Kur dažniausiai klystama pildant metinę pajamų deklaraciją?

Buhalterinė apskaita – vienas svarbiausių procesų bet kurios įmonės veikloje, nepriklausomai nuo to, kokiai veiklos sričiai ši atstovautų ar kokio dydžio bebūtų. Norint išvardinti darbus, kuriuos įmonės buhalteris atlieka per dieną, mėnesį ar kalendorinius metus (apskaitos darbų atlikimo būtinybė susijusi ir su konkrečiais laiko terminais), neužtektų net ir abiejų rankų pirštų. Vienos užduotys pareikalauja daugiau laiko, kitos, buhalterio įgudimo dėka, atliekamos akimirksniu, tačiau bet kuris apskaitos darbas reikalauja preciziškumo tikslumo: net vienintelis supainiotas skaičius gali atnešti sunkiai įveikiamos painiavos.

Specializuota buhalterinių paslaugų įmonė UAB „Joola“, be kitų apskaitos darbų, atlieka ir mokesčių skaičiavimą. Įmonės specialistai pasirūpins, jog viskas, ką esate skolingas vienai ar kitai institucijai, būtų sumokėta cento tikslumu. Tuo tarpu mes straipsnyje aptarsime pagrindines klaidas, susijusias su mokesčių skaičiavimu, daromas tais atvejais, kai apskaitos darbus tvarko kompetencijos bei kitų savybių stokojantys asmenys. Informacija naudinga ir fiziniams asmenims, pildantiems metines pajamų mokesčio deklaracijas.

Pildant deklaracijas dirbančiųjų pagal verslo liudiją ir individualios veiklos pažymą, įrašoma ne visa per mokestinius metus gauta pinigų suma. 

  • Sumą, sumokėta už mokslą, bando deklaruoti keli šeimos nariai. 
  • Didesnės nei tikėtasi mokėtinos PSD sumos „galai“ gali slypėti fakte, jog buvo nenurodyta PSD suma, jau sumokėta metų eigoje. 
  • Pildant pajamų deklaraciją, jei tais metais buvo parduotas nekilnojamasis turtas, reikalaujama gauti ir sumą, gautą už šį. Bandymai nurodyti mažesnius skaičius nei buvo iš tikrųjų – netoleruotina praktika. 
  • Pajamo gautos už nekilnojamojo turto nuomos santykius taip pat turi atsispindėti pajamų mokesčio deklaracijoje. Svarbu paminėti, jog mokestį už pastarąsias privalu sumokėti pajamas gavusiajam. 
  • Privalomos deklaruoti ir pajamos, per mokestinius metus gautos užsienyje. 

VMI gerokai supaprastinus pajamų deklaracijos formą, dauguma duomenų į informacinę sistemą yra perkeliami automatiškai, tereikia patvirtinti šių tikslumą. Tai sumažina klaidų tikimybę, tačiau neatleidžia nuo būtinybės į pajamų deklaravimo procesą žiūrėti itin atsakingai. Įmonių atvejų mokesčių skaičiavimas turi dar didesnių „kabliukų“ ir nuolat atsirandančių pakeitimų, į kuriuos buhalteris ar kitas apskaitą tvarkantis asmuo privalo operatyviai reaguoti. 

pr2021/122

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kepyklose – kūčiukų kepimo įkarštis. Krosnys bus užgesintos tik Kūčių vakarą

kūčiukų

30 sunkvežimių kūčiukų – tiek jų po Lietuvą pasklis vien iš kepyklos Panevėžyje, kur pastarosiomis savaitėmis krosnys negęsta net ir naktį. Išlaikyti lietuvišką kūčiukų kepimo tradiciją – itin atsakinga užduotis. Aukščiausios rūšies miltai ir aguonos, dėmesingai maišoma ir kildinama tešla, tiksliai formuojami mažieji „duonos kepaliukai“ ir jų kelionė į milžinišką krosnį. Kiekvienas kepėjų žingsnis yra gerai pamatuotas ir apskaičiuotas. „Per gana trumpą laikotarpį turime iškepti tiek kūčiukų, kad jų užtektų trims milijonams“, – sako kepyklą Panevėžyje valdančios bendrovės „AR Maistas“

Lumpėnų bibliotekai – 70. Istoriją kuriame kartu…

„2021 m. lapkričio 25 d. Pagėgių savivaldybės administracijos Lumpėnų seniūnijos laisvalaikio salėje atgimsta praeitis ir vėl ataidi iš glūdumos buvę metai“, – šiais žodžiais prasidėjo Pagėgių savivaldybės Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos 7 klasės mokinio Elijaus Andriukaičio skaityta Lumpėnų bibliotekos istorijos apžvalga, prikėlusi 7-is dešimtmečius menančią bibliotekos praeitį. Istorijos vingiais Renginio metu pakeliauta istorijos vingiais – prisimintos čia dirbusios bibliotekininkės, pastatų, glaudusių Lumpėnų biblioteką, istorija, apžvelgta vykdyta veikla. Išsamios apžvalgos baigiamąjį žodį tarė šventinį jubiliejinį renginį vedusi Pagėgių sav. Vydūno viešosios

Kaip bendrauti su sudėtingais lankytojais?

Kasdien kultūros sferos specialistai neišvengiamai susiduria su sudėtingais lankytojais. Ar išties lankytojas visada būna teisus? Lapkričio 25 dieną įvykusių mokymų „Sudėtingi lankytojai: bendravimas ir aptarnavimas“ metu Šilutės rajono kultūros darbuotojai bei Palangos miesto, Kretingos, Klaipėdos rajonų bibliotekininkai sužinojo, kaip išlikti ramiu bendraujant ir nepatekti į konfliktinę situaciją. Mokymų lektorius, Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kūrybinių industrijų fakulteto dėstytojas, verslo vadybos bei socialinės psichologijos profesionalas Juris Belte pateikė konfliktinių situacijų pavyzdžių ir apžvelgė bendravimo su lankytojais kultūros psichologinius aspektus. Dalyviai sužinojo apie

Sulaukėme žiemos: savaitgalį bus šalčio

Penktadienio rytą Šilutėje prireikė atidumo ir atsargumo: po vėjuoto ketvirtadienio, ypač jo vakaro, kai ir snyguriavo, iškritęs šlapias sniegas per naktį sušalo, tapo slidu. Sinoptikai praneša, kad savaitgalį taip pat sulauksime šalčio.  Penktadienio naktį slinkęs ciklonas didelę šalies dalį prausė lietumi, ūžavo smarkus vėjas, Šilutės krašte krito šlapias sniegas. Po tokio atlydžio ėmus plūsti šaltesniam orui pradėjo formuotis plikledis. Dieną irgi plūs vis šaltesnis oras, tad plikledis išsilaikys, prie ledo prišalęs sniegas vers elgtis atsargiau ir vairuotojus, ir pėsčiuosius. Temperatūra

Taip pat skaitykite