Literatūros ir meno Kalėdos Pagėgių bibliotekoje

Pagėgių savivaldybės viešosios bibliotekos bendruomenė pakvietė kraštiečius, raštijos ir meno gerbėjus į adventinį literatūros vidudienį, kurio metu skaitytojams pristatytos respublikinės literatūrinės akcijos: Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota akcija „Knygų Kalėdos“ ir „Metų knygos rinkimai“.

viešosios bibliotekos

Renginio svečius sveikina Pagėgių savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Elena Stankevičienė. Astos Andrulienės nuotr.

Kasmet LRT, LR kultūros ministerija, Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacija rengia „Metų knygos rinkimus“. Pasidžiaugta, kad šiemet Pagėgių savivaldybės viešoji biblioteka ir jos skaitytojai jau sulaukė ir pirmųjų „Knygų Kalėdų“ dovanų.

Antai pagėgiškė, Pasaulio lietuvių bendruomenės valdybos narė, kultūros komisijos pirmininkė, Šveicarijos lietuvių bendruomenės pirmininkė, „Pagėgių krašto garsintojo“ premijos steigėja Jūratė Jablonskytė-Caspersen (Šveicarija) padovanojo „Metų knygos rinkimuose 2014“ dalyvaujančių poezijos ir suaugusiųjų prozos knygų komplektus. Šiuos leidinius jau galėjo apžiūrėti renginio svečiai. Kraštiečiai pakviesti aktyviai skaityti, balsuoti už labiausiai patikusias knygas ir žiemos pabaigoje išrinkti Pagėgių krašto „Metų knygą 2014“.
Literatūros ir meno vidudienio renginyje Kultūros centro direktorė Svetlana Jašinskienė Pagėgių bibliotekai perdavė Tilžės akto signataro, spaustuvininko Jono Vanagaičio redaguoto ir išleisto istorinio almanacho „Kovos keliais“ (1938 m.) antrąjį leidimą.

Šį 2012 m. perleistą Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 15 metų sukakčiai skirtą veikalą Pagėgių savivaldybės viešajai bibliotekai dovanojo Jono Vanagaičio vaikaičiai Romas Šležas ir Marytė Kavaliauskaitė-Murphy.
Renginio metu pristatytas dar vienas vertingas leidinys – Plaškių kaimo bendruomenės iniciatyva parengta ir šiemet išleista kraštotyrinė knyga „Kaimas rašo savo istoriją. Plaškiai“, leidinį pristatė šios bendruomenės pirmininkė, knygos sudarytoja ir įžanginio straipsnio autorė Danutė Bardauskienė.
Vidudienis tradiciškai palydėtas meno gaida – kraštiečiai supažindinti su beveik 25-rius metus tapančio šilutiškio dailininko Sauliaus Šedžio tapybos darbų paroda „Mažosios Lietuvos vaizdai ir ženklai“. Įtaigių realistinių vaizdų darbų paroda sudaryta iš trijų dalių: architektūros vaizdinių, gamtovaizdžių ir floros atvaizdų.
Anot Sauliaus Šedžio, realistinis paveikslų vaizdas išgaunamas viename kūrinyje sujungiant kelias skirtingas tapymo technikas. Daug Sauliaus Šedžio darbų yra iškeliavę į įvairias pasaulio šalis. Iki 2015 m. sausio 10 d. Pagėgių savivaldybės viešojoje bibliotekoje eksponuojamos šio dailininko parodos „Mažosios Lietuvos vaizdai ir ženklai“ kūriniai parduodami, jie gali tapti puikia namų puošmena ar kalėdine dovana.
Su Sauliumi Šedžiu buvo atvykusi ir jo žmona, tautodailininkė, juvelyrė Darija Šedienė, susirinkusiems pristačiusi savo rankų darbo papuošalus, pagamintus iš įvairiausių medžiagų: vario, žalvario, gintaro, sidabro, kurių tądien galėjo įsigyti ir renginio dalyviai.
Literatūros ir meno vidudienis Pagėgiuose nuvilnijo, palikdamas jame dalyvavusių kraštiečių veiduose giedros nuotaikos liepsnelę ir malonių susitikimų džiaugsmą.

Sonata Vitkutė
Bibliotekos metodininkė – skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja

Sidabriniai papuošalai Silvera.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Daugiausia bičių laikoma Aukštaitijoje

Įvairiose pasaulio šalyse skambinama pavojaus varpais dėl masiškai nykstančių bičių, tačiau, panašu, kad Lietuvai tai negresia. Lietuvos statistikos departamentas skelbia, kad mūsų šalyje kasmet auga ne tik bičių šeimų skaičius, bet ir surenkamo medaus kiekis. Skaičiuojama, kad pernai, 2021-aisiais, darbštuolės bitelės prinešė 7 894 tonas medaus. 2020-aisiais šis skaičius siekė 6 033 tonas. Surenkamo medaus kiekis, palyginti su 2011 m., išaugo 4,4 karto –prikopinėta 1 797 tonos medaus. Bičių šeimų skaičius taip pat augo. Šių metų pradžioje visoje Lietuvoje buvo

Savaitgalį Vilkyčius užplūs Lietuvos automobilių kroso čempionato dalyviai

Jau artėjantį sekmadienį Vilkyčių automobilių sporto komplekse ir vėl bus galima išgirsti variklių griausmą. Praėjus vos kiek daugiau nei dviem savaitėms po čia įvykusio Europos automobilių kroso čempionato etapo dabar prie starto stos mūsų šalies autokroso elitas. Čia vyks antrasis Lietuvos automobilių kroso A ir B lygos čempionatų etapas. Vilkyčių trasa Lietuvos autokroso lenktynininkams – puikiai pažįstama, o kai kurie mūsų šalies sportininkai čia paskutinį sykį varžėsi dar birželio 10-12 dienomis. Tąsyk šiame automobilių sporto komplekse buvo surengtos aukščiausios kategorijos

Informuoja policija: Švėkšnoje suskaldyti 7 kapų paminklai

Šilutės rajono policijos komisariate tiriami šie pastarųjų dienų įvykiai rajone. Tai – ir ilgojo Joninių savaitgalio įvykiai, taip pat pranešama apie pastaruoju metu gautus pranešimus. Birželio 27-os rytą  Švėkšnos kapinėse pastebėti septyni suskaldyti kapų paminklai. Nuostolis apie 15 000 eurų. Birželio 23 d. po pietų  Stadiono g., Šilutėje, automobilis BMW 528xi, kurį vairavo vyras, gim. 1956 m., nepraleido pagrindiniu keliu važiavusio automobilio „Toyota Celica“, kurį vairavo vyras, gim. 1998 m., ir su juo susidūrė. Eismo įvykio metu nukentėjo automobilio „Toyota

Pokyčiai rajono piniginėje

Birželio 30 d. planuojamas Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdis. Numatyta vėl tikslinti šių metų biudžetą: pajamas, išlaidas, kam skirtas lėšas švietimo, kultūros ir kitos įstaigos gali panaudoti. Kas keisis? Švietimas Švietimo, mokslo ir sporto ministro įsakymu skirta lėšų savivaldybių bendrojo ugdymo mokyklų tinklo stiprinimo iniciatyvoms skatinti: Šilutės r. savivaldybei tenka beveik 31,8 tūkst. Eur dotacija. Ta pati ministerija skyrė  beveik 6 000 Eur išlaidoms, susijusioms su suaugusių asmenų, atvykusių į Lietuvą iš Ukrainos dėl Rusijos karinių veiksmų Ukrainoje, lietuvių kalbos

Taip pat skaitykite