Liepos 14-oji – Agurkų diena

Liepos 14-ąją Agurkų diena paskelbė Kėdainių kraštas. Pirmą kartą pagerbti agurkų augintojus sumanyta dar 1997 m. Agurkų šventė švenčiama liepos viduryje, nes tuo metu agurkai stipriai atpinga ir prasideda konservavimo ir šių daržovių ruošimo žiemai metas.

Kėdainiai mini Agurkų dieną

Mieste veiks žaliasis turgelis ir agurkų ragautuvės, agurkų paštas. Tą dieną bus paskelbti mieste vykusio gardžiausių receptų konkurso nugalėtojai. Agurkų sostinės vardą regionas stiprina šimtmečiais. O pastaruosius du dešimtmečius mieste švenčiama vienintelė šalyje Agurkų šventė, kuri yra pirmasis kulinarinis festivalis Lietuvoje.

Kėdainių kultūros centras skelbia, kad šiais metais nuspręsta pasirinkti konkrečią datą, kad ji įsimintų ir būtų minima visoje Lietuvoje. „Surenkite savo namuose ar per pietus darbe mini puotą. Gaminkite viską, ką tik sugalvojate, iš agurkų ir vaišinkite šeimas, bičiulius ir kaimynus“, – ragina ilgametė kulinarijos ir pramogų šventės organizatorė Daiva Urbonienė.

Ilga istorija

Nepriekaištingų agurkų augintojų vardą Kėdainiai pelnė ir stiprino kelis šimtmečius. Apie tai, kad miesto apylinkėse užsiimama daržininkyste ir auginami agurkai, minima jau XVII amžiuje Karaliaus Jono Sobieskio laikais (1674 m.). Agurkų auginimo verslas klestėjo carinės Rusijos laikais, tarpukario Lietuvoje bei sovietmečiu.

Per daugiau kaip du dešimtmečius švęsdami kulinarinį festivalį kėdainiečiai daug ką šventėms gamino iš agurkų: nuo įvairiausiai raugintų ir marinuotų iki agurkų martinio ir torto.

Agurkų dieną – liepos 14-ąją – Kėdainių senamiestyje, Didžiojoje gatvėje, nuo 11 iki 13 val. vyksta Agurkų turgelis. Čia ragaujama ir prekiaujama žaliais, raugintais agurkais ir jau moderniais pramoniniu būdų pagamintais kulinariniais bei net kosmetiniais gaminiais iš agurkų. Bus ir patiekalų. Juos gamins viena iš stipriausių krašto šeimininkių, 10 metų dalyvavusi Agurkų šventėse šeimininkių varžytuvėse, − Dalia Kupstienė, o  šefas, profesijos mokytojas Darius Biriukas ruoš gaiviuosius agurkų kokteilius.

Nauji prekių ženklai užkariauja širdis

Krautuvėlė „Ragauk“ pristatys užkandį − džiovinukus su agurkais ir medumi, agurkais ir žirneliais. „Šušvės midus“ pristatys midų su agurkų sultimis.

Prekės ženklas „Gurkė“ siūlys didžiausią asortimentą: išpopuliarėjusį agurkų džemą, saldainius su agurkais ir šokoladu, agurkų ledinukus, taip pat rankų muilą, veido kremą su agurkų sėklų aliejumi ir paakių kremą. Ir šios vasaros naujienų naujieną – rankų darbo agurkų zefyrus. Juos iššlavė  iš parduotuvės lentynų jau pirmąją prekybos dieną. Restoranas „Grėjaus namas“ kvies užsukti ir paragauti agurkų ledų „Tiltas per upę“. Šiuo modernizuotu populiariausiu desertu restoranas savo meniu praturtino tik nuo praėjusio pavasario. Tikrai dar ne visi kėdainiečiai ir svečiai išbandė gardžią naujovę.

Laiškai iš Agurkų sostinės

Mieste veiks Agurkų paštas. Palinkėjimą ar trumpą laišką, o gal receptą  ant specialiai agurkų dienai sukurto  atvirlaiškio nemokamai iš Agurkų sostinės galės išsiųsti visi norintys ir taip pasveikinti geriausius kulinarus, mylimus žmones, draugus, gimines ir artimuosius.

Pasaulis mini įvairiausias kulinarines dienas

Visko yra: nuo kruasanų, sausainių ir mėsainių iki limonado, svogūnų žiedų ir šoninės dienų…

Žmonės dalijasi receptais, mėgaujasi maistu, kuria sau ir kitiems pramogas. Jungtinėse Amerikos Valstijose lapkričio 14-ąją minima raugintų agurkų diena. Manoma, kad tarp 1800 ir 1900 metų į Ameriką atvykę žydai čia išpopuliarino raugintus agurkus. Diena minima jau daugiau kaip 70 metų.

Pomidorų diena minima Brazilijoje vasario 1 dieną, špinatų – kovo 26, morkų – balandžio 4. Per metus pasaulyje švenčiamos net 7 dienos, susijusios su ledais. Daugiausiai kulinarinių švenčių yra minima vasario mėnesį – net 17, o mažiausiai jų turi lapkritis – tik šešias.

Lietuvoje ir visame pasaulyje nuo 2014 metų pirmąjį vasario sekmadienį minima Cepelinų diena.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Sutikta Birutės Morkevičienės knyga „Saulės taku“

Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje kovo 28-osios pavakarę įvyko susitikimas su Šilutės trečiojo amžiaus universiteto literatų sambūrio „Vėdrynas“ literate, Lietuvos nepriklausomų rašytojų sąjungos nare Birute Morkevičiene, pristatyta jos nauja knyga „Saulės taku“. Šilutėje gyvenanti literatė yra išleidusi keturias autorines knygas, devynių knygų redaktorė,  penkių – bendraautorė. B. Morkevičienė publikuoja straipsnius rajono spaudoje, eilėraščius – laikraštyje „Gintaro gimtinė“. Renka medžiagą ir teikia rajono laikraščio „Šilokarčema“ literatų sambūrio „Vėdrynas“ pasiūlytam priedui „Žodžio šviesoje“. Susitikimo metu autorės poeziją skaitė Šilutės pirmosios gimnazijos moksleiviai.

Momentiniai mokėjimai bus vykdomi ir Velykų laikotarpiu

Lietuvos bankas primena, kad šventiniu laikotarpiu dėl momentinių mokėjimų teikiamų galimybių didžioji dauguma mokėjimo paslaugomis besinaudojančių klientų galės pervesti pinigus į sąskaitą kitame banke ar elektroninių pinigų įstaigoje (EPĮ) per kelias sekundes. Įprastus pavedimus atliekantys klientai turėtų atkreipti dėmesį į tai, kad jie nebus vykdomi Didįjį penktadienį, šventinį savaitgalį ir antrąją šv. Velykų dieną, t. y. kovo 29-balandžio 1 dienomis. Momentiniai mokėjimai gavėjams kitose finansų įstaigose bus atliekami kaip įprastai – 24 val. per parą, 7 dienas per savaitę. Juos

Lankantiems gražiausias Lietuvos vietas – nuostabius vaizdus atveriantys apžvalgos bokštai

Lietuvoje – daugiau nei 30 kvapą gniaužiančias panoramas atveriančių apžvalgos bokštų, kurie kartu su kitais gamtoje esančiais turistiniais objektais nuolat patenka tarp populiariausių keliautojų pasirinkimų, rodo kasmet atliekami vietinio turizmo tyrimai. Nacionalinė turizmo skatinimo agentūra VšĮ „Keliauk Lietuvoje“ kartu su turizmo informacijos centrais ir Valstybine saugomų teritorijų tarnyba parengė rekomenduojamų aplankyti apžvalgos bokštų, apžvalgos ratų, platformų, bokštelių ir kitų statinių sąrašą. Pasiryžę įkopti į visus 36, pasieksite daugiau nei 600 m aukštį, prilygstantį dviem Eifelio bokštams, pastatytiems vienas ant kito.

Netrukus žengsime į vasaros laiką − kodėl šis metas itin pavojingas vairuotojams?

Įvairūs tyrimai ir gyventojų apklausos rodo, kad du kartus per metus persukinėti laikrodžio rodykles iš žiemos į vasaros laiką ir atvirkščiai daugeliui žmonių nėra priimtina. Apie laiko sukiojimo poveikį žmogaus sveikatai kalbama nuolat, nes tai turi poveikio mūsų fizinei ir psichinei savijautai, išauga kritinių ligų rizika, mažėja darbingumas. Tačiau yra dar viena priežastis, dėl kurios laiko pasukimas dukart metuose tampa mirtinai pavojingu gyvybei. Artūro Juodeikio, „Lietuvos draudimo“ Žalų departamento direktoriaus, komentaras Laiko keitimas paveikia ne tik žmogaus sveikatą ir savijautą,

Taip pat skaitykite