Liepa: šilčiausia buvo Ventėje

Nuotrauka iš „Pamario“ archyvo.

Liepos mėn. vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 17,7°C: nuo 16,9-17°C šiaurės vakariniuose rajonuose iki 18,8-19,1°C pamaryje ir Kuršių nerijoje. Šilčiausia buvo Ventėje (19,1°C), o šalčiausia – Laukuvoje (16,9°C). Aukščiausia oro temperatūra siekė 27,6-32,8°C. Aukščiausia paros oro temperatūra registruota 22 d. Kybartuose 32,8°C, žemiausia – 30 d. Skuode – +4,4°C.

Liepos 2 d. baigėsi pirmoji šiais metais kaitra, prasidėjusi birželio 25 d. Kaitra registruota 29-iose iš 52-ų meteorologijos stočių, ilgiausiai, po 7 dienas (06.26-07.02), ji tęsėsi Alytuje, Birštone, Druskininkuose ir Kaišiadoryse.

Liepos mėnesį šiaurės vakariniame pakraštyje kritulių iškrito mažiausiai, 37-48 mm, o daugiausiai kritulių (130-155 mm) fiksuota pietvakariniame bei pietrytiniame pakraščiuose, Plungės, Šiaulėnų, Pasvalio, Kaišiadorių apylinkėse.

Net 17-ą iš 31-os vienos liepos mėnesio dienos fiksuoti pavojingo lietaus atvejai. Stichinis lietus fiksuotas liepos 1 d. Tauragėje (65,4 mm kritulių per 9 val.).

Mėnesio pradžioje ilgas lietingas laikotarpis kaip stichinis meteorologinis reiškinys tęsėsi didesnėje šalies dalyje – Alytaus, Birštono, Dotnuvos, Elektrėnų, Jonavos, Jurbarko, Kaišiadorių, Kalvarijos, Kauno, Kazlų Rūdos, Kėdainių, Marijampolės, Panevėžio, Prienų, Radviliškio, Raseinių, Šakių, Šalčininkų, Šiaulių, Širvintų, Trakų, Ukmergės, Utenos, Varėnos, Vilkaviškio ir Vilniaus rajonuose, taip pat dalyje Lazdijų, Pakruojo ir Zarasų rajonų. Liepos 13 d. po lietingos liepos 12 d. ilgas lietingas laikotarpis kaip stichinis reiškinys fiksuotas Joniškio ir Pakruojo rajonuose, o liepos 18 d. – Pagėgių savivaldybės teritorijoje.

Liepos mėnesį saulės spindėjimo vidutinė trukmė Lietuvoje buvo 261 val., ilgiausiai Saulė švietė Biržuose (294 val.), trumpiausiai – Varėnoje 234,2 val.

Didžiausias vėjo greitis siekė 12,7-19,1 m/s, vietomis 20,1-21,4 m/s.

Vidutinė dirvožemio temperatūra 10 cm gylyje visoje šalyje svyravo apie 21-23°C, aukščiausia šiame gylyje daug kur kilo iki 27-34°C, Utenoje – iki 36°C. Aukščiausia dirvožemio temperatūra 20 cm gylyje visoje šalyje, kaip ir birželio mėnesį, kilo iki 25-30°C.

Šių metų liepą daugelyje vandens matavimo stočių vandens lygis buvo 3-73 cm aukštesnis už vidutinį daugiametį liepos mėnesio vandens lygį, o keliose – 3-16 cm žemesnis už jį.

Liepos 12-26 d. lietaus poplūdžio metu 4 vandens matavimo stotyse buvo pasiekti liepos mėnesio aukščiausio vandens lygio rekordai. Kritiniai vandens lygiai buvo pasiekti Mūšoje ties Ustukiais (142 cm), Mūšoje ties Žilpamūšiu (254 cm), Šušvėje ties Šiaulėnais (272 cm).

Vidutinė mėnesio vandens temperatūra upėse 16,0-22,0°C, ežeruose 19,7-22,1°C, o Kuršių mariose ir Baltijos jūroje – 19,6-20,4°C.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kultūros darbuotojai mokėsi idėjas paversti realybe

Kultūros bendruomenė nuolatos susiduria su naujų idėjų paieškos iššūkiais (ypač projektų rašymo laikotarpiu), nes kartais atrodo, kad viskas jau buvo sugalvota ir sukurta. Tačiau kas iš tiesų yra gera idėja, ko reikia, kad ją pavyktų paversti sėkminga realybe? Šito Šilutės rajono kultūros darbuotojai kartu su Klaipėdos r. savivaldybės J. Lankučio viešosios bibliotekos bibliotekininkais gegužės 8–9 d. mokėsi vykusiuose mokymuose „Kūrybinis procesas: nuo idėjos iki paraiškos“. Dviejų dienų mokymus vedė kompetentingų ir profesionalių kūrybinės asociacijos „Žuvies akis“ lektorių Godos Giedraitytės ir

Įvyko tradicinės sportinių šokių varžybos „Pamario pora 2024“

Jau 27-eri metai Šilutės sportinių šokių klubas „Lūgnė“, kartu su Lietuvos sportinių šokių federacija (LSŠF) Šilutėje organizuoja Lietuvos sportinių šokių reitingo varžybas „Pamario pora“. Į Pamario kraštą atvyksta varžytis sportinių šokių šokėjai iš įvairių Lietuvos miestų bei užsienio. Šiais metais šokėjus vertino Lietuvos bei tarptautinės kategorijos sportinių šokių vertintojai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos. Varžybose dalyvavo daug talentingų šokėjų iš įvairių Lietuvos miestų ir Liepojos (Latvija). Ne vienoje rungtyje sėkmė lydėjo šilutiškius. Šios varžybos yra net ik gera proga

Projekto „Metai su knyga 2‘‘ ambasadorius Juozas Ališauskas – Vydūno viešojoje bibliotekoje

Pagėgių sav. Vydūno viešojoje bibliotekoje lankėsi jau antrus metus besitęsiančio respublikinio projekto „Metai su knyga 2“ paauglių skaitymo ambasadorius, aktorius, pedagogas, slemeris Juozas Ališauskas. Džiugu, jog šio skaitymo skatinimui skirto projekto ambasadoriai kasmet susitinka su įvairaus amžiaus Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos lankytojais ir supažindina su savo kūryba. Projekto organizatoriai: Vilniaus, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio apskričių viešosios bibliotekos, Ąžuolyno biblioteka ir Lietuvos audiosensorinė biblioteka drauge su Lietuvos savivaldybių viešosiomis bibliotekomis. Kūrybiniame improvizacijų kupiname susitikime su kūrėju Juozu Ališausku dalyvavo Pagėgių Algimanto

Europos tamsiąją medunešę bitę siūloma įrašyti į Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių sąrašą

Lietuvos raudonosios knygos komisija siūlo įrašyti Europos tamsiąją medunešę bitę (Apis mellifera mellifera) į Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių sąrašą, vadinamą Lietuvos raudonąja knyga. Į šį sąrašą siūloma įrašyti tik gamtoje (uoksuose ar drevėse) gyvenančias šios bičių rūšies šeimas. Laikomų ir veisiamų nelaisvėje (aviliuose) Europos tamsiųjų medunešių bičių populiacijų dalis į jį nebūtų įtraukta. Netaikant šiam vietinės bitės porūšiui teisinių apsaugos priemonių, nustatytų Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių įstatyme, negalima užtikrinti, kad šio porūšio laukinės populiacijos nebus prarastos.

Taip pat skaitykite