Kur dėti kalėdinę eglutę pasibaigus šventėms?

Šilutės rajono savivaldybė kaip ir kasmet kviečia gyventojus atsisveikinti su nupuoštomis eglutėmis tvarkingai  tam skirtose vietose ir nemesti jų prie mišrių komunalinių atliekų konteinerių, nepalikti kiemuose.

Nuo sausio 8 iki 11 dienos Šilutėje bus pastatyti didelės talpos konteineriai, kuriuose bus galima palikti kalėdines eglutes bei jų šakas.

„Ecoservice Klaipėda“ padalinio vadovas Saulius Vyšniauskas „Pamarį” informavo, kad surinktos eglutės bus pristatytos į biodegraduojančių atliekų surinkimo aikštelę, kur jos bus kompostuojamos kartu su kitomis žaliosiomis atliekomis ir vėliau virs kompostu – vertinga ekologiška trąša.

S. Vyšniauskas paaiškina, jog tam skirtose vietose eglutės turi atsidurti nupuoštos ir be papildomos atributikos – be žaisliukų likučių, taip pat išimtos iš plastikinių vazonų ar kitų stovų. „Jeigu šiemet buvo puošta eglutė, pasodinta vazone, ją galima persodinti į artimiausią pamiškę greta jau augančių eglių arba pasodinti nuosavame kieme. Eglutes taip pat galima saugiai pristatyti ir į artimiausią žaliųjų atliekų ar didžiųjų atliekų surinkimo aikštelę”, – sakė „Ecoservice Klaipėda“ padalinio vadovas. Priminsime, kad didžiųjų atliekų surinkimo aikštelė įsikūrusi adresu Šyšos g. 1a, Rumšų k., Šilutės rajone.

Konteineriai Šilutėje stovės Geležinkelio g. 7A (prie sankryžos), Pelkės g. 3 (šalia atliekų surinkimo aikštelės), Parko g. 2 (automobilių stovėjimo aikštelė), Jaunimo al. 2 (šalia atliekų surinkimo aikštelės). 

„Ecoservise” darbuotojai pastebi, kad žmonės sąmoningi ir vis daugiau gyventojų pristato eglutes į tam skirtas vietas. Tačiau, anot S. Vyšniausko, vis dar pasitaiko atvejų, kai eglutės paliekamos prie bendro naudojimo konteinerių arba sumetamos į juos.
„Reikėtų turėti omenyje, kad taip konteineriai yra užteršiami ir greitai perpildomi, o galiausiai atliekos pradedamos kaupti šalia. Tai išties darko vaizdą kiemuose ir trukdo ne tik judėti gyventojų automobiliams, bet ir vežėjams ištuštinti konteinerius, prie jų privažiuoti. Be to, buitinės, pakuočių ir žaliosios atliekos turi būti renkamos ir tvarkomos atskirai, tad ne į tą konteinerį išmestos atliekos apsunkina jų tvarkymo procesą”, – sakė pašnekovas. Jis pridūrė, kad Šilutėje „Ecoservice Klaipėda“ teikia buitinių, pakuočių atliekų, didelių gabaritų atliekų išvežimo paslaugas, tuo tarpu žaliosiomis atliekomis, tad ir prie konteinerių paliktomis eglutėmis, rūpinasi savivaldybė.
Viktorija SKUTULIENĖ, „Pamarys”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Geliniai priauginimai privers jus visam laikui atsisakyti akrilo

Tik nedaugelis dalykų man teikia didesnį pasitenkinimą ir atpalaiduoja labiau nei kelionė į nagų saloną, kad galėčiau pasidaryti naujus akrilinius nagus. Tai smulkmenos, kurių laukiu su nekantrumu, ir kurios daro jį tokį mielą. Nuo nagų lako spalvos pasirinkimo iki nagų apdirbimo įrankių išlyginančio nagų nelygumus, burzgimo garso ir, žinoma, išėjimo su šviežiai dengtais nagais, kuriais galėsiu baksnoti, baksnoti, baksnoti į kiekvieną paviršių, pro kurį praeisiu. Paskui ateina ne tokia džiuginanti dalis, pavyzdžiui, nagas lūžta per pusę arba visiškai nulūžta; skausmingas

Rytoj į pamokas sugrįžta Usėnų mokyklos mokiniai

Dėl COVID-19 užkrato plitimo kurį laiką buvo uždaryta Usėnų pagrindinė mokykla. Šilutės rajono savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Dainora Butvydienė informavo, kad ši mokykla atnaujina darbą, mokiniai rytoj sugrįžta į klases. „Blogai, nes daugelyje mokyklų izoliavosi ir mokinių, ir darbuotojų. Praėjusią savaitę rajono švietimo įstaigose nustatyti 53 nauji susirgimo atvejai. Nerimą kelia Šilutės Žibų pradinė mokykla, kur izoliavosi šeši klasių komplektai“, – situaciją švietimo įstaigose apibūdino vedėja. Yra ir gera žinia. Šiais mokslo metais į mokyklas atėjo 15 mokinių

Šilutės kultūros ir pramogų centras kviečia

Šią savaitę Šilutės kultūros ir pramogų centras kviečia į renginius: rugsėjo 23 d. (ketvirtadienį), 18 val. Šilutės Vydūno gimnazijoje prasidės reguliarūs kino seansai „KINO DEBESYS“, į kuriuos šilutiškius kviesime kiekvieną ketvirtadienį. Šią savaitę kviečiame žiūrėti daug gerų įvertinimų sulaukusį, pirmąjį vaidybinį režisieriaus Jurgio Matulevičiaus filmą „IZAOKAS“. Daugiau inf. https://www.facebook.com/KINOdebesysSilute rugsėjo 25 d. (šeštadienį), 16 val. Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčioje vyks baigiamasis klasikinės muzikos festivalio „MUZIKINĖ VERDENĖ” koncertas. Programoje: KAUNO VALSTYBINIS CHORAS kartu su soliste, LNOBT operos viltimi pripažinta AISTE PILIBAVIČIŪTE.

Ar tvarkys Švėkšnos sinagogą?

Šilutės rajono savivaldybės tarybos nariai renkasi į komitetų posėdžius. Po mėnesio atostogų rengiamasi rugsėjo gale vyksiančiam Tarybos posėdžiui. Vienas iš svarstomų sprendimo projektų yra dėl pritarimo projektui „Švėkšnos sinagogos sutvarkymas ir pritaikymas turizmui“. Pritarimas reikštų įsipareigojimą  prisidėti prie projekto finansavimo iš Savivaldybės biudžeto ne mažiau kaip 15 proc. visų tinkamų finansuoti išlaidų bei užtikrinti netinkamų finansuoti, tačiau šiam projektui įgyvendinti būtinų išlaidų padengimą ir tinkamų finansuoti išlaidų dalį, kurių nepadengia projektui skiriama parama. Pagal projektą numatyti Švėkšnos sinagogos kapitalinio remonto darbai bei

Taip pat skaitykite