Kūrybos vakaras mokykloje po liepomis

Ne vienas ir ne du automobiliai stovėjo po liepomis prie buvusios Ramučių mokyklos, kur dabar yra kaimo bendruomenės ,,Navata“ namai. Čia vyko bendruomenės susirinkimas, kuriame buvo aptariami bendruomenei svarbūs klausimai, numatomi darbai. Mažoji auklė, vežiojusi miegančių dvynukų vežimuką, pasakė, kad mums reikia eiti į antrąjį aukštą.

Per pertrauką prie susirinkusiųjų prisijungė Gardamo šv. Roko parapijos klebonas Antanas Gylys, Gardamo seniūnas Tomas Balčytis ir literatas Audrius Šikšnius, pristatantis savo naująjį romaną ,,Žiemojantis angelas“. Bendruomenės nariams ir svečiams koncertavo kaimiškos muzikos kapela ,,Žaliakalnis“, vadovaujama Valerijono Krutikovo.
Gražiai suremontuota bendruomenės salė buvo pilnutėlė. Bendruomenės pirmininkė Lijana Jagintavičienė paprašė keletą žodžių tarti kleboną Antaną Gylį, kuris yra nuolatinis bendruomenės renginių dalyvis. Betarpiškai bendraujantis su gerai pažįstamais žmonėmis, klebonas pasidžiaugė gražia bendruomenės veikla, turiningais renginiais, pridurdamas, kad kunigai yra tokie patys žmonės, kaip ir kiti gyventojai.
Seniūnas Tomas Balčytis dėkojo bendruomenės pirmininkei, bendruomenės tarybai už kūrybiškumą, sėkmingą projektinę veiklą, gerinant bendruomenės gyvenimo kokybę, už kultūros vertybių puoselėjimą. Dėkojo nepailstantiems vietos gyventojams, kurie nuolatos gražina aplinką, organizuoja gražius ir turiningus renginius.


Jau anksčiau susipažinę su Audriaus Šikšniaus kūryba, ramutiškiai mielai klausėsi pasakojimo apie išleistą romaną ,,Žiemojantis angelas“. Viena iš knygos redaktorių Birutė Morkevičienė papasakojo, kad romanas buvo pradėtas rašyti prieš pusantrų metų, kad autorius rašo ranka, juodu rašalu, kad iš viso buvo parašyta 500 puslapių. Užsiminė, kad autorius turi griežtą savo nuomonę, ir dažnai tenka ginčytis dėl vieno ar kito žodžio vartosenos literatūriniame kūrinyje. Audrius Šikšnius padėkojo knygos mecenatui, Seimo vicepirmininkui Kęstui Komskiui, be kurio pagalbos knyga nebūtų išvydusi dienos šviesos.
Nuolatinis susitikimų su skaitytojais palydovas Šilutės kamerinio teatro aktorius Vygantas Paldauskas perskaitė dvi ištraukas iš naujojo romano. Audrius Šikšnius paskaitė naujų, dar niekur nepublikuotų savo eilėraščių. Kalbėdamas apie savo naująjį kūrinį – romaną Audrius Šilšnius sakė, kad eilėraštis ,,ateina“ ir reikia skubėti jį užrašyti – kitaip prapuls. „Rašant didelės apimties kūrinį, reikia sėdėti ir rašyti: yra veikėjai, siužetas, jį vystai, kuri… Kūrinys nėra autobiografinis, nors kartais manęs to klausia“, – pasakojo leidinio autorius.
Vakaro dalyvis Valerijonas Krutikovas, jau perskaitęs romaną, pasidalijo mintimis apie jį: ,,Viskas paprasta, aišku, elegantiška, suprantama. Nereikia pasijusti ,,nuogais karaliais“, kai nedrįstame pasakyti, jog mes nesuprantame, ką autorius norėjo pasakyti“. Dar palinkėjo sėkmės kuriant romano tęsinį. Nusipirkusiems knygą autorius rašė palinkėjimus, palikdamas autografą.
Viena susitikimo dalyvė sakė, kad tuo metu, kai romano ,,Žiemojantis angelas“ ištraukos buvo spausdinamos ,,Pamario“ laikraštyje, laukdavo penktadienio, kad kuo greičiau nusipirktų laikraštį ir sužinotų, koks tolimesnis veikėjų likimas. Knygos redaktorė pradžiugino skaitytojus, pranešusi, kad rašomas knygos tęsinys, kuris ir toliau bus spausdinamas ,,Pamario“ laikraštyje.
Kaimiškos muzikos kapelos ,,Žaliakalnis“ koncertas išjudino jaunus ir senus. Prieš dvidešimt metų suburtame kolektyve pasikeitė visi muzikantai, išskyrus patį vadovą. Anot jo, kiekvienas naujas žmogus įneša ką nors naujo ir pozityvaus į kolektyvo veiklą. Koncerto metu skambėjo aranžuotos lietuvių liaudies dainos, instrumentinė muzika, kompozitorių liaudiškai kaimo kapelai sukurta muzika. Dauguma muzikantų turi muzikinį išsilavinimą, tad juos nuolat galima pamatyti įvairiuose renginiuose Šilutės rajone ir toliau.
Puikūs saulėgrąžų žiedai, kuriais buvo papuošta bendruomenės salė ir kurių buvo įteikta vakaro svečiams, primins šiltas susitikimo ir bendravimo akimirkas.

