Lietuvos zoologijos sodas atveria vartus lankytojams     

 

Po beveik 5 mėnesių pertraukos, šeštadienį, kovo 6 d., 9:00 val., Kaune įsikūręs Lietuvos zoologijos sodas vėl atveria vartus lankytojams. Tiesa, neilgam, greitu metu zoologijos sodas užsidarys du metus truksiančiai renovacijai. Tad visi norintys apsilankyti istoriniame zoologijos sode ir atsisveikinti su savo mylimais gyvūnais prieš jiems išvykstant, kviečiami suskubti.

Atvykę į zoologijos sodą lankytojai vėl galės gėrėtis įspūdingais laukiniais gyvūnais. Zoologijos sodo svečių laukia gausus būrys kanopinių žvėrių – stumbrai, lamos, kupranugariai, vaikų numylėtinės – kamerūno ožkytės. Taip pat plėšriųjų žinduolių būrio atstovai – snieginiai leopardai, amūriniai tigrai, arktinai vilkai, lūšys ir kiti. Lankytojų pasiilgęs ir Lietuvos zoologijos sodo įžymybė – ruonis Kajus.

Lankytojai turėtų paskubėti, mat atšilus orams didelė dalis gyvūnų iškeliaus į kitus zoologijos sodus, tarp jų ir ruonis Kajus, snieginiai leopardai, nykštukinė begemotė Colė, antilopės gnu, lyguminė tapyrė Lita ir kiti. Lankytojai kol kas neišvys vidinėse patalpose – akvariume, terariume, paukščių namelyje esančių gyvūnų. Į lauką kol kas neišleidžiami ir šiltamėgiai gyvūnai – pekariai, žirafos, begemotai, antilopės gnu ir kiti. Šiltomis vidinėmis patalpomis vis dar džiaugiasi papūgos ir vandens paukščiai, tad jų bent kol kas lankytojams nebus galimybės pamatyti.

Lankytojų laukia ir naujas gyventojas

Karantino metu zoologijos sode apsigyveno didingos rūšies atstovas dramblys. Tiesa tai ne tikras gyvūnas, o metalo virtuozo Remigijaus Rabikausko sukurta skulptūra. Beveik dviejų metrų aukščio iš metalo pagaminta sėdinčio dramblio skulptūra nuo šiol pasitiks visus į laukinių gyvūnų karalystę įžengusius lankytojus. Jonavoje gyvenantis menininkas zoologijos sodui skulptūrą padovanojo norėdamas prisidėti prie zoologijos sodo puoselėjimo.

Ekskursijos

Gyvūnų mylėtojams norintiems geriau pažinti zoologijos sode gyvenančius gyvūnus, bus siūloma iš anksto užsisakyti atvirame ore vykstančias pažintines ir temines ekskursijas. Edukacijas ves visus Lietuvos zoologijos sodo gyvūnus pažįstantys edukologai. Laikantis karantino ribojimų, edukacinės programos bus teikiamos ne didesnėms nei 5 asmenų grupėms. Daugiau apie siūlomas edukacines programas ir kaip galima jas užsisakyti, sužinoti galima Lietuvos zoologijos sodo internetinėje svetainėje, adresu www.zoosodas.lt/zoo-mokyklele/edukacines-programos/ .

Bilietai internetu

Lietuvos zoologijos sodas dirbs visomis savaitės dienomis 9.00-17.00 val. (kasos iki 16.00 val.). Lietuvos zoologijos sodo personalas dės visas pastangas, kad apsilankymas Lietuvos zoologijos sode būtų saugus ir malonus. Kad nereiktų būriuotis eilėse prie kasų, lankytojai kviečiami bilietus įsigyti internetu, adresu www.zoosodas.lt/BilietuPirkimas. Zoologijos sodo teritorijoje įrengtas ne vienas punktas, kuriame lankytojai galės dezinfekuoti rankas. Dažnai liečiamus paviršius reguliariai dezinfekuoja mūsų darbuotojai. Labai prašome laikytis asmens higienos ir kitų privalomų rekomendacijų mūsų visų sveikatai saugoti.

