Laučių kaimą semia vanduo

Tokią žinią „Pamariui“ pranešė Laučių kaimo, Šilutės sen., gyventojas Virginijus Gudauskas, vakar paskambinęs į redakciją ir pakvietęs atvykti. Po pietų į Laučius vykome su Šilutės rajono savivaldybės Kaimo reikalų skyriaus vedėju Povilu Budvyčiu ir Šilutės seniūno pavaduotoju Algirdu Ivanausku.

Į Laučių kaimą skubiai vyko Šilutės seniūno pavaduotojas Algirdas Ivanauskas (dešinėje) ir Kaimo reikalų skyriaus vedėjas Povilas Budvytis.

Per 20 Laučių kaimo gyventojų jau laukė Ąžuolo gatvėje, kuri driekiasi ant kalnelio kaime. 80 metų Ona Mauricienė rodė vandens balas kieme, šalia trobos, kvietė pasižiūrėti į vandens pilną nuotekų šulinį, o į tvartą sakė be guminių batų neįeinanti. Toks pat vaizdas kaimyno Vinco Mockaus sodyboje, per vandens balas ir įmirkusią žemę vaikšto Virginijus Gudauskas, kiti gyventojai. Petro Majausko sodyboje radosi „tvenkinys“, šalia rąstai, prie kurių nežinia kada būsią galima prieiti. Vyrai bandę ieškoti vandens surinktuvų, net kai kur kasę. Ko gero, užneštos, užsikimšusios melioracijos sistemos, tad vanduo kaupiasi per įmirkusią žemę, per pieveles, net per kiemus negalima pereiti, kojos klimpsta.
Kaimo reikalų skyriaus vedėjas Povilas Budvytis su vyrais žiūrėjo atsivežtus kaimo senutėlaičius planus, kur galėtų būti vandens rinktuvai. Vyrai apžiūrėjo galimas rinktuvų vietas. Anot P. Budvyčio, kitą savaitę, jeigu pavyks susitarti su „Šilutės polderių“ bendrove, jos darbininkai, atsigabenę ekskavatorių, bandys atkasti vandens rinktuvus, galbūt pravalyti. Ąžuolo gatvės sodybos ir aplinkiniai kiemai yra ant kalniuko, tad vandenį nuo jo, jeigu pagelbėtų valymas, pavyktų nuleisti į daubą.
P. Budvyčiui ir Šilutės seniūno pavaduotojui Algirdui Ivanauskui teko išgirsti piktų žodžių: per vandenį, balas, purvą braidantys gyventojai piktu minėjo rajono ir visą kitą valdžią, kad nesirūpina, nepadeda, tik per rinkimus suvažiuoja. Kaip gyventi, kai nuotekų šuliniai pilnutėliai, negalima naudotis namie nei tualetu, nei vonia ar dušu, nei šeimininkauti virtuvėje. Iš šalia P. Majausko sodybos susikaupusį vandenį, kuris primena didelį tvenkinį, bandyta siurbti ir išvežti. Nepadeda. Mat dar vis palyja, o jeigu lietaus dar bus, Laučių kaimas atrodys kaip potvynio zona.

Laučių kaimo gyventojai, kurių susirinko arti poros dešimčių, negailėjo piktų žodžių visiems, kurių pagalbos šaukiasi ir nesulaukia.

Laučių kaimo gyventojai, kurių susirinko arti poros dešimčių, negailėjo piktų žodžių visiems, kurių pagalbos šaukiasi ir nesulaukia.

Panašus vaizdas kaimo dalyje arčiau kelio iš Šilutės į Žemaičių Naumiestį. Vasaros, Mažosios gatvių sodybos irgi vandeny: kiemai, daržai, pievelės. Kur koją dėsi, ten sunkiai ištrauksi. Čia gyvena Laučių kaimo bendruomenės pirmininkė Sonata Dauskartė. Moteris labai nusiminusi, tačiau nei jai, nei susirinkusiems vyrams gerų žinių nebuvo. P. Budvytis sakė, kad šios kaimo dalies melioracijos įrenginių jokio plano nėra. Bandys ieškoti, tačiau ūkių laikais niekas tokių dokumentų nekaupė, neišsaugojo. Kai pavasarį vandens neliks, galbūt būsią galima ieškoti rinktuvų vietos.
Laučių kaimo žmonės pasakojo, jog vargsta jau dvejus metus. Bandę ieškoti ir prašę senų melioracijos įrenginių planų, bet kur tau… Štai šis akmuo – į Savivaldybės daržą. Jeigu žmogus atvažiuoja ir prašo surasti seną planą, galbūt vertėtų pajudinti pirštą, atitrauktą nuo puodelio kavos… Deja.
Visos Lietuvos bėda
P. Budvytis sakė, kad šiemet melioracijai numatyta 285 tūkst. Eur. 10 procentų šios sumos galima skirti avarijoms gyvenvietėse likviduoti, dar tiek pat – apsemtoms žemėms gelbėti. Likusi suma skirta vandens griovių priežiūrai, valymui, pralaidoms, užtvankoms tvarkyti. Rajone yra 85 tūkst. hektarų melioruotų plotų. Visa įranga pasenusi, subyrėjusi. Daugelyje gyvenviečių, kaimų nauji namai statyti kaip papuola, o melioracijos trasomis, rinktuvais, kita įranga imta domėtis tik nuo 2004 metų, kai jau tekdavo statybą derinti, kad nesudarkytų melioracijos trasų, kitos įrangos. Atsitiko taip, kad senutėlė melioracijos įranga ne tik subyrėjo, nes nieko amžino nėra, bet ir buvo sugadinta statybų metu. Vėliau, užaugus medžiams, jų šaknys irgi labai pakenkė šiems įrenginiams.
Kad vanduo telkšo soduose, daržuose, kiemuose, tvartuose, namų rūsiuose ir kitur, jau labai dažna naujiena. Esant tokiam menkam finansavimui, ši Lietuvos bėda tik didės.

