Literatūros ir meno Kalėdos Pagėgių bibliotekoje

Pagėgių savivaldybės viešosios bibliotekos bendruomenė pakvietė kraštiečius, raštijos ir meno gerbėjus į adventinį literatūros vidudienį, kurio metu skaitytojams pristatytos respublikinės literatūrinės akcijos: Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota akcija „Knygų Kalėdos“ ir „Metų knygos rinkimai“.

Renginio svečius sveikina Pagėgių savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Elena Stankevičienė.  Astos Andrulienės nuotr.

Renginio svečius sveikina Pagėgių savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Elena Stankevičienė.
Astos Andrulienės nuotr.

Kasmet LRT, LR kultūros ministerija, Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacija rengia „Metų knygos rinkimus“. Pasidžiaugta, kad šiemet Pagėgių savivaldybės viešoji biblioteka ir jos skaitytojai jau sulaukė ir pirmųjų „Knygų Kalėdų“ dovanų. Antai pagėgiškė, Pasaulio lietuvių bendruomenės valdybos narė, kultūros komisijos pirmininkė, Šveicarijos lietuvių bendruomenės pirmininkė, „Pagėgių krašto garsintojo“ premijos steigėja Jūratė Jablonskytė-Caspersen (Šveicarija) padovanojo „Metų knygos rinkimuose 2014“ dalyvaujančių poezijos ir suaugusiųjų prozos knygų komplektus. Šiuos leidinius jau galėjo apžiūrėti renginio svečiai. Kraštiečiai pakviesti aktyviai skaityti, balsuoti už labiausiai patikusias knygas ir žiemos pabaigoje išrinkti Pagėgių krašto „Metų knygą 2014“.
Literatūros ir meno vidudienio renginyje Kultūros centro direktorė Svetlana Jašinskienė Pagėgių bibliotekai perdavė Tilžės akto signataro, spaustuvininko Jono Vanagaičio redaguoto ir išleisto istorinio almanacho „Kovos keliais“ (1938 m.) antrąjį leidimą. Šį 2012 m. perleistą Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 15 metų sukakčiai skirtą veikalą Pagėgių savivaldybės viešajai bibliotekai dovanojo Jono Vanagaičio vaikaičiai Romas Šležas ir Marytė Kavaliauskaitė-Murphy.
Renginio metu pristatytas dar vienas vertingas leidinys – Plaškių kaimo bendruomenės iniciatyva parengta ir šiemet išleista kraštotyrinė knyga „Kaimas rašo savo istoriją. Plaškiai“, leidinį pristatė šios bendruomenės pirmininkė, knygos sudarytoja ir įžanginio straipsnio autorė Danutė Bardauskienė.
Vidudienis tradiciškai palydėtas meno gaida – kraštiečiai supažindinti su beveik 25-rius metus tapančio šilutiškio dailininko Sauliaus Šedžio tapybos darbų paroda „Mažosios Lietuvos vaizdai ir ženklai“. Įtaigių realistinių vaizdų darbų paroda sudaryta iš trijų dalių: architektūros vaizdinių, gamtovaizdžių ir floros atvaizdų.
Anot Sauliaus Šedžio, realistinis paveikslų vaizdas išgaunamas viename kūrinyje sujungiant kelias skirtingas tapymo technikas. Daug Sauliaus Šedžio darbų yra iškeliavę į įvairias pasaulio šalis. Iki 2015 m. sausio 10 d. Pagėgių savivaldybės viešojoje bibliotekoje eksponuojamos šio dailininko parodos „Mažosios Lietuvos vaizdai ir ženklai“ kūriniai parduodami, jie gali tapti puikia namų puošmena ar kalėdine dovana.
Su Sauliumi Šedžiu buvo atvykusi ir jo žmona, tautodailininkė, juvelyrė Darija Šedienė, susirinkusiems pristačiusi savo rankų darbo papuošalus, pagamintus iš įvairiausių medžiagų: vario, žalvario, gintaro, sidabro, kurių tądien galėjo įsigyti ir renginio dalyviai.
Literatūros ir meno vidudienis Pagėgiuose nuvilnijo, palikdamas jame dalyvavusių kraštiečių veiduose giedros nuotaikos liepsnelę ir malonių susitikimų džiaugsmą.

Sonata Vitkutė
Bibliotekos metodininkė – skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja

Hits: 28

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite