Kraštiečių sueiga Kriokiškiuose

Šeštadienį Kriokiškių kaime (Vilkyškių sen.) vyko kraštiečių sueiga, skirta Kriokiškių paminėjimo rašytiniuose šaltiniuose 460 metų sukakčiai ir Bendruomenių metams paminėti.

Kriokiskiai.02.53.pag

Keturiolika metų Kriokiškių bendruomenei vadovaujanti Reda Tamašauskienė didžiuodamasi sako, kad Kriokiškių kaime yra 87 gyventojai, 32 sodybos, 18 vaikų, gyventojų amžiaus vidurkis – 45 metai.
Kas 3-4 metus Kriokiškiuose organizuojama kraštiečių sueiga. Šįkart jau buvo trečioji tokia sueiga, į kurią susirinko per 200 žmonių. Suėjo dabartiniai gyventojai bei suvažiavo nemažai čia gimusių, augusių, gyvenusių, dirbusių žmonių ar kitaip susijusių su Kriokiškiais. Kaimo bendruomenė gražiai tvarko kapinaites, kurių aplankymu ir prasidėjo kraštiečių sueiga. Uždegta žvakučių. Į kapines atėjo ir Vilkyškių katalikų bažnyčios kunigas Kazys Žutautas.

Kriokiskiai.04.53.pag
Po to parke sodinta raudonųjų lazdynų. Mat Kriokiškių kaimo pavadinimas sietinas su juodosios meletos vokišku pavadinimu, o šie paukščiai mėgsta apsigyventi būtent raudonuosiuose lazdynuose. Tad per kraštiečių sueigą prieš trejus metus parke buvo pasodinti du raudonieji lazdynai, šįkart – dar du: vieną, skirtą Kriokiškių kaimo 460 metų sukakčiai, sodino vyriausia kaimo gyventoja Marta Valaitienė su artimaisiais, kitą, skirtą Bendruomenių metams, – penkių bendruomenių pirmininkai.
Kulinarinio paveldo patiekalų ir savo programas pateikė 5 bendruomenės. Vilkyškių bendruomenė vaišino šiupiniu ir žolelių arbatomis, prie šio arbatžolių verslo prisideda ir Reda Tamašauskienė, kurią galima vadinti dar ir ūkininke. Kaimynai iš Mociškių vaišino širdelės formos vafliniais blynais, kuriais garsėja jau daug metų, Žukų kaimo moterys – kugeliu, Aušgirių kaimo bendruomenė – net kelių rūšių naminiais sūriais.
Reda Tamašauskienė „Pamariui“ pasakojo, kad nuo kaimynų neatsiliko ir Kriokiškių kaimo bendruomenė – turėjo gardžios naminės giros ir mėsbandžių. Liucija Baškienė taip pavadintas mėsos bandeles kepa pagal savo mamos senovinį receptą, tai nėra nei kibinai, nei kažkas panašaus. Vaišių buvo daug ir labai skanių.
Skambėjo dainos, sukosi šokėjų poros, vakare liepsnojo laužas. Bendruomenės atvyko su saviškiais dainininkais, muzikantais.

Kriokiskiai.03.53.pag
Šventės proga pasveikino Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis, vicemeras Sigitas Stonys, Vilkyškių seniūnas Darius Jurkšaitis, Pagėgių policijos komisariato laikinai viršininko pareigas einanti Rima Buinauskienė, kiti svečiai. Žodį tarė Vilkyškių katalikų bažnyčios kunigas Kazys Žutautas.
Tautiniais rūbais pasipuošęs Petras Baškys ėjo šeimininko pareigas – visiems svečiams riekė naminės duonos po riekę lauktuvių parsivežti. Visi sveikintojai scenoje turėjo paskambinti specialiai pakabintu varpu – kad žinia apie kaimą plačiai pasklistų.
Pasveikinti trisdešimtmečiai Kriokiškių gyventojai Mindaugas Tamašauskas ir Jonas Olšauskas. Rambyno regioninio parko direkcijos vyr. specialistė Giedrė Skipitienė supažindino su Kriokiškių kaimo istorija. Koncertavo Natkiškių kaimo kapela „Vaivorykštė“. „Nerijos“ koncertą padovanojo kraštietis Vidas Augaitis, pagrindinis šios šventės rėmėjas, kaip ir prieš trejus metus vykusioje kraštiečių sueigoje vėl nepašykštėjęs pinigų, kad į kaimą su koncertu atvyktu garsių muzikantų ir dainininkų. Linksmybių netrūko.
R. Tamašauskienė sakė esanti dėkinga Pagėgių savivaldybės administracijai, Vilkyškių seniūnijai už didelę pagalbą rengiant šią šventę.

Stasė Rimaitė
Astos Andrulienės nuotr.

