Kūrybos vakaras mokykloje po liepomis

Ne vienas ir ne du automobiliai stovėjo po liepomis prie buvusios Ramučių mokyklos, kur dabar yra kaimo bendruomenės ,,Navata“ namai. Čia vyko bendruomenės susirinkimas, kuriame buvo aptariami bendruomenei svarbūs klausimai, numatomi darbai. Mažoji auklė, vežiojusi miegančių dvynukų vežimuką, pasakė, kad mums reikia eiti į antrąjį aukštą.

Per pertrauką prie susirinkusiųjų prisijungė Gardamo šv. Roko parapijos klebonas Antanas Gylys, Gardamo seniūnas Tomas Balčytis ir literatas Audrius Šikšnius, pristatantis savo naująjį romaną ,,Žiemojantis angelas“. Bendruomenės nariams ir svečiams koncertavo kaimiškos muzikos kapela ,,Žaliakalnis“, vadovaujama Valerijono Krutikovo.
Gražiai suremontuota bendruomenės salė buvo pilnutėlė. Bendruomenės pirmininkė Lijana Jagintavičienė paprašė keletą žodžių tarti kleboną Antaną Gylį, kuris yra nuolatinis bendruomenės renginių dalyvis. Betarpiškai bendraujantis su gerai pažįstamais žmonėmis, klebonas pasidžiaugė gražia bendruomenės veikla, turiningais renginiais, pridurdamas, kad kunigai yra tokie patys žmonės, kaip ir kiti gyventojai.
Seniūnas Tomas Balčytis dėkojo bendruomenės pirmininkei, bendruomenės tarybai už kūrybiškumą, sėkmingą projektinę veiklą, gerinant bendruomenės gyvenimo kokybę, už kultūros vertybių puoselėjimą. Dėkojo nepailstantiems vietos gyventojams, kurie nuolatos gražina aplinką, organizuoja gražius ir turiningus renginius.


Jau anksčiau susipažinę su Audriaus Šikšniaus kūryba, ramutiškiai mielai klausėsi pasakojimo apie išleistą romaną ,,Žiemojantis angelas“. Viena iš knygos redaktorių Birutė Morkevičienė papasakojo, kad romanas buvo pradėtas rašyti prieš pusantrų metų, kad autorius rašo ranka, juodu rašalu, kad iš viso buvo parašyta 500 puslapių. Užsiminė, kad autorius turi griežtą savo nuomonę, ir dažnai tenka ginčytis dėl vieno ar kito žodžio vartosenos literatūriniame kūrinyje. Audrius Šikšnius padėkojo knygos mecenatui, Seimo vicepirmininkui Kęstui Komskiui, be kurio pagalbos knyga nebūtų išvydusi dienos šviesos.
Nuolatinis susitikimų su skaitytojais palydovas Šilutės kamerinio teatro aktorius Vygantas Paldauskas perskaitė dvi ištraukas iš naujojo romano. Audrius Šikšnius paskaitė naujų, dar niekur nepublikuotų savo eilėraščių. Kalbėdamas apie savo naująjį kūrinį – romaną Audrius Šilšnius sakė, kad eilėraštis ,,ateina“ ir reikia skubėti jį užrašyti – kitaip prapuls. „Rašant didelės apimties kūrinį, reikia sėdėti ir rašyti: yra veikėjai, siužetas, jį vystai, kuri… Kūrinys nėra autobiografinis, nors kartais manęs to klausia“, – pasakojo leidinio autorius.
Vakaro dalyvis Valerijonas Krutikovas, jau perskaitęs romaną, pasidalijo mintimis apie jį: ,,Viskas paprasta, aišku, elegantiška, suprantama. Nereikia pasijusti ,,nuogais karaliais“, kai nedrįstame pasakyti, jog mes nesuprantame, ką autorius norėjo pasakyti“. Dar palinkėjo sėkmės kuriant romano tęsinį. Nusipirkusiems knygą autorius rašė palinkėjimus, palikdamas autografą.
Viena susitikimo dalyvė sakė, kad tuo metu, kai romano ,,Žiemojantis angelas“ ištraukos buvo spausdinamos ,,Pamario“ laikraštyje, laukdavo penktadienio, kad kuo greičiau nusipirktų laikraštį ir sužinotų, koks tolimesnis veikėjų likimas. Knygos redaktorė pradžiugino skaitytojus, pranešusi, kad rašomas knygos tęsinys, kuris ir toliau bus spausdinamas ,,Pamario“ laikraštyje.
Kaimiškos muzikos kapelos ,,Žaliakalnis“ koncertas išjudino jaunus ir senus. Prieš dvidešimt metų suburtame kolektyve pasikeitė visi muzikantai, išskyrus patį vadovą. Anot jo, kiekvienas naujas žmogus įneša ką nors naujo ir pozityvaus į kolektyvo veiklą. Koncerto metu skambėjo aranžuotos lietuvių liaudies dainos, instrumentinė muzika, kompozitorių liaudiškai kaimo kapelai sukurta muzika. Dauguma muzikantų turi muzikinį išsilavinimą, tad juos nuolat galima pamatyti įvairiuose renginiuose Šilutės rajone ir toliau.
Puikūs saulėgrąžų žiedai, kuriais buvo papuošta bendruomenės salė ir kurių buvo įteikta vakaro svečiams, primins šiltas susitikimo ir bendravimo akimirkas.

