Lumpėniškių šventė „Vasaros takais“

Keturiolika metų Lumpėnų seniūne dirbanti Danguolė Mikelienė „Pamariui“ pasakojo, kad šių metų šventė – vienuoliktoji. Anksčiau šventės Lumpėnuose būdavo rengiamos lauko darbų pabaigtuvių proga, o šiemet ir pernai švęsta rugpjūčio pradžioje, kai javai dar laukuose, nei gandrai, nei kaimo jaunimas dar neišskridę kas kur… Šventė – tarsi pasivaikščiojimas vasaros takais.

Lumpėnų seniūnė Danguolė Mikelienė ir naujoji bendruomenės pirmininkė Jūratė Mažutienė pagerbė gražias sodybas puoselėjančius seniūnijos gyventojus – įteiktos padėkos ir dovanų.

 

Skaičiuojant nuo pernai vykusios vasaros šventės, gandras aplankė net 9 Lumpėnų seniūnijos šeimas ir atnešė 10 mažylių. Edvardas ir Jokūbas Šedžiai šventės vakarą miegojo dviviečiame vežimėlyje – pirmagimiai.
Lumpėniškių bendruomenę papildė Estėja Jankauskytė, Augustė Preikšaitė, Medeina Mikašauskaitė, Giedrė Vitkutė, Kajus Stanišauskas, Paulius Venckus, Justinas Otas, Dominykas Janeckis. Pagėgių savivaldybės mero pavaduotojas Sigitas Stonys, seniūnė Danguolė Mikelienė ir naujoji Lumpėnų bendruomenės pirmininkė Jūratė Mažutienė apdovanojo naujagimių sulaukiusius tėvus.
Šių metų vasara ypatinga ir gražiai tvarkomomis sodybomis, išpuoselėtais gėlynais ir želdynais. Anot seniūnės, jau nevyksta konkursai, jau nerenkama gražiausių sodybų, tik pagerbiami ir apdovanojami tie seniūnijos gyventojai, kurie kuria grožį. Šiemet į sceną buvo pakviesti lumpėniškiai Dalia ir Remigijus Kelneriai, Ema ir Vincas Šikšniai, Ilona ir Kęstutis Guobiai, dvi darbštuolės lumpėniškės Ramutė Murauskienė ir Jadvyga Oberauskienė, taip pat Irena Gudavičienė iš Bitėnų, Daiva ir Vladimiras Safronovai iš Pempynės.
Prie Lumpėnų mokyklos jau prieš pietus rankos miklumą išbandė krepšininkai. Seniūnės taurė bei 100 eurų dovanų čekis atiteko žemės ūkio kooperatyvo „Lumpėnų Rambynas“ komandai. Varžėsi ir stipruoliai, bėgimo įsistojus į maišą entuziastai. Pasisekė Šarūnui Tolvaišui, Onutei Merliūnienei. O seniūnijos salėje pirmą kartą buvo surengta Eligijaus Kriaučiūno tapybos darbų paroda.
„Mūsų Eligijus turi daug darbų, jų galima pamatyti vietos mokykloje, kitur, tad šiemet pagaliau surengėme ir jo kūrybos parodą, žmonės domėjosi“, – pasakojo seniūnė.
Mažieji lumpėniškiai bei į šventę iš kitur atvykę vaikai piešė lauke.
Mero pavaduotojas S.Stonys, pasveikinęs gausiai į šventę sugužėjusius seniūnijos gyventojus ir visus kitus, kurie spėja apvažiuoti daugelį Pagėgių krašto švenčių, dovanų seniūnei įteikė simbolinį žibintą, kad Lumpėnai švietų, šildytų, bendruomenę telktų ir gerumu garsėtų.

Saulėtą pavakarę į šventę sugužėjo ne tik Lumpėnų, bet ir aplinkinių vietovių gyventojai, suvažiavo pagėgiškių ir atokiau gyvenančių žmonių – jų čia buvo tikrai gausu.

