Lietuvos kariuomenės vadui V. Rupšiui suteiktas keturių žvaigždučių generolo laipsnis

Liepos 10 d. Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda Lietuvos kariuomenės vadui generolui leitenantui Valdemarui Rupšiui suteikė aukščiausią laipsnį –  nuo šiol aukščiausią Lietuvos kariuomenės karininko laipsnį.

KAM A.Pliadžio nuotr.

„Generolas V. Rupšys – ypatingo profesionalumo karininkas, kurio indėlis į Lietuvos kariuomenės rengimą ginkluotai valstybės gynybai neabejotinas. Tai vadas, kurio visuose sprendimuose atsispindi pagarba ir rūpestis savo kariais. Be to, V. Rupšys dar 2011 m., vadovaudamas Mechanizuotajai pėstininkų brigadai „Geležinis Vilkas“, įgijo bendradarbiavimo su Vokietijos kariniais junginiais patirties, kuri šiuo metu Lietuvai yra ypač reikalinga“, – sako krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, pabrėždamas išskirtinę gen. V. Rupšio lyderystę ir profesionalumą.

Karininko priesaiką tarnauti Lietuvos valstybei V. Rupšys davė 1990 m. Tarnaudamas V. Rupšys užėmė visų lygių vadovaujamas pareigas Lietuvos kariuomenėje: tarnavo būrio, kuopos, bataliono, brigados ir Sausumos pajėgų vadu. Nuo 2019 m. LR Prezidento dekretu paskirtas eiti Lietuvos kariuomenės vado pareigas. Valdemaras Rupšys yra baigęs Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademiją, Baltijos gynybos koledžą (Estijoje), JAV sausumos karo koledžą.

Naujasis aukščiausias generolo (admirolo) laipsnis Lietuvos kariuomenėje įvestas po to, kai šių metų pavasarį LR Seimas priėmė tai nustatančią Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo pataisą. Naujasis keturių žvaigždučių generolo (admirolo) laipsnis suteikiamas išimtinai Lietuvos kariuomenės vadui.

Kariuomenės vadui generolo laipsnis suteiktas Lietuvos Respublikos Prezidento dekretu, krašto apsaugos ministro teikimu.

Krašto apsaugos min. inf.

Rupšys: Turkijai atidarius kelią Švedijos priėmimui į NATO, Baltijos jūra tampa „vidiniu Aljanso ežeru“

Lietuvos kariuomenės vadas generolas Valdemaras Rupšys tvirtina, kad pirmadienį vakare Turkijai „atidarius kelią“ Švedijos priėmimui į NATO, Baltijos jūra tampa „vidiniu Aljanso ežeru“. Pasak jo, tai buvo svarbus žingsnis politiškai, o karine prasme Rusijai kyla dilemų, kurias reikės spręsti.

„Vakar sutarimu su Turkija, atidarytas kelias priėmimui Švedijos, kaip 32-osios narės. Dažnai simboliškai sakome, kad Baltijos jūra tampa vidiniu NATO ežeru. Politiškai tai buvo labai svarbu žingsnis, kariškai tai tampa dilema Rusijai, kurią jai reikės spręsti ir ne žvanginant ginklais, o tariantis su NATO“, – pirmadienį LRT radijui teigė V. Rupšys.

Kariuomenės vadas tvirtino, kad jo pirmadienį įvykęs Ankaros apsisprendimas nenustebino ir tokio žingsnio, atsižvelgiant į Turkijos strategiją ir politiką, buvo galima tikėtis.

ELTA

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Atnaujinta prie Šilutės ligoninės stovinti skulptūra „Pūga“

Šilutės rajono savivaldybė savo naujienose skelbia, kad Savivaldybės  lėšomis atnaujinta istorinė skulptūra „Pūga“, stovinti prie Šilutės ligoninės.  Priminsime ne kartą „Pamaryje“ aprašytą istoriją: šis paminklas skirtas Natkiškių kaimo (dabar Pagėgių sav.) medicinos felčerei Zosei Petraitienei, kuri, vykdama pas gimdyvę, 1982 m. sausio 6 d. žuvo siautėjant stipriai pūgai. Po penkerių metų priešais Šilutės ligoninę buvo atidengta skulptūra „Pūga“ (skulptorius Antanas Šnaras, architektas Petras Lapė). 1994 metais Natkiškiuose, kurių apylinkėse ir įvyko nelaimė, Z. Petraitienės vardu pavadinta mokykla. Z. Petraitienė jaunystėje

Laukuose nuiminėjate derlių. Neparsineškite į ūkį afrikinio kiaulių maro

Prasidėjus grūdų derliaus nuėmimo darbams, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) ragina ūkininkus laikytis biosaugos ir iš laukų neparsinešti į savo ūkį afrikinio kiaulių maro (AKM). VMVT specialistai įspėja, kad tuose pačiuose laukuose gali būti vaikščioję AKM užsikrėtę šernai. Jie galėjo užkrėsti nuimamą derlių, šiaudus, žolę ir pan.  Siekiant apsisaugoti nuo viruso plitimo, privaloma visas į ūkį grįžtančias transporto priemones dezinfekuoti. Kokiais grūdais šerti kiaules? Specialistai primena, kad šerti kiaules šių metų derliaus grūdais galima tik juos išlaikius 60 dienų. 

Brangs komunalinės atliekos

Šilutės rajono savivaldybės taryba posėdyje planuoja svarstyti didesnius įkainius už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą. Siūloma pakeisti Šilutės r. savivaldybės tarybos 2021 m. gruodžio 16 d. sprendimo „Dėl Šilutės rajono savivaldybės vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą nuostatų patvirtinimo“ 1 punktu patvirtintų nuostatų 1 priedą. Su UAB „Ecorevice“ 2024 m. sausio 8 d. sudaryta viešojo pirkimo sutartis, kuri įsigaliojo 2024 m. balandžio 15 d. Pagal sutarties sąlygas pasikeitė atliekamų paslaugų kaina. Padidėjo metinė pastoviosios

Gėlių puokštės iš Ramunių gatvės  

Kur šiandien žmonės dažniausiai susipažįsta? Teisingai – internete. Pamačiusi, kokias gražias gėlių puokštes kuria usėniškė Vaida Breiterienė, nusprendžiau susipažinti. Tai buvo dar pavasarį. Akis patraukė puokštė su senoviniais kaimiškais baltais narcizais ir panorau jų pasimerkti. Ilgai netruko ir gėlės jau puikavosi vazoje mūsų namuose, skleisdamos nuostabų aromatą.Tuo labiau džiaugiausi, kad pavyko pamaloninti į renginį bibliotekoje atvykusias viešnias iš Kauno. Žiedai pievose ir prie namų Dienas leisti tarp savo auginamų, laukuose ir pievose skinamų gėlių Vaida pradėjo išėjusi iš darbo. Prie

Taip pat skaitykite