Lietuvos 20 metų narystės NATO minėjimas

2004 m. kovo 29 dieną Lietuva tapo visateise Šiaurės Atlanto Sutarties Organizacijos – NATO – nare, o dabar turime puikią progą atsigręžti ir pažvelgti į tai, kokį kelią per dvidešimt metų nuėjo mūsų valstybė, ką mums suteikė bendradarbiavimas su sąjungininkais ir ką patys sugebėjome jiems duoti.

„Džiaugiamės, galėdami šiandien švęsti 20 metų narystės sukaktį didžiausiame ir galingiausiame pasaulio gynybos Aljanse, kurio svarba kiekvieną dieną tik auga. Narystė NATO – tai mūsų saugumo garantas. Šiandien Lietuva su daugiau nei trisdešimt savo sąjungininkių veikia išvien ir prisideda prie euroatlantinės erdvės tikslų įgyvendinimo ir visų mūsų saugumo“, – sakė krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

Kovo 2 d. Vytauto Didžiojo karo muziejuje Kaune atidaryta paroda „Kartu mes esame stiprūs“ – pirmas renginys, kuriuo pradedame Lietuvos narystės NATO 20-mečio minėjimą, jis tęsis visus šiuos metus. Parodos „Kartu mes esame stiprūs“ lankytojai gali susipažinti su Lietuvos keliu į Aljansą, stiprėjančia Lietuvos kariuomene, dalyvavimu tarptautinėse misijose ir visokeriopu Ukrainos rėmimu.

Paroda Kaune – tai pirmasis iš daugelio renginių, skirtų NATO 20-mečiui. Į įvairius sukakties minėjimo renginius ir iniciatyvas, kurias organizuoja ne tik Krašto apsaugos ministerija, bet ir kitos šalies institucijos, bus siekiama įtraukti kuo daugiau visuomenės, todėl ir renginiai bus patys įvairiausi.

Šios svarbios Lietuvai datos minėjimo kulminacija vyks kovo 29 dieną Daukanto aikštėje, Vilniuje, kur bus surengta iškilminga NATO 20-mečio minėjimo ceremonija, o sostinės Katedros aikštėje bus įrengta meninė instaliaciją #MesNATO20“.

Dar kelios žinios – visuomenė bus pakviesta dalyvauti bėgime „Runway Run“, kuris vyks Lietuvos kariuomenės karinių oro pajėgų aviacijos bazės Šiauliuose naikintuvų kilimo taku, aplankyti Energetikos ir technikos muziejaus rengiamą interaktyvią parodą „November. Alpha. Tango. Oscar“ Vilniuje, apžiūrėti kultūrinę-istorinę programą „M52 Sūduvis: misija – saugi Baltija“ Klaipėdos jūrų muziejuje. Be kitų suplanuotų renginių, Vilniuje vyks ir tarptautinė Baltijos karinė konferencija „Nuo Vilniaus iki Vašingtono“, skirta NATO 75-mečiui ir Lietuvos narystės NATO 20-mečiui paminėti.

Nuo 2004 m. žengėme tvirtus žingsnius į naują perspektyvą, lydimi atsakomybės patiems bei kartu su sąjungininkais priimti ir įgyvendinti sprendimus dėl nacionalinio ir kolektyvinio saugumo užtikrinimo. Narystė NATO pakeitė šimtmečius Lietuvos likimą lėmusias istorines bei geopolitines sąlygas ir tapo mūsų saugumo ir stabilumo sėkmės istorija. Visą renginių programą galite rasti Krašto apsaugos ministerijos interneto svetainėje.

Krašto apsaugos min. inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Ką BŪTINA žinoti turintiems vaikų ir gyvenantiems užsienyje?

Gyvenimas užsienyje su vaikais gali būti įkvepiantis ir kartu iššūkių kupinas nuotykis. Šis straipsnis skirtas padėti tėvams, kurie planuoja arba jau gyvena užsienyje, suprasti pagrindinius aspektus, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį, norint užtikrinti šeimos gerovę. 1. Teisiniai reikalavimai ir dokumentacija Pirmas ir svarbiausias žingsnis – išsiaiškinti ir įgyvendinti visus teisinius reikalavimus, susijusius su gyvenimu užsienyje: Vizos ir leidimai. Priklausomai nuo šalies, gali prireikti įvairių vizų ar leidimų gyventi su šeima. Įsitikinkite, kad jūsų ir jūsų vaikų dokumentai yra tvarkingi ir

Gyventojai kviečiami įsitraukti į pašto ženklų kūrimą – tereikia pasiūlyti temą

Nors popierinių laiškų ir atvirlaiškių kasmet išsiunčiama vis mažiau, susidomėjimas pašto ženklais vis dar išlieka gana didelis ir Lietuvoje, ir visame pasaulyje. Lietuvos paštas primena, kad prisidėti prie šių ženklų kūrimo gali kiekvienas – tereikia pasiūlyti dėmesio vertą temą. O jeigu jai pritars pašto mokos ženklų leidybos komisija, tema bus įamžinta ir lietuviškame pašto ženkle. Pasak Lietuvos pašto filatelijos projektų vadovės Aušrutės Varnienės, šiuo metu galima siūlyti temas 2025, 2026 ir 2027 metais pasirodysiantiems pašto ženklams. Tai padaryti galima iki

Pasaulinė motinos Žemės diena

Balandžio 22-ąją minėta Pasaulinė motinos Žemės diena. Ji pradėta minėti 1970 metais, o atliepiant į Jungtinių Tautų kreipimąsi Lietuvoje ji minima nuo 1992 metų. Kasmet civilizuotos pasaulio šalys ragina vienytis ir išreikšti rūpestį mūsų visų namais – Žeme ir Gamta. Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba šią dieną atkreipė dėmesį į būtinybę vykdyti gamtotvarką, kad būtų išsaugotos nykstančios ir retos rūšys. Gamtotvarkos darbai saugomose teritorijose vykdomi siekiant išsaugoti biologinę įvairovę. Gamtotvarka padeda išsaugoti natūralias buveines ir rūšis, apima buveinių atkūrimą, invazinių rūšių

Dėl atraminės sienutės tvarkymo darbų Švėkšnoje

Kada Švėkšnoje sutvarkys išgriuvusią akmeninę sieną, matomą įvažiuojant į miesteliį nuo Saugų pusės? Šilutės rajono savivaldybė informuoja, kad geriausiu atveju darbai galėtų prasidėti Liepos mėnesį. Skelbiama, kad šiuo metu savivaldybės užsakymu yra rengiamas projektas „Bažnyčios g. pietų pusės lauko akmenų atraminės sienos Šilutės r. sav., Švėkšnos sen., (Švėkšnos miestelio istorinės dalies u.k. 171112 vertingoji savybė) tvarkybos (restauravimo, remonto) darbų projektas“. Projektas pateiktas Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Klaipėdos teritoriniam skyriui. Jei šis projektui pritars, išduos tvarkybos darbų leidimą. Gavus

Taip pat skaitykite