Kuo skiriasi plaukų dažymas ir plaukų tonavimas?

Grožio salonuose dažnai galima išgirsti terminus: plaukų dažymas ir plaukų tonavimas. Ar žinote, kuo jie skiriasi? Abu šie metodai leidžia pakeisti plaukų spalvą, tačiau pagrindinis skirtumas slypi naudojamose priemonėse. Kviečiame skaityti toliau ir sužinoti, kuo skiriasi plaukų dažymas ir plaukų tonavimas.

Plaukų dažymas

Plaukų dažymas – tai ilgalaikis sprendimas norint pakeisti plaukų spalvą. Plaukų dažymą turėtumėte rinktis tuomet, kai norite kardinalių pokyčių (iš brunetės į blondinę ir pan.) arba nudažyti plaukus skirtinga technika (Ombre, Balayage, AirTouch). Plaukų dažai garantuoja ilgalaikį ir ryškų rezultatą, todėl tai yra būdas, kuris padeda efektyviai pakeisti plaukų spalvą. Lyginant su tonuojančiomis priemonėmis, plaukų dažų sudėtis daug stipresnė, o formulė ryškesnė. Juose daugiau vandenilio peroksido.

Dažyti plaukai reikalauja priežiūros. Kad spalva ilgiau išliktų, naudokite specialius šampūnus ir kondicionierius dažytiems plaukams. Taip pat nepamirškite jų drėkinti, kadangi dažyti plaukai linkę sausėti.

Plaukų tonavimas

Kiek mažiau žinomas terminas – plaukų tonavimas. Jis atliekamas su tonuojančiomis priemonėmis, kurios savo formule skiriasi nuo plaukų dažų. Plaukus tonuojanti priemonė yra skysta, naudojama dažytiems arba šviesiems plaukams, siekiant sureguliuoti spalvą ir neutralizuoti žalvarinius ir geltonus/oranžinius atspalvius. Ji taip pat gali būti naudojama ir norint suteikti plaukams kokį nors atspalvį, pavyzdžiui, rožinį, arba suvienodinti plaukų spalvą (panaikinti kontrastą).

Tonavimas yra labai svarbi dažymo dalis. Dažnai plaukų stilistai naudoja tonuojančias priemones galutiniam rezultatui pasiekti, net jei jūs to nežinote – šios priemonės atrodo kaip plaukų kondicionieriai arba kaukės. Nors dažniausiai tonuojami šviesūs plaukai, galima šią priemonę naudoti ir brunetėms. Šiuo atveju tai suteiks plaukams sodrumo ir ryškumo.

Šios priemonės itin švelniai veikia plaukus, nes jose yra mažiau vandenilio peroksido. Deja, jomis nepasieksite tokių ryškių rezultatų kaip su plaukų dažais, o tonuoti plaukus teks kas 3-4 savaites. Rinkoje siūloma itin daug ir įvairių plaukus tonuojančių priemonių, skirtų naudoti namuose. Pagrindinis skirtumas nuo salono priemonių yra tai, kad jos nėra tokios efektyvios.

Nors tonuoti plaukai išblunka daug greičiau, blukimo greičiui įtakos turi ir jų priežiūra. Pavyzdžiui, retesnis plaukų plovimas gali padėti jiems ilgiau išlaikyti norimą atspalvį. Šviesių plaukų savininkėms taip pat patariama naudoti violetinius arba mėlynus šampūnus, kurie neleidžia atsirasti žalvariniams atspalviams.

Kuri priemonė geresnė?

Geresnėmis laikomos tonuojančios priemonės, nes jos turi mažiau vandenilio peroksido. Tačiau jos ne tokios efektyvios kaip plaukų dažai: greičiau nusiplauna, nepakeičia plaukų spalvos kardinaliai, jos skirtos tik atspalviui suteikti. Šios priemonės tinka norint paslėpti pirmus žilus plaukus arba norint nežymiai pakeisti plaukų atspalvį. Tai ypač pravartu rinktis niekada nedažytiems plaukams.

pr2023/105

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Vydūno viešojoje bibliotekoje atidaryta garsoteka. Kas tai?

Ilgai puoselėta bibliotekos kolektyvo mintis bibliotekoje įkurti kampelį, kur būtų galima ne tik skaityti, bet ir klausytis knygų, poezijos, kraštiečių kūrybos ar atsiminimų, jau materializuota. Rugsėjo 26-os popietę į Vydūno viešosios bibliotekos naujai įkurtos garsotekos atidarymą rinkosi bičiuliai ir svečiai. Planuojama, jog ši erdvė suteiks galimybę skaityti tiems, kurie to daryti negali dėl regėjimo ar kitų problemų, ar tiesiog norintiems atsipūsti nuo kasdienybės. Ši erdvė taipogi galės tapti patogia darbo vieta lankytojams: studentams, mokiniams ar dirbantiesiems. Garsoteka bus nuolat plečiama,

Fizinis aktyvumas, smegenų lavinimas ir miegas – svarbiausi būdai, padedantys gerinti atmintį

Atmintis – gyvybiškai svarbi žmogaus gyvenimui. Dauguma situacijų, kai ką nors pamirštame, eikvoja mūsų laiką ir kelia įtampą. Didėjant informacijos srautams, greitėjant gyvenimo ritmui, nemažai žmonių skundžiasi suprastėjusia atmintimi. Dėl to nukenčia gyvenimo kokybė. Specialistų teigimu, atmintį, kaip ir kūną, reikia nuolat lavinti. Geriausiai tai atliekame kokybiškai išsimiegodami, būdami fiziškai aktyvūs, subalansuotai maitindamiesi ir kontroliuodami stresą. Pasak Šeškinės poliklinikos medicinos psichologės Monikos Zarembaitės, atmintis žmogui yra labai svarbi. Be jos ne tik nieko neišmoktume, bet ir neprisimintume pernykščių vasaros atostogų

Tyrimas: ketvirtadalis į pensiją išėjusių lietuvių planuoja dirbti toliau

25 proc. arba lygiai ketvirtadalis lietuvių, pasiekę pensinį amžių, ketina ir toliau dirbti bent dalį darbo dienos, rodo Baltijos šalių gyventojų apklausos duomenys. Beveik pusė jų – 12 proc. – planuoja likti dirbti pilnu etatu. Psichologų teigimu, pasilikti darbe sulaukus pensijos gyventojus skatina kompleksinės priežastys, tarp kurių finansinis saugumas – nėra vienintelė. „Citadele“ banko užsakymu „Norstat“ atliktos reprezentatyvios gyventojų apklausos duomenys rodo, kad Lietuvoje, sulaukę pensinio amžiaus pilnu etatu planuoja dirbti 12 proc., o dalį etato – 13 proc. gyventojų.

Apmokės gydymo įstaigoms viršsutartines paslaugas

Siekiant gerinti sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą pacientams, numatoma gydymo įstaigoms apmokėti visas šiais metais virš sutarties suteiktas ambulatorines, dienos stacionaro bei dienos chirurgijos  ir slaugos paslaugas. Tam bus skirtos reikiamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšos. Tikimasi, jog šis sprendimas paskatins gydymo įstaigas priimti daugiau naujų pacientų, trumpės paslaugų laukimo eilės. Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys teigia, kad vykdomas pažadas, duotas gydymo įstaigoms, didesne apimtimi apmokėti už suteiktas sveikatos paslaugas, taip sprendžiant eilių problemą. „Po pandemijos sveikatos apsaugos sistema susidūrė su

Taip pat skaitykite