Lietuvą dar pajuokinsime – meras laukia naujos interpeliacijos

Vicemeras Algirdas Balčytis, rodydamas interpeliacijų pareiškimus, stebėjosi politinių oponentų veiksmais.

Gegužės 13 d. sueis pusmetis nuo paskutinio bandymo nuversti Šilutės r. savivaldybės merą Vytautą Laurinaitį ir jis mano, kad opozicija bandys klibinti jo kėdę vėl. Taip meras pareiškė spaudos konferencijoje, kurią vienas po kito surengė iš vicemero posto atstatydintas Laisvės sąjungos (liberalai) tarybos narys Algirdas Gečas ir rajono meras V. Laurinaitis su mero pavaduotoju Algirdu Balčyčiu.

Taryba save diskreditavo
Neprabėgus nė savaitei po neeilinio Tarybos posėdžio, vicemero posto netekęs A. Gečas surengė spaudos konferenciją. Jos pradžioje išplatintame pareiškime politikas teigia, kad valdančioji dauguma bet kokia kaina stengiasi laimėti artėjančius rinkimus ir rajono Tarybą pavertė politinės kovos lauku. Jis ragina žmones aktyviai ir atsakingai dalyvauti birželio 21 dieną įvyksiančiuose pakartotiniuose rinkimuose, nes juos stebės visas Lietuva.
Tai, ką Algirdas Gečas pasakė savo spaudos konferencijoje, iš esmės galima apibūdinti viena neseniai populiaria fraze: „Aš nekaltas – kalta aplinka…“
A. Gečas tikino žiniasklaidos atstovus visą laiką stengęsis nuoširdžiai ir sąžiningai dirbti rajono bendruomenės labui taip, kad jo veiklai politinės batalijos Taryboje neturėtų įtakos. Jis nepasirašęs po pirmąja interpeliacija administracijos direktoriui Sigitui Šepučiui ir jo pavaduotojai Inesai Murauskienei. Tačiau, kai atsakydami į gautą interpeliaciją, valdantieji pareiškė nepasitikėjimą juo pačiu, po antrąja interpeliacija atsiradęs ir jo paties parašas.
Paklaustas, kaip vertina dabartinės Savivaldybės tarybos veiklą, A. Gečas sakė, kad ji gali būti vertinama tik neigiamai, nes politikai užsižaidė ir pavertė Tarybą pajuokos objektu.
Kalbėta ir apie artėjančius rinkimus. Buvęs vicemeras sakė, kad jie bus labai svarbūs ir juos stebės visa Lietuva, nes tokie rinkimai birželio 21 d. vyks tik Šilutės rajone. „Nežiūrint į tai, kad ši Taryba save diskreditavo, turime parodyti politinę brandą ir neleisti, kad mūsų likimą išspręstų kokie 20 procentų balsų“, – sakė Šilutės r. tarybos narys Algirdas Gečas. Paklaustas apie pažeidimus anuliuotųjų rinkimų metu, A. Gečas sakė, kad kol nėra prokuratūros tyrimo rezultatų, galimas tik politinis vertinimas, ir mano, kad didžiausią kaltę turėtų prisiimti buvęs rinkimų komisijos pirmininkas.
Tai, kas vyksta, nėra protinga
Po Algirdo Gečo į savo spaudos konferenciją sukvietę meras V. Laurinaitis ir jo pavaduotojas A. Balčytis tvirtino norį paaiškinti, kas vyksta Taryboje ir pagrįsti savo veiksmus. „Mes nemanome, kad tai, kas įvyko, buvo protinga“, – vieną po kito sušauktus neeilinius Savivaldybės tarybos posėdžius apibūdino Vytautas Laurinaitis.
Kaip ir oponentai, jie savo politinius priešininkus kaltino bandymu ruoštis artėjantiems pakartotiniams rinkimams ir destabilizuojant padėtį parodyti, kad dabartinė valdančioji dauguma dirba blogai.
Pasak V. Laurinaičio, tai, kad opozicija pradeda ruoštis rinkimams, pasijuto dar rudenį, kai jam buvo rengiama interpeliacija. „Tai buvo pirmas bandymas išardyti koaliciją, o pats Arvydas Jakas neslėpė, jog ruošiasi mero rinkimams. Tačiau nei Liberalų sąjūdis, nei socialdemokratai tokiems veiksmams nepritarė ir koalicija išliko. Po to prasidėjo kitas etapas, nes ne visos partijos liko patenkintos rinkimų rezultatais“, – aiškino V. Laurinaitis.
Meras sakė, kad valdančiosios koalicijos inicijuotos interpeliacijos ir neeiliniai Tarybos posėdžiai buvo priverstinė gynyba ir atsakas opozicija tapusiems koalicijos partneriams, tačiau, jo manymu, tai, kas įvyko, nebuvo protinga.
„Liberalų sąjūdis ir Lietuvos laisvės sąjunga rinkimams galėjo ruoštis ir būdami koalicijoje“, – kalbėjo V. Laurinaitis.
Išvakarėse įvykusią A. Gečo spaudos konferenciją įvertino visuomeninis vicemeras Algirdas Balčytis. Mojuodamas interpeliacijomis, jis stebėjosi, kad nuversti buvusieji koalicijos partneriai jaučiasi nuskriausti. „Jų nušalinimas buvo jų pačių veiksmų pasekmė, o dabar nesijaučia kalti, kad išardė koaliciją, bet buvo išvaryti. Pagal A. Gečo pareiškimą jie nekalti. Mes pagavome, atvedėme ir atleidome…“ – rankose laikydamas po interpeliaciją piktinosi postą išsaugojęs vicemeras A. Balčytis.
Paklaustas, ar prabėgus numatytam pusmečiui po paskutinės interpeliacijos, meras tikisi naujų ketinimų jį nuversti, V. Laurinaitis sakė, kad tikisi dar vieno bandymo. Greičiausiai tai būsią Jako, kuris negali susitaikyti su pralaimėjimu rinkimuose, iniciatyva.
„Manau, Lietuvą dar pajuokinsime… Nors, duok Dieve, kad pagaliau ateitų politinė branda“, – sakė Šilutės r. savivaldybės meras. Į klausimą, kodėl kartu su naujai išrinktais savivaldybių merais jis vyko susitikti su Prezidente, V. Laurinaitis paaiškino, kad buvo kviečiamas. Jis sakė, kad prieš išvyką net pasitikslinęs, ar esąs pakviestas, ir sulaukęs atsakymo, jog kviečiami visi Lietuvos savivaldybių merai.

Vaidotas VILKAS

9 komentarai

 • Oho

  Gera nuotrauka.

 • Ld išmintis

  Abejiems liberalams: nekirsk šakos, ant kurios sėdi. Ir dar: nekask kitam duobės, nes pats įkrisi.

 • Pavydu

  kitos savivaldybes jau rupinasi europos pinigų gauti, tai visus išsigraibys o mes čia dinderį mušam su intorpolacijais. Dirbkit po galai o ne vartykit vieni kitus. Tai betvarka, vaje vaje.

 • Ne

  Ape bjaurastį reik rasyt piktai. Visai pabludo. Dirbti reikia, algas juk gauna. na Balcytis negauna. O Gečas koks ten buvo vicemeras, kai kasdien pamokos gimnazijoje o tai į savivaldybe ateidavo gal kokiai valandai. Ir ką taip padarysi? Bet ir nieko nenuveikęs sumojo kitus versti, lyg sake i mero kėdę taikėsi. O Ambrocaitis tai buvo šalia direktoriaus. Ir tas matai direktorium 5 minutes pabūti užsimanė. Šokot aukštai, kritot žemai. Durna pulta verst savus, kurie kedes davė. Bet svarbesniu kedzių užsigeidė. Ir ko plyšauja, kaltina, jei prisidirbo patys ir gavo per nosi.

 • Leonardas Davincis

  Kam, tie, ten, zmogelukai reikalingi savivaldybeje? Tie, – tarybos nariai? Nelabai suprantu!? Kokia nauda is ju Silutei? Ponas Vaidotai VILKAS kokia Jusu nuomone?

  • Vaidotas Vilkas

   Demokratija, deja, nėra tobula. Ir tarybų visokių sudėčių pasitaiko. Bet tai geriau, negu vienvaldystė. Birželio 21 rinkimai. Turime dar vieną galimybę pareikšti savo valią, tad būkime aktyvūs ir balsuokime už tuos, kuriais pasitikime. Nuo mūsų, gerbiamieji, priklauso, juokinsime toliau Lietuvą ar ne.

