Kuo Seime užsiims Pamario krašto atstovai?

Lapkričio 14 d. priesaikos žodžiais darbą Seime pradėjo 141 išrinktasis. Kokių darbų ir kokiose srityse imasi Šilutės krašte tiesiogiai į Seimą išrinktas Alfredas Stasys Nausėda ir Švėkšnos, Gardamo, Vainuto krašte su gretimų savivaldybių gyventojais tiesiogiai Seimo nariu išrinktas Remigijus Žemaitaitis?

Alfredas Stasys Nausėda priklauso 58 narius turinčiai Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijai, yra Seimo Kaimo reikalų komiteto narys.

Alfredas Stasys Nausėda priklauso 58 narius turinčiai Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijai, yra Seimo Kaimo reikalų komiteto narys.

Seimo interneto svetainėje pateikta informacija, kad Alfredas Stasys Nausėda priklauso 58 narius turinčiai Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijai, yra Seimo Kaimo reikalų komiteto narys. Komitete – 10 vyrų ir nė vienos moters. Pirmininkas – „valstietis“ Andriejus Stančikas, pavaduotojas – konservatorius, buvęs žemės ūkio ministras, garsus ūkininkas Kazys Starkevičius. Seime sudaryta laikinoji grupė „Už šeimą“ – A. S. Nausėda yra ir šios grupės narys.
Kitas Pamario krašto atstovas Seime Remigijus Žemaitaitis yra partijos Tvarka ir teisingumas laikinasis vadovas. Jis yra šios partijos 8 narių frakcijos Seime seniūnas, priklauso Seimo seniūnų sueigai, yra Sveikatos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas.
Tiesiogiai į Seimą išrinkti politikai gauna apygardose savo veiklai skirtus biurus. Šilutėje, Lietuvininkų g. 8, pirmajame aukšte, bus Seimo nario A. S. Nausėdos biuras. Kelią į jį politikas gerai žino, mat daug metų vadovavo Savivaldybės Kaimo reikalų skyriui, kuris yra čia pat, laiptais užkopus į antrąjį aukštą. A. S. Nausėdos padėjėjo–sekretoriaus pareigas eis buvęs Juknaičių seniūnas Valentinas Dylertas, kuris darbuosis Šilutės rajone, o kitas padėjėjas dirbs A. S. Nausėdos kabinete Seime. Apie R. Žemaitaičio padėjėjus informacijos neskelbiama.
Šilutėje bus dažnai
Telefonu pakalbinome Seimo narį Alfredą Stasį Nausėdą. „Įspūdis – geras. Iš pradžių kai kurie kolegos į mus žvelgė iš aukšto, bet kai pamatė, kad avime ne guminius batus, nesame apšepę, gerbiame moteris, susiprato“, – pirmaisiais įspūdžiais iš Seimo rūmų mielai dalijosi A. S. Nausėda, priminęs, kad 40 politikų į Vilnių atvyko dirbti iš atokių vietovių, tad kol kas teko laikinai įsikurti trijų žvaigždučių viešbutyje, vėliau bus matyti, ką ir kur apgyvendins.
A. S. Nausėda penktadieniais planuoja sugrįžti į namus, Stubrių kaime, Katyčių seniūnijoje, o pirmadieniais, kai numatytas laikas Seimo nariams susitikti su rinkėjais, nuo 9 iki 12 val. priiminės interesantus biure Šilutėje, po pietų išvyks į Vilnių, kur triūs visą savaitę.
Ar nebus sunku taip važinėti kiekvieną savaitę? A. S. Nausėda atsakė, kad planuoja dirbti būtent taip, o jeigu rasis naujų reikalų, jeigu bus kitų objektyvių priežasčių, apie pasikeitimus informuos savo rinkėjus.
„Rinkėjų nevengsiu, daug bendrausiu, jau gavau užduočių, prašymų, jau tariausi su Savivaldybės Kaimo reikalų skyriaus kolektyvu, su žemėtvarkininkais, kurie pažadėjo konsultuoti gyventojus dėl žemės, žemės ūkio, melioracijos. Man pasisekė, kad esu Seimo Kaimo reikalų komiteto narys. Ši sritis man gerai žinoma, 40 metų sukausi žemės ūkyje, tad dirbsiu ir neteks išradinėti dviračio. Gal kitame komitete būtų sudėtingiau. Tad nesu nusivylęs, net džiaugiuosi patekęs būtent į šį komitetą, – pasakojo A. S. Nausėda, dar galutinai neapsisprendęs, kiek Šilutėje dirbs jo pagalbininkas V. Dylertas. – Svarstysime, reikia žinoti gyventojų poreikius, norus, tada ir nuspręsime“.
Frakcijos ir komitetai
Seimo nariai pasiskirstė į 6 frakcijas, yra ir viena Seimo narių grupė, kurią sudaro… tos grupės seniūnas Linas Balsys ir seniūno pavaduotoja Aušra Maldeikienė. Gausiausia Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija – net 58 Seimo nariai, 31 Seimo narys sudaro Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų frakciją, 19 narių – Socialdemokratų partijos frakcijoje. Liberalų sąjūdžio frakcijoje yra 14 narių, po 8 – Tvarkos ir teisingumo bei Lenkų rinkimų akcijos frakcijose.
Seimas sudarė 15 komitetų. 25 nariai sudaro Europos reikalų komitetą, po 12 narių – Biudžeto ir finansų bei Ekonomikos komitetuose. Dviejuose komitetuose dirba po 11 narių, šešiuose – po 10, dviejuose – po 9 ir dviejuose – po 7 narius. Naująjį Kultūros komitetą sudaro 7 Seimo nariai, jam vadovauja Ramūnas Karbauskis. Tik iš 7 narių sudarytas Žmogaus teisių komitetas.
Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininke išrinkta teologijos mokslų daktarė Agnė Širinskienė, o jos pavaduotoju tapo frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ vadovas teisininkas Remigijus Žemaitaitis.
Stasė SKUTULIENĖ

