Laura Regelskytė – gabiausia rajono abiturientė

Šilutės Vydūno gimnazijos abiturientė Laura Regelskytė laikė 6 valstybinius brandos egzaminus, lietuvių kalbos, matematikos, chemijos ir geografijos įvertinimai – maksimalūs, po 100 balų, iš biologijos – 99 balai, iš anglų kalbos – 86. Mokslo pirmūnė gyvena Meškinės kaime (Gardamo sen.). Kasdien su mama Nijole Regelskiene, dirbančia Šilutės žemės ūkio mokykloje vyr. buhaltere, atvažiuodavo į Vydūno gimnaziją ir po pamokų važiuodavo kartu į namus.

Geriausią šių metų Šilutės rajono abiturientę Laurą Regelskytę muziejaus freskų salėje šišioniškių tarme kalbina lietuvių kalbos mokytoja Vaida Galinskienė.
Gretos Ulevičiūtės nuotr.

Nijolės ir Arūno Regelskių šeima užaugino tris dukras. Inga ir Vaiva anksčiau baigė Šilutės Vydūno gimnaziją, Laura – ką tik. Aukštąjį išsilavinimą turinti trijų dukrų mama N. Regelskienė „Pamariui“ telefonu papasakojo, kad Inga ir Vaiva, besimokydamos Vydūno gimnazijoje, gyveno Šilutėje, tėvai joms nuomojo kambarį, o štai su Laura – kasdien 30 kilometrų kelionė automobiliu. Kaip minėta, N. Regelskienės darbo vieta Šilutės žemės ūkio mokykloje, Pagryniuose, Šilutės priemiestyje. Arūnas Regelskis tos pačios Žemės ūkio mokyklos Žemaičių Naumiesčio skyriuje rūpinasi ūkio reikalais.
„Labai džiaugiamės…“ – telefonu sakė N. Regelskienė apie dukros Lauros sėkmę per egzaminus, mielai papasakojusi ir apie dviejų vyresnių dukrų gyvenimą. Vyriausioji Inga jau sukūrė šeimą, augina vaikelį, gyvena Tauragėje, yra infekcinių ligų gydytoja rezidentė. Vidurinioji dukra Vaiva taip pat baigė universitetą, yra rezidentė gydytoja neurologė.
„Laura dar nežino, ką rinksis, gal mediciną. Tai jos sprendimas, mes spaudimo nedarome“, – apie dukros ateitį kalbėjo jos mama.
„Jai mokslas – džiaugsmas…“
Taip apie gabiausią šių metų Šilutės rajono abiturientę L. Regelskytę atsiliepė Šilutės Vydūno gimnazijos direktorė Marina Stirbienė, telefonu kalbinta penktadienio priešpietį iš atostogų sugrįžusi gimnazijos vadovė pasirašinėjo atestatus, kurie pavakare buvo įteikti gimnazijos 22-osios laidos abiturientams. „Tikėjomės, kad Laura gaus penkis 100 balų įvertinimus, mažai suklydome, nes iš biologijos mūsų gabioji abiturientė gavo 99 balus“, – pasakojo gimnazijos direktorė, ypač pagarbiai ir su dėkingumu minėdama gražią Nijolės ir Arūno Regelskių šeimą, kurios visos trys dukros baigė Šilutės Vydūno gimnaziją.
„Šviesi šeima, puikūs tėvai. Kai dar buvo madingos diskotekos, jie savo dukras atveždavo ir po šokių parsiveždavo namo… Visos jų dukros buvo olimpiadų nugalėtojos, aktyvios ir mokslo pažibos. Laurą vadinome vaikščiojančia enciklopedija. Per Mokytojų dieną gimnazistai mums surengė „Protų mūšį“, išgirdę klausimus mokytojai stebėjosi, kas tokių ir parinko. Pasirodo, juos ruošė Laura…“ – pasakojo vadovė Vydūno gimnazijos, kuri abiturientų laimėjimais išsiskyrė rajone ir pernai, ir šiemet.
„Labai džiaugiamės visais šių metų abiturientais ir tuo, kad daugelis iš jų rinkosi ne du egzaminus – tiek užtenka brandos atestatui gauti, ne tris – tiek užtenka stojant į aukštąją universitetinę mokyklą ir gauti valstybės finansuojamą vietą, bet 4-5 egzaminus. O mūsų mokslo pirmūnė Laura laikė net 6 valstybinius egzaminus“, – didžiavosi M. Stirbienė.
