Kraštiečių sueiga Kriokiškiuose

Šeštadienį Kriokiškių kaime (Vilkyškių sen.) vyko kraštiečių sueiga, skirta Kriokiškių paminėjimo rašytiniuose šaltiniuose 460 metų sukakčiai ir Bendruomenių metams paminėti.

Kriokiskiai.02.53.pag

Keturiolika metų Kriokiškių bendruomenei vadovaujanti Reda Tamašauskienė didžiuodamasi sako, kad Kriokiškių kaime yra 87 gyventojai, 32 sodybos, 18 vaikų, gyventojų amžiaus vidurkis – 45 metai.
Kas 3-4 metus Kriokiškiuose organizuojama kraštiečių sueiga. Šįkart jau buvo trečioji tokia sueiga, į kurią susirinko per 200 žmonių. Suėjo dabartiniai gyventojai bei suvažiavo nemažai čia gimusių, augusių, gyvenusių, dirbusių žmonių ar kitaip susijusių su Kriokiškiais. Kaimo bendruomenė gražiai tvarko kapinaites, kurių aplankymu ir prasidėjo kraštiečių sueiga. Uždegta žvakučių. Į kapines atėjo ir Vilkyškių katalikų bažnyčios kunigas Kazys Žutautas.

Kriokiskiai.04.53.pag
Po to parke sodinta raudonųjų lazdynų. Mat Kriokiškių kaimo pavadinimas sietinas su juodosios meletos vokišku pavadinimu, o šie paukščiai mėgsta apsigyventi būtent raudonuosiuose lazdynuose. Tad per kraštiečių sueigą prieš trejus metus parke buvo pasodinti du raudonieji lazdynai, šįkart – dar du: vieną, skirtą Kriokiškių kaimo 460 metų sukakčiai, sodino vyriausia kaimo gyventoja Marta Valaitienė su artimaisiais, kitą, skirtą Bendruomenių metams, – penkių bendruomenių pirmininkai.
Kulinarinio paveldo patiekalų ir savo programas pateikė 5 bendruomenės. Vilkyškių bendruomenė vaišino šiupiniu ir žolelių arbatomis, prie šio arbatžolių verslo prisideda ir Reda Tamašauskienė, kurią galima vadinti dar ir ūkininke. Kaimynai iš Mociškių vaišino širdelės formos vafliniais blynais, kuriais garsėja jau daug metų, Žukų kaimo moterys – kugeliu, Aušgirių kaimo bendruomenė – net kelių rūšių naminiais sūriais.
Reda Tamašauskienė „Pamariui“ pasakojo, kad nuo kaimynų neatsiliko ir Kriokiškių kaimo bendruomenė – turėjo gardžios naminės giros ir mėsbandžių. Liucija Baškienė taip pavadintas mėsos bandeles kepa pagal savo mamos senovinį receptą, tai nėra nei kibinai, nei kažkas panašaus. Vaišių buvo daug ir labai skanių.
Skambėjo dainos, sukosi šokėjų poros, vakare liepsnojo laužas. Bendruomenės atvyko su saviškiais dainininkais, muzikantais.

Kriokiskiai.03.53.pag
Šventės proga pasveikino Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis, vicemeras Sigitas Stonys, Vilkyškių seniūnas Darius Jurkšaitis, Pagėgių policijos komisariato laikinai viršininko pareigas einanti Rima Buinauskienė, kiti svečiai. Žodį tarė Vilkyškių katalikų bažnyčios kunigas Kazys Žutautas.
Tautiniais rūbais pasipuošęs Petras Baškys ėjo šeimininko pareigas – visiems svečiams riekė naminės duonos po riekę lauktuvių parsivežti. Visi sveikintojai scenoje turėjo paskambinti specialiai pakabintu varpu – kad žinia apie kaimą plačiai pasklistų.
Pasveikinti trisdešimtmečiai Kriokiškių gyventojai Mindaugas Tamašauskas ir Jonas Olšauskas. Rambyno regioninio parko direkcijos vyr. specialistė Giedrė Skipitienė supažindino su Kriokiškių kaimo istorija. Koncertavo Natkiškių kaimo kapela „Vaivorykštė“. „Nerijos“ koncertą padovanojo kraštietis Vidas Augaitis, pagrindinis šios šventės rėmėjas, kaip ir prieš trejus metus vykusioje kraštiečių sueigoje vėl nepašykštėjęs pinigų, kad į kaimą su koncertu atvyktu garsių muzikantų ir dainininkų. Linksmybių netrūko.
R. Tamašauskienė sakė esanti dėkinga Pagėgių savivaldybės administracijai, Vilkyškių seniūnijai už didelę pagalbą rengiant šią šventę.

Stasė Rimaitė
Astos Andrulienės nuotr.

Kriokiskiai.01.53.pag

Hits: 260

Vienas komentaras

  • Anonimas

    Labai malonu matyti savo gimto kaimo kiekvieną kertelę,seną dvarą,kuriame užaugau,ežerą,kuriame maudžiausi ,upę Jūrą,prie kurios prabėgdavo pusę dienos,mišką,kur iki dabar keliukai geresni,nei kai kuriuose Klaipėdos gatvėse.o apie uogas ir grybus net nekalbu,būdavo tokia gausybė.Kriokiškiai pats nuostabiausias kampelis Lietuvoje.Kai norėjau parodyti savo šeimai,kur aš gyvenau,mano vyras Romas pasakė,paslaptinga šalis,net vokiečiai karo metais nebūtų jūsų radę. Gaila,kad negalėjom dalyvauti šventėje,paprasčiausiai nežinojome,būtumėm atvyke visi Zofijos Šimkienės vaikai ir anūkai.Belieka laukti sekančio susitikimo,ir norėtųsi,kad būtų daugiau reklamos. Su pagarba Vilma Šimkutė Noreikienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite