Lietuvos bankas ragina gyventojus aktyviai ir išmintingai tvarkyti savo finansus

Lietuvos bankas pradeda informacinę kampaniją „Spręsk pats“, kviečiančią gyventojus daugiau dėmesio skirti svarbiausiems asmeninių finansų valdymo klausimams – nepermokėti už finansines paslaugas ir išnaudoti jau esančias galimybes didinti turimas santaupas.

„Kiekvienas iš mūsų naudojasi įvairiausiomis finansinėmis paslaugomis, tačiau ar tikrai padarome viską, kad savo pinigus taupytume ir padidintume? Tam galimybių yra tikrai daug, todėl nusprendėme visą svarbiausią informaciją apie tai glaustai pateikti vienoje vietoje, taip padėdami vartotojams apsispręsti ir priimti jiems naudingus sprendimus“, – sako Gediminas Šimkus, Lietuvos banko valdybos pirmininkas.

Jo teigimu, didesnis dėmesys asmeniniams finansams leistų susimažinti finansinių paslaugų išlaidas, o turimų santaupų įdarbinimas jas padidintų. „Reikia atidžiau rinktis mokėjimo paslaugų teikėją, išnaudoti galimybes pasigerinti būsto paskolos sąlygas, o šiuo metu einamosiose sąskaitose laikomas lėšas nukreipti į vieną iš saugiausių investicijų – terminuotuosius indėlius“, – tvirtina G. Šimkus.

„Spręsk pats“ kampanijai skirtoje Lietuvos banko svetainės dalyje pateikiama informacija apie tai, kokių uždarbio galimybių suteikia terminuotieji indėliai, ką reikėtų įvertinti sprendžiant dėl mokėjimo paslaugų teikėjo, kokių veiksmų reikėtų imtis norint pasigerinti būsto paskolos sąlygas.

Gyventojai taip pat raginami aklai nesutikti su jiems nepriimtinais finansų rinkų dalyvių sprendimais ir aktyviai ginti savo teises, o esant reikalui pagalbos kreiptis į Lietuvos banką. Dar viena kampanijos skiltis yra skirta kovai su sukčiavimu – pateikiama informacija, kaip atpažinti neteisėtus bandymus išvilioti pinigus ir ką daryti, siekiant to išvengti.

Lietuvos bankas kampaniją „Spręsk pats“ ateityje planuoja papildyti nauja informacija apie asmeninių finansų valdymą, taip suteikdamas gyventojams dar daugiau galimybių taupyti ir pasididinti turimas lėšas.

Lietuvos banko inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Laukuose nuiminėjate derlių. Neparsineškite į ūkį afrikinio kiaulių maro

Prasidėjus grūdų derliaus nuėmimo darbams, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) ragina ūkininkus laikytis biosaugos ir iš laukų neparsinešti į savo ūkį afrikinio kiaulių maro (AKM). VMVT specialistai įspėja, kad tuose pačiuose laukuose gali būti vaikščioję AKM užsikrėtę šernai. Jie galėjo užkrėsti nuimamą derlių, šiaudus, žolę ir pan.  Siekiant apsisaugoti nuo viruso plitimo, privaloma visas į ūkį grįžtančias transporto priemones dezinfekuoti. Kokiais grūdais šerti kiaules? Specialistai primena, kad šerti kiaules šių metų derliaus grūdais galima tik juos išlaikius 60 dienų. 

Brangs komunalinės atliekos

Šilutės rajono savivaldybės taryba posėdyje planuoja svarstyti didesnius įkainius už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą. Siūloma pakeisti Šilutės r. savivaldybės tarybos 2021 m. gruodžio 16 d. sprendimo „Dėl Šilutės rajono savivaldybės vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą nuostatų patvirtinimo“ 1 punktu patvirtintų nuostatų 1 priedą. Su UAB „Ecorevice“ 2024 m. sausio 8 d. sudaryta viešojo pirkimo sutartis, kuri įsigaliojo 2024 m. balandžio 15 d. Pagal sutarties sąlygas pasikeitė atliekamų paslaugų kaina. Padidėjo metinė pastoviosios

Gėlių puokštės iš Ramunių gatvės  

Kur šiandien žmonės dažniausiai susipažįsta? Teisingai – internete. Pamačiusi, kokias gražias gėlių puokštes kuria usėniškė Vaida Breiterienė, nusprendžiau susipažinti. Tai buvo dar pavasarį. Akis patraukė puokštė su senoviniais kaimiškais baltais narcizais ir panorau jų pasimerkti. Ilgai netruko ir gėlės jau puikavosi vazoje mūsų namuose, skleisdamos nuostabų aromatą.Tuo labiau džiaugiausi, kad pavyko pamaloninti į renginį bibliotekoje atvykusias viešnias iš Kauno. Žiedai pievose ir prie namų Dienas leisti tarp savo auginamų, laukuose ir pievose skinamų gėlių Vaida pradėjo išėjusi iš darbo. Prie

Šilutėje modernizuos sporto kompleksą

Šilutės r. savivaldybės taryba ruošiasi liepos mėnesio posėdžiui, kuriame planuoja apsispręsti, ar modernizuoti sporto kompleksą Gluosnių g. 13 B. Šią savaitę tokį sprendimo projektą svarstys Tarybos komitetai, o galutinį sprendimą priims Taryba posėdyje. Savivaldybės tarybai pritarus įgyvendinti projektą „Sporto komplekso esančio Šilutėje, Gluosnių g. 13B modernizavimas“, bus pasirašoma projekto finansavimo sutartis su Nacionaline sporto agentūra. Nacionalinė sporto agentūra buvo paskelbusi kvietimą teikti paraiškas sporto bazėms tvarkyti. Norima finansuoti sporto bazių pagerinimo projektus: remontuojant, atnaujinant (modernizuojant) arba rekonstruojant esamų sporto bazių

Taip pat skaitykite