Koronaviruso pandemija karūnavo apelsiną

Pasaulį užklupusi koronaviruso pandemija paskatino daugiau dėmesio skirti natūraliems imuniteto stiprinimo būdams. Natūralaus vitamino C šaltinio – apelsinų – paklausa pirmosios pandemijos metu pernai pavasarį taip šoktelėjo, kad Viduržemio jūros šalių ūkininkai buvo priversti ieškoti būdų, kaip patenkinti žaibiškai išaugusią paklausą. Augo ne tik šviežių vaisų, bet ir sulčių poreikis. Skaičiuojama, kad apelsinų sulčių gamyba 2020-2021 metų sezoną pasaulyje turėtų išaugti apie 17 procentų. Panašus augimas prognozuojamas ir Lietuvos rinkai.

Didžiausios Lietuvoje sulčių gamintojos „Eckes-Granini Lietuva“ generalinis direktorius Marius Gudauskas sako, kad Covid-19 sukeltą iššūkį globali apelsinų rinka atlaikys, nes šių metų sezono prognozė jai yra palanki.

„Pandemija išaugino vartotojų dėmesį bene universaliausiam citrusiniam vaisiui – apelsinui. Labai svarbu, kad net ir pirmajam šokui smarkiai išauginus jų paklausą, dėl palankiai susiklosčiusių aplinkybių, nepatyrėme apelsinų ir kitų citrusinių vaisių trūkumo ar tiekimo sutrikimų. Nors apelsinų derlius JAV bei Turkijoje šiemet gali būti mažesnis, jį kompensuos didžiausia pasaulyje apelsinų augintoja Meksika ir Brazilija, iš kurios mes perkame žaliavą „Elmenhorster“ apelsinų sultims gaminti“, – teigia M. Gudauskas.

2020 metų pavasaris – apelsinų augintojų aukso amžius

Bendrovės „Eckes-Granini Lietuva“ vadovo vertinimu, nusistovėjusią citrusų rinką pandemija supurtė kaip reikiant. Netikėtumo faktorius pirmaisiais praėjusių metų mėnesiais ištiko ir pačius apelsinų augintojus, kai apelsinus ir iš jų pagamintas sultis pirkėjai ėmė šluoti iš parduotuvių lentynų.

„Po pirmojo pandemijos šoko citrusinių vaisių rinka daugmaž sugrįžo į įprastą ritmą, tačiau pavojus sveikatai išlieka aktualus kaip ir imuniteto palaikymo klausimas, todėl citrusiniai vaisiai dar tikrai nedings iš vartotojų akiračio“, – pastebi M. Gudauskas.

JAV Žemės ūkio departamentas prognozuoja, kad 2020-2021 m. apelsinų derlius išaugs beveik 8 proc. – iki 49,4 mln. tonų, o vien didžiausioje apelsinų rinkoje Brazilijoje – 14 proc., t. y. iki 16,9 mln. tonų.

Europa yra laikoma viena didžiausių apelsinų rinkų, kurioje aukštas šių vaisių poreikis turėtų išlikti dar ne vienerius metus. Rinkos tyrimų bendrovė „Mordor Intelligence“ skaičiuoja, kad 2020-2025 m. metinis apelsinų paklausos augimo koeficientas Europoje sieks 2,2 procento, tam įtakos turi ir COVID-19 pandemija.

Lietuvoje tarp gėrimų išsiskyrė apelsinų sultys

Nerimo ir nežinomybės apimti vartotojai Lietuvoje 2020 m. pradžioje deficitu pavertė ir kruopas, ir tualetinį popierių. Į būtiniausių jų prekių krepšelį gaivieji gėrimai nepateko, išskyrus vieną išimtį – apelsinų sultis.

„2020 metais stebėjome tikrą apelsinų sulčių fenomeną. Tuo metu, kai daugelio kitų vaisių ir daržovių sulčių pardavimai liko 2019 m. lygyje ar net šiek tiek susitraukė, apelsinų sulčių buvo nupirkta beveik 20 proc. daugiau.

Tai reiškia, kad ir pas mus vyravo pasaulyje dominavusios tendencijos: mūsų šalies pirkėjai taip pat dairėsi į apelsinus, – sako „Elmenhorster“ prekės ženklu pažymėtas sultis ir nektarus gaminančios bendrovės vadovas. – Akivaizdu, kad apelsinų ir jų sulčių pirkimo bumas yra susijęs su vartotojų lūkesčiais dėl sveikatos. Pandemija paskatino į pirkinių krepšelį dėti tas prekes, iš kurių tikimasi palankesnio poveikio organizmui.“

Remiantis JAV Žemės ūkio departamento prognozėmis, būtent apelsinų sultys šiuo metu yra ypač paklausios, o jų globali gamyba 2020-2021 m. gali išaugti 17 proc. – iki 1,8 mln. tonų.

Vaisių ir daržovių akcijos Šilutėje. Spauskite čia

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Darbas sau – vis dažnesnis lietuvių pasirinkimas. Kalbamės su verslininku Dariumi

Darbas gyvenime užima labai svarbią vietą, kadangi kasdien bent jau 8 valandas, o kartais ir daugiau praleidžiame atlikdami tam tikrus procesus. Natūralu, jog norisi rasti tokį darbą, kuris ne tik finansiškai, tačiau ir moraliai patenkintų lūkesčius. Apie tai kalbamės su sąskaita123.lt idėjos generatoriumi Dariumi, kuris kasdien susiduria su dirbti sau pradedančiais žmonėmis. Kodėl lietuviai vis dažniau renkasi darbą sau? Žinoma, kiekvienas žmogus atsakytų vis kitaip ir tai yra visiškai natūralu. Tačiau mano aplinkoje dažniausiai darbą sau sąlygojo noras dirbti laisvesnėmis

Nauji ribojimai dėl plintančio COVID-19. Suvaržymų bus didelių

Rugpjūčio 4 d. posėdžiavusi Vyriausybė apsisprendė griežtinti reikalavimus, susijusius su vėl sparčiai plintančiu COVID-19. Vieni reikalavimai jau įsigalios kitą savaitę, kiti suplanuoti nuo rugsėjo 13 d. Duota laiko apsispręsti prieš skiepus nusiteikusiems ar skiepijimąsi atidėliojantiems gyventojams.   Trečiadienį Vyriausybė sutarė dėl galimybių paso prievolės norint naudotis įvairiomis veiklomis, o šį sprendimą priims kitą savaitę. Be galimybių paso netrukus nebus galima naudotis veiklomis ar paslaugomis uždarose erdvėse, išskyrus numatytas išimtis: nebūtų galimybės eiti į teatrą, į kino teatrą, netrukus be galimybių

Šilutės ligoninėje draudžiamas pacientų lankymas

Atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją Šilutės rajone bei siekiant išvengti naujų COVID-19 ligos užsikrėtimo atvejų, nuo rugpjūčio 4 d. Šilutės ligoninėje draudžiama lankyti pacientus.   Pacientų lankymas draudžiamas, išskyrus gydančio gydytojo leidimu terminalės sveikatos būklės pacientų (kraštutinai sunkios) ir pacientų iki 14 metų lankymą. Rugpjūčio 3 d. duomenimis, per parą Šilutės rajone užregistruoti 7 nauji COVID-19 ligos atvejai. Iš viso šiuo metu rajone serga 58 asmenys.  Daugiau apie epidemiologinę situaciją šalyje: https://koronastop.lrv.lt/lt/statistika-lietuvoje Šilutės ligoninės inf.

Lietuviai per metus išgeria milijonus butelių giros

Lietuvių taip mėgstamą girą galima pavadinti vienu seniausių bei brandžiausias tradicijas turinčių nacionalinių gėrimų. Savo populiarumo gira neprarado iki šiol – vien pernai lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ iš viso pardavė virš 4 milijonų pastarosios butelių bei skardinių. Sustatę juos šalia vienas kito, turėtume atstumą nuo Vilniaus iki Klaipėdos… Geriausia – natūralus saldumas Tiems, kurie rūpinasi savo mityba ir nori šiuo gėrimu vasara gaivintis kuo dažniau, „Maximos“ Maisto gamybos departamento vadovė Brigita Baratinskaitė primena apie giros naudą organizmui. Ją užtikrinti, pasak

Taip pat skaitykite