Lietuvos nepriklausomybės atgavimą primena… barzda

Minint 25-ąsias Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo metines, kovo 11 d. Tauragės aps. VPK Pagėgių policijos komisariato viršininkas Artūras Mikalauskas, Policijos generalinio komisaro Lino Pernavo įsakymu įteikė pirmojo laipsnio pasižymėjimo ženklą „Už nuopelnus“ buvusiam policijos sistemos pareigūnui Vaclovui Kasnauskui. Policijos veteranas šiandien švenčia garbingą 60 m. jubiliejų. Jam taip pat įteikta Lietuvos policijos generalinio komisaro L. Pernavo padėka.

Garbingą apdovanojimą V. Kasnauskui įteikė dabartinis Pagėgių PK viršininkas Artūras Mikalauskas.

 

Pagėgių policijos komisariate Vaclovas Kasnauskas pradėjo dirbti 1994 m. Vaclovas Kasnauskas vidaus reikalų ministerijos pensininku tapo 1998 m. Net ir būdamas pensijoje jis aktyviai dalyvauja policijos bendruomenės visuomeninėje veikloje, aktyviai dalyvauja policijos organizuojamose renginiuose, rodo iniciatyvą perduodant policijos tradicijas jaunajai kartai. Savo idėjomis, meniniais, muzikiniais sugebėjimais viešina policijos profesiją, propaguoja sportinę veiklą.
Policijoje V. Kasnauskas pradėjo dirbti dar sovietiniais laikais – 1980 m. Prisimindamas Lietuvos nepriklausomybės atgavimo laikus, jis pasakojo, kad tuomet dirbo Tauragėje. 1990 m. kovo 11 d. dauguma jo kolegų buvo išsiųsti dirbti į Vilnių, likusiems Tauragėje teko juos pavaduoti ir darbuotis už kelis.
Pagėgiuose gyvenantis policijos veteranas su šypsena prisimena, kad tuo metu, kai teko pavaduoti kolegas, jis negalėjo grįžti namo ištisą savaitę –p er tą laiką spėjo net barzda apželti, mat su savimi nebuvo pasiėmęs skutimosi reikmenų… Sugrįžus žmona pagyrė jo barzdą, tad šį praeitį primenantį akcentąV. Krasnauskas išsaugojo iki šių dienų.
Šiandien garbingą 60 m. jubiliejų švenčiantis V. Kasnauskas vis dar palaiko ryšius su dabartiniais policijos pareigūnais. Dalyvauja jų rengiamuose renginiuose, dažnai demonstruodamas savo muzikinius gabumus. Vaclovas groja įvairiais pučiamaisiais instrumentais, akordeonu. Nors oficialiai jis jau 17 m. pensininkas, neapleidžia ir sporto – žaidžia tinklinį, lauko tenisą, futbolą.
Gerus santykius su dabartiniais policijos pareigūnais palaikantivs V. Kasnauskas sakė, jog šių dienų policija gerokai pasikeitusi.
„Vis mažiau pažįstamų veidų sutinku tarp dabartinių pareigūnų, dirbti ateina vis daugiau naujų, jaunų pareigūnų. Džiugu, kad policijoje vyksta teigiami pokyčiai ir ji akivaizdžiai tobulėja. Pareigūnai tampa madangesni, iš jų nebeišgirsi sovietinio žargono.
Džiaugiuosi garbingu apdovanojimu „Už nuopelnus“. Vis pažiūriu į jį ir pamąstau, kada bus galimybė juo pasipuošti. Geri jausmai ir prisiminimai apima kai būnant pensininku sulauki tokio įvertinimo už savo darbą. Sovietiniais laikais yra tekę gauti apdovanojimų, kurie būdavo skiriami už išdirbtą darbo stažą. Pasinaudodamas proga buvusiems kolegoms norėčiau palinkėti sveikatos, o naujiems pareigūnams – sėkmės, kantrybės ir ištvermės“, – kalbėjo V. Kasnauskas.
Policijos bendruomenė didžiuojasi šiuo nuostabiu žmogumi, kuris rodo pavyzdį, kaip branginti Lietuvos Nepriklausomybę.
Veteranas kolegų apibūdinamas kaip pareigingas, paslaugus, lengvai bendraujantis, išklausantis kitų nuomonę ir noriai padedantis.

