Kur dėti kalėdinę eglutę pasibaigus šventėms?

Šilutės rajono savivaldybė kaip ir kasmet kviečia gyventojus atsisveikinti su nupuoštomis eglutėmis tvarkingai  tam skirtose vietose ir nemesti jų prie mišrių komunalinių atliekų konteinerių, nepalikti kiemuose.

Nuo sausio 8 iki 11 dienos Šilutėje bus pastatyti didelės talpos konteineriai, kuriuose bus galima palikti kalėdines eglutes bei jų šakas.

„Ecoservice Klaipėda“ padalinio vadovas Saulius Vyšniauskas „Pamarį” informavo, kad surinktos eglutės bus pristatytos į biodegraduojančių atliekų surinkimo aikštelę, kur jos bus kompostuojamos kartu su kitomis žaliosiomis atliekomis ir vėliau virs kompostu – vertinga ekologiška trąša.

S. Vyšniauskas paaiškina, jog tam skirtose vietose eglutės turi atsidurti nupuoštos ir be papildomos atributikos – be žaisliukų likučių, taip pat išimtos iš plastikinių vazonų ar kitų stovų. „Jeigu šiemet buvo puošta eglutė, pasodinta vazone, ją galima persodinti į artimiausią pamiškę greta jau augančių eglių arba pasodinti nuosavame kieme. Eglutes taip pat galima saugiai pristatyti ir į artimiausią žaliųjų atliekų ar didžiųjų atliekų surinkimo aikštelę”, – sakė „Ecoservice Klaipėda“ padalinio vadovas. Priminsime, kad didžiųjų atliekų surinkimo aikštelė įsikūrusi adresu Šyšos g. 1a, Rumšų k., Šilutės rajone.

Konteineriai Šilutėje stovės Geležinkelio g. 7A (prie sankryžos), Pelkės g. 3 (šalia atliekų surinkimo aikštelės), Parko g. 2 (automobilių stovėjimo aikštelė), Jaunimo al. 2 (šalia atliekų surinkimo aikštelės). 

„Ecoservise” darbuotojai pastebi, kad žmonės sąmoningi ir vis daugiau gyventojų pristato eglutes į tam skirtas vietas. Tačiau, anot S. Vyšniausko, vis dar pasitaiko atvejų, kai eglutės paliekamos prie bendro naudojimo konteinerių arba sumetamos į juos.
„Reikėtų turėti omenyje, kad taip konteineriai yra užteršiami ir greitai perpildomi, o galiausiai atliekos pradedamos kaupti šalia. Tai išties darko vaizdą kiemuose ir trukdo ne tik judėti gyventojų automobiliams, bet ir vežėjams ištuštinti konteinerius, prie jų privažiuoti. Be to, buitinės, pakuočių ir žaliosios atliekos turi būti renkamos ir tvarkomos atskirai, tad ne į tą konteinerį išmestos atliekos apsunkina jų tvarkymo procesą”, – sakė pašnekovas. Jis pridūrė, kad Šilutėje „Ecoservice Klaipėda“ teikia buitinių, pakuočių atliekų, didelių gabaritų atliekų išvežimo paslaugas, tuo tarpu žaliosiomis atliekomis, tad ir prie konteinerių paliktomis eglutėmis, rūpinasi savivaldybė.
Viktorija SKUTULIENĖ, „Pamarys”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Visi naujausi straipsniai

Lietuva pasiekė naują per metus surinktų pakuočių rekordą

Beveik 11,4 tūkst. tonų PET plastiko, daugiau kaip 9,2 tūkst. tonų stiklo ir per 4 tūkst. tonų aliuminio virto aukštos kokybės žaliavomis naujiems gaminiams, nes Lietuvos gyventojai pernai grąžino beveik 612,7 mln. į rinką išleistų vienkartinių užstato pakuočių.   „Gėrimų pakuotes dauguma gyventojų įprato kaupti ne tik namuose, bet ir iškylaudami gamtoje ar ilsėdamiesi pajūryje. Grąžintos pakuotės virsta aukštos kokybės žaliava. Todėl galima daryti išvadą, kad Lietuvos žmonės palaiko žiedinės ekonomikos idėją ir prie jos aktyviai prisideda – kiekviena grąžinta

Atsiveria durys į profesines mokyklas

Ši informacija aktuali tiems, kas planuoja mokytis Šilutės profesinio mokymo centre, įsigyti populiarią specialybę ir išmokti norimo amato. Vasario 3 d. prasideda priėmimo į profesines mokyklas žiemos etapas. Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė patvirtino 2021 m. terminus. „Įvertinę pernai išplėstas priėmimo ribas, kai stojantieji galėjo į profesines mokyklas ateiti beveik visus metus, kada jiems patogiau, šiemet šią praktiką tęsiame. Priėmimas startuoja jau vasarį, tad įgyti rinkoje paklausaus amato iš karto gali ateiti ir jaunuoliai, kurie rudenį įstojo į

Šilutėje rastas sprogmuo, Sausgalviuose į kanalą įlūžo karvė, Pagėgiuose – gaisras

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas praneša, kad sausio 20-ąją, trečiadienį, apie 11 valandą buvo gautas pranešimas apie Sausgalvių kaime, Šilutės rajone į kanalą įlūžusią karvę. Atvykus ugniagesiams karvė buvo rasta vandenyje, nutolusi nuo kranto 8 metrus. Karvei ant ragų buvo uždėta gelbėjimo virvė ir traktoriumi ištraukta į krantą. Tą pačią dieną 15:12 val. buvo gautas pranešimas apie Šilutėje, Žuvų gatvėje, rastą sprogmenį. Nedelsiant buvo įvestas planas „Skydas“. Atvykę išminuotojai rastą daiktą, kuris buvo panašus į sprogmenį, išsivežė. Vėliau buvo nustatyta,

Už kalbėjimą telefonu vairuojant numatytos baudos

Policijos pareigūnai sausio 18-21 d. vykdė policinę priemonę, kurios metu fiksavo neatsakingus vairuotojus, kurie vairuodami transporto priemones naudojasi mobiliojo ryšio priemonėmis. Iš viso priemonės metu buvo užfiksuoti 22 pažeidimai. Nustatytiems pažeidėjams gresia baudos nuo 60 iki 90 eurų. Pakartotinai pažeidusiems taisykles gresia netekti vairuotojo pažymėjimo nuo 1 iki 3 mėnesių. Primename, kad nedraudžiama vairuojant naudotis mobiliuoju telefonu su laisvų rankų įranga, tačiau ir tai ne visada užtikrina saugų vairavimą. Įspėjame transporto priemonių vairuotojus vengti bet kokių su transporto priemonės vairavimu

Taip pat skaitykite