Lietuvos nepriklausomybės atgavimą primena… barzda

Minint 25-ąsias Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo metines, kovo 11 d. Tauragės aps. VPK Pagėgių policijos komisariato viršininkas Artūras Mikalauskas, Policijos generalinio komisaro Lino Pernavo įsakymu įteikė pirmojo laipsnio pasižymėjimo ženklą „Už nuopelnus“ buvusiam policijos sistemos pareigūnui Vaclovui Kasnauskui. Policijos veteranas šiandien švenčia garbingą 60 m. jubiliejų. Jam taip pat įteikta Lietuvos policijos generalinio komisaro L. Pernavo padėka.

Garbingą apdovanojimą V. Kasnauskui įteikė dabartinis Pagėgių PK viršininkas Artūras Mikalauskas.

 

Pagėgių policijos komisariate Vaclovas Kasnauskas pradėjo dirbti 1994 m. Vaclovas Kasnauskas vidaus reikalų ministerijos pensininku tapo 1998 m. Net ir būdamas pensijoje jis aktyviai dalyvauja policijos bendruomenės visuomeninėje veikloje, aktyviai dalyvauja policijos organizuojamose renginiuose, rodo iniciatyvą perduodant policijos tradicijas jaunajai kartai. Savo idėjomis, meniniais, muzikiniais sugebėjimais viešina policijos profesiją, propaguoja sportinę veiklą.
Policijoje V. Kasnauskas pradėjo dirbti dar sovietiniais laikais – 1980 m. Prisimindamas Lietuvos nepriklausomybės atgavimo laikus, jis pasakojo, kad tuomet dirbo Tauragėje. 1990 m. kovo 11 d. dauguma jo kolegų buvo išsiųsti dirbti į Vilnių, likusiems Tauragėje teko juos pavaduoti ir darbuotis už kelis.
Pagėgiuose gyvenantis policijos veteranas su šypsena prisimena, kad tuo metu, kai teko pavaduoti kolegas, jis negalėjo grįžti namo ištisą savaitę –p er tą laiką spėjo net barzda apželti, mat su savimi nebuvo pasiėmęs skutimosi reikmenų… Sugrįžus žmona pagyrė jo barzdą, tad šį praeitį primenantį akcentąV. Krasnauskas išsaugojo iki šių dienų.
Šiandien garbingą 60 m. jubiliejų švenčiantis V. Kasnauskas vis dar palaiko ryšius su dabartiniais policijos pareigūnais. Dalyvauja jų rengiamuose renginiuose, dažnai demonstruodamas savo muzikinius gabumus. Vaclovas groja įvairiais pučiamaisiais instrumentais, akordeonu. Nors oficialiai jis jau 17 m. pensininkas, neapleidžia ir sporto – žaidžia tinklinį, lauko tenisą, futbolą.
Gerus santykius su dabartiniais policijos pareigūnais palaikantivs V. Kasnauskas sakė, jog šių dienų policija gerokai pasikeitusi.
„Vis mažiau pažįstamų veidų sutinku tarp dabartinių pareigūnų, dirbti ateina vis daugiau naujų, jaunų pareigūnų. Džiugu, kad policijoje vyksta teigiami pokyčiai ir ji akivaizdžiai tobulėja. Pareigūnai tampa madangesni, iš jų nebeišgirsi sovietinio žargono.
Džiaugiuosi garbingu apdovanojimu „Už nuopelnus“. Vis pažiūriu į jį ir pamąstau, kada bus galimybė juo pasipuošti. Geri jausmai ir prisiminimai apima kai būnant pensininku sulauki tokio įvertinimo už savo darbą. Sovietiniais laikais yra tekę gauti apdovanojimų, kurie būdavo skiriami už išdirbtą darbo stažą. Pasinaudodamas proga buvusiems kolegoms norėčiau palinkėti sveikatos, o naujiems pareigūnams – sėkmės, kantrybės ir ištvermės“, – kalbėjo V. Kasnauskas.
Policijos bendruomenė didžiuojasi šiuo nuostabiu žmogumi, kuris rodo pavyzdį, kaip branginti Lietuvos Nepriklausomybę.
Veteranas kolegų apibūdinamas kaip pareigingas, paslaugus, lengvai bendraujantis, išklausantis kitų nuomonę ir noriai padedantis.

