Lietuvą dar pajuokinsime – meras laukia naujos interpeliacijos

Vicemeras Algirdas Balčytis, rodydamas interpeliacijų pareiškimus, stebėjosi politinių oponentų veiksmais.

Gegužės 13 d. sueis pusmetis nuo paskutinio bandymo nuversti Šilutės r. savivaldybės merą Vytautą Laurinaitį ir jis mano, kad opozicija bandys klibinti jo kėdę vėl. Taip meras pareiškė spaudos konferencijoje, kurią vienas po kito surengė iš vicemero posto atstatydintas Laisvės sąjungos (liberalai) tarybos narys Algirdas Gečas ir rajono meras V. Laurinaitis su mero pavaduotoju Algirdu Balčyčiu.

Taryba save diskreditavo
Neprabėgus nė savaitei po neeilinio Tarybos posėdžio, vicemero posto netekęs A. Gečas surengė spaudos konferenciją. Jos pradžioje išplatintame pareiškime politikas teigia, kad valdančioji dauguma bet kokia kaina stengiasi laimėti artėjančius rinkimus ir rajono Tarybą pavertė politinės kovos lauku. Jis ragina žmones aktyviai ir atsakingai dalyvauti birželio 21 dieną įvyksiančiuose pakartotiniuose rinkimuose, nes juos stebės visas Lietuva.
Tai, ką Algirdas Gečas pasakė savo spaudos konferencijoje, iš esmės galima apibūdinti viena neseniai populiaria fraze: „Aš nekaltas – kalta aplinka…“
A. Gečas tikino žiniasklaidos atstovus visą laiką stengęsis nuoširdžiai ir sąžiningai dirbti rajono bendruomenės labui taip, kad jo veiklai politinės batalijos Taryboje neturėtų įtakos. Jis nepasirašęs po pirmąja interpeliacija administracijos direktoriui Sigitui Šepučiui ir jo pavaduotojai Inesai Murauskienei. Tačiau, kai atsakydami į gautą interpeliaciją, valdantieji pareiškė nepasitikėjimą juo pačiu, po antrąja interpeliacija atsiradęs ir jo paties parašas.
Paklaustas, kaip vertina dabartinės Savivaldybės tarybos veiklą, A. Gečas sakė, kad ji gali būti vertinama tik neigiamai, nes politikai užsižaidė ir pavertė Tarybą pajuokos objektu.
Kalbėta ir apie artėjančius rinkimus. Buvęs vicemeras sakė, kad jie bus labai svarbūs ir juos stebės visa Lietuva, nes tokie rinkimai birželio 21 d. vyks tik Šilutės rajone. „Nežiūrint į tai, kad ši Taryba save diskreditavo, turime parodyti politinę brandą ir neleisti, kad mūsų likimą išspręstų kokie 20 procentų balsų“, – sakė Šilutės r. tarybos narys Algirdas Gečas. Paklaustas apie pažeidimus anuliuotųjų rinkimų metu, A. Gečas sakė, kad kol nėra prokuratūros tyrimo rezultatų, galimas tik politinis vertinimas, ir mano, kad didžiausią kaltę turėtų prisiimti buvęs rinkimų komisijos pirmininkas.
Tai, kas vyksta, nėra protinga
Po Algirdo Gečo į savo spaudos konferenciją sukvietę meras V. Laurinaitis ir jo pavaduotojas A. Balčytis tvirtino norį paaiškinti, kas vyksta Taryboje ir pagrįsti savo veiksmus. „Mes nemanome, kad tai, kas įvyko, buvo protinga“, – vieną po kito sušauktus neeilinius Savivaldybės tarybos posėdžius apibūdino Vytautas Laurinaitis.
Kaip ir oponentai, jie savo politinius priešininkus kaltino bandymu ruoštis artėjantiems pakartotiniams rinkimams ir destabilizuojant padėtį parodyti, kad dabartinė valdančioji dauguma dirba blogai.
Pasak V. Laurinaičio, tai, kad opozicija pradeda ruoštis rinkimams, pasijuto dar rudenį, kai jam buvo rengiama interpeliacija. „Tai buvo pirmas bandymas išardyti koaliciją, o pats Arvydas Jakas neslėpė, jog ruošiasi mero rinkimams. Tačiau nei Liberalų sąjūdis, nei socialdemokratai tokiems veiksmams nepritarė ir koalicija išliko. Po to prasidėjo kitas etapas, nes ne visos partijos liko patenkintos rinkimų rezultatais“, – aiškino V. Laurinaitis.
Meras sakė, kad valdančiosios koalicijos inicijuotos interpeliacijos ir neeiliniai Tarybos posėdžiai buvo priverstinė gynyba ir atsakas opozicija tapusiems koalicijos partneriams, tačiau, jo manymu, tai, kas įvyko, nebuvo protinga.
„Liberalų sąjūdis ir Lietuvos laisvės sąjunga rinkimams galėjo ruoštis ir būdami koalicijoje“, – kalbėjo V. Laurinaitis.
Išvakarėse įvykusią A. Gečo spaudos konferenciją įvertino visuomeninis vicemeras Algirdas Balčytis. Mojuodamas interpeliacijomis, jis stebėjosi, kad nuversti buvusieji koalicijos partneriai jaučiasi nuskriausti. „Jų nušalinimas buvo jų pačių veiksmų pasekmė, o dabar nesijaučia kalti, kad išardė koaliciją, bet buvo išvaryti. Pagal A. Gečo pareiškimą jie nekalti. Mes pagavome, atvedėme ir atleidome…“ – rankose laikydamas po interpeliaciją piktinosi postą išsaugojęs vicemeras A. Balčytis.
Paklaustas, ar prabėgus numatytam pusmečiui po paskutinės interpeliacijos, meras tikisi naujų ketinimų jį nuversti, V. Laurinaitis sakė, kad tikisi dar vieno bandymo. Greičiausiai tai būsią Jako, kuris negali susitaikyti su pralaimėjimu rinkimuose, iniciatyva.
„Manau, Lietuvą dar pajuokinsime… Nors, duok Dieve, kad pagaliau ateitų politinė branda“, – sakė Šilutės r. savivaldybės meras. Į klausimą, kodėl kartu su naujai išrinktais savivaldybių merais jis vyko susitikti su Prezidente, V. Laurinaitis paaiškino, kad buvo kviečiamas. Jis sakė, kad prieš išvyką net pasitikslinęs, ar esąs pakviestas, ir sulaukęs atsakymo, jog kviečiami visi Lietuvos savivaldybių merai.

Vaidotas VILKAS

Hits: 77

9 komentarai

 • Oho

  Gera nuotrauka.

 • Ld išmintis

  Abejiems liberalams: nekirsk šakos, ant kurios sėdi. Ir dar: nekask kitam duobės, nes pats įkrisi.

 • Pavydu

  kitos savivaldybes jau rupinasi europos pinigų gauti, tai visus išsigraibys o mes čia dinderį mušam su intorpolacijais. Dirbkit po galai o ne vartykit vieni kitus. Tai betvarka, vaje vaje.

 • Ne

  Ape bjaurastį reik rasyt piktai. Visai pabludo. Dirbti reikia, algas juk gauna. na Balcytis negauna. O Gečas koks ten buvo vicemeras, kai kasdien pamokos gimnazijoje o tai į savivaldybe ateidavo gal kokiai valandai. Ir ką taip padarysi? Bet ir nieko nenuveikęs sumojo kitus versti, lyg sake i mero kėdę taikėsi. O Ambrocaitis tai buvo šalia direktoriaus. Ir tas matai direktorium 5 minutes pabūti užsimanė. Šokot aukštai, kritot žemai. Durna pulta verst savus, kurie kedes davė. Bet svarbesniu kedzių užsigeidė. Ir ko plyšauja, kaltina, jei prisidirbo patys ir gavo per nosi.

 • Leonardas Davincis

  Kam, tie, ten, zmogelukai reikalingi savivaldybeje? Tie, – tarybos nariai? Nelabai suprantu!? Kokia nauda is ju Silutei? Ponas Vaidotai VILKAS kokia Jusu nuomone?

  • Vaidotas Vilkas

   Demokratija, deja, nėra tobula. Ir tarybų visokių sudėčių pasitaiko. Bet tai geriau, negu vienvaldystė. Birželio 21 rinkimai. Turime dar vieną galimybę pareikšti savo valią, tad būkime aktyvūs ir balsuokime už tuos, kuriais pasitikime. Nuo mūsų, gerbiamieji, priklauso, juokinsime toliau Lietuvą ar ne.

 • Ogiustas Rodenas

  Kokius Tarybos narius išsirinkote, tokius ir turite. Kokius vėl išsirinksite, tokius ir turėsite.

 • Aristotelis

  Kokia tauta, tokie ir deputatai.

 • Homeras

  Anekdotas: rajono Taryba – aukščiausias vietinės valdžios organas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Elektroniniai sukčiai Lietuvoje iš gyventojų išvilioja milijonus  

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, vien pirmąjį šių metų ketvirtį elektroniniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų išviliojo 2,9 mln. eurų, tuo pačiu laikotarpiu pernai nuostoliai siekė 1,2 mln. eurų. Ekspertai situaciją sieja su pandemijos kasdienybe: darbu iš namų, nuotoliniu bendravimu bei noru „įdarbinti“ susitaupytus pinigus. Pirmąjį 2021 metų ketvirtį LBA priklausantys finansų bei kredito rinkos dalyviai užfiksavo 472 sukčiavimo incidentus elektroninėje erdvėje – maždaug šimtu daugiau nei vidutiniškai per ketvirtį pernai. Tiek atvejų gausa, tiek padaryta žala labiausiai išsiskiria investiciniai sukčiavimai:

Ką minėsime 2022 metais?

Seimas svarstys ir priims nutarimą, ką minėsime kitais metais. Paskelbimo atmintinais metais nutarimai priimami iš anksto, tad dabar Seimas dėmesį skiria 2022 metams. Pradžia padaryta: Seimo Švietimo ir mokslo komitetas pritarė 12 nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais.   Švietimo ir mokslo komitetas posėdyje svarstė 12 Seimo nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais. Atsižvelgiant į projektų gausą ir siūlomų minėti progų įvairovę, komiteto nariams buvo pasiūlyta įvertinti, ar visi projektai yra vienodai svarbūs ir reikšmingi. Komiteto

Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir keliaus ilgiau

Kiekvieną dieną Lietuvoje registruojama po kelias dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių. Nuo liepos 1 d. visi Bendrijos gyventojai gaunantys tokias siuntas susidurs su pokyčiais, kurie nebus malonūs ─ reikės ne tik daugiau pinigų, bet ir daugiau kantrybės. Šiuo metu siuntų iki 22 Eur deklaruoti nereikia, tačiau netrukus tvarka pasikeis. Liepos 1 d. neliks importo PVM lengvatos, o tai reiškia, kad net mažiausios vertės siuntos su prekėmis, atkeliaujančios iš trečiųjų šalių, bus apmokestintos. Pavyzdžiui, jūsų iš

Siūlymas skiepytis nuo COVID-19 tarsi išmaldos prašymas?

Šiandien, balandžio 14 d., Šilutės Vydūno gimnazijos sporto salėje duris atvėrė vakcinavimo centras. Šilutės r. savivaldybės vyr. specialistė-savivaldybės gydytoja Gintarė Tamašauskienė nuo pat ryto buvo su 8 darbuotojų komanda. Dirba Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro ir Visuomenės sveikatos biuro specialistai. Per pirmąją dieną suplanuota paskiepyti 216 rajono ugdymo įstaigų darbuotojų, kurie dirba kontaktiniu būdu mokyklose, vaikų darželiuose ir kt. panašiose įstaigose. Didžiulis krūvis medikams ir slaugytojams Kam teko lankytis Šilutės šeimos gydytojų centruose, ko gero, pastebėjo, kiek darbo dabar turi

Taip pat skaitykite