Lietuvos mokinių vokiečių kalbos olimpiada

Šilutės pirmojoje gimnazijoje įvyko respublikinė vokiečių kalbos olimpiada, kurioje dalyvavo 33 geriausiai vokiečių kalbą besimokantys moksleiviai iš visos Lietuvos.

Šilutės pirmosios gimnazijos abiturientė Vilma Venckutė atvykusiems svečiams fortepijonu pagrojo J. S. Bacho kūrinį.

Penktadienio popietę po dalyvių registracijos gimnazijos aktų salėje vyko vokiečių kalbos olimpiados atidarymas. Šilutės pirmosios gimnazijos abiturientė Vilma Venckutė atvykusiems svečiams fortepijonu pagrojo J. S. Bacho kūrinį. Vėliau lietuvių kalbos mokytoja Vaida Galinskienė svečius pasveikino šišioniškių tarme, o keturios gimnazistės – teatro studijos dalyvės – pavaišino gardžia kava ir tuo pačiu tarė sveikinimus vokiečių kalba. Šilutės pirmosios gimnazijos ,,Atlajos“ šokėjai šoko svečiams lietuvių liaudies šokį, po kurio gimnazijos direktorė Laima Spirgienė olimpiados dalyviams pristatė Šilutės pirmąją gimnaziją. Baigiantis atidarymo šventei, olimpiados vadovas pristatė vertintojus bei visus supažindino su olimpiados programa.
Vėliau dalyviai išsiskirstė į klases ir rengėsi pristatyti namų darbų užduotis, o po trumpos pertraukos jie turėjo parašyti rašinį vokiečių kalba. Pasistiprinti olimpiados dalyviai galėjo gimnazijos valgykloje bei pavaduotojos N. Titienės paruošta kava.
Kitos dienos rytą dalyviai skaitė ir analizavo rašytinius tekstus. Vėliau vyko projektiniai darbai, per kuriuos mokiniai turėjo pasiruošti ir atlikti komandines užduotis bei pristatyti rezultatus. Po įtempto rytinio darbo moksleiviams buvo organizuota ekskursija, kurios metu jie susipažino su Šilutės miesto istorija.
Šeštadienį po visų atliktų darbų buvo aptarti olimpiados dalyvių rezultatai bei pasiekimai, pagal nustatytus kalbos lygius apdovanoti geriausiai pasirodę mokiniai – juos išrinko speciali komisija. Monika Stanislovaitytė iš Vilniaus licėjaus, Rimantė Milašiūtė iš Klaipėdos „Žemynos“ gimnazijos bei Karolis Gotoveckis iš Vilniaus jėzuitų gimnazijos keliaus į kitą turą, vyksiantį Trakuose.

Speciali komisija rinko geriausius.

Nors apdovanoti garbingais prizais buvo ne visi mokiniai, tačiau iš Šilutės pirmosios gimnazijos visi dalyviai išėjo su diplomu rankose.
Olimpiados uždarymo metu padėka įteikta ir Šilutės pirmosios gimnazijos komandai už puikų Lietuvos mokinių vokiečių kalbos olimpiados organizavimą bei gražų bendradarbiavimą. Gimnazijos direktorė pasidžiaugė, kad viskas pavyko, ir dėkojo olimpiados organizatoriams bei mokytojams, negailėjusiems nei laiko, nei jėgų išrinkti pačius geriausius.

Gabrielė Alkimavičiūtė
Šilutės pirmoji gimnazija

Hits: 72

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rotariečių dovana Šilutės ligoninės slaugytojoms

Šilutės Rotary klubo (2020-2021 m. prezidentas Šarūnas Stancikas) nariai, suprasdami medikų pasiaukojamo darbo svarbą gydant šilutiškius pandemijos sąlygomis, nutarė įteikti Šilutės ligoninės medikams kuklią dovanėlę: Klaipėdoje pradėjusio veikti „East Island SPA“ centro kompleksinių paslaugų kuponą ir 10 masažų kuponų. Šiandien, ketvirtadienį, šie dovanų kuponai įteikti Šilutės ligoninės medikų kolektyvui. Penkių minučių susitikime dovaną iš Šilutės RK prezidento Š. Stanciko priėmė ligoninės vyriausiasis gydytojas Viktoras Šileikis (jis irgi rotarietis) ir šios ligoninės slaugos administratorė Birutė Jurjonienė. Nuoširdžiai padėkojęs Šilutės klubo rotariečiams,

Elektroniniai sukčiai Lietuvoje iš gyventojų išvilioja milijonus  

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, vien pirmąjį šių metų ketvirtį elektroniniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų išviliojo 2,9 mln. eurų, tuo pačiu laikotarpiu pernai nuostoliai siekė 1,2 mln. eurų. Ekspertai situaciją sieja su pandemijos kasdienybe: darbu iš namų, nuotoliniu bendravimu bei noru „įdarbinti“ susitaupytus pinigus. Pirmąjį 2021 metų ketvirtį LBA priklausantys finansų bei kredito rinkos dalyviai užfiksavo 472 sukčiavimo incidentus elektroninėje erdvėje – maždaug šimtu daugiau nei vidutiniškai per ketvirtį pernai. Tiek atvejų gausa, tiek padaryta žala labiausiai išsiskiria investiciniai sukčiavimai:

Ką minėsime 2022 metais?

Seimas svarstys ir priims nutarimą, ką minėsime kitais metais. Paskelbimo atmintinais metais nutarimai priimami iš anksto, tad dabar Seimas dėmesį skiria 2022 metams. Pradžia padaryta: Seimo Švietimo ir mokslo komitetas pritarė 12 nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais.   Švietimo ir mokslo komitetas posėdyje svarstė 12 Seimo nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais. Atsižvelgiant į projektų gausą ir siūlomų minėti progų įvairovę, komiteto nariams buvo pasiūlyta įvertinti, ar visi projektai yra vienodai svarbūs ir reikšmingi. Komiteto

Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir keliaus ilgiau

Kiekvieną dieną Lietuvoje registruojama po kelias dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių. Nuo liepos 1 d. visi Bendrijos gyventojai gaunantys tokias siuntas susidurs su pokyčiais, kurie nebus malonūs ─ reikės ne tik daugiau pinigų, bet ir daugiau kantrybės. Šiuo metu siuntų iki 22 Eur deklaruoti nereikia, tačiau netrukus tvarka pasikeis. Liepos 1 d. neliks importo PVM lengvatos, o tai reiškia, kad net mažiausios vertės siuntos su prekėmis, atkeliaujančios iš trečiųjų šalių, bus apmokestintos. Pavyzdžiui, jūsų iš

Taip pat skaitykite