Lietuvos įstojimo į NATO 19-ųjų metinių proga

Šiandien, kovo 29-ąją, Lietuva minės 19-ąsias įstojimo į NATO metines – šia proga Vilniaus gynybinės sienos bastėjoje vyks iškilmingas renginys. Jo metu visuomenei bus pristatyta NATO ir Lietuvos narystės Aljanse evoliuciją atspindinti paroda „Galingi, nes vieningi“.

 

Šiandien Vilniuje

Lietuvos kariuomenės atstovai praneša, kad šiandien į Lietuvą atvyksta vyriausiasis sąjungininkų pajėgų Europoje vadas generolas Christopher G. Cavoli, kuris vizito metu susitiks su Lietuvos Respublikos Prezidentu Gitanu Nausėda, krašto apsaugos ministru Arvydu Anušausku bei Lietuvos kariuomenės vadu generolu leitenantu Valdemaru Rupšiu. Taip pat dalyvaus įstojimo į Šiaurės Atlanto Sutarties Organizaciją (NATO) 19-ųjų metinių minėjime Vilniaus gynybinės sienos Bastėjoje.

  • 2004 m. kovo 29 d. prie galingiausio pasaulyje gynybinio Aljanso NATO prisijungė septynios Europos valstybės: Bulgarija, Rumunija, Slovakija, Slovėnija, tarp jų ir visos trys Baltijos valstybės – Lietuva, Estija ir Latvija. Pasak krašto apsaugos ministro Arvydo Anušausko, Rusijos karo Ukrainoje akivaizdoje Lietuvos narystė NATO yra itin reikšminga.

„NATO yra esminis Lietuvos saugumo garantas – stiprus ir vieningas Aljansas, visada pasirengęs reaguoti į bet kokią krizę, apginti kiekvieną Lietuvos ir viso Aljanso teritorijos centimetrą. Lietuva – patikima NATO sąjungininkė, kuri kartu su kitomis Aljanso šalimis ieško ir įgyvendina sprendimus, stiprinančius Aljansą ir mūsų bendrą saugumą regione ir visoje euroatlantinėje erdvėje“, – sako A. Anušauskas.

„Galingi, nes vieningi“

19-osioms Lietuvos įstojimo į NATO metinėms skirto renginio metu bus pakeltos Lietuvos ir NATO vėliavos, sveikinimo žodį tars Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, Vyriausiasis sąjungininkų pajėgų Europoje vadas generolas Christopher G. Cavoli. Planuojamas ir šiuo metu NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse vykdančių Prancūzijos ir Lenkijos karinių oro pajėgų naikintuvų „Rafale“ ir F-16 skrydis.

Paroda „Galingi, nes vieningi“ apžvelgia  NATO susikūrimą ir  plėtrą, pristatomos valstybės narės, jų kariniai pajėgumai ir indėlis į bendrą Aljanso saugumo ir gynybos politiką. Parodoje taip pat pateikiama Lietuvos ir NATO istorija po Lietuvos  įstojimo. Pasakojama apie mūsų karių dalyvavimą tarptautinėse operacijose, pratybose, Lietuvos ir NATO sąjungininkų socialinę veiklą.

„Parodos „Galingi, nes vieningi“ idėja kilo neatsitiktinai, nes muziejai saugo praeitį, o NATO garantuoja saugią ateitį. Dabartinis kontekstas skatina kalbėti ne tik apie Aljanso istoriją, bet pažvelgti ir į jo perspektyvą. Dėmesį skyrėme ne tik šalims NATO narėms, bet ir šalims, kurios šiuo metu pakviestos jomis tapti, t. y. Suomijai ir Švedijai. Taip pat šalims partnerėms, kurios siekia narystės NATO: Sakartvelui, Bosnijai ir Hercogovinai ir, žinoma, Ukrainai. Norime, kad mūsų lankytojai, susipažinę su paroda, atrastų naujų dalykų. Svarbiausia, kad suprastų, kodėl Aljansas toks svarbus mūsų gynybai“, – teigia Lietuvos nacionalinio muziejaus vadovė dr. Rūta Kačkutė.

Ginkluotės ir technikos paroda

Visi atvykusieji kovo 29-ąją į Lietuvos įstojimo į NATO metinių minėjimo renginį bastėjoje galės apžiūrėti naujausią Lietuvos ir NATO sąjungininkų karių ginkluotę ir techniką. Ją atsigabens ir renginio metu demonstruos Lietuvos, šalyje dislokuoto JAV bataliono ir NATO priešakinių pajėgų batalione Rukloje tarnaujantys sąjungininkų kariai.

Pasitikrinti savo žinias apie NATO šalis bus galima Lietuvos nacionalinio muziejaus parengtame edukaciniame žaidime.  Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka parodai sukūrė interaktyvią instaliaciją, kuri leis lankytojams iš arti pamatyti ir pajausti NATO naikintuvų F-16 skrydį kovinėje grupėje ir hologramą, atgaivinsiančią archyvinius NATO dokumentus.

Susirinkusius dalyvius linksmins Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų bigbendo džiazo grupės, solistų Jurgio Brūzgos, Augustės Vedrickaitės ir Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnų choro muzikinė programa.

Renginį organizuoja Krašto apsaugos ministerija ir Lietuvos nacionalinis muziejus.

Renginio pradžia – 17.30 val. Vilniaus gynybinės sienos bastėjoje (Bokšto g. 20).

Krašto apsaugos min. inf.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Miniatiūrų konkursas „Mūsų vienas vardas – Lietuva“

Šilutės pirmoji gimnazija interneto svetainėje pasidalijo štai tokia žinia. Birželio 2 d. Šilutės pirmosios gimnazijos bibliotekoje įvyko respublikinio miniatiūrų konkurso-parodos „Mūsų vienas vardas – Lietuva” baigiamasis apdovanojimų renginys. Sulaukėme svečių iš Šilalės, Tauragės, Kretingos ir Šilutės rajonų. Respublikinio bendrojo ugdymo įstaigų 9-12 klasių mokinių miniatiūrų konkursas-paroda „Mūsų vienas vardas – Lietuva“, skirtas Klaipėdos krašto prijungimo šimtmečiui paminėti. Miniatiūrų autoriai, 9-12 kl. mokiniai, mažo formato kūrinėlyje siekė išreikšti savo požiūrį į gimtąjį kraštą. Miniatiūrų konkurse dalyvavo 11 mokyklų (pateikta 100 darbų):

Už labai geras demokratijos žinias – kelionė į Belgiją

Šilutės Vydūno gimnazija paviešino Nacionaliniame demokratijos žinių konkurse sėkmės sulaukusio Luko Šilinsko įspūdžius iš apsilankymo Briuselyje, Belgijoje. Kuo ši išvyka gimnazistui Lukui buvo įdomi? Paskaitykime. Gegužės 31 dieną Europos Parlamente, Briuselyje, Belgijoje, dalyvavau susitikime su europarlamentaru Liudu Mažyliu. Susitikimo metu buvo aptarti įvairūs Europai ir Lietuvai aktualūs klausimai, išsamiai pristatyti Parlamento darbo principai ir artimiausi tikslai. Po dienos Parlamente lietuvių delegacija su L. Mažyliu susitiko neoficialioje aplinkoje. Parlamentaras papasakojo apie savo kelią nuo mokyklos suolo iki dabartinių pareigų Europos Parlamente.

Įsivyravus sausrai, miškuose didėja gaisrų pavojus

Nusistovėję sausi orai kelia didelį gaisrų pavojų miškuose.  Birželio 5 d. šalies ugniagesiams teko kelis kartus talkinti Valstybinių miškų urėdijos priešgaisrinėms pajėgoms, gesinant miškuose įsiplieskusius gaisrus. Birželio 5  d. vidudienį, Varėnos rajone, Marcinkonių seniūnijoje, Daržinėlių kaime esančiame miške šėlo ugnis – degė medžiai ir miško paklotė. Gaisras nusiaubė 1,4 ha plotą. Tą pačią dieną, vidurdienį, ugniagesiai skubėjo gesinti ir Kretingos rajone, Rūdaičių kaime esančio Joskaudų miško. Atvykus ugniagesiams, jau degė miško paklotė ir jaunuolynas. Beje, atliekant gesinimo darbus buvo rasti

Ekspertas pataria, kaip apsaugoti senjorus nuo sukčių internete: vien pokalbio neužtenka

Vyresni nei 60 m. nuo kibernetinių atakų nukentėję žmonės per metus patyrė 966 mln. dolerių nuostolių. Tuo tarpu nukentėjusieji iki 20 m. – 71 mln. Tokie duomenys paskelbti 2020 m. JAV Federalinio tyrimų biuro internetinių nusikaltimų ataskaitoje. Panašios tendencijos pastebimos ir Lietuvoje Donatas Drakickas, „Tele2“ produkto vadovas, sako, kad nors su vyresniais šeimos nariais reikia kalbėti apie virtualioje erdvėje tykančias grėsmes, tačiau vien to nepakanka. Būtina diegti ir papildomas priemones, kurios saugotų juos nuo sukčių. „Internetiniai sukčiai stengiasi apgauti įvairių

Taip pat skaitykite