Frakcijai Tvarka ir teisingumas vadovaus mūsų kraštietis Remigijus Žemaitaitis.

Frakcijai Tvarka ir teisingumas vadovaus mūsų kraštietis Remigijus Žemaitaitis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kovo 5 d. – savivaldybių tarybų ir tiesioginiai merų rinkimai. Už ką balsuosime?

Praėjusią savaitę įvykusiame Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdyje Sigitas Majus pranešė, kad frakcijos „Nepriklausomi“ nelieka, nes jos nariai Genovaitė Kimbrienė, Edgaras Padimanskas pasitraukė. Frakcijai būtini bent trys Tarybos nariai. Politinės rokiruotės Jau esame informavę, kad šie trys vietos politikai atstovavo Valstiečių ir žaliųjų sąjungos Šilutės skyriui, kuris buvo panaikintas. Yra naujas skyrius, jo kandidatas į merus, kaip paskelbė Šilutėje lankęsis Seimo narys Aurelijus Veryga, bus Robertas Kuncaitis. Iširus „valstiečių“ skyriui, trys paminėti vietos politikai savivaldybės Taryboje, taip pat ir su

Atgimė Šilutės kultūros ir pramogų centras

Šiandien, 2022 m. spalio 5 d. 13 val. buvo iškilmingai perkirpta simbolinė atnaujinto ir rekonstruoto Šilutės kultūros ir pramogų centro pastato atidarymo juostelė. Šventinę teatralizuotą ceremoniją kūrė Šilutės kamerinio dramos teatro aktoriai ir šokių klubo „Žvaigždūnė“ šokėjos. Į iškilmes susirinko gausus būrys miestelėnų, Savivaldybės vadovai, dalyvavo LR Seimo narys Zigmantas Balčytis.  Statybų ir įrengimo darbus atlikusios UAB „Stamela“ vadovas Stanislovas Liepis simbolinį atnaujinto pastato raktą įteikė kultūros ir pramogų centro direktorei Jūratei Pancerovai. Pastatą pašventino Šilutės Šv. Kryžiaus bažnyčios klebonas

Šilutėje prasidėjo labai brangus šildymo sezonas (atnaujintas ir papildytas)

Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktorius Virgilijus Pozingis įsakymu paskelbė, kad spalio 3 d. pradedamas švietimo įstaigų šildymo sezonas. Pernai šildymo sezonas centralizuotai tiekiant šilumą rajone prasidėjo spalio 11 dieną ir truko iki šių metų gegužės 2 d. Kaip beskaičiuotumei, pusę metų teks šildytis. Šis šildymo sezonas bus neregėto brangumo. Savivaldybės UAB „Šilutės šilumos tinklai“ paskelbė, kad centralizuotai tiekiamos šilumos kilovatvalandė Šilutės gyventojams spalio mėnesį kainuos net 8,27 ct (su 9 proc. PVM – 9,01 ct). Prieš metus kainavo 4,83 ct

Prasideda gripo sezonas: svarbu pasiskiepyti

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad Lietuvoje šią savaitę prasideda 2022-2023 m. gripo sezonas, kuris tęsis iki kitų metų gegužės mėn. (20-osios metų savaitės).  Įprastai šiuo laikotarpiu NVSC specialistai atidžiai stebi sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI), hospitalizacijos rodiklius, vertina sergamumo dinamiką. Ir, atsižvelgdami į tai, siūlo savivaldybėms skelbti epidemiją, taikyti kitas užkrečiamųjų ligų valdymo priemones.   Iki šiol gripo sezono metu kiekvieną savaitę buvo skelbiami Lietuvos sergamumo gripu ir ŪVKTI rodikliai. Šiemet šie pranešimai, kuriuos

Taip pat skaitykite