Kraštiečių sueiga Kriokiškiuose

Šeštadienį Kriokiškių kaime (Vilkyškių sen.) vyko kraštiečių sueiga, skirta Kriokiškių paminėjimo rašytiniuose šaltiniuose 460 metų sukakčiai ir Bendruomenių metams paminėti.

Kriokiskiai.02.53.pag

Keturiolika metų Kriokiškių bendruomenei vadovaujanti Reda Tamašauskienė didžiuodamasi sako, kad Kriokiškių kaime yra 87 gyventojai, 32 sodybos, 18 vaikų, gyventojų amžiaus vidurkis – 45 metai.
Kas 3-4 metus Kriokiškiuose organizuojama kraštiečių sueiga. Šįkart jau buvo trečioji tokia sueiga, į kurią susirinko per 200 žmonių. Suėjo dabartiniai gyventojai bei suvažiavo nemažai čia gimusių, augusių, gyvenusių, dirbusių žmonių ar kitaip susijusių su Kriokiškiais. Kaimo bendruomenė gražiai tvarko kapinaites, kurių aplankymu ir prasidėjo kraštiečių sueiga. Uždegta žvakučių. Į kapines atėjo ir Vilkyškių katalikų bažnyčios kunigas Kazys Žutautas.

Kriokiskiai.04.53.pag
Po to parke sodinta raudonųjų lazdynų. Mat Kriokiškių kaimo pavadinimas sietinas su juodosios meletos vokišku pavadinimu, o šie paukščiai mėgsta apsigyventi būtent raudonuosiuose lazdynuose. Tad per kraštiečių sueigą prieš trejus metus parke buvo pasodinti du raudonieji lazdynai, šįkart – dar du: vieną, skirtą Kriokiškių kaimo 460 metų sukakčiai, sodino vyriausia kaimo gyventoja Marta Valaitienė su artimaisiais, kitą, skirtą Bendruomenių metams, – penkių bendruomenių pirmininkai.
Kulinarinio paveldo patiekalų ir savo programas pateikė 5 bendruomenės. Vilkyškių bendruomenė vaišino šiupiniu ir žolelių arbatomis, prie šio arbatžolių verslo prisideda ir Reda Tamašauskienė, kurią galima vadinti dar ir ūkininke. Kaimynai iš Mociškių vaišino širdelės formos vafliniais blynais, kuriais garsėja jau daug metų, Žukų kaimo moterys – kugeliu, Aušgirių kaimo bendruomenė – net kelių rūšių naminiais sūriais.
Reda Tamašauskienė „Pamariui“ pasakojo, kad nuo kaimynų neatsiliko ir Kriokiškių kaimo bendruomenė – turėjo gardžios naminės giros ir mėsbandžių. Liucija Baškienė taip pavadintas mėsos bandeles kepa pagal savo mamos senovinį receptą, tai nėra nei kibinai, nei kažkas panašaus. Vaišių buvo daug ir labai skanių.
Skambėjo dainos, sukosi šokėjų poros, vakare liepsnojo laužas. Bendruomenės atvyko su saviškiais dainininkais, muzikantais.

Kriokiskiai.03.53.pag
Šventės proga pasveikino Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis, vicemeras Sigitas Stonys, Vilkyškių seniūnas Darius Jurkšaitis, Pagėgių policijos komisariato laikinai viršininko pareigas einanti Rima Buinauskienė, kiti svečiai. Žodį tarė Vilkyškių katalikų bažnyčios kunigas Kazys Žutautas.
Tautiniais rūbais pasipuošęs Petras Baškys ėjo šeimininko pareigas – visiems svečiams riekė naminės duonos po riekę lauktuvių parsivežti. Visi sveikintojai scenoje turėjo paskambinti specialiai pakabintu varpu – kad žinia apie kaimą plačiai pasklistų.
Pasveikinti trisdešimtmečiai Kriokiškių gyventojai Mindaugas Tamašauskas ir Jonas Olšauskas. Rambyno regioninio parko direkcijos vyr. specialistė Giedrė Skipitienė supažindino su Kriokiškių kaimo istorija. Koncertavo Natkiškių kaimo kapela „Vaivorykštė“. „Nerijos“ koncertą padovanojo kraštietis Vidas Augaitis, pagrindinis šios šventės rėmėjas, kaip ir prieš trejus metus vykusioje kraštiečių sueigoje vėl nepašykštėjęs pinigų, kad į kaimą su koncertu atvyktu garsių muzikantų ir dainininkų. Linksmybių netrūko.
R. Tamašauskienė sakė esanti dėkinga Pagėgių savivaldybės administracijai, Vilkyškių seniūnijai už didelę pagalbą rengiant šią šventę.

Stasė Rimaitė
Astos Andrulienės nuotr.

Kriokiskiai.01.53.pag

Vienas komentaras

  • Anonimas

    Labai malonu matyti savo gimto kaimo kiekvieną kertelę,seną dvarą,kuriame užaugau,ežerą,kuriame maudžiausi ,upę Jūrą,prie kurios prabėgdavo pusę dienos,mišką,kur iki dabar keliukai geresni,nei kai kuriuose Klaipėdos gatvėse.o apie uogas ir grybus net nekalbu,būdavo tokia gausybė.Kriokiškiai pats nuostabiausias kampelis Lietuvoje.Kai norėjau parodyti savo šeimai,kur aš gyvenau,mano vyras Romas pasakė,paslaptinga šalis,net vokiečiai karo metais nebūtų jūsų radę. Gaila,kad negalėjom dalyvauti šventėje,paprasčiausiai nežinojome,būtumėm atvyke visi Zofijos Šimkienės vaikai ir anūkai.Belieka laukti sekančio susitikimo,ir norėtųsi,kad būtų daugiau reklamos. Su pagarba Vilma Šimkutė Noreikienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite