Lietuvai – svarbiausias Europos saugaus eismo apdovanojimas

Lietuva įvertinta svarbiausiu Europos apdovanojimu saugaus eismo srityje – už pastarojo dešimtmečio pasiekimus gerinant eismo saugą mūsų šaliai skirtas Europos transporto saugos tarybos (ETSC) apdovanojimas „PIN Award“. Iš visų Europos šalių, kurias vertina ši organizacija, Lietuva yra vienintelė Europos Sąjungos valstybė, nuo 2011 m. iki 2021 m. perpus sumažinusi žūčių keliuose skaičių.

51 proc. mažiau žuvusių eismo įvykiuose

„Sveikinu ir labai džiaugiuosi, kad Lietuva gavo šį išskirtinį apdovanojimą už pasiekimus, gerinant eismo saugą keliuose. Jį Lietuva pelnė daugelio žmonių ir institucijų nuosekliu darbu. Per dešimtmetį žuvusiųjų keliuose skaičių pavyko sumažinti 51 proc. – tai didelis visų mūsų pasiekimas. Nors ir padarėme didžiulę pažangą, deja, žūčių mūsų keliuose vis dar per daug, tačiau einame teisinga kryptimi ir svarbu ją išlaikyti“, – sakė susisiekimo ministras Marius Skuodis.

  • Praėjusiais metais Lietuvos keliuose žuvo 147 žmonės – tai yra 51 proc. mažiau nei 2011 m., kai šalies keliuose netekome beveik 300 eismo dalyvių.
  • Tarp ETSC vertintų kitų, ne ES šalių, daugiau pasiekė tik Norvegija, žūčių skaičių sumažinusi 52 proc.

 

Lietuva – pavyzdys

2010 m. Europos Komisija (EK) yra delegavusi ETSC organizuoti šalių, kurios yra pasiekusios reikšmingiausių rezultatų mažindamos aukų skaičių keliuose, apdovanojimo renginius. Šiuo tikslu ETSC ir EK kasmet organizuoja konferenciją, kurios metu pristatoma ES šalių saugaus eismo pažanga. Geriausių rezultatų pasiekusi šalis apdovanojama „PIN Award“ prizu, jį įteikia EK transporto komisaras ir ETSC vadovas.

„Europos keliuose kasmet žūsta apie 20 tūkst. žmonių, ir šiems skaičiams sumažinti reikės daug sunkaus darbo, politinės valios ir investicijų. Lietuva yra puikus pavyzdys šalies, kuri kovoja su šia problema daugeliu aspektų – prieš vairavimą neblaiviems, leistino greičio viršijimą, taip pat nustatydama nuobaudas pažeidėjams, gerindama infrastruktūrą ir strategiškai planuodama. Taigi, šis apdovanojimas yra tikrai pelnytas“, – sveikindamas Lietuvą su apdovanojimu sakė ETSC vykdomasis direktorius Antonio Avenoso.

ETSC ekspertai įvertino ir kitus svarbius Lietuvos dešimtmečio pasiekimus, kurie lėmė šiais metais šaliai skiriamą apdovanojimą. Tai ilgalaikė valstybinė eismo saugumo programa „Vizija – nulis“, siekianti dar bent 50 proc. sumažinti žūčių keliuose skaičių iki 2030 m. ir nulio žūčių iki 2050 m.; vidutinio greičio matuokliai, nuo 2018 m. įrengti bemaž 100 kelių ruožų, ir apie 400 stacionariųjų greičio matuoklių; nuo 2019 m. veikianti antialkoholinių variklio užraktų programa, taikoma nustatytiems neblaiviems vairuotojams – kaip alternatyva vairavimo teisių atėmimui; 0 promilių profesionaliems ir pradedantiesiems vairuotojams bei 0,4 promilės riba kitiems.

Taip pat įvertintas 2019 m. pradėtas detalus eismo įvykių priežasčių tyrimas; nuo 2018 m. šalies mastu vykdomas pėsčiųjų perėjų saugumo vertinimas ir jų saugumo didinimas; esminė dviračių takų plėtra Vilniuje nuo 40 km 2015 m. iki siekiamų 160 km 2023 m. ir kuriama nauja eismo įvykių informacinė sistema, kuri leis detaliau įvertinti žuvusiųjų ir sužeistųjų statistiką, įskaitant ir gydymo įstaigų duomenis.

Briuselyje nuotoliniu būdu surengtoje apdovanojimų ceremonijoje Susisiekimo ministerija pristatė savo šiandienos veiklą ir siekius saugaus eismo srityje.

Per 1000 eismo saugos priemonių

Per praėjusius metus Lietuvoje įgyvendinta daugiau kaip 1000 eismo saugos priemonių – buvo rekonstruojamos pavojingos pėsčiųjų perėjos, įrengiamos žiedinės sankryžos, tobulinama infrastruktūra, skirta pažeidžiamiausiems eismo dalyviams, gerinamas kelių ir gatvių apšvietimas, įrengiamos eismo salelės, greičio mažinimo ir inžinerinės eismo saugos priemonės, gerinama sauga kelkraščiuose. Be to, įrengiama vis daugiau vidutinio greičio matuoklių, gerinant infrastruktūrą stipriai mažinamas juodųjų dėmių keliuose skaičius. Eismo sauga rūpinamasi kompleksiškai – siekiant saugaus vairavimo, saugesnių transporto priemonių, didinant infrastruktūros saugumą, vykdant švietėjišką veiklą, analizuojant eismo įvykių priežastis.

