Kuo naudinga gera patalynė ir kodėl verta į ją investuoti?

Visi žino, kad žmogus praleidžia maždaug vieną trečdalį savo gyvenimo miegodamas. Miegas yra tas laikas, kuomet mūsų protas ir kūnas gali pailsėti, atsipalaiduoti bei persikrauti po sunkios dienos. Todėl, viskas, kas susiję su miego kokybe, turi neišvengiamą poveikį mūsų gyvenimui. Jeigu miegasi geriau, ryte jaučiamės šviežiau, nuotaika būna pakyli,  didesnis darbo produktyvumas. Na, o, jei miegas – prastas, viso to trūksta.

Kuo konkrečiai naudinga gera patalynė ir kodėl pagalvės, paklodės, antklodės yra produktai, į kuriuos verta investuoti?

Karštis ir vėsa

Viena iš svarbiausių patalynės komplekto savybių yra tai, kaip jis reaguoja į šilumą ir vėsą. Jeigu patalynės komplektas greitai įkaista ir neleidžia orui cirkuliuoti, miegoti ant tokios medžiagos arba po tokia antklode yra nepatogu ir nemalonu. Karštis apskritai trukdo miegoti, todėl reikia, kad lovoje pavyktų išlaikyti vėsą. Jeigu jūsų kūnui bus pakankamai šilta, bet ne per karšta, užmigsite greičiau ir mažesnis šansas, kad netikėtai prabusite vidurnaktį.  

Tam tikros medžiagos, pavyzdžiui, linas ypač erai leidžia cirkuliuoti orui, todėl po jomis visuomet vėsu. Šilkas taip pat gerai praleidžia šilumą ir lėtai įkaista, tad šilkinė patalynė suteikia komforto jausmą. Na, o medvilninė patalynė labai skiriasi pagal medvilnę, todėl vieni gaminiai būti labai kokybiški ir pralaidūs orui, o kiti pasižymės prasta oro cirkuliacija.

Alergija

Šiuolaikiniame pasaulyje yra labai daug alergiškų žmonių. Alergiją bene dažniausiai sukelia dulkės, kurių gausu mūsų pačių namuose. Tam tikros patalynės medžiagos gali būti tikras traukos objektas daugumai dulkių ir alergenų, dėl to verta rinktis hipoalergines medžiagas, kurios netraukia dulkių bei yra atsparios daugumai kenkėjų, kurie sukelia pelėsį ar kitus pažeidimus. 

Prie prekės aprašymo paprastai nurodoma ar medžiaga yra hipoalerginė ar ne, todėl būkite atidūs skaitydami specifikacijų lentelę, kad to nepraleistumėte pro akis. Hipoalerginė patalynė taip pat būtina alergiškiems vaikams. 

Nauda plaukams ir odai

Jeigu esate rimtai susirūpinę savo grožiu bei išvaizda, yra tam tikrų patalynės medžiagų, kurios jums tinka labiau nei kitos. Turime omenyje odos bei plaukų priežiūrą ir pagalvių užvalkalus, kurie nuolat kontaktuoja su veido oda bei plaukais. Pasirodo, kad šilkiniai pagalvių užvalkalai tam tikru būdu skatina metabolizmą jūsų audiniuose ir dėl to tiek oda, tiek plaukai gali būti geresnės būklės ir labiau atsigauna po miego. Šilkiniai pagalvių užvalkalai itin naudingi jautrią odą bei/ar garbanotus plaukus turintiems žmonėms. 

Dizainas

Negalima paneigti to, kad patalynės išvaizda irgi yra labai svarbi. Juk patalai užima gana daug vietos ir erdvės miegamajame, todėl jie turi būti estetiškai priderinami prie likusios patalpos arba tikrai kris į akis ir ne iš gerosios pusės. Dizaino klausimais visi patarimai yra labai subjektyvūs. Net, jeigu ir vyrauja kažkokios tendencijos bei stilius šiam laikui, niekuomet nevertėtų per prievartą rinktis tai, kas yra gražu kitiems, bet ne jums. Jeigu patalynę renkate vaikams, atsižvelkite į jų norus, pomėgius bei amžių, kadangi jiems yra įvairiausių spalvingų, raštuotų, margų ar įspūdingai atrodančių patalynių komplektų.

Miego kokybė

Na ir be abejonės svarbiausia savybė, kodėl verta investuoti į geresnę patalynę – miego kokybė. Turbūt nereikia aiškinti dėl ko jūsų užvalkalai, antklodės ir paklodės daro įtaką miego kokybei, tačiau būtina panagrinėti kiekvieną iš tų akcentų, kad aprėptume tikrąją geros patalynės naudą.

  • Jūsų kūnas negali pasiruošti miegui ir ilgai išbūti ramybės būsenoje, jeigu jums yra karšta, tvanku ir/ar kūnas nuolat prakaituoja. Paprasčiausiai prailgsta laikas, kurio reikia užmigti bei kyla diskomfortas.
  • Nekvėpuojanti patalynė verčia ieškoti būdų, kaip kuo patogiau atsigulti. Dėl to naktį daug vartotės, galite sujaukti antklodę, nutraukti paklodę, per miegus atimti ją iš partnerių arba patys likti be jos.
  • Į patalynę įsigėrę nemalonūs kvapai blaško ir neleidžia atsipalaiduoti, dėl ko būna sunkiau užmigti.

Geriausias antklodes ir pilnus patalynės komplektus galite patogiai įsigyti internetu, paspaudę čia.

pr2021/72

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Dar 9,5 mln. eurų dujų balionams daugiabučiuose keisti

Energetikos ministras Dainius Kreivys pasirašė įsakymą, kuriuo numatoma „Suskystintų naftos dujų balionų daugiabučiuose pakeitimo kitais energijos šaltiniais“ programai skirti  iš valstybės biudžeto dar 9,582 mln. eurų. Kaip ir praėjusiais metais, parama vienam daugiabučio namo butui sieks iki 726 eurų. Liko 1000 daugiabučių „Šiuo metu šalyje dar yra apie 1000 daugiabučių namų, kuriuose naudojami nesaugūs dujų balionai. Skirdama virš 9 mln. eurų paramą valstybė jau trečius metus iš eilės padeda daugiabučių namų gyventojams  atsisakyti dujų balionų naudojimo buityje ir pasirinkti saugesnį

Sinoptikai įspėja: savaitgalis vėl bus vėjuotas, su krituliais ir šals

Sausio 20 d., ketvirtadienį, Lietuvą pasieks šaltasis atmosferos frontas, kuris neš kritulių, daugiausia sniego. Gausiausiai prisnigs šalies vakaruose. Pietvakarių, vakarų, vakariniuose rajonuose šiaurės vakarų vėjas bus labai stiprus, gūsiai daug kur sieks 15-20 m/s, šalies vakaruose vietomis 22-24 m/s, pajūryje įsisiautės iki 26 m/s. Daug kur sniegą pustys, vietomis kils pūga. Aukščiausia temperatūra dienos pradžioje bus nuo 1 laipsnio šalčio kai kur rytiniuose rajonuose iki 3 laipsnių šilumos prie jūros. Nuo vidurdienio temperatūra ims kristi, plikledis formuosis daugelyje rajonų. Sausio

Mokytoja, palikusi ryškų pėdsaką Šilutės istorijoje

Sausio 15-ąją, Klaipėdos krašto dieną, tuo pačiu Šilutės pirmosios gimnazijos mokytojos, direktorės, Šilutės Garbės pilietės, doc. dr. Romualdos Dobranskienės gimtadienio dieną (būtų sukakę 90 metų), Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta knyga „Mokytojos mitas“. Tai kolektyvinis darbas, sudarytas iš beveik trisdešimties žmonių prisiminimų. Gausus būrys šilutiškių, buvusių mokinių, kolegų, namiškių atėjo į biblioteką. Muzikinį foną kūrė Marijus Kučikas (pianinas) ir bardas Adas Nausėda, dainavo dukra Indrė ir anūkė Indrė Dirgėlaitė. R. Dobranskienės gyvenimo akimirkas skaidrėse atkūrė bibliotekininkė Dalia Pupšytė.

Ligonių kasos ragina klausti, o ne aklai mokėti už gydymą

Gyventojai klausia Ligonių kasų, kodėl, būdami apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu, gydymo įstaigose kartais turi mokėti ar primokėti už gydymą, tyrimus ar procedūras. Neretai žmonės mano turintys mokėti už sveikatos priežiūros paslaugas, nes gydymo įstaigų pateikiama informacija apie mokėjimą už jas yra klaidinanti ar neaiški. Valstybinė ligonių kasa primena: kada už gydymą mokėti nereikia, kada tenka. Rūpimus klausimus Valstybinei ligonių kasai galima pateikti: el. paštu info@vlk.lt tel. (8 5) 232 2222 arba žiūrėkite šį vaizdo įrašą: https://youtu.be/T9lMmMrw9DE  Apdraustiesiems – nemokamai Apdraustieji papildomai nemokėdami

Taip pat skaitykite