Kūrybos vakaras mokykloje po liepomis

Ne vienas ir ne du automobiliai stovėjo po liepomis prie buvusios Ramučių mokyklos, kur dabar yra kaimo bendruomenės ,,Navata“ namai. Čia vyko bendruomenės susirinkimas, kuriame buvo aptariami bendruomenei svarbūs klausimai, numatomi darbai. Mažoji auklė, vežiojusi miegančių dvynukų vežimuką, pasakė, kad mums reikia eiti į antrąjį aukštą.

Per pertrauką prie susirinkusiųjų prisijungė Gardamo šv. Roko parapijos klebonas Antanas Gylys, Gardamo seniūnas Tomas Balčytis ir literatas Audrius Šikšnius, pristatantis savo naująjį romaną ,,Žiemojantis angelas“. Bendruomenės nariams ir svečiams koncertavo kaimiškos muzikos kapela ,,Žaliakalnis“, vadovaujama Valerijono Krutikovo.
Gražiai suremontuota bendruomenės salė buvo pilnutėlė. Bendruomenės pirmininkė Lijana Jagintavičienė paprašė keletą žodžių tarti kleboną Antaną Gylį, kuris yra nuolatinis bendruomenės renginių dalyvis. Betarpiškai bendraujantis su gerai pažįstamais žmonėmis, klebonas pasidžiaugė gražia bendruomenės veikla, turiningais renginiais, pridurdamas, kad kunigai yra tokie patys žmonės, kaip ir kiti gyventojai.
Seniūnas Tomas Balčytis dėkojo bendruomenės pirmininkei, bendruomenės tarybai už kūrybiškumą, sėkmingą projektinę veiklą, gerinant bendruomenės gyvenimo kokybę, už kultūros vertybių puoselėjimą. Dėkojo nepailstantiems vietos gyventojams, kurie nuolatos gražina aplinką, organizuoja gražius ir turiningus renginius.


Jau anksčiau susipažinę su Audriaus Šikšniaus kūryba, ramutiškiai mielai klausėsi pasakojimo apie išleistą romaną ,,Žiemojantis angelas“. Viena iš knygos redaktorių Birutė Morkevičienė papasakojo, kad romanas buvo pradėtas rašyti prieš pusantrų metų, kad autorius rašo ranka, juodu rašalu, kad iš viso buvo parašyta 500 puslapių. Užsiminė, kad autorius turi griežtą savo nuomonę, ir dažnai tenka ginčytis dėl vieno ar kito žodžio vartosenos literatūriniame kūrinyje. Audrius Šikšnius padėkojo knygos mecenatui, Seimo vicepirmininkui Kęstui Komskiui, be kurio pagalbos knyga nebūtų išvydusi dienos šviesos.
Nuolatinis susitikimų su skaitytojais palydovas Šilutės kamerinio teatro aktorius Vygantas Paldauskas perskaitė dvi ištraukas iš naujojo romano. Audrius Šikšnius paskaitė naujų, dar niekur nepublikuotų savo eilėraščių. Kalbėdamas apie savo naująjį kūrinį – romaną Audrius Šilšnius sakė, kad eilėraštis ,,ateina“ ir reikia skubėti jį užrašyti – kitaip prapuls. „Rašant didelės apimties kūrinį, reikia sėdėti ir rašyti: yra veikėjai, siužetas, jį vystai, kuri… Kūrinys nėra autobiografinis, nors kartais manęs to klausia“, – pasakojo leidinio autorius.
Vakaro dalyvis Valerijonas Krutikovas, jau perskaitęs romaną, pasidalijo mintimis apie jį: ,,Viskas paprasta, aišku, elegantiška, suprantama. Nereikia pasijusti ,,nuogais karaliais“, kai nedrįstame pasakyti, jog mes nesuprantame, ką autorius norėjo pasakyti“. Dar palinkėjo sėkmės kuriant romano tęsinį. Nusipirkusiems knygą autorius rašė palinkėjimus, palikdamas autografą.
Viena susitikimo dalyvė sakė, kad tuo metu, kai romano ,,Žiemojantis angelas“ ištraukos buvo spausdinamos ,,Pamario“ laikraštyje, laukdavo penktadienio, kad kuo greičiau nusipirktų laikraštį ir sužinotų, koks tolimesnis veikėjų likimas. Knygos redaktorė pradžiugino skaitytojus, pranešusi, kad rašomas knygos tęsinys, kuris ir toliau bus spausdinamas ,,Pamario“ laikraštyje.
Kaimiškos muzikos kapelos ,,Žaliakalnis“ koncertas išjudino jaunus ir senus. Prieš dvidešimt metų suburtame kolektyve pasikeitė visi muzikantai, išskyrus patį vadovą. Anot jo, kiekvienas naujas žmogus įneša ką nors naujo ir pozityvaus į kolektyvo veiklą. Koncerto metu skambėjo aranžuotos lietuvių liaudies dainos, instrumentinė muzika, kompozitorių liaudiškai kaimo kapelai sukurta muzika. Dauguma muzikantų turi muzikinį išsilavinimą, tad juos nuolat galima pamatyti įvairiuose renginiuose Šilutės rajone ir toliau.
Puikūs saulėgrąžų žiedai, kuriais buvo papuošta bendruomenės salė ir kurių buvo įteikta vakaro svečiams, primins šiltas susitikimo ir bendravimo akimirkas.

