Kūrybos vakaras mokykloje po liepomis

Ne vienas ir ne du automobiliai stovėjo po liepomis prie buvusios Ramučių mokyklos, kur dabar yra kaimo bendruomenės ,,Navata“ namai. Čia vyko bendruomenės susirinkimas, kuriame buvo aptariami bendruomenei svarbūs klausimai, numatomi darbai. Mažoji auklė, vežiojusi miegančių dvynukų vežimuką, pasakė, kad mums reikia eiti į antrąjį aukštą.

Per pertrauką prie susirinkusiųjų prisijungė Gardamo šv. Roko parapijos klebonas Antanas Gylys, Gardamo seniūnas Tomas Balčytis ir literatas Audrius Šikšnius, pristatantis savo naująjį romaną ,,Žiemojantis angelas“. Bendruomenės nariams ir svečiams koncertavo kaimiškos muzikos kapela ,,Žaliakalnis“, vadovaujama Valerijono Krutikovo.
Gražiai suremontuota bendruomenės salė buvo pilnutėlė. Bendruomenės pirmininkė Lijana Jagintavičienė paprašė keletą žodžių tarti kleboną Antaną Gylį, kuris yra nuolatinis bendruomenės renginių dalyvis. Betarpiškai bendraujantis su gerai pažįstamais žmonėmis, klebonas pasidžiaugė gražia bendruomenės veikla, turiningais renginiais, pridurdamas, kad kunigai yra tokie patys žmonės, kaip ir kiti gyventojai.
Seniūnas Tomas Balčytis dėkojo bendruomenės pirmininkei, bendruomenės tarybai už kūrybiškumą, sėkmingą projektinę veiklą, gerinant bendruomenės gyvenimo kokybę, už kultūros vertybių puoselėjimą. Dėkojo nepailstantiems vietos gyventojams, kurie nuolatos gražina aplinką, organizuoja gražius ir turiningus renginius.


Jau anksčiau susipažinę su Audriaus Šikšniaus kūryba, ramutiškiai mielai klausėsi pasakojimo apie išleistą romaną ,,Žiemojantis angelas“. Viena iš knygos redaktorių Birutė Morkevičienė papasakojo, kad romanas buvo pradėtas rašyti prieš pusantrų metų, kad autorius rašo ranka, juodu rašalu, kad iš viso buvo parašyta 500 puslapių. Užsiminė, kad autorius turi griežtą savo nuomonę, ir dažnai tenka ginčytis dėl vieno ar kito žodžio vartosenos literatūriniame kūrinyje. Audrius Šikšnius padėkojo knygos mecenatui, Seimo vicepirmininkui Kęstui Komskiui, be kurio pagalbos knyga nebūtų išvydusi dienos šviesos.
Nuolatinis susitikimų su skaitytojais palydovas Šilutės kamerinio teatro aktorius Vygantas Paldauskas perskaitė dvi ištraukas iš naujojo romano. Audrius Šikšnius paskaitė naujų, dar niekur nepublikuotų savo eilėraščių. Kalbėdamas apie savo naująjį kūrinį – romaną Audrius Šilšnius sakė, kad eilėraštis ,,ateina“ ir reikia skubėti jį užrašyti – kitaip prapuls. „Rašant didelės apimties kūrinį, reikia sėdėti ir rašyti: yra veikėjai, siužetas, jį vystai, kuri… Kūrinys nėra autobiografinis, nors kartais manęs to klausia“, – pasakojo leidinio autorius.
Vakaro dalyvis Valerijonas Krutikovas, jau perskaitęs romaną, pasidalijo mintimis apie jį: ,,Viskas paprasta, aišku, elegantiška, suprantama. Nereikia pasijusti ,,nuogais karaliais“, kai nedrįstame pasakyti, jog mes nesuprantame, ką autorius norėjo pasakyti“. Dar palinkėjo sėkmės kuriant romano tęsinį. Nusipirkusiems knygą autorius rašė palinkėjimus, palikdamas autografą.
Viena susitikimo dalyvė sakė, kad tuo metu, kai romano ,,Žiemojantis angelas“ ištraukos buvo spausdinamos ,,Pamario“ laikraštyje, laukdavo penktadienio, kad kuo greičiau nusipirktų laikraštį ir sužinotų, koks tolimesnis veikėjų likimas. Knygos redaktorė pradžiugino skaitytojus, pranešusi, kad rašomas knygos tęsinys, kuris ir toliau bus spausdinamas ,,Pamario“ laikraštyje.
Kaimiškos muzikos kapelos ,,Žaliakalnis“ koncertas išjudino jaunus ir senus. Prieš dvidešimt metų suburtame kolektyve pasikeitė visi muzikantai, išskyrus patį vadovą. Anot jo, kiekvienas naujas žmogus įneša ką nors naujo ir pozityvaus į kolektyvo veiklą. Koncerto metu skambėjo aranžuotos lietuvių liaudies dainos, instrumentinė muzika, kompozitorių liaudiškai kaimo kapelai sukurta muzika. Dauguma muzikantų turi muzikinį išsilavinimą, tad juos nuolat galima pamatyti įvairiuose renginiuose Šilutės rajone ir toliau.
Puikūs saulėgrąžų žiedai, kuriais buvo papuošta bendruomenės salė ir kurių buvo įteikta vakaro svečiams, primins šiltas susitikimo ir bendravimo akimirkas.

P. Birutytė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite