Laura Regelskytė – gabiausia rajono abiturientė

Šilutės Vydūno gimnazijos abiturientė Laura Regelskytė laikė 6 valstybinius brandos egzaminus, lietuvių kalbos, matematikos, chemijos ir geografijos įvertinimai – maksimalūs, po 100 balų, iš biologijos – 99 balai, iš anglų kalbos – 86. Mokslo pirmūnė gyvena Meškinės kaime (Gardamo sen.). Kasdien su mama Nijole Regelskiene, dirbančia Šilutės žemės ūkio mokykloje vyr. buhaltere, atvažiuodavo į Vydūno gimnaziją ir po pamokų važiuodavo kartu į namus.

Geriausią šių metų Šilutės rajono abiturientę Laurą Regelskytę muziejaus freskų salėje šišioniškių tarme kalbina lietuvių kalbos mokytoja Vaida Galinskienė.
Gretos Ulevičiūtės nuotr.

Nijolės ir Arūno Regelskių šeima užaugino tris dukras. Inga ir Vaiva anksčiau baigė Šilutės Vydūno gimnaziją, Laura – ką tik. Aukštąjį išsilavinimą turinti trijų dukrų mama N. Regelskienė „Pamariui“ telefonu papasakojo, kad Inga ir Vaiva, besimokydamos Vydūno gimnazijoje, gyveno Šilutėje, tėvai joms nuomojo kambarį, o štai su Laura – kasdien 30 kilometrų kelionė automobiliu. Kaip minėta, N. Regelskienės darbo vieta Šilutės žemės ūkio mokykloje, Pagryniuose, Šilutės priemiestyje. Arūnas Regelskis tos pačios Žemės ūkio mokyklos Žemaičių Naumiesčio skyriuje rūpinasi ūkio reikalais.
„Labai džiaugiamės…“ – telefonu sakė N. Regelskienė apie dukros Lauros sėkmę per egzaminus, mielai papasakojusi ir apie dviejų vyresnių dukrų gyvenimą. Vyriausioji Inga jau sukūrė šeimą, augina vaikelį, gyvena Tauragėje, yra infekcinių ligų gydytoja rezidentė. Vidurinioji dukra Vaiva taip pat baigė universitetą, yra rezidentė gydytoja neurologė.
„Laura dar nežino, ką rinksis, gal mediciną. Tai jos sprendimas, mes spaudimo nedarome“, – apie dukros ateitį kalbėjo jos mama.
„Jai mokslas – džiaugsmas…“
Taip apie gabiausią šių metų Šilutės rajono abiturientę L. Regelskytę atsiliepė Šilutės Vydūno gimnazijos direktorė Marina Stirbienė, telefonu kalbinta penktadienio priešpietį iš atostogų sugrįžusi gimnazijos vadovė pasirašinėjo atestatus, kurie pavakare buvo įteikti gimnazijos 22-osios laidos abiturientams. „Tikėjomės, kad Laura gaus penkis 100 balų įvertinimus, mažai suklydome, nes iš biologijos mūsų gabioji abiturientė gavo 99 balus“, – pasakojo gimnazijos direktorė, ypač pagarbiai ir su dėkingumu minėdama gražią Nijolės ir Arūno Regelskių šeimą, kurios visos trys dukros baigė Šilutės Vydūno gimnaziją.
„Šviesi šeima, puikūs tėvai. Kai dar buvo madingos diskotekos, jie savo dukras atveždavo ir po šokių parsiveždavo namo… Visos jų dukros buvo olimpiadų nugalėtojos, aktyvios ir mokslo pažibos. Laurą vadinome vaikščiojančia enciklopedija. Per Mokytojų dieną gimnazistai mums surengė „Protų mūšį“, išgirdę klausimus mokytojai stebėjosi, kas tokių ir parinko. Pasirodo, juos ruošė Laura…“ – pasakojo vadovė Vydūno gimnazijos, kuri abiturientų laimėjimais išsiskyrė rajone ir pernai, ir šiemet.
„Labai džiaugiamės visais šių metų abiturientais ir tuo, kad daugelis iš jų rinkosi ne du egzaminus – tiek užtenka brandos atestatui gauti, ne tris – tiek užtenka stojant į aukštąją universitetinę mokyklą ir gauti valstybės finansuojamą vietą, bet 4-5 egzaminus. O mūsų mokslo pirmūnė Laura laikė net 6 valstybinius egzaminus“, – didžiavosi M. Stirbienė.
