Lietuvos nepriklausomybės atgavimą primena… barzda

Minint 25-ąsias Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo metines, kovo 11 d. Tauragės aps. VPK Pagėgių policijos komisariato viršininkas Artūras Mikalauskas, Policijos generalinio komisaro Lino Pernavo įsakymu įteikė pirmojo laipsnio pasižymėjimo ženklą „Už nuopelnus“ buvusiam policijos sistemos pareigūnui Vaclovui Kasnauskui. Policijos veteranas šiandien švenčia garbingą 60 m. jubiliejų. Jam taip pat įteikta Lietuvos policijos generalinio komisaro L. Pernavo padėka.

Garbingą apdovanojimą V. Kasnauskui įteikė dabartinis Pagėgių PK viršininkas Artūras Mikalauskas.

 

Pagėgių policijos komisariate Vaclovas Kasnauskas pradėjo dirbti 1994 m. Vaclovas Kasnauskas vidaus reikalų ministerijos pensininku tapo 1998 m. Net ir būdamas pensijoje jis aktyviai dalyvauja policijos bendruomenės visuomeninėje veikloje, aktyviai dalyvauja policijos organizuojamose renginiuose, rodo iniciatyvą perduodant policijos tradicijas jaunajai kartai. Savo idėjomis, meniniais, muzikiniais sugebėjimais viešina policijos profesiją, propaguoja sportinę veiklą.
Policijoje V. Kasnauskas pradėjo dirbti dar sovietiniais laikais – 1980 m. Prisimindamas Lietuvos nepriklausomybės atgavimo laikus, jis pasakojo, kad tuomet dirbo Tauragėje. 1990 m. kovo 11 d. dauguma jo kolegų buvo išsiųsti dirbti į Vilnių, likusiems Tauragėje teko juos pavaduoti ir darbuotis už kelis.
Pagėgiuose gyvenantis policijos veteranas su šypsena prisimena, kad tuo metu, kai teko pavaduoti kolegas, jis negalėjo grįžti namo ištisą savaitę –p er tą laiką spėjo net barzda apželti, mat su savimi nebuvo pasiėmęs skutimosi reikmenų… Sugrįžus žmona pagyrė jo barzdą, tad šį praeitį primenantį akcentąV. Krasnauskas išsaugojo iki šių dienų.
Šiandien garbingą 60 m. jubiliejų švenčiantis V. Kasnauskas vis dar palaiko ryšius su dabartiniais policijos pareigūnais. Dalyvauja jų rengiamuose renginiuose, dažnai demonstruodamas savo muzikinius gabumus. Vaclovas groja įvairiais pučiamaisiais instrumentais, akordeonu. Nors oficialiai jis jau 17 m. pensininkas, neapleidžia ir sporto – žaidžia tinklinį, lauko tenisą, futbolą.
Gerus santykius su dabartiniais policijos pareigūnais palaikantivs V. Kasnauskas sakė, jog šių dienų policija gerokai pasikeitusi.
„Vis mažiau pažįstamų veidų sutinku tarp dabartinių pareigūnų, dirbti ateina vis daugiau naujų, jaunų pareigūnų. Džiugu, kad policijoje vyksta teigiami pokyčiai ir ji akivaizdžiai tobulėja. Pareigūnai tampa madangesni, iš jų nebeišgirsi sovietinio žargono.
Džiaugiuosi garbingu apdovanojimu „Už nuopelnus“. Vis pažiūriu į jį ir pamąstau, kada bus galimybė juo pasipuošti. Geri jausmai ir prisiminimai apima kai būnant pensininku sulauki tokio įvertinimo už savo darbą. Sovietiniais laikais yra tekę gauti apdovanojimų, kurie būdavo skiriami už išdirbtą darbo stažą. Pasinaudodamas proga buvusiems kolegoms norėčiau palinkėti sveikatos, o naujiems pareigūnams – sėkmės, kantrybės ir ištvermės“, – kalbėjo V. Kasnauskas.
Policijos bendruomenė didžiuojasi šiuo nuostabiu žmogumi, kuris rodo pavyzdį, kaip branginti Lietuvos Nepriklausomybę.
Veteranas kolegų apibūdinamas kaip pareigingas, paslaugus, lengvai bendraujantis, išklausantis kitų nuomonę ir noriai padedantis.

Pagėgių policijos komisariato policijos kolektyvas prašė perduoti sukaktuvininkui sveikinimo žodžius:
„Gyvenimas yra gražus, kada jis pilnas ieškojimų, nerimo ir atradimo džiaugsmo, turtingas aukštais siekiais ir prasmingais darbais. Šio ypatingo ir gražaus jubiliejaus proga sveikiname savo buvusį kolegą, linkime sveikatos, tyro džiaugsmo ir skambių dainų“.

Simonas SKUTULAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Sekmadienį įsigalioja naujos Konstitucijos pataisos

Gegužės 22 d., sekmadienį, įsigalioja trys prieš mėnesį Seimo priimtos Konstitucijos pataisos, susijusios su rinkimais. Visos jos svarbios tiek dėl kitąmet įvyksiančių merų ir savivaldybių tarybų rinkimų, tiek dėl 2024 metais numatomų Seimo rinkimų. Pagrindiniame šalies dokumente įtvirtintos nuostatos dėl tiesioginių merų rinkimų, jaunesnių kandidatų į Seimą ir apribojimo užimti pareigas, pažeidus Konstituciją, trukmės nustatymo. Seimas, įgyvendindamas Konstitucinio Teismo nutarimą, priimtomis Konstitucijos pataisomis nusprendė, kad savivaldos teisė turi būti įgyvendinama ne tik per savivaldybių tarybas, bet ir per savivaldybių merus.

Vasaros pranašai – žaibai: kaip apsisaugoti?

Sakoma, kad tikroji vasara prasideda tik nugriaudėjus pirmosioms perkūnijoms. Turbūt retas laukia šios gamtos stichijos. Ji gali būti išties pavojinga tiek žmonių sveikatai ir gyvybei, tiek turtui. Ir nors daugeliui turbūt nebereikia priminti, kad žaibuojant negalima slėptis po aukštais medžiais ar būti vandenyje, tačiau dar ne visi žino, kaip nuo šios stichijos poveikio apsaugoti elektroninę įrangą, kurią didelės energijos iškrova gali sugadinti nepataisomai ir pridaryti rimtų nuostolių. Stichija, kurios verčiau pasisaugoti Kas sekundę visame pasaulyje į žemės paviršių trenkia apie

Prognozuojamas lietingas ir vėjuotas savaitgalis

Gegužės 20-ąją, penktadienį, į Lietuvą artės šaltasis atmosferos frontas. Bus debesuota su pragiedruliais. Daugelyje vietovių praslinks trumpi lietūs, kuriuos vietomis lydės perkūnijos. Kai kur nušniokš smarkiai. Pūs apysmarkis pietvakarių, vakarų. Kai kur numatomi staigūs vėjo gūsiai iki 15-18 m/s. Bus šilta diena, daug kur šils iki 18-23, beveik visur pietinėje šalies dalyje iki 24-26, tik prie jūros ir šiaurės rytiniuose rajonuose vietomis tesušils iki 15-17 laipsnių. Gegužės 21 d., šeštadienį, naktį visoje šalyje žymesnio lietaus nenumatoma, tik dienai pereinant į

Ilgametė Šilutės ligoninės gydytoja – Lietuvos gydytojų sąjungos garbės narė

Pikžirnienė

Vilniuje įvyko Lietuvos gydytojų sąjungos (LGS) suvažiavimas, kurio metu Šilutės ligoninės Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriaus vedėjai Audronei Pikžirnienei buvo suteiktas šios organizacijos Garbės nario vardas. Gydytoja anesteziologė–reanimatologė A. Pikžirnienė LGS Šilutės filialui vadovavo 20 metų. Per šį laikotarpį pasiekta daug dalykų, gerinančių gydytojų darbo sąlygas, finansavimą sveikatos apsaugai, visuomenės sveikatą.  Lietuvos gydytojų sąjunga yra profsąjunginė savarankiška, savanoriška organizacija, vienijanti daugiau nei  70 proc. Lietuvos gydytojų ir ginanti gydytojų profesines, darbo, ekonomines, socialines teises bei interesus. 1989–aisiais šalies Atgimimo laikotarpiu

Taip pat skaitykite