Koronaviruso pandemija karūnavo apelsiną

Pasaulį užklupusi koronaviruso pandemija paskatino daugiau dėmesio skirti natūraliems imuniteto stiprinimo būdams. Natūralaus vitamino C šaltinio – apelsinų – paklausa pirmosios pandemijos metu pernai pavasarį taip šoktelėjo, kad Viduržemio jūros šalių ūkininkai buvo priversti ieškoti būdų, kaip patenkinti žaibiškai išaugusią paklausą. Augo ne tik šviežių vaisų, bet ir sulčių poreikis. Skaičiuojama, kad apelsinų sulčių gamyba 2020-2021 metų sezoną pasaulyje turėtų išaugti apie 17 procentų. Panašus augimas prognozuojamas ir Lietuvos rinkai.

Didžiausios Lietuvoje sulčių gamintojos „Eckes-Granini Lietuva“ generalinis direktorius Marius Gudauskas sako, kad Covid-19 sukeltą iššūkį globali apelsinų rinka atlaikys, nes šių metų sezono prognozė jai yra palanki.

„Pandemija išaugino vartotojų dėmesį bene universaliausiam citrusiniam vaisiui – apelsinui. Labai svarbu, kad net ir pirmajam šokui smarkiai išauginus jų paklausą, dėl palankiai susiklosčiusių aplinkybių, nepatyrėme apelsinų ir kitų citrusinių vaisių trūkumo ar tiekimo sutrikimų. Nors apelsinų derlius JAV bei Turkijoje šiemet gali būti mažesnis, jį kompensuos didžiausia pasaulyje apelsinų augintoja Meksika ir Brazilija, iš kurios mes perkame žaliavą „Elmenhorster“ apelsinų sultims gaminti“, – teigia M. Gudauskas.

2020 metų pavasaris – apelsinų augintojų aukso amžius

Bendrovės „Eckes-Granini Lietuva“ vadovo vertinimu, nusistovėjusią citrusų rinką pandemija supurtė kaip reikiant. Netikėtumo faktorius pirmaisiais praėjusių metų mėnesiais ištiko ir pačius apelsinų augintojus, kai apelsinus ir iš jų pagamintas sultis pirkėjai ėmė šluoti iš parduotuvių lentynų.

„Po pirmojo pandemijos šoko citrusinių vaisių rinka daugmaž sugrįžo į įprastą ritmą, tačiau pavojus sveikatai išlieka aktualus kaip ir imuniteto palaikymo klausimas, todėl citrusiniai vaisiai dar tikrai nedings iš vartotojų akiračio“, – pastebi M. Gudauskas.

JAV Žemės ūkio departamentas prognozuoja, kad 2020-2021 m. apelsinų derlius išaugs beveik 8 proc. – iki 49,4 mln. tonų, o vien didžiausioje apelsinų rinkoje Brazilijoje – 14 proc., t. y. iki 16,9 mln. tonų.

Europa yra laikoma viena didžiausių apelsinų rinkų, kurioje aukštas šių vaisių poreikis turėtų išlikti dar ne vienerius metus. Rinkos tyrimų bendrovė „Mordor Intelligence“ skaičiuoja, kad 2020-2025 m. metinis apelsinų paklausos augimo koeficientas Europoje sieks 2,2 procento, tam įtakos turi ir COVID-19 pandemija.

Lietuvoje tarp gėrimų išsiskyrė apelsinų sultys

Nerimo ir nežinomybės apimti vartotojai Lietuvoje 2020 m. pradžioje deficitu pavertė ir kruopas, ir tualetinį popierių. Į būtiniausių jų prekių krepšelį gaivieji gėrimai nepateko, išskyrus vieną išimtį – apelsinų sultis.

„2020 metais stebėjome tikrą apelsinų sulčių fenomeną. Tuo metu, kai daugelio kitų vaisių ir daržovių sulčių pardavimai liko 2019 m. lygyje ar net šiek tiek susitraukė, apelsinų sulčių buvo nupirkta beveik 20 proc. daugiau.

