Kuo naudinga gera patalynė ir kodėl verta į ją investuoti?

Visi žino, kad žmogus praleidžia maždaug vieną trečdalį savo gyvenimo miegodamas. Miegas yra tas laikas, kuomet mūsų protas ir kūnas gali pailsėti, atsipalaiduoti bei persikrauti po sunkios dienos. Todėl, viskas, kas susiję su miego kokybe, turi neišvengiamą poveikį mūsų gyvenimui. Jeigu miegasi geriau, ryte jaučiamės šviežiau, nuotaika būna pakyli,  didesnis darbo produktyvumas. Na, o, jei miegas – prastas, viso to trūksta.

Kuo konkrečiai naudinga gera patalynė ir kodėl pagalvės, paklodės, antklodės yra produktai, į kuriuos verta investuoti?

Karštis ir vėsa

Viena iš svarbiausių patalynės komplekto savybių yra tai, kaip jis reaguoja į šilumą ir vėsą. Jeigu patalynės komplektas greitai įkaista ir neleidžia orui cirkuliuoti, miegoti ant tokios medžiagos arba po tokia antklode yra nepatogu ir nemalonu. Karštis apskritai trukdo miegoti, todėl reikia, kad lovoje pavyktų išlaikyti vėsą. Jeigu jūsų kūnui bus pakankamai šilta, bet ne per karšta, užmigsite greičiau ir mažesnis šansas, kad netikėtai prabusite vidurnaktį.  

Tam tikros medžiagos, pavyzdžiui, linas ypač erai leidžia cirkuliuoti orui, todėl po jomis visuomet vėsu. Šilkas taip pat gerai praleidžia šilumą ir lėtai įkaista, tad šilkinė patalynė suteikia komforto jausmą. Na, o medvilninė patalynė labai skiriasi pagal medvilnę, todėl vieni gaminiai būti labai kokybiški ir pralaidūs orui, o kiti pasižymės prasta oro cirkuliacija.

Alergija

Šiuolaikiniame pasaulyje yra labai daug alergiškų žmonių. Alergiją bene dažniausiai sukelia dulkės, kurių gausu mūsų pačių namuose. Tam tikros patalynės medžiagos gali būti tikras traukos objektas daugumai dulkių ir alergenų, dėl to verta rinktis hipoalergines medžiagas, kurios netraukia dulkių bei yra atsparios daugumai kenkėjų, kurie sukelia pelėsį ar kitus pažeidimus. 

Prie prekės aprašymo paprastai nurodoma ar medžiaga yra hipoalerginė ar ne, todėl būkite atidūs skaitydami specifikacijų lentelę, kad to nepraleistumėte pro akis. Hipoalerginė patalynė taip pat būtina alergiškiems vaikams. 

Nauda plaukams ir odai

Jeigu esate rimtai susirūpinę savo grožiu bei išvaizda, yra tam tikrų patalynės medžiagų, kurios jums tinka labiau nei kitos. Turime omenyje odos bei plaukų priežiūrą ir pagalvių užvalkalus, kurie nuolat kontaktuoja su veido oda bei plaukais. Pasirodo, kad šilkiniai pagalvių užvalkalai tam tikru būdu skatina metabolizmą jūsų audiniuose ir dėl to tiek oda, tiek plaukai gali būti geresnės būklės ir labiau atsigauna po miego. Šilkiniai pagalvių užvalkalai itin naudingi jautrią odą bei/ar garbanotus plaukus turintiems žmonėms. 

Dizainas

Negalima paneigti to, kad patalynės išvaizda irgi yra labai svarbi. Juk patalai užima gana daug vietos ir erdvės miegamajame, todėl jie turi būti estetiškai priderinami prie likusios patalpos arba tikrai kris į akis ir ne iš gerosios pusės. Dizaino klausimais visi patarimai yra labai subjektyvūs. Net, jeigu ir vyrauja kažkokios tendencijos bei stilius šiam laikui, niekuomet nevertėtų per prievartą rinktis tai, kas yra gražu kitiems, bet ne jums. Jeigu patalynę renkate vaikams, atsižvelkite į jų norus, pomėgius bei amžių, kadangi jiems yra įvairiausių spalvingų, raštuotų, margų ar įspūdingai atrodančių patalynių komplektų.

Miego kokybė

Na ir be abejonės svarbiausia savybė, kodėl verta investuoti į geresnę patalynę – miego kokybė. Turbūt nereikia aiškinti dėl ko jūsų užvalkalai, antklodės ir paklodės daro įtaką miego kokybei, tačiau būtina panagrinėti kiekvieną iš tų akcentų, kad aprėptume tikrąją geros patalynės naudą.

  • Jūsų kūnas negali pasiruošti miegui ir ilgai išbūti ramybės būsenoje, jeigu jums yra karšta, tvanku ir/ar kūnas nuolat prakaituoja. Paprasčiausiai prailgsta laikas, kurio reikia užmigti bei kyla diskomfortas.
  • Nekvėpuojanti patalynė verčia ieškoti būdų, kaip kuo patogiau atsigulti. Dėl to naktį daug vartotės, galite sujaukti antklodę, nutraukti paklodę, per miegus atimti ją iš partnerių arba patys likti be jos.
  • Į patalynę įsigėrę nemalonūs kvapai blaško ir neleidžia atsipalaiduoti, dėl ko būna sunkiau užmigti.

Geriausias antklodes ir pilnus patalynės komplektus galite patogiai įsigyti internetu, paspaudę čia.

pr2021/72

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Specialistų rekomendacijos, kaip saugoti sveikatą kaitros metu

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba įspėja apie karštį:  rugpjūčio 12 d., penktadienį, temperatūra popietę kils iki +24-29°C; šeštadienio naktį vės iki 10-15 laipsnių, dieną oras įkais iki +25-30°C; sekmadienio dieną šils iki +26-31°C; Žolinės dieną temperatūra pakils iki +26-31°C.   Aktualu kiekvienam Karštis gali paveikti kiekvieno žmogaus sveikatą, bet ypač jautrūs yra kūdikiai ir vaikai iki 4 metų amžiaus, 65 metų amžiaus ir vyresni žmonės, asmenys, turintys antsvorio, dirbantys sunkų fizinį darbą, sergantys įvairiomis ligomis (endokrininės, inkstų, širdies ir kraujagyslių sistemų). Per

Rugpjūčio viduryje – Žolinė

Žolinė (Dzūkijoje – Kopūstinė) – tai atsisveikinimo su želmenimis ir gėlėmis diena. Javai jau nupjauti ir suvežti, uogos ir vaisiai surinkti, privirta uogienių. Moterys šią dieną rinkdavo gražiausias laukų gėleles, vaistažoles, dėkodavo Žemei už derlių ir grožį. Ūkininkai šiai šventei iškepdavo duonos iš šviežio derliaus ir padarydavo alaus, giros. Žolinės švęsti susirinkdavo visa giminė, buvo prisimenami ir giminės mirusieji. Buvo tikima, – kas neateis kartu švęsti per Žolinę, bus neturtingas. Šventės dieną buvo aukojami gyvuliai ir rituališkai kepama duona: naujojo

Vilniuje atidaroma viena moderniausių teniso arenų Europoje

Po kiek daugiau nei metus trukusios rekonstrukcijos Vilniuje esantis sporto kompleksas „SEB arena“ jau nuo rugsėjo duris atvers kaip didžiausias uždaras teniso, skvošo ir badmintono centras Vidurio Europoje. Atnaujintoje arenoje įrengtas ir pirmasis regione išmanusis teniso kortas, leisiantis organizuoti tarptautinius aukščiausio  lygio turnyrus. Naujojoje arenos dalyje įrengti 7 papildomi kietosios dangos kortai ir centrinis kortas, kurį supa net 1,5 tūkst. žiūrovų talpinančios tribūnos, 4 badmintono aikštelės ir net 10 patiems jauniausiems tenisininkams skirtų mažųjų teniso kortų. „Šiandien jau galime drąsiai

Prasideda ilgasis savaitgalis. Kokių klaidų nedaryti be priežiūros paliekant namus?

Žolinės savaitgalį dalis Lietuvos žmonių mėgausis besibaigiančia vasara, laisvadienius leisdami kurortuose, sodybose ar prie vandens telkinių. Nors tyrimai rodo, kad mūsų šalies gyventojai labiau negu estai ir latviai rūpinasi namų saugumu, draudikai atkreipia dėmesį, kad vasaros mėnesiais, ypač per Žolinę ar kitus ilguosius savaitgalius, be priežiūros palikti namai nukenčia dažniau nei įprastai. Todėl itin svarbu išvykstant pasirūpinti namų ir juose esančio turto saugumu, kad sugrįžus juos rastumėte tokius, kokius palikote. „Ne tik Lietuvos, bet ir kitų Baltijos šalių gyventojai pastaraisiais

Taip pat skaitykite