Laivų paradas su klasikinės muzikos garsais ir unikaliais Pamario ženklais

Šeštadienį Uostadvaryje pirmą kartą mūsų krašte buvo surengtas laivų paradas, kuriuo norėta parodyti dėmesį laivininkams.

Monikos Dobrovolskytės nuotr.

Karštą gegužės dieną pamariškiai ir jų svečiai skubėjo į Uostadvarį ratuoti ar plaukimo priemonėmis vandens keliu. Atvykstantiems iš tolo kelią rodė vėtrungės ant aukštų laivo stiebų. Pirmąjį laivų paradą Uostadvaryje surengė Nemuno deltos regioninis parkas, sulaukęs nemažai talkininkų.
Nemuno deltos regioninio parko direkcijos vadovas Vaidas Pavilonis pasidžiaugė, kad pirmasis laivų paradas pavyko. Susirinko nemažai smalsuolių, parade dalyvavo 72 laivai. Jie į Uostadvarį atplaukė iš įvairiausių pusių ir vietų: Šilutės, Rusnės, Minijos, Kintų, Ventės, Juodkrantės, Klaipėdos, Nidos. Parade dalyvavo istoriniai ir tradiciniai laivai, burinės jachtos, žvejybiniai, pramoginiai laivai, motorlaiviai ir valtys.
„Parado metu siekėme rekordo, tačiau tai darėme pateikę ne vandens kelio, kuriuo plaukia vienas paskui kitą laivai, bet susumavę bendrą laivų korpusų ilgį. Susidarė 580,65 metro“, – sakė NDRP direktorius V. Pavilonis. Pirmadienį, Lietuvos rekordų registravimo agentūrai „Factum“ buvo perduoti visi duomenys apie tai, kiek plaukimo priemonių dalyvavo parade ir plaukė į Kuršių marias. Pasidžiaugta, kad gero vėjo ir puikaus plaukiojimo parado laivų įguloms palinkėti atvyko LR aplinkos ministras Valentinas Mazuronis.

Koncertuoja Šv. Kristoforo kamerinis orkestras, vadovaujamas Donato Katkaus.

Šilutės kultūros ir pramogų centras pagal projektą „Vėtrungių kelias“ renginio dalyviams padovanojo klasikinės muzikos koncertą „Menų laivas atplaukia“. Šv. Kristoforo kamerinis orkestras, vadovaujamas Donato Katkaus, populiarius klasikinės muzikos kūrinius grojo laivo denyje.
Nemuno deltos regioninio parko direkcijos vyr. specialistė Aurelija Jakštaitė sako, kad vienas svarbiausių laivų parado tikslų buvo parodyti dėmesį laivavedžiams ir pagerbti žuvusius žvejus, laivininkus.
Prie Atmatos kranto išsirikiavusius laivų įgulų kapitonus pasveikino NDRP vadovas V. Pavilonis, Šilutės r. savivaldybės meras Šarūnas Laužikas. Pirmieji į marias išplaukė senieji, istoriniai laivai – kurėnai, paskui juos patraukė jachtos, žvejybos ir kiti laivai.
Trumpas instrukcijas, kaip rikiuotis, plaukti iki Kuršių marių ir kurioje vietoje sustoti ratu, perdavė rusniškis laivadirbys, istorinių laivų žinovas ir keliones jais populiarinantis rusniškis Simas Knapkis.

Uostadvario švyturys. Monikos Dobrovolskytės nuotr.

