Laučiuose – kartu su šeima

Praėjusį šeštadienį Laučių kaime (Šilutės sen.) vyko šventė „Kartu su šeima“, skirta praėjusiai Motinos dienai ir artėjančioms Tėvo bei Tarptautinei vaikų gynimo dienoms paminėti.

Jaunimas išbandė jėgas ridendami traktoriaus padangą.

Jaunimas išbandė jėgas ridendami traktoriaus padangą.

Po pietų aikštėje šalia Laučių bendruomenės namų rinkosi jaunimas. Sporto rungčių buvo įvairių: apsimovus bokso pirštines teko išbandyti taiklumą prie krepšinio stovo, traktoriaus sunkiąją padangą tik ridenti, o automobilinę – mesti į tolį. Beje, šios „galiūnų“ rungtys patiko Laučių jaunimui. Į šventę atvykęs Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus pasidžiaugė, kad Laučių kaimo bendruomenė – aktyvi, garsi.
Gegužės 22 d. sukako metai, kai šiai bendruomenei vadovauja Sonata Dauskartė, jau spėjusi sukviesti laučiškius ne į vieną šventę. Aktyvi bendruomenės lyderė „Pamariui“ pasakojo, kad antradienį į kaimą atvykęs garsus žolininkas Virginijus Skirkevičius bendruomenės namuose skaitė paskaitą, rugpjūčio 27 d. Laučiuose vyks Vasaros šventė, metų pabaigoje bus advento vakaras, kitų kalėdinių renginių.
Savivaldybė apsisprendė, kad reikia nugriauti buvusios mokyklos dirbtuvių pastatą, galbūt ateityje čia rasis daugiafunkcis centras. Laučių bendruomenė šiemet laimėjo ne vieną projektą ir gavo lėšų iš ministerijų. Prie gautosios paramos teko prisidėti ir savo lėšomis. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija skyrė kelis tūkstančius eurų, planuojama 30 žmonių stovykla Plateliuose, kur tris dienas mokysis amatų, bus užsiėmimų jaunimui. Gerai ir tai, kad iš projektams skiriamų lėšų įsigyta sporto inventoriaus – smiginio, tinklinio, krepšinio ir kt. Planuojama nusipirkti šaldytuvą, dujinę viryklę, kad įrengus amatų kambarį, jame galima būtų mokytis ruošti įvairius patiekalus ir kt.
Šįkart į šventę „Kartu su šeima“ susirinko keliolika kaimo jaunų žmonių, kuriais S. Dauskartė labai džiaugiasi: jie ir žolę nupjauna, ir patalkina visur, kai tik reikia. Arti 30 kaimo suaugusiųjų su vaikais šventės proga pamatė Usėnų dramos mėgėjų kolektyvo „Veržė“ vaidinimą, dainų pynę dovanojo Rusnės moterų vokalinis ansamblis „Luotužė“, grojo Šilutės varinių pučiamųjų instrumentų ansamblis „Pamario Brass“.
„Gerai, kai rajono meno kolektyvai, kuriems lėšų skiria Savivaldybė, į savo išvykų planus įtraukia ir Laučių kaimo šventes“, – pasidžiaugė S. Dauskartė, išjudinusi ir subūrusi kaimynus drauge sportuoti, linksmintis ir švęsti.

Stasė SKUTULIENĖ

Ne vienas dalyvis bandė įmesti kamuolį į krepšį, apsimovęs bokso pirštines.

Ne vienas dalyvis bandė įmesti kamuolį į krepšį, apsimovęs bokso pirštines.

Į vaidinimą, koncertą susirinko Laučių kaimo suaugusieji su vaikais.

Į vaidinimą, koncertą susirinko Laučių kaimo suaugusieji su vaikais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ilgą laiką „bėga“ nosis? Vaistininkė įvardija dažniausias mūsų klaidas gydantis slogą

Sloga – iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti kaip paprastas peršalimo simptomas. Visgi jis gali greitai apsunkinti kasdienę mūsų rutiną. „Eurovaistinės“ farmacininkė Miglė Kazakevičienė pastebi, kad norintys kuo greičiau pasijusti geriau neretu atveju griebiasi neteisingo slogos gydymo. Vaistininkė apžvelgia, kokias klaidas dažniausiai darome savarankiškai gydydami slogą, bei pataria. Sloga – tai organizmo kova su virusu Sloga – vienas iš pirmųjų ūmios viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų – įvardija „Eurovaistinės“ farmacininkė Miglė Kazakevičienė. Ji pasakoja, kad sloga gali pasireikšti jau pirmosiomis infekcijos

Piktžolių kontrolė ūkininkams kasmet tampa vis didesniu iššūkiu

Ruduo įsibėgėja. Po truputį dirbamos žemės laukuose skverbiasi paviršiun žaluma – dygsta žieminių javų pasėliai. Tai ir ženklas ūkininkams, kad laikas pradėti mąstyti, kaip šiuos pasėlius apsaugoti nuo vis didesnį atsparumą herbicidams įgyjančių piktžolių. Kaip tai padaryti? Bandydami  atsakyti į šį klausimą, „Linas Agro“ kartu su Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centru (LAMMC) Labūnavos laukuose, platformoje „Grūdo kelias 2023”, įrengė įvairių herbicidų bandymų laukelius. Čia pagal „Linas Agro“ pateiktas rekomendacines schemas centro mokslininkai atliks piktžolių kontrolės efektyvumo bandymus žieminių rapsų

Orai: antroji savaitės pusė atneš šilumos

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad spalio 3 d., pirmadienį, pragiedrulių atsiras tik vakariniame Lietuvos pakraštyje, čia ir lietaus nežadama. Rugsėjo mėnesį LHMT duomenimis rugsėjo mėnesio antrojo dešimtadienio vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 11,4°C. Aukščiausia oro temperatūra siekė 16,1–20,4°C, žemiausia nukrito iki 0,3–7,3°C, Nidoje 8,7°C. Šilčiausia buvo 11 d. Klaipėdoje – 20,4°C, vėsiausia – 11-os naktį Skuode, 0,3°C. Schemoje rugsėjo mėn. kritulių kiekis.   Spalio 4 d., antradienį, tik Rytų Lietuvoje vietomis lis smarkiai. Temperatūra žemės iki 4-9, pajūryje iki 10-12°C.

Šiemet Lietuvoje – beveik 15 tūkst. santuokų, Šilutės rajone – 241

2022 metais, kaip įprasta, jaunavedžiai gražiausiai savo gyvenimo šventei rinkosi vasaros savaitgalius – skelbia Registrų centras. Remiantis metrikacijos paslaugų informacinės sistemos (MEPIS) duomenimis, populiariausių santuokos sudarymo datų viršūnėje – rugpjūčio 20-oji. Tądien žiedus sumainė beveik 870 porų. Per 770 jaunavedžių savo šventei pasirinko rugpjūčio 6-ąją, dar beveik 750 – liepos 23 dieną. Įdomu, kad pernai dažniausiai pasirenkamų vestuvių datų trejetuke taip pat puikavosi rugpjūčio ir liepos savaitgaliai. 2021-ųjų rugpjūčio 21-ąją amžinos meilės įžadais apsikeitė beveik 540 porų, dar apie 400

Taip pat skaitykite