Lietuvos įstojimo į NATO 19-ųjų metinių proga

Šiandien, kovo 29-ąją, Lietuva minės 19-ąsias įstojimo į NATO metines – šia proga Vilniaus gynybinės sienos bastėjoje vyks iškilmingas renginys. Jo metu visuomenei bus pristatyta NATO ir Lietuvos narystės Aljanse evoliuciją atspindinti paroda „Galingi, nes vieningi“.

 

Šiandien Vilniuje

Lietuvos kariuomenės atstovai praneša, kad šiandien į Lietuvą atvyksta vyriausiasis sąjungininkų pajėgų Europoje vadas generolas Christopher G. Cavoli, kuris vizito metu susitiks su Lietuvos Respublikos Prezidentu Gitanu Nausėda, krašto apsaugos ministru Arvydu Anušausku bei Lietuvos kariuomenės vadu generolu leitenantu Valdemaru Rupšiu. Taip pat dalyvaus įstojimo į Šiaurės Atlanto Sutarties Organizaciją (NATO) 19-ųjų metinių minėjime Vilniaus gynybinės sienos Bastėjoje.

  • 2004 m. kovo 29 d. prie galingiausio pasaulyje gynybinio Aljanso NATO prisijungė septynios Europos valstybės: Bulgarija, Rumunija, Slovakija, Slovėnija, tarp jų ir visos trys Baltijos valstybės – Lietuva, Estija ir Latvija. Pasak krašto apsaugos ministro Arvydo Anušausko, Rusijos karo Ukrainoje akivaizdoje Lietuvos narystė NATO yra itin reikšminga.

„NATO yra esminis Lietuvos saugumo garantas – stiprus ir vieningas Aljansas, visada pasirengęs reaguoti į bet kokią krizę, apginti kiekvieną Lietuvos ir viso Aljanso teritorijos centimetrą. Lietuva – patikima NATO sąjungininkė, kuri kartu su kitomis Aljanso šalimis ieško ir įgyvendina sprendimus, stiprinančius Aljansą ir mūsų bendrą saugumą regione ir visoje euroatlantinėje erdvėje“, – sako A. Anušauskas.

„Galingi, nes vieningi“

19-osioms Lietuvos įstojimo į NATO metinėms skirto renginio metu bus pakeltos Lietuvos ir NATO vėliavos, sveikinimo žodį tars Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, Vyriausiasis sąjungininkų pajėgų Europoje vadas generolas Christopher G. Cavoli. Planuojamas ir šiuo metu NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse vykdančių Prancūzijos ir Lenkijos karinių oro pajėgų naikintuvų „Rafale“ ir F-16 skrydis.

Paroda „Galingi, nes vieningi“ apžvelgia  NATO susikūrimą ir  plėtrą, pristatomos valstybės narės, jų kariniai pajėgumai ir indėlis į bendrą Aljanso saugumo ir gynybos politiką. Parodoje taip pat pateikiama Lietuvos ir NATO istorija po Lietuvos  įstojimo. Pasakojama apie mūsų karių dalyvavimą tarptautinėse operacijose, pratybose, Lietuvos ir NATO sąjungininkų socialinę veiklą.

„Parodos „Galingi, nes vieningi“ idėja kilo neatsitiktinai, nes muziejai saugo praeitį, o NATO garantuoja saugią ateitį. Dabartinis kontekstas skatina kalbėti ne tik apie Aljanso istoriją, bet pažvelgti ir į jo perspektyvą. Dėmesį skyrėme ne tik šalims NATO narėms, bet ir šalims, kurios šiuo metu pakviestos jomis tapti, t. y. Suomijai ir Švedijai. Taip pat šalims partnerėms, kurios siekia narystės NATO: Sakartvelui, Bosnijai ir Hercogovinai ir, žinoma, Ukrainai. Norime, kad mūsų lankytojai, susipažinę su paroda, atrastų naujų dalykų. Svarbiausia, kad suprastų, kodėl Aljansas toks svarbus mūsų gynybai“, – teigia Lietuvos nacionalinio muziejaus vadovė dr. Rūta Kačkutė.

Ginkluotės ir technikos paroda

Visi atvykusieji kovo 29-ąją į Lietuvos įstojimo į NATO metinių minėjimo renginį bastėjoje galės apžiūrėti naujausią Lietuvos ir NATO sąjungininkų karių ginkluotę ir techniką. Ją atsigabens ir renginio metu demonstruos Lietuvos, šalyje dislokuoto JAV bataliono ir NATO priešakinių pajėgų batalione Rukloje tarnaujantys sąjungininkų kariai.

