Lietuvos kariuomenės gimtadienis sudrebino Konstitucijos prospektą Vilniuje

Lapkričio 25 d. Konstitucijos prospektą Vilniuje sudrebino Lietuvos kariuomenės 105-ųjų metinių proga surengtas paradas, kuriame žygiavo kariai iš 19 NATO valstybių bei važiavo daugiau nei 100 vienetų karinės technikos.

105-ųjų atkūrimo metinių proga Lietuvos kariuomenės ir NATO sąjungininkų karių bei karinės technikos paradą kartu su Lietuvos Respublikos Prezidentu Gitanu Nausėda, Krašto apsaugos ministru Arvydu Anušausku ir Lietuvos kariuomenės vadu gen. Valdemaru Rupšiu stebėjo Estijos kariuomenės vadas gen. Martin Herem, Latvijos kariuomenės vadas gen. ltn. Leonīds Kalniņš, Vokietijos kariuomenės vadas gen. Carsten Breuer, NATO Šiaurės-Rytų daugianacionalinio korpuso vadas gen. ltn. Jürgen-Joachim von Sandrart, Vokietijos 41-osios brigados vadas brg. gen. Christian Nawrat ir kiti garbingi svečiai.

Prezidentas G. Nausėda sveikindamas karius įvertino Lietuvos pasirengimą ginti savo valstybę, Vokietijos brigados dislokavimo planų patvirtinimą ir prasidėjusius darbus siekiant kuo geriau priimti Vokietijos karius Lietuvoje.

„Lietuvos kariuomenės diena – tai šventė apie stiprybę, apie pareigą, apie mūsų visų – Lietuvos ir visų NATO šalių bendrystę. Esame mūsų saugumo garantas ir mūsų sėkmės istorijos kūrėjai. Kariuomenės stiprybė priklauso nuo mūsų visų pastangų ir palaikymo. Šiandien mes turime stiprią, modernią, darniai veikiančią Lietuvos kariuomenę, kurios kovinė galia auga. Turime istorinę galimybę užtikrinti ir tolesnį kokybinį postūmį. Kariuomenė yra modernizuojama, besiruošianti įvairiausiems gynybos scenarijams, pasirengusi bet kada reaguoti. Kartu su mumis – mūsų sąjungininkai, prisidedantys prie viso regiono saugumo stiprinimo. NATO ir Europos sąjungos šeimoje esame lygiaverčiai partneriai”, – renginio kalboje pabrėžė Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

Lietuvos kariuomenės vadas V. Rupšys sveikindamas karius ir sąjungininkus sakė: „Esu įgaliotas perduoti jums karių žinią – taip, kaip šiandien esame čia, taip prireikus gintume visų mūsų šeimas ir namus. Girdite diskusijas apie kariuomenės plėtrą ir gynybos planus. Tikros rimtos kariuomenės augimui divizijos pajėgumas, tankai mūšio lauke – ugnies galia ir manevras – būtini. Tačiau jau šiandienos planas sudėliotas taip, kad nuo pirmo signalo žinome, kaip reaguoti. Ir esame pasiruošę”.

Per kariuomenės gimtadienį įteiktas šešioliktasis „Karžygio” apdovanojimas, kuris skiriamas už nesavanaudiškus, kilnius ar rizikingus poelgius. Šiais metais apdovanojimas skirtas Kauno klinikų Neurochirurgijos klinikos gydytojų komandai, rugpjūčio mėnesį suteikusiai skubią pagalbą Lietuvoje dislokuotam Čekijos kariui, kuris nelaimingo įvykio metu patyrė sunkią galvos traumą.

Parado rikiuotei vadovavo Sausumos pajėgų vadas brg. gen. Artūras Radvilas, Konstitucijos prospektu žygiavo daugiau nei 1400 Lietuvos ir sąjungininkų karių, tarp jų Latvijoje dislokuotos Kanados vadovaujamos Priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės kariai iš visų ten tarnaujančių šalių bei NATO daugianacionalinio šiaurės rytų korpuso vadavietės vėliavų grupė.

Renginio svečiai išvydo daugiau kaip 100 karinės technikos vienetų: Lietuvos kariuomenės pėstininkų kovos mašinas „Vilkas“, savaeiges haubicas „PzH 2000“, oro gynybos sistemas NASAMS, šarvuotus visureigius JLTV, sąjungininkų iš Jungtinių Amerikos Valstijų tankus „Abrams“, pėstininkų kovos mašinas „Bradley“, savaeiges haubicas „Paladin“, Vokietijos kariuomenės tankus „Leopard“, pėstininkų kovos mašinas „Puma“ bei „Marder“ ir daug kitos karinės technikos.

