Literatūros ir meno Kalėdos Pagėgių bibliotekoje

Pagėgių savivaldybės viešosios bibliotekos bendruomenė pakvietė kraštiečius, raštijos ir meno gerbėjus į adventinį literatūros vidudienį, kurio metu skaitytojams pristatytos respublikinės literatūrinės akcijos: Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota akcija „Knygų Kalėdos“ ir „Metų knygos rinkimai“.

Renginio svečius sveikina Pagėgių savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Elena Stankevičienė.  Astos Andrulienės nuotr.

Renginio svečius sveikina Pagėgių savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Elena Stankevičienė.
Astos Andrulienės nuotr.

Kasmet LRT, LR kultūros ministerija, Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacija rengia „Metų knygos rinkimus“. Pasidžiaugta, kad šiemet Pagėgių savivaldybės viešoji biblioteka ir jos skaitytojai jau sulaukė ir pirmųjų „Knygų Kalėdų“ dovanų. Antai pagėgiškė, Pasaulio lietuvių bendruomenės valdybos narė, kultūros komisijos pirmininkė, Šveicarijos lietuvių bendruomenės pirmininkė, „Pagėgių krašto garsintojo“ premijos steigėja Jūratė Jablonskytė-Caspersen (Šveicarija) padovanojo „Metų knygos rinkimuose 2014“ dalyvaujančių poezijos ir suaugusiųjų prozos knygų komplektus. Šiuos leidinius jau galėjo apžiūrėti renginio svečiai. Kraštiečiai pakviesti aktyviai skaityti, balsuoti už labiausiai patikusias knygas ir žiemos pabaigoje išrinkti Pagėgių krašto „Metų knygą 2014“.
Literatūros ir meno vidudienio renginyje Kultūros centro direktorė Svetlana Jašinskienė Pagėgių bibliotekai perdavė Tilžės akto signataro, spaustuvininko Jono Vanagaičio redaguoto ir išleisto istorinio almanacho „Kovos keliais“ (1938 m.) antrąjį leidimą. Šį 2012 m. perleistą Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 15 metų sukakčiai skirtą veikalą Pagėgių savivaldybės viešajai bibliotekai dovanojo Jono Vanagaičio vaikaičiai Romas Šležas ir Marytė Kavaliauskaitė-Murphy.
Renginio metu pristatytas dar vienas vertingas leidinys – Plaškių kaimo bendruomenės iniciatyva parengta ir šiemet išleista kraštotyrinė knyga „Kaimas rašo savo istoriją. Plaškiai“, leidinį pristatė šios bendruomenės pirmininkė, knygos sudarytoja ir įžanginio straipsnio autorė Danutė Bardauskienė.
Vidudienis tradiciškai palydėtas meno gaida – kraštiečiai supažindinti su beveik 25-rius metus tapančio šilutiškio dailininko Sauliaus Šedžio tapybos darbų paroda „Mažosios Lietuvos vaizdai ir ženklai“. Įtaigių realistinių vaizdų darbų paroda sudaryta iš trijų dalių: architektūros vaizdinių, gamtovaizdžių ir floros atvaizdų.
Anot Sauliaus Šedžio, realistinis paveikslų vaizdas išgaunamas viename kūrinyje sujungiant kelias skirtingas tapymo technikas. Daug Sauliaus Šedžio darbų yra iškeliavę į įvairias pasaulio šalis. Iki 2015 m. sausio 10 d. Pagėgių savivaldybės viešojoje bibliotekoje eksponuojamos šio dailininko parodos „Mažosios Lietuvos vaizdai ir ženklai“ kūriniai parduodami, jie gali tapti puikia namų puošmena ar kalėdine dovana.
Su Sauliumi Šedžiu buvo atvykusi ir jo žmona, tautodailininkė, juvelyrė Darija Šedienė, susirinkusiems pristačiusi savo rankų darbo papuošalus, pagamintus iš įvairiausių medžiagų: vario, žalvario, gintaro, sidabro, kurių tądien galėjo įsigyti ir renginio dalyviai.
Literatūros ir meno vidudienis Pagėgiuose nuvilnijo, palikdamas jame dalyvavusių kraštiečių veiduose giedros nuotaikos liepsnelę ir malonių susitikimų džiaugsmą.

Sonata Vitkutė
Bibliotekos metodininkė – skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pokalbis telefonu vairuojant gali kainuoti vairuotojo pažymėjimą…

Dauguma vairuotojų nepaiso Kelių eismo taisyklių reikalavimo – draudimo naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant ir tokiais savo veiksmais kelia pavojų ne tik sau, bet ir kitiems viešajame eisme dalyvaujantiems asmenims. Policijos pareigūnai visoje Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje, liepos mėnesį fiksavo 47 pažeidimus: Tauragėje – 24 pažeidimai; Šilalėje – 4 pažeidimai; Šilutėje – 18 pažeidimų; Pagėgiuose – 1 pažeidimas. Visiems vairuotojams surašyti protokolai pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 417 str. 3 d. Vairuojant naudojantis mobiliaisiais telefonais gresia

Nuspręsta tirti Daivos Žebelienės elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija paskelbė, kad liepos 21d.  pradėtas tyrimas dėl Šilutės rajono savivaldybės tarybos narės Daivos Žebelienės elgesio. Aiškinamasi, ar ji nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo ribojimo atstovauti. Pagal šį teisės aktą valstybinėje tarnyboje dirbantis asmuo neturi teisės atstovauti fiziniams ar juridiniams asmenims ir ginti jų interesų institucijoje ar įstaigoje, kurioje jis dirba. Tyrimas pradėtas gauto pranešimo pagrindu. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija tirs aplinkybes, kai D. Žebelienė galbūt atstovavo UAB „Toluta” interesams 2019 m. ir 2020 m.

Universitetas senąsias kareivines pavers migrantų istorine kryžkele. Gyventojus prašo dalintis senais lagaminais

Rudenį Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto kūrybinė grupė (Raimonda Nabažaitė, Milda Kontrimė, Rima Čerapė) visuomenei ruošiasi pristatyti naują kultūrinį-edukacinį projektą „Migrantas“. Interaktyvios garso, muzikos, istorinio pasakojimo ekskursijos metu Klaipėdos senosios kareivinės (dabar – Klaipėdos universitetas) virs istorine migrantų vieta ir jų likimų kryžkele. „Migrante“ kiekvienam dalyviui bus siekiama suteikti naują tapatybę – Klaipėdoje apsigyvenusio ar laikinai priklydusio žmogaus dalia.   Nuo kareivinių statybos iki Klaipėdos universiteto studentiško šurmulio   Buvusios senosios kareivinės migrantų kryžkele pasirinktos neatsitiktinai. Siekiama,

Bibliotekininkai kurs stalo žaidimą

Lietuvos kultūros taryba skyrė finansavimą Tolygios kultūrinės raidos programai ir finansavo Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos projektą „Stalo žaidimas „Keliauk ir pažink Šilutę“ (projekto vadovė Sandra Jablonskienė) skirdama 3 690,00 Eur finansavimą. Įgyvendindami šį projektą bibliotekininkai kurs inovatyvią, išliekamąją vertę turintį stalo žaidimą, reprezentuojantį Šilutės kraštą. Šis žaidimas bus puiki edukacinė priemonė mokiniams, miestelėnams, kitose Lietuvos vietovėse gyvenantiems žaidėjams, norintiems pažinti ar iš naujo atrasti Šilutės miesto istorijos ir kultūros paveldą. Stalo žaidimas kvies suburti savo draugų kompaniją (komandą) ir

Taip pat skaitykite