Ligonių kasos: akių lęšiukais operacijoms turi pasirūpinti gydymo įstaigos

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) vis dažniau sulaukia pacientų prašymų kompensuoti akių lęšiukų, kuriuos jie patys nusipirko vaistinėse, įsigijimo išlaidas. Ligonių kasų specialistai primena, kad visos kataraktos operacijos atlikimo sąnaudos yra apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis, todėl iš pacientų negali būti reikalaujama akių lęšiukų įsigyti patiems.

Katarakta – gana dažna liga, ypač tarp vyresnio amžiaus pacientų, kai dėl akies lęšiuko drumsčių silpsta rega. Ši liga efektyviai gydoma atliekant kataraktos operacijas, per kurias pašalinamas drumstas akies lęšiukas ir įstatomas naujas dirbtinis. Šios operacijos ir operuojant implantuojami akių lęšiukai privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems žmonėms apmokami iš PSDF. Tačiau daugėja atvejų, kai iš pacientų reikalaujama lęšiukus kataraktos operacijoms įsigyti vaistinėse.

„Jokiuose įstatymuose nėra numatyta galimybė gydymo įstaigai teikti Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis apmokamą sveikatos priežiūros paslaugą su paties paciento kitur įsigytais vaistais ar medicinos pagalbos priemonėmis. Įstaigos privalo pačios pasirūpinti visomis reikiamomis priemonėmis, kad pacientams būtų suteiktos kokybiškos paslaugos“, – pabrėžia VLK direktoriaus pavaduotoja Tatjana Golubajeva.

Dėl akies lęšiuko keitimo operacijos pacientai, turintys siuntimą akies lęšiuko keitimo operacijai, gali kreiptis į bet kurią viešąją ar privačią gydymo įstaigą, sudariusią sutartį su ligonių kasa dėl kataraktos operacijų. Gydymo įstaigai ligonių kasos sumoka nustatytą bazinę kainą už operaciją, į kurios kainą įskaičiuotos ir vidutinės akies lęšiuko įsigijimo sąnaudos. Todėl tiek stacionarinėmis, tiek dienos chirurgijos, tiek ambulatorinės oftalmologijos chirurgijos sąlygomis kataraktos operacijas atliekančios gydymo įstaigos turi pačios įsigyti geros kokybės akių lęšiukus ir užtikrinti, kad pacientams kataraktos operacija būtų nemokama.

Svarbu žinoti, kad gydantis gydytojas pirmiausia privalo informuoti pacientą apie galimybę gauti nemokamą akių lęšiuką, kurio naudojimas pagal paciento sveikatos būklę yra mediciniškai pagrįstas, kuris padėtų išspręsti paciento sveikatos problemą ir už kurį iš jo negali būti reikalaujama jokio papildomo mokesčio. Tik pacientui atsisakius, sveikatos priežiūros įstaiga turi teisę pasiūlyti joje įsigyti kitą akių lęšiuką ir sumokėti PSDF lėšomis apmokamo ir brangesnio akių lęšiuko, įsigyto įstaigoje, kainos skirtumą.

Kitais būdais įsigijusiems akies lęšiukus pacientams išlaidos nėra kompensuojamos. VLK duomenimis, šiais metais iki spalio ligonių kasos apmokėjo daugiau nei 23 tūkst. kataraktos operacijų. Tam prireikė per 13,5 mln. eurų iš PSDF.

Ligonių kasos primena, kad kilus klausimų, kodėl gydymo įstaigoje prašoma primokėti už akies lęšiuką ar operaciją, svarbu nedelsiant to teirautis gydančio gydytojo. Nepavykus išsiaiškinti, rekomenduojama raštu kreiptis į gydymo įstaigos administraciją. Jei jos paaiškinimas netenkintų, su gautu gydymo įstaigos atsakymu galima kreiptis į ligonių kasas. PSDF lėšomis apmokamas kataraktos operacijas atliekančių gydymo įstaigų sąrašą galite rasti ligonių kasų interneto svetainės interaktyvioje paieškoje.

Pranešimą spaudai parengė Valstybinė ligonių kasa

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kaip atgauti pinigus iš bankrutuojančios bendrovės? Praktiniai patarimai kreditoriams

Komentuoja teisės firmos „Sorainen“ teisininkas Erikas Linkevičius Bendrovei pradėjus bankroto procesą, kitos įmonės tikisi atgauti bent dalį susidariusių skolų. Tačiau ar kreditoriams verta imtis aktyvių veiksmų siekiant atgauti skolą iš jau bankrutuojančio skolininko? Vienareikšmio atsakymo į šį klausimą nėra. Dalijamės praktiniais patarimais kreditoriams, norintiems pamėginti atgauti neapmokėtas skolas. Skolos faktą patvirtinantys dokumentai – būtini Bankrutuojančios bendrovės vadovas, pradėdamas bankroto procesą, išsiunčia informacinį pranešimą savo kreditoriams. Pranešime turi būti nurodytas skolos dydis, ketinimas skelbti bankrotą, siūlymas sudaryti pagalbos susitarimą. Ir nors,

Pagalba medicinos priemonėmis: kas kompensuojama onkologiniams pacientams?

Dėl onkologinių ligų gydomi ir slaugomi pacientai dažnai nežino apie galimybę jiems reikalingas medicinos pagalbos priemones gauti nemokamai, rodo naujausia Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) apklausa. Ligonių kasų specialistai primena, kokios priemonės šiems pacientams gali būti kompensuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis. POLA šių metų vasarą atliko beveik 1000 pacientų apklausą dėl inkontinencijos ir žaizdų priežiūros. Tyrimo duomenys parodė, jog net 56 proc. apklaustųjų susiduria su šlapimo ir (ar) išmatų nelaikymo problemomis, o 25 proc. reikalinga žaizdų priežiūra. Didelė

Darbas nuotoliniu būdu: kaip jį organizuoti tinkamai?

Darbo kodekso 52 str. nuotolinis darbas apibrėžiamas kaip darbo organizavimo forma arba darbo atlikimo būdas, kai darbuotojas jam priskirtas darbo funkcijas arba jų dalį visą arba dalį darbo laiko su darbdaviu suderinta tvarka reguliariai atlieka nuotoliniu būdu, tai yra sulygtoje darbo sutarties šalims priimtinoje kitoje, negu yra darbovietė, vietoje, taip pat naudodamas informacines ir elektroninių ryšių technologijas (teledarbas). Dirbti nuotoliniu būdu skiriama darbuotojo prašymu arba šalių susitarimu. Kancleris Šarūnas Orlavičius pabrėžia, kad prašymą dirbti nuotoliniu būdu gali teikti kiekvienas darbuotojas,

Žinios iš policijos

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Lapkričio 29 d. pradėtas tyrimas, dėl įvykio Uostadvaryje, Rusnės sen., kur lapkričio 11 d. pavakare gyvenamojo kambario patalpoje pas vyrą, gim. 1969 m., rastas savadarbis kastetas. Lapkričio 29 d. gautas moters, gim. 1972 m., pareiškimas, kad lapkričio 26 d. naktį namuose Taikos g., Šilutėje, vyras, gim. 1983 m., sukėlė jai fizinį skausmą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Lapkričio 30 d. naktį namuose M. Jankaus g., Šilutėje, vyras, gim. 1985 m., sukėlė fizinį skausmą neblaiviai

Taip pat skaitykite