Pasitikrinti savo žinias apie NATO šalis bus galima Lietuvos nacionalinio muziejaus parengtame edukaciniame žaidime.  Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka parodai sukūrė interaktyvią instaliaciją, kuri leis lankytojams iš arti pamatyti ir pajausti NATO naikintuvų F-16 skrydį kovinėje grupėje ir hologramą, atgaivinsiančią archyvinius NATO dokumentus.

Susirinkusius dalyvius linksmins Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų bigbendo džiazo grupės, solistų Jurgio Brūzgos, Augustės Vedrickaitės ir Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnų choro muzikinė programa.

Renginį organizuoja Krašto apsaugos ministerija ir Lietuvos nacionalinis muziejus.

Renginio pradžia – 17.30 val. Vilniaus gynybinės sienos bastėjoje (Bokšto g. 20).

Krašto apsaugos min. inf.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Degalų kainos pakito nežymiai

Praėjusią savaitę vidutinė benzino kaina Lietuvoje didėjo nežymiai – 0,2 proc., o dyzelino kaina 0,6 proc. sumažėjo. Euro zonos valstybėse benzino vidutinės kainos praėjusią savaitę sumažėjo apie 0,1 proc., o dyzelino sumažėjo 0,6 procento. Palyginus su Euro zonos valstybių degalų kainų vidurkiais, Lietuvoje benzino vidutinė kaina yra 16,2 proc. mažesnė, dyzelino – 6,6 proc. mažesnė. Kovo 11-ąją dyzelinas Lietuvoje vidutiniškai kainavo 1,60 Eur/l, vidutinė benzino kaina siekė 1,50 Eur/l. Benzino vidutinės kainos visose lyginamose Baltijos šalyse ir kaimynėse valstybėse didėjo

Ar išsipildys penkiametės Marijos svajonė tapti Lietuvos Respublikos Prezidente?  

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK), išklausiusi penkiametės Marijos svajonę, priėmė jos prašymą registruotis dalyvauti 2059 metais vyksiančiuose Respublikos Prezidento rinkimuose.   Prieš metus susigrūmusi su vėžiu, Marija šiuo metu sėkmingai gydosi ir siekia išgyventi. Ji svajoja užaugti ir išpildyti savo svajonę tapti Lietuvos Respublikos Prezidente. Marija tiki, kad pasveikę vaikai, būsimi Lietuvos lyderiai, išgyvenę ir užaugę, atneš daug žadančių permainų mūsų šaliai, kurs naujos kartos valstybę, gins ir tarnaus jai savo širdimi, protu ir atsidavimu. Kovo 14 dieną mergaitė atvyko į

Pasveikino šimtametę šilutiškę Emiliją Baikauskienę

Gyvenimas šilutiškei Emilijai Baikauskienei padovanojo pačią gražiausią dovaną – 100-ąjį gimtadienį. Apsupta gražiausių gėlių žiedų, pačių artimiausių šeimos narių dėmesiu ir globa kovo 13-ąją E. Baikauskienė minėjo šią ypatingą progą! Nuoširdžiausius sveikinimus jubiliatei gimimo dieną atvežė ir Šilutės rajono savivaldybės vicemerė Daiva Žebelienė, Socialinės paramos skyriaus vedėja Audronė Barauskienė, Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus ir socialinio darbo organizatorė Oksana Kalitina. Komunikacijos skyrius

Lietuvos bankas: gynybos stiprinimui – mokesčių pajamos ir skolintos lėšos

Didesnes Lietuvos valstybės gynybos išlaidas galima finansuoti gautomis papildomomis pajamomis atsisakius ar sumažinus galiojančias mokesčių lengvatas, peržiūrėjus turto apmokestinimą ir papildomai skolinantis. Tokią išvadą padarė Lietuvos bankas, kuris, reaguodamas į būtinybę didinti gynybos finansavimą, remdamasis savo ekspertine kompetencija ekonomikos ir finansų srityse, išanalizavo galimus lėšų šaltinius valstybės saugumui didinti ir artimiausiu metu analizę bei išvadas pateiks Finansų ministerijai. „Šalies gynybos finansavimas turėtų būti užtikrinamas mišriu modeliu – finansuojamas iš dviejų šaltinių. Nuolatinio palaikomojo pobūdžio gynybos poreikiai turėtų būti finansuojami papildomomis

Taip pat skaitykite