Kūno kultūros specialistų patirtis

Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazija kartu su Pilietinių iniciatyvų centru ir Ugdymo plėtotės centru spalio 13-17 d. organizavo trumpąją stažuotę „Šiuolaikinės kūno kultūros pamokos planavimo, organizavimo ir vykdymo technologijos”.

Į Pagėgius atvyko Jonavos r. Užusalių pagrindinės mokyklos kūno kultūros mokytoja metodininkė Ramunė Knatienė. Pagėgių A. Mackaus gimnazijos kūno kultūros mokytoja metodininkė, stažuotės vykdytoja Svetlana Musvydienė (šio rašinio autorė) pakvietė Pagėgių savivaldybės kūno kultūros mokytojus ir trenerius stebėti atviras pamokas, klasės valandėlę, treniruotes, varžybas. Kolegos pasidalijo praktiniais įgūdžiais, kaip planuoti, organizuoti šiuolaikines kūno kultūros pamokas bei neformalaus ugdymo užsiėmimus, naudotasi informacija iš įvairių šaltinių (pratimų ir programų nuorodos, DVD bei garso įrašai, iliustracijos).
Mokytoja metodininkė R. Knatienė susipažino su A. Mackaus gimnazijos kūno kultūros mokytojų darbu: stebėjo kūno kultūros pamokas, pilateso bei ,,Judėjimo džiaugsmo“ treniruotes, kartu su Pagėgių savivaldybės bendrojo lavinimo mokyklų kūno kultūros mokytojais dalyvavo diskusijoje ,,Įvairių metodų taikymas siekiant pasyvių mokinių aktyvumo“, klausėsi šio rašinio autorės pranešimų: ,,Darbas su neatestuotais, probleminiais mokiniais“, „Nestandartinės situacijos kūno kultūros pamokose“, „Konfliktinių situacijų sprendimo būdai“, apie projektų rašymą. Kartu su 8a klasės moksleiviais, gimnazijos administracija ir psichologu dalyvavo atviroje klasės valandėlėje ,,Neįgaliųjų pasaulis mano akimis“, stebėjo vieną individualią pamoką.
Visą savaitę vyko sveikatingumo pertraukos: mokiniai žaidė stalo tenisą, krepšinį, tinklinį, varžėsi prie šaškių šachmatų lentų, dalyvavo priešpamokinėje mankštoje. Ramunė Knatienė padėjo organizuoti šiuos užsiėmimus, parengė nuotraukų ciklą apie stažuotę ir paruošė pranešimą savo mokyklos kolegoms bei metodinio būrelio mokytojams.
Projekto vadovė pavaduotoja ugdymui Vida Šveikauskienė sakė, kad stažuotės programa ir darbotvarkė buvo aktuali, naudinga bei įdomi kūno kultūros specialistams.
Panašūs projektai didina mokytojų pasitikėjimą savimi, leidžia patobulinti profesinius įgūdžius, dalykines ir bendrąsias kompetencijas.

Svetlana Musvydienė

Hits: 20

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pandemija – ne kliūtis vestuvėms, bet nuotaika – lyg per karą 

Pasaulyje siaučianti pandemija ir dėl jos gruodžio viduryje sugriežtintas karantinas sujaukė įsimylėjėlių planus, bet noras tuoktis niekur nedingo. Tai rodo ir naujausi Statistikos departamento duomenys apie įvykusias santuokas. Karantino režimu dirbantys civilinės metrikacijos skyriai jų praėjusį kovą įregistravo 541. Santuokų skaičius, palyginti su 2020 m. kovu, Lietuvoje beveik nesumažėjo. Tuomet jų buvo įregistruota panašiai – 520. Tiesa, pernai kovą jau irgi siautė pandemija ir galiojo karantinas. Per antrosios koronaviruso infekcijos bangos piką – sausio mėnesį – Lietuvoje susituokė 329 poros. Tačiau

Dvi Savivaldybės įmonės pernai dirbo nuostolingai, viena – pelningai

Šilutės r. savivaldybės tarybos nariai komitetuose svarsto trijų Savivaldybės uždarųjų akcinių bendrovių praėjusių metų veiklos ataskaitas. Savivaldybei pavaldžios šios įmonės: Šilutės šilumos tinklų, „Šilutės vandenų“ ir Šilutės autobusų parko. UAB „Šilutės vandenys“, direktorius – Alfredas Markvaldas, pernai dirbo pelningai: gauta 79,9 tūkst. Eur pelno. Dėl karantino nuotoliniu būdu dirbo daug švietimo, kultūros, kitų įstaigų, buvo uždarytų viešbučių, kavinių, restoranų ir kt., tad lyg ir normalu būtų manyti, kad vandens reikėjo mažiau. Kita vertus, gyventojai dirbo nuotoliniu būdu iš namų, iš

Geriausia dovana mokyklai – knygos

Šilutės rajone mokyklas baigusieji, pasirinkusieji savo gyvenimo ir jau nemažai juo nuėjusieji, pasiekusieji ne tik mintyse saugo šviesų savosios mokyklos paveikslą. Jie ir jų sutuoktiniai kartais į savo mokyklą sugrįžta su dovanomis. Štai į Vainuto gimnazijos istoriją su dėkingumu įrašyti Nijolė ir Valdas Petrauskai. Nijolė 1961 m. baigė tuometinę Vainuto vidurinę mokyklą, ji dirba redaktore. Jos vyras Valdas – vertėjas, verčia knygas iš anglų, prancūzų, italų, lenkų, ispanų, švedų, portugalų kalbų. V. Petrausko vertimo žanrai: proza, drama, poezija. Vertėjas gimė

Naujausiuose pašto ženkluose – nykstantys pilkasis ruonis ir lūšis

Lietuvos paštas penktadienį Išleidžia Lauros Aleknavičiūtės kurtų pašto ženklų seriją „Europa. Nykstanti nacionalinė laukinė gamta“. Serija sudaryta iš dviejų pašto ženklų. Abiejų ženklų nominalas – po 0,75 Eur, tiražas – po 22 000 vnt. Kartu su pašto ženklais bus išleistas ir pirmos dienos vokas. Antspaudavimas pirmos dienos datos spaudu vyksta Vilniaus pašte, adresu Totorių g. 8. Viename iš pašto ženklų pavaizduotas pilkasis arba kitaip dar žinomas kaip ilgasnukis ruonis. Lotyniškasis ilgasnukio ruonio pavadinimas kildinamas iš graikų kalbos žodžio, reiškiančio „maža

Taip pat skaitykite