Austėja Rimdžiūtė, Lietuvos zoologijos sodo Komunikacijos ir edukacijos skyriaus reklamos vadybininkė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Sutikta Birutės Morkevičienės knyga „Saulės taku“

Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje kovo 28-osios pavakarę įvyko susitikimas su Šilutės trečiojo amžiaus universiteto literatų sambūrio „Vėdrynas“ literate, Lietuvos nepriklausomų rašytojų sąjungos nare Birute Morkevičiene, pristatyta jos nauja knyga „Saulės taku“. Šilutėje gyvenanti literatė yra išleidusi keturias autorines knygas, devynių knygų redaktorė,  penkių – bendraautorė. B. Morkevičienė publikuoja straipsnius rajono spaudoje, eilėraščius – laikraštyje „Gintaro gimtinė“. Renka medžiagą ir teikia rajono laikraščio „Šilokarčema“ literatų sambūrio „Vėdrynas“ pasiūlytam priedui „Žodžio šviesoje“. Susitikimo metu autorės poeziją skaitė Šilutės pirmosios gimnazijos moksleiviai.

Momentiniai mokėjimai bus vykdomi ir Velykų laikotarpiu

Lietuvos bankas primena, kad šventiniu laikotarpiu dėl momentinių mokėjimų teikiamų galimybių didžioji dauguma mokėjimo paslaugomis besinaudojančių klientų galės pervesti pinigus į sąskaitą kitame banke ar elektroninių pinigų įstaigoje (EPĮ) per kelias sekundes. Įprastus pavedimus atliekantys klientai turėtų atkreipti dėmesį į tai, kad jie nebus vykdomi Didįjį penktadienį, šventinį savaitgalį ir antrąją šv. Velykų dieną, t. y. kovo 29-balandžio 1 dienomis. Momentiniai mokėjimai gavėjams kitose finansų įstaigose bus atliekami kaip įprastai – 24 val. per parą, 7 dienas per savaitę. Juos

Lankantiems gražiausias Lietuvos vietas – nuostabius vaizdus atveriantys apžvalgos bokštai

Lietuvoje – daugiau nei 30 kvapą gniaužiančias panoramas atveriančių apžvalgos bokštų, kurie kartu su kitais gamtoje esančiais turistiniais objektais nuolat patenka tarp populiariausių keliautojų pasirinkimų, rodo kasmet atliekami vietinio turizmo tyrimai. Nacionalinė turizmo skatinimo agentūra VšĮ „Keliauk Lietuvoje“ kartu su turizmo informacijos centrais ir Valstybine saugomų teritorijų tarnyba parengė rekomenduojamų aplankyti apžvalgos bokštų, apžvalgos ratų, platformų, bokštelių ir kitų statinių sąrašą. Pasiryžę įkopti į visus 36, pasieksite daugiau nei 600 m aukštį, prilygstantį dviem Eifelio bokštams, pastatytiems vienas ant kito.

Netrukus žengsime į vasaros laiką − kodėl šis metas itin pavojingas vairuotojams?

Įvairūs tyrimai ir gyventojų apklausos rodo, kad du kartus per metus persukinėti laikrodžio rodykles iš žiemos į vasaros laiką ir atvirkščiai daugeliui žmonių nėra priimtina. Apie laiko sukiojimo poveikį žmogaus sveikatai kalbama nuolat, nes tai turi poveikio mūsų fizinei ir psichinei savijautai, išauga kritinių ligų rizika, mažėja darbingumas. Tačiau yra dar viena priežastis, dėl kurios laiko pasukimas dukart metuose tampa mirtinai pavojingu gyvybei. Artūro Juodeikio, „Lietuvos draudimo“ Žalų departamento direktoriaus, komentaras Laiko keitimas paveikia ne tik žmogaus sveikatą ir savijautą,

Taip pat skaitykite