„Pamario“ skaitytojams verta priminti, kad pernai Šilutės rajono abiturientai gavo 15 šimto balų įvertinimų, šiemet – 10. Pernai šimtukais rajoną garsino 9 gabiausi abiturientai, šiemet – 7. Pernai gavusi 13 šimtukų, šiemet – 8, gimnazijų lyderės pozicijų rajone neužleidžia direktorės M. Stirbienės vadovaujama Šilutės Vydūno gimnazija, kurioje pernai pirmą kartą 4 šimtukus gavo abiturientas Martynas Šapalas, šiemet L. Regelskytė taip pat gavo už 4 egzaminus 100 balų. Pernai iš 9 gabiausių rajono abiturientų 7 buvo Šilutės Vydūno gimnazijos auklėtiniai, šiemet iš 7 pirmūnų 5 vėl yra vydūniečiai.
Vienintelė rajone šiemet 100 balų įvertinimą iš lietuvių kalbos egzamino gavo L. Regelskytė.
5 Vydūno gimnazijos abiturientai ir 2 Žemaičių Naumiesčio gimnazijos auklėtiniai po 100 balų gavo: 3 – anglų kalbos, 3 – matematikos, po 1 – istorijos, chemijos, geografijos bei paminėtosios lietuvių kalbos.
Graži statistika
Šilutės rajone veikia penkios gimnazijos: Šilutės pirmoji, Šilutės Vydūno, Vainuto, Švėkšnos „Saulės“ ir Žemaičių Naumiesčio.
Šilutės Vydūno gimnazijos direktorė M. Stirbienė „Pamariui“ pasakojo: „Išleidžiame 22-osios laidos 112 abiturientų, atestatus gauna visi. Pagal metinius pažymius dešimtukais mokslo metus baigė Laura Regelskytė ir Viktoras Vostrikovas, pirmūnų vardo verti abiturientai Martyna Miliūtė (vidurkis 9,4), Augustas Laužikas (9,5), Augustė Nausėdaitė ir Agnė Kačerauskaitė (9,91).
Šiemet 5 abiturientai gavo 8 šimtukus: L. Regelskytė – keturis, po vieną – Rugilė Endzinaitė, Mantas Grigalius, Gabija Norgilaitė ir Viktoras Vostrikovas. 16 abiturientų iš egzaminų gavo 20 įvertinimų nuo 90 iki 99 balų. Mūsų gimnazistai laikė 489 valstybinius brandos egzaminus, o išlaikė 473, vienam mokiniui tenka 4,22 išlaikyto valstybinio brandos egzamino: anglų kalbą sėkmingai išlaikė visi 108 abiturientai, istoriją – 59, biologiją – 47, geografiją – 26. Iš 90 matematiką laikiusiųjų pasisekė 89, iš 112 pasirinkusių lietuvių kalbą ir literatūrą pasisekė 98.
Neišlaikiusieji valstybinio lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzamino laikė pakartotinai mokyklinį brandos egzaminą ir visi 14 abiturientų jį išlaikė vidurkiu 6,8.
Džiaugiamės, kad iš 112 abiturientų 93 pasirinko ir išlaikė daugiau negu privaloma egzaminų: 41 mokinys – po 4 egzaminus, 46 – po 5 egzaminus, 6 – po 6 egzaminus“.
Pagerbė, apdovanojo, palinkėjo
Jau informavome, kad ketvirtadienį Šilutės H. Šojaus dvaro freskų salėje Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis ir administracijos direktorius Sigitas Šeputis pasveikino 7 gabiausius rajono abiturientus, kurie vieną ar kelis valstybinius egzaminus išlaikė šimto balų įvertinimu.
„Šiandien – neeilinė proga. Diena, kai ne tik baigėsi egzaminų maratonas, bet ir diena, kai kiekvienas iš jūsų užbaigėte brandos kelią ir su gautais atestatais atveriate naujas duris į tolimesnę kelionę. Jūs su mokytojų, tėvų pagalba pasiekėte geriausių rezultatų, jūsų žinios buvo įvertintos aukščiausiais balais. Dabar prasideda kitas ir labai svarbus pasirinkimo etapas. Linkiu pasirinkti priimtiniausią ir šviesiausią kelią, nes šis kelias ves tolyn. Sveikinu ir dėkoju už šiuos pasiekimus, linkiu ir toliau siekti maksimumo bei nepamiršti savo šaknų, o mes jūsų lauksime sugrįžtant!“ – linkėjo meras V. Laurinaitis.
Šišioniškių tarme abiturientus pasveikino Šilutės pirmosios gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja Vaida Galinskienė. Paklausus abiturientų, ko tikisi iš „auksinės žuvelės“ gyvenimo vingiuose, ne vienas minėjo, kad paprasčiausiai norėtų surasti savo kelią…

Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Žvejokime atsakingai: nespėjusias išneršti žuvis reikėtų paleisti

Pavasaris yra žuvų neršto metas, todėl žvejus mėgėjus raginame būti ypač atidžius – šiuo metu galioja nemažai konkrečių žuvų rūšių žvejybos draudimų, taikomų tam tikrą laikotarpį. Kartu atkreipiame dėmesį, kad neršto laikas gali šiek tiek pasislinkti priklausomai nuo klimato sąlygų. Todėl draudimui vos pasibaigus dar ne visos žuvys gali būti išneršusios. Jas sugavus reikėtų paleisti. Siekiant sudaryti palankesnes žvejybos sąlygas, Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklėse yra išimtis, numatanti, kad kai pirmoji draudimo diena yra savaitgalis ar valstybinė šventė, draudimas įsigalioja

Pasirinktą verslą plėtoti bus kur kas paprasčiau, jei…

Drąsiai galima sakyti, kad sprendimas pradėti verslą, yra vienas geriausių. Tai atveria labai daug nuostabių galimybių: realizuoti sumanymus bei siekti svajonių; savo darbais keisti pasaulį; kurti darbo vietas. Žinoma, ir pelnas nėra išimtis – būtent verslas atveria galimybę siekti  finansinės nepriklausomybės. Visgi, svarbu pabrėžti, kad ir verslo plėtojimas neretai kelia tam tikrų iššūkių. Taip pat labai dažnai tenka susidurti su ypač didelėmis laiko, energijos ar finansų sąnaudomis. Gera žinia yra ta, kad jei tik bus priimami tinkami sprendimai, tai pasirinktą

Šiemet automobilių stovėjimas Palangoje kainuoja brangiau

Rinkliava už automobilių stovėjimą dalyje Palangos gatvių renkama nuo gegužės 15 d. iki rugsėjo 15 d. imtinai. Tad sekmadienį, gegužės 15 d., įsigaliojo gerokai padidinti mokesčiai, kuriuos nustatė Palangos miesto savivaldybės taryba. Praėjusiais metais rinkliavos sezono metu už vieno automobilio stovėjimą pusvalandį raudonojoje zonoje reikėjo mokėti 0,6 euro, viena valanda buvo įkainota 1,2 euro. Pusvalandį palikti geltonojoje zonoje kainavo 0,3 euro, o valandą – 0,6 euro. Žaliojoje zonoje už vieno automobilio stovėjimą pusę valandos tekdavo atseikėti 1 eurą, o už

Ką madingo ir patogaus turėtų dėvėti vyras šią vasarą?

Vasara jau visai čia pat! O tai reiškia, kad daugelis vyrų, kurie domisi vyriška mada ir nori išlikti stilingais, suka galvą dėl to, kuo reikėtų papildyti savo garderobą. Greitai sužinosite karščiausias vyrų vasaros mados tendencijas. Juk nėra nieko geriau, nei prieš atsinaujinant spintos turinį, žinoti, kokie drabužiai, batai ir aksesuarai yra madingi šią vasarą. Papasakosime, kokie marškinėliai, šortai, aksesuarai, sportbačiai ar kiti dalykai turėtų papildyti Jūsų garderobą, jei norite madingos ir patogios aprangos. Madingi ir patogūs drabužiai – ką dėvėti

Taip pat skaitykite