Laučiuose – kartu su šeima

Praėjusį šeštadienį Laučių kaime (Šilutės sen.) vyko šventė „Kartu su šeima“, skirta praėjusiai Motinos dienai ir artėjančioms Tėvo bei Tarptautinei vaikų gynimo dienoms paminėti.

Jaunimas išbandė jėgas ridendami traktoriaus padangą.

Jaunimas išbandė jėgas ridendami traktoriaus padangą.

Po pietų aikštėje šalia Laučių bendruomenės namų rinkosi jaunimas. Sporto rungčių buvo įvairių: apsimovus bokso pirštines teko išbandyti taiklumą prie krepšinio stovo, traktoriaus sunkiąją padangą tik ridenti, o automobilinę – mesti į tolį. Beje, šios „galiūnų“ rungtys patiko Laučių jaunimui. Į šventę atvykęs Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus pasidžiaugė, kad Laučių kaimo bendruomenė – aktyvi, garsi.
Gegužės 22 d. sukako metai, kai šiai bendruomenei vadovauja Sonata Dauskartė, jau spėjusi sukviesti laučiškius ne į vieną šventę. Aktyvi bendruomenės lyderė „Pamariui“ pasakojo, kad antradienį į kaimą atvykęs garsus žolininkas Virginijus Skirkevičius bendruomenės namuose skaitė paskaitą, rugpjūčio 27 d. Laučiuose vyks Vasaros šventė, metų pabaigoje bus advento vakaras, kitų kalėdinių renginių.
Savivaldybė apsisprendė, kad reikia nugriauti buvusios mokyklos dirbtuvių pastatą, galbūt ateityje čia rasis daugiafunkcis centras. Laučių bendruomenė šiemet laimėjo ne vieną projektą ir gavo lėšų iš ministerijų. Prie gautosios paramos teko prisidėti ir savo lėšomis. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija skyrė kelis tūkstančius eurų, planuojama 30 žmonių stovykla Plateliuose, kur tris dienas mokysis amatų, bus užsiėmimų jaunimui. Gerai ir tai, kad iš projektams skiriamų lėšų įsigyta sporto inventoriaus – smiginio, tinklinio, krepšinio ir kt. Planuojama nusipirkti šaldytuvą, dujinę viryklę, kad įrengus amatų kambarį, jame galima būtų mokytis ruošti įvairius patiekalus ir kt.
Šįkart į šventę „Kartu su šeima“ susirinko keliolika kaimo jaunų žmonių, kuriais S. Dauskartė labai džiaugiasi: jie ir žolę nupjauna, ir patalkina visur, kai tik reikia. Arti 30 kaimo suaugusiųjų su vaikais šventės proga pamatė Usėnų dramos mėgėjų kolektyvo „Veržė“ vaidinimą, dainų pynę dovanojo Rusnės moterų vokalinis ansamblis „Luotužė“, grojo Šilutės varinių pučiamųjų instrumentų ansamblis „Pamario Brass“.
„Gerai, kai rajono meno kolektyvai, kuriems lėšų skiria Savivaldybė, į savo išvykų planus įtraukia ir Laučių kaimo šventes“, – pasidžiaugė S. Dauskartė, išjudinusi ir subūrusi kaimynus drauge sportuoti, linksmintis ir švęsti.

Stasė SKUTULIENĖ

Ne vienas dalyvis bandė įmesti kamuolį į krepšį, apsimovęs bokso pirštines.

Ne vienas dalyvis bandė įmesti kamuolį į krepšį, apsimovęs bokso pirštines.

Į vaidinimą, koncertą susirinko Laučių kaimo suaugusieji su vaikais.

Į vaidinimą, koncertą susirinko Laučių kaimo suaugusieji su vaikais.

Hits: 39

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Geriausia dovana mokyklai – knygos

Šilutės rajone mokyklas baigusieji, pasirinkusieji savo gyvenimo ir jau nemažai juo nuėjusieji, pasiekusieji ne tik mintyse saugo šviesų savosios mokyklos paveikslą. Jie ir jų sutuoktiniai kartais į savo mokyklą sugrįžta su dovanomis. Štai į Vainuto gimnazijos istoriją su dėkingumu įrašyti Nijolė ir Valdas Petrauskai. Nijolė 1961 m. baigė tuometinę Vainuto vidurinę mokyklą, ji dirba redaktore. Jos vyras Valdas – vertėjas, verčia knygas iš anglų, prancūzų, italų, lenkų, ispanų, švedų, portugalų kalbų. V. Petrausko vertimo žanrai: proza, drama, poezija. Vertėjas gimė

Naujausiuose pašto ženkluose – nykstantys pilkasis ruonis ir lūšis

Lietuvos paštas penktadienį Išleidžia Lauros Aleknavičiūtės kurtų pašto ženklų seriją „Europa. Nykstanti nacionalinė laukinė gamta“. Serija sudaryta iš dviejų pašto ženklų. Abiejų ženklų nominalas – po 0,75 Eur, tiražas – po 22 000 vnt. Kartu su pašto ženklais bus išleistas ir pirmos dienos vokas. Antspaudavimas pirmos dienos datos spaudu vyksta Vilniaus pašte, adresu Totorių g. 8. Viename iš pašto ženklų pavaizduotas pilkasis arba kitaip dar žinomas kaip ilgasnukis ruonis. Lotyniškasis ilgasnukio ruonio pavadinimas kildinamas iš graikų kalbos žodžio, reiškiančio „maža

Šilutės pirmajai gimnazijai sukako 103 metai

Ypatingas balandis Šilutės pirmajai gimnazijai: balandžio 16 d. vadinama šios mokyklos gimtadieniu. Tokia žinia gimnazijos interneto svetainėje pasidalino istorijos mokytoja Laima Toliušienė. 1918 m. balandžio 16 d. Princo Joachimo gatvėje (dabar – Lietuvininkų g. 20) savo veiklą pradėjo Šilokarčemos realinė gimnazija – licėjus. Mokytoja Laima Toliušienė rašo: „Turtingą istoriją turime: susikūrę Vokietijos imperijos laikais, suklestėjome Lietuvos Respublikos laikotarpiu, išgyvenome nacių, sovietų diktatūras, gimnazijos statusą susigrąžinome nepriklausomoje Lietuvoje. Šiandien mokomės gražiame gimnazijos pastate, pastatytame tarpukario Lietuvos Respublikos laikais (1930 m.).“ Jeigu

Mažosios Lietuvos atstovai kreipėsi į Prezidentą dėl krašto heraldikos kūrimo

2021 m. balandžio 16 d. Mažosios Lietuvos etninės kultūros globos taryba oficialiu raštu kreipėsi į Lietuvos Respublikos Prezidentą, prašydama padėti išspręsti nevaisingą diskusiją su Lietuvos heraldikos komisija (LHK), kuri atsisako įteisinti Mažosios Lietuvos vietos žmonių pasirinktą regiono herbo simbolį. Kurti etnografinio Mažosios Lietuvos regiono heraldiką imtasi 2014 metais. Mažosios Lietuvos etninės kultūros globos taryba sukvietė regiono savivaldybių (Klaipėdos miesto, Klaipėdos rajono, Neringos, Jurbarko, Tauragės rajono, Pagėgių ir Šilutės) kultūrininkus, visuomenininkus, senuosius krašto gyventojus, išeiviją išreikšti nuomonę, koks simbolis geriausiai atspindėtų

Taip pat skaitykite