P. Birutytė

Hits: 67

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasaulinė kultūros diena paminėta virtualiai

1935 m. balandžio 15 d. Vašingtone JAV prezidentas Franklinas Ruzveltas ir dvidešimties Lotynų Amerikos šalių atstovai pasirašė sutartį dėl meno ir mokslo įstaigų bei istorinių paminklų išsaugojimo. Dabar ši diena paskelbta Pasauline kultūros diena, siekiant paskatinti saugoti visos žmonijos kultūros vertybes. Šia proga Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Informacijos skyriaus specialistai pakvietė visus kolegas bei kitų kultūros įstaigų darbuotojus, meno kolektyvus, bibliotekos lankytojus dalyvauti virtualioje viktorinoje „Kultūra – tau, man, kitiems…“, skirtoje šiai dienai paminėti. Kultūra kiekvienam iš mūsų yra

Sinoptikai džiugina: savaitgalį kai kur bus iki 19 laipsnių šilumos

Jau keletą dienų netoli mūsų šalies besisukantis ir tankius debesis plukdantis ciklonas niekur nesitrauks ir šiandien, tačiau debesų sluoksnis nebebus toks vientisas, daugelyje rajonų bent retkarčiais pasirodys saulė. Lietaus taip pat bus mažiau – palis tik vietomis, daugiausiai pietinėje šalies dalyje, vyraus trumpalaikio pobūdžio lietus. Įdienojus papūs stiprokas šiaurės rytų vėjas, kai kur gūsiai sieks 15 m/s. Iš rytų plūs šiltesnio oro masė, todėl net ir storesni debesys nesutrukdys orui sušilti iki 9-14 laipsnių. Šeštadienį debesuotumas bus nepastovus – naktį

Šilutės meno mokykla švenčia 55 metų veiklos sukaktį

Pandemija ir karantinai dėl COVID-19 nesutrukdė Šilutės meno mokyklos bendruomenei švęsti savo įstaigos veiklos 55 metų sukaktį. Tereikia užsukti į šios mokyklos interneto svetainę. Šios mokyklos istorija prasidėjo 1965 metų rugsėjo 1 d. Jau peržengtas 55 metų slenkstis. Į gyvenimą išlydėta per 1600 muzikantų, keli šimtai dailės skyriaus mokinių, šokėjų. Būtent muzikos, dailės ir šokio meno mokoma šioje mokykloje, kuri yra papildomo ugdymo, tad tėvai už savo vaikų lavinimą moka nustatytą mokestį. Šventes, kai suguža gausybė svečių, buvusių pedagogų, mokinių,

Nauja tvarka perkant automobilį

Lietuvoje nuo gegužės 1 d. ims veikti Transporto priemonių savininkų apskaitos sistema: pirkdami automobilį gausite specialų kodą. Su Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo ir Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimais siejama sistema norima, kad gyventojai nesusidurtų su nesąžininga prekyba automobiliais, o jų teisės būtų apsaugotos, kad būtų suformuota skaidri transporto priemonių bei jų detalių prekyba, sumažėtų šioje srityje nesąžiningų sandorių, valstybė gautų priklausančius mokesčius. Vidaus reikalų ministrė  A. Bilotaitė pastebėjo, kad iki šiol dauguma automobilių pirkimo-pardavimo sandorių vyksta grynaisiais pinigais, taip galima

Taip pat skaitykite