Susisiekimo ministras M. Skuodis šio apdovanojimo proga dėkojo visiems prisidėjusiems prie eismo saugos gerėjimo – valstybės institucijų darbuotojams, policijos ir Lietuvos transporto saugos administracijos pareigūnams, kelininkams už eismo saugos gerinimo priemonių diegimą keliuose ir miestų gatvėse, švietimo įstaigoms, savivaldybėms, svarbius tyrimus vykdžiusiems Transporto kompetencijų agentūros darbuotojams ir kiekvienam vairuotojui už vairavimo kultūros lygio auginimą.

Šiemet suteiktas PIN apdovanojimas Lietuvai – jau antras. 2011 m. tokį apdovanojimą mūsų šalis yra pelniusi už žūčių keliuose sumažinimą perpus 2001–2011 m. laikotarpiu. 2019 m. ETSC Lietuvą pripažino absoliučia lydere ES pagal žuvusiųjų keliuose skaičiaus mažėjimą 2001–2018 m. laikotarpiu.

Europos transporto saugos tarybos vykdomoje Kelių saugumo charakteristikų indekso (PIN) programoje dalyvauja 27 ES valstybės bei Jungtinė Karalystė, Norvegija, Serbija, Šveicarija ir Izraelis.

Vidaus reikalų min. inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ar verta rinktis aliuminio langus?

Rinkdamiesi naujus langus susiduriame su gausybe variantų. Vienas iš populiariausių – aliuminio langai. Ar tai tikrai geras pasirinkimas? Norėdami tai išsiaiškinti, prieš priimdami teisingą sprendimą, turite įvertinti šių langų privalumus ir trūkumus. Aliuminio profilio langai pasižymi puikiomis savybėmis, tokiomis kaip ilgaamžiškumas Jei pasirinksite kokybiškus langus ir juos montuos patyrę meistrai, kokybė jus džiugins ilgai. Tokie langai nekeičia savo išvaizdos ir eksploatacinių savybių daugelį metų. Taip pat verta paminėti, kad juos labai lengva prižiūrėti, lengva valyti. Taip yra dėl specialios dangos,

Plaukimas baidarėmis su vaikais: saugios kelionės patarimai

Ramus plaukimas baidarėmis su šeima – tai patogus laisvalaikis gamtoje ir neišdildomas įspūdis. Pamirškite kasdienius rūpesčius, susikraukite lagaminus ir leiskitės į kelionę baidarėmis! Tiesa, jei nuspręsite plaukti su vaikais, jums gali kilti daug klausimų. Vienas iš dažniausiai užduodamų klausimų: ar tikrai saugu vaikus pasiimti plaukti baidarėmis? Keliautojų dažnai klausiama, kokiu maršrutu pasirinkti ir kokių papildomų saugumo priemonių reikėtų imtis? Pateikiame trumpą atmintinę, kaip plaukimą baidarėmis su vaikais paversti malonia, saugia ir įsimintina jūsų šeimos pramoga. Plaukdami laikykitės svarbių saugos taisyklių

Prognozuojami karščiai, lietus su griaustiniu ir vėju, galima kruša

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad birželio 27 d., pirmadienis, po karšto ilgojo savaitgalio pokyčių dar neatneš – šalyje išsilaikys sausi, saulėti ir karšti orai.  5-10 m/s pietinis, rytinis vėjas gaivins menkai. Aukščiausia temperatūra pavėsyje šiandien sieks 28–33 laipsnius karščio, atokaitoje bus dar karščiau, todėl įdienojus geriau lauke nebūti. Įprasta, kad tvyrant tokiam karčiui medikai pataria vengti aktyvaus judėjimo ir su tuo susijusių darbų. Birželio 28 d., antradienį, orai ims keistis. Naktį lietaus dar nenumatoma. Bus ramu, tvanku ir labai šilta,

Birželio 29-ąją – Pasieniečių diena

Tai profesinė Lietuvos beveik pusketvirto tūkstančio Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) tarnautojų ir darbuotojų šventė. Šia proga vyks šventiniai renginiai ir Šilutėje. Programa Šilutėje: 11 val. Šv. mišios Šv. Kryžiaus katalikų bažnyčioje (Katalikų Bažnyčios g. 1); 12 val. VSAT vėliavų būrių maršas – paradas nuo bažnyčios Turgaus ir Lietuvininkų gatvėmis iki Šilutės senojo turgaus aikštės; 12.30 val. iškilmės aikštėje, pasieniečių rikiuotė, apdovanojimai; 13 val. Vidaus reikalų ministerijos reprezentacinio pučiamųjų orkestro koncertas; 13.30 val. parodomoji pasieniečių kinologų su šunimis programa; 14

Taip pat skaitykite