 • Ogiustas Rodenas

  Kokius Tarybos narius išsirinkote, tokius ir turite. Kokius vėl išsirinksite, tokius ir turėsite.

 • Aristotelis

  Kokia tauta, tokie ir deputatai.

 • Homeras

  Anekdotas: rajono Taryba – aukščiausias vietinės valdžios organas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Didžiausias Šilutės darbdavys lėtina gamybos tempą

Šilutėje sklando kalbos apie atleidžiamus „Šilutės baldų“ darbuotojus. Ar tai tiesa? Pasakoja Eimuntas Jankauskas, „Šilutės baldų“ vadovas: „Šiuo metu mūsų veiklą neigiamai veikia tiek geopolitinė padėtis, tiek ekonominė situacija pasaulinėse rinkose. Jau nekalbant apie beprecedentį elektros kainų šuolį, kuris skaudžiai kerta visai šalies pramonei. Ėmėmės maksimalaus taupymo režimo, todėl atidžiai vertiname ir darbuotojų poreikį. Visuma minėtų veiksnių verčia sulėtinti anksčiau planuotus įdarbinimo tempus. Kadangi negatyvios tendencijos užsitęsė ir taupymo priemonės norimo efekto nebeduoda, todėl šalies pramonė priversta peržiūrėti darbuotojų skaičių

Savaitgalį bus šilta, gali palyti

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba paskelbė, kad spalio 7 d., penktadienį, orai leis saulei išryškinti auksaspalvius medžių lapus. Vėjas dieną pradės rimti iki vidutinio. Įdienojus džiugins maloni rudeniška 14-18 laipsnių šiluma. Savaitgalis taip pat turėtų būti šiltas, tačiau sulauksime lietaus. Spalio 9 d., sekmadienį, naktį dar daug kur trumpi lietūs, dieną palis tik vietomis. Vėjas vakarinių krypčių, apysmarkis. Temperatūra pažemės iki 6-11, dieną sulauksime 12-16 laipsnių šilumos. Spalio 10 d., pirmadienį, lietaus neprognozuojama. Naktį ir rytą kai kur suboluos rūkas. Naktį pūs

Metų mokytoja – Tatjana Balvočienė. Apdovanoti geriausi rajono pedagogai

Tarptautinei mokytojų dienai skirtas renginys Šilutėje šiemet ypatingas. Pedagogai pirmieji įžengė į renovuotą Šilutės kultūros ir pramogų centrą. Čia įvyko iškilminga Mokytojų dienai skirta šventė bei pedagogų apdovanojimų ceremonija, kurioje dalyvavo Šilutės r. savivaldybės vadovai. „Nuostabu tokią šventinę dieną matyti, kad salėje beveik nėra laisvų vietų. Džiaugiuosi, kad šiandien kartu su mumis yra ir mokytojai senjorai. Minėdami Jūsų profesinę šventę tariame nuoširdžiausią ačiū už kantrybę, siekius ir įdėtas didžiules pastangas auklėjant Šilutės krašto jaunąją kartą. Būkite pavyzdžiu savo mokiniams, nepailskite

Šilutės rajone pastatyti tekstilės konteineriai. Kur jie?

Šilutės rajono savivaldybė gyventojus informuoja, kad ir Šilutės rajone pagaliau bus tekstilės konteineriai, į kuriuos galima išmesti nenaudojamus ir nereikalingus tekstilės gaminius. Tekstilės konteinerių statymo vietos: Šilutės seniūnija, Lietuvininkų g. 17; PC „IKI“, Dariaus ir Girėno g. 11, Šilutė; Autobusų stotis, Tilžės g. 22, Šilutė; Geležinkelio g. 4, Šilutė; Dzūkų g. 24, Šilutė; Tilžės g. 59, Verdainės k. (VIADA degalinėje); Mokyklos g. 6, Laučių k.; Beržų g., Macikų k. (prie autobusų stotelės); Santakos g. 2, Pagrynių k.; Miško g. 22,

Taip pat skaitykite