Lietuvą dar pajuokinsime – meras laukia naujos interpeliacijos

Vicemeras Algirdas Balčytis, rodydamas interpeliacijų pareiškimus, stebėjosi politinių oponentų veiksmais.

Gegužės 13 d. sueis pusmetis nuo paskutinio bandymo nuversti Šilutės r. savivaldybės merą Vytautą Laurinaitį ir jis mano, kad opozicija bandys klibinti jo kėdę vėl. Taip meras pareiškė spaudos konferencijoje, kurią vienas po kito surengė iš vicemero posto atstatydintas Laisvės sąjungos (liberalai) tarybos narys Algirdas Gečas ir rajono meras V. Laurinaitis su mero pavaduotoju Algirdu Balčyčiu.

Taryba save diskreditavo
Neprabėgus nė savaitei po neeilinio Tarybos posėdžio, vicemero posto netekęs A. Gečas surengė spaudos konferenciją. Jos pradžioje išplatintame pareiškime politikas teigia, kad valdančioji dauguma bet kokia kaina stengiasi laimėti artėjančius rinkimus ir rajono Tarybą pavertė politinės kovos lauku. Jis ragina žmones aktyviai ir atsakingai dalyvauti birželio 21 dieną įvyksiančiuose pakartotiniuose rinkimuose, nes juos stebės visas Lietuva.
Tai, ką Algirdas Gečas pasakė savo spaudos konferencijoje, iš esmės galima apibūdinti viena neseniai populiaria fraze: „Aš nekaltas – kalta aplinka…“
A. Gečas tikino žiniasklaidos atstovus visą laiką stengęsis nuoširdžiai ir sąžiningai dirbti rajono bendruomenės labui taip, kad jo veiklai politinės batalijos Taryboje neturėtų įtakos. Jis nepasirašęs po pirmąja interpeliacija administracijos direktoriui Sigitui Šepučiui ir jo pavaduotojai Inesai Murauskienei. Tačiau, kai atsakydami į gautą interpeliaciją, valdantieji pareiškė nepasitikėjimą juo pačiu, po antrąja interpeliacija atsiradęs ir jo paties parašas.
Paklaustas, kaip vertina dabartinės Savivaldybės tarybos veiklą, A. Gečas sakė, kad ji gali būti vertinama tik neigiamai, nes politikai užsižaidė ir pavertė Tarybą pajuokos objektu.
Kalbėta ir apie artėjančius rinkimus. Buvęs vicemeras sakė, kad jie bus labai svarbūs ir juos stebės visa Lietuva, nes tokie rinkimai birželio 21 d. vyks tik Šilutės rajone. „Nežiūrint į tai, kad ši Taryba save diskreditavo, turime parodyti politinę brandą ir neleisti, kad mūsų likimą išspręstų kokie 20 procentų balsų“, – sakė Šilutės r. tarybos narys Algirdas Gečas. Paklaustas apie pažeidimus anuliuotųjų rinkimų metu, A. Gečas sakė, kad kol nėra prokuratūros tyrimo rezultatų, galimas tik politinis vertinimas, ir mano, kad didžiausią kaltę turėtų prisiimti buvęs rinkimų komisijos pirmininkas.
Tai, kas vyksta, nėra protinga
Po Algirdo Gečo į savo spaudos konferenciją sukvietę meras V. Laurinaitis ir jo pavaduotojas A. Balčytis tvirtino norį paaiškinti, kas vyksta Taryboje ir pagrįsti savo veiksmus. „Mes nemanome, kad tai, kas įvyko, buvo protinga“, – vieną po kito sušauktus neeilinius Savivaldybės tarybos posėdžius apibūdino Vytautas Laurinaitis.
Kaip ir oponentai, jie savo politinius priešininkus kaltino bandymu ruoštis artėjantiems pakartotiniams rinkimams ir destabilizuojant padėtį parodyti, kad dabartinė valdančioji dauguma dirba blogai.
Pasak V. Laurinaičio, tai, kad opozicija pradeda ruoštis rinkimams, pasijuto dar rudenį, kai jam buvo rengiama interpeliacija. „Tai buvo pirmas bandymas išardyti koaliciją, o pats Arvydas Jakas neslėpė, jog ruošiasi mero rinkimams. Tačiau nei Liberalų sąjūdis, nei socialdemokratai tokiems veiksmams nepritarė ir koalicija išliko. Po to prasidėjo kitas etapas, nes ne visos partijos liko patenkintos rinkimų rezultatais“, – aiškino V. Laurinaitis.
Meras sakė, kad valdančiosios koalicijos inicijuotos interpeliacijos ir neeiliniai Tarybos posėdžiai buvo priverstinė gynyba ir atsakas opozicija tapusiems koalicijos partneriams, tačiau, jo manymu, tai, kas įvyko, nebuvo protinga.
„Liberalų sąjūdis ir Lietuvos laisvės sąjunga rinkimams galėjo ruoštis ir būdami koalicijoje“, – kalbėjo V. Laurinaitis.
Išvakarėse įvykusią A. Gečo spaudos konferenciją įvertino visuomeninis vicemeras Algirdas Balčytis. Mojuodamas interpeliacijomis, jis stebėjosi, kad nuversti buvusieji koalicijos partneriai jaučiasi nuskriausti. „Jų nušalinimas buvo jų pačių veiksmų pasekmė, o dabar nesijaučia kalti, kad išardė koaliciją, bet buvo išvaryti. Pagal A. Gečo pareiškimą jie nekalti. Mes pagavome, atvedėme ir atleidome…“ – rankose laikydamas po interpeliaciją piktinosi postą išsaugojęs vicemeras A. Balčytis.
Paklaustas, ar prabėgus numatytam pusmečiui po paskutinės interpeliacijos, meras tikisi naujų ketinimų jį nuversti, V. Laurinaitis sakė, kad tikisi dar vieno bandymo. Greičiausiai tai būsią Jako, kuris negali susitaikyti su pralaimėjimu rinkimuose, iniciatyva.
„Manau, Lietuvą dar pajuokinsime… Nors, duok Dieve, kad pagaliau ateitų politinė branda“, – sakė Šilutės r. savivaldybės meras. Į klausimą, kodėl kartu su naujai išrinktais savivaldybių merais jis vyko susitikti su Prezidente, V. Laurinaitis paaiškino, kad buvo kviečiamas. Jis sakė, kad prieš išvyką net pasitikslinęs, ar esąs pakviestas, ir sulaukęs atsakymo, jog kviečiami visi Lietuvos savivaldybių merai.

