Lietuvių kalbos ir literatūros egzamino temos – apie grėsmės akivaizdą, tėvą ir kasdienybę

Vakar, birželio 7 d., abiturientai laikė pirmąjį šiemetinės pagrindinės brandos sesijos egzaminą. Lietuvių kalbos ir literatūros valstybinį brandos egzaminą pasirinko laikyti 17 207 kandidatai, o mokyklinį – 9 352. Kokios buvo temos?

Šiemetinio valstybinio egzamino temos

SAMPROTAVIMO RAŠINIO UŽDUOTYS

  1. Ką viešiname, o ką pasiliekame sau? Rekomenduojami pasirinkti autoriai: Šatrijos Ragana, Vincas Mykolaitis-Putinas.
  2. Kaip žmogus elgiasi grėsmės akivaizdoje? Rekomenduojami pasirinkti autoriai Balys Sruoga, Bronius Krivickas.

LITERATŪRINIO RAŠINIO UŽDUOTYS

  1. Tėvo vaizdinys literatūroje. Rekomenduojami pasirinkti autoriai Kristijonas Donelaitis, Antanas Škėma.
  2. Kasdienybės vaizdavimas literatūroje. Rekomenduojami pasirinkti autoriai Marius Katiliškis, Judita Vaičiūnaitė.Lietuvių kalbos ir literatūros mokyklinio brandos egzamino temos

    SAMPROTAVIMO RAŠINIO UŽDUOTYS

  3. Kas žmogui suteikia laimę? Rekomenduojami pasirinkti autoriai Vincas Kudirka, Juozas Tumas-Vaižgantas
  4. Ar literatūra padeda žmonėms suprasti save ir pasaulį? Rekomenduojami pasirinkti autoriai Vincas Mykolaitis-Putinas, Justinas Marcinkevičius.

LITERATŪRINIO RAŠINIO UŽDUOTYS

  1. Santykis su kitokiu žmogumi literatūroje. Rekomenduojami pasirinkti autoriai Vincas Krėvė, Jurgis Savickis.
  2. Kaltė ir atgaila literatūroje. Rekomenduojami pasirinkti autoriai Jonas Biliūnas, Salomėja Nėris.

Lietuvių kalbos ir literatūros egzaminas yra vienintelis privalomas egzaminas. Šiemet jis truko penkiolika minučių ilgiau, tad rašyti rašinį buvo galima 4 val. 15 min.

Policija egzamino išvakarėse ir egzamino dieną negavo pranešimų apie galimus sukčiavimo atvejus.

Prieš metus lietuvių kalbos ir literatūros valstybinį egzaminą pasirinko laikyti 17 178 kandidatai. Pernai 89,67 proc. į egzaminą atvykusių kandidatų jį išlaikė. 11,93 proc. pelnė nuo 86 iki 100 balų.

„Brandos atestatui gauti mokinys turi išlaikyti du brandos egzaminus: privalomą lietuvių kalbos ir literatūros ir dar vieną dalyko brandos egzaminą ar atlikti brandos darbą. Daugiausiai kandidatai gali rinktis laikyti 7 brandos egzaminus. Į egzaminų centrus turi teisę ateiti tik tie, kurių egzaminuojamo dalyko metiniai pažymiai – ne žemesni nei ketvertas“, – sako egzaminų sesiją organizuojančios Nacionalinės švietimo agentūros direktorė Rūta Krasauskienė.

Per lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą kandidatai galėjo naudotis suskaitmenintais privalomų programos autorių kūriniais kompiuteryje, atjungtame nuo interneto tinklo. Ši galimybė yra pagalba mokiniui, bet ir  tam tikras laiko planavimo iššūkis. Kompiuteriu galima naudotis 20 minučių, laiką išnaudojant vienu prisėdimu arba du kartus po 10 minučių. Iki egzamino pabaigos likus pusantros valandos, kompiuteriu galima naudotis tik 10 min., jei laukia kiti mokiniai.

Planuojama, kad valstybinio lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzamino rezultatai bus paskelbti liepos 15 d. Liepos 20 d. pakartotinės sesijos metu vyks mokyklinis lietuvių kalbos ir literatūros egzaminas. Tai vienintelis egzaminas, kurį abiturientai, neišlaikę valstybinio lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzamino, galės perlaikyti.

Prašymus šiais metais, 2021-aisiais, laikyti brandos egzaminus pateikė 27 733 kandidatai.

Parengta pagal ministerijos inf.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rotary diena prie Minijos

Šilutės Rotary klubas antrą kartą organizavo Rotary dieną. Pirma Rotary diena Pamario krašte buvo skirta Šilutės klubo 25-mečiui ir Rotary organizacijos Lietuvos apygardos penkmečiui 2019 metais. Dėl pandemijos suvaržymų pernai tokia šventė neįvyko. Šįkart rotarietiška šventė šurmuliavo lietuviškąja Venecija vadinamame Minijos (Mingės) kaime, svetingosios Monikos Dobrovolskytės vadovaujamuose svečių namuose. Karštą šeštadienio popietę pabendrauti ir drauge pasiilsėti susirinko beveik 100 rotariečių ir jų šeimų narių. Be šilutiškių, gausiausiai atvyko bendraminčių iš Tauragės, jie šiam tikslui net išsinuomojo didelį autobusą. Taip pat

Kartono vartojimo nauda ir picų dėžės

Pakavimo priemonės reikalingos daugeliu gyvenimo atvejų: kai norima į dėžes sandariai sudėti daiktus, nes tenka kraustytis; dėžės reikalingos konditerijos gaminiams laikyti ir t. t. Dėžės kainuoja nebrangiai, todėl jas naudoja daugelis, kadangi jos tikrai palengvina gyvenimą, kuomet reikia produktus ar daiktus saugiai ir gražiai perkelti iš vienos vietos į kitą. Kartonas yra viena populiariausių pakavimo medžiagų, mat tai švari ir ekologiška medžiaga, kurią galima perdirbti, kainuoja nebrangiai. Kartonas yra paveikus klimatiniams veiksniams, todėl greitai suyra, tinka antriniam naudojimui. Dėžės pagal

Kodėl verta rinktis kačių maistą „Ontario“?

Katės – vienos iš mylimiausių naminių gyvūnų, kurioms patinka šiluma ir dėmesys. Dauguma kačių gyvena namuose ir į lauką eina tik kartu su šeimininkais, todėl derėtų užtikrinti visas sąlygas, kad augintinis namuose jaustųsi gerai ir jam tikrai nieko netrūktų. Tai padaryti nėra sunku, nes dauguma gyvūnų mėgsta tai, ką išrenka šeimininkas. Išsirinkti geriausius daiktus ir maisto produktus gali padėti konsultantas, kuris yra gyvūnų parduotuvėje, taip pat veterinaras ar internetinėse parduotuvėse esantys aprašai, skirti apibūdinti kačių daiktams ar maisto produktams. Šie

Taip pat skaitykite