Lininė patalynė – kuo ji ypatinga?

Linas, viena seniausių pasaulyje tekstilės rūšių, Lietuvoje turėjo ypatingą reikšmę. Senovėje šventu augalu laikyti linai buvo ne tik apdainuojami liaudies dainose, minimi tautosakoje, bet ir vertinami dėl savo gerųjų savybių – natūralumo, ilgaamžiškumo ir teigiamo poveikio sveikatai. Nors lininės tekstilės populiarumas žymiai sumažėjo atsiradus kitos tekstilės medžiagoms – medvilnei, šilkui, – ištobulinti natūralūs lininiai audiniai pradėti vertinti iš naujo ir vėl sparčiai grįžta į kiekvienus namus.

Asociatyvios nuotraukos šaltinis: canva.com

Žmonės grįžta prie natūralumo

Technologijų vystymasis iš tiesų paveikė žmonių gyvenimus, ypač vartojimo įpročius. Tačiau nors šiandien ir galime rinktis iš daugybės įvairiausių dirbtinių medžiagų, būtent dabar dauguma sugrįžta prie natūraliausių produktų, pradedant  maistu, baigiant daiktais bei drabužiais, todėl ir sintetinę patalynę berasite tikrai ne kiekvieno namuose. Juk miegodami praleidžiame didžiulę savo laiko dalį, o geras patalas turi pakankamai daug įtakos ne tik miego kokybei, bet ir bendrai savijautai. Žmonių siekį grįžti prie natūralumo rodo ir padidėjęs lininės patalynės pirkimas. Išskirtinius lino gaminius siūlantys Fėjos Namai džiaugiasi išaugusiu šio natūralaus pluošto medžiagos paklausa, o svarbiausia, žmonių susirūpinimu savo sveikata.

Išskirtinės lino savybės

Prabangos preke vadinamas lino audinys taip vertinamas ne be reikalo. Daugybe unikalių savybių pasižymintis audinys išsiskiria aukščiausia savo kokybe ir turi tokių savybių, kurių praktiškai neturi joks kitas pluoštas – ilgaamžiškas ir  tvirtas, o svarbiausia – kokybiškas ir kuriantis sveiką aplinką.

Ilgaamžiškumas. Ne veltui senovėje lino gaminiai būdavo perduodami iš vienų rankų į kitas. Kiekvieną dieną naudojamas lininis audinys, pavyzdžiui, patalynė, gali tarnauti net iki 30 metų. Jokia kita medžiaga tiek neišlaiko. Be to kiti, nuolatos plaunami ir naudojami pluoštai, praranda savo spalvą, tampa ne tokie malonūs liesti, o linas pasižymi išskirtiniu fenomenu – ilgainiui medžiaga tampa baltesnė ir švelnesnė. Taigi, naudojant ji ne tik nedyla, bet ir gražėja.

Tvirtumas. Lininis gaminys 3 kartus tvirtesnis už analogišką medvilninį produktą. Būtent dėl šios priežasties jį pažeisti bus gerokai sudėtingiau, o ir natūralus dilimas vyks lėčiau. Lyginant su medvilne, lininė medžiaga dyla žymiai lėčiau ir net 5 kartus ilgiau.

Šiluma. Šaltuoju metų laiku žmonės pradeda labiau vertinti šilumą, tačiau atėjus vasarai ji vėl tampa nereikalinga, kaip ir papildomas pledas naktį. Nenorintiems miegamajame žiemą šalti, o vasarą prakaituoti gali padėti lininė patalynė, kuri užtikrins šilumą kai jums šaltą, o vėsą suteiks kai bus karšta. Žinoma, šildyti bei vėsinti gali ir medvilninis pluoštas, tačiau priklausomai nuo gamybos technologijos jis atliks tik vieną iš šių funkcijų, todėl naudoti ištisus metus netiks. 

Antibakterinės savybės. Neretai žmonės net nežino, jog jie turi vieną ar kitą alergiją, ypač jeigu jos simptomai nėra ryškūs, tačiau bendra tendencija rodo, kad su tuo susiduria nemaža visuomenės dalis. Būtent todėl lininė patalynė gali būti ideali alergiškiems arba jautrią odą turintiems žmonėms. Natūralios medžiagos ne tik nedirgina odos, bet kartu veikia ir kaip apsauga nuo bakterijų. 

Oro laidumas. Tinkama oro cirkuliacija leidžia  užtikrinti natūralų kūno vėdinimą ir išvengti prakaitavimo, kas kelia rimtų problemų naudojant mažai orui pralaidžius pluoštus. Dėl šios priežasties linas net ir sugėręs drėgmę jos savyje ilgai nelaiko – greitai išdžiūsta. 

Asociatyvios nuotraukos šaltinis: canva.com

Kaina neturėtų gąsdinti

Net ir suprantantys bei vertinantys lininės patalynės unikalias savybes neretai atsisako šio gaminio dėl pakankamai nemažos kainos. Iš tiesų, toks produktas kainuos tikrai brangiau negu medvilninis ar kitas sintetinis analogas, tačiau šioje vietoje nereikėtų visko vertinti vien pinigais. Pirmiausia, reikėtų suprasti, jog tokio gaminio tarnavimo laikas bus daug ilgesnis lyginant su bet kuriuo kitu. Žinoma, paskaičiuoti, kiek kainuotų kas keletą metų perkamos naujos, iš kitų medžiagų pagamintos, patalynės, sunku, o galutinė suma, palyginus abu variantus, išliktų panaši. Vienintelis skirtumas – vienu atveju ją išleisite iš karto, kitu – dalimis per ilgesnį laiką. Be to, labai svarbu suprasti ir įvertinti tai, jog sveikata bei gera savijauta yra neįkainojami dalykai, o geras miegas prie jų prisideda itin daug. Į tai vertėtų atkreipti dėmesį ne tik šiuo atveju, bet ir apsisprendžiant dėl kitų pirkinių.

Dėmesys sau ir savo miegui

Grįžimas prie natūralių medžiagų nėra laikina mada ar atsitiktinumas. Kiekvieną dieną vis daugiau žmonių susimąsto apie savo sveikatą ir savijautą, o natūralūs ir ekologiški produktai tikrai gali teigiamai ją veikti. Lininių gaminių unikaliomis ir teigiamomis savybėmis suabejoti taip pat sunku, todėl vis dažniau pasirenkama patalynė iš šios medžiagos. Juk gero miego trokštame visi, o lino savybės – tvirtumas, oro pralaidumas, apsauga nuo bakterijų ir patalynės erkučių – gali užtikrinti, kad poilsis būtų kiek įmanoma labiau efektyvus ir komfortiškas. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Nuo antros Velykų dienos vairuotojų laukia pokyčiai

Balandžio 1 d., pirmadienį, kai yra antroji Velykų diena, o laikrodžiai sekmadienio naktį pasukti viena valanda į priekį, pereita į vasaros laiką, vairuotojų laukia pokyčiai. Tad susikaupti šventinį ilgąjį savaitgalį teks daugiau.  Antrąją Velykų dieną, balandžio 1-ąją, nors minima ir melagių diena, šalies magistraliniuose keliuose ir greitkeliuose keičiasi maksimalus leistinas greitis. Nuo balandžio 1 iki spalio 31 dienos lengvųjų automobilių, motociklų ir triračių vairuotojai greitkeliuose gali važiuoti maksimaliu 120 km/val. greičiu, o magistralėse – 130 km/val. greičiu. Balandį prasideda vasarinių

Valstybė ir šiemet skatins stojančiuosius į pedagogiką

Šiemet į valstybės finansuojamas studijų vietas aukštosiose mokyklose numatoma priimti 12,7 tūkst. pirmakursių – tiek pat, kiek ir pernai. Tačiau siekiama priimti kuo daugiau stojančiųjų į darbo rinkai svarbias studijas. Pirmą kartą formuojama atskira konkursinė eilė stojantiesiems iš socialiai pažeidžiamų grupių. Visų pirmakursių studijoms valstybė numato skirti 14,7 mln. eurų (2023 m. – 14,1 mln. eurų). Tokį sprendimą šiandien Vyriausybė. „Norime paskatinti jaunuolius rinktis tas specialybes, kurios labai svarbios valstybei, darbo rinkai. Stebint augantį tam tikrų specialistų poreikį, šiemet vėl

Policija – apie įvykius Šilutės rajone

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Kovo 27 d. naktį bute Juknaičiuose rastas vyro, gim. 1964 m., kūnas be išorinių smurto požymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Kovo 27 d. ankstų rytą namuose Bikavėnų k., Vainuto sen., rastas moters, gim. 1977 m., kūnas be išorinių smurto požymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Kovo 27 d. popietę namuose Jaunimo al., Šilutėje, pas jaunuolį, gim. 2005 m., rasta 10 vnt. buteliukų, kuriuose galimai yra narkotinių ir psichotropinių medžiagų.

Orai: dienomis bus keliolika laipsnių šilumos

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kokių orų tikėtis artimiausiomis dienomis. Gera žinia – bus šilta. Kovo 28 d., ketvirtadienį, naktis buvo be lietaus. Vėjas pietryčių, 8-13 m/s. Temperatūra 2-7 laipsniai šilumos. Dieną pietvakarių Lietuvoje daug kur palis, vyraus nedidelis lietus. Vėjas pietryčių, 9-14 m/s, kai kur gūsiai 15 m/s. Temperatūra 12-17 laipsnių šilumos. Kovo 29 d., penktadienį, naktį daug kur palis, dieną vietomis silpnas lietus. Vėjas naktį pietryčių, pereinantis į pietvakarių, 7-12 m/s, dieną pietvakarių, pietų, 8-13 m/s, kai kur gūsiai iki

Taip pat skaitykite