Kombinuotieji pašarai („kombikormas“)  karvėms – geriausias variantas?

Auginantiems gyvulius neišvengiamai tenka rūpintis ir maistu jiems, kurio dažnai prireikia gana nemažai, ypač šaltuoju metų laiku. Ką geriausia pasirinkti: ar naudoti vien žiemai paruoštą šieną, šienainį, kurių gamyba reikalauja nemažai darbo bei resursų, ar naudoti kombinuotuosius pašarus?

Pastarieji taip pat reikalaus investicijų, tačiau tuomet rūpesčių bus žymiai mažiau. Dar ir todėl, jog šie gaminiai subalansuoti bei pritaikyti gyvuliams. Tad beliks tik juos patiekti. Kadangi ir gamintojai atlieka daugybę tyrimų, ieškodami geriausio varianto, kuris užtikrintų gyvulių pilnavertę mitybą ir tuo pačiu padėtų ūkininkams mažinti išlaidas. Tad tikrai ne atsitiktinai pastaruoju metu taip sparčiai išpopuliarėjo kombinuotieji pašarai. Ypač tuose ūkiuose, kur laikoma daug gyvulių.

Kaip užtikrinti tinkamą mitybą?

Sveiki gyvuliai maitinasi gana noriai. Tiesa, į maisto racioną jie kartais žiūri labai išrankiai, todėl nenuostabu, jog patiektas pašaras gali būti išrankiojamas ir suėdama tik dalis jo. Tai  nėra geriausias variantas. Todėl neretai pašarai yra maišomi bei smulkinami.

Kombinuoti pašarai karvėms (kombikormas) tapo įprastu jų maisto racionu ne tik šaltuoju metų laiku. Tai gerokai supaprastina visą procesą ir leidžia išvengti daugybės su tinkama mityba susijusių rūpesčių. Tiesa, svarbu stebėti ne tik ką gyvuliai ėda, bet ir kaip dažnai jie tą daro. Optimaliausiu variantu jie turėtų maitintis periodiškai, bet suėsti po mažesnį kiekį. Ir tai geriau, negu per kelis kartus per dieną suėdamas visas paros pašaro kiekis. Būtent tam naudojamos specialios automatinės sistemos, kurios dozuoja bei pateikia pašarą.

maistą.

Kur geriausia įsigyti pašarus?

Yra tikrai ne viena šioje srityje besispecializuojanti parduotuvė. Be to, kartais kombinuotieji pašarai karvėms gali būti parduodami ir pačių gamintojų. Nors tuo užsiima tikrai ne visi. Beje ir patys gaminiai gali kažkiek skirtis, todėl pakankamai svarbu tinkamai pasirinkti. Tai nėra sudėtinga, kadangi visą asortimentą galima rasti internete. Todėl norint jį apžiūrėti ar netgi įsigyti nereikės niekur vykti ar išeiti iš namų. Tai labai patogu, mat leidžia sutaupyti daugybę laiko, o kartais – net ir pinigų.

Kadangi internete nesunku palyginti skirtingus variantus, jų savybes, kainas ir tada pasirinkti tinkamiausią. Įprastose parduotuvėse tai ne visuomet pavyks. Internete galima rasti ir visus kitus su gyvulininkystę susijusius bei naudingus produktus vienoje vietoje.

Taip pat ir gyvulių augintojams aktualią informaciją, naujienas bei specialius pasiūlymus.

pr2023/186

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

IN MEMORIAM Gerdrūta Leškytė (1942 03 04–2023 12 05)

IN MEMORIAM Gerdrūta Leškytė (1942 03 04–2023 12 05) Pamario bibliotekininkų bendruomenę pasiekė skaudi žinia. Žiemiškai baltą gruodžio 5-osios rytą Amžinybėn iškeliavo buvusi ilgametė Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos darbuotoja Gerdrūta Leškytė. Daugelis šilutiškių ją prisimena kaip Giedrę iš bibliotekos. Gerdrūta Leškytė gimė 1942 kovo 4 d. Upynoje, Šilalės rajone. 1959 m. baigė Upynos vidurinę mokyklą. Taip pačiais metais pradėjo dirbti Lietuvos TSR valstybinėje respublikinėje bibliotekoje (dabar – Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka). 1965–1968 m. dirbo Šilalės rajono Upynos vidurinės

Atsakė, kiek elektros sunaudoja kalėdinės girliandos: suma gali siekti ir eurą, ir kelis šimtus

Artėjant Kalėdoms, norisi namus papuošti elektrinėmis girliandomis ir dekoracijomis, tačiau dažną stabdo dvejonės, kaip tokios puošmenos gali išauginti sąskaitas už elektrą. Ekspertai sako, kad vienareikšmiškai pasakyti, kiek elektros sunaudos kalėdinės dekoracijos, yra sudėtinga, nes tai priklauso ir nuo jų parametrų, ir nuo naudojimo laiko. „Elektrinės girliandos turi labai daug parametrų, kurie gali lemti tokių papuošimų elektros sunaudojimą: girliandos ilgis, lempučių kiekis joje, lempučių tipas ir galingumas. Labiausiai elektros sunaudojimas priklauso nuo girliandos lempučių kiekio, tipo ir galingumo, tad į tai

Popietė „Advento vainikas kitaip“

​Švėkšnoje veikiantis „Diemedžio“ ugdymo centras interneto svetainėje pasidalijo šia gera žinia. ​Adventas – laukimo ir susikaupimo, gerų darbų metas. Norisi draugauti, būti geresniais kitiems, dažniau nusišypsoti. Advento simbolis – vainikas, kuris reiškia šviesos troškimą. Gruodžio 2 dieną, ,,Diemedžio” ugdymo centre vyko edukacinė popietė „Advento vainikas kitaip“, kurią organizavo auklėtoja Vilma Uselienė. Popietė prasidėjo B. Fererro istorija apie 4 advento vainiko žvakes, kurios simbolizuoja taiką, tikėjimą, meilę ir viltį. Ši istorija privertė susimąstyti apie tai, kaip svarbu išsaugoti viltį, nes kol

Šilutės M. Jankaus pagrindinėje mokykloje – „Laiškas Gediminui“

Šių metų spalio-lapkričio mėnesiais Šilutės M. Jankaus pagrindinėje mokykloje buvo įgyvendinamas mokyklinis projektas „Laiškas Gediminui“. 2023-ieji metai yra paskelbti Gedimino laiškų metais, todėl vienas iš projekto tikslų ir buvo paminėti šį istorinį įvykį. Mokiniai, dalyvaudami šiame svarbiame projekte, pagilino savo istorines žinias apie Lietuvos kunigaikštį Gediminą, suprato jo rašytų laiškų svarbą, sužinojo, kas padėjo kunigaikščiui jo sumanymą išpildyti ir su kokiais instrumentais buvo rašomi laiškai. Pirmoje projekto dalyje mokiniai buvo supažindinti su daugybe knygų, esančių bibliotekoje, apie garsųjį Gediminą. Antroje

Taip pat skaitykite