Literatūros ir meno Kalėdos Pagėgių bibliotekoje

Pagėgių savivaldybės viešosios bibliotekos bendruomenė pakvietė kraštiečius, raštijos ir meno gerbėjus į adventinį literatūros vidudienį, kurio metu skaitytojams pristatytos respublikinės literatūrinės akcijos: Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota akcija „Knygų Kalėdos“ ir „Metų knygos rinkimai“.

Renginio svečius sveikina Pagėgių savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Elena Stankevičienė.  Astos Andrulienės nuotr.

Renginio svečius sveikina Pagėgių savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Elena Stankevičienė.
Astos Andrulienės nuotr.

Kasmet LRT, LR kultūros ministerija, Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacija rengia „Metų knygos rinkimus“. Pasidžiaugta, kad šiemet Pagėgių savivaldybės viešoji biblioteka ir jos skaitytojai jau sulaukė ir pirmųjų „Knygų Kalėdų“ dovanų. Antai pagėgiškė, Pasaulio lietuvių bendruomenės valdybos narė, kultūros komisijos pirmininkė, Šveicarijos lietuvių bendruomenės pirmininkė, „Pagėgių krašto garsintojo“ premijos steigėja Jūratė Jablonskytė-Caspersen (Šveicarija) padovanojo „Metų knygos rinkimuose 2014“ dalyvaujančių poezijos ir suaugusiųjų prozos knygų komplektus. Šiuos leidinius jau galėjo apžiūrėti renginio svečiai. Kraštiečiai pakviesti aktyviai skaityti, balsuoti už labiausiai patikusias knygas ir žiemos pabaigoje išrinkti Pagėgių krašto „Metų knygą 2014“.
Literatūros ir meno vidudienio renginyje Kultūros centro direktorė Svetlana Jašinskienė Pagėgių bibliotekai perdavė Tilžės akto signataro, spaustuvininko Jono Vanagaičio redaguoto ir išleisto istorinio almanacho „Kovos keliais“ (1938 m.) antrąjį leidimą. Šį 2012 m. perleistą Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 15 metų sukakčiai skirtą veikalą Pagėgių savivaldybės viešajai bibliotekai dovanojo Jono Vanagaičio vaikaičiai Romas Šležas ir Marytė Kavaliauskaitė-Murphy.
Renginio metu pristatytas dar vienas vertingas leidinys – Plaškių kaimo bendruomenės iniciatyva parengta ir šiemet išleista kraštotyrinė knyga „Kaimas rašo savo istoriją. Plaškiai“, leidinį pristatė šios bendruomenės pirmininkė, knygos sudarytoja ir įžanginio straipsnio autorė Danutė Bardauskienė.
Vidudienis tradiciškai palydėtas meno gaida – kraštiečiai supažindinti su beveik 25-rius metus tapančio šilutiškio dailininko Sauliaus Šedžio tapybos darbų paroda „Mažosios Lietuvos vaizdai ir ženklai“. Įtaigių realistinių vaizdų darbų paroda sudaryta iš trijų dalių: architektūros vaizdinių, gamtovaizdžių ir floros atvaizdų.
Anot Sauliaus Šedžio, realistinis paveikslų vaizdas išgaunamas viename kūrinyje sujungiant kelias skirtingas tapymo technikas. Daug Sauliaus Šedžio darbų yra iškeliavę į įvairias pasaulio šalis. Iki 2015 m. sausio 10 d. Pagėgių savivaldybės viešojoje bibliotekoje eksponuojamos šio dailininko parodos „Mažosios Lietuvos vaizdai ir ženklai“ kūriniai parduodami, jie gali tapti puikia namų puošmena ar kalėdine dovana.
Su Sauliumi Šedžiu buvo atvykusi ir jo žmona, tautodailininkė, juvelyrė Darija Šedienė, susirinkusiems pristačiusi savo rankų darbo papuošalus, pagamintus iš įvairiausių medžiagų: vario, žalvario, gintaro, sidabro, kurių tądien galėjo įsigyti ir renginio dalyviai.
Literatūros ir meno vidudienis Pagėgiuose nuvilnijo, palikdamas jame dalyvavusių kraštiečių veiduose giedros nuotaikos liepsnelę ir malonių susitikimų džiaugsmą.

