Lietuvoje jau užsiregistravo 17 785 pabėgėliai iš Ukrainos

Lietuvos statistikos departamentas praneša, kad jau pradėjo iš Migracijos departamento gauti duomenis apie karo pabėgėlius iš Ukrainos. Kuriama kasdien atnaujinama švieslentė, kurioje bus viešinami duomenys. Kol kas pateikiama preliminari apžvalga. Joje – karo pabėgėliai iš Ukrainos, kurie jau atvyko į Lietuvą ir spėjo užsiregistruoti Migracijos departamento skyriuose ar registracijos centruose.

Iki trečiadienio, kovo 16 d., užsiregistravo 17 785 iš Ukrainos pabėgę asmenys, apie 99 proc. jų turi Ukrainos pilietybę. Yra 2216 vaikų iki 5 metų, 5545 vaikai nuo 6 ik 17 metų, 716 asmenys yra vyresni nei 64 metų amžiaus. Vyriausias asmuo – 93 metų amžiaus.

Vyriausybė leido dvejus metus iš ukrainiečių nereikalauti darbe mokėti lietuvių kalbą. Ukrainiečiai aktyviai ieško darbo. Seimas įtvirtino teisę ukrainiečiams gauti socialinę paramą. Tokia pagalba pasirūpino ir savivaldybės. Daug pabėgėlių priėmė šeimos, Lietuvos gyventojai dosniai aukoja pinigų, buities daiktų ir kt. Dalis ukrainiečių įkurdinami gyventojų namuose, butuose ir kitose patalpose, apgyvendinimo ir įsikūrimo reikalus, ugdymą ikimokyklinėse įstaigose, mokyklų lankymą koordinuoja savivaldybės. Lietuvoje tam panaudojamos neveikiančių mokyklų, vaikų darželių, kitos patalpos įvairiuose statiniuose.

Statistikos departamentas skelbia, kad iš Ukrainos Lietuvą pasiekė 50 proc. vyrų ir tiek pat moterų. Tarp suaugusių asmenų beveik visos yra moterys, atvykę vyrai gali būti vieniši tėvai, lydintys asmenys ar turintys sunkių ligų. Daugiausia asmenų užsiregistravo trečiadienį, kovo 16 d., beveik 2000.

Primename, kad Šilutės rajono savivaldybė interneto svetainėje nuolat viešina, kokios paramos reikia, kuo galėtų padėti Pamario gyventojai. Ukrainiečių jau apsigyveno ne tik Šilutėje, bet ir Rusnės, Kintų, Švėkšnos bei kitose seniūnijose. Ukrainiečių skaičius rajone nuolatos didėja. Vos įsikūrę ukrainiečiai ieško darbo, juos priglaudę žmonės irgi skambina vieni kitiems ir teiraujasi, ar neatsirastų darbo. Įdarbinimas – svarbi parama, tad jeigu turite ką pasiūlyti, informuokite Savivaldybę, dalinkitės šia informacija su pažįstamais, kurie priėmė gyventi nuo karo pabėgusius asmenis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Įsimenanti literačių rudeninė pažintis su Užnemune

Išvyką į Kybartų miestelį, įsikūrusį pasienyje su Kaliningrado sritimi, sugalvojome ne atsitiktinai. 2022 metus Lietuvos Respublikos Seimas yra paskelbęs Sūduvos metais ir Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos metais. Mūsų, Šilutės TAU sambūrio „Vėdrynas“ literačių, laukė ekskursija po istorinį Kybartų senamiestį ir, žinoma, po 2002 metais netikėtai atrastus požemius, esančius po Kybartų geležinkelio stotimi. Keturių valandų ekskursijoje mus lydėjo gidas Vitas Katkevičius, veiklus ir atsidavęs savo miestui Kybartų bendruomenės pirmininkas, pakvietęs mus į šią kelionę. Ties Jurbarku pervažiavę ilgiausią Lietuvoje tiltą per

Seimas paskelbė savivaldos rinkimus, jie vyks kitų metų kovo 5 d.  

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks eiliniai savivaldybių tarybų ir merų rinkimai. Tokią rinkimų datą savo nutarimu įtvirtino Seimas. Už tokį Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen parengtą nutarimą ketvirtadienį balsavo 119 Seimo narių, prieš balsavusių nebuvo, 1 parlamentaras susilaikė. Nutarimas dėl savivaldos rinkimų datos įsigalios šių metų spalio 7 d. Seimui paskelbus rinkimų datą, prasidės politinė rinkimų kampanija. Rinkimų kodeksas numato, kad rinkimų politinė kampanija prasideda nuo rinkimų datos paskelbimo ir baigiasi praėjus 100 dienų nuo Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK)

Savaitgalį pasitrauks lietus, sugrįš šalnos ir rudeniška šiluma

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad rugsėjo 23 d., penktadienį, tankesni debesys sukinėsis rytinėje šalies pusėje. Vietomis sulauksime trumpalaikio, nedidelio lietaus. Labiausiai jis tikėtinas rytiniuose rajonuose. Pūs nestiprus šiaurės vakarų, šiaurės krypties vėjas. Aukščiausia temperatūra sieks 12-16 laipsnių šilumos. Rugsėjo 24 d., šeštadienį, naktį debesys sklaidysis, trumpai palis tik kai kur šalies rytuose ir pajūryje. Vėjas beveik visiškai nurims, dalyje Lietuvos formuosis rūkas. Temperatūra kris iki 1-6, pajūryje –  7-10 laipsnių šilumos. Vietomis žemės paviršių nubalins 0-4 laipsnių šalnos. Šeštadienio dieną debesuotumas

Išrinkti konkurso „Metų ūkis“ Šilutės rajono nugalėtojai

Specialiai sudaryta komisija rugsėjį tradiciškai rinko konkurso „Metų ūkis“ Šilutės rajono nugalėtojus. Šiuo konkursu siekiama skatinti ūkininkus pažangiai ūkininkauti, efektyvinti gamybą, laikytis ekologinės pusiausvyros. 3-ioji vieta šiame konkurse atiteko daržininkystės Grabupiuose (Šilutės sen.) plėtojančiam Vytautui Valančiui. 31-erių ūkininkas pasakojo, kad šia veikla užsiima jau 7-erius metus, augina bulves, kopūstus, morkas, svogūnus bei įvairias prieskonines žoleles. Jis savo produktais prekiauja turguje, tiekia pajūrio kavinėms. Ateityje planuoja atidaryti savo specializuotą parduotuvę. Pasak Vytauto, dabar ruošiamas cechas, kuriame bus rauginamos daržovės, kurių bus

Taip pat skaitykite