Lietuvos mokinių vokiečių kalbos olimpiada

Šilutės pirmojoje gimnazijoje įvyko respublikinė vokiečių kalbos olimpiada, kurioje dalyvavo 33 geriausiai vokiečių kalbą besimokantys moksleiviai iš visos Lietuvos.

Šilutės pirmosios gimnazijos abiturientė Vilma Venckutė atvykusiems svečiams fortepijonu pagrojo J. S. Bacho kūrinį.

Penktadienio popietę po dalyvių registracijos gimnazijos aktų salėje vyko vokiečių kalbos olimpiados atidarymas. Šilutės pirmosios gimnazijos abiturientė Vilma Venckutė atvykusiems svečiams fortepijonu pagrojo J. S. Bacho kūrinį. Vėliau lietuvių kalbos mokytoja Vaida Galinskienė svečius pasveikino šišioniškių tarme, o keturios gimnazistės – teatro studijos dalyvės – pavaišino gardžia kava ir tuo pačiu tarė sveikinimus vokiečių kalba. Šilutės pirmosios gimnazijos ,,Atlajos“ šokėjai šoko svečiams lietuvių liaudies šokį, po kurio gimnazijos direktorė Laima Spirgienė olimpiados dalyviams pristatė Šilutės pirmąją gimnaziją. Baigiantis atidarymo šventei, olimpiados vadovas pristatė vertintojus bei visus supažindino su olimpiados programa.
Vėliau dalyviai išsiskirstė į klases ir rengėsi pristatyti namų darbų užduotis, o po trumpos pertraukos jie turėjo parašyti rašinį vokiečių kalba. Pasistiprinti olimpiados dalyviai galėjo gimnazijos valgykloje bei pavaduotojos N. Titienės paruošta kava.
Kitos dienos rytą dalyviai skaitė ir analizavo rašytinius tekstus. Vėliau vyko projektiniai darbai, per kuriuos mokiniai turėjo pasiruošti ir atlikti komandines užduotis bei pristatyti rezultatus. Po įtempto rytinio darbo moksleiviams buvo organizuota ekskursija, kurios metu jie susipažino su Šilutės miesto istorija.
Šeštadienį po visų atliktų darbų buvo aptarti olimpiados dalyvių rezultatai bei pasiekimai, pagal nustatytus kalbos lygius apdovanoti geriausiai pasirodę mokiniai – juos išrinko speciali komisija. Monika Stanislovaitytė iš Vilniaus licėjaus, Rimantė Milašiūtė iš Klaipėdos „Žemynos“ gimnazijos bei Karolis Gotoveckis iš Vilniaus jėzuitų gimnazijos keliaus į kitą turą, vyksiantį Trakuose.

Speciali komisija rinko geriausius.

Nors apdovanoti garbingais prizais buvo ne visi mokiniai, tačiau iš Šilutės pirmosios gimnazijos visi dalyviai išėjo su diplomu rankose.
Olimpiados uždarymo metu padėka įteikta ir Šilutės pirmosios gimnazijos komandai už puikų Lietuvos mokinių vokiečių kalbos olimpiados organizavimą bei gražų bendradarbiavimą. Gimnazijos direktorė pasidžiaugė, kad viskas pavyko, ir dėkojo olimpiados organizatoriams bei mokytojams, negailėjusiems nei laiko, nei jėgų išrinkti pačius geriausius.

Gabrielė Alkimavičiūtė
Šilutės pirmoji gimnazija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kaip išsirinkti dyzelinių automobilių servisą?

Šiandien daugelis žmonių neįsivaizduoja gyvenimo be automobilių. Gyvenimas be jų būtų sunkus ir sugaištume daug laiko keliaudami iš vietos į vietą. Tačiau dyzelinis automobilis reikalauja daug priežiūros, o įvairūs gedimai nėra išimtis. Turbūt lengviausias būdas patikimai ir greitai pataisyti vieną ar kitą transporto priemonės gedimą yra kreiptis į remonto centrą. Savaime suprantama, kad kai kurias problemas galima išspręsti patiems, tačiau tikrai ne kiekvienas turi tokių gabumų. Išsirinkti autoservisą gali būti sunku, ypač jei planuojate naudotis šiomis paslaugomis pirmą kartą. Reikia

Piniginę perkeliame į telefoną. Kaip išsaugoti mokėjimo korteles išmaniuosiuose?

Piniginė – jau atgyvena, nes daugumą kortelių galite saugoti tiesiog savo telefone. Vos keliais mygtukų paspaudimais atsiskaitysite už pirkinius tiek prekybos centre ar restorane, tiek ir internete. Kaip išsaugoti korteles savo išmaniuosiuose įrenginiuose, pasakoja „Bitės Profai“. „Pamažu visas reikalingas korteles – tiek mokėjimo, tiek nuolaidų – galėsime išsaugoti išmaniuosiuose įrenginiuose. Įkėlus korteles į skaitmeninę piniginę „Google Pay“ ar „Apple Pay“ visas jas rasite vienoje vietoje. Perkant tereiks keliais mygtuko paspaudimais „įjungti“ ją savo telefono ekrane ir pridėjus telefoną prie bekontakčio

Paminklų kainos. Kodėl pigiai dažniausiai blogai?

Geros kokybės paminklai tarnauja kelis šimtus metų ir net jiems praėjus vis dar mena čia amžinojo poilsio atgulusio žmogaus vardą. Žinoma, tikrai ne visi paminklai, kurių siūlo rinka, yra tokie geri. Dažniausiai glumina paminklų kainos, kurios taip pat lyginamos su daug klausimų keliančia kokybe. Ar tikrai brangiau yra geriau ir kodėl kinta kaina? Akmuo – viskas Kaina pirmiausia kinta nuo medžiagos, kuri yra naudojama paminklo gamyboje. Kiek daugiau kainuoja granitas, tačiau jis tarnauja labai daug metų, nereikalauja jokios priežiūros ir

Kviečia nauja paroda „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“

Rugsėjo 21 d. Vilniaus universiteto biblioteka Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje pristatys rankraščių ir senųjų spaudinių parodą „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“. Renginio metu bus parodyti Lietuvos istorijai ir kultūrai reikšmingi dokumentai, tarp kurių ir šaltiniai, susiję su Šilutės miesto ir krašto praeitimi. Paroda „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“ veiks nuo 13 iki 16 val. Parodos atidarymo renginio pradžia – 15 val. Šis Šilutei skirtas renginys – Vilniaus universiteto bibliotekos nuo 2015 metų tęsiamo projekto „Lietuva Vilniaus universiteto

Taip pat skaitykite