Skrydžiu virš Konstitucijos prospekto renginio svečius ir dalyvius pasveikino Karinių oro pajėgų orlaivis „Spartan“ ir sraigtasparniai „Dauphin“. Šventę užbaigė Marijono Mikutavičiaus sukurta ir Lietuvos kariuomenei dovanota daina „Kanonada“, kurią atliko dainininkas Justinas Lapatinskas.

Lietuvos kariuomenės dienos minėjimo renginiai anksčiau taip pat vyko Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Tauragėje. Renginių metu žiūrovai matė karių rikiuotes, ginklų ir technikos parodas bei kitas veiklas.

1918 m. lapkričio 23 d. premjeras Augustinas Voldemaras pasirašė Apsaugos ministerijos įsakymą Nr. 1, kuriuo įkūrė Apsaugos tarybą. Šiuo įsakymu atkurtos ginkluotosios pajėgos, kurios jau po kelių mėnesių stojo į pirmuosius mūšius už šalies nepriklausomybę.

Krašto apsaugos min. inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Po vandeniu atsidūrusio Vilkyčių automobilių sporto komplekso šeimininkai skaičiuoja nuostolius

Šilutės rajone esantis Vilkyčių automobilių sporto kompleksas – vienintelė Lietuvoje trasa, kurioje jau daugelį metų vyksta Europos automobilių autokroso čempionato etapas. Šios varžybos suplanuotos ir šiemet. Jos vyks birželio 8-9 d. Tačiau organizatorių planus ramiai ruoštis varžyboms sujaukė gamta – dalis Vilkyčių automobilių sporto komplekso nukentėjo nuo potvynio. Kebeliuose, ant Veiviržo upės kranto 1987-ais metais Kazimiero Gudžiūno įkurtas automobilių sporto kompleksas kasmet sutraukia tūkstančius automobilių sporto gerbėjų. Čia per metus organizuojamos mažiausiai trejos tarptautinės automobilių kroso ir ralio kroso varžybos.

Bavarijos princas Luitpoldas papasakojo apie giminystės ryšius su Lietuva

Nedaugelis žino, kad Lietuvą ir Vokietijos Bavarijos žemę nuo seno sieja ypatingi santykiai. Istoriniai šaltiniai byloja apie garsiosios Vitelsbachų dinastijos giminystės ryšius su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK) valdovų dinastijomis, Aukštutinės Bavarijos Ingolštato universitete studijavo ne vienas Lietuvos didikas, o ant ilgiausios pasaulyje Burghauzeno pilies vartų iki šiol puikuojasi herbas su Vyčio simboliu.   Glaudų Lietuvos ir didžiausios pagal plotą Vokietijos žemės ryšį patvirtina ir Jo Karališkoji Didenybė Bavarijos princas Luitpoldas. Praėjusiais metais jis lankėsi Lietuvoje, kur aptarė verslo klausimus ir

Katyčiuose rasta granata, Šilutėje – gaisras virtuvėje

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Vasario 22 d. vakare Skvero g., Katyčiuose, rasta rankinė granata. Įvestas planas „Skydas“. Atvykę išminuotojai rastą rankinę granatą išsivežė. Vasario 21 d. per pietus ugniagesiai gelbėtojai gavo pranešimą apie gaisrą daugiabučiame name H. Zudermano gatvėje, Šilutėje. Pranešta, kad bute gaminant maistą užsidegė aliejus. Gaisro metu apdegė virtuvės baldai ir buitinė technika. Aprūko 30 m² lubų ir sienų. Nuo sausio 24 iki vasario 3 d. vyras, gim. 1986

To nebuvo dešimt metų! Dėl potvynio atidarytos Kauno hidroelektrinės pralaidos

Kauno HES

Kauno hidroelektrinėje (Kauno HE), kurią valdo „Ignitis gamyba“, pirmą kartą per daugiau nei 10 metų dėl potvynio buvo atidarytos pralaidos, kad iš Kauno HE tvenkinio būtų išleidžiamas perteklinis vanduo. Hidroelektrinės pralaidų atidarymas nors retas, bet įprastas procesas. Dažniausiai jis vykdomas tuomet, kai vandens debitas yra didesnis už debitą, kurį galima praleisti per hidroagregatus elektros energijos gamybos proceso metu.  Pralaida keletui dienų buvo atidaryta praėjusią savaitę. Paskutinį kartą dėl potvynio Kauno hidroelektrinės pralaida buvo pakelta 2013 m. Pasak „Ignitis gamybos“ gamybos

Taip pat skaitykite