„Pamario“ skaitytojams verta priminti, kad pernai Šilutės rajono abiturientai gavo 15 šimto balų įvertinimų, šiemet – 10. Pernai šimtukais rajoną garsino 9 gabiausi abiturientai, šiemet – 7. Pernai gavusi 13 šimtukų, šiemet – 8, gimnazijų lyderės pozicijų rajone neužleidžia direktorės M. Stirbienės vadovaujama Šilutės Vydūno gimnazija, kurioje pernai pirmą kartą 4 šimtukus gavo abiturientas Martynas Šapalas, šiemet L. Regelskytė taip pat gavo už 4 egzaminus 100 balų. Pernai iš 9 gabiausių rajono abiturientų 7 buvo Šilutės Vydūno gimnazijos auklėtiniai, šiemet iš 7 pirmūnų 5 vėl yra vydūniečiai.
Vienintelė rajone šiemet 100 balų įvertinimą iš lietuvių kalbos egzamino gavo L. Regelskytė.
5 Vydūno gimnazijos abiturientai ir 2 Žemaičių Naumiesčio gimnazijos auklėtiniai po 100 balų gavo: 3 – anglų kalbos, 3 – matematikos, po 1 – istorijos, chemijos, geografijos bei paminėtosios lietuvių kalbos.
Graži statistika
Šilutės rajone veikia penkios gimnazijos: Šilutės pirmoji, Šilutės Vydūno, Vainuto, Švėkšnos „Saulės“ ir Žemaičių Naumiesčio.
Šilutės Vydūno gimnazijos direktorė M. Stirbienė „Pamariui“ pasakojo: „Išleidžiame 22-osios laidos 112 abiturientų, atestatus gauna visi. Pagal metinius pažymius dešimtukais mokslo metus baigė Laura Regelskytė ir Viktoras Vostrikovas, pirmūnų vardo verti abiturientai Martyna Miliūtė (vidurkis 9,4), Augustas Laužikas (9,5), Augustė Nausėdaitė ir Agnė Kačerauskaitė (9,91).
Šiemet 5 abiturientai gavo 8 šimtukus: L. Regelskytė – keturis, po vieną – Rugilė Endzinaitė, Mantas Grigalius, Gabija Norgilaitė ir Viktoras Vostrikovas. 16 abiturientų iš egzaminų gavo 20 įvertinimų nuo 90 iki 99 balų. Mūsų gimnazistai laikė 489 valstybinius brandos egzaminus, o išlaikė 473, vienam mokiniui tenka 4,22 išlaikyto valstybinio brandos egzamino: anglų kalbą sėkmingai išlaikė visi 108 abiturientai, istoriją – 59, biologiją – 47, geografiją – 26. Iš 90 matematiką laikiusiųjų pasisekė 89, iš 112 pasirinkusių lietuvių kalbą ir literatūrą pasisekė 98.
Neišlaikiusieji valstybinio lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzamino laikė pakartotinai mokyklinį brandos egzaminą ir visi 14 abiturientų jį išlaikė vidurkiu 6,8.
Džiaugiamės, kad iš 112 abiturientų 93 pasirinko ir išlaikė daugiau negu privaloma egzaminų: 41 mokinys – po 4 egzaminus, 46 – po 5 egzaminus, 6 – po 6 egzaminus“.
Pagerbė, apdovanojo, palinkėjo
Jau informavome, kad ketvirtadienį Šilutės H. Šojaus dvaro freskų salėje Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis ir administracijos direktorius Sigitas Šeputis pasveikino 7 gabiausius rajono abiturientus, kurie vieną ar kelis valstybinius egzaminus išlaikė šimto balų įvertinimu.
„Šiandien – neeilinė proga. Diena, kai ne tik baigėsi egzaminų maratonas, bet ir diena, kai kiekvienas iš jūsų užbaigėte brandos kelią ir su gautais atestatais atveriate naujas duris į tolimesnę kelionę. Jūs su mokytojų, tėvų pagalba pasiekėte geriausių rezultatų, jūsų žinios buvo įvertintos aukščiausiais balais. Dabar prasideda kitas ir labai svarbus pasirinkimo etapas. Linkiu pasirinkti priimtiniausią ir šviesiausią kelią, nes šis kelias ves tolyn. Sveikinu ir dėkoju už šiuos pasiekimus, linkiu ir toliau siekti maksimumo bei nepamiršti savo šaknų, o mes jūsų lauksime sugrįžtant!“ – linkėjo meras V. Laurinaitis.
Šišioniškių tarme abiturientus pasveikino Šilutės pirmosios gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja Vaida Galinskienė. Paklausus abiturientų, ko tikisi iš „auksinės žuvelės“ gyvenimo vingiuose, ne vienas minėjo, kad paprasčiausiai norėtų surasti savo kelią…

Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite