Kūno kultūros specialistų patirtis

Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazija kartu su Pilietinių iniciatyvų centru ir Ugdymo plėtotės centru spalio 13-17 d. organizavo trumpąją stažuotę „Šiuolaikinės kūno kultūros pamokos planavimo, organizavimo ir vykdymo technologijos”.

Į Pagėgius atvyko Jonavos r. Užusalių pagrindinės mokyklos kūno kultūros mokytoja metodininkė Ramunė Knatienė. Pagėgių A. Mackaus gimnazijos kūno kultūros mokytoja metodininkė, stažuotės vykdytoja Svetlana Musvydienė (šio rašinio autorė) pakvietė Pagėgių savivaldybės kūno kultūros mokytojus ir trenerius stebėti atviras pamokas, klasės valandėlę, treniruotes, varžybas. Kolegos pasidalijo praktiniais įgūdžiais, kaip planuoti, organizuoti šiuolaikines kūno kultūros pamokas bei neformalaus ugdymo užsiėmimus, naudotasi informacija iš įvairių šaltinių (pratimų ir programų nuorodos, DVD bei garso įrašai, iliustracijos).
Mokytoja metodininkė R. Knatienė susipažino su A. Mackaus gimnazijos kūno kultūros mokytojų darbu: stebėjo kūno kultūros pamokas, pilateso bei ,,Judėjimo džiaugsmo“ treniruotes, kartu su Pagėgių savivaldybės bendrojo lavinimo mokyklų kūno kultūros mokytojais dalyvavo diskusijoje ,,Įvairių metodų taikymas siekiant pasyvių mokinių aktyvumo“, klausėsi šio rašinio autorės pranešimų: ,,Darbas su neatestuotais, probleminiais mokiniais“, „Nestandartinės situacijos kūno kultūros pamokose“, „Konfliktinių situacijų sprendimo būdai“, apie projektų rašymą. Kartu su 8a klasės moksleiviais, gimnazijos administracija ir psichologu dalyvavo atviroje klasės valandėlėje ,,Neįgaliųjų pasaulis mano akimis“, stebėjo vieną individualią pamoką.
Visą savaitę vyko sveikatingumo pertraukos: mokiniai žaidė stalo tenisą, krepšinį, tinklinį, varžėsi prie šaškių šachmatų lentų, dalyvavo priešpamokinėje mankštoje. Ramunė Knatienė padėjo organizuoti šiuos užsiėmimus, parengė nuotraukų ciklą apie stažuotę ir paruošė pranešimą savo mokyklos kolegoms bei metodinio būrelio mokytojams.
Projekto vadovė pavaduotoja ugdymui Vida Šveikauskienė sakė, kad stažuotės programa ir darbotvarkė buvo aktuali, naudinga bei įdomi kūno kultūros specialistams.
Panašūs projektai didina mokytojų pasitikėjimą savimi, leidžia patobulinti profesinius įgūdžius, dalykines ir bendrąsias kompetencijas.

Svetlana Musvydienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nauji ribojimai dėl plintančio COVID-19. Suvaržymų bus didelių

Rugpjūčio 4 d. posėdžiavusi Vyriausybė apsisprendė griežtinti reikalavimus, susijusius su vėl sparčiai plintančiu COVID-19. Vieni reikalavimai jau įsigalios kitą savaitę, kiti suplanuoti nuo rugsėjo 13 d. Duota laiko apsispręsti prieš skiepus nusiteikusiems ar skiepijimąsi atidėliojantiems gyventojams.   Trečiadienį Vyriausybė sutarė dėl galimybių paso prievolės norint naudotis įvairiomis veiklomis, o šį sprendimą priims kitą savaitę. Be galimybių paso netrukus nebus galima naudotis veiklomis ar paslaugomis uždarose erdvėse, išskyrus numatytas išimtis: nebūtų galimybės eiti į teatrą, į kino teatrą, netrukus be galimybių

Šilutės ligoninėje draudžiamas pacientų lankymas

Atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją Šilutės rajone bei siekiant išvengti naujų COVID-19 ligos užsikrėtimo atvejų, nuo rugpjūčio 4 d. Šilutės ligoninėje draudžiama lankyti pacientus.   Pacientų lankymas draudžiamas, išskyrus gydančio gydytojo leidimu terminalės sveikatos būklės pacientų (kraštutinai sunkios) ir pacientų iki 14 metų lankymą. Rugpjūčio 3 d. duomenimis, per parą Šilutės rajone užregistruoti 7 nauji COVID-19 ligos atvejai. Iš viso šiuo metu rajone serga 58 asmenys.  Daugiau apie epidemiologinę situaciją šalyje: https://koronastop.lrv.lt/lt/statistika-lietuvoje Šilutės ligoninės inf.

Lietuviai per metus išgeria milijonus butelių giros

Lietuvių taip mėgstamą girą galima pavadinti vienu seniausių bei brandžiausias tradicijas turinčių nacionalinių gėrimų. Savo populiarumo gira neprarado iki šiol – vien pernai lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ iš viso pardavė virš 4 milijonų pastarosios butelių bei skardinių. Sustatę juos šalia vienas kito, turėtume atstumą nuo Vilniaus iki Klaipėdos… Geriausia – natūralus saldumas Tiems, kurie rūpinasi savo mityba ir nori šiuo gėrimu vasara gaivintis kuo dažniau, „Maximos“ Maisto gamybos departamento vadovė Brigita Baratinskaitė primena apie giros naudą organizmui. Ją užtikrinti, pasak

COVID-19 – socialinės globos įstaigose

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kiekvieną pirmadienį skelbia naujausią informaciją apie koronaviruso plitimą Lietuvos socialinės globos įstaigose. Šilutės rajone veikia minimai ministerijai pavaldūs Macikų socialinės globos namai, vietos Savivaldybės pavaldumo Šilutės socialinės globos namai (buvę senelių globos namai), yra trys privatūs – „Pamario senjorų namai“, „Senjorų Eldoradas“ ir „Globavita“. Ministerija skelbia, kad šalyje esančiuose globos namuose įkurdinta beveik 13 tūkst. garbaus amžiaus ir neįgalių žmonių. Tokių namų yra 215, šiuo metu veikia 206. Rugpjūčio 2 d. duomenimis, šiuo metu nustatyti

Taip pat skaitykite