Lietuvos nepriklausomybės atgavimą primena… barzda

Minint 25-ąsias Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo metines, kovo 11 d. Tauragės aps. VPK Pagėgių policijos komisariato viršininkas Artūras Mikalauskas, Policijos generalinio komisaro Lino Pernavo įsakymu įteikė pirmojo laipsnio pasižymėjimo ženklą „Už nuopelnus“ buvusiam policijos sistemos pareigūnui Vaclovui Kasnauskui. Policijos veteranas šiandien švenčia garbingą 60 m. jubiliejų. Jam taip pat įteikta Lietuvos policijos generalinio komisaro L. Pernavo padėka.

Garbingą apdovanojimą V. Kasnauskui įteikė dabartinis Pagėgių PK viršininkas Artūras Mikalauskas.

 

Pagėgių policijos komisariate Vaclovas Kasnauskas pradėjo dirbti 1994 m. Vaclovas Kasnauskas vidaus reikalų ministerijos pensininku tapo 1998 m. Net ir būdamas pensijoje jis aktyviai dalyvauja policijos bendruomenės visuomeninėje veikloje, aktyviai dalyvauja policijos organizuojamose renginiuose, rodo iniciatyvą perduodant policijos tradicijas jaunajai kartai. Savo idėjomis, meniniais, muzikiniais sugebėjimais viešina policijos profesiją, propaguoja sportinę veiklą.
Policijoje V. Kasnauskas pradėjo dirbti dar sovietiniais laikais – 1980 m. Prisimindamas Lietuvos nepriklausomybės atgavimo laikus, jis pasakojo, kad tuomet dirbo Tauragėje. 1990 m. kovo 11 d. dauguma jo kolegų buvo išsiųsti dirbti į Vilnių, likusiems Tauragėje teko juos pavaduoti ir darbuotis už kelis.
Pagėgiuose gyvenantis policijos veteranas su šypsena prisimena, kad tuo metu, kai teko pavaduoti kolegas, jis negalėjo grįžti namo ištisą savaitę –p er tą laiką spėjo net barzda apželti, mat su savimi nebuvo pasiėmęs skutimosi reikmenų… Sugrįžus žmona pagyrė jo barzdą, tad šį praeitį primenantį akcentąV. Krasnauskas išsaugojo iki šių dienų.
Šiandien garbingą 60 m. jubiliejų švenčiantis V. Kasnauskas vis dar palaiko ryšius su dabartiniais policijos pareigūnais. Dalyvauja jų rengiamuose renginiuose, dažnai demonstruodamas savo muzikinius gabumus. Vaclovas groja įvairiais pučiamaisiais instrumentais, akordeonu. Nors oficialiai jis jau 17 m. pensininkas, neapleidžia ir sporto – žaidžia tinklinį, lauko tenisą, futbolą.
Gerus santykius su dabartiniais policijos pareigūnais palaikantivs V. Kasnauskas sakė, jog šių dienų policija gerokai pasikeitusi.
„Vis mažiau pažįstamų veidų sutinku tarp dabartinių pareigūnų, dirbti ateina vis daugiau naujų, jaunų pareigūnų. Džiugu, kad policijoje vyksta teigiami pokyčiai ir ji akivaizdžiai tobulėja. Pareigūnai tampa madangesni, iš jų nebeišgirsi sovietinio žargono.
Džiaugiuosi garbingu apdovanojimu „Už nuopelnus“. Vis pažiūriu į jį ir pamąstau, kada bus galimybė juo pasipuošti. Geri jausmai ir prisiminimai apima kai būnant pensininku sulauki tokio įvertinimo už savo darbą. Sovietiniais laikais yra tekę gauti apdovanojimų, kurie būdavo skiriami už išdirbtą darbo stažą. Pasinaudodamas proga buvusiems kolegoms norėčiau palinkėti sveikatos, o naujiems pareigūnams – sėkmės, kantrybės ir ištvermės“, – kalbėjo V. Kasnauskas.
Policijos bendruomenė didžiuojasi šiuo nuostabiu žmogumi, kuris rodo pavyzdį, kaip branginti Lietuvos Nepriklausomybę.
Veteranas kolegų apibūdinamas kaip pareigingas, paslaugus, lengvai bendraujantis, išklausantis kitų nuomonę ir noriai padedantis.

Pagėgių policijos komisariato policijos kolektyvas prašė perduoti sukaktuvininkui sveikinimo žodžius:
„Gyvenimas yra gražus, kada jis pilnas ieškojimų, nerimo ir atradimo džiaugsmo, turtingas aukštais siekiais ir prasmingais darbais. Šio ypatingo ir gražaus jubiliejaus proga sveikiname savo buvusį kolegą, linkime sveikatos, tyro džiaugsmo ir skambių dainų“.

Simonas SKUTULAS

Hits: 36

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Mažosios Lietuvos atstovai kreipėsi į Prezidentą dėl krašto heraldikos kūrimo

2021 m. balandžio 16 d. Mažosios Lietuvos etninės kultūros globos taryba oficialiu raštu kreipėsi į Lietuvos Respublikos Prezidentą, prašydama padėti išspręsti nevaisingą diskusiją su Lietuvos heraldikos komisija (LHK), kuri atsisako įteisinti Mažosios Lietuvos vietos žmonių pasirinktą regiono herbo simbolį. Kurti etnografinio Mažosios Lietuvos regiono heraldiką imtasi 2014 metais. Mažosios Lietuvos etninės kultūros globos taryba sukvietė regiono savivaldybių (Klaipėdos miesto, Klaipėdos rajono, Neringos, Jurbarko, Tauragės rajono, Pagėgių ir Šilutės) kultūrininkus, visuomenininkus, senuosius krašto gyventojus, išeiviją išreikšti nuomonę, koks simbolis geriausiai atspindėtų

Kintų mokykloje istorijos moko dr. Rubenas Bukavickas

Gera žinia Kintų pagrindinės mokyklos bendruomenės vardu interneto svetainėje pasidžiaugė šios mokyklos vadovė Asta Gužauskienė. Istorijos mokytojas Rubenas Bukavickas gavo mokslų daktaro laipsnį. Direktorė Asta Gužauskienė rašo: „Kad darbuotojai kelia kvalifikaciją mokymuose, kursuose, seminaruose, daugumai visuomenės tai yra žinoma ir gana įprasta. Bet priimti sprendimą studijuoti – iššūkis! Kintų mokykloje mėgstami iššūkiai – kasmet studijuoja vidutiniškai po penkis darbuotojus: vieni siekia profesijos ar papildomos profesijos, persikvalifikavimo, kiti – pedagogikos studijų ar net mokslinio laipsnio! Šiuo metu mokykloje dirba 47 darbuotojai,

COVID-19 Šilutės rajone: per parą nustatyti 5 nauji atvejai, sergančiųjų – 398, paskiepyti per 7 tūkst. gyventojų

Praėjusią parą, trečiadienį, Lietuvoje patvirtinta 1344 nauji koronaviruso (COVID-19) atvejai, mirė 14 žmonių, ketvirtadienį pranešė Statistikos departamentas. Šilutės rajone – 5 nauji atvejai.  Balandžio 22 d. duomenimis, Šilutės rajone šiuo metu iš viso sergančiųjų koronavirusu – 398 asmenys, o mirusiųjų nuo COVID-19 – 63. Nuo karantino pradžios užsikrėtė 2 797 Šilutės r. savivaldybės gyventojai. Iš jų pasveiko 2 253 asmenys. Žinoma, jog iš viso Šilutės r. savivaldybėje paskiepyti 7 056 asmenys. Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 237 950

Balandžio 22-oji – Pasaulinė žemės diena

Pasaulinę Žemės dieną Jungtinės Tautos oficialiai paskelbė 1971 m. Žemės dienai buvo pasirinktas pavasario lygiadienis – laikas, kai dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio taškuose. Lietuvai atgavus Nepriklausomybę, Žemės dienos iniciatorius John McConnell kreipėsi į mūsų tautą, ragindamas tapti Žemės globėjais, o pavasario ekvinokciją, kuri skirtingose planetos vietose yra kovo 20-21 d., minėti kaip Pasaulinę žemės dieną. Atsiliepiant į šį kreipimąsi, Lietuvos Respublikos Atkūriamasis Seimas (tuometinė Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba) 1992 m. Žemės dieną oficialiai įteisino ir

Taip pat skaitykite