Ledas ištirpo, traumų neliko, bet atsėlina gripas

Trečiadienį „Pamarys“ domėjosi, ar Šilutės ligoninės konsultacinėje poliklinikoje didelės eilės prie traumatologo kabineto. Ledui ištirpus, traumų sumažėjo, pacientų spūsties nebeliko. Šilutėje jau užfiksuota gripo atvejų, tačiau prie šeimos gydytojų kabinetų pacientų vos vienas, kitas.

Nors Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centre pacientų nebuvo, nė viena iš keturių kalbintų šeimos gydytojų nesutiko per laikraštį informuoti gyventojų apie plintantį gripą bei patarti, kaip šios ligos išvengti ar gydytis susirgus.

Nors Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centre pacientų nebuvo, nė viena iš keturių kalbintų šeimos gydytojų nesutiko per laikraštį informuoti gyventojų apie plintantį gripą bei patarti, kaip šios ligos išvengti ar gydytis susirgus.

 

Valdiškas požiūris?
Šilutės ligoninės konsultacinė poliklinika ir Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centras yra po tuo pačiu stogu. Tad užsukome į tą aukštą, kur dirba Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro šeimos gydytojai. Pacientų – vienas, kitas. Praeinančių slaugytojų teiravomės, gal kuris laisvas šeimos gydytojas sutiktų papaskoti „Pamario“ laikraščiui, o šis informuotų gyventojus, apie prasidedantį sergamumą gripu, ką daryti susirgus, kaip elgtis, gydytis. Juolab kad gydytojai virdurienį daug darbo neturėjo.
Tačiau skandalais garsėjančio Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro šeimos gydytojos nustebino: viena kalbėti negali, nes eina pietauti, kita – sloguoja, tad nebendraus, trečioji – nenori, ketvirtoji – labai nenori…
Kitoks požiūris
Kelios dešimtys metrų nuo Savivaldybei pavaldaus Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro skiria tokias pat paslaugas teikiantį privatų medicinos centrą – UAB „Sveikatos darna“. Kitoks įspūdis susidarė jau sustojus prie registratūros. Malonios, mandagios darbuotojos paaiškino, kad bus galima pasikalbėti su šeimos gydytoja Egle Petrošiene, jeigu kelias minutes palauksime, nes šiuo metu gydytoja priima motiną su vaiku. Pasiūlė pasėdėti, palydėjo ir parodė gydytojos kabinetą. Duris vis varstė užeinantys pacientai – kiekvieną moterys sutiko maloniai, parodydamos žmogui, kad čia labai laukiamas ir jo rūpestis svarbus.
Tuo metu UAB „Sveikatos darna“ vadovė Dalia Starkienė buvo išvykusi, tačiau šeimos gydytoja Eglė Petrošienė durų neparodė, net neišgirdome, kad nenorinti ar negalinti bendrauti.

Trisdešimt metų gydytoja dirbanti Eglė Petrošienė jau dvidešimt metų skiepijasi nuo gripo.

Trisdešimt metų gydytoja dirbanti Eglė Petrošienė jau dvidešimt metų skiepijasi nuo gripo.

Gripas – ne skarelė ar suknelė…
Gydytoja Eglė Petrošienė išsyk pastebėjo, kad jau pirmadienį sulaukusi trijų šeimų narių – visus pakirtęs gripas. Patarimai būtų tokie: karščiuoji, jauti silpnumą, „laužo“ įvairias kūno dalis, neik į darbą, neik ten, kur yra žmonių, nes juos bemat apkrėsi, gulkis į lovą. Neužtenka porai dienų atsiprašyti iš darbo, pagulėti lovoje, o nukritus temperatūrai dar kosint, sloguojant skubėti į darbą. Anot gydytojos, gripas yra klastinga liga, jo komplikacijos paaiškėja penktą-septintą ligos dieną: gali prasidėti plaučių uždegimas, sinusitas, meningitas, miokarditas. Tai – sunkios, pavojingos ir ilgai gydomos ligos. „Reikia skiepytis nuo gripo“, – sakė gydytoja E. Petrošienė, jau dvidešimt metų kasmet pareigingai pasiskiepijanti, nes jei bent vienerius metus praleisi, gali susirgti.
Pastaraisiais metais gyventojai labiau rūpinasi savo sveikata, nuo gripo skiepijasi ne tik medikai, kiti aptarnavimo sričių darbuotojai, bet ir rūpestingi Šilutės miesto ar kaimų gyventojai. E. Petrošienė prisiminė, kaip pačiai teko išverti gripą: pakilo aukšta temperatūra, autobusu nuvažiavo iki Šilutės autobusų stoties, tačiau savo namų Sodų gatvėje jau nepasiekė, nes nesuprato, kas vyksta ir kur yra. Pasisekė, kad gydytoją pastebėjo seselė, nusivedė į savo namus, suleido vaistų nuo temperatūros ir vakare palydėjo į namus. Gydytoja žino pavyzdį, kai vieną moterį po gripo pakirto širdies raumens uždegimas – tai jau komplikacija, sunki liga.
Anot gydytojos, gripas – ne skarelė ar suknelė, nepaimsi į rankas, neapžiūrėsi. Nei šeimos gydytojai, nei ligoninės netiria gripo, nes tai gali padaryti tik specialūs tyrimo institutai.
Pajutus pirmuosius gripo požymius, jeigu nebūtina nedarbingumo pažyma, galima kreiptis į vaistininkus, kurie pakonsultuos, pasiūlys vaistų. Dirbantieji turi kreiptis į savo šeimos gydytoją.
E. Petrošienė priminė ir visiems žinomus naminius vaistus: čiobrelių, liepžiedžių bei aviečių arbatas, sunegalavus jų reikia gerti labai daug. Čiobrelių turėtų būti visų namuose – jų arbata padeda nuo gripo, kosulio, galvos, pilvo skausmo, visų peršalimo ligų, net tinka ruošiant maistą. O štai aviečių arbata ruošiama iš uogų su sėklomis, nes būtent uogose esančios sėklos ir turi gydymui būtiną veikliąją medžiagą. Pasirodo, moterys, kurios perkošia verdamas avietes ir sėklas išmeta, daro klaidą. Susirgus gripu, nereikia tik gulėti lovoje: svarbu gerti arbatas, kaitinti kojas karštame sūriame vandenyje, garintis į vandenį įlašinus eukalipto, čiobrelio ir t.t. Nors temperatūra nukrito, anot gydytojos, gripas dar nepraėjo.
Per 30 metų gydytoja dirbanti E. Petrošienė pasidžiaugė, kad žmonės vis labiau rūpinasi savo sveikata, kreipiasi daug jaunimo, kuris atsakingai vertina savo savijautą, ateina pasikonsultutoti, pasitarti. „Mūsų jaunimas viskuo domisi, nuolat susiduriu su protingais jaunais žmonėmis, kurie, žinoma, naudojasi internete platinama informacija, tačiau jiems primenu, kad jeigu internetu gydytų, nereikėtų nė gydytojų“, – sakė E. Petrošienė.

Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Spurgų istorija: kaip jos atsirado ir kuo ypatingos lietuviškosios

spurgų istorija

Spurgų istorija, anot prekybos tinklo „Maxima“ atstovų, prasidėjo Europoje. O prie šio deserto raidos prisidėjo ir Lietuva. Kokia ta spurgų istorija, jų įvairove ir populiarumo visame pasaulyje priežastis?  Spurgos tapo mūsų kultūros dalimi  Įvairios formos, skirtingi užpildai ir skonio receptorius suvilgantys pabarstukai. Šios spurgų detalės patenkina daugelio klientų norus ir prisideda prie spartėjančio šio deserto populiarumo Lietuvoje, pastebi „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė. „Spurgos parduotuvių lentynose iki pat šiol patraukia žmonių dėmesį. Didžiausią susidomėjimo šiuo desertu proveržį

Šilutės narkotikų prekeivis kvaišalus slėpė miškuose

narkotikų prekeivis

Šilutės narkotikų prekeivis, kurį sulaikė Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai, Klaipėdos rajone, miške, slėpė ir laikė didelį kiekį, kaip įtariama narkotinių (psichotropinių) medžiagų. 28-erių Šilutės miesto gyventojas buvo ypač atsargus – didelius kvaišalų kiekius slėpė miškuose įrengtose slėptuvėse. Pareigūnai slėptuvėse rado ir paėmė apie 0,5 kg, kaip įtariama, narkotinių (psichotropinių) medžiagų –  kokaino ir „Ecstasy“ tablečių. Ikiteisminio tyrimo medžiagoje, atliekant pirminius veiksmus, nedelsiant buvo atliktos kratos įtariamojo namuose. Kratos metu pareigūnai vyro namuose

Ką reikia žinoti žvejojant saugomose teritorijose?

žvejyba saugomose teritorijose

Žvejyba saugomose teritorijose. Aplinkos ministerija dažnai sulaukia klausimų, ar galima žvejoti ir plaukioti ornitologiniuose, ichtiologiniuose draustiniuose ir kitose saugomose teritorijose esančiuose vandens telkiniuose. Primename, kad ornitologiniuose draustiniuose, siekiant apsaugoti paukščius, draudžiama plaukioti tiek savaeigėmis, tiek nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis. Tik tuo atveju, jei ornitologiniame draustinyje esantis vandens telkinys yra išnuomotas mėgėjų žvejybai organizuoti, žuvų įveisimo ir mėgėjų žvejybos tikslais leidžiama plaukioti nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis nuo rugpjūčio 1 d. iki balandžio 1d. Vienos populiariausių saugomose teritorijose esančių žvejybos vietų yra Nemuno deltos regioniniame

Skvernelis pasiūlė, Balčytis jau pasirinko, Vytautas Laurinaitis svarsto

Išsiskyrus buvusio premjero nepartinio Sauliaus Skvernelio ir Valstiečių ir žaliųjų sąjungai vadovaujančio Ramūno Karbauskio keliams, keliolikai Seimo narių susibūrus į frakciją „Vardan Lietuvos“, netrukus pasklido dar viena naujiena. S. Skvernelis ir jo bendraminčiai šioje frakcijoje kuria Demokratų partiją „Vardan Lietuvos“ ir kviečia jungtis visus norinčius. Apie tai jau rašėme. Šilutės krašte tiesiogiai į Seimą išrinktas Zigmantas Balčytis jau pasirinko: Seime perėjo į frakciją „Vardan Lietuvos“, padidinęs jos narių skaičių iki 14, nuskriaudęs Lietuvos regionų frakciją, kuri Seime beturės 8 narius.

Taip pat skaitykite