Laivų paradas su klasikinės muzikos garsais ir unikaliais Pamario ženklais

Šeštadienį Uostadvaryje pirmą kartą mūsų krašte buvo surengtas laivų paradas, kuriuo norėta parodyti dėmesį laivininkams.

Monikos Dobrovolskytės nuotr.

Karštą gegužės dieną pamariškiai ir jų svečiai skubėjo į Uostadvarį ratuoti ar plaukimo priemonėmis vandens keliu. Atvykstantiems iš tolo kelią rodė vėtrungės ant aukštų laivo stiebų. Pirmąjį laivų paradą Uostadvaryje surengė Nemuno deltos regioninis parkas, sulaukęs nemažai talkininkų.
Nemuno deltos regioninio parko direkcijos vadovas Vaidas Pavilonis pasidžiaugė, kad pirmasis laivų paradas pavyko. Susirinko nemažai smalsuolių, parade dalyvavo 72 laivai. Jie į Uostadvarį atplaukė iš įvairiausių pusių ir vietų: Šilutės, Rusnės, Minijos, Kintų, Ventės, Juodkrantės, Klaipėdos, Nidos. Parade dalyvavo istoriniai ir tradiciniai laivai, burinės jachtos, žvejybiniai, pramoginiai laivai, motorlaiviai ir valtys.
„Parado metu siekėme rekordo, tačiau tai darėme pateikę ne vandens kelio, kuriuo plaukia vienas paskui kitą laivai, bet susumavę bendrą laivų korpusų ilgį. Susidarė 580,65 metro“, – sakė NDRP direktorius V. Pavilonis. Pirmadienį, Lietuvos rekordų registravimo agentūrai „Factum“ buvo perduoti visi duomenys apie tai, kiek plaukimo priemonių dalyvavo parade ir plaukė į Kuršių marias. Pasidžiaugta, kad gero vėjo ir puikaus plaukiojimo parado laivų įguloms palinkėti atvyko LR aplinkos ministras Valentinas Mazuronis.

Koncertuoja Šv. Kristoforo kamerinis orkestras, vadovaujamas Donato Katkaus.

Šilutės kultūros ir pramogų centras pagal projektą „Vėtrungių kelias“ renginio dalyviams padovanojo klasikinės muzikos koncertą „Menų laivas atplaukia“. Šv. Kristoforo kamerinis orkestras, vadovaujamas Donato Katkaus, populiarius klasikinės muzikos kūrinius grojo laivo denyje.
Nemuno deltos regioninio parko direkcijos vyr. specialistė Aurelija Jakštaitė sako, kad vienas svarbiausių laivų parado tikslų buvo parodyti dėmesį laivavedžiams ir pagerbti žuvusius žvejus, laivininkus.
Prie Atmatos kranto išsirikiavusius laivų įgulų kapitonus pasveikino NDRP vadovas V. Pavilonis, Šilutės r. savivaldybės meras Šarūnas Laužikas. Pirmieji į marias išplaukė senieji, istoriniai laivai – kurėnai, paskui juos patraukė jachtos, žvejybos ir kiti laivai.
Trumpas instrukcijas, kaip rikiuotis, plaukti iki Kuršių marių ir kurioje vietoje sustoti ratu, perdavė rusniškis laivadirbys, istorinių laivų žinovas ir keliones jais populiarinantis rusniškis Simas Knapkis.

Uostadvario švyturys. Monikos Dobrovolskytės nuotr.

Laivus į kelionę maršais išlydėjo šilutiškiai trimitininkai Gražvydas Raila ir jo sūnus Kęstutis. Laivai pasuko Kuršių marių link. Ratu išsirikiavo ties raudonuoju plūduru. Atliko tradicinius pagarbos ritualus negrįžusiems žvejams ir laivinininkams. Iš vienos seniausių parado dalyvių jachtos iššautos trys salvės, nuskambėjo G. Railos trimitu atliekama „Aleliuja“, į vandenį nuleisti 6 ąžuolų vainikai.
Uostadvaryje, pavėsyje prie švyturio, veikė iš Kintų Vydūno kultūros centro atvežta paroda apie vėtrunges ir Kuršmarių vėtrungių tėvą Ernstą Vilhelmą Berbomą. Netrūko žuvies, siūlyta net kavos.
„Šilutės rajone yra įregistruota apie tūkstantis laivų, tačiau laivininkams iki šiol nebuvo parodyta didesnio dėmesio. Pasistengėme sukviesti visus. Tikimės, kad šiuo renginiu dar labiau išgarsinsime vandenų kraštą. Tai galėtų paskatinti vandens turizmo paslaugų plėtrą“, – sakė NDRP vyr. specialistė A. Jakštaitė.

Laima PUTRIUVIENĖ

Hits: 31

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pandemija – ne kliūtis vestuvėms, bet nuotaika – lyg per karą 

Pasaulyje siaučianti pandemija ir dėl jos gruodžio viduryje sugriežtintas karantinas sujaukė įsimylėjėlių planus, bet noras tuoktis niekur nedingo. Tai rodo ir naujausi Statistikos departamento duomenys apie įvykusias santuokas. Karantino režimu dirbantys civilinės metrikacijos skyriai jų praėjusį kovą įregistravo 541. Santuokų skaičius, palyginti su 2020 m. kovu, Lietuvoje beveik nesumažėjo. Tuomet jų buvo įregistruota panašiai – 520. Tiesa, pernai kovą jau irgi siautė pandemija ir galiojo karantinas. Per antrosios koronaviruso infekcijos bangos piką – sausio mėnesį – Lietuvoje susituokė 329 poros. Tačiau

Dvi Savivaldybės įmonės pernai dirbo nuostolingai, viena – pelningai

Šilutės r. savivaldybės tarybos nariai komitetuose svarsto trijų Savivaldybės uždarųjų akcinių bendrovių praėjusių metų veiklos ataskaitas. Savivaldybei pavaldžios šios įmonės: Šilutės šilumos tinklų, „Šilutės vandenų“ ir Šilutės autobusų parko. UAB „Šilutės vandenys“, direktorius – Alfredas Markvaldas, pernai dirbo pelningai: gauta 79,9 tūkst. Eur pelno. Dėl karantino nuotoliniu būdu dirbo daug švietimo, kultūros, kitų įstaigų, buvo uždarytų viešbučių, kavinių, restoranų ir kt., tad lyg ir normalu būtų manyti, kad vandens reikėjo mažiau. Kita vertus, gyventojai dirbo nuotoliniu būdu iš namų, iš

Geriausia dovana mokyklai – knygos

Šilutės rajone mokyklas baigusieji, pasirinkusieji savo gyvenimo ir jau nemažai juo nuėjusieji, pasiekusieji ne tik mintyse saugo šviesų savosios mokyklos paveikslą. Jie ir jų sutuoktiniai kartais į savo mokyklą sugrįžta su dovanomis. Štai į Vainuto gimnazijos istoriją su dėkingumu įrašyti Nijolė ir Valdas Petrauskai. Nijolė 1961 m. baigė tuometinę Vainuto vidurinę mokyklą, ji dirba redaktore. Jos vyras Valdas – vertėjas, verčia knygas iš anglų, prancūzų, italų, lenkų, ispanų, švedų, portugalų kalbų. V. Petrausko vertimo žanrai: proza, drama, poezija. Vertėjas gimė

Naujausiuose pašto ženkluose – nykstantys pilkasis ruonis ir lūšis

Lietuvos paštas penktadienį Išleidžia Lauros Aleknavičiūtės kurtų pašto ženklų seriją „Europa. Nykstanti nacionalinė laukinė gamta“. Serija sudaryta iš dviejų pašto ženklų. Abiejų ženklų nominalas – po 0,75 Eur, tiražas – po 22 000 vnt. Kartu su pašto ženklais bus išleistas ir pirmos dienos vokas. Antspaudavimas pirmos dienos datos spaudu vyksta Vilniaus pašte, adresu Totorių g. 8. Viename iš pašto ženklų pavaizduotas pilkasis arba kitaip dar žinomas kaip ilgasnukis ruonis. Lotyniškasis ilgasnukio ruonio pavadinimas kildinamas iš graikų kalbos žodžio, reiškiančio „maža

Taip pat skaitykite