Ledas ištirpo, traumų neliko, bet atsėlina gripas

Trečiadienį „Pamarys“ domėjosi, ar Šilutės ligoninės konsultacinėje poliklinikoje didelės eilės prie traumatologo kabineto. Ledui ištirpus, traumų sumažėjo, pacientų spūsties nebeliko. Šilutėje jau užfiksuota gripo atvejų, tačiau prie šeimos gydytojų kabinetų pacientų vos vienas, kitas.

Nors Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centre pacientų nebuvo, nė viena iš keturių kalbintų šeimos gydytojų nesutiko per laikraštį informuoti gyventojų apie plintantį gripą bei patarti, kaip šios ligos išvengti ar gydytis susirgus.

Nors Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centre pacientų nebuvo, nė viena iš keturių kalbintų šeimos gydytojų nesutiko per laikraštį informuoti gyventojų apie plintantį gripą bei patarti, kaip šios ligos išvengti ar gydytis susirgus.

 

Valdiškas požiūris?
Šilutės ligoninės konsultacinė poliklinika ir Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centras yra po tuo pačiu stogu. Tad užsukome į tą aukštą, kur dirba Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro šeimos gydytojai. Pacientų – vienas, kitas. Praeinančių slaugytojų teiravomės, gal kuris laisvas šeimos gydytojas sutiktų papaskoti „Pamario“ laikraščiui, o šis informuotų gyventojus, apie prasidedantį sergamumą gripu, ką daryti susirgus, kaip elgtis, gydytis. Juolab kad gydytojai virdurienį daug darbo neturėjo.
Tačiau skandalais garsėjančio Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro šeimos gydytojos nustebino: viena kalbėti negali, nes eina pietauti, kita – sloguoja, tad nebendraus, trečioji – nenori, ketvirtoji – labai nenori…
Kitoks požiūris
Kelios dešimtys metrų nuo Savivaldybei pavaldaus Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro skiria tokias pat paslaugas teikiantį privatų medicinos centrą – UAB „Sveikatos darna“. Kitoks įspūdis susidarė jau sustojus prie registratūros. Malonios, mandagios darbuotojos paaiškino, kad bus galima pasikalbėti su šeimos gydytoja Egle Petrošiene, jeigu kelias minutes palauksime, nes šiuo metu gydytoja priima motiną su vaiku. Pasiūlė pasėdėti, palydėjo ir parodė gydytojos kabinetą. Duris vis varstė užeinantys pacientai – kiekvieną moterys sutiko maloniai, parodydamos žmogui, kad čia labai laukiamas ir jo rūpestis svarbus.
Tuo metu UAB „Sveikatos darna“ vadovė Dalia Starkienė buvo išvykusi, tačiau šeimos gydytoja Eglė Petrošienė durų neparodė, net neišgirdome, kad nenorinti ar negalinti bendrauti.

Trisdešimt metų gydytoja dirbanti Eglė Petrošienė jau dvidešimt metų skiepijasi nuo gripo.

Trisdešimt metų gydytoja dirbanti Eglė Petrošienė jau dvidešimt metų skiepijasi nuo gripo.

Gripas – ne skarelė ar suknelė…
Gydytoja Eglė Petrošienė išsyk pastebėjo, kad jau pirmadienį sulaukusi trijų šeimų narių – visus pakirtęs gripas. Patarimai būtų tokie: karščiuoji, jauti silpnumą, „laužo“ įvairias kūno dalis, neik į darbą, neik ten, kur yra žmonių, nes juos bemat apkrėsi, gulkis į lovą. Neužtenka porai dienų atsiprašyti iš darbo, pagulėti lovoje, o nukritus temperatūrai dar kosint, sloguojant skubėti į darbą. Anot gydytojos, gripas yra klastinga liga, jo komplikacijos paaiškėja penktą-septintą ligos dieną: gali prasidėti plaučių uždegimas, sinusitas, meningitas, miokarditas. Tai – sunkios, pavojingos ir ilgai gydomos ligos. „Reikia skiepytis nuo gripo“, – sakė gydytoja E. Petrošienė, jau dvidešimt metų kasmet pareigingai pasiskiepijanti, nes jei bent vienerius metus praleisi, gali susirgti.
Pastaraisiais metais gyventojai labiau rūpinasi savo sveikata, nuo gripo skiepijasi ne tik medikai, kiti aptarnavimo sričių darbuotojai, bet ir rūpestingi Šilutės miesto ar kaimų gyventojai. E. Petrošienė prisiminė, kaip pačiai teko išverti gripą: pakilo aukšta temperatūra, autobusu nuvažiavo iki Šilutės autobusų stoties, tačiau savo namų Sodų gatvėje jau nepasiekė, nes nesuprato, kas vyksta ir kur yra. Pasisekė, kad gydytoją pastebėjo seselė, nusivedė į savo namus, suleido vaistų nuo temperatūros ir vakare palydėjo į namus. Gydytoja žino pavyzdį, kai vieną moterį po gripo pakirto širdies raumens uždegimas – tai jau komplikacija, sunki liga.
Anot gydytojos, gripas – ne skarelė ar suknelė, nepaimsi į rankas, neapžiūrėsi. Nei šeimos gydytojai, nei ligoninės netiria gripo, nes tai gali padaryti tik specialūs tyrimo institutai.
Pajutus pirmuosius gripo požymius, jeigu nebūtina nedarbingumo pažyma, galima kreiptis į vaistininkus, kurie pakonsultuos, pasiūlys vaistų. Dirbantieji turi kreiptis į savo šeimos gydytoją.
E. Petrošienė priminė ir visiems žinomus naminius vaistus: čiobrelių, liepžiedžių bei aviečių arbatas, sunegalavus jų reikia gerti labai daug. Čiobrelių turėtų būti visų namuose – jų arbata padeda nuo gripo, kosulio, galvos, pilvo skausmo, visų peršalimo ligų, net tinka ruošiant maistą. O štai aviečių arbata ruošiama iš uogų su sėklomis, nes būtent uogose esančios sėklos ir turi gydymui būtiną veikliąją medžiagą. Pasirodo, moterys, kurios perkošia verdamas avietes ir sėklas išmeta, daro klaidą. Susirgus gripu, nereikia tik gulėti lovoje: svarbu gerti arbatas, kaitinti kojas karštame sūriame vandenyje, garintis į vandenį įlašinus eukalipto, čiobrelio ir t.t. Nors temperatūra nukrito, anot gydytojos, gripas dar nepraėjo.
Per 30 metų gydytoja dirbanti E. Petrošienė pasidžiaugė, kad žmonės vis labiau rūpinasi savo sveikata, kreipiasi daug jaunimo, kuris atsakingai vertina savo savijautą, ateina pasikonsultutoti, pasitarti. „Mūsų jaunimas viskuo domisi, nuolat susiduriu su protingais jaunais žmonėmis, kurie, žinoma, naudojasi internete platinama informacija, tačiau jiems primenu, kad jeigu internetu gydytų, nereikėtų nė gydytojų“, – sakė E. Petrošienė.

Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Įsimenanti literačių rudeninė pažintis su Užnemune

Išvyką į Kybartų miestelį, įsikūrusį pasienyje su Kaliningrado sritimi, sugalvojome ne atsitiktinai. 2022 metus Lietuvos Respublikos Seimas yra paskelbęs Sūduvos metais ir Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos metais. Mūsų, Šilutės TAU sambūrio „Vėdrynas“ literačių, laukė ekskursija po istorinį Kybartų senamiestį ir, žinoma, po 2002 metais netikėtai atrastus požemius, esančius po Kybartų geležinkelio stotimi. Keturių valandų ekskursijoje mus lydėjo gidas Vitas Katkevičius, veiklus ir atsidavęs savo miestui Kybartų bendruomenės pirmininkas, pakvietęs mus į šią kelionę. Ties Jurbarku pervažiavę ilgiausią Lietuvoje tiltą per

Seimas paskelbė savivaldos rinkimus, jie vyks kitų metų kovo 5 d.  

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks eiliniai savivaldybių tarybų ir merų rinkimai. Tokią rinkimų datą savo nutarimu įtvirtino Seimas. Už tokį Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen parengtą nutarimą ketvirtadienį balsavo 119 Seimo narių, prieš balsavusių nebuvo, 1 parlamentaras susilaikė. Nutarimas dėl savivaldos rinkimų datos įsigalios šių metų spalio 7 d. Seimui paskelbus rinkimų datą, prasidės politinė rinkimų kampanija. Rinkimų kodeksas numato, kad rinkimų politinė kampanija prasideda nuo rinkimų datos paskelbimo ir baigiasi praėjus 100 dienų nuo Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK)

Savaitgalį pasitrauks lietus, sugrįš šalnos ir rudeniška šiluma

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad rugsėjo 23 d., penktadienį, tankesni debesys sukinėsis rytinėje šalies pusėje. Vietomis sulauksime trumpalaikio, nedidelio lietaus. Labiausiai jis tikėtinas rytiniuose rajonuose. Pūs nestiprus šiaurės vakarų, šiaurės krypties vėjas. Aukščiausia temperatūra sieks 12-16 laipsnių šilumos. Rugsėjo 24 d., šeštadienį, naktį debesys sklaidysis, trumpai palis tik kai kur šalies rytuose ir pajūryje. Vėjas beveik visiškai nurims, dalyje Lietuvos formuosis rūkas. Temperatūra kris iki 1-6, pajūryje –  7-10 laipsnių šilumos. Vietomis žemės paviršių nubalins 0-4 laipsnių šalnos. Šeštadienio dieną debesuotumas

Išrinkti konkurso „Metų ūkis“ Šilutės rajono nugalėtojai

Specialiai sudaryta komisija rugsėjį tradiciškai rinko konkurso „Metų ūkis“ Šilutės rajono nugalėtojus. Šiuo konkursu siekiama skatinti ūkininkus pažangiai ūkininkauti, efektyvinti gamybą, laikytis ekologinės pusiausvyros. 3-ioji vieta šiame konkurse atiteko daržininkystės Grabupiuose (Šilutės sen.) plėtojančiam Vytautui Valančiui. 31-erių ūkininkas pasakojo, kad šia veikla užsiima jau 7-erius metus, augina bulves, kopūstus, morkas, svogūnus bei įvairias prieskonines žoleles. Jis savo produktais prekiauja turguje, tiekia pajūrio kavinėms. Ateityje planuoja atidaryti savo specializuotą parduotuvę. Pasak Vytauto, dabar ruošiamas cechas, kuriame bus rauginamos daržovės, kurių bus

Taip pat skaitykite