Laivų paradas su klasikinės muzikos garsais ir unikaliais Pamario ženklais

Šeštadienį Uostadvaryje pirmą kartą mūsų krašte buvo surengtas laivų paradas, kuriuo norėta parodyti dėmesį laivininkams.

Monikos Dobrovolskytės nuotr.

Karštą gegužės dieną pamariškiai ir jų svečiai skubėjo į Uostadvarį ratuoti ar plaukimo priemonėmis vandens keliu. Atvykstantiems iš tolo kelią rodė vėtrungės ant aukštų laivo stiebų. Pirmąjį laivų paradą Uostadvaryje surengė Nemuno deltos regioninis parkas, sulaukęs nemažai talkininkų.
Nemuno deltos regioninio parko direkcijos vadovas Vaidas Pavilonis pasidžiaugė, kad pirmasis laivų paradas pavyko. Susirinko nemažai smalsuolių, parade dalyvavo 72 laivai. Jie į Uostadvarį atplaukė iš įvairiausių pusių ir vietų: Šilutės, Rusnės, Minijos, Kintų, Ventės, Juodkrantės, Klaipėdos, Nidos. Parade dalyvavo istoriniai ir tradiciniai laivai, burinės jachtos, žvejybiniai, pramoginiai laivai, motorlaiviai ir valtys.
„Parado metu siekėme rekordo, tačiau tai darėme pateikę ne vandens kelio, kuriuo plaukia vienas paskui kitą laivai, bet susumavę bendrą laivų korpusų ilgį. Susidarė 580,65 metro“, – sakė NDRP direktorius V. Pavilonis. Pirmadienį, Lietuvos rekordų registravimo agentūrai „Factum“ buvo perduoti visi duomenys apie tai, kiek plaukimo priemonių dalyvavo parade ir plaukė į Kuršių marias. Pasidžiaugta, kad gero vėjo ir puikaus plaukiojimo parado laivų įguloms palinkėti atvyko LR aplinkos ministras Valentinas Mazuronis.

Koncertuoja Šv. Kristoforo kamerinis orkestras, vadovaujamas Donato Katkaus.

Šilutės kultūros ir pramogų centras pagal projektą „Vėtrungių kelias“ renginio dalyviams padovanojo klasikinės muzikos koncertą „Menų laivas atplaukia“. Šv. Kristoforo kamerinis orkestras, vadovaujamas Donato Katkaus, populiarius klasikinės muzikos kūrinius grojo laivo denyje.
Nemuno deltos regioninio parko direkcijos vyr. specialistė Aurelija Jakštaitė sako, kad vienas svarbiausių laivų parado tikslų buvo parodyti dėmesį laivavedžiams ir pagerbti žuvusius žvejus, laivininkus.
Prie Atmatos kranto išsirikiavusius laivų įgulų kapitonus pasveikino NDRP vadovas V. Pavilonis, Šilutės r. savivaldybės meras Šarūnas Laužikas. Pirmieji į marias išplaukė senieji, istoriniai laivai – kurėnai, paskui juos patraukė jachtos, žvejybos ir kiti laivai.
Trumpas instrukcijas, kaip rikiuotis, plaukti iki Kuršių marių ir kurioje vietoje sustoti ratu, perdavė rusniškis laivadirbys, istorinių laivų žinovas ir keliones jais populiarinantis rusniškis Simas Knapkis.

Uostadvario švyturys. Monikos Dobrovolskytės nuotr.

Laivus į kelionę maršais išlydėjo šilutiškiai trimitininkai Gražvydas Raila ir jo sūnus Kęstutis. Laivai pasuko Kuršių marių link. Ratu išsirikiavo ties raudonuoju plūduru. Atliko tradicinius pagarbos ritualus negrįžusiems žvejams ir laivinininkams. Iš vienos seniausių parado dalyvių jachtos iššautos trys salvės, nuskambėjo G. Railos trimitu atliekama „Aleliuja“, į vandenį nuleisti 6 ąžuolų vainikai.
Uostadvaryje, pavėsyje prie švyturio, veikė iš Kintų Vydūno kultūros centro atvežta paroda apie vėtrunges ir Kuršmarių vėtrungių tėvą Ernstą Vilhelmą Berbomą. Netrūko žuvies, siūlyta net kavos.
„Šilutės rajone yra įregistruota apie tūkstantis laivų, tačiau laivininkams iki šiol nebuvo parodyta didesnio dėmesio. Pasistengėme sukviesti visus. Tikimės, kad šiuo renginiu dar labiau išgarsinsime vandenų kraštą. Tai galėtų paskatinti vandens turizmo paslaugų plėtrą“, – sakė NDRP vyr. specialistė A. Jakštaitė.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pokalbis telefonu vairuojant gali kainuoti vairuotojo pažymėjimą…

Dauguma vairuotojų nepaiso Kelių eismo taisyklių reikalavimo – draudimo naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant ir tokiais savo veiksmais kelia pavojų ne tik sau, bet ir kitiems viešajame eisme dalyvaujantiems asmenims. Policijos pareigūnai visoje Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje, liepos mėnesį fiksavo 47 pažeidimus: Tauragėje – 24 pažeidimai; Šilalėje – 4 pažeidimai; Šilutėje – 18 pažeidimų; Pagėgiuose – 1 pažeidimas. Visiems vairuotojams surašyti protokolai pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 417 str. 3 d. Vairuojant naudojantis mobiliaisiais telefonais gresia

Nuspręsta tirti Daivos Žebelienės elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija paskelbė, kad liepos 21d.  pradėtas tyrimas dėl Šilutės rajono savivaldybės tarybos narės Daivos Žebelienės elgesio. Aiškinamasi, ar ji nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo ribojimo atstovauti. Pagal šį teisės aktą valstybinėje tarnyboje dirbantis asmuo neturi teisės atstovauti fiziniams ar juridiniams asmenims ir ginti jų interesų institucijoje ar įstaigoje, kurioje jis dirba. Tyrimas pradėtas gauto pranešimo pagrindu. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija tirs aplinkybes, kai D. Žebelienė galbūt atstovavo UAB „Toluta” interesams 2019 m. ir 2020 m.

Universitetas senąsias kareivines pavers migrantų istorine kryžkele. Gyventojus prašo dalintis senais lagaminais

Rudenį Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto kūrybinė grupė (Raimonda Nabažaitė, Milda Kontrimė, Rima Čerapė) visuomenei ruošiasi pristatyti naują kultūrinį-edukacinį projektą „Migrantas“. Interaktyvios garso, muzikos, istorinio pasakojimo ekskursijos metu Klaipėdos senosios kareivinės (dabar – Klaipėdos universitetas) virs istorine migrantų vieta ir jų likimų kryžkele. „Migrante“ kiekvienam dalyviui bus siekiama suteikti naują tapatybę – Klaipėdoje apsigyvenusio ar laikinai priklydusio žmogaus dalia.   Nuo kareivinių statybos iki Klaipėdos universiteto studentiško šurmulio   Buvusios senosios kareivinės migrantų kryžkele pasirinktos neatsitiktinai. Siekiama,

Bibliotekininkai kurs stalo žaidimą

Lietuvos kultūros taryba skyrė finansavimą Tolygios kultūrinės raidos programai ir finansavo Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos projektą „Stalo žaidimas „Keliauk ir pažink Šilutę“ (projekto vadovė Sandra Jablonskienė) skirdama 3 690,00 Eur finansavimą. Įgyvendindami šį projektą bibliotekininkai kurs inovatyvią, išliekamąją vertę turintį stalo žaidimą, reprezentuojantį Šilutės kraštą. Šis žaidimas bus puiki edukacinė priemonė mokiniams, miestelėnams, kitose Lietuvos vietovėse gyvenantiems žaidėjams, norintiems pažinti ar iš naujo atrasti Šilutės miesto istorijos ir kultūros paveldą. Stalo žaidimas kvies suburti savo draugų kompaniją (komandą) ir

Taip pat skaitykite