Kviečia kartu kurti Lietuvos dainų šventės 100-mečiui skirtą parodą

2024 m. per Lietuvą nuvilnys Dainų šventės 100-metis. Tai, kas tautą jungė 1924-aisiais, pirmojoje Lietuvos dainų šventėje, ir kas sieja po amžiaus, 2024-aisiais, išlieka. Tai – mus vienijanti lietuvių kalba, supanti kultūra, vis dar dainuojanti ir šokanti Lietuva, įveikusi laiką ir ne vieną istorinį iššūkį.

Šilutės F. Bajoraičio viešoji biblioteka kviečia kartu pasitikti jubiliejinę Dainų šventę ir bendradarbiauti organizuojant šiam svarbiam įvykiui paminėti skirtą parodą. Mielai kviečiame Šilutės krašto žmones, buvusius ir esamus muzikinius kolektyvus, jų vadovus, visus, kuriems teko laimė būti bet kurių metų Dainų švenčių dalyviais ar žiūrovais, peržvelgti asmeninius archyvus, atrinkti dokumentus, menančius Lietuvos dainų šventes, ir juos atnešti į F. Bajoraičio viešąją biblioteką (Tilžės g. 10, Šilutė).

Tai gali būti fotografijos, įvairūs bukletai, švenčių programos, afišos, atributika (vėliavėlės, proginiai ženkliukai, suvenyrai, kt.), diplomai, apdovanojimai, kita. Mielai laukiame atsiliepiant ir tų šilutiškių, kuriems neteko dalyvauti dainų šventėse, tačiau savo šeimos, giminės albumuose ir archyvuose yra išsaugoję minėtų dokumentų.

Prašome pateikti trumpą pristatomo objekto aprašymą, nurodyti nuotraukos fotografavimo metus, autorių ir savininką. Bibliotekoje visi dokumentai, daiktai bus nuskenuoti ar nufotografuoti ir grąžinti jų savininkams. Turintiems fotografijas elektroninėse laikmenose, vaizdus galima siųsti el. paštu dalia.bardauskiene@silutevb.lt arba virginija.veiveriene@silutevb.lt.

Paroda – birželį

Parodą planuojama atidaryti birželio mėnesį. Kiekvieno Jūsų, prisidėjusio prie parodos kūrimo, pavardė ar kolektyvo pavadinimas bus įrašytas parodos lydimajame žodyje.

Laukiame Jūsų fotografijų ar kitų dokumentų.

Patirkime dar kartą tas nepamirštamas, ypatingas Lietuvos dainų švenčių akimirkas ir dalinkimės jomis!

Daugiau informacijos galite sužinoti apsilankę Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Bibliotekininkystės ir kraštotyros skyriuje (III a.) arba tel. (8 441) 45 967, 45 966.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Po vandeniu atsidūrusio Vilkyčių automobilių sporto komplekso šeimininkai skaičiuoja nuostolius

Šilutės rajone esantis Vilkyčių automobilių sporto kompleksas – vienintelė Lietuvoje trasa, kurioje jau daugelį metų vyksta Europos automobilių autokroso čempionato etapas. Šios varžybos suplanuotos ir šiemet. Jos vyks birželio 8-9 d. Tačiau organizatorių planus ramiai ruoštis varžyboms sujaukė gamta – dalis Vilkyčių automobilių sporto komplekso nukentėjo nuo potvynio. Kebeliuose, ant Veiviržo upės kranto 1987-ais metais Kazimiero Gudžiūno įkurtas automobilių sporto kompleksas kasmet sutraukia tūkstančius automobilių sporto gerbėjų. Čia per metus organizuojamos mažiausiai trejos tarptautinės automobilių kroso ir ralio kroso varžybos.

Bavarijos princas Luitpoldas papasakojo apie giminystės ryšius su Lietuva

Nedaugelis žino, kad Lietuvą ir Vokietijos Bavarijos žemę nuo seno sieja ypatingi santykiai. Istoriniai šaltiniai byloja apie garsiosios Vitelsbachų dinastijos giminystės ryšius su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK) valdovų dinastijomis, Aukštutinės Bavarijos Ingolštato universitete studijavo ne vienas Lietuvos didikas, o ant ilgiausios pasaulyje Burghauzeno pilies vartų iki šiol puikuojasi herbas su Vyčio simboliu.   Glaudų Lietuvos ir didžiausios pagal plotą Vokietijos žemės ryšį patvirtina ir Jo Karališkoji Didenybė Bavarijos princas Luitpoldas. Praėjusiais metais jis lankėsi Lietuvoje, kur aptarė verslo klausimus ir

Katyčiuose rasta granata, Šilutėje – gaisras virtuvėje

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Vasario 22 d. vakare Skvero g., Katyčiuose, rasta rankinė granata. Įvestas planas „Skydas“. Atvykę išminuotojai rastą rankinę granatą išsivežė. Vasario 21 d. per pietus ugniagesiai gelbėtojai gavo pranešimą apie gaisrą daugiabučiame name H. Zudermano gatvėje, Šilutėje. Pranešta, kad bute gaminant maistą užsidegė aliejus. Gaisro metu apdegė virtuvės baldai ir buitinė technika. Aprūko 30 m² lubų ir sienų. Nuo sausio 24 iki vasario 3 d. vyras, gim. 1986

To nebuvo dešimt metų! Dėl potvynio atidarytos Kauno hidroelektrinės pralaidos

Kauno HES

Kauno hidroelektrinėje (Kauno HE), kurią valdo „Ignitis gamyba“, pirmą kartą per daugiau nei 10 metų dėl potvynio buvo atidarytos pralaidos, kad iš Kauno HE tvenkinio būtų išleidžiamas perteklinis vanduo. Hidroelektrinės pralaidų atidarymas nors retas, bet įprastas procesas. Dažniausiai jis vykdomas tuomet, kai vandens debitas yra didesnis už debitą, kurį galima praleisti per hidroagregatus elektros energijos gamybos proceso metu.  Pralaida keletui dienų buvo atidaryta praėjusią savaitę. Paskutinį kartą dėl potvynio Kauno hidroelektrinės pralaida buvo pakelta 2013 m. Pasak „Ignitis gamybos“ gamybos

Taip pat skaitykite