Kuo Seime užsiims Pamario krašto atstovai?

Lapkričio 14 d. priesaikos žodžiais darbą Seime pradėjo 141 išrinktasis. Kokių darbų ir kokiose srityse imasi Šilutės krašte tiesiogiai į Seimą išrinktas Alfredas Stasys Nausėda ir Švėkšnos, Gardamo, Vainuto krašte su gretimų savivaldybių gyventojais tiesiogiai Seimo nariu išrinktas Remigijus Žemaitaitis?

Alfredas Stasys Nausėda priklauso 58 narius turinčiai Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijai, yra Seimo Kaimo reikalų komiteto narys.

Alfredas Stasys Nausėda priklauso 58 narius turinčiai Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijai, yra Seimo Kaimo reikalų komiteto narys.

Seimo interneto svetainėje pateikta informacija, kad Alfredas Stasys Nausėda priklauso 58 narius turinčiai Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijai, yra Seimo Kaimo reikalų komiteto narys. Komitete – 10 vyrų ir nė vienos moters. Pirmininkas – „valstietis“ Andriejus Stančikas, pavaduotojas – konservatorius, buvęs žemės ūkio ministras, garsus ūkininkas Kazys Starkevičius. Seime sudaryta laikinoji grupė „Už šeimą“ – A. S. Nausėda yra ir šios grupės narys.
Kitas Pamario krašto atstovas Seime Remigijus Žemaitaitis yra partijos Tvarka ir teisingumas laikinasis vadovas. Jis yra šios partijos 8 narių frakcijos Seime seniūnas, priklauso Seimo seniūnų sueigai, yra Sveikatos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas.
Tiesiogiai į Seimą išrinkti politikai gauna apygardose savo veiklai skirtus biurus. Šilutėje, Lietuvininkų g. 8, pirmajame aukšte, bus Seimo nario A. S. Nausėdos biuras. Kelią į jį politikas gerai žino, mat daug metų vadovavo Savivaldybės Kaimo reikalų skyriui, kuris yra čia pat, laiptais užkopus į antrąjį aukštą. A. S. Nausėdos padėjėjo–sekretoriaus pareigas eis buvęs Juknaičių seniūnas Valentinas Dylertas, kuris darbuosis Šilutės rajone, o kitas padėjėjas dirbs A. S. Nausėdos kabinete Seime. Apie R. Žemaitaičio padėjėjus informacijos neskelbiama.
Šilutėje bus dažnai
Telefonu pakalbinome Seimo narį Alfredą Stasį Nausėdą. „Įspūdis – geras. Iš pradžių kai kurie kolegos į mus žvelgė iš aukšto, bet kai pamatė, kad avime ne guminius batus, nesame apšepę, gerbiame moteris, susiprato“, – pirmaisiais įspūdžiais iš Seimo rūmų mielai dalijosi A. S. Nausėda, priminęs, kad 40 politikų į Vilnių atvyko dirbti iš atokių vietovių, tad kol kas teko laikinai įsikurti trijų žvaigždučių viešbutyje, vėliau bus matyti, ką ir kur apgyvendins.
A. S. Nausėda penktadieniais planuoja sugrįžti į namus, Stubrių kaime, Katyčių seniūnijoje, o pirmadieniais, kai numatytas laikas Seimo nariams susitikti su rinkėjais, nuo 9 iki 12 val. priiminės interesantus biure Šilutėje, po pietų išvyks į Vilnių, kur triūs visą savaitę.
Ar nebus sunku taip važinėti kiekvieną savaitę? A. S. Nausėda atsakė, kad planuoja dirbti būtent taip, o jeigu rasis naujų reikalų, jeigu bus kitų objektyvių priežasčių, apie pasikeitimus informuos savo rinkėjus.
„Rinkėjų nevengsiu, daug bendrausiu, jau gavau užduočių, prašymų, jau tariausi su Savivaldybės Kaimo reikalų skyriaus kolektyvu, su žemėtvarkininkais, kurie pažadėjo konsultuoti gyventojus dėl žemės, žemės ūkio, melioracijos. Man pasisekė, kad esu Seimo Kaimo reikalų komiteto narys. Ši sritis man gerai žinoma, 40 metų sukausi žemės ūkyje, tad dirbsiu ir neteks išradinėti dviračio. Gal kitame komitete būtų sudėtingiau. Tad nesu nusivylęs, net džiaugiuosi patekęs būtent į šį komitetą, – pasakojo A. S. Nausėda, dar galutinai neapsisprendęs, kiek Šilutėje dirbs jo pagalbininkas V. Dylertas. – Svarstysime, reikia žinoti gyventojų poreikius, norus, tada ir nuspręsime“.
Frakcijos ir komitetai
Seimo nariai pasiskirstė į 6 frakcijas, yra ir viena Seimo narių grupė, kurią sudaro… tos grupės seniūnas Linas Balsys ir seniūno pavaduotoja Aušra Maldeikienė. Gausiausia Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija – net 58 Seimo nariai, 31 Seimo narys sudaro Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų frakciją, 19 narių – Socialdemokratų partijos frakcijoje. Liberalų sąjūdžio frakcijoje yra 14 narių, po 8 – Tvarkos ir teisingumo bei Lenkų rinkimų akcijos frakcijose.
Seimas sudarė 15 komitetų. 25 nariai sudaro Europos reikalų komitetą, po 12 narių – Biudžeto ir finansų bei Ekonomikos komitetuose. Dviejuose komitetuose dirba po 11 narių, šešiuose – po 10, dviejuose – po 9 ir dviejuose – po 7 narius. Naująjį Kultūros komitetą sudaro 7 Seimo nariai, jam vadovauja Ramūnas Karbauskis. Tik iš 7 narių sudarytas Žmogaus teisių komitetas.
Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininke išrinkta teologijos mokslų daktarė Agnė Širinskienė, o jos pavaduotoju tapo frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ vadovas teisininkas Remigijus Žemaitaitis.
Stasė SKUTULIENĖ

Frakcijai Tvarka ir teisingumas vadovaus mūsų kraštietis Remigijus Žemaitaitis.

Frakcijai Tvarka ir teisingumas vadovaus mūsų kraštietis Remigijus Žemaitaitis.

Hits: 591

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Elektroniniai sukčiai Lietuvoje iš gyventojų išvilioja milijonus  

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, vien pirmąjį šių metų ketvirtį elektroniniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų išviliojo 2,9 mln. eurų, tuo pačiu laikotarpiu pernai nuostoliai siekė 1,2 mln. eurų. Ekspertai situaciją sieja su pandemijos kasdienybe: darbu iš namų, nuotoliniu bendravimu bei noru „įdarbinti“ susitaupytus pinigus. Pirmąjį 2021 metų ketvirtį LBA priklausantys finansų bei kredito rinkos dalyviai užfiksavo 472 sukčiavimo incidentus elektroninėje erdvėje – maždaug šimtu daugiau nei vidutiniškai per ketvirtį pernai. Tiek atvejų gausa, tiek padaryta žala labiausiai išsiskiria investiciniai sukčiavimai:

Ką minėsime 2022 metais?

Seimas svarstys ir priims nutarimą, ką minėsime kitais metais. Paskelbimo atmintinais metais nutarimai priimami iš anksto, tad dabar Seimas dėmesį skiria 2022 metams. Pradžia padaryta: Seimo Švietimo ir mokslo komitetas pritarė 12 nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais.   Švietimo ir mokslo komitetas posėdyje svarstė 12 Seimo nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais. Atsižvelgiant į projektų gausą ir siūlomų minėti progų įvairovę, komiteto nariams buvo pasiūlyta įvertinti, ar visi projektai yra vienodai svarbūs ir reikšmingi. Komiteto

Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir keliaus ilgiau

Kiekvieną dieną Lietuvoje registruojama po kelias dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių. Nuo liepos 1 d. visi Bendrijos gyventojai gaunantys tokias siuntas susidurs su pokyčiais, kurie nebus malonūs ─ reikės ne tik daugiau pinigų, bet ir daugiau kantrybės. Šiuo metu siuntų iki 22 Eur deklaruoti nereikia, tačiau netrukus tvarka pasikeis. Liepos 1 d. neliks importo PVM lengvatos, o tai reiškia, kad net mažiausios vertės siuntos su prekėmis, atkeliaujančios iš trečiųjų šalių, bus apmokestintos. Pavyzdžiui, jūsų iš

Siūlymas skiepytis nuo COVID-19 tarsi išmaldos prašymas?

Šiandien, balandžio 14 d., Šilutės Vydūno gimnazijos sporto salėje duris atvėrė vakcinavimo centras. Šilutės r. savivaldybės vyr. specialistė-savivaldybės gydytoja Gintarė Tamašauskienė nuo pat ryto buvo su 8 darbuotojų komanda. Dirba Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro ir Visuomenės sveikatos biuro specialistai. Per pirmąją dieną suplanuota paskiepyti 216 rajono ugdymo įstaigų darbuotojų, kurie dirba kontaktiniu būdu mokyklose, vaikų darželiuose ir kt. panašiose įstaigose. Didžiulis krūvis medikams ir slaugytojams Kam teko lankytis Šilutės šeimos gydytojų centruose, ko gero, pastebėjo, kiek darbo dabar turi

Taip pat skaitykite