Kriokiskiai.01.53.pag

Vienas komentaras

  • Anonimas

    Labai malonu matyti savo gimto kaimo kiekvieną kertelę,seną dvarą,kuriame užaugau,ežerą,kuriame maudžiausi ,upę Jūrą,prie kurios prabėgdavo pusę dienos,mišką,kur iki dabar keliukai geresni,nei kai kuriuose Klaipėdos gatvėse.o apie uogas ir grybus net nekalbu,būdavo tokia gausybė.Kriokiškiai pats nuostabiausias kampelis Lietuvoje.Kai norėjau parodyti savo šeimai,kur aš gyvenau,mano vyras Romas pasakė,paslaptinga šalis,net vokiečiai karo metais nebūtų jūsų radę. Gaila,kad negalėjom dalyvauti šventėje,paprasčiausiai nežinojome,būtumėm atvyke visi Zofijos Šimkienės vaikai ir anūkai.Belieka laukti sekančio susitikimo,ir norėtųsi,kad būtų daugiau reklamos. Su pagarba Vilma Šimkutė Noreikienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Muziejų naktis Bitėnuose

Šeštadienį, gegužės 14 d., Bitėnus apgobė Tarptautinė muziejų naktis. Nepaisant žvarbos, Martyno Jankaus muziejuje susirinko nemažas būrys svečių. Jaukiai įsitaisę muziejaus edukacinio centro antrame aukšte, žiūrovai stebėjo paruoštą Martyno Jankaus muziejaus programą.   Vakaras prasidėjo grafikės Gražinos Didelytės spalvotų piešinių parodos pristatymu iš ciklo „Dainavo klodai“ ir „Brangiausios vietos“. Pristatyme dalyvavo menininkės kūrybinių teisių paveldėtojas, jos darbų skleidėjas ir atminimo puoselėtojas prof. Vygandas Čaplikas, kartu su parodos kuratore Vida Korn. Šioje parodoje eksponuojami menininkės darbai sukurti jai apsigyvenus Dzūkijoje, Rūdnelės

Įgyvendintas iš ES Socialinio fondo finansuojamas socialinės gerovės projektas      

Asociacija Šilutės Soroptimos klubas ir partneriai Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centras bei Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Šilutės Viltis“ įgyvendino Europos Socialinio fondo lėšomis finansuojamą projektą „Socialinę gerovę kuriame drauge“ Nr. 08.6.1-ESFA-T-927-01-0433. Projekto tikslas-ugdyti savipagalbos ir socialinius įgūdžius socialinę atskirtį patiriantiems Šilutės gyventojams, kartu ugdant bendruomeniškumą ir savanorystę.  Šiam tikslui pasiekti suorganizuoti 108 užsiėmimai asmenims su negalia, jų šeimų nariams, vyresnio amžiaus Šilutės miesto gyventojams. Įgyvendinant projektą vyko įvadinis seminaras, 5 bendrųjų įgūdžių mokymai, 61 seminaras-praktikumas, 40 lavinamųjų užsiėmimų,

Tarp piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2022“ nugalėtojų – ir ketvirtokė iš Žemaičių Naumiesčio

Paskelbti piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2022“ nugalėtojai: viena iš jų – Ugnė Barakauskaitė, Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio ketvirtos klasės mokinė. Paaiškėjo VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos surengto piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2022“ nugalėtojai: Šakių „Varpo“ mokyklos penktos klasės mokinė Austėja Pužauskaitė, Alytaus r. Butrimonių gimnazijos septintos klasės mokinys Grantas Grudzinskas, Tauragės „Versmės“ gimnazijos pirmos gimnazinės klasės mokinė Kamilė Savickaitė, Šilutės r. Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio ketvirtos klasės mokinė Ugnė Barakauskaitė, Panevėžio „Šaltinio“ progimnazijos aštuntokė Marija Šmakotinaitė ir Visagino edukacijų centro

Kas yra debesijos ekosistema ir ką turėtumėte apie ją žinoti?

Ko gero, daugelis verslininkų, jei patys nesinaudoja debesų kompiuterija (angl. cloud computing), arba kitaip debesija, tai bent yra apie ją girdėję. Šis IT sprendimas leidžia greitai prisitaikyti ir patenkinti nuolat kintančius įmonės poreikius. Debesų kompiuterija įgalina kurti naujoviškesnius ir dinamiškesnius darbo būdus, kurie skatina verslo augimą ir suteikia konkurencinį pranašumą. Taigi šiame straipsnyje plačiau papasakosime apie tai, kas yra debesijos ekosistema, kaip ji veikia ir kokiais privalumais pasižymi. Debesijos ekosistema – kas tai? Debesijos ekosistema yra sudėtinga ir dinamiška tarpusavyje

Taip pat skaitykite