Lumpėniškių šventė „Vasaros takais“

Keturiolika metų Lumpėnų seniūne dirbanti Danguolė Mikelienė „Pamariui“ pasakojo, kad šių metų šventė – vienuoliktoji. Anksčiau šventės Lumpėnuose būdavo rengiamos lauko darbų pabaigtuvių proga, o šiemet ir pernai švęsta rugpjūčio pradžioje, kai javai dar laukuose, nei gandrai, nei kaimo jaunimas dar neišskridę kas kur… Šventė – tarsi pasivaikščiojimas vasaros takais.

Lumpėnų seniūnė Danguolė Mikelienė ir naujoji bendruomenės pirmininkė Jūratė Mažutienė pagerbė gražias sodybas puoselėjančius seniūnijos gyventojus – įteiktos padėkos ir dovanų.

 

Skaičiuojant nuo pernai vykusios vasaros šventės, gandras aplankė net 9 Lumpėnų seniūnijos šeimas ir atnešė 10 mažylių. Edvardas ir Jokūbas Šedžiai šventės vakarą miegojo dviviečiame vežimėlyje – pirmagimiai.
Lumpėniškių bendruomenę papildė Estėja Jankauskytė, Augustė Preikšaitė, Medeina Mikašauskaitė, Giedrė Vitkutė, Kajus Stanišauskas, Paulius Venckus, Justinas Otas, Dominykas Janeckis. Pagėgių savivaldybės mero pavaduotojas Sigitas Stonys, seniūnė Danguolė Mikelienė ir naujoji Lumpėnų bendruomenės pirmininkė Jūratė Mažutienė apdovanojo naujagimių sulaukiusius tėvus.
Šių metų vasara ypatinga ir gražiai tvarkomomis sodybomis, išpuoselėtais gėlynais ir želdynais. Anot seniūnės, jau nevyksta konkursai, jau nerenkama gražiausių sodybų, tik pagerbiami ir apdovanojami tie seniūnijos gyventojai, kurie kuria grožį. Šiemet į sceną buvo pakviesti lumpėniškiai Dalia ir Remigijus Kelneriai, Ema ir Vincas Šikšniai, Ilona ir Kęstutis Guobiai, dvi darbštuolės lumpėniškės Ramutė Murauskienė ir Jadvyga Oberauskienė, taip pat Irena Gudavičienė iš Bitėnų, Daiva ir Vladimiras Safronovai iš Pempynės.
Prie Lumpėnų mokyklos jau prieš pietus rankos miklumą išbandė krepšininkai. Seniūnės taurė bei 100 eurų dovanų čekis atiteko žemės ūkio kooperatyvo „Lumpėnų Rambynas“ komandai. Varžėsi ir stipruoliai, bėgimo įsistojus į maišą entuziastai. Pasisekė Šarūnui Tolvaišui, Onutei Merliūnienei. O seniūnijos salėje pirmą kartą buvo surengta Eligijaus Kriaučiūno tapybos darbų paroda.
„Mūsų Eligijus turi daug darbų, jų galima pamatyti vietos mokykloje, kitur, tad šiemet pagaliau surengėme ir jo kūrybos parodą, žmonės domėjosi“, – pasakojo seniūnė.
Mažieji lumpėniškiai bei į šventę iš kitur atvykę vaikai piešė lauke.
Mero pavaduotojas S.Stonys, pasveikinęs gausiai į šventę sugužėjusius seniūnijos gyventojus ir visus kitus, kurie spėja apvažiuoti daugelį Pagėgių krašto švenčių, dovanų seniūnei įteikė simbolinį žibintą, kad Lumpėnai švietų, šildytų, bendruomenę telktų ir gerumu garsėtų.

Saulėtą pavakarę į šventę sugužėjo ne tik Lumpėnų, bet ir aplinkinių vietovių gyventojai, suvažiavo pagėgiškių ir atokiau gyvenančių žmonių – jų čia buvo tikrai gausu.

Kai liepos pradžioje Lumpėnuose ugnis suniokojo Kristinos Šakienės namą, bendruomenės pirmininkė Jūratė Mažutienė, seniūnė suvadino bendruomenės atstovus pasitarti, kaip pagelbėjus nukentėjusiems nuo gaisro. Ėjo žmonės per sodybas, kiemus ir surinko 900 eurų. Už šią auką šventės dieną jiems buvo perduoda nuoširdi K. Šakienės padėka.
Smagios muzikos ir dainų vėl padovanojo Virginijos Bubelienės vadovaujama Lumpėnų kaimo kapela „Lumpelė“. Anot seniūnės, ši kapela gyvuoja jau kelis metus, tačiau buvo padariusi trumpą veiklos pertraukėlę. Gausiais plojimais per koncertą už dainas atsidėkota Dainai Masedunskienei su dukra Ema, Lumpėnų mokyklos vaikučiams, moksleiviams. Scenos žvaigždžių programoje – Liveta ir Petras Kazlauskai su dukra Ingrida. Buvo ir fejerverkai.
Šventės įdomybe galima pavadinti pasieniečių programą su dresiruotais šunimis – jie atvyko net iš Viešvilės.
Sakoma, kad Lumpėnai – nedidelė gyvenvietė šalia judraus kelio, kuris vingiuoja į Pagėgius. Šventės vakarą čia sugužėjo tiek žmonių, kad Lumpėnai buvo verti vos ne miesto vardo. Žmonės paprastai eina ten, kur įdomu. Galbūt čia ir slypi seniūnijų, kaimų švenčių prasmė – proga susitikti, pasikalbėti, pasveikinti, padėkoti, pasidžiaugti ir pasilinksminti.

Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rinkimų komisijų pirmininkėmis Šilutėje ir Pagėgiuose bus Loretos

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks savivaldybių tarybų ir tiesioginiai merų rinkimai. Vyriausioji rinkimų komisija priima su tuo susijusius sprendimus. Lapkričio 29 d. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino savivaldybių rinkimų komisijų sudėtis ir paskyrė šių rinkimų komisijų pirmininkus. Šilutės rajono rinkimų komisijai vadovaus Loreta Pakalniškienė, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovė, Pagėgių savivaldybėje – Loreta Razutienė, Lietuvos socialdemokratų partijos atstovė. Savivaldybių rinkimų komisijos sudarytos iš Lietuvos Respublikos teisingumo ministro, Lietuvos teisininkų draugijos, savivaldybių administracijų direktorių ir politinių partijų pateiktų kandidatūrų.

Už ilgametį darbą padėkota Birutei Servienei ir Romualdui Blechertui

Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, administracijos direktorius Virgilijus Pozingis, jo pavaduotoja Daiva Žebelienė bei kultūros įstaigų vadovai pagerbė ilgametę Salos etnokultūros ir informacijos centro direktorę Birutę Servienę ir palinkėjo sėkmės naujame gyvenimo etape. B. Servienei įteikta padėka už ilgametį, nuoširdų, pasiaukojamą darbą siekiant išsaugoti ir populiarinti Mažosios Lietuvos ir Rusnės kultūros vertybes. B. Servienė nuo 2005 m. vadovavo Rusnėje veikiančiam Salos etnokultūros ir informacijos centrui, kuris rūpinasi kultūros veikla ne tik Rusnėje, bet ir Usėnų bei Juknaičių seniūnijose. B.

UV lempos naudojimo gidas – kaip naudoti?

Gelinis nagų lakavimas yra tapęs vienu iš populiariausių lakavimo būdų. Jis yra patogus tuo, jog užtikrina tvarkingo manikiūro ilgaamžiškumą bei su juo galima atlikti įvairiausius nagų dailės sprendimus. Gelinis nagų lakas turi specialias priemones, o viena jų pagrindinių – UV lempa nagams. Šios lempos padeda sukurti nepriekaištingą nagų įvaizdį. Ji tinkama net ir tiems, kurie tik pradeda mokytis nagų dailės meno! Kokiais privalumais pasižymi UV nagų lempa? UV nagų lempos vienas iš pagrindinių privalumų – ji nepamainoma pradedantiesiems. Nesvarbu, ar

Tilžės akto originalas yra Vytauto Didžiojo karo muziejuje

Lygiai prieš 104 metus Tilžėje buvo pasirašytas Mažosios Lietuvos tautinės tarybos Aktas, šiais laikais dažniausiai vadinamas Tilžės aktu. Manoma, kad 1918 m. lapkričio 30 d. šį dokumentą 24 jo signatarai pasirašė veikiausiai spaustuvininko, visuomenės veikėjo Enzio Jagomasto bute, Tilžėje. Algirdas Matulevičius, Mokslo ir enciklopedijų leidybos instituto vyresnysis mokslinis darbuotojas, yra rašęs: „Žinoma tik tiek, kad MLTT susirinkimas, kurio metu ir buvo pasirašytas šis dokumentas, galėjo vykti žymaus Tilžės spaustuvininko, „Lituanios“ savininko Enzio Jagomasto bute arba kito tilžiškio F. Sūbaičio bute.

Taip pat skaitykite