Kūrybos vakaras mokykloje po liepomis

Ne vienas ir ne du automobiliai stovėjo po liepomis prie buvusios Ramučių mokyklos, kur dabar yra kaimo bendruomenės ,,Navata“ namai. Čia vyko bendruomenės susirinkimas, kuriame buvo aptariami bendruomenei svarbūs klausimai, numatomi darbai. Mažoji auklė, vežiojusi miegančių dvynukų vežimuką, pasakė, kad mums reikia eiti į antrąjį aukštą.

Per pertrauką prie susirinkusiųjų prisijungė Gardamo šv. Roko parapijos klebonas Antanas Gylys, Gardamo seniūnas Tomas Balčytis ir literatas Audrius Šikšnius, pristatantis savo naująjį romaną ,,Žiemojantis angelas“. Bendruomenės nariams ir svečiams koncertavo kaimiškos muzikos kapela ,,Žaliakalnis“, vadovaujama Valerijono Krutikovo.
Gražiai suremontuota bendruomenės salė buvo pilnutėlė. Bendruomenės pirmininkė Lijana Jagintavičienė paprašė keletą žodžių tarti kleboną Antaną Gylį, kuris yra nuolatinis bendruomenės renginių dalyvis. Betarpiškai bendraujantis su gerai pažįstamais žmonėmis, klebonas pasidžiaugė gražia bendruomenės veikla, turiningais renginiais, pridurdamas, kad kunigai yra tokie patys žmonės, kaip ir kiti gyventojai.
Seniūnas Tomas Balčytis dėkojo bendruomenės pirmininkei, bendruomenės tarybai už kūrybiškumą, sėkmingą projektinę veiklą, gerinant bendruomenės gyvenimo kokybę, už kultūros vertybių puoselėjimą. Dėkojo nepailstantiems vietos gyventojams, kurie nuolatos gražina aplinką, organizuoja gražius ir turiningus renginius.


Jau anksčiau susipažinę su Audriaus Šikšniaus kūryba, ramutiškiai mielai klausėsi pasakojimo apie išleistą romaną ,,Žiemojantis angelas“. Viena iš knygos redaktorių Birutė Morkevičienė papasakojo, kad romanas buvo pradėtas rašyti prieš pusantrų metų, kad autorius rašo ranka, juodu rašalu, kad iš viso buvo parašyta 500 puslapių. Užsiminė, kad autorius turi griežtą savo nuomonę, ir dažnai tenka ginčytis dėl vieno ar kito žodžio vartosenos literatūriniame kūrinyje. Audrius Šikšnius padėkojo knygos mecenatui, Seimo vicepirmininkui Kęstui Komskiui, be kurio pagalbos knyga nebūtų išvydusi dienos šviesos.
Nuolatinis susitikimų su skaitytojais palydovas Šilutės kamerinio teatro aktorius Vygantas Paldauskas perskaitė dvi ištraukas iš naujojo romano. Audrius Šikšnius paskaitė naujų, dar niekur nepublikuotų savo eilėraščių. Kalbėdamas apie savo naująjį kūrinį – romaną Audrius Šilšnius sakė, kad eilėraštis ,,ateina“ ir reikia skubėti jį užrašyti – kitaip prapuls. „Rašant didelės apimties kūrinį, reikia sėdėti ir rašyti: yra veikėjai, siužetas, jį vystai, kuri… Kūrinys nėra autobiografinis, nors kartais manęs to klausia“, – pasakojo leidinio autorius.
Vakaro dalyvis Valerijonas Krutikovas, jau perskaitęs romaną, pasidalijo mintimis apie jį: ,,Viskas paprasta, aišku, elegantiška, suprantama. Nereikia pasijusti ,,nuogais karaliais“, kai nedrįstame pasakyti, jog mes nesuprantame, ką autorius norėjo pasakyti“. Dar palinkėjo sėkmės kuriant romano tęsinį. Nusipirkusiems knygą autorius rašė palinkėjimus, palikdamas autografą.
Viena susitikimo dalyvė sakė, kad tuo metu, kai romano ,,Žiemojantis angelas“ ištraukos buvo spausdinamos ,,Pamario“ laikraštyje, laukdavo penktadienio, kad kuo greičiau nusipirktų laikraštį ir sužinotų, koks tolimesnis veikėjų likimas. Knygos redaktorė pradžiugino skaitytojus, pranešusi, kad rašomas knygos tęsinys, kuris ir toliau bus spausdinamas ,,Pamario“ laikraštyje.
Kaimiškos muzikos kapelos ,,Žaliakalnis“ koncertas išjudino jaunus ir senus. Prieš dvidešimt metų suburtame kolektyve pasikeitė visi muzikantai, išskyrus patį vadovą. Anot jo, kiekvienas naujas žmogus įneša ką nors naujo ir pozityvaus į kolektyvo veiklą. Koncerto metu skambėjo aranžuotos lietuvių liaudies dainos, instrumentinė muzika, kompozitorių liaudiškai kaimo kapelai sukurta muzika. Dauguma muzikantų turi muzikinį išsilavinimą, tad juos nuolat galima pamatyti įvairiuose renginiuose Šilutės rajone ir toliau.
Puikūs saulėgrąžų žiedai, kuriais buvo papuošta bendruomenės salė ir kurių buvo įteikta vakaro svečiams, primins šiltas susitikimo ir bendravimo akimirkas.

