Kuriose šalyse atostogaudami lietuviai patiria daugiausiai nemalonumų

Remiantis „Lietuvos draudimo“ duomenimis, dažniausiai kelionių draudimo žalos patiriama liepos mėnesį. Praėjusių metų liepą užfiksuota 10 proc. visų per metus įregistruotų kelionių draudimo žalų. 2022 m. jų buvo 12 proc. Į nesėkmingiausių mėnesių sąrašą praėjusiais metais pateko ir gegužė (10 proc.) bei spalis (10 proc.).

Palyginus su praėjusiais metais, šiemet keliautojai žalos patyrė 7 proc. daugiau. Pasak „Lietuvos draudimo“ žalų departamento direktoriaus Artūro Juodeikio, tokie skaičiai neturėtų stebinti.

Kadangi kelionių gausėja…

„Matome, jog kelionėse patiriama vis daugiau žalų, kadangi ir pačių kelionių sparčiau daugėja. Per pandemiją smarkiai sumažėjusi rinka šiuo metu patiria piką. Kai kurios šalys tik gana neseniai vėl atvėrė sienas. Pavyzdžiui, Japonijoje turistai lankytis vėl galėjo pradėti tik 2022 m. pabaigoje. Be to, augant gyventojų pajamoms, kelionės ir atostogos užsienyje tampa prieinamos vis didesnei daliai gyventojų“, – komentuoja ekspertas.

Dažniausiai su kelionių draudimu susijusias žalas lietuviai patiria Turkijoje, Ispanijoje ir Egipte – šios šalys pozicijų neužleidžia jau kelerius metus iš eilės.

„Nenuostabu, kad tarp šalių, kuriose dažniausiai keliaudami nukenčia lietuviai, patenka populiariausios tarp poilsiautojų kryptys. Turkija bei Egiptas – lietuviškų atostogų klasika, kurią kiekvienais metais pasirenka tikrai nemaža dalis keliautojų. Pastebime, kad po pandemijos Turkijoje ir Egipte ženkliai išaugo net ir nesudėtingų medicininių paslaugų kainos. Todėl vykstant į šias šalis apsidrausti kelionių draudimu verta vien dėl šios priežasties. Taip pat populiari ir Ispanija, kurioje dažnas renkasi aktyvesnį poilsį. Todėl atsiranda ir galimybių įvairiausioms traumoms“, – teigia „Lietuvos draudimo“ žalų departamento direktorius A. Juodeikis.

Nukenčia ir Lietuvoje

Pasak eksperto, įdomu ir tai, jog kiekvienais metais į šalių, kuriose registruojama daugiausiai kelionių draudimo žalų, sąrašą patenka ir Lietuva.

„Taip nutinka dėl to, kad kelionių draudimas padengia ir neįvykusios kelionės žalas, pavyzdžiui, sušlubavus sveikatai ir dėl to neišvykus į kelionę irgi galima registruoti žalą. Dažnas pamiršta, jog kelionių draudimas yra naudingas ne tik pačios kelionės metu, bet ir kilus problemoms, dėl kurių kelionė tiesiog neįvyksta. Taip pat į Lietuvoje registruojamų atvejų sąrašą patenka ir nemaža dalis žalų dėl pradingusio ar apgadinto bagažo“, – komentuoja specialistas.

A. Juodeikis primena, jog norint, kad atostogos būtų kuo sklandesnis, vertėtų pagalvoti ir apie tai, kokio konkrečiai kelionių draudimo gali prireikti.

„Dažna klaida, kurią daro klientai – apsidraudžia per siauriai, pavyzdžiui, įsigyja tik medicininių išlaidų draudimą neatsižvelgdami į kelionės pobūdį. Reikėtų gerai apsvarstyti, kaip ir kur keliaujama. Jei imate registruotą bagažą, tuomet vertėtų pagalvoti ir apie bagažo draudimą. Jei keliaujate su šeima – pasirinkite nenumatytų kelionės išlaidų draudimo apsaugą. Tai užtikrins kompensaciją už skrydžių atšaukimą ar vėlavimą, taip pat jei dėl šeimos nario ligos nepavyktų išvykti į kelionę“, – pataria specialistas.

Pagal „Lietuvos draudimo“ inf.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Šilutėje modernizuos sporto kompleksą

Šilutės r. savivaldybės taryba ruošiasi liepos mėnesio posėdžiui, kuriame planuoja apsispręsti, ar modernizuoti sporto kompleksą Gluosnių g. 13 B. Šią savaitę tokį sprendimo projektą svarstys Tarybos komitetai, o galutinį sprendimą priims Taryba posėdyje. Savivaldybės tarybai pritarus įgyvendinti projektą „Sporto komplekso esančio Šilutėje, Gluosnių g. 13B modernizavimas“, bus pasirašoma projekto finansavimo sutartis su Nacionaline sporto agentūra. Nacionalinė sporto agentūra buvo paskelbusi kvietimą teikti paraiškas sporto bazėms tvarkyti. Norima finansuoti sporto bazių pagerinimo projektus: remontuojant, atnaujinant (modernizuojant) arba rekonstruojant esamų sporto bazių

Projektas, kaip pritraukti sveikatos specialistų į Šilutės rajoną

Šilutės r. savivaldybės tarybos komitetai šią savaitę renkasi į posėdžius, numatyta svarstyti, ar pritarti projektui, kuris padėtų pritraukti į rajoną sveikatos specialistų. Sprendimo projektas parengtas siekiant gauti finansavimą ir įgyvendinti projektą „Sveikatos specialistų rengimas, pritraukimas Šilutės rajono savivaldybėje“. Centrinė projektų valdymo agentūra paskelbė kvietimą teikti projektų įgyvendinimo planus. Galimos projekto veiklos apima investicijas į sveikatos priežiūros specialistų rengimą (įskaitant studentų pritraukimą į studijas, profesinę praktiką, studijų procesą ir kt.). Siekiant pritraukti sveikatos priežiūros specialistus darbui sveikatos sistemos prioritetinėse investavimo srityse

Šilutės rajono policijos komisariate – 6 nauji pareigūnai

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato gretose – 8 nauji pareigūnai. Šilutės rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus gretas papildė 6 pareigūnai, Šilalės rajono policijos komisariato Reagavimo skyriuje – 2 nauji pareigūnai. Tauragės AVPK viršininkas Raimondas Vaitkevičius pasidžiaugė, kad jauni žmonės renkasi policininko profesiją. Kartu priminė, kad pareigūno darbas yra ne tik įdomus, bet ir itin sudėtingas. Jis akcentavo, kad kiekviena diena policijoje reikalauja nesustoti ir visapusiškai tobulėti. Naujiems kolegoms linkima sėkmingos tarnybos, pasitikėjimo savimi ir savo darbu. Pagal Tauragės apskr. VPK

Kur statyti automobilį atvykus į pajūrį?

Aplinkos apsaugos departamentas vasaros metu sulaukia nemažai pranešimų apie neatsakingą automobilių statymą Lietuvos pajūryje. Aplinkosaugininkai primena, kokių reikalavimų reiktų laikytis statant automobilius, kai norima būti kuo arčiau jūros kranto. Kuršių nerijoje Aplinkosaugininkai atkreipia dėmesį, kad statant automobilius Kuršių nerijoje reikia vadovautis ne tik kelių eismo taisyklėmis ir kelio ženklais, bet ir laikytis Kuršių nerijos nacionalinio parko lankymo taisyklių. Kuršių nerijoje motorinėmis transporto priemonėmis įvažiuoti ir važinėti po mišką galima tik keliais. Nevalia važiuoti motorinėmis transporto priemonėmis ne ant kietosios kelio

Taip pat skaitykite