Laivus į kelionę maršais išlydėjo šilutiškiai trimitininkai Gražvydas Raila ir jo sūnus Kęstutis. Laivai pasuko Kuršių marių link. Ratu išsirikiavo ties raudonuoju plūduru. Atliko tradicinius pagarbos ritualus negrįžusiems žvejams ir laivinininkams. Iš vienos seniausių parado dalyvių jachtos iššautos trys salvės, nuskambėjo G. Railos trimitu atliekama „Aleliuja“, į vandenį nuleisti 6 ąžuolų vainikai.
Uostadvaryje, pavėsyje prie švyturio, veikė iš Kintų Vydūno kultūros centro atvežta paroda apie vėtrunges ir Kuršmarių vėtrungių tėvą Ernstą Vilhelmą Berbomą. Netrūko žuvies, siūlyta net kavos.
„Šilutės rajone yra įregistruota apie tūkstantis laivų, tačiau laivininkams iki šiol nebuvo parodyta didesnio dėmesio. Pasistengėme sukviesti visus. Tikimės, kad šiuo renginiu dar labiau išgarsinsime vandenų kraštą. Tai galėtų paskatinti vandens turizmo paslaugų plėtrą“, – sakė NDRP vyr. specialistė A. Jakštaitė.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Menininkė unikaliai pavaizdavo internetą 

Žinoma menininkė Jolita Vaitkutė trimis meniniais kūriniai pavaizdavo internetą – naudodama namuose randamus daiktus ji įkūnijo su kokiomis savybėmis jai siejasi naujos kartos 5G internetas. Neįprasta, nauja forma lietuvių kūrėja perteikė namų interneto greitį ir stabilumą. „Užduotis pavaizduoti internetą buvo sunki. Juk internetas mums – būtinas, tačiau jo apčiuopti ar pamatyti negalime. Dažnai internetą priimame kaip duotybę – kad jis tiesiog yra. Visgi jam dingus vos akimirkai, iškart jo pasigendame. Kurdama ieškojau formų kaip perteikti svarbiausias interneto savybes – tam

Sekmadienį – į muziejų nemokamai

2023-aisiais, kaip ir ankstesniais metais, Kultūros ministerijai pavaldūs muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai. Lankytojų taip pat lauks Kernavės archeologinės vietovės muziejus. Pirmoji tokia proga – jau šį sekmadienį, sausio 29 d. „2022 metais nemokamo muziejų lankymo paskutinį kiekvieno mėnesio sekmadienį galimybe pasinaudojo 336 251 lankytojas. Tai gerokai daugiau nei 2021-aisiais ir 2020-aisiais, kai lankytojų skaičius svyravo apie 200 tūkst. kasmet. Tiesa, reikia atsižvelgti į tai, kad tai buvo vadinamieji pandeminiai metai ir dėl

Dėl potvynio kai kuriuose valstybinės reikšmės keliuose draudžiamas eismas

Dėl spartaus vandens lygio kilimo Lietuvos vakarinėje dalyje daugėja apsemtų valstybinės reikšmės kelių. Potvynio metu pablogėja ne tik kelio dangos konstrukcija, bet ir kyla pavojus patiems eismo dalyviams. Būtent todėl šiuo metu maždaug 37-38 km valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožuose dėl apsėmimo yra ribojamas eismas. Vieni kelių ruožai yra pravažiuojami, kituose eismas draudžiamas. Dėl padidėjusio vandens kiekio Lietuvos vakarinėje dalyje apsemti 16 valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožai, kuriais draudžiamas eismas. Didžiausias – 60 centimetrų  – vandens gylis nustatytas rajoniniame kelyje

Projektų valdymo programos

Projektų valdymo programomis valdomi tam tikro proceso rinkiniai, kuriais siekiama didesnio masto efektyvumo. Projektų valdymas apima atskirų užduočių koordinavimą, o programos valdymas yra susijusių sugrupuotų projektų koordinavimas. Projektai sujungiami į programą, kai tokio rinkinio valdymo nauda yra didesnė atskirų vienetų valdymą. Susijusi sąvoka yra projektų portfelio valdymas – metodas, skirtas organizacijoms valdyti ir įvertinti daugybę projektų sugrupuojant juos į strateginius portfelius. Tada analizuojamas portfelių bendras efektyvumas, jų įvertinimai lyginami su faktinėmis išlaidomis, ar jie atitinka didesnius strateginius organizacijos tikslus. Taigi,

Taip pat skaitykite