Vaidotas VILKAS

9 komentarai

 • Oho

  Gera nuotrauka.

 • Ld išmintis

  Abejiems liberalams: nekirsk šakos, ant kurios sėdi. Ir dar: nekask kitam duobės, nes pats įkrisi.

 • Pavydu

  kitos savivaldybes jau rupinasi europos pinigų gauti, tai visus išsigraibys o mes čia dinderį mušam su intorpolacijais. Dirbkit po galai o ne vartykit vieni kitus. Tai betvarka, vaje vaje.

 • Ne

  Ape bjaurastį reik rasyt piktai. Visai pabludo. Dirbti reikia, algas juk gauna. na Balcytis negauna. O Gečas koks ten buvo vicemeras, kai kasdien pamokos gimnazijoje o tai į savivaldybe ateidavo gal kokiai valandai. Ir ką taip padarysi? Bet ir nieko nenuveikęs sumojo kitus versti, lyg sake i mero kėdę taikėsi. O Ambrocaitis tai buvo šalia direktoriaus. Ir tas matai direktorium 5 minutes pabūti užsimanė. Šokot aukštai, kritot žemai. Durna pulta verst savus, kurie kedes davė. Bet svarbesniu kedzių užsigeidė. Ir ko plyšauja, kaltina, jei prisidirbo patys ir gavo per nosi.

 • Leonardas Davincis

  Kam, tie, ten, zmogelukai reikalingi savivaldybeje? Tie, – tarybos nariai? Nelabai suprantu!? Kokia nauda is ju Silutei? Ponas Vaidotai VILKAS kokia Jusu nuomone?

  • Vaidotas Vilkas

   Demokratija, deja, nėra tobula. Ir tarybų visokių sudėčių pasitaiko. Bet tai geriau, negu vienvaldystė. Birželio 21 rinkimai. Turime dar vieną galimybę pareikšti savo valią, tad būkime aktyvūs ir balsuokime už tuos, kuriais pasitikime. Nuo mūsų, gerbiamieji, priklauso, juokinsime toliau Lietuvą ar ne.

 • Ogiustas Rodenas

  Kokius Tarybos narius išsirinkote, tokius ir turite. Kokius vėl išsirinksite, tokius ir turėsite.

 • Aristotelis

  Kokia tauta, tokie ir deputatai.

 • Homeras

  Anekdotas: rajono Taryba – aukščiausias vietinės valdžios organas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną – apie saugumą keliuose visiems eismo dalyviams

Rugsėjo 26 d., sekmadienį,  Lietuvoje jau dvyliktą kartą bus minima Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena. Jos tikslas – priminti visiems apie pagarbą vieni kitiems kelyje, pagalvoti, ar mes, kiekvienas iš mūsų, tinkamai elgiamės kelyje. Anot VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos (toliau – Kelių direkcijos) direktoriaus Remigijaus Lipkevičiaus, svarbiausia – kiekvieno atsakomybė už save patį ir kitą žmogų. Todėl minėdami Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną primename, kad saugumas priklauso tik nuo mūsų pačių. Vienas neatsakingas poelgis – viršytas greitis, vairavimas apsvaigus, važiavimas neprisisegus

Martyno Pekarsko „Pilis“ – personalinė paroda Kintuose

Spalio 1 d. penktadienį, 17.00  val. „Kintai Arts“ rezidencijoje (Kintai, Kuršių g. 30) atidaroma Martyno Pekarsko personalinė kūrybos paroda “Pilis”. Šioje parodoje autorius pristato savo poros metų darbo Kintuose – studijoje miške – rezultatus. Tarp didelio formato eksponatų tapyba, muzikiniu metodu atlikti piešiniai, „ready-made“ artefaktai, tekstai. „Neišeik pro duris ir pažinsi pasaulį. Nedirsčiok pro langą ir išvysi kelius. Juo toliau nukaksi, juo mažiau žinosi. Tad išmintingas žmogus neina ir žino; nežiūri ir permato; neveikia ir nuveikia“. Laozi Parodos autorius:  – Aš

COVID-19: „Šilutės rajone situacija grėsminga“

Taip šiandien, rugsėjo 24-os rytą, sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šilutės skyriaus vedėja Roma Jovaišaitė. Kadangi praėjusios paros, rugsėjo 23 d., duomenis Statistikos departamentas skelbia po pusės dešimtos, R. Jovaišaitė paminėjo statistiką, sietiną su rugsėjo 22 d. situacija. 100 tūkst. gyventojų Lietuvoje tenka 550,7 susirgimo atvejo. Šilutės rajone šis skaičius siekia 1008,4 atvejo, tai penkta vieta Lietuvoje, prasčiau tik Rietavo, Telšių, Klaipėdos miesto ir Palangos savivaldybių teritorijose. Užtat Raseinių rajone šis skaičius tėra 137,2… Lietuvoje per savaitę iš atliktų tyrimų

Meras praskleidė Savivaldybės detektyvo uždangą

Šilutės r. savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio rugsėjo 17 d. potvarkiu buvo sudaryta tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Ir po pirmojo komisijos narių susirinkimo niekas nieko neaiškino. Pirmininkė dėl nedarbingumo nedalyvavo, kiti keturi nariai informacijos siūlė kreiptis vis į savo kolegas… Tai ir beliko pavadinti itin slaptu detektyvu Šilutės rajono savivaldybėje. Tuomet rašėme: 2021 m. rugsėjo 17 d. mero Vytauto Laurinaičio potvarkiu sudaryta Tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Kieno ir kokį nusižengimą tirs ši komisija? Paslaptis! Daugiau išsiaiškinti nieko nepavyko…   Visas ankstesnis straipsnis

Taip pat skaitykite