Laivybos sezonui įsibėgėjant: laivų savininkų laukia netikėtumai

Šiltojo metų sezono pradžia žymi ir prasidedantį pramoginės laivybos sezoną. Aktyvėjant laivų eismui šalies vidaus vandenyse, Kuršių mariose ir Baltijos jūroje, išauga ir nelaimingų atsitikimų, galinčių nemenkai paploninti laivų ir katerių savininkų piniginę, rizika. Kaip pastebi ekspertai, dažniausiai žalas sukelia įvairios nežymėtos kliūtys, atsiradusios po žiemos sezono.

„Po pandemijos gyventojams ėmus aktyviau domėtis pramoginiais laivais ir kateriais, Lietuvos vidaus vandenyse stebime laivų skaičiaus augimą. Remiantis oficialiais duomenimis, užregistruotų pramoginių laivų skaičius mūsų šalyje šiemet viršijo 27 tūkst. Todėl natūralu, kad augant laivų skaičiui pastebime ir registruojamų žalų augimą. Ypač sezono pradžioje tam įtakos turi ir po žiemos neretai primiršti laivo valdymo įgūdžiai“, – sako „Lietuvos draudimo“ žalų departamento direktorius Artūras Juodeikis.

„Lietuvos draudimo“ duomenimis, vidutinė išmoka už patirtą laivo žalą siekia 4,8 tūkst. eurų. Didžiausias žalas laivams sukelia nežymėtos ar naujai atsiradusios kliūtys – medžiai, akmenys, nuskendę objektai. Praėjusiais metais didžiausia registruota laivo žala siekė 7,5 tūkst. eurų, ji išmokėta dėl sugedusio variklio ir korpuso – žala patirta atsitrenkus į kliūtį vandenyje. Pasak eksperto, prasidėjus naujam laivybos sezonui ne tik reikėtų pasidžiaugti galimybe pasiplaukioti, bet ir peržiūrėti ar prisiminti saugios laivybos taisykles ir patarimus.

„Mūsų šalyje žiemos sezonas gali pasižymėti šalčiais ir temperatūrų pokyčiais, dėl kurių įvairios kliūtys vandens telkiniuose gali pasislinkti ir pavasarį laivybą paversti sudėtingesne. Atėjus šiltiems orams ir padidėjus laivybos eismui taip pat gali tapti sunkiau laviruoti tarp susidariusių kliūčių, saugiai laivybai įtakos turi ir vandens lygio svyravimai vandens telkiniuose. Dėl šios priežasties labai svarbu sekti Vidaus vandens kelių direkcijos pranešimus apie galimus pavojus plaukimo metu, o patį laivą valdyti atidžiau“, – komentuoja A. Juodeikis.

Kaip pastebi ekspertas, po kiekvienos žiemos pramoginiuose laivuose atsiranda įvairių žalų, gedimų, pažeidimų, todėl laivus prieš naująjį sezoną būtina nuodugniai patikrinti ir rastus defektus sutaisyti ar pašalinti. „Nors techninė apžiūra pramoginiams ir asmeniniams laivams, eksploatuojamiems tik vidaus vandenų plaukiojimo rajone nekomerciniais tikslais, yra neatliekama, transporto priemonę reikėtų apžiūrėti savarankiškai. Reikia išsiaiškinti, ar po žiemos sezono nėra padaryta jokios žalos ir patikrinti, ar tikrai tokiu laivu yra saugu plaukti į vidaus vandenis. Šio turto būklę rekomenduojama prižiūrėti nuolat, kad ištikus netikėtumams, netektų užsiimti viso laivo remontu“, – pažymi specialistas.

Draudimo ekspertas primena, kad įvykus pramoginio laivo žalai, būtini šie veiksmai: įsitikinti, kad turite galiojantį draudimą, pagal kurį būtų kompensuota patirta žala; atidžiai perskaityti draudimo sutartį ir pasitikrinti, ar žala patenka į draudžiamųjų įvykių sąrašą; atsižvelgti į natūralius laivų dėvėjimosi ir eksploatavimo procesus; nepamiršti pateikti žalos fotografijų ir kitų dokumentų, kurie gali būti reikalingi įrodant įvairius patirtos žalos aspektus.

„Lietuvos draudimo“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Pirmosios ponios Dianos Nausėdienės vizitas Pagėgių sav. Vydūno viešojoje bibliotekoje

Pirmoji ponia Diana Nausėdienė lankėsi Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje, kur dalyvavo bendroje edukacijoje ir diskusijoje su Pagėgių Šv. Kryžiaus parapijos Carito, Meno ir sporto mokyklos neformaliojo suaugusiųjų švietimo bei Pagėgių sav. neįgaliųjų draugijos atstovais, bibliotekos lankytojais. „Be galo malonu būti tarp aktyvių, skaitančių, mąstančių, socialiai atsakingų žmonių. Ačiū jums už tai, kad esate tie Vydūno įkvėpti spinduliai, nešantys ir dalijantys šviesą kitiems, ypatingai jaunimui. Tai be galo svarbu, tai kuria atvirą, drąsią ir tvirtą bendruomenę“, – sakė D. Nausėdienė.

Joninėms ant Rambyno kalno 140 metų

Šventas mūsų kalnas ir šita vieta – buvo taip per amžius, bus taip visada. Daug čia buvo švenčių, keitėsi laikai, o Rambynas žilas matė visa tai… Regimantas Šilinskas „Ant Rambyno“   Prieš 140 metų ant legendomis apipinto didingo Rambyno kalno pirmą kartą suskambo lietuviška daina, eilėmis ir scenarijų žodžiais prabilo mėgėjiškų teatrų dalyviai, o susirinkę žiūrovai iš visos Lietuvos iki ryto klausėsi muzikos, juokėsi, verkė ir dainavo kartu. Buvo kartu. Ši šventė – gyvoji tradicija, o jos meninė ir kultūrinė

Vogė alkoholinius gėrimus

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Nuo kovo 2 iki gegužės 2 dienos 38-erių metų vyras per 8 kartus iš parduotuvės Šilutėje pavogė alkoholinių gėrimų už 154 eurus. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Į Šilutės r. PK kreipėsi vyras, gim. 1977 m., dėl socialiniame tinkle paskelbtos šmeižiančios informacijos apie jį. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Birželio 11 d. vakare Saugose akivaizdžiai neblaivus (tikrintis neblaivumą atsisakė) vyras, gim. 1971 m., sužalojo 6 metais už save vyresnį vyrą. Įtariamasis sulaikytas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Į

Ant naujo pašto ženklo – pirmą sykį Klaipėdoje startuosiančios didžiųjų burlaivių lenktynės

Šiandien, birželio 14 d. Lietuvos paštas išleidžia Natalijos Vaišnorienės kurtą pašto ženklą „Lietuvos didžiųjų burlaivių regata“. Pašto ženklo nominalas – 1,55 Eur, tiražas – 40 tūkst. vnt. Antspaudavimas pirmos dienos datos spaudu išleidimo dieną vyks Klaipėdos pašte, adresu H. Manto g. 7. Didžiųjų burlaivių lenktynių „The Tall Ships Races“ starto uostu šįmet pirmą kartą istorijoje taps Klaipėda. Į Lietuvos uostamiestį birželio 27-30 d. suplauks didieji burlaiviai, o birželio 30-ąją iš Klaipėdos startavę burlaiviai lenktyniaus iki Helsinkio. Liepos 7 dieną jie

Taip pat skaitykite