Lumpėniškių šventė „Vasaros takais“

Keturiolika metų Lumpėnų seniūne dirbanti Danguolė Mikelienė „Pamariui“ pasakojo, kad šių metų šventė – vienuoliktoji. Anksčiau šventės Lumpėnuose būdavo rengiamos lauko darbų pabaigtuvių proga, o šiemet ir pernai švęsta rugpjūčio pradžioje, kai javai dar laukuose, nei gandrai, nei kaimo jaunimas dar neišskridę kas kur… Šventė – tarsi pasivaikščiojimas vasaros takais.

Lumpėnų seniūnė Danguolė Mikelienė ir naujoji bendruomenės pirmininkė Jūratė Mažutienė pagerbė gražias sodybas puoselėjančius seniūnijos gyventojus – įteiktos padėkos ir dovanų.

 

Skaičiuojant nuo pernai vykusios vasaros šventės, gandras aplankė net 9 Lumpėnų seniūnijos šeimas ir atnešė 10 mažylių. Edvardas ir Jokūbas Šedžiai šventės vakarą miegojo dviviečiame vežimėlyje – pirmagimiai.
Lumpėniškių bendruomenę papildė Estėja Jankauskytė, Augustė Preikšaitė, Medeina Mikašauskaitė, Giedrė Vitkutė, Kajus Stanišauskas, Paulius Venckus, Justinas Otas, Dominykas Janeckis. Pagėgių savivaldybės mero pavaduotojas Sigitas Stonys, seniūnė Danguolė Mikelienė ir naujoji Lumpėnų bendruomenės pirmininkė Jūratė Mažutienė apdovanojo naujagimių sulaukiusius tėvus.
Šių metų vasara ypatinga ir gražiai tvarkomomis sodybomis, išpuoselėtais gėlynais ir želdynais. Anot seniūnės, jau nevyksta konkursai, jau nerenkama gražiausių sodybų, tik pagerbiami ir apdovanojami tie seniūnijos gyventojai, kurie kuria grožį. Šiemet į sceną buvo pakviesti lumpėniškiai Dalia ir Remigijus Kelneriai, Ema ir Vincas Šikšniai, Ilona ir Kęstutis Guobiai, dvi darbštuolės lumpėniškės Ramutė Murauskienė ir Jadvyga Oberauskienė, taip pat Irena Gudavičienė iš Bitėnų, Daiva ir Vladimiras Safronovai iš Pempynės.
Prie Lumpėnų mokyklos jau prieš pietus rankos miklumą išbandė krepšininkai. Seniūnės taurė bei 100 eurų dovanų čekis atiteko žemės ūkio kooperatyvo „Lumpėnų Rambynas“ komandai. Varžėsi ir stipruoliai, bėgimo įsistojus į maišą entuziastai. Pasisekė Šarūnui Tolvaišui, Onutei Merliūnienei. O seniūnijos salėje pirmą kartą buvo surengta Eligijaus Kriaučiūno tapybos darbų paroda.
„Mūsų Eligijus turi daug darbų, jų galima pamatyti vietos mokykloje, kitur, tad šiemet pagaliau surengėme ir jo kūrybos parodą, žmonės domėjosi“, – pasakojo seniūnė.
Mažieji lumpėniškiai bei į šventę iš kitur atvykę vaikai piešė lauke.
Mero pavaduotojas S.Stonys, pasveikinęs gausiai į šventę sugužėjusius seniūnijos gyventojus ir visus kitus, kurie spėja apvažiuoti daugelį Pagėgių krašto švenčių, dovanų seniūnei įteikė simbolinį žibintą, kad Lumpėnai švietų, šildytų, bendruomenę telktų ir gerumu garsėtų.

Saulėtą pavakarę į šventę sugužėjo ne tik Lumpėnų, bet ir aplinkinių vietovių gyventojai, suvažiavo pagėgiškių ir atokiau gyvenančių žmonių – jų čia buvo tikrai gausu.

Kai liepos pradžioje Lumpėnuose ugnis suniokojo Kristinos Šakienės namą, bendruomenės pirmininkė Jūratė Mažutienė, seniūnė suvadino bendruomenės atstovus pasitarti, kaip pagelbėjus nukentėjusiems nuo gaisro. Ėjo žmonės per sodybas, kiemus ir surinko 900 eurų. Už šią auką šventės dieną jiems buvo perduoda nuoširdi K. Šakienės padėka.
Smagios muzikos ir dainų vėl padovanojo Virginijos Bubelienės vadovaujama Lumpėnų kaimo kapela „Lumpelė“. Anot seniūnės, ši kapela gyvuoja jau kelis metus, tačiau buvo padariusi trumpą veiklos pertraukėlę. Gausiais plojimais per koncertą už dainas atsidėkota Dainai Masedunskienei su dukra Ema, Lumpėnų mokyklos vaikučiams, moksleiviams. Scenos žvaigždžių programoje – Liveta ir Petras Kazlauskai su dukra Ingrida. Buvo ir fejerverkai.
Šventės įdomybe galima pavadinti pasieniečių programą su dresiruotais šunimis – jie atvyko net iš Viešvilės.
Sakoma, kad Lumpėnai – nedidelė gyvenvietė šalia judraus kelio, kuris vingiuoja į Pagėgius. Šventės vakarą čia sugužėjo tiek žmonių, kad Lumpėnai buvo verti vos ne miesto vardo. Žmonės paprastai eina ten, kur įdomu. Galbūt čia ir slypi seniūnijų, kaimų švenčių prasmė – proga susitikti, pasikalbėti, pasveikinti, padėkoti, pasidžiaugti ir pasilinksminti.

Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite