Lietuvos vairuotojai – nekultūringi, bet niekada nepamiršta padėkoti

Beveik ketvirtadalis šalies gyventojų mano, jog lietuvių vairavimo kultūra – pasibaisėtina, o įžūlus elgesys prie vairo jau tapo norma. Vos 12 proc. gyventojų Lietuvos vairuotojus vertina kaip pagarbius ir kultūringus. Tokią lietuvių nuomonę apie šalies gyventojų vairavimo kultūrą atskleidė lankomiausio transporto skelbimų portalo Autoplius.lt atlikta apklausa.

Didžioji dalis apklaustųjų (63 proc.) kitų vairuotojų elgesį kelyje vertina kaip „nelabai kultūringą“.

„Dauguma žmonių mano, jog bendra vairavimo kultūra Lietuvoje – žema, tačiau į kitus dėl to pirštais nerodo. Beveik tiek pat (60 proc.) apklaustųjų prisipažįsta, jog kartais ir patiems tenka pasielgti įžūliai ir pažeisti taisykles. Tai galima pastebėti ir kelyje – kitų eismo dalyvių visai nepaisančių vairuotojų pasitaiko gana retai, tačiau užlendančių ar pamirštančių parodyti posūkį netrūksta“, – pastebi V. Daukšas, Autoplius.lt plėtros vadovas.

Būtent įžūlus užlindimas kelyje yra labiausiai vairuotojų erzinantis elgesys kelyje (taip mano net 68 proc.) Pusė apklausoje dalyvavusių vairuotojų nepatenkinti, kai kiti eismo dalyviai nerodo posūkių, 45 proc. – kai vairuotojai be jokios priežasties ar piktybiškai nepraleidžia.

Apklausa parodė, kad vairuotojams labiau nepatinka tie eismo dalyviai, kurie važiuoja per lėtai, negu tie, kurie greitį viršija. Trečdalį apklaustųjų labiausiai erzina lėčiau nei leistina važiuojantys vairuotojai, vos 12 proc. – kai greitis yra viršijamas.

Penktadalis vairuotojų dažniausiai susierzina tuomet, kai priešais važiuojantys automobiliai užmiršta išjungti ilgąsias šviesas, dešimtadalis – kai be reikalo rodomas posūkio signalas ir taip stabdomas visas eismas.

Tiesa, apklausos dalyviai ir patys pripažįsta dažnai pasielgiantys nekultūringai. Net 65 proc. apklaustųjų pripažino viršijantys greitį, 17 proc. kartais užmiršta parodyti posūkį, o apie 9 proc. neišjungia ilgųjų šviesų ir mėgsta įžūliai užlįsti.

„Nors dauguma vairuotojų mano, kad Lietuvoje vairuotojai nėra kultūringi, apklausa parodė, kad lietuviai už gerą ir kultūringą poelgį kelyje moka atsidėkoti. Net 93 proc. apklaustųjų teigė, jog visuomet padėkoja kitiems eismo dalyviams, jeigu jie praleidžia ar kitaip padeda kelyje. Nors ir atrodo paprastas veiksmas, padėka kelyje visus vairuotojus skatina elgtis kultūringiau“, – sako V. Daukšas.

Tiesa, beveik penktadalis gyventojų (19 proc.) mano, jog eismo kultūra per pastaruosius dešimt metų – pablogėjo. Tiek pat žmonių galvoja, kad vairuotojų požiūris į kitus eismo dalyvius per dešimtmetį visiškai nepasikeitė.

„Vairavimo egzaminų sistema keitėsi jau keletą kartų, tačiau mokantis vairuoti labai daug dėmesio skiriama teorinėms subtilybėms, pavyzdžiui, taisyklėms apie kitų transporto priemonių vilkimą, kurių prireikia itin retai, o ne vairavimo kultūros mokymui. Tai viena iš priežasčių, kodėl vairavimo kultūra Lietuvoje keičiasi lėčiau nei galėtų”, – pastebi V. Daukšas.

Tiesa, per 40 proc. apklaustųjų mano, kad per pastaruosius 10 metų eismo kultūra Lietuvos keliuose pagerėjo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rinkimai: šilutiškių karjeros šuoliai Lietuvoje

Šilutės Vydūno gimnaziją baigęs Valdas Benkunskas išrinktas Vilniaus miesto savivaldybės meru, šilutiškė Nijolė Dirginčienė pirmajame tiesioginių merų rinkimų ture vėl išrinkta Birštono savivaldybės mere. Verta priminti, kad sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys irgi šilutiškis. Seimo narys, ne vieną kadenciją tiesiogiai išrinktas į Lietuvos parlamentą, Zigmantas Balčytis yra mokęsis Šilutės pirmojoje gimnazijoje. Iš vicemero – į merus Rusnėje gyvenančių Adelės ir Stanislovo Benkunskų jauniausias sūnus Valdas, kuriam lapkritį sukako 38 metai, tiesioginių merų rinkimų antrajame ture nugalėjo Artūrą Zuoką ir tapo

Beveik pusė šalies gyventojų svarsto, ar perrašyti elektros tiekimo sutartis

Elektros tiekėjams jau ne pirmą mėnesį mažinant vartotojams kainas, galimybe sudaryti naują tiekimo sutartį susidomėjo 42 proc. Lietuvos gyventojų. Tai rodo reprezentatyvi bendrovės „Spinter tyrimai“ apklausa. Kas šeštas gyventojas teigia šiemet jau pasirašęs naują elektros tiekimo sutartį, o kas ketvirtas kol kas domisi tiekėjų pasiūlymais. Pasak apklausą inicijavusios energetikos sprendimų bendrovės „Elektrum Lietuva“ komercijos direktorės Neringos Petrauskienės, apklausos rezultatai atspindi realią situaciją, kurią stebi ir elektros tiekėjai. „Metų pradžioje pradėję mažinti buitiniams vartotojams tiekiamos elektros kainas, keliskart daugiau užklausų sulaukėme

Pagėgių savivaldybėje sulaikyti penki rinkėjų papirkinėjimu įtariami asmenys

2023 m. kovo 16 d. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 172 str. 1 d. (trukdymas pasinaudoti rinkimų teise). Tyrimo metu sulaikyti penki asmenys, kurie įtariami rinkėjų papirkinėjimu Pagėgių savivaldybėje. Rinkėjų balsai buvo perkami Lietuvos regionų partijos naudai. Apklausti keturi įtariamieji (gim. 1984 m., gim. 1960 m., gim. 1979 m. ir gim. 1984 m.). Jiems paskirtos kardomosios priemonės – rašytinis pasižadėjimas neišvykti. Įtariamasis, gim. 1961 m., uždarytas į areštinę. Visiems minėtiems asmenims

Kiek pinigų šiemet teks sportui Šilutės rajone?

Šilutės rajono savivaldybės taryba dar kovą turės apsispręsti, kiek biudžeto lėšų paskirsčius sportininkų ugdymo centrams, sporto klubams bei nevyriausybinėms sporto organizacijoms. Komisija, įvertinusi gautus projektus, jau paskirstė konkrečias sumas ir apsisprendė, kam siūlo išdalinti 45 tūkst. Eur. 8 projektai – olimpinėms sporto šakoms Šilutės bokso klubas „Kovotojas“ – „Bokso sportinės veiklos vystymas ir plėtra 2023 m.“ – 2500 Eur; Šilutės stalo teniso klubas „Varmas“ – „Klubo trijų komandų dalyvavimas naujame Lietuvos stalo teniso asociacijos komandiniame čempionate“ – 1000 Eur; Šilutės

Taip pat skaitykite