Kai liepos pradžioje Lumpėnuose ugnis suniokojo Kristinos Šakienės namą, bendruomenės pirmininkė Jūratė Mažutienė, seniūnė suvadino bendruomenės atstovus pasitarti, kaip pagelbėjus nukentėjusiems nuo gaisro. Ėjo žmonės per sodybas, kiemus ir surinko 900 eurų. Už šią auką šventės dieną jiems buvo perduoda nuoširdi K. Šakienės padėka.
Smagios muzikos ir dainų vėl padovanojo Virginijos Bubelienės vadovaujama Lumpėnų kaimo kapela „Lumpelė“. Anot seniūnės, ši kapela gyvuoja jau kelis metus, tačiau buvo padariusi trumpą veiklos pertraukėlę. Gausiais plojimais per koncertą už dainas atsidėkota Dainai Masedunskienei su dukra Ema, Lumpėnų mokyklos vaikučiams, moksleiviams. Scenos žvaigždžių programoje – Liveta ir Petras Kazlauskai su dukra Ingrida. Buvo ir fejerverkai.
Šventės įdomybe galima pavadinti pasieniečių programą su dresiruotais šunimis – jie atvyko net iš Viešvilės.
Sakoma, kad Lumpėnai – nedidelė gyvenvietė šalia judraus kelio, kuris vingiuoja į Pagėgius. Šventės vakarą čia sugužėjo tiek žmonių, kad Lumpėnai buvo verti vos ne miesto vardo. Žmonės paprastai eina ten, kur įdomu. Galbūt čia ir slypi seniūnijų, kaimų švenčių prasmė – proga susitikti, pasikalbėti, pasveikinti, padėkoti, pasidžiaugti ir pasilinksminti.

Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasak entnologo L. Klimkos, iki Šeštinių dera viską pasėti

Paskutinį pavasario mėnesį paprastai švenčiame ir dvi kilnojamąsias katalikų bažnyčios šventes – Šeštines ir Sekmines. Šeštinės – Kristaus dangun įžengimo šventė, kilnojama pagal Velykų laiką tarp gegužės 4 ir birželio 2 d., būna šeštosios savaitės po Velykų ketvirtadienį. Tai privaloma šventė tikintiesiems. Kryžiaus dienos Pirmosios trys tos savaitės dienos pažymimos kaip taikos, sveikatos ir derliaus maldavimų dienos. Šios dienos dar buvo vadintos Kryžiaus dienomis. Kadaise Lietuvos kaimuose visas tas dienas žmonių būriai giedodami litanijas eidavo melstis prie kaimo kryžių. Jie

Vyriausybė pritarė, kad medžiotojams būtų privaloma drausti civilinę atsakomybę

Vyriausybė pritarė Seimo siūlymui įvesti privalomą civilinį draudimą kiekvienam medžiotojui. Tačiau siūlo nustatyti vėlesnę šios prievolės įsigaliojimo datą ir numatyti instituciją, kuri vykdys priežiūros funkciją. „Medžiotojai turi apsidrausti, nes tai apsaugos juos pačius nuo įvairių sudėtingų situacijų, kuriose jie gali atsidurti įvykus nelaimei medžioklės metu. Todėl šis sprendimas yra tikrai prasmingas“, – komentavo aplinkos ministras Simonas Gentvilas. Medžioklės įstatyme įtvirtinus pareigą medžiotojams draustis civilinės atsakomybės draudimu bus garantuojamas žalos atlyginimas tretiesiems asmenims, jei jiems, jų sveikatai ar turtui būtų padaryta

Meldinių nendrinukių sutiktuvės Šyšos polderyje

Po kelių metų pertraukos, birželio 1 d. Šyšos polderyje vyks meldinių nendrinukių sutiktuvės. Šį paukštį saugantys ūkininkai ir gamtos mylėtojai kviečiami 12 val. prie Šyšos polderio 2-osios siurblinės, kur, ragaujant skanias vaišes ir klausantis supančios gamtos garsų, vyks neformalus bendravimas su gamtininkais, bus aptariamos šios rūšies apsaugos naujovės, diskutuojama apie ūkininkams iškylančias problemas. Vakare (nuo 19 val.) susirinkusieji bus kviečiami pasitikti saulėlydį klausantis meldinių nendrinukių Šyšos polderio pievose. Išvykimas 19 val. nuo Šyšos polderio 2-osios (naujosios) siurblinės. „Nekantraujame po visų

Pasak VMI, šilutiškiai už 2021 metus dar nesumokėjo beveik 186,8 tūkst. eurų GPM

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad beveik 900 Šilutės r. savivaldybės gyventojų gegužės–birželio mėnesiais sulauks pranešimų apie deklaruotą ir laiku nesumokėtą gyventojų pajamų mokestį (GPM) už 2021 m., kurį reikėjo sumokėti iki gegužės 2 d. Šilutiškiai už praėjusius metus bendrai skolingi 186,8 tūkst. eurų GPM. VMI gyventojus apie turimas skolas informuoja savo iniciatyva per Mano VMI, o nesinaudojančius e.paslaugomis – paštu. „Didžioji dalis mokesčių mokėtojų mokesčius deklaruoja ir sumoka laiku, dėkojame jiems. Visgi kasmet turime ir vėluojančių.

Taip pat skaitykite