Kur dažniausiai klystama pildant metinę pajamų deklaraciją?

Buhalterinė apskaita – vienas svarbiausių procesų bet kurios įmonės veikloje, nepriklausomai nuo to, kokiai veiklos sričiai ši atstovautų ar kokio dydžio bebūtų. Norint išvardinti darbus, kuriuos įmonės buhalteris atlieka per dieną, mėnesį ar kalendorinius metus (apskaitos darbų atlikimo būtinybė susijusi ir su konkrečiais laiko terminais), neužtektų net ir abiejų rankų pirštų. Vienos užduotys pareikalauja daugiau laiko, kitos, buhalterio įgudimo dėka, atliekamos akimirksniu, tačiau bet kuris apskaitos darbas reikalauja preciziškumo tikslumo: net vienintelis supainiotas skaičius gali atnešti sunkiai įveikiamos painiavos.

Specializuota buhalterinių paslaugų įmonė UAB „Joola“, be kitų apskaitos darbų, atlieka ir mokesčių skaičiavimą. Įmonės specialistai pasirūpins, jog viskas, ką esate skolingas vienai ar kitai institucijai, būtų sumokėta cento tikslumu. Tuo tarpu mes straipsnyje aptarsime pagrindines klaidas, susijusias su mokesčių skaičiavimu, daromas tais atvejais, kai apskaitos darbus tvarko kompetencijos bei kitų savybių stokojantys asmenys. Informacija naudinga ir fiziniams asmenims, pildantiems metines pajamų mokesčio deklaracijas.

Pildant deklaracijas dirbančiųjų pagal verslo liudiją ir individualios veiklos pažymą, įrašoma ne visa per mokestinius metus gauta pinigų suma. 

  • Sumą, sumokėta už mokslą, bando deklaruoti keli šeimos nariai. 
  • Didesnės nei tikėtasi mokėtinos PSD sumos „galai“ gali slypėti fakte, jog buvo nenurodyta PSD suma, jau sumokėta metų eigoje. 
  • Pildant pajamų deklaraciją, jei tais metais buvo parduotas nekilnojamasis turtas, reikalaujama gauti ir sumą, gautą už šį. Bandymai nurodyti mažesnius skaičius nei buvo iš tikrųjų – netoleruotina praktika. 
  • Pajamo gautos už nekilnojamojo turto nuomos santykius taip pat turi atsispindėti pajamų mokesčio deklaracijoje. Svarbu paminėti, jog mokestį už pastarąsias privalu sumokėti pajamas gavusiajam. 
  • Privalomos deklaruoti ir pajamos, per mokestinius metus gautos užsienyje. 

VMI gerokai supaprastinus pajamų deklaracijos formą, dauguma duomenų į informacinę sistemą yra perkeliami automatiškai, tereikia patvirtinti šių tikslumą. Tai sumažina klaidų tikimybę, tačiau neatleidžia nuo būtinybės į pajamų deklaravimo procesą žiūrėti itin atsakingai. Įmonių atvejų mokesčių skaičiavimas turi dar didesnių „kabliukų“ ir nuolat atsirandančių pakeitimų, į kuriuos buhalteris ar kitas apskaitą tvarkantis asmuo privalo operatyviai reaguoti. 

pr2021/122

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Po vandeniu atsidūrusio Vilkyčių automobilių sporto komplekso šeimininkai skaičiuoja nuostolius

Šilutės rajone esantis Vilkyčių automobilių sporto kompleksas – vienintelė Lietuvoje trasa, kurioje jau daugelį metų vyksta Europos automobilių autokroso čempionato etapas. Šios varžybos suplanuotos ir šiemet. Jos vyks birželio 8-9 d. Tačiau organizatorių planus ramiai ruoštis varžyboms sujaukė gamta – dalis Vilkyčių automobilių sporto komplekso nukentėjo nuo potvynio. Kebeliuose, ant Veiviržo upės kranto 1987-ais metais Kazimiero Gudžiūno įkurtas automobilių sporto kompleksas kasmet sutraukia tūkstančius automobilių sporto gerbėjų. Čia per metus organizuojamos mažiausiai trejos tarptautinės automobilių kroso ir ralio kroso varžybos.

Bavarijos princas Luitpoldas papasakojo apie giminystės ryšius su Lietuva

Nedaugelis žino, kad Lietuvą ir Vokietijos Bavarijos žemę nuo seno sieja ypatingi santykiai. Istoriniai šaltiniai byloja apie garsiosios Vitelsbachų dinastijos giminystės ryšius su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK) valdovų dinastijomis, Aukštutinės Bavarijos Ingolštato universitete studijavo ne vienas Lietuvos didikas, o ant ilgiausios pasaulyje Burghauzeno pilies vartų iki šiol puikuojasi herbas su Vyčio simboliu.   Glaudų Lietuvos ir didžiausios pagal plotą Vokietijos žemės ryšį patvirtina ir Jo Karališkoji Didenybė Bavarijos princas Luitpoldas. Praėjusiais metais jis lankėsi Lietuvoje, kur aptarė verslo klausimus ir

Katyčiuose rasta granata, Šilutėje – gaisras virtuvėje

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Vasario 22 d. vakare Skvero g., Katyčiuose, rasta rankinė granata. Įvestas planas „Skydas“. Atvykę išminuotojai rastą rankinę granatą išsivežė. Vasario 21 d. per pietus ugniagesiai gelbėtojai gavo pranešimą apie gaisrą daugiabučiame name H. Zudermano gatvėje, Šilutėje. Pranešta, kad bute gaminant maistą užsidegė aliejus. Gaisro metu apdegė virtuvės baldai ir buitinė technika. Aprūko 30 m² lubų ir sienų. Nuo sausio 24 iki vasario 3 d. vyras, gim. 1986

To nebuvo dešimt metų! Dėl potvynio atidarytos Kauno hidroelektrinės pralaidos

Kauno HES

Kauno hidroelektrinėje (Kauno HE), kurią valdo „Ignitis gamyba“, pirmą kartą per daugiau nei 10 metų dėl potvynio buvo atidarytos pralaidos, kad iš Kauno HE tvenkinio būtų išleidžiamas perteklinis vanduo. Hidroelektrinės pralaidų atidarymas nors retas, bet įprastas procesas. Dažniausiai jis vykdomas tuomet, kai vandens debitas yra didesnis už debitą, kurį galima praleisti per hidroagregatus elektros energijos gamybos proceso metu.  Pralaida keletui dienų buvo atidaryta praėjusią savaitę. Paskutinį kartą dėl potvynio Kauno hidroelektrinės pralaida buvo pakelta 2013 m. Pasak „Ignitis gamybos“ gamybos

Taip pat skaitykite