Kraštiečių sueiga Kriokiškiuose

Šeštadienį Kriokiškių kaime (Vilkyškių sen.) vyko kraštiečių sueiga, skirta Kriokiškių paminėjimo rašytiniuose šaltiniuose 460 metų sukakčiai ir Bendruomenių metams paminėti.

Kriokiskiai.02.53.pag

Keturiolika metų Kriokiškių bendruomenei vadovaujanti Reda Tamašauskienė didžiuodamasi sako, kad Kriokiškių kaime yra 87 gyventojai, 32 sodybos, 18 vaikų, gyventojų amžiaus vidurkis – 45 metai.
Kas 3-4 metus Kriokiškiuose organizuojama kraštiečių sueiga. Šįkart jau buvo trečioji tokia sueiga, į kurią susirinko per 200 žmonių. Suėjo dabartiniai gyventojai bei suvažiavo nemažai čia gimusių, augusių, gyvenusių, dirbusių žmonių ar kitaip susijusių su Kriokiškiais. Kaimo bendruomenė gražiai tvarko kapinaites, kurių aplankymu ir prasidėjo kraštiečių sueiga. Uždegta žvakučių. Į kapines atėjo ir Vilkyškių katalikų bažnyčios kunigas Kazys Žutautas.

Kriokiskiai.04.53.pag
Po to parke sodinta raudonųjų lazdynų. Mat Kriokiškių kaimo pavadinimas sietinas su juodosios meletos vokišku pavadinimu, o šie paukščiai mėgsta apsigyventi būtent raudonuosiuose lazdynuose. Tad per kraštiečių sueigą prieš trejus metus parke buvo pasodinti du raudonieji lazdynai, šįkart – dar du: vieną, skirtą Kriokiškių kaimo 460 metų sukakčiai, sodino vyriausia kaimo gyventoja Marta Valaitienė su artimaisiais, kitą, skirtą Bendruomenių metams, – penkių bendruomenių pirmininkai.
Kulinarinio paveldo patiekalų ir savo programas pateikė 5 bendruomenės. Vilkyškių bendruomenė vaišino šiupiniu ir žolelių arbatomis, prie šio arbatžolių verslo prisideda ir Reda Tamašauskienė, kurią galima vadinti dar ir ūkininke. Kaimynai iš Mociškių vaišino širdelės formos vafliniais blynais, kuriais garsėja jau daug metų, Žukų kaimo moterys – kugeliu, Aušgirių kaimo bendruomenė – net kelių rūšių naminiais sūriais.
Reda Tamašauskienė „Pamariui“ pasakojo, kad nuo kaimynų neatsiliko ir Kriokiškių kaimo bendruomenė – turėjo gardžios naminės giros ir mėsbandžių. Liucija Baškienė taip pavadintas mėsos bandeles kepa pagal savo mamos senovinį receptą, tai nėra nei kibinai, nei kažkas panašaus. Vaišių buvo daug ir labai skanių.
Skambėjo dainos, sukosi šokėjų poros, vakare liepsnojo laužas. Bendruomenės atvyko su saviškiais dainininkais, muzikantais.

Kriokiskiai.03.53.pag
Šventės proga pasveikino Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis, vicemeras Sigitas Stonys, Vilkyškių seniūnas Darius Jurkšaitis, Pagėgių policijos komisariato laikinai viršininko pareigas einanti Rima Buinauskienė, kiti svečiai. Žodį tarė Vilkyškių katalikų bažnyčios kunigas Kazys Žutautas.
Tautiniais rūbais pasipuošęs Petras Baškys ėjo šeimininko pareigas – visiems svečiams riekė naminės duonos po riekę lauktuvių parsivežti. Visi sveikintojai scenoje turėjo paskambinti specialiai pakabintu varpu – kad žinia apie kaimą plačiai pasklistų.
Pasveikinti trisdešimtmečiai Kriokiškių gyventojai Mindaugas Tamašauskas ir Jonas Olšauskas. Rambyno regioninio parko direkcijos vyr. specialistė Giedrė Skipitienė supažindino su Kriokiškių kaimo istorija. Koncertavo Natkiškių kaimo kapela „Vaivorykštė“. „Nerijos“ koncertą padovanojo kraštietis Vidas Augaitis, pagrindinis šios šventės rėmėjas, kaip ir prieš trejus metus vykusioje kraštiečių sueigoje vėl nepašykštėjęs pinigų, kad į kaimą su koncertu atvyktu garsių muzikantų ir dainininkų. Linksmybių netrūko.
R. Tamašauskienė sakė esanti dėkinga Pagėgių savivaldybės administracijai, Vilkyškių seniūnijai už didelę pagalbą rengiant šią šventę.

