios muzikos ir dainų vėl padovanojo Virginijos Bubelienės vadovaujama Lumpėnų kaimo kapela „Lumpelė“. Anot seniūnės, ši kapela gyvuoja jau kelis metus, tačiau buvo padariusi trumpą veiklos pertraukėlę. Gausiais plojimais per koncertą už dainas atsidėkota Dainai Masedunskienei su dukra Ema, Lumpėnų mokyklos vaikučiams, moksleiviams. Scenos žvaigždžių programoje – Liveta ir Petras Kazlauskai su dukra Ingrida. Buvo ir fejerverkai.
Šventės įdomybe galima pavadinti pasieniečių programą su dresiruotais šunimis – jie atvyko net iš Viešvilės.
Sakoma, kad Lumpėnai – nedidelė gyvenvietė šalia judraus kelio, kuris vingiuoja į Pagėgius. Šventės vakarą čia sugužėjo tiek žmonių, kad Lumpėnai buvo verti vos ne miesto vardo. Žmonės paprastai eina ten, kur įdomu. Galbūt čia ir slypi seniūnijų, kaimų švenčių prasmė – proga susitikti, pasikalbėti, pasveikinti, padėkoti, pasidžiaugti ir pasilinksminti.

Stasė SKUTULIENĖ

Hits: 214

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite