Kuo naudinga gera patalynė ir kodėl verta į ją investuoti?

Visi žino, kad žmogus praleidžia maždaug vieną trečdalį savo gyvenimo miegodamas. Miegas yra tas laikas, kuomet mūsų protas ir kūnas gali pailsėti, atsipalaiduoti bei persikrauti po sunkios dienos. Todėl, viskas, kas susiję su miego kokybe, turi neišvengiamą poveikį mūsų gyvenimui. Jeigu miegasi geriau, ryte jaučiamės šviežiau, nuotaika būna pakyli,  didesnis darbo produktyvumas. Na, o, jei miegas – prastas, viso to trūksta.

Kuo konkrečiai naudinga gera patalynė ir kodėl pagalvės, paklodės, antklodės yra produktai, į kuriuos verta investuoti?

Karštis ir vėsa

Viena iš svarbiausių patalynės komplekto savybių yra tai, kaip jis reaguoja į šilumą ir vėsą. Jeigu patalynės komplektas greitai įkaista ir neleidžia orui cirkuliuoti, miegoti ant tokios medžiagos arba po tokia antklode yra nepatogu ir nemalonu. Karštis apskritai trukdo miegoti, todėl reikia, kad lovoje pavyktų išlaikyti vėsą. Jeigu jūsų kūnui bus pakankamai šilta, bet ne per karšta, užmigsite greičiau ir mažesnis šansas, kad netikėtai prabusite vidurnaktį.  

Tam tikros medžiagos, pavyzdžiui, linas ypač erai leidžia cirkuliuoti orui, todėl po jomis visuomet vėsu. Šilkas taip pat gerai praleidžia šilumą ir lėtai įkaista, tad šilkinė patalynė suteikia komforto jausmą. Na, o medvilninė patalynė labai skiriasi pagal medvilnę, todėl vieni gaminiai būti labai kokybiški ir pralaidūs orui, o kiti pasižymės prasta oro cirkuliacija.

Alergija

Šiuolaikiniame pasaulyje yra labai daug alergiškų žmonių. Alergiją bene dažniausiai sukelia dulkės, kurių gausu mūsų pačių namuose. Tam tikros patalynės medžiagos gali būti tikras traukos objektas daugumai dulkių ir alergenų, dėl to verta rinktis hipoalergines medžiagas, kurios netraukia dulkių bei yra atsparios daugumai kenkėjų, kurie sukelia pelėsį ar kitus pažeidimus. 

Prie prekės aprašymo paprastai nurodoma ar medžiaga yra hipoalerginė ar ne, todėl būkite atidūs skaitydami specifikacijų lentelę, kad to nepraleistumėte pro akis. Hipoalerginė patalynė taip pat būtina alergiškiems vaikams. 

Nauda plaukams ir odai

Jeigu esate rimtai susirūpinę savo grožiu bei išvaizda, yra tam tikrų patalynės medžiagų, kurios jums tinka labiau nei kitos. Turime omenyje odos bei plaukų priežiūrą ir pagalvių užvalkalus, kurie nuolat kontaktuoja su veido oda bei plaukais. Pasirodo, kad šilkiniai pagalvių užvalkalai tam tikru būdu skatina metabolizmą jūsų audiniuose ir dėl to tiek oda, tiek plaukai gali būti geresnės būklės ir labiau atsigauna po miego. Šilkiniai pagalvių užvalkalai itin naudingi jautrią odą bei/ar garbanotus plaukus turintiems žmonėms. 

Dizainas

Negalima paneigti to, kad patalynės išvaizda irgi yra labai svarbi. Juk patalai užima gana daug vietos ir erdvės miegamajame, todėl jie turi būti estetiškai priderinami prie likusios patalpos arba tikrai kris į akis ir ne iš gerosios pusės. Dizaino klausimais visi patarimai yra labai subjektyvūs. Net, jeigu ir vyrauja kažkokios tendencijos bei stilius šiam laikui, niekuomet nevertėtų per prievartą rinktis tai, kas yra gražu kitiems, bet ne jums. Jeigu patalynę renkate vaikams, atsižvelkite į jų norus, pomėgius bei amžių, kadangi jiems yra įvairiausių spalvingų, raštuotų, margų ar įspūdingai atrodančių patalynių komplektų.

Miego kokybė

Na ir be abejonės svarbiausia savybė, kodėl verta investuoti į geresnę patalynę – miego kokybė. Turbūt nereikia aiškinti dėl ko jūsų užvalkalai, antklodės ir paklodės daro įtaką miego kokybei, tačiau būtina panagrinėti kiekvieną iš tų akcentų, kad aprėptume tikrąją geros patalynės naudą.

  • Jūsų kūnas negali pasiruošti miegui ir ilgai išbūti ramybės būsenoje, jeigu jums yra karšta, tvanku ir/ar kūnas nuolat prakaituoja. Paprasčiausiai prailgsta laikas, kurio reikia užmigti bei kyla diskomfortas.
  • Nekvėpuojanti patalynė verčia ieškoti būdų, kaip kuo patogiau atsigulti. Dėl to naktį daug vartotės, galite sujaukti antklodę, nutraukti paklodę, per miegus atimti ją iš partnerių arba patys likti be jos.
  • Į patalynę įsigėrę nemalonūs kvapai blaško ir neleidžia atsipalaiduoti, dėl ko būna sunkiau užmigti.

Geriausias antklodes ir pilnus patalynės komplektus galite patogiai įsigyti internetu, paspaudę čia.

pr2021/72

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną – apie saugumą keliuose visiems eismo dalyviams

Rugsėjo 26 d., sekmadienį,  Lietuvoje jau dvyliktą kartą bus minima Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena. Jos tikslas – priminti visiems apie pagarbą vieni kitiems kelyje, pagalvoti, ar mes, kiekvienas iš mūsų, tinkamai elgiamės kelyje. Anot VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos (toliau – Kelių direkcijos) direktoriaus Remigijaus Lipkevičiaus, svarbiausia – kiekvieno atsakomybė už save patį ir kitą žmogų. Todėl minėdami Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną primename, kad saugumas priklauso tik nuo mūsų pačių. Vienas neatsakingas poelgis – viršytas greitis, vairavimas apsvaigus, važiavimas neprisisegus

Martyno Pekarsko „Pilis“ – personalinė paroda Kintuose

Spalio 1 d. penktadienį, 17.00  val. „Kintai Arts“ rezidencijoje (Kintai, Kuršių g. 30) atidaroma Martyno Pekarsko personalinė kūrybos paroda “Pilis”. Šioje parodoje autorius pristato savo poros metų darbo Kintuose – studijoje miške – rezultatus. Tarp didelio formato eksponatų tapyba, muzikiniu metodu atlikti piešiniai, „ready-made“ artefaktai, tekstai. „Neišeik pro duris ir pažinsi pasaulį. Nedirsčiok pro langą ir išvysi kelius. Juo toliau nukaksi, juo mažiau žinosi. Tad išmintingas žmogus neina ir žino; nežiūri ir permato; neveikia ir nuveikia“. Laozi Parodos autorius:  – Aš

COVID-19: „Šilutės rajone situacija grėsminga“

Taip šiandien, rugsėjo 24-os rytą, sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šilutės skyriaus vedėja Roma Jovaišaitė. Kadangi praėjusios paros, rugsėjo 23 d., duomenis Statistikos departamentas skelbia po pusės dešimtos, R. Jovaišaitė paminėjo statistiką, sietiną su rugsėjo 22 d. situacija. 100 tūkst. gyventojų Lietuvoje tenka 550,7 susirgimo atvejo. Šilutės rajone šis skaičius siekia 1008,4 atvejo, tai penkta vieta Lietuvoje, prasčiau tik Rietavo, Telšių, Klaipėdos miesto ir Palangos savivaldybių teritorijose. Užtat Raseinių rajone šis skaičius tėra 137,2… Lietuvoje per savaitę iš atliktų tyrimų

Meras praskleidė Savivaldybės detektyvo uždangą

Šilutės r. savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio rugsėjo 17 d. potvarkiu buvo sudaryta tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Ir po pirmojo komisijos narių susirinkimo niekas nieko neaiškino. Pirmininkė dėl nedarbingumo nedalyvavo, kiti keturi nariai informacijos siūlė kreiptis vis į savo kolegas… Tai ir beliko pavadinti itin slaptu detektyvu Šilutės rajono savivaldybėje. Tuomet rašėme: 2021 m. rugsėjo 17 d. mero Vytauto Laurinaičio potvarkiu sudaryta Tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Kieno ir kokį nusižengimą tirs ši komisija? Paslaptis! Daugiau išsiaiškinti nieko nepavyko…   Visas ankstesnis straipsnis

Taip pat skaitykite