Kuo Seime užsiims Pamario krašto atstovai?

Lapkričio 14 d. priesaikos žodžiais darbą Seime pradėjo 141 išrinktasis. Kokių darbų ir kokiose srityse imasi Šilutės krašte tiesiogiai į Seimą išrinktas Alfredas Stasys Nausėda ir Švėkšnos, Gardamo, Vainuto krašte su gretimų savivaldybių gyventojais tiesiogiai Seimo nariu išrinktas Remigijus Žemaitaitis?

Alfredas Stasys Nausėda priklauso 58 narius turinčiai Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijai, yra Seimo Kaimo reikalų komiteto narys.

Alfredas Stasys Nausėda priklauso 58 narius turinčiai Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijai, yra Seimo Kaimo reikalų komiteto narys.

Seimo interneto svetainėje pateikta informacija, kad Alfredas Stasys Nausėda priklauso 58 narius turinčiai Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijai, yra Seimo Kaimo reikalų komiteto narys. Komitete – 10 vyrų ir nė vienos moters. Pirmininkas – „valstietis“ Andriejus Stančikas, pavaduotojas – konservatorius, buvęs žemės ūkio ministras, garsus ūkininkas Kazys Starkevičius. Seime sudaryta laikinoji grupė „Už šeimą“ – A. S. Nausėda yra ir šios grupės narys.
Kitas Pamario krašto atstovas Seime Remigijus Žemaitaitis yra partijos Tvarka ir teisingumas laikinasis vadovas. Jis yra šios partijos 8 narių frakcijos Seime seniūnas, priklauso Seimo seniūnų sueigai, yra Sveikatos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas.
Tiesiogiai į Seimą išrinkti politikai gauna apygardose savo veiklai skirtus biurus. Šilutėje, Lietuvininkų g. 8, pirmajame aukšte, bus Seimo nario A. S. Nausėdos biuras. Kelią į jį politikas gerai žino, mat daug metų vadovavo Savivaldybės Kaimo reikalų skyriui, kuris yra čia pat, laiptais užkopus į antrąjį aukštą. A. S. Nausėdos padėjėjo–sekretoriaus pareigas eis buvęs Juknaičių seniūnas Valentinas Dylertas, kuris darbuosis Šilutės rajone, o kitas padėjėjas dirbs A. S. Nausėdos kabinete Seime. Apie R. Žemaitaičio padėjėjus informacijos neskelbiama.
Šilutėje bus dažnai
Telefonu pakalbinome Seimo narį Alfredą Stasį Nausėdą. „Įspūdis – geras. Iš pradžių kai kurie kolegos į mus žvelgė iš aukšto, bet kai pamatė, kad avime ne guminius batus, nesame apšepę, gerbiame moteris, susiprato“, – pirmaisiais įspūdžiais iš Seimo rūmų mielai dalijosi A. S. Nausėda, priminęs, kad 40 politikų į Vilnių atvyko dirbti iš atokių vietovių, tad kol kas teko laikinai įsikurti trijų žvaigždučių viešbutyje, vėliau bus matyti, ką ir kur apgyvendins.
A. S. Nausėda penktadieniais planuoja sugrįžti į namus, Stubrių kaime, Katyčių seniūnijoje, o pirmadieniais, kai numatytas laikas Seimo nariams susitikti su rinkėjais, nuo 9 iki 12 val. priiminės interesantus biure Šilutėje, po pietų išvyks į Vilnių, kur triūs visą savaitę.
Ar nebus sunku taip važinėti kiekvieną savaitę? A. S. Nausėda atsakė, kad planuoja dirbti būtent taip, o jeigu rasis naujų reikalų, jeigu bus kitų objektyvių priežasčių, apie pasikeitimus informuos savo rinkėjus.
„Rinkėjų nevengsiu, daug bendrausiu, jau gavau užduočių, prašymų, jau tariausi su Savivaldybės Kaimo reikalų skyriaus kolektyvu, su žemėtvarkininkais, kurie pažadėjo konsultuoti gyventojus dėl žemės, žemės ūkio, melioracijos. Man pasisekė, kad esu Seimo Kaimo reikalų komiteto narys. Ši sritis man gerai žinoma, 40 metų sukausi žemės ūkyje, tad dirbsiu ir neteks išradinėti dviračio. Gal kitame komitete būtų sudėtingiau. Tad nesu nusivylęs, net džiaugiuosi patekęs būtent į šį komitetą, – pasakojo A. S. Nausėda, dar galutinai neapsisprendęs, kiek Šilutėje dirbs jo pagalbininkas V. Dylertas. – Svarstysime, reikia žinoti gyventojų poreikius, norus, tada ir nuspręsime“.
Frakcijos ir komitetai
Seimo nariai pasiskirstė į 6 frakcijas, yra ir viena Seimo narių grupė, kurią sudaro… tos grupės seniūnas Linas Balsys ir seniūno pavaduotoja Aušra Maldeikienė. Gausiausia Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija – net 58 Seimo nariai, 31 Seimo narys sudaro Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų frakciją, 19 narių – Socialdemokratų partijos frakcijoje. Liberalų sąjūdžio frakcijoje yra 14 narių, po 8 – Tvarkos ir teisingumo bei Lenkų rinkimų akcijos frakcijose.
Seimas sudarė 15 komitetų. 25 nariai sudaro Europos reikalų komitetą, po 12 narių – Biudžeto ir finansų bei Ekonomikos komitetuose. Dviejuose komitetuose dirba po 11 narių, šešiuose – po 10, dviejuose – po 9 ir dviejuose – po 7 narius. Naująjį Kultūros komitetą sudaro 7 Seimo nariai, jam vadovauja Ramūnas Karbauskis. Tik iš 7 narių sudarytas Žmogaus teisių komitetas.
Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininke išrinkta teologijos mokslų daktarė Agnė Širinskienė, o jos pavaduotoju tapo frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ vadovas teisininkas Remigijus Žemaitaitis.
Stasė SKUTULIENĖ

