Lietuvos kariuomenės vadui V. Rupšiui suteiktas keturių žvaigždučių generolo laipsnis

Liepos 10 d. Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda Lietuvos kariuomenės vadui generolui leitenantui Valdemarui Rupšiui suteikė aukščiausią laipsnį –  nuo šiol aukščiausią Lietuvos kariuomenės karininko laipsnį.

KAM A.Pliadžio nuotr.

„Generolas V. Rupšys – ypatingo profesionalumo karininkas, kurio indėlis į Lietuvos kariuomenės rengimą ginkluotai valstybės gynybai neabejotinas. Tai vadas, kurio visuose sprendimuose atsispindi pagarba ir rūpestis savo kariais. Be to, V. Rupšys dar 2011 m., vadovaudamas Mechanizuotajai pėstininkų brigadai „Geležinis Vilkas“, įgijo bendradarbiavimo su Vokietijos kariniais junginiais patirties, kuri šiuo metu Lietuvai yra ypač reikalinga“, – sako krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, pabrėždamas išskirtinę gen. V. Rupšio lyderystę ir profesionalumą.

Karininko priesaiką tarnauti Lietuvos valstybei V. Rupšys davė 1990 m. Tarnaudamas V. Rupšys užėmė visų lygių vadovaujamas pareigas Lietuvos kariuomenėje: tarnavo būrio, kuopos, bataliono, brigados ir Sausumos pajėgų vadu. Nuo 2019 m. LR Prezidento dekretu paskirtas eiti Lietuvos kariuomenės vado pareigas. Valdemaras Rupšys yra baigęs Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademiją, Baltijos gynybos koledžą (Estijoje), JAV sausumos karo koledžą.

Naujasis aukščiausias generolo (admirolo) laipsnis Lietuvos kariuomenėje įvestas po to, kai šių metų pavasarį LR Seimas priėmė tai nustatančią Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo pataisą. Naujasis keturių žvaigždučių generolo (admirolo) laipsnis suteikiamas išimtinai Lietuvos kariuomenės vadui.

Kariuomenės vadui generolo laipsnis suteiktas Lietuvos Respublikos Prezidento dekretu, krašto apsaugos ministro teikimu.

Krašto apsaugos min. inf.

Rupšys: Turkijai atidarius kelią Švedijos priėmimui į NATO, Baltijos jūra tampa „vidiniu Aljanso ežeru“

Lietuvos kariuomenės vadas generolas Valdemaras Rupšys tvirtina, kad pirmadienį vakare Turkijai „atidarius kelią“ Švedijos priėmimui į NATO, Baltijos jūra tampa „vidiniu Aljanso ežeru“. Pasak jo, tai buvo svarbus žingsnis politiškai, o karine prasme Rusijai kyla dilemų, kurias reikės spręsti.

„Vakar sutarimu su Turkija, atidarytas kelias priėmimui Švedijos, kaip 32-osios narės. Dažnai simboliškai sakome, kad Baltijos jūra tampa vidiniu NATO ežeru. Politiškai tai buvo labai svarbu žingsnis, kariškai tai tampa dilema Rusijai, kurią jai reikės spręsti ir ne žvanginant ginklais, o tariantis su NATO“, – pirmadienį LRT radijui teigė V. Rupšys.

Kariuomenės vadas tvirtino, kad jo pirmadienį įvykęs Ankaros apsisprendimas nenustebino ir tokio žingsnio, atsižvelgiant į Turkijos strategiją ir politiką, buvo galima tikėtis.

ELTA

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kodėl verta dirbti suvirintoju užsienyje?

Suvirintojo specialybė yra paklausi visame pasaulyje. Todėl neatsitiktinai vis daugiau suvirintojų ieško darbo užsienyje, mat ten galima uždirbti kur kas daugiau, nei mūsų šalyje. Užsienio šalyse suvirintojo darbas – vienas iš paklausiausių darbų, todėl užsienio kompanijos linkusios mokėti didelį darbo užmokestį, kad tik galėtų prisikviesti pas save licencijuotą darbuotoją, kuris išmanytų savo darbą. Daugelis užsienio šalių stipriai augo išvystę pramonę ir gamybą, todėl iš to kyla didesnis poreikis suvirintojų paieškoms. Kai kuriose šalyse suvirintojai uždirba reikšmingai daugiau nei vidutinė tos

Kaip sumažinti gartraukio skleidžiamą triukšmą?

gartraukis

Gartraukis virtuvėje yra svarbus ne tik dėl patogumo, bet ir dėl daugelio kitų priežasčių. Jis padeda efektyviai pašalinti maisto gaminimo metu atsiradusius kvapus, garus, riebalų daleles. Šis įrenginys ne tik sumažina nemalonių kvapų pasklidimą po visus namus, bet ir užtikrina švaresnę ir geresnę oro kokybę namuose. Tačiau daugeliui žmonių nepatinka garsus gartraukio veikimas, ypač jeigu virtuvė yra sujungta su bendra namų erdve. Kaip išvengti didelio triukšmo? Visų pirma reikėtų žinoti tai, jog absoliučiai tylaus gartraukio nėra, tačiau yra keletas sprendimo

Alternatyvios finansavimo galimybės Lietuvos įmonėms – daugiau nei tradicinės paskolos

Globalizacijos ir skaitmeninių technologijų inovacijų laikais tokių šalių kaip Lietuva finansinis kraštovaizdis sparčiai keičiasi. Tradiciniai bankai ir jų ilgai taikomos paskolų suteikimo procedūros dažnai laikomi nepatogiais ar ribojančiais, todėl Lietuvos įmonės aktyviai ieško alternatyvių finansavimo sprendimų. Siekdami įvairinti veiklą ir rasti tinkamų finansavimo galimybių, daugelis verslininkų lengviau atsikvėpė radę alternatyvias finansines paslaugas. Jos atitinka specifinius šiuolaikinių įmonių poreikius. Fintech ir jų vaidmuo verslo finansavimui Vienas iš svarbiausių šių pokyčių Lietuvoje variklių yra fintech sektorius. Šios technologijomis paremtos finansinės platformos, teikiančios

Registrų centras: jaunavedžiai tuoktuvėms rinkosi rugpjūčio savaitgalius

Pasibaigusi kalendorinė vasara jau leidžia suskaičiuoti ir apibendrinti, koks buvo šių metų vestuvių sezonas. Kaip ir kiekvienais metais populiariausios tuoktuvių datos buvo rugpjūčio ir liepos savaitgaliai. Tačiau ilgiau nei įprastai išsilaikiusi šiluma nemažą dalį jaunavedžių paskatino savo šventei pasirinkti ir rugsėjo savaitgalius, pastebi visos šalies metrikacijos duomenis išanalizavęs Registrų centras. Registrų centro administruojamos Metrikacijos paslaugų informacinės sistemos (MEPIS) duomenimis, populiariausia santuokos sudarymo data šiais metais buvo rugpjūčio 19-oji, šeštadienis – šią dieną amžinos meilės įžadais apsikeitė net 352 poros. Nedaug

Taip pat skaitykite