Lietuvos mokinių vokiečių kalbos olimpiada

Šilutės pirmojoje gimnazijoje įvyko respublikinė vokiečių kalbos olimpiada, kurioje dalyvavo 33 geriausiai vokiečių kalbą besimokantys moksleiviai iš visos Lietuvos.

Šilutės pirmosios gimnazijos abiturientė Vilma Venckutė atvykusiems svečiams fortepijonu pagrojo J. S. Bacho kūrinį.

Penktadienio popietę po dalyvių registracijos gimnazijos aktų salėje vyko vokiečių kalbos olimpiados atidarymas. Šilutės pirmosios gimnazijos abiturientė Vilma Venckutė atvykusiems svečiams fortepijonu pagrojo J. S. Bacho kūrinį. Vėliau lietuvių kalbos mokytoja Vaida Galinskienė svečius pasveikino šišioniškių tarme, o keturios gimnazistės – teatro studijos dalyvės – pavaišino gardžia kava ir tuo pačiu tarė sveikinimus vokiečių kalba. Šilutės pirmosios gimnazijos ,,Atlajos“ šokėjai šoko svečiams lietuvių liaudies šokį, po kurio gimnazijos direktorė Laima Spirgienė olimpiados dalyviams pristatė Šilutės pirmąją gimnaziją. Baigiantis atidarymo šventei, olimpiados vadovas pristatė vertintojus bei visus supažindino su olimpiados programa.
Vėliau dalyviai išsiskirstė į klases ir rengėsi pristatyti namų darbų užduotis, o po trumpos pertraukos jie turėjo parašyti rašinį vokiečių kalba. Pasistiprinti olimpiados dalyviai galėjo gimnazijos valgykloje bei pavaduotojos N. Titienės paruošta kava.
Kitos dienos rytą dalyviai skaitė ir analizavo rašytinius tekstus. Vėliau vyko projektiniai darbai, per kuriuos mokiniai turėjo pasiruošti ir atlikti komandines užduotis bei pristatyti rezultatus. Po įtempto rytinio darbo moksleiviams buvo organizuota ekskursija, kurios metu jie susipažino su Šilutės miesto istorija.
Šeštadienį po visų atliktų darbų buvo aptarti olimpiados dalyvių rezultatai bei pasiekimai, pagal nustatytus kalbos lygius apdovanoti geriausiai pasirodę mokiniai – juos išrinko speciali komisija. Monika Stanislovaitytė iš Vilniaus licėjaus, Rimantė Milašiūtė iš Klaipėdos „Žemynos“ gimnazijos bei Karolis Gotoveckis iš Vilniaus jėzuitų gimnazijos keliaus į kitą turą, vyksiantį Trakuose.

Speciali komisija rinko geriausius.

Nors apdovanoti garbingais prizais buvo ne visi mokiniai, tačiau iš Šilutės pirmosios gimnazijos visi dalyviai išėjo su diplomu rankose.
Olimpiados uždarymo metu padėka įteikta ir Šilutės pirmosios gimnazijos komandai už puikų Lietuvos mokinių vokiečių kalbos olimpiados organizavimą bei gražų bendradarbiavimą. Gimnazijos direktorė pasidžiaugė, kad viskas pavyko, ir dėkojo olimpiados organizatoriams bei mokytojams, negailėjusiems nei laiko, nei jėgų išrinkti pačius geriausius.

Gabrielė Alkimavičiūtė
Šilutės pirmoji gimnazija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilutėje paminėtos 99-osios Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos metinės

Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos diena laikoma Klaipėdos šturmo diena – sausio 15-oji. Šiam istoriiam ir svarbiam Lietuvai įvykiui paminėti skirta prie Šilutės r. savivaldybės stovinti stilizuota atminimo siena su įrašais. Savivaldybės aikštėje ir vyko Šilutės Hugo Šojaus muziejaus organizuotas renginys šiai datai paminėti. Istorinius faktus, glaudžiai siejančius Šilutę su Klaipėdos sukilimu apžvelgė muziejaus istorikas Ignas Giniotis. Žodį tarė Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, akcentavęs šio 99 metų senumo įvykio svarbą atkurtai Lietuvos valstybei. Jis pastebėjo, kad kitąmet, minint šio įvykio

Grafikos darbų paroda „Jonuko kelionė“ Ramučiuose

Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Ramučių filialo lankytojus nuo metų pradžios džiugina Vilniaus dailės akademijos grafikos bakalaurės Dainoros Vingytės grafikos darbų paroda „Jonuko kelionė“. Dainora Vingytė (g. 1995) – jaunosios kartos menininkė, kilusi iš Žemaičių Naumiesčio, baigusi Šilutės meno mokyklą, Šilutės Vydūno gimnaziją, 2020 metais Vilniaus dailės akademijoje įgijo grafikos bakalauro laipsnį. 2019 m. menininkė pelnė trečią vietą tarptautiniame A. Švėgždos piešinių konkurse. Jaunoji menininkė savo kūrybines idėjas išreiškia skirtingomis technikomis ir temomis. Ji  tapo, piešia, kuria iliustracijas, bet pagrindinis

Katastrofinio stiprumo vėjas Ventėje siekė 35,5 m/s

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba pranešė, kad sausio 14 d. užfiksuotas katastrofinio stiprumo vėjo greitis ir perkūnija. Medžius vertęs itin stiprus ir gūsingas vėjas sutrikdė elektros tiekimą, mat buvo pažeistos skirstomojo tinklo elektros oro linijos. ESO praneša, kad daugiausia elektros linijų gedimų yra Šiaulių ir Klaipėdos rajonuose. Iš viso jų buvo per 40 tūkst., šiuo metu elektros tiekimas jau yra atstatytas daugiau nei 20 tūkst. namų ūkių. Dauguma atsijungimų fiksuota sausio 14 d., penktadienį, tarp 8 ir 9.30 val. ryto. Klaipėdos uoste

Kam siūloma suteikti Garbės ambasadorių vardus?

Šilutės rajone verčiamas naujas lapas krašto istorijoje: Savivaldybės tarybai nusprendus iškiliems asmenims, kurie savo veikla garsina kraštą gyvendami ir dirbdami užsienyje, stiprina Šilutės rajono ryšius su partneriais užsienyje, ten pristato Šilutės kraštą ir užsiima jam naudinga veikla bei kt., suteikti Šilutės rajono savivaldybės Garbės ambasadorių vardus, jau skelbiamos ir pirmosios trys kandidatūros. Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis 2022 m.  sausio 10 d. potvarkiu siūlo Savivaldybės tarybai suteikti Šilutės rajono savivaldybės Garbės ambasadoriaus vardą Ritai Kundrotaitei Šilas, Rūtai Žičkienei, Laurai

Taip pat skaitykite