P. Birutytė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

„Mizon“ kosmetika – giliai maitinanti ir drėkinanti kosmetikos linija

Nuo pat pradžių Mizon prekės ženklas orientuojasi į tik natūralių ingredientų naudojimą. Pasitelkus inovatyvių technologijų pavyko sukurti visiškai saugią kosmetiką. Joje nėra parabenų, dažiklių, SLS ir kitų kenksmingų medžiagų, kurios gali dirginti odą ar sukelti alergines reakcijas. Tai ne visi šios kosmetikos privalumai. Visų Mizon produktų formulė labai lengva, bet kartu ir itin efektyvi. Galima naudoti visų tipų odai – normaliai, riebiai, jautriai, sausai, suglebusiai ir brandžiai. Prekės ženklas sukūrė specialią „10 žingsnių“ programą, kuri leidžia išnaudoti visas jo kosmetikos

5 patarimai, kad vaikelio laukimas praeitų sklandžiai

Jei šiek tiek nerimaujate dėl gimdymo, štai keletas naudingų patarimų. 1. Žinios Kiekviena moteris yra skirtinga. Mūsų kūnai yra skirtingi, mūsų kūdikiai yra skirtingi ir nebūna dviejų vienodų gimimų. Štai kodėl naudinga daugiau sužinoti apie gimdymą. Suprasdami daugiau apie savo galimybes ir kiekvieno iš jų privalumus ir trūkumus, galite jaustis labiau pasitikinti priimdama sprendimus dėl to, kaip norite pagimdyti. Taip pat galite pasikalbėti su savo akušere, jei kas nors jums ypač rūpi. Ji atsakys į visus jums rūpimus klausimus ir

Moteriškos rankinės. Rekomendacijos išskirtinėms progoms

Stilinga ir kokybiška rankinė yra itin svarbus daugelio moterų aksesuaras, kuris gali pagyvinti bendrą įvaizdį. Renkantis kasdieninę rankinę, dažnai išsikeliami keli kriterijai. Svarbiausia, kad ji būtų patogi, talpi, komfortabili ir lengvai pritaikoma prie bet kokios aprangos. Todėl dažnai pasirenkamos juodos, rudos, ar šviesių spalvų rankinės. O jeigu prireikia rankinės išskirtinei progai, pvz., gimtadienio šventei, vestuvėms, darbo vakarėliui, vakarienei mieste, ar kitokiai progai, reikalavimai gali būti šiek tiek kitokie. Tokiu atveju tampa svarbu, jog rankinė būtų kompaktiška, patogi dėvėti ir kurioje

Rugsėjo 29-ąją minime šventąjį Mykolą

Kalendoriaus lapelis primena, kad rugsėjo 29-oji yra Pasaulinė širdies diena, Dagos diena, Šv. Mykolas. Proga priminti, kaip svarbu saugoti širdį                  1999 m. Pasaulinė širdies federacija paskelbė rugsėjo 29-ą Pasauline širdies diena. Šventė švenčiama 90-yje pasaulio šalių, siekiant atkreipti dėmesį į rizikos faktorius, sukeliančius širdies ligas, paskatinti sveiką gyvensenos būdą. Pasaulinę širdies dieną Lietuvoje skatina švęsti Lietuvos širdies asociacija. Šią dieną organizuojami sveikatingumo renginiai, išvykos dviračiais. Širdies veikla daug priklauso nuo taisyklingos mitybos ir žalingų įpročių. Širdžiai itin kenkia nutukimas, nejudrumas

Taip pat skaitykite