Frakcijai Tvarka ir teisingumas vadovaus mūsų kraštietis Remigijus Žemaitaitis.

Frakcijai Tvarka ir teisingumas vadovaus mūsų kraštietis Remigijus Žemaitaitis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Miškų savininkus kviečia apžiūrėti savo miškus

Šių metų sausis tik įpusėjo, o Lietuvoje jau du kartus siautė stiprūs vėjai. Jie laužė ir vertė medžius miškuose, parkuose, pakelėse, gyvenvietėse. Sprendžiant iš gaunamų pranešimų, labiausiai nukentėjo Vakarų Lietuvoje, Dzūkijoje ir Panevėžio regione esantys miškai. Valstybinė miškų tarnyba kviečia miškų savininkus apžiūrėti savo miškus ir vėjo pažeistus medžius sutvarkyti iki pavasarinio atšilimo. Valstybinės miškų tarnybos miško sanitarinės apsaugos specialistai pažymi, kad 2021 metų vasarą šalies miškai kentėjo nuo labai karštų orų. Labiausiai nusilpo eglės, todėl pernai eglynuose gausėjo žievėgraužių

Šilutėje veikianti įmonė „Klasmann-Deilmann“ dalį gamybos žada perkelti į Latviją

Portalas 15min.lt praneša, kad problemos su Kinija kai kuriuos Lietuvos verslininkus skatina keisti savo planus. Keli jau pranešė iškeliantys dalį gamybos iš Lietuvos. Tai planuoja daryti ir durpių substratus gaminanti Šilutėje įsikūrusi „Klasmann-Deilmann“. Kinija nuo gruodžio pradžios aktyviai blokuoja Lietuvos įmonių eksportą – Kinijos muitinės duomenimis, gruodį į Kiniją pateko prekių iš Lietuvos tik už 3 mln. eurų, kai rugsėjį šis skaičius siekė 44 mln. eurų. Be to, Kinija spaudžia ir tarptautines bendroves nenaudoti Lietuvoje gaminamų komponentų. Vietoj Lietuvos pasirinkusio

Dviem iš trijų lietuvių trūksta vitamino D. Kaip jo gauti su maistu? 

Pastebimai pagerinti gyvenimo kokybę ir sumažinti įvairių ligų grėsmę – tokį poveikį gali turėti pakankamas vitamino D kiekis organizme. Jis padeda užtikrinti tinkamas smegenų funkcijas, sustiprina imuninę sistemą, apsaugo nuo vėžio, įvairių infekcijų, širdies ir kraujagyslių ligų. Viena produktų grupė – ypatinga Šeimos gydytojas V. Morozovas akcentuoja vitamino D svarbą žmogaus organizmui. Anot mediko, šis elementas stiprina sveikatą bei imunitetą, padeda išvengti onkologinių bei širdies ir kraujagyslių ligų, pagerina gyvenimo kokybę. Tiesa, pažymi pašnekovas, kad pilnai atsiskleistų visa vitamino D

Minime Ievos Simonaitytės 125-ąsias gimimo metines

Sausio 23 d. minimos Ievos Simonaitytės 125-osios gimimo metinės. Šiuos metus Seimas paskelbė I. Simonaitytės metais. Šia proga pateikiame ištraukų iš Domo Kauno parengtos knygos „Aš esu Etmės Evė: Ieva Simonaitytė amžininkų liudijimuose“. Leidinyje, skirtame įprasminti šios Mažosios Lietuvos metraštininkės atmintį, publikuojami penkiasdešimt septynių žmonių, pažinojusių arba artimai besibičiuliavusių su rašytoja, sakytiniai liudijimai. Jie užrašyti 1978–1983 metais. Tikrasis vardas Evė Ieva Simonaitytė (1897–1978) – išskirtinio likimo asmenybė. Pavainikė, benamės duktė. Būdama penkerių, jau žinojo lemtį: aš esu Etmės Evė. Nuo

Taip pat skaitykite