Pagėgių policijos komisariato policijos kolektyvas prašė perduoti sukaktuvininkui sveikinimo žodžius:
„Gyvenimas yra gražus, kada jis pilnas ieškojimų, nerimo ir atradimo džiaugsmo, turtingas aukštais siekiais ir prasmingais darbais. Šio ypatingo ir gražaus jubiliejaus proga sveikiname savo buvusį kolegą, linkime sveikatos, tyro džiaugsmo ir skambių dainų“.

Simonas SKUTULAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Įsimenanti literačių rudeninė pažintis su Užnemune

Išvyką į Kybartų miestelį, įsikūrusį pasienyje su Kaliningrado sritimi, sugalvojome ne atsitiktinai. 2022 metus Lietuvos Respublikos Seimas yra paskelbęs Sūduvos metais ir Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos metais. Mūsų, Šilutės TAU sambūrio „Vėdrynas“ literačių, laukė ekskursija po istorinį Kybartų senamiestį ir, žinoma, po 2002 metais netikėtai atrastus požemius, esančius po Kybartų geležinkelio stotimi. Keturių valandų ekskursijoje mus lydėjo gidas Vitas Katkevičius, veiklus ir atsidavęs savo miestui Kybartų bendruomenės pirmininkas, pakvietęs mus į šią kelionę. Ties Jurbarku pervažiavę ilgiausią Lietuvoje tiltą per

Seimas paskelbė savivaldos rinkimus, jie vyks kitų metų kovo 5 d.  

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks eiliniai savivaldybių tarybų ir merų rinkimai. Tokią rinkimų datą savo nutarimu įtvirtino Seimas. Už tokį Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen parengtą nutarimą ketvirtadienį balsavo 119 Seimo narių, prieš balsavusių nebuvo, 1 parlamentaras susilaikė. Nutarimas dėl savivaldos rinkimų datos įsigalios šių metų spalio 7 d. Seimui paskelbus rinkimų datą, prasidės politinė rinkimų kampanija. Rinkimų kodeksas numato, kad rinkimų politinė kampanija prasideda nuo rinkimų datos paskelbimo ir baigiasi praėjus 100 dienų nuo Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK)

Savaitgalį pasitrauks lietus, sugrįš šalnos ir rudeniška šiluma

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad rugsėjo 23 d., penktadienį, tankesni debesys sukinėsis rytinėje šalies pusėje. Vietomis sulauksime trumpalaikio, nedidelio lietaus. Labiausiai jis tikėtinas rytiniuose rajonuose. Pūs nestiprus šiaurės vakarų, šiaurės krypties vėjas. Aukščiausia temperatūra sieks 12-16 laipsnių šilumos. Rugsėjo 24 d., šeštadienį, naktį debesys sklaidysis, trumpai palis tik kai kur šalies rytuose ir pajūryje. Vėjas beveik visiškai nurims, dalyje Lietuvos formuosis rūkas. Temperatūra kris iki 1-6, pajūryje –  7-10 laipsnių šilumos. Vietomis žemės paviršių nubalins 0-4 laipsnių šalnos. Šeštadienio dieną debesuotumas

Išrinkti konkurso „Metų ūkis“ Šilutės rajono nugalėtojai

Specialiai sudaryta komisija rugsėjį tradiciškai rinko konkurso „Metų ūkis“ Šilutės rajono nugalėtojus. Šiuo konkursu siekiama skatinti ūkininkus pažangiai ūkininkauti, efektyvinti gamybą, laikytis ekologinės pusiausvyros. 3-ioji vieta šiame konkurse atiteko daržininkystės Grabupiuose (Šilutės sen.) plėtojančiam Vytautui Valančiui. 31-erių ūkininkas pasakojo, kad šia veikla užsiima jau 7-erius metus, augina bulves, kopūstus, morkas, svogūnus bei įvairias prieskonines žoleles. Jis savo produktais prekiauja turguje, tiekia pajūrio kavinėms. Ateityje planuoja atidaryti savo specializuotą parduotuvę. Pasak Vytauto, dabar ruošiamas cechas, kuriame bus rauginamos daržovės, kurių bus

Taip pat skaitykite