Kuo Seime užsiims Pamario krašto atstovai?

Lapkričio 14 d. priesaikos žodžiais darbą Seime pradėjo 141 išrinktasis. Kokių darbų ir kokiose srityse imasi Šilutės krašte tiesiogiai į Seimą išrinktas Alfredas Stasys Nausėda ir Švėkšnos, Gardamo, Vainuto krašte su gretimų savivaldybių gyventojais tiesiogiai Seimo nariu išrinktas Remigijus Žemaitaitis?

Alfredas Stasys Nausėda priklauso 58 narius turinčiai Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijai, yra Seimo Kaimo reikalų komiteto narys.

Alfredas Stasys Nausėda priklauso 58 narius turinčiai Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijai, yra Seimo Kaimo reikalų komiteto narys.

Seimo interneto svetainėje pateikta informacija, kad Alfredas Stasys Nausėda priklauso 58 narius turinčiai Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijai, yra Seimo Kaimo reikalų komiteto narys. Komitete – 10 vyrų ir nė vienos moters. Pirmininkas – „valstietis“ Andriejus Stančikas, pavaduotojas – konservatorius, buvęs žemės ūkio ministras, garsus ūkininkas Kazys Starkevičius. Seime sudaryta laikinoji grupė „Už šeimą“ – A. S. Nausėda yra ir šios grupės narys.
Kitas Pamario krašto atstovas Seime Remigijus Žemaitaitis yra partijos Tvarka ir teisingumas laikinasis vadovas. Jis yra šios partijos 8 narių frakcijos Seime seniūnas, priklauso Seimo seniūnų sueigai, yra Sveikatos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas.
Tiesiogiai į Seimą išrinkti politikai gauna apygardose savo veiklai skirtus biurus. Šilutėje, Lietuvininkų g. 8, pirmajame aukšte, bus Seimo nario A. S. Nausėdos biuras. Kelią į jį politikas gerai žino, mat daug metų vadovavo Savivaldybės Kaimo reikalų skyriui, kuris yra čia pat, laiptais užkopus į antrąjį aukštą. A. S. Nausėdos padėjėjo–sekretoriaus pareigas eis buvęs Juknaičių seniūnas Valentinas Dylertas, kuris darbuosis Šilutės rajone, o kitas padėjėjas dirbs A. S. Nausėdos kabinete Seime. Apie R. Žemaitaičio padėjėjus informacijos neskelbiama.
Šilutėje bus dažnai
Telefonu pakalbinome Seimo narį Alfredą Stasį Nausėdą. „Įspūdis – geras. Iš pradžių kai kurie kolegos į mus žvelgė iš aukšto, bet kai pamatė, kad avime ne guminius batus, nesame apšepę, gerbiame moteris, susiprato“, – pirmaisiais įspūdžiais iš Seimo rūmų mielai dalijosi A. S. Nausėda, priminęs, kad 40 politikų į Vilnių atvyko dirbti iš atokių vietovių, tad kol kas teko laikinai įsikurti trijų žvaigždučių viešbutyje, vėliau bus matyti, ką ir kur apgyvendins.
A. S. Nausėda penktadieniais planuoja sugrįžti į namus, Stubrių kaime, Katyčių seniūnijoje, o pirmadieniais, kai numatytas laikas Seimo nariams susitikti su rinkėjais, nuo 9 iki 12 val. priiminės interesantus biure Šilutėje, po pietų išvyks į Vilnių, kur triūs visą savaitę.
Ar nebus sunku taip važinėti kiekvieną savaitę? A. S. Nausėda atsakė, kad planuoja dirbti būtent taip, o jeigu rasis naujų reikalų, jeigu bus kitų objektyvių priežasčių, apie pasikeitimus informuos savo rinkėjus.
„Rinkėjų nevengsiu, daug bendrausiu, jau gavau užduočių, prašymų, jau tariausi su Savivaldybės Kaimo reikalų skyriaus kolektyvu, su žemėtvarkininkais, kurie pažadėjo konsultuoti gyventojus dėl žemės, žemės ūkio, melioracijos. Man pasisekė, kad esu Seimo Kaimo reikalų komiteto narys. Ši sritis man gerai žinoma, 40 metų sukausi žemės ūkyje, tad dirbsiu ir neteks išradinėti dviračio. Gal kitame komitete būtų sudėtingiau. Tad nesu nusivylęs, net džiaugiuosi patekęs būtent į šį komitetą, – pasakojo A. S. Nausėda, dar galutinai neapsisprendęs, kiek Šilutėje dirbs jo pagalbininkas V. Dylertas. – Svarstysime, reikia žinoti gyventojų poreikius, norus, tada ir nuspręsime“.
Frakcijos ir komitetai
Seimo nariai pasiskirstė į 6 frakcijas, yra ir viena Seimo narių grupė, kurią sudaro… tos grupės seniūnas Linas Balsys ir seniūno pavaduotoja Aušra Maldeikienė. Gausiausia Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija – net 58 Seimo nariai, 31 Seimo narys sudaro Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų frakciją, 19 narių – Socialdemokratų partijos frakcijoje. Liberalų sąjūdžio frakcijoje yra 14 narių, po 8 – Tvarkos ir teisingumo bei Lenkų rinkimų akcijos frakcijose.
Seimas sudarė 15 komitetų. 25 nariai sudaro Europos reikalų komitetą, po 12 narių – Biudžeto ir finansų bei Ekonomikos komitetuose. Dviejuose komitetuose dirba po 11 narių, šešiuose – po 10, dviejuose – po 9 ir dviejuose – po 7 narius. Naująjį Kultūros komitetą sudaro 7 Seimo nariai, jam vadovauja Ramūnas Karbauskis. Tik iš 7 narių sudarytas Žmogaus teisių komitetas.
Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininke išrinkta teologijos mokslų daktarė Agnė Širinskienė, o jos pavaduotoju tapo frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ vadovas teisininkas Remigijus Žemaitaitis.
Stasė SKUTULIENĖ

Frakcijai Tvarka ir teisingumas vadovaus mūsų kraštietis Remigijus Žemaitaitis.

Frakcijai Tvarka ir teisingumas vadovaus mūsų kraštietis Remigijus Žemaitaitis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną – apie saugumą keliuose visiems eismo dalyviams

Rugsėjo 26 d., sekmadienį,  Lietuvoje jau dvyliktą kartą bus minima Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena. Jos tikslas – priminti visiems apie pagarbą vieni kitiems kelyje, pagalvoti, ar mes, kiekvienas iš mūsų, tinkamai elgiamės kelyje. Anot VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos (toliau – Kelių direkcijos) direktoriaus Remigijaus Lipkevičiaus, svarbiausia – kiekvieno atsakomybė už save patį ir kitą žmogų. Todėl minėdami Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną primename, kad saugumas priklauso tik nuo mūsų pačių. Vienas neatsakingas poelgis – viršytas greitis, vairavimas apsvaigus, važiavimas neprisisegus

Martyno Pekarsko „Pilis“ – personalinė paroda Kintuose

Spalio 1 d. penktadienį, 17.00  val. „Kintai Arts“ rezidencijoje (Kintai, Kuršių g. 30) atidaroma Martyno Pekarsko personalinė kūrybos paroda “Pilis”. Šioje parodoje autorius pristato savo poros metų darbo Kintuose – studijoje miške – rezultatus. Tarp didelio formato eksponatų tapyba, muzikiniu metodu atlikti piešiniai, „ready-made“ artefaktai, tekstai. „Neišeik pro duris ir pažinsi pasaulį. Nedirsčiok pro langą ir išvysi kelius. Juo toliau nukaksi, juo mažiau žinosi. Tad išmintingas žmogus neina ir žino; nežiūri ir permato; neveikia ir nuveikia“. Laozi Parodos autorius:  – Aš

COVID-19: „Šilutės rajone situacija grėsminga“

Taip šiandien, rugsėjo 24-os rytą, sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šilutės skyriaus vedėja Roma Jovaišaitė. Kadangi praėjusios paros, rugsėjo 23 d., duomenis Statistikos departamentas skelbia po pusės dešimtos, R. Jovaišaitė paminėjo statistiką, sietiną su rugsėjo 22 d. situacija. 100 tūkst. gyventojų Lietuvoje tenka 550,7 susirgimo atvejo. Šilutės rajone šis skaičius siekia 1008,4 atvejo, tai penkta vieta Lietuvoje, prasčiau tik Rietavo, Telšių, Klaipėdos miesto ir Palangos savivaldybių teritorijose. Užtat Raseinių rajone šis skaičius tėra 137,2… Lietuvoje per savaitę iš atliktų tyrimų

Meras praskleidė Savivaldybės detektyvo uždangą

Šilutės r. savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio rugsėjo 17 d. potvarkiu buvo sudaryta tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Ir po pirmojo komisijos narių susirinkimo niekas nieko neaiškino. Pirmininkė dėl nedarbingumo nedalyvavo, kiti keturi nariai informacijos siūlė kreiptis vis į savo kolegas… Tai ir beliko pavadinti itin slaptu detektyvu Šilutės rajono savivaldybėje. Tuomet rašėme: 2021 m. rugsėjo 17 d. mero Vytauto Laurinaičio potvarkiu sudaryta Tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Kieno ir kokį nusižengimą tirs ši komisija? Paslaptis! Daugiau išsiaiškinti nieko nepavyko…   Visas ankstesnis straipsnis

Taip pat skaitykite