Laučiuose – kartu su šeima

Praėjusį šeštadienį Laučių kaime (Šilutės sen.) vyko šventė „Kartu su šeima“, skirta praėjusiai Motinos dienai ir artėjančioms Tėvo bei Tarptautinei vaikų gynimo dienoms paminėti.

Jaunimas išbandė jėgas ridendami traktoriaus padangą.

Jaunimas išbandė jėgas ridendami traktoriaus padangą.

Po pietų aikštėje šalia Laučių bendruomenės namų rinkosi jaunimas. Sporto rungčių buvo įvairių: apsimovus bokso pirštines teko išbandyti taiklumą prie krepšinio stovo, traktoriaus sunkiąją padangą tik ridenti, o automobilinę – mesti į tolį. Beje, šios „galiūnų“ rungtys patiko Laučių jaunimui. Į šventę atvykęs Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus pasidžiaugė, kad Laučių kaimo bendruomenė – aktyvi, garsi.
Gegužės 22 d. sukako metai, kai šiai bendruomenei vadovauja Sonata Dauskartė, jau spėjusi sukviesti laučiškius ne į vieną šventę. Aktyvi bendruomenės lyderė „Pamariui“ pasakojo, kad antradienį į kaimą atvykęs garsus žolininkas Virginijus Skirkevičius bendruomenės namuose skaitė paskaitą, rugpjūčio 27 d. Laučiuose vyks Vasaros šventė, metų pabaigoje bus advento vakaras, kitų kalėdinių renginių.
Savivaldybė apsisprendė, kad reikia nugriauti buvusios mokyklos dirbtuvių pastatą, galbūt ateityje čia rasis daugiafunkcis centras. Laučių bendruomenė šiemet laimėjo ne vieną projektą ir gavo lėšų iš ministerijų. Prie gautosios paramos teko prisidėti ir savo lėšomis. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija skyrė kelis tūkstančius eurų, planuojama 30 žmonių stovykla Plateliuose, kur tris dienas mokysis amatų, bus užsiėmimų jaunimui. Gerai ir tai, kad iš projektams skiriamų lėšų įsigyta sporto inventoriaus – smiginio, tinklinio, krepšinio ir kt. Planuojama nusipirkti šaldytuvą, dujinę viryklę, kad įrengus amatų kambarį, jame galima būtų mokytis ruošti įvairius patiekalus ir kt.
Šįkart į šventę „Kartu su šeima“ susirinko keliolika kaimo jaunų žmonių, kuriais S. Dauskartė labai džiaugiasi: jie ir žolę nupjauna, ir patalkina visur, kai tik reikia. Arti 30 kaimo suaugusiųjų su vaikais šventės proga pamatė Usėnų dramos mėgėjų kolektyvo „Veržė“ vaidinimą, dainų pynę dovanojo Rusnės moterų vokalinis ansamblis „Luotužė“, grojo Šilutės varinių pučiamųjų instrumentų ansamblis „Pamario Brass“.
„Gerai, kai rajono meno kolektyvai, kuriems lėšų skiria Savivaldybė, į savo išvykų planus įtraukia ir Laučių kaimo šventes“, – pasidžiaugė S. Dauskartė, išjudinusi ir subūrusi kaimynus drauge sportuoti, linksmintis ir švęsti.

Stasė SKUTULIENĖ

Ne vienas dalyvis bandė įmesti kamuolį į krepšį, apsimovęs bokso pirštines.

Ne vienas dalyvis bandė įmesti kamuolį į krepšį, apsimovęs bokso pirštines.

Į vaidinimą, koncertą susirinko Laučių kaimo suaugusieji su vaikais.

Į vaidinimą, koncertą susirinko Laučių kaimo suaugusieji su vaikais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Vyriausybė pritarė, kad medžiotojams būtų privaloma drausti civilinę atsakomybę

Vyriausybė pritarė Seimo siūlymui įvesti privalomą civilinį draudimą kiekvienam medžiotojui. Tačiau siūlo nustatyti vėlesnę šios prievolės įsigaliojimo datą ir numatyti instituciją, kuri vykdys priežiūros funkciją. „Medžiotojai turi apsidrausti, nes tai apsaugos juos pačius nuo įvairių sudėtingų situacijų, kuriose jie gali atsidurti įvykus nelaimei medžioklės metu. Todėl šis sprendimas yra tikrai prasmingas“, – komentavo aplinkos ministras Simonas Gentvilas. Medžioklės įstatyme įtvirtinus pareigą medžiotojams draustis civilinės atsakomybės draudimu bus garantuojamas žalos atlyginimas tretiesiems asmenims, jei jiems, jų sveikatai ar turtui būtų padaryta

Meldinių nendrinukių sutiktuvės Šyšos polderyje

Po kelių metų pertraukos, birželio 1 d. Šyšos polderyje vyks meldinių nendrinukių sutiktuvės. Šį paukštį saugantys ūkininkai ir gamtos mylėtojai kviečiami 12 val. prie Šyšos polderio 2-osios siurblinės, kur, ragaujant skanias vaišes ir klausantis supančios gamtos garsų, vyks neformalus bendravimas su gamtininkais, bus aptariamos šios rūšies apsaugos naujovės, diskutuojama apie ūkininkams iškylančias problemas. Vakare (nuo 19 val.) susirinkusieji bus kviečiami pasitikti saulėlydį klausantis meldinių nendrinukių Šyšos polderio pievose. Išvykimas 19 val. nuo Šyšos polderio 2-osios (naujosios) siurblinės. „Nekantraujame po visų

Pasak VMI, šilutiškiai už 2021 metus dar nesumokėjo beveik 186,8 tūkst. eurų GPM

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad beveik 900 Šilutės r. savivaldybės gyventojų gegužės–birželio mėnesiais sulauks pranešimų apie deklaruotą ir laiku nesumokėtą gyventojų pajamų mokestį (GPM) už 2021 m., kurį reikėjo sumokėti iki gegužės 2 d. Šilutiškiai už praėjusius metus bendrai skolingi 186,8 tūkst. eurų GPM. VMI gyventojus apie turimas skolas informuoja savo iniciatyva per Mano VMI, o nesinaudojančius e.paslaugomis – paštu. „Didžioji dalis mokesčių mokėtojų mokesčius deklaruoja ir sumoka laiku, dėkojame jiems. Visgi kasmet turime ir vėluojančių.

Suomijos bibliotekose – jaukios erdvės lankytojų poreikiams

Vykdant „Erasmus+“ mobilumo projektą „Naujos kompetencijos bibliotekininkams vystant neformalųjį suaugusiųjų švietimą“ gegužės 9–13 d. grupė Šilutės r. savivaldybės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos, Klaipėdos apskr. I. Simonaitytės viešosios bibliotekos, Kretingos r. savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekos bibliotekininkių lankėsi Suomijos bibliotekose, jų padaliniuose ir kitose įstaigose, teikiančiose kultūros, švietimo, skaitmeninio raštingumo bei kitas paslaugas. Projekto metu tobulintos edukacinių programų rengimo ir vykdymo kompetencijos, domėtasi  neformaliuoju suaugusiųjų švietimu, semtasi patirties stebint skandinavišką bibliotekinės veiklos modelį. Pirmąją kelionės dieną Lankytasi Helsinkio universiteto bibliotekoje, kuri

Taip pat skaitykite