Pagėgių policijos komisariato policijos kolektyvas prašė perduoti sukaktuvininkui sveikinimo žodžius:
„Gyvenimas yra gražus, kada jis pilnas ieškojimų, nerimo ir atradimo džiaugsmo, turtingas aukštais siekiais ir prasmingais darbais. Šio ypatingo ir gražaus jubiliejaus proga sveikiname savo buvusį kolegą, linkime sveikatos, tyro džiaugsmo ir skambių dainų“.

Simonas SKUTULAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Natkiškietės prakalbino moliūgus

Natkiškių kultūros namuose, meno mėgėjų kolektyvų atstovai kartu su „Moterų seklyčia“, bandė prakalbinti moliūgus. Edukaciją ir pavadinome „Prakalbink moliūgą“. Atmosfera buvo draugiška, šilta, o dirbančiųjų nuotaika puiki ir pakili. Atlikus gana sunkų, bet gerą darbą, smagu pasigrožėti ne tik patiems, bet akis paganyti ir kitiems. Ačiū meno mėgėjų kolektyvų atstovams ir darbščiųjų rankų būrelio moterims už edukacinę veiklą. Po trijų valandų darbo, sėdome prie pabaigtuvių stalo. Vaišinomės meno vadovo Valdo iškeptu pyragu, žolelių arbata. Dėkojame už moliūgus Sonatai ir Rimui

Pieno separatoriai – šiuolaikinio verslo pagalbininkai

Daugelis mūsų kasdien vartoja pieno produktus, geria gryną pieną. Tačiau taip pat daugelis nepagalvoja apie tai, kaip pienas pasiekia mūsų stalą, mūsų stiklines ir tuo pačiu skrandžius.  Žinoma, tai yra ilgas darbas, kuris prasideda gyvūno priežiūra ir baigiasi technikos indėliu, kuris garantuoja ne tik tikslumą, tačiau ir našumą. Darbų optimizacijai reikalingas pieno separatorius be kurio šiuolaikinė pieninkystės rinka nebūtų tokia gera kokia yra šiuo metu. Nors įranga buvo išrasta jau XIX amžiuje, tačiau plačiai pradėta naudoti tik XX. Šiuo metu

Kokybiški dažai, lakas bei klijai Kaune – kaip išsirinkti?

Kokybiškos ir tinkamos priemonės yra bene svarbiausias aspektas, kai kalbame apie įvairius remonto darbus. Esminiais faktoriais dažniausiai tampa būtent geras lakas, dažai bei klijai. Kaunas pasižymi išties didele šių prekių pasirinkimo įvairove, todėl garantuotai surasite jus labiausiai tenkinantį variantą. Visgi, sudėtingiausiu aspektu gali būti nežinojimas, nuo kur pradėti šias paieškas. Geriausiu pagalbininku šioje situacijoje galėtų būti info.lt portalas, mat čia vienoje vietoje surasite daug skirtingų įmonių, o tai palengvins išsirinkti optimaliausią variantą. Kokybiški dažai Dažai Kaune yra viena populiariausių prekių,

Savivaldybė planuoja imti 750 tūkst. Eur ilgalaikę paskolą

Ar imti ilgalaikę 750 tūkst. eurų paskolą spalio paskutinę savaitę bus svarstoma Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdyje. Kitą savaitę vyksiančiuose Tarybos komitetų posėdžiuose dėl to vyks svarstymai ir diskusijos. Savivaldybės Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Dorita Mongirdaitė vietos politikams pateiktame aiškinamajame rašte nurodo, kad  Savivaldybės 2021 metų prognozuojamos pajamos, nuo kurių skaičiuojamas Savivaldybės skolinimosi limitas, yra 25 823 tūkst. eurų. Savivaldybės skolinimosi limitas (60 proc.) sudaro 15 493,8 tūkst. eurų. Savivaldybės negrąžintų ilgalaikių paskolų likutis 2021 m. sausio 1 d.

Taip pat skaitykite