Kur dėti kalėdinę eglutę pasibaigus šventėms?

Šilutės rajono savivaldybė kaip ir kasmet kviečia gyventojus atsisveikinti su nupuoštomis eglutėmis tvarkingai  tam skirtose vietose ir nemesti jų prie mišrių komunalinių atliekų konteinerių, nepalikti kiemuose.

Nuo sausio 8 iki 11 dienos Šilutėje bus pastatyti didelės talpos konteineriai, kuriuose bus galima palikti kalėdines eglutes bei jų šakas.

„Ecoservice Klaipėda“ padalinio vadovas Saulius Vyšniauskas „Pamarį” informavo, kad surinktos eglutės bus pristatytos į biodegraduojančių atliekų surinkimo aikštelę, kur jos bus kompostuojamos kartu su kitomis žaliosiomis atliekomis ir vėliau virs kompostu – vertinga ekologiška trąša.

S. Vyšniauskas paaiškina, jog tam skirtose vietose eglutės turi atsidurti nupuoštos ir be papildomos atributikos – be žaisliukų likučių, taip pat išimtos iš plastikinių vazonų ar kitų stovų. „Jeigu šiemet buvo puošta eglutė, pasodinta vazone, ją galima persodinti į artimiausią pamiškę greta jau augančių eglių arba pasodinti nuosavame kieme. Eglutes taip pat galima saugiai pristatyti ir į artimiausią žaliųjų atliekų ar didžiųjų atliekų surinkimo aikštelę”, – sakė „Ecoservice Klaipėda“ padalinio vadovas. Priminsime, kad didžiųjų atliekų surinkimo aikštelė įsikūrusi adresu Šyšos g. 1a, Rumšų k., Šilutės rajone.

Konteineriai Šilutėje stovės Geležinkelio g. 7A (prie sankryžos), Pelkės g. 3 (šalia atliekų surinkimo aikštelės), Parko g. 2 (automobilių stovėjimo aikštelė), Jaunimo al. 2 (šalia atliekų surinkimo aikštelės). 

„Ecoservise” darbuotojai pastebi, kad žmonės sąmoningi ir vis daugiau gyventojų pristato eglutes į tam skirtas vietas. Tačiau, anot S. Vyšniausko, vis dar pasitaiko atvejų, kai eglutės paliekamos prie bendro naudojimo konteinerių arba sumetamos į juos.
„Reikėtų turėti omenyje, kad taip konteineriai yra užteršiami ir greitai perpildomi, o galiausiai atliekos pradedamos kaupti šalia. Tai išties darko vaizdą kiemuose ir trukdo ne tik judėti gyventojų automobiliams, bet ir vežėjams ištuštinti konteinerius, prie jų privažiuoti. Be to, buitinės, pakuočių ir žaliosios atliekos turi būti renkamos ir tvarkomos atskirai, tad ne į tą konteinerį išmestos atliekos apsunkina jų tvarkymo procesą”, – sakė pašnekovas. Jis pridūrė, kad Šilutėje „Ecoservice Klaipėda“ teikia buitinių, pakuočių atliekų, didelių gabaritų atliekų išvežimo paslaugas, tuo tarpu žaliosiomis atliekomis, tad ir prie konteinerių paliktomis eglutėmis, rūpinasi savivaldybė.
Viktorija SKUTULIENĖ, „Pamarys”

Hits: 93

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Renginių, skirtų emocinei sveikatai, ciklas

MO muziejus drauge su kitų kultūros įstaigų atstovais ne kartą akcentavo meno ir kultūros svarbą. Muziejų ir galerijų lankymas gerina žmonių emocinę sveikatą, mažina stresą bei suteikia laimės. Tą patvirtina Pasaulio sveikatos organizacijos atlikti tyrimai. „Apie muziejų ir vizualiųjų menų teigiamą poveikį visuomenei ne kartą kalbėjome, kai muziejus buvo uždarytas karantino metu. Įsitikinome, kad nepaisant mokslinių įrodymų, galbūt tuo nėra pasitikima, nesistengiama sistemiškiau išnaudoti. Todėl norime tęsti šią temą ir analizuoti, kaip geriau išnaudoti muziejus – vietas, kuriose auga gerovės

Baudos už žolės deginimą

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, daugiausia  gaisrų atvirosiose teritorijose kyla balandžio mėnesį. Praėjusių metų  balandį  ugniagesiams juos teko gesinti 815 kartų. Šiais metais žolė Lietuvoje jau liepsnojo  360  kartų. Daugiausia tokių gaisrų šiemet kilo Vilniaus (179), Kauno (43) ir Šiaulių (26)  apskrityse.  Šiemet išdegė per 100 ha, praėjusiais metais per tą patį laiką ugnis nusiaubė 575 ha (kilo 918 gaisrų).    Dabar šalyje  vyksta akcija „Nedegink žolės“, jos metu gyventojams platinama informacija apie daromą žalą deginant sausą žolę ir už

Atvelykiui – apie žibučių miškelį Pagryniuose

Pagryniuose, Šilutės priemiestyje,  reto grožio vieta: 7 arų ploto privatus miškelis išvien mėlynuoja žibuoklių žiedais. Kiek jų čia žydi, sunku ir suskaičiuoti. Vešlūs krūmeliai kelia po dešimtis žiedų. Šį pavasarį mėlynasis miškelis ypač gražus. Dabar – pats žibučių žydėjimas. O padėkos už šį sukurtą grožį nusipelno Žaliosios gatvės sodybos šeimininkai – garsūs Pamario krašto bitininkai Onutė ir Pranas Petrošiai. Sukurti tokį žibuoklyną – ne vienerių metų darbas. Onutė Petrošienė pasakojo, kad pirmosios žibutės čia buvo pasodintos gal prieš 10 metų.

Dovana F. Bajoraičio viešajai bibliotekai – stalo žaidimas „Kelionė koklių motyvais“

Rudenį trys klaipėdiečiai – meno projektų koordinatorė Žana Jegorova, Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto mokslo darbuotoja dr. Raimonda Nabažaitė, ir tapytojas Rodionas Petrovas (Rodion Petroff) sukūrė pažintinį stalo žaidimą „Kelionė koklių motyvais“, kuris yra glaudžiai susijęs su Klaipėdoskrašto  istorija. Jame vaizduojami kokliai priklauso Mažosios Lietuvos istorijos muziejui. Šis žaidimas kviečia prisiliesti prie krosnių istorijos (tai artima ir Šilutės kraštui). Žaidėjai žaisdami artimiau prisilies prie archeologijos ir jos ypatumų, daugiau sužinos apie Europos istoriją, mieste vyravusią prekybą, garsių menininkų kūrybą,

Taip pat skaitykite