Kur dažniausiai klystama pildant metinę pajamų deklaraciją?

Buhalterinė apskaita – vienas svarbiausių procesų bet kurios įmonės veikloje, nepriklausomai nuo to, kokiai veiklos sričiai ši atstovautų ar kokio dydžio bebūtų. Norint išvardinti darbus, kuriuos įmonės buhalteris atlieka per dieną, mėnesį ar kalendorinius metus (apskaitos darbų atlikimo būtinybė susijusi ir su konkrečiais laiko terminais), neužtektų net ir abiejų rankų pirštų. Vienos užduotys pareikalauja daugiau laiko, kitos, buhalterio įgudimo dėka, atliekamos akimirksniu, tačiau bet kuris apskaitos darbas reikalauja preciziškumo tikslumo: net vienintelis supainiotas skaičius gali atnešti sunkiai įveikiamos painiavos.

Specializuota buhalterinių paslaugų įmonė UAB „Joola“, be kitų apskaitos darbų, atlieka ir mokesčių skaičiavimą. Įmonės specialistai pasirūpins, jog viskas, ką esate skolingas vienai ar kitai institucijai, būtų sumokėta cento tikslumu. Tuo tarpu mes straipsnyje aptarsime pagrindines klaidas, susijusias su mokesčių skaičiavimu, daromas tais atvejais, kai apskaitos darbus tvarko kompetencijos bei kitų savybių stokojantys asmenys. Informacija naudinga ir fiziniams asmenims, pildantiems metines pajamų mokesčio deklaracijas.

Pildant deklaracijas dirbančiųjų pagal verslo liudiją ir individualios veiklos pažymą, įrašoma ne visa per mokestinius metus gauta pinigų suma. 

  • Sumą, sumokėta už mokslą, bando deklaruoti keli šeimos nariai. 
  • Didesnės nei tikėtasi mokėtinos PSD sumos „galai“ gali slypėti fakte, jog buvo nenurodyta PSD suma, jau sumokėta metų eigoje. 
  • Pildant pajamų deklaraciją, jei tais metais buvo parduotas nekilnojamasis turtas, reikalaujama gauti ir sumą, gautą už šį. Bandymai nurodyti mažesnius skaičius nei buvo iš tikrųjų – netoleruotina praktika. 
  • Pajamo gautos už nekilnojamojo turto nuomos santykius taip pat turi atsispindėti pajamų mokesčio deklaracijoje. Svarbu paminėti, jog mokestį už pastarąsias privalu sumokėti pajamas gavusiajam. 
  • Privalomos deklaruoti ir pajamos, per mokestinius metus gautos užsienyje. 

VMI gerokai supaprastinus pajamų deklaracijos formą, dauguma duomenų į informacinę sistemą yra perkeliami automatiškai, tereikia patvirtinti šių tikslumą. Tai sumažina klaidų tikimybę, tačiau neatleidžia nuo būtinybės į pajamų deklaravimo procesą žiūrėti itin atsakingai. Įmonių atvejų mokesčių skaičiavimas turi dar didesnių „kabliukų“ ir nuolat atsirandančių pakeitimų, į kuriuos buhalteris ar kitas apskaitą tvarkantis asmuo privalo operatyviai reaguoti. 

pr2021/122

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ar verta rinktis aliuminio langus?

Rinkdamiesi naujus langus susiduriame su gausybe variantų. Vienas iš populiariausių – aliuminio langai. Ar tai tikrai geras pasirinkimas? Norėdami tai išsiaiškinti, prieš priimdami teisingą sprendimą, turite įvertinti šių langų privalumus ir trūkumus. Aliuminio profilio langai pasižymi puikiomis savybėmis, tokiomis kaip ilgaamžiškumas Jei pasirinksite kokybiškus langus ir juos montuos patyrę meistrai, kokybė jus džiugins ilgai. Tokie langai nekeičia savo išvaizdos ir eksploatacinių savybių daugelį metų. Taip pat verta paminėti, kad juos labai lengva prižiūrėti, lengva valyti. Taip yra dėl specialios dangos,

Plaukimas baidarėmis su vaikais: saugios kelionės patarimai

Ramus plaukimas baidarėmis su šeima – tai patogus laisvalaikis gamtoje ir neišdildomas įspūdis. Pamirškite kasdienius rūpesčius, susikraukite lagaminus ir leiskitės į kelionę baidarėmis! Tiesa, jei nuspręsite plaukti su vaikais, jums gali kilti daug klausimų. Vienas iš dažniausiai užduodamų klausimų: ar tikrai saugu vaikus pasiimti plaukti baidarėmis? Keliautojų dažnai klausiama, kokiu maršrutu pasirinkti ir kokių papildomų saugumo priemonių reikėtų imtis? Pateikiame trumpą atmintinę, kaip plaukimą baidarėmis su vaikais paversti malonia, saugia ir įsimintina jūsų šeimos pramoga. Plaukdami laikykitės svarbių saugos taisyklių

Prognozuojami karščiai, lietus su griaustiniu ir vėju, galima kruša

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad birželio 27 d., pirmadienis, po karšto ilgojo savaitgalio pokyčių dar neatneš – šalyje išsilaikys sausi, saulėti ir karšti orai.  5-10 m/s pietinis, rytinis vėjas gaivins menkai. Aukščiausia temperatūra pavėsyje šiandien sieks 28–33 laipsnius karščio, atokaitoje bus dar karščiau, todėl įdienojus geriau lauke nebūti. Įprasta, kad tvyrant tokiam karčiui medikai pataria vengti aktyvaus judėjimo ir su tuo susijusių darbų. Birželio 28 d., antradienį, orai ims keistis. Naktį lietaus dar nenumatoma. Bus ramu, tvanku ir labai šilta,

Birželio 29-ąją – Pasieniečių diena

Tai profesinė Lietuvos beveik pusketvirto tūkstančio Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) tarnautojų ir darbuotojų šventė. Šia proga vyks šventiniai renginiai ir Šilutėje. Programa Šilutėje: 11 val. Šv. mišios Šv. Kryžiaus katalikų bažnyčioje (Katalikų Bažnyčios g. 1); 12 val. VSAT vėliavų būrių maršas – paradas nuo bažnyčios Turgaus ir Lietuvininkų gatvėmis iki Šilutės senojo turgaus aikštės; 12.30 val. iškilmės aikštėje, pasieniečių rikiuotė, apdovanojimai; 13 val. Vidaus reikalų ministerijos reprezentacinio pučiamųjų orkestro koncertas; 13.30 val. parodomoji pasieniečių kinologų su šunimis programa; 14

Taip pat skaitykite