Stasė SKUTULIENĖ

Vyrai ilgai nagrinėjo seną kaimo melioracijos įrenginių planą ir ėjo ieškoti vietų, kur galėtų būti vandens surinktuvai.

Vyrai ilgai nagrinėjo seną kaimo melioracijos įrenginių planą ir ėjo ieškoti vietų, kur galėtų būti vandens surinktuvai.

Vienas komentaras

  • Gyvenes ten

    Ta dalis už tilto tai pačiu žmoniu aplaidumas nes pakelėse budavo grioveliai kurie jau kaip pokario apkasai išnyke o sausinimo sistema “proto bokštai ” savo statybu pečiamais statiniais sugriovė. Senoji gyvenvietė tai visa pelkėta teritorija seniau buvo ten ir vasara gera pusmetri pakasus vanduo sunktis pradeda,pas ko ten garaže duobė yra ?, vadinasi ir vandens joje yra

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kaip išsirinkti dyzelinių automobilių servisą?

Šiandien daugelis žmonių neįsivaizduoja gyvenimo be automobilių. Gyvenimas be jų būtų sunkus ir sugaištume daug laiko keliaudami iš vietos į vietą. Tačiau dyzelinis automobilis reikalauja daug priežiūros, o įvairūs gedimai nėra išimtis. Turbūt lengviausias būdas patikimai ir greitai pataisyti vieną ar kitą transporto priemonės gedimą yra kreiptis į remonto centrą. Savaime suprantama, kad kai kurias problemas galima išspręsti patiems, tačiau tikrai ne kiekvienas turi tokių gabumų. Išsirinkti autoservisą gali būti sunku, ypač jei planuojate naudotis šiomis paslaugomis pirmą kartą. Reikia

Piniginę perkeliame į telefoną. Kaip išsaugoti mokėjimo korteles išmaniuosiuose?

Piniginė – jau atgyvena, nes daugumą kortelių galite saugoti tiesiog savo telefone. Vos keliais mygtukų paspaudimais atsiskaitysite už pirkinius tiek prekybos centre ar restorane, tiek ir internete. Kaip išsaugoti korteles savo išmaniuosiuose įrenginiuose, pasakoja „Bitės Profai“. „Pamažu visas reikalingas korteles – tiek mokėjimo, tiek nuolaidų – galėsime išsaugoti išmaniuosiuose įrenginiuose. Įkėlus korteles į skaitmeninę piniginę „Google Pay“ ar „Apple Pay“ visas jas rasite vienoje vietoje. Perkant tereiks keliais mygtuko paspaudimais „įjungti“ ją savo telefono ekrane ir pridėjus telefoną prie bekontakčio

Paminklų kainos. Kodėl pigiai dažniausiai blogai?

Geros kokybės paminklai tarnauja kelis šimtus metų ir net jiems praėjus vis dar mena čia amžinojo poilsio atgulusio žmogaus vardą. Žinoma, tikrai ne visi paminklai, kurių siūlo rinka, yra tokie geri. Dažniausiai glumina paminklų kainos, kurios taip pat lyginamos su daug klausimų keliančia kokybe. Ar tikrai brangiau yra geriau ir kodėl kinta kaina? Akmuo – viskas Kaina pirmiausia kinta nuo medžiagos, kuri yra naudojama paminklo gamyboje. Kiek daugiau kainuoja granitas, tačiau jis tarnauja labai daug metų, nereikalauja jokios priežiūros ir

Kviečia nauja paroda „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“

Rugsėjo 21 d. Vilniaus universiteto biblioteka Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje pristatys rankraščių ir senųjų spaudinių parodą „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“. Renginio metu bus parodyti Lietuvos istorijai ir kultūrai reikšmingi dokumentai, tarp kurių ir šaltiniai, susiję su Šilutės miesto ir krašto praeitimi. Paroda „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“ veiks nuo 13 iki 16 val. Parodos atidarymo renginio pradžia – 15 val. Šis Šilutei skirtas renginys – Vilniaus universiteto bibliotekos nuo 2015 metų tęsiamo projekto „Lietuva Vilniaus universiteto

Taip pat skaitykite