Tai reiškia, kad ir pas mus vyravo pasaulyje dominavusios tendencijos: mūsų šalies pirkėjai taip pat dairėsi į apelsinus, – sako „Elmenhorster“ prekės ženklu pažymėtas sultis ir nektarus gaminančios bendrovės vadovas. – Akivaizdu, kad apelsinų ir jų sulčių pirkimo bumas yra susijęs su vartotojų lūkesčiais dėl sveikatos. Pandemija paskatino į pirkinių krepšelį dėti tas prekes, iš kurių tikimasi palankesnio poveikio organizmui.“

Remiantis JAV Žemės ūkio departamento prognozėmis, būtent apelsinų sultys šiuo metu yra ypač paklausios, o jų globali gamyba 2020-2021 m. gali išaugti 17 proc. – iki 1,8 mln. tonų.

Vaisių ir daržovių akcijos Šilutėje. Spauskite čia

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kepyklose – kūčiukų kepimo įkarštis. Krosnys bus užgesintos tik Kūčių vakarą

kūčiukų

30 sunkvežimių kūčiukų – tiek jų po Lietuvą pasklis vien iš kepyklos Panevėžyje, kur pastarosiomis savaitėmis krosnys negęsta net ir naktį. Išlaikyti lietuvišką kūčiukų kepimo tradiciją – itin atsakinga užduotis. Aukščiausios rūšies miltai ir aguonos, dėmesingai maišoma ir kildinama tešla, tiksliai formuojami mažieji „duonos kepaliukai“ ir jų kelionė į milžinišką krosnį. Kiekvienas kepėjų žingsnis yra gerai pamatuotas ir apskaičiuotas. „Per gana trumpą laikotarpį turime iškepti tiek kūčiukų, kad jų užtektų trims milijonams“, – sako kepyklą Panevėžyje valdančios bendrovės „AR Maistas“

Lumpėnų bibliotekai – 70. Istoriją kuriame kartu…

„2021 m. lapkričio 25 d. Pagėgių savivaldybės administracijos Lumpėnų seniūnijos laisvalaikio salėje atgimsta praeitis ir vėl ataidi iš glūdumos buvę metai“, – šiais žodžiais prasidėjo Pagėgių savivaldybės Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos 7 klasės mokinio Elijaus Andriukaičio skaityta Lumpėnų bibliotekos istorijos apžvalga, prikėlusi 7-is dešimtmečius menančią bibliotekos praeitį. Istorijos vingiais Renginio metu pakeliauta istorijos vingiais – prisimintos čia dirbusios bibliotekininkės, pastatų, glaudusių Lumpėnų biblioteką, istorija, apžvelgta vykdyta veikla. Išsamios apžvalgos baigiamąjį žodį tarė šventinį jubiliejinį renginį vedusi Pagėgių sav. Vydūno viešosios

Kaip bendrauti su sudėtingais lankytojais?

Kasdien kultūros sferos specialistai neišvengiamai susiduria su sudėtingais lankytojais. Ar išties lankytojas visada būna teisus? Lapkričio 25 dieną įvykusių mokymų „Sudėtingi lankytojai: bendravimas ir aptarnavimas“ metu Šilutės rajono kultūros darbuotojai bei Palangos miesto, Kretingos, Klaipėdos rajonų bibliotekininkai sužinojo, kaip išlikti ramiu bendraujant ir nepatekti į konfliktinę situaciją. Mokymų lektorius, Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kūrybinių industrijų fakulteto dėstytojas, verslo vadybos bei socialinės psichologijos profesionalas Juris Belte pateikė konfliktinių situacijų pavyzdžių ir apžvelgė bendravimo su lankytojais kultūros psichologinius aspektus. Dalyviai sužinojo apie

Sulaukėme žiemos: savaitgalį bus šalčio

Penktadienio rytą Šilutėje prireikė atidumo ir atsargumo: po vėjuoto ketvirtadienio, ypač jo vakaro, kai ir snyguriavo, iškritęs šlapias sniegas per naktį sušalo, tapo slidu. Sinoptikai praneša, kad savaitgalį taip pat sulauksime šalčio.  Penktadienio naktį slinkęs ciklonas didelę šalies dalį prausė lietumi, ūžavo smarkus vėjas, Šilutės krašte krito šlapias sniegas. Po tokio atlydžio ėmus plūsti šaltesniam orui pradėjo formuotis plikledis. Dieną irgi plūs vis šaltesnis oras, tad plikledis išsilaikys, prie ledo prišalęs sniegas vers elgtis atsargiau ir vairuotojus, ir pėsčiuosius. Temperatūra

Taip pat skaitykite