Sonata Vitkutė
Bibliotekos metodininkė – skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

COVID-19 situacija Šilutės ligoninėje

Dėl nepalankios epidemiologinės situacijos, Šilutės ligoninėje atidedamos visos planinės operacijos ir hospitalizacijos, pacientų lankymas draudžiamas nuo 2021 m. spalio 27 d. Lietuvai galynėjantis su ketvirtąja COVID-19 užkrato banga, vis naujų iššūkių patiria ir Šilutės ligoninė. Esant įtarimams, atlikus antrąjį PGR testą, koronavirusas diagnozuotas Vidaus ligų skyriaus pacientui. Nedelsiant profilaktiniai testai buvo atlikti ir kitiems skyriaus pacientams bei darbuotojams. Šiandien paaiškėjo, kad infekcija pasitvirtino dar 9 pacientams. Sergančių darbuotojų nenustatyta. Atsižvelgiant į susidariusią padėtį, pranešama, kad Šilutės ligoninėje buvo imtasi visų

Grabupiuose sprogo ir užsidegė malūnas

Grabupiuose sprogo ir užsidegė malūnas, per nelaimę nukentėjo vienas darbininkas. Pirmadienį apie 10.30 val. buvo gautas pranešimas, kad Grabupiuose, Kiaulių auginimo ūkyje, įvyko sprogimas malūno viduje, kilo gaisras. Atvykus gelbėtojams, iš pastato veržėsi dūmai. Kilusį gaisrą vandens laistymo žarna gesino vienas darbuotojas. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas pranešė, kad Sprogimo banga išgriovė 30 metrų aukščio pastato sieną, išdužo visi pirmo aukšto langai, išvirto lauko durys, užsidegė viduje laikyti polietileniniai maišai su miltais. Per gaisrą nukentėjo viduje buvęs darbininkas. Nukentėjusysis patyrė

Vietinės bitės Lietuvoje gali išnykti

Lietuvos mokslininkai vos prieš kelerius metus atrado vietines – lietuviškas – bites, tačiau šiandien joms gresia išnykti. Todėl svarstoma jas saugoti valstybės kontroliuojamuose selekciniuose branduoliuose. Apie tai, kas ir kaip galėtų tapti tokiais selekciniais branduoliais, kas galėtų parengti vietinių bičių išsaugojimo programą, Žemės ūkio ministerijos atstovai Marcinkonyse diskutavo su Dzūkijos Nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcijos vadovybe ir mokslininkais. Mokslininkai ištyrė, kad kai kuriuose tradiciškai bitininkaujančiuose bitynuose dar yra apie 45 proc. išlikusių motininių linijų, priklausančių vietinio medunešės

Šokių grupės „Juknaičiai“ sėkmė konkurse „Pora už poros“

Dvi dienas Prienuose vyko konkursinio festivalio „Pora už poros“ nacionalinis turas. Smagiame, spalvingame renginyje laureato vardą pelnyti siekė per šešiasdešimt liaudiškų šokių grupių iš visos šalies ir lietuvių bendruomenių Seinuose bei Punske (Lenkija) šokių kolektyvai.  Konkurse dalyvavo ir Šilutės rajono vyresnio amžiaus žmonių liaudiškų šokių grupė „Juknaičiai“, pasirodymas sulaukė pripažinimo ir gero įvertinimo. Šis konkursas vyksta kas ketveri metai. Juknaitiškių kolektyvas šiame konkurse dalyvauja nuo pat 1997 metų. Nuolatos pelnydavo prizines vietas, o 2001 ir 2005 metais tapo laureatais. Sėkmė

Taip pat skaitykite