P. Birutytė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kodėl verta dirbti suvirintoju užsienyje?

Suvirintojo specialybė yra paklausi visame pasaulyje. Todėl neatsitiktinai vis daugiau suvirintojų ieško darbo užsienyje, mat ten galima uždirbti kur kas daugiau, nei mūsų šalyje. Užsienio šalyse suvirintojo darbas – vienas iš paklausiausių darbų, todėl užsienio kompanijos linkusios mokėti didelį darbo užmokestį, kad tik galėtų prisikviesti pas save licencijuotą darbuotoją, kuris išmanytų savo darbą. Daugelis užsienio šalių stipriai augo išvystę pramonę ir gamybą, todėl iš to kyla didesnis poreikis suvirintojų paieškoms. Kai kuriose šalyse suvirintojai uždirba reikšmingai daugiau nei vidutinė tos

Kaip sumažinti gartraukio skleidžiamą triukšmą?

gartraukis

Gartraukis virtuvėje yra svarbus ne tik dėl patogumo, bet ir dėl daugelio kitų priežasčių. Jis padeda efektyviai pašalinti maisto gaminimo metu atsiradusius kvapus, garus, riebalų daleles. Šis įrenginys ne tik sumažina nemalonių kvapų pasklidimą po visus namus, bet ir užtikrina švaresnę ir geresnę oro kokybę namuose. Tačiau daugeliui žmonių nepatinka garsus gartraukio veikimas, ypač jeigu virtuvė yra sujungta su bendra namų erdve. Kaip išvengti didelio triukšmo? Visų pirma reikėtų žinoti tai, jog absoliučiai tylaus gartraukio nėra, tačiau yra keletas sprendimo

Alternatyvios finansavimo galimybės Lietuvos įmonėms – daugiau nei tradicinės paskolos

Globalizacijos ir skaitmeninių technologijų inovacijų laikais tokių šalių kaip Lietuva finansinis kraštovaizdis sparčiai keičiasi. Tradiciniai bankai ir jų ilgai taikomos paskolų suteikimo procedūros dažnai laikomi nepatogiais ar ribojančiais, todėl Lietuvos įmonės aktyviai ieško alternatyvių finansavimo sprendimų. Siekdami įvairinti veiklą ir rasti tinkamų finansavimo galimybių, daugelis verslininkų lengviau atsikvėpė radę alternatyvias finansines paslaugas. Jos atitinka specifinius šiuolaikinių įmonių poreikius. Fintech ir jų vaidmuo verslo finansavimui Vienas iš svarbiausių šių pokyčių Lietuvoje variklių yra fintech sektorius. Šios technologijomis paremtos finansinės platformos, teikiančios

Registrų centras: jaunavedžiai tuoktuvėms rinkosi rugpjūčio savaitgalius

Pasibaigusi kalendorinė vasara jau leidžia suskaičiuoti ir apibendrinti, koks buvo šių metų vestuvių sezonas. Kaip ir kiekvienais metais populiariausios tuoktuvių datos buvo rugpjūčio ir liepos savaitgaliai. Tačiau ilgiau nei įprastai išsilaikiusi šiluma nemažą dalį jaunavedžių paskatino savo šventei pasirinkti ir rugsėjo savaitgalius, pastebi visos šalies metrikacijos duomenis išanalizavęs Registrų centras. Registrų centro administruojamos Metrikacijos paslaugų informacinės sistemos (MEPIS) duomenimis, populiariausia santuokos sudarymo data šiais metais buvo rugpjūčio 19-oji, šeštadienis – šią dieną amžinos meilės įžadais apsikeitė net 352 poros. Nedaug

Taip pat skaitykite