Laučių kaimą semia vanduo

Tokią žinią „Pamariui“ pranešė Laučių kaimo, Šilutės sen., gyventojas Virginijus Gudauskas, vakar paskambinęs į redakciją ir pakvietęs atvykti. Po pietų į Laučius vykome su Šilutės rajono savivaldybės Kaimo reikalų skyriaus vedėju Povilu Budvyčiu ir Šilutės seniūno pavaduotoju Algirdu Ivanausku.

Į Laučių kaimą skubiai vyko Šilutės seniūno pavaduotojas Algirdas Ivanauskas (dešinėje) ir Kaimo reikalų skyriaus vedėjas Povilas Budvytis.

Per 20 Laučių kaimo gyventojų jau laukė Ąžuolo gatvėje, kuri driekiasi ant kalnelio kaime. 80 metų Ona Mauricienė rodė vandens balas kieme, šalia trobos, kvietė pasižiūrėti į vandens pilną nuotekų šulinį, o į tvartą sakė be guminių batų neįeinanti. Toks pat vaizdas kaimyno Vinco Mockaus sodyboje, per vandens balas ir įmirkusią žemę vaikšto Virginijus Gudauskas, kiti gyventojai. Petro Majausko sodyboje radosi „tvenkinys“, šalia rąstai, prie kurių nežinia kada būsią galima prieiti. Vyrai bandę ieškoti vandens surinktuvų, net kai kur kasę. Ko gero, užneštos, užsikimšusios melioracijos sistemos, tad vanduo kaupiasi per įmirkusią žemę, per pieveles, net per kiemus negalima pereiti, kojos klimpsta.
Kaimo reikalų skyriaus vedėjas Povilas Budvytis su vyrais žiūrėjo atsivežtus kaimo senutėlaičius planus, kur galėtų būti vandens rinktuvai. Vyrai apžiūrėjo galimas rinktuvų vietas. Anot P. Budvyčio, kitą savaitę, jeigu pavyks susitarti su „Šilutės polderių“ bendrove, jos darbininkai, atsigabenę ekskavatorių, bandys atkasti vandens rinktuvus, galbūt pravalyti. Ąžuolo gatvės sodybos ir aplinkiniai kiemai yra ant kalniuko, tad vandenį nuo jo, jeigu pagelbėtų valymas, pavyktų nuleisti į daubą.
P. Budvyčiui ir Šilutės seniūno pavaduotojui Algirdui Ivanauskui teko išgirsti piktų žodžių: per vandenį, balas, purvą braidantys gyventojai piktu minėjo rajono ir visą kitą valdžią, kad nesirūpina, nepadeda, tik per rinkimus suvažiuoja. Kaip gyventi, kai nuotekų šuliniai pilnutėliai, negalima naudotis namie nei tualetu, nei vonia ar dušu, nei šeimininkauti virtuvėje. Iš šalia P. Majausko sodybos susikaupusį vandenį, kuris primena didelį tvenkinį, bandyta siurbti ir išvežti. Nepadeda. Mat dar vis palyja, o jeigu lietaus dar bus, Laučių kaimas atrodys kaip potvynio zona.

Laučių kaimo gyventojai, kurių susirinko arti poros dešimčių, negailėjo piktų žodžių visiems, kurių pagalbos šaukiasi ir nesulaukia.

Laučių kaimo gyventojai, kurių susirinko arti poros dešimčių, negailėjo piktų žodžių visiems, kurių pagalbos šaukiasi ir nesulaukia.

Panašus vaizdas kaimo dalyje arčiau kelio iš Šilutės į Žemaičių Naumiestį. Vasaros, Mažosios gatvių sodybos irgi vandeny: kiemai, daržai, pievelės. Kur koją dėsi, ten sunkiai ištrauksi. Čia gyvena Laučių kaimo bendruomenės pirmininkė Sonata Dauskartė. Moteris labai nusiminusi, tačiau nei jai, nei susirinkusiems vyrams gerų žinių nebuvo. P. Budvytis sakė, kad šios kaimo dalies melioracijos įrenginių jokio plano nėra. Bandys ieškoti, tačiau ūkių laikais niekas tokių dokumentų nekaupė, neišsaugojo. Kai pavasarį vandens neliks, galbūt būsią galima ieškoti rinktuvų vietos.
Laučių kaimo žmonės pasakojo, jog vargsta jau dvejus metus. Bandę ieškoti ir prašę senų melioracijos įrenginių planų, bet kur tau… Štai šis akmuo – į Savivaldybės daržą. Jeigu žmogus atvažiuoja ir prašo surasti seną planą, galbūt vertėtų pajudinti pirštą, atitrauktą nuo puodelio kavos… Deja.
Visos Lietuvos bėda
P. Budvytis sakė, kad šiemet melioracijai numatyta 285 tūkst. Eur. 10 procentų šios sumos galima skirti avarijoms gyvenvietėse likviduoti, dar tiek pat – apsemtoms žemėms gelbėti. Likusi suma skirta vandens griovių priežiūrai, valymui, pralaidoms, užtvankoms tvarkyti. Rajone yra 85 tūkst. hektarų melioruotų plotų. Visa įranga pasenusi, subyrėjusi. Daugelyje gyvenviečių, kaimų nauji namai statyti kaip papuola, o melioracijos trasomis, rinktuvais, kita įranga imta domėtis tik nuo 2004 metų, kai jau tekdavo statybą derinti, kad nesudarkytų melioracijos trasų, kitos įrangos. Atsitiko taip, kad senutėlė melioracijos įranga ne tik subyrėjo, nes nieko amžino nėra, bet ir buvo sugadinta statybų metu. Vėliau, užaugus medžiams, jų šaknys irgi labai pakenkė šiems įrenginiams.
Kad vanduo telkšo soduose, daržuose, kiemuose, tvartuose, namų rūsiuose ir kitur, jau labai dažna naujiena. Esant tokiam menkam finansavimui, ši Lietuvos bėda tik didės.

Stasė SKUTULIENĖ

Vyrai ilgai nagrinėjo seną kaimo melioracijos įrenginių planą ir ėjo ieškoti vietų, kur galėtų būti vandens surinktuvai.

Vyrai ilgai nagrinėjo seną kaimo melioracijos įrenginių planą ir ėjo ieškoti vietų, kur galėtų būti vandens surinktuvai.

Hits: 132

Vienas komentaras

  • Gyvenes ten

    Ta dalis už tilto tai pačiu žmoniu aplaidumas nes pakelėse budavo grioveliai kurie jau kaip pokario apkasai išnyke o sausinimo sistema “proto bokštai ” savo statybu pečiamais statiniais sugriovė. Senoji gyvenvietė tai visa pelkėta teritorija seniau buvo ten ir vasara gera pusmetri pakasus vanduo sunktis pradeda,pas ko ten garaže duobė yra ?, vadinasi ir vandens joje yra

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir keliaus ilgiau

Kiekvieną dieną Lietuvoje registruojama po kelias dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių. Nuo liepos 1 d. visi Bendrijos gyventojai gaunantys tokias siuntas susidurs su pokyčiais, kurie nebus malonūs ─ reikės ne tik daugiau pinigų, bet ir daugiau kantrybės. Šiuo metu siuntų iki 22 Eur deklaruoti nereikia, tačiau netrukus tvarka pasikeis. Liepos 1 d. neliks importo PVM lengvatos, o tai reiškia, kad net mažiausios vertės siuntos su prekėmis, atkeliaujančios iš trečiųjų šalių, bus apmokestintos. Pavyzdžiui, jūsų iš

Siūlymas skiepytis nuo COVID-19 tarsi išmaldos prašymas?

Šiandien, balandžio 14 d., Šilutės Vydūno gimnazijos sporto salėje duris atvėrė vakcinavimo centras. Šilutės r. savivaldybės vyr. specialistė-savivaldybės gydytoja Gintarė Tamašauskienė nuo pat ryto buvo su 8 darbuotojų komanda. Dirba Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro ir Visuomenės sveikatos biuro specialistai. Per pirmąją dieną suplanuota paskiepyti 216 rajono ugdymo įstaigų darbuotojų, kurie dirba kontaktiniu būdu mokyklose, vaikų darželiuose ir kt. panašiose įstaigose. Didžiulis krūvis medikams ir slaugytojams Kam teko lankytis Šilutės šeimos gydytojų centruose, ko gero, pastebėjo, kiek darbo dabar turi

Ką valgyti netoleruojantiems fruktozės?

Užvalgius kai kurių vaisių atsiranda nemalonių pojūčių? Gali būti, kad jūsų organizmas netoleruoja fruktozės.  Fruktozė – natūralus vaisių cukrus, kurio yra meduje, vaisiuose, daržovėse ir uogose. Duomenys rodo, kad Europoje fruktozės netoleruoja maždaug 30 proc. gyventojų. Laimė, kad ne visuose vaisiuose, daržovėse ar uogose gausu fruktozės, todėl tiems, kurie jos netoleruoja – svarbu žinoti kiek ir ko valgyti.   „Yra dvi fruktozės netoleravimo formos: įgimtas arba įgytas fruktozės netoleravimas. Žmonėms, kurie netoleruoja fruktozės pavalgius tam tikrų produktų gali atsirasti nemalonių

Kur šiuo metu važiuoja „Google Street View“ automobilis?

„Google Street View“ automobiliai keliaus per daugelį šalies miestų. Pagrindinis pakartotinio važiavimo tikslas – atnaujinti Lietuvos miestų, kelių ir greitkelių vaizdus „Google“ žemėlapių platformoje. Google Street View“ dėka vartotojai turi galimybę virtualiai aplankyti daugumą Lietuvos miestų, istorinius paminklus, pilis, taip pat kurortus prie jūros ir nacionalinius parkus. „Google“ pastebi, kad infrastruktūra miestuose bei tarp jų laikui bėgant keičiasi, vystosi, todėl žemėlapyje matomus vaizdus svarbu reguliariai atnaujinti, o nauji vaizdai vartotojams padės dar geriau orientuotis įvairiose vietovėse. „Street View“ funkcija suteikia

Taip pat skaitykite