Stasė Rimaitė
Astos Andrulienės nuotr.

Kriokiskiai.01.53.pag

Vienas komentaras

  • Anonimas

    Labai malonu matyti savo gimto kaimo kiekvieną kertelę,seną dvarą,kuriame užaugau,ežerą,kuriame maudžiausi ,upę Jūrą,prie kurios prabėgdavo pusę dienos,mišką,kur iki dabar keliukai geresni,nei kai kuriuose Klaipėdos gatvėse.o apie uogas ir grybus net nekalbu,būdavo tokia gausybė.Kriokiškiai pats nuostabiausias kampelis Lietuvoje.Kai norėjau parodyti savo šeimai,kur aš gyvenau,mano vyras Romas pasakė,paslaptinga šalis,net vokiečiai karo metais nebūtų jūsų radę. Gaila,kad negalėjom dalyvauti šventėje,paprasčiausiai nežinojome,būtumėm atvyke visi Zofijos Šimkienės vaikai ir anūkai.Belieka laukti sekančio susitikimo,ir norėtųsi,kad būtų daugiau reklamos. Su pagarba Vilma Šimkutė Noreikienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

„Mizon“ kosmetika – giliai maitinanti ir drėkinanti kosmetikos linija

Nuo pat pradžių Mizon prekės ženklas orientuojasi į tik natūralių ingredientų naudojimą. Pasitelkus inovatyvių technologijų pavyko sukurti visiškai saugią kosmetiką. Joje nėra parabenų, dažiklių, SLS ir kitų kenksmingų medžiagų, kurios gali dirginti odą ar sukelti alergines reakcijas. Tai ne visi šios kosmetikos privalumai. Visų Mizon produktų formulė labai lengva, bet kartu ir itin efektyvi. Galima naudoti visų tipų odai – normaliai, riebiai, jautriai, sausai, suglebusiai ir brandžiai. Prekės ženklas sukūrė specialią „10 žingsnių“ programą, kuri leidžia išnaudoti visas jo kosmetikos

5 patarimai, kad vaikelio laukimas praeitų sklandžiai

Jei šiek tiek nerimaujate dėl gimdymo, štai keletas naudingų patarimų. 1. Žinios Kiekviena moteris yra skirtinga. Mūsų kūnai yra skirtingi, mūsų kūdikiai yra skirtingi ir nebūna dviejų vienodų gimimų. Štai kodėl naudinga daugiau sužinoti apie gimdymą. Suprasdami daugiau apie savo galimybes ir kiekvieno iš jų privalumus ir trūkumus, galite jaustis labiau pasitikinti priimdama sprendimus dėl to, kaip norite pagimdyti. Taip pat galite pasikalbėti su savo akušere, jei kas nors jums ypač rūpi. Ji atsakys į visus jums rūpimus klausimus ir

Moteriškos rankinės. Rekomendacijos išskirtinėms progoms

Stilinga ir kokybiška rankinė yra itin svarbus daugelio moterų aksesuaras, kuris gali pagyvinti bendrą įvaizdį. Renkantis kasdieninę rankinę, dažnai išsikeliami keli kriterijai. Svarbiausia, kad ji būtų patogi, talpi, komfortabili ir lengvai pritaikoma prie bet kokios aprangos. Todėl dažnai pasirenkamos juodos, rudos, ar šviesių spalvų rankinės. O jeigu prireikia rankinės išskirtinei progai, pvz., gimtadienio šventei, vestuvėms, darbo vakarėliui, vakarienei mieste, ar kitokiai progai, reikalavimai gali būti šiek tiek kitokie. Tokiu atveju tampa svarbu, jog rankinė būtų kompaktiška, patogi dėvėti ir kurioje

Rugsėjo 29-ąją minime šventąjį Mykolą

Kalendoriaus lapelis primena, kad rugsėjo 29-oji yra Pasaulinė širdies diena, Dagos diena, Šv. Mykolas. Proga priminti, kaip svarbu saugoti širdį                  1999 m. Pasaulinė širdies federacija paskelbė rugsėjo 29-ą Pasauline širdies diena. Šventė švenčiama 90-yje pasaulio šalių, siekiant atkreipti dėmesį į rizikos faktorius, sukeliančius širdies ligas, paskatinti sveiką gyvensenos būdą. Pasaulinę širdies dieną Lietuvoje skatina švęsti Lietuvos širdies asociacija. Šią dieną organizuojami sveikatingumo renginiai, išvykos dviračiais. Širdies veikla daug priklauso nuo taisyklingos mitybos ir žalingų įpročių. Širdžiai itin kenkia nutukimas, nejudrumas

Taip pat skaitykite