Kur dėti kalėdinę eglutę pasibaigus šventėms?

Šilutės rajono savivaldybė kaip ir kasmet kviečia gyventojus atsisveikinti su nupuoštomis eglutėmis tvarkingai  tam skirtose vietose ir nemesti jų prie mišrių komunalinių atliekų konteinerių, nepalikti kiemuose.

Nuo sausio 8 iki 11 dienos Šilutėje bus pastatyti didelės talpos konteineriai, kuriuose bus galima palikti kalėdines eglutes bei jų šakas.

„Ecoservice Klaipėda“ padalinio vadovas Saulius Vyšniauskas „Pamarį” informavo, kad surinktos eglutės bus pristatytos į biodegraduojančių atliekų surinkimo aikštelę, kur jos bus kompostuojamos kartu su kitomis žaliosiomis atliekomis ir vėliau virs kompostu – vertinga ekologiška trąša.

S. Vyšniauskas paaiškina, jog tam skirtose vietose eglutės turi atsidurti nupuoštos ir be papildomos atributikos – be žaisliukų likučių, taip pat išimtos iš plastikinių vazonų ar kitų stovų. „Jeigu šiemet buvo puošta eglutė, pasodinta vazone, ją galima persodinti į artimiausią pamiškę greta jau augančių eglių arba pasodinti nuosavame kieme. Eglutes taip pat galima saugiai pristatyti ir į artimiausią žaliųjų atliekų ar didžiųjų atliekų surinkimo aikštelę”, – sakė „Ecoservice Klaipėda“ padalinio vadovas. Priminsime, kad didžiųjų atliekų surinkimo aikštelė įsikūrusi adresu Šyšos g. 1a, Rumšų k., Šilutės rajone.

Konteineriai Šilutėje stovės Geležinkelio g. 7A (prie sankryžos), Pelkės g. 3 (šalia atliekų surinkimo aikštelės), Parko g. 2 (automobilių stovėjimo aikštelė), Jaunimo al. 2 (šalia atliekų surinkimo aikštelės). 

„Ecoservise” darbuotojai pastebi, kad žmonės sąmoningi ir vis daugiau gyventojų pristato eglutes į tam skirtas vietas. Tačiau, anot S. Vyšniausko, vis dar pasitaiko atvejų, kai eglutės paliekamos prie bendro naudojimo konteinerių arba sumetamos į juos.
„Reikėtų turėti omenyje, kad taip konteineriai yra užteršiami ir greitai perpildomi, o galiausiai atliekos pradedamos kaupti šalia. Tai išties darko vaizdą kiemuose ir trukdo ne tik judėti gyventojų automobiliams, bet ir vežėjams ištuštinti konteinerius, prie jų privažiuoti. Be to, buitinės, pakuočių ir žaliosios atliekos turi būti renkamos ir tvarkomos atskirai, tad ne į tą konteinerį išmestos atliekos apsunkina jų tvarkymo procesą”, – sakė pašnekovas. Jis pridūrė, kad Šilutėje „Ecoservice Klaipėda“ teikia buitinių, pakuočių atliekų, didelių gabaritų atliekų išvežimo paslaugas, tuo tarpu žaliosiomis atliekomis, tad ir prie konteinerių paliktomis eglutėmis, rūpinasi savivaldybė.
Viktorija SKUTULIENĖ, „Pamarys”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Maisto produktų tausojimo gudrybės: nuo šaldytuvo lentynėlių paslapčių iki šaldytų avokadų ir acte mirkytų uogų

Tausoti, saugoti ir veltui nešvaistyti maisto. Tokios tvarumo idėjos šiuo metu yra ne tik labai populiarios: jos taip pat leidžia gyventi taupiau, sąmoningiau ir kuo ilgiau mėgautis maisto produktų šviežumu. Visgi neretai tenka susidurti su galvosūkiu, kaip to pasiekti savo virtuvėje. Gudrybės šaldytuve Didelę dalį pasaulio užkariavusi sąmoningo maisto vartojimo filosofija sėkmingai kelią skinasi ir į lietuvių virtuves. Todėl šį, vis dažnesnį šalies gyventojų pasirinkimą sveikinanti „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė tikina – švaistyti mažiau reiškia gyventi

Įspūdžiai po savanorystės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje

Kiekvienas žmogus savanorystės reikšmę suvokia savaip. Standartinis apibrėžimas skamba taip: įvairaus amžiaus žmonių, kurie laisva valia skiria savo laiką, žinias, patirtį ir energiją visuomenės naudai, atliekama veikla, už kurią nėra gaunama piniginio atlygio.   O kas mums yra savanorystė? Iš pradžių ši veikla mums reiškė papildomą 0,25 balą, kuris būtų priskaičiuojamas stojant į universitetą. Tačiau laikui bėgant supratome, jog savanorystė yra kur kas daugiau. Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje praleistos valandos virto ne tik malonumo, džiaugsmo, bet ir pažinimo šaltiniu.

Nagų grybelis ir pedikiūras – suderinama?

Deja, bet dauguma žmonių mano, kad nagų grybelio infekcija nėra didelė problema, kurią reikėtų iš karto spręsti. Tiesa, pradžioje problema yra maža, tačiau palaipsniui ji gali itin smarkiai progresuoti: vietoj vieno užkrėsto nago, turėsite – penkis. Manoma, kad pedikiūras esant nagų grybeliui viską išspręs, tačiau taip manyti nereikėtų.  Ko vertėtų vengti? Dažnai atsiradusias bėdas stengiamės užmaskuoti, o ne išspręsti. Ne išimtis ir nagų grybelinė infekcija. Atsiradus šiai problemai pirmiausiai stengiamės ją nuslėpti, o vėliau pastebėję, kad nieko iš to gero

Aromaterapiniai difuzoriai. Kaip išsirinkti?

Drąsiai galima sakyti, kad aromaterapiniai difuzoriai yra vienas geriausių pirkinių, kokį tik galite padovanoti savo namams. Jei jūsų namuose nuolat veiks toks prietaisas, tokiu atveju, jūs ne tik galėsite mėgautis mėgstamu aromatu, bet ir jausti teigiamą jų poveikį savo sveikatai. Tiesa, aromaterapinių difuzorių asortimentas šiandien labai didelis, todėl nieko keista, kad daugelis norinčių turėtų tokį gaminį savo namuose, nežino, kaip išsirinkti. Išsirinkti bus kur kas lengviau, jei atkreipsite dėmesį į tam tikras detales Tik skleidžia aromatą? Visus aromaterapinius difuzorius galima

Taip pat skaitykite