P. Birutytė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Muziejų naktis Bitėnuose

Šeštadienį, gegužės 14 d., Bitėnus apgobė Tarptautinė muziejų naktis. Nepaisant žvarbos, Martyno Jankaus muziejuje susirinko nemažas būrys svečių. Jaukiai įsitaisę muziejaus edukacinio centro antrame aukšte, žiūrovai stebėjo paruoštą Martyno Jankaus muziejaus programą.   Vakaras prasidėjo grafikės Gražinos Didelytės spalvotų piešinių parodos pristatymu iš ciklo „Dainavo klodai“ ir „Brangiausios vietos“. Pristatyme dalyvavo menininkės kūrybinių teisių paveldėtojas, jos darbų skleidėjas ir atminimo puoselėtojas prof. Vygandas Čaplikas, kartu su parodos kuratore Vida Korn. Šioje parodoje eksponuojami menininkės darbai sukurti jai apsigyvenus Dzūkijoje, Rūdnelės

Įgyvendintas iš ES Socialinio fondo finansuojamas socialinės gerovės projektas      

Asociacija Šilutės Soroptimos klubas ir partneriai Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centras bei Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Šilutės Viltis“ įgyvendino Europos Socialinio fondo lėšomis finansuojamą projektą „Socialinę gerovę kuriame drauge“ Nr. 08.6.1-ESFA-T-927-01-0433. Projekto tikslas-ugdyti savipagalbos ir socialinius įgūdžius socialinę atskirtį patiriantiems Šilutės gyventojams, kartu ugdant bendruomeniškumą ir savanorystę.  Šiam tikslui pasiekti suorganizuoti 108 užsiėmimai asmenims su negalia, jų šeimų nariams, vyresnio amžiaus Šilutės miesto gyventojams. Įgyvendinant projektą vyko įvadinis seminaras, 5 bendrųjų įgūdžių mokymai, 61 seminaras-praktikumas, 40 lavinamųjų užsiėmimų,

Tarp piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2022“ nugalėtojų – ir ketvirtokė iš Žemaičių Naumiesčio

Paskelbti piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2022“ nugalėtojai: viena iš jų – Ugnė Barakauskaitė, Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio ketvirtos klasės mokinė. Paaiškėjo VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos surengto piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2022“ nugalėtojai: Šakių „Varpo“ mokyklos penktos klasės mokinė Austėja Pužauskaitė, Alytaus r. Butrimonių gimnazijos septintos klasės mokinys Grantas Grudzinskas, Tauragės „Versmės“ gimnazijos pirmos gimnazinės klasės mokinė Kamilė Savickaitė, Šilutės r. Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio ketvirtos klasės mokinė Ugnė Barakauskaitė, Panevėžio „Šaltinio“ progimnazijos aštuntokė Marija Šmakotinaitė ir Visagino edukacijų centro

Kas yra debesijos ekosistema ir ką turėtumėte apie ją žinoti?

Ko gero, daugelis verslininkų, jei patys nesinaudoja debesų kompiuterija (angl. cloud computing), arba kitaip debesija, tai bent yra apie ją girdėję. Šis IT sprendimas leidžia greitai prisitaikyti ir patenkinti nuolat kintančius įmonės poreikius. Debesų kompiuterija įgalina kurti naujoviškesnius ir dinamiškesnius darbo būdus, kurie skatina verslo augimą ir suteikia konkurencinį pranašumą. Taigi šiame straipsnyje plačiau papasakosime apie tai, kas yra debesijos ekosistema, kaip ji veikia ir kokiais privalumais pasižymi. Debesijos ekosistema – kas tai? Debesijos ekosistema yra sudėtinga ir dinamiška tarpusavyje

Taip pat skaitykite