Kukli parama būstui tvarkyti

Pagėgių centre, Vilniaus g. 15, septynių butų dviaukštis gyvenamasis namas turės naują stogą, tačiau fasado sutvarkyti dar nepavyks. Stogą gyventojai susitvarkė už savo pinigus, tam išleidę beveik 60 tūkst. Lt. Planuota sutvarkyti ir namo fasadą, tačiau bendra darbų sąmata viršija 116 tūkst. Lt. Iš Pagėgių savivaldybės specialiosios programos tikėtasi 35 tūkst. Lt, tačiau neseniai Taryba iš Privatizavimo fondo paskyrė tik 5000 Lt.

Šio namo gyventojai už savo pinigus įstengė perdengti tik kiaurą stogą, nes viduje jau puvo butai. Fasadui tvarkyti pinigų trūksta.
Autorės nuotr.

Ir Pagėgių savivaldybės gyvenamųjų pastatų atnaujinimo programos lėšos liko žlugusiame Ūkio banke. Neseniai įvykusiame Tarybos posėdyje priimtas sprendimas iš Privatizavimo fondo 2014 m. pirmojo pusmečio sąmatos skirti Rukų evangelikų liuteronų parapijai klebonijos langams pakeisti 1500 Lt. Vasarį į Savivaldybę kreipėsi parapijos tarybos pirmininkas A. Dravininkas, prašydamas skirti 3000 Lt, nes klebonijos name gyvena dvi senelių šeimos ir viena neįgali moteris, auginanti nepilnametį sūnų.
Daugiabučio namo savininkų bendrijos „Erškėtrožė“ namo techninio projekto daliai išlaidų padengti paskirta 3000 Lt. Šios bendrijos pirmininkė Janina Irena Bitinienė prašyme Savivaldybei nurodė, kad šio namo (Šilgalių k., Stoniškių sen.) gyventojų bendrija pirmoji dar 2009 metais renovavo daugiabutį namą pagal būsto renovavimo programą. Dešimčiai metų gauta 157 tūkst. Lt paskola su 7,56 proc. palūkanomis. Name gyvena aštuonios šeimos: trys pensininkės, vienas butas priklauso našlaitėms, kurios yra nepilnametės ir gyvena globos namuose. Nė vienas šių gyventojų neišgalėtų skirti daugiau lėšų namui tvarkyti. Vien parengti techninį projektą kainavę 17 tūkst. Lt, nemažai pinigų išleista dokumentams tvarkyti, bendrijai įregistruoti. Visos išlaidos sudarė 24,5 tūkst. Lt.
„Tai nieko nepadarysime…“
Taip kalbėjo Laimutė Totilienė, Vilniaus g. 15, Pagėgiuose, esančio daugiabučio gyventojų bendrijos „Vietra“ pirmininkė, išgirdusi žinią, kad bendrija gaus tik 5000 Lt namo fasadui remontuoti. Pagėgių savivaldybės taryba išgalėjo skirti tik tokią sumą, nors bendrija, kurią sudaro 7 butų gyventojai, tikėjosi bent 35 tūkstančių. Tikėjosi, nes anksčiau buvę žadėta. Deja…
Gyventojai jau baigia sutvarkyti namo stogą, darbų sąmata siekia 60 tūkst. Lt. Šias išlaidas jie dengia patys. Tikėtasi, kad su Savivaldybės pagalba iš gyvenamųjų namų atnaujinimo programos kartu pavyks sutvarkyti ir aptrupėjusį namo fasadą, padaryti kitų būtiniausių darbų. Gyventojai konkurso būdu susirado statybų bendrovę, kuri sutiko stogą ir kitus darbus atlikti pigiausiai ir garantavo penkerių metų priežiūrą. Dirba vyrai iš Tauragės. Stogas jau perdengtas, imtasi skardinimo darbų. O fasado tvarkymą, ko gero, teks atidėti, nes gyventojai nepajėgūs vieni apmokėti visų šių bendrų darbų sąmatos – per 116 tūkst. Lt.
Šis pastatas yra centrinėje Pagėgių gatvėje, netoli gražaus Savivaldybės pastato. Anksčiau Savivaldybės pažadėti 35 tūkstančiai litų, anot L. Totilienės, nebūtų padengę visų išlaidų, gyventojai dar būtų pridėję ir savo pinigų, o dabar, kai skirta tik 5000 Lt, nė neaišku, ką daryti.
Ko gero, fasadas kol kas liks apšiuręs, vargu ar pavyks sutvarkyti sienų įtrūkimus.

Stasė SKUTULIENĖ

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pokalbis telefonu vairuojant gali kainuoti vairuotojo pažymėjimą…

Dauguma vairuotojų nepaiso Kelių eismo taisyklių reikalavimo – draudimo naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant ir tokiais savo veiksmais kelia pavojų ne tik sau, bet ir kitiems viešajame eisme dalyvaujantiems asmenims. Policijos pareigūnai visoje Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje, liepos mėnesį fiksavo 47 pažeidimus: Tauragėje – 24 pažeidimai; Šilalėje – 4 pažeidimai; Šilutėje – 18 pažeidimų; Pagėgiuose – 1 pažeidimas. Visiems vairuotojams surašyti protokolai pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 417 str. 3 d. Vairuojant naudojantis mobiliaisiais telefonais gresia

Nuspręsta tirti Daivos Žebelienės elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija paskelbė, kad liepos 21d.  pradėtas tyrimas dėl Šilutės rajono savivaldybės tarybos narės Daivos Žebelienės elgesio. Aiškinamasi, ar ji nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo ribojimo atstovauti. Pagal šį teisės aktą valstybinėje tarnyboje dirbantis asmuo neturi teisės atstovauti fiziniams ar juridiniams asmenims ir ginti jų interesų institucijoje ar įstaigoje, kurioje jis dirba. Tyrimas pradėtas gauto pranešimo pagrindu. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija tirs aplinkybes, kai D. Žebelienė galbūt atstovavo UAB „Toluta” interesams 2019 m. ir 2020 m.

Universitetas senąsias kareivines pavers migrantų istorine kryžkele. Gyventojus prašo dalintis senais lagaminais

Rudenį Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto kūrybinė grupė (Raimonda Nabažaitė, Milda Kontrimė, Rima Čerapė) visuomenei ruošiasi pristatyti naują kultūrinį-edukacinį projektą „Migrantas“. Interaktyvios garso, muzikos, istorinio pasakojimo ekskursijos metu Klaipėdos senosios kareivinės (dabar – Klaipėdos universitetas) virs istorine migrantų vieta ir jų likimų kryžkele. „Migrante“ kiekvienam dalyviui bus siekiama suteikti naują tapatybę – Klaipėdoje apsigyvenusio ar laikinai priklydusio žmogaus dalia.   Nuo kareivinių statybos iki Klaipėdos universiteto studentiško šurmulio   Buvusios senosios kareivinės migrantų kryžkele pasirinktos neatsitiktinai. Siekiama,

Bibliotekininkai kurs stalo žaidimą

Lietuvos kultūros taryba skyrė finansavimą Tolygios kultūrinės raidos programai ir finansavo Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos projektą „Stalo žaidimas „Keliauk ir pažink Šilutę“ (projekto vadovė Sandra Jablonskienė) skirdama 3 690,00 Eur finansavimą. Įgyvendindami šį projektą bibliotekininkai kurs inovatyvią, išliekamąją vertę turintį stalo žaidimą, reprezentuojantį Šilutės kraštą. Šis žaidimas bus puiki edukacinė priemonė mokiniams, miestelėnams, kitose Lietuvos vietovėse gyvenantiems žaidėjams, norintiems pažinti ar iš naujo atrasti Šilutės miesto istorijos ir kultūros paveldą. Stalo žaidimas kvies suburti savo draugų